cent van elke hectare bouwland, die zij in eigendom of in gebruik hebben. Een langdurige discussie ontspon zich over dit artikel en door verschillende sprekers werd deze contributie als te hoog aangemerktzij zagen hierin een struikel blok voer de vereeniglng. Het vormen van een kas, waardoor men niet dadelijk bij eenigen beduidenden hagelslag tot het h«ffenvaneen buitengewonen omslag per H.A. zou moeten overgaaD, was in hun oog on- noodig. De commissie handhaafde haar voorstel, dat, in stemming gebracht, verworpen werd met 11 tegen 6 stemmen. Alsnu werd de contributie bepaald op 0,25 per hectare en besloten dat klavers, kunstweiden, lucerne en wisschen niet zouden verzekerd worden. In de door de commissie voorgestelde maximale be dragen, waartoe een bepaald gewas b^ totale ver hage ling zou kunnen vergoed worden, werden nog een ge veranderingen gebracht, zoodat nu bepaald is dat de volgende gewassen bij geheele vernietiging hoogstens vergoed worden tot de daarachter gevoegde maxima Vlas per Hectare 325paardenboonen 200 bruine boonen 275tarwe 300rogge 250 haver 225 gerst 300erwten 30Okanarie zaad 200; winter-koolzaad 375; zomer-koolzaad 250suikerbieten, mangelwortels, paardenpenen en ajuin ieder 300, en karwei 250. Nadat nog eenige veranderingen in de redactie van enkele artikelen waren aangebracht, werd besloten het alsnu vastgestelde reglement te doen drukken en aaa de landbouwers rond te zenden, met verrook kennis te geven wanneer men zich wenscht aan te sluiten. Op een vergadering Dinsdag 17 Februari a. s. te houden zal de vereeniging dan geconstitueerd en een bestuur gekozen worden. Ijsgang en Watersnood. Te Zaltbommel is Maandagnamiddag de rivier- correspondentie in werkiBg getreden, op het bericht der kruiiog van ijs te Lobith. De ririercorrespoadentie laags den Gelderschen IJsel is ingesteldde ambtenaren hebben hunne posten be trokken. Door den krachtig ingetreden dooi is de sneeaw te Brake] nagenoeg gehael verdwenon. Da overtocht to voet over de rivier is echter gestremd door het op het ijs staande water. Er wordt met de schouw over gezet. Mat groote bezorgdheid ziet mon het kruien der rivier tegemoet, te moer daar bij de overal gevallen sneeuw een groote watsraanvoer te verwachten is. De dijkbastaren nemen dan ook reeds bijtijds maatregelen. Door den eigenaardige geographischen toestand van Beekbergen, gelegen midden op de Valnwe en bijna geheel door een krans van heuvels omgeven, verkeerden Zaterdagnacht en ook thans nog velen in kommervolle omstandigheden. De mot kracht ingev-alien dooi, ge voegd bij den nedervallenden regen, deed bij alle laag gelegen huizen het water binnen stroomen, tot aars de vensterbanken toe. Overal werd het waargenomenin de kelders, dia de winterprovisie bevatten, en in de stallen, waar bet voo tot aan dan buik in het water atond. Voor velea is dit een treurig onheil. De Berkel is in 24 uur zoo gewassen dat het water weder een voet hoog in de dorpsstraat te Eibergen staat. Er wordt jjverjg gewerkt om het ijs, dat zich voor de brug in den Haaksborgschen weg vaat zet, op te ruimen. Te Elburg heeft Zaterdag eene aardverschui'ing op de spoorbaan plaats gehad. DienteDgovolga konden de treinen de reis niet voortzetten. Te Maastricht is de Jeker buiten hare oevers getreden en heeft een gedeelte van het Villapsrk over stroomd. Vele kelders zijn onde^geloopen. 0->k 4e Maas begint te wassen pn men vr»*Bt daar voor hoog water. Er komt veel driifij* van de boven-Maas. Van alle kanten uit de omstreken komen berichten van hoog water. Zoo staat bet d^rp Biesland onder water, evenzoo de dorpen Canuen Eben-Emael, alle aan de Jeker galsgpn. Al da kleine riviertjes alhier, als Jeker, Geul, Kanzei, Biek, ons. hebben hunne oevers verlaten eo stroomen door de dorpen. Te Montonaken en te Wielder is een buis ingestort. Uit Roermond wordt gemald: Maas en Roer zijn zoo gewassen, dat de gemeenschap met de gehuchten voor de stad verbroken isde stadsweilanden staan grootendeels onder waterde kelders der bewoners van de Roerkade loopen onder. Te Venloo is de Maas met groot geraas los geraakt. Drie schepen werden als het ware plat gedrukt en zonken onmiddellijk, terwijl drie andere, waaronder eene stoomboot, zeer gehavend werden. Het zware drijfijs bedekte de geheele oppervlakte der rivier en vertoont een ontzaglijk gezicht. De Maas blijft steeds wassende. Doordien zich in de M»as te Gennep een dam van ijs heeft opgeworpen, zijn de meeste dorpen in dien omtrek onder water gezet en staat dit jaar veel hooger dan in 1880. De rivieren de Geul en de Gulp bereikten 11. Zater dag eene nooit gekende hoogte en traden buiten hare oevers De woningen langs de Gulp te Gulpen gelegen, liepen onder water. De bewoners moesten naar den zolder vluchten en kouden slechts door het dak langs eene ladder de woning verlaten. Vele woningen te Maasnie), Leeuwen, Asselt en Herten zijn onder water geloopen. Op aKruisheeren- hof" ouder Harten heeft men het vee nog bijtijds gered, het water stond reeds tot op eene aanzienlijke hoogte in de stallen. Te Horst staan gansche vlakten diep onder water. Veie woningen liggen als eilanden te midden dezer watervlakten en ziju van alle verkeer verstoken. Bij verscheidene landbouwers is het water de stallen binnengedrongen ea heeft men het vee, dat tot den bnik in het water stond, naar hoogar gelegen stallen moeten overbrengen. Uit Lunteren (gem. Ede) meldt m m van 24 Jan. Zalden is in en bij het dorp zooveel water gezien, als heden het geval was. Sommige ingezetenen werden te middernacht door het schreeuwen van het vee gewakt en haastten zich het in veiligheid te brengen anderen moesten wegens den hoogen waterstand (af wisselende van 2 tot 4 voet) hunne huizen verlaten. Ook in de buurtschap Meu-Lunteren waren eenige landbouwers genoodzaakt te middernacht met hun vee te vluchten. Ds snelle watsraanvoer kwam van de heuvelen, welke 2ich aan de oostzijde van het dorp op */a uur afstands bevinden. Nader meldt men Tuzschen hier en Barneveld is de grintweg over stroomd. Vele landerijen staan onder water. Ook te Barneveld staat hier en daar het water tot in de woonvertrekken, en het liep ook over den straatweg naar Amersfoort. Ten einde bij eene mogelijke doorbraak van den Waal- of Lskdijk gereed te zijn, heeft de watersnood commissie te Beesd ook eane vergadering gehouden en wordt er een onderzoek ingesteld, weJke gezinnen in tijd van nood niet in hunne woning kunnen blijven en voor welke ildars een onderkomen sou moeten worden gezocht. Het ijs in de LiQge is door den sterken dooi reeds zóo verminderd, dat zij niet meer te voet gepasseerd wordt en er vele gaten in zijn. Te Arnhem geraakte Maandag het ijs io den Rijn in bewegiög. De vaartgeul schoot dicht. P. m. 15 M. schoof het ijs voorwaarts, toen het weder bleef vastzitten. Het scheelde weinig of dit opschuiven had een meuschenleven gekost. Een vrouwtje bevond zich, juist toen het ijs in beweging geraakte, midden op het pad langs de vaartgeul. Men riep haar toe, stroomopwaarts te loopen, maar verbijsterd op het gezicht dat do planken op het pad werden meegesleept en kantelden en brakea, wist zij niet waarheen te vluchten. Eenige kloeke mannen brachten eene schietschouw op het ijs en redden de vrouw, die men reeds verloren waande. Uit Grave wordt vau Dinsdagavond 8 uur geméld Rivierstand 902; val 0.42. Heden nam. te 6.30 werd het seinschot geschot, meldende de werking van de Beersche overlaat. Deze werkt thans met 25 cM. over 2400 M. De provinciale weg GasselBeers is ovar 65 cM, overstroomdtusschen kilometerraai 172 on 171 is een ijsdam van ongeveer 2.50 M. boven den waterspiegel. (N. R. Cl.) Gemengde Berichten. Kapelle. Maandagavond werd alhier vergadering ge houden van de leden der fairbank of weegbrug, ten einde rekening to hooren doen over het jaar 1890. Er werd bruto ontvaDgeu 162,85, waarvan na aftrek van salaris aan weger en secretaris, en nog andere onkosten, zooveel overbleof dat aan de leden een divi dend van 8 percent kou worden uitgekeerd, terwijl nog een sommetje en éen aandeel in de kas bleef. Woensdag 21 Januari hield do vereeniging »Land- en tuinbouwbelang" te Oudelande hare al gemeens vergadering; al de leden waren tegenwoordig. Uit het verslag van den boekhouder bleek dat ge durende het jaar 1890 waren ingeleverd 2264 mus- schen met inbegrip van kraaien, eksters, duiven, eieren van deze vogels en mollen. Het hoogste getal (657) werd geleverd door dhr. J. Da Jager Ge.deze werd nu vrijgesteld van con tributie en, daar bij hot vorige jaar tot koning werd benoemd, thans tot keizer gekozen, en tevens vereerd met eene fraaie zilveren medaille. Een voorstel van een der leden om ook ratten inteleveren werd deer de vergadering verworpen. "Voor het jaar 1891 w*rd als promie voor den hoogsten inbrenger vastgesteld de som van 3 gulden. 's-Heer Areudskerke. Op de wepgbrng bij het sta tion alhier ziju in het afgeloopen j*ar 1890 gewogen: 4,808,429 kilo suikerbieten, 242,672 kilo ajuin, 203,286 aardappels, 50,749 kilo pulp, 3,413 kilo hout, 3 107 kilo meubels, samen 5,311,656 kilo, benevens 115 stnks vee. Kolijusplaat. D nsdagavond 7 uur verspreidde zich als een loopend vuurtje het gerucht door deze ge meente, dat er een hevige brand woedde tusschen hier eu Kortgene. Al spoedig Inidde de brandklok en rukten de twee brandspuiten oit naar het branden le perceel het café zl' Eotreprise" juist op de grens, maar toch dezerzijds, tusschen Kortgene en Kolijnsplaat, en eerst verleden jaar daar gebouwd. Bij de aankomst dier twee spuiten was die van Kortgene er reeds. Ook de burgemeester was al spoedig op de plaats des onheils aanwezig. De brand, die in hat pakhuis begonnen was, greep echter zoo snel om zich heen, dat het geheele café met den inboedel eene prooi der vlammen geworden is. Het paard is ia den stal verbrand, niettegenstaande de vele moeite, die men aangewend heeft, om het te redden. Ook een papegaai werd het slachtoff >r tan den brand. Van het flinke gebouw zijn niets meer dan de muren over, waarvan er enkele nog zijn om getrokken. (Op het oogenblik van dit schrijven IOYü uur Dinsdagavond ziju de spuiten nog niet terug.) D'zer dagen werd te Alkmaar, wegens verre gaande vervuiling, van overheidswege n*ar het gasthuis gevoerd een man, algemeen bekend om zijne armoedige kleeding en walgingwekkend uiterlijk. Ia zijne woning werd nochtans eens vrij aanzienlijke som gelde gevonden, men zegt ca. /3000. De heer S. Hylkema van Akkrom heeft voor Duitsche rekening naar Maagdenburg verzonden 106 eerste quaüteit kalf koeien, die hij met 225 a/250 het stuk betaalde. In den loop der voorgaande week verzond de heer A., botcrhandelaar te Schipluiden, van zijne boerderij aan de grens der gemeente Maasland, twee levende eenden aan het adres van den heer S., te 's-Hage. Groot evenwel was de verbazing van A. toen hij den volgden ochtend bij het voederen bemerkte, dat een der verzonden eenden zich weder bij de anderen bevond. Bij onderzoek bleek hem, dat beide diertj »s goed te 's-Hage waren aangekomen, doch dat de terug gekomen vogel was ontsnapt aan de handen van den koecht, die met het dooden belast was. Meermalen hoorde men een dergelijk feit van een hond, doch van een eend, die zijn geboorteplaats op zulk een afstand wist weer te vinden, vernamen wij dit nog nimmer. Maandagochtend vertrokken van Maastricht per extra-trein 125 man der aldaar in garnizoen liggende troepen, om behulpzaam te zijn voor het herstellen van de verzakkingen op de lijn AkenMaastricht tusschen de dorpen MeersenHouten. De instortingen hebben tot 7 meter diepte. Men heeft er gangen onder gevonden die door oudheidkundigen zullen worden onderzocht. Volgens de meerling der bewoners aldaar zouden die gangen afkomstig zijn van eene verblijf plaats eener bende dieven en brandstichters, die in de vorige eeuw aldaar huishielden en onder den naam van ^bokkenrijders" bekend stonden. Hoe grappig men soms met mist kan verdwa len, bleek de vorige week tijdens den havigen mist, to-n een broodbakker te Oostzaan aan zijne beide knechts gelast had met hunne sleden over het ijs naar Landsmeer te gaan, om hout te halen. Reeds kserden ze huiswaarts, toe een hevige mist hen over viel, die hun het spoor spoedig bijster maakte. Na nog een poosje voortgesukkeld te hebben, be sloten ze de sleden 'te laten staan en zoo goad moge lijk wedor te trachten Landsmeer te bereiken. Zij gingen aan 't dwalen en bereikten tea slotte niet Landsmeer, maarOostzaan en kwamen zeer nabij hunne woning te land. Hoe groot was echter hunne verbazing, toen ze van hun baas vernamen, dat dei sleden met hout bijna in de onmiddellijke nabijheid zijner woning waren gevonden. Men schrijft uit Bargen-op-Zoom Het inzamslen van oesters op perceelen, welke bij eb droogvallen, is door de megste handelaars gestaakt, daar gebleken is, dat deze oesters wegens groote ongelijksoortigheid, verontreiniging enz. ongeschikt zijn om direct verzonden te worden. De voorraad bedraagt nu nog enkele duizenden oesters, zoodat, als niet spoedig verandering komt, deze week de verzendingen naar het buitenland zullen ophouden. Da schade op de hoog liggende perceelen is vrij belangrijk, daar duizenden oesters door het ijs weg gevoerd zijn. De oesters nl. vriezen bij eb aan de schotsen, welke daar blijven liggen, vast en worden bij vloed, als het ijs gaat drijven, op deza wijze me degevoerd en wijd en zijd verspreid. Dezer dagen verloor iemand te Roermond zijn horloge met ketting. Een jongmensch, die het vond en aan het politiebureau bracht, ontving van den eigenaar als belooning 6 cent. Als bewijs van sterkon bouw wordt gemeld dat te Breda niet minder dan vier woninkjes gedeeltelijk zijn ÏDgestort. Gelukkig kwamen de bewoners met den schrik vrij. Te Amsterdam heeft de zeer fella koude een nadeeiigen invloed op de asphaltbestrating gehad. Op den Niauwendijk en in de Kal verstraat ziet men op verschillende punten, over de volle breedte van den rijweg scheuren, en in laatstgomelde straat bo vendien kuilen, zoodat de cementen onderlaag bloot ligt. E*n diamantklover te Amsterdam verni;t eene partij diamanten, ter waarde van pl.tn. /1800. Als verdacht van dien diefstal is eene vrouw ic bewaring gesteld. Volgens bericht uit Zieriksee is de Zaterdagnamid dag te half drie van StaveDisse vertrokken postschuit, na een zeer gevaarlijken en moeitevollen tocht, '8 avonds te half elf uur aan het Westerhoof 1 aldaar aangekomen. Brieven en pakketten arriveerden des nachts te half drie uur. (M. Ct.) Van alle kanten wordt uit Duitschland gemeld, dat er langs het gebied der groote rivieren ernstige vrees heersebt wegens het booge water en de ijsop- stoppirgen. Er zijn omvangrijke bevelen gegeven, met het doel om terstond militaire hulp te verleenen. Verder ie aan da telegraafkantoren bevolen tot nader order volledigen nachtelijken dienst in te voeren, opdat er ten snelste bericht kan worden gegeven wanneer er gevaar mocht ontstaaD. Vooral in het benedongebied van den Weicbsel heerscht groote angst. Ondanks den krachtigen dooi, die in geheel Frank rijk is ingetreden, is de Seine bij Parijs nog niet open. De genie is echter ijverig aan den arbeid om de gevaarlijkste ijsdammen op te ruimen, ten einde overstroomingen, welke bij aanhoudenden dooi te vreezen zijn. te voorkomen. Te Toulouse heeft het ijs in de Gtronne, dat door den dooi los is geraakt, een badhuis, een waschin- richting en Z98 visscharsbooten meegesleurd en vernield. Overigens is in Frankrijk de sneeuw reeds grootendeels verdwenen, zoodat spoedig weer geregelde voortzetting van den tpx>rwegdienst wordt verwacht. De Pruisischs staatsspoorwegen zullen op de gezamenlijke hoofdlijnen verwarming door stoom in voeren. Man is reeds ijverig bezig met de personen wagens daarvoor in te richten. Da verwarming door stoom heeft, behalve de goedkoopheid, nog het voor deel dat zij bij een voorkomend ongeluk gevaarloos is. De tot vorwarmiDg noodige stoom wordt direct uit den ketel der locomotieven met een druk tot twee atmosfeeren in de onder den geheelen trein loopende geleiding gedreven, en verlaat den trein weder aan het einde. Bij deze wijze van verwarming heerscht er gewoon lijk in de eerste wagens achter de locomotief eene ondragelijke hitte, die trapsgewijze naar het eind van den trein vermindert. Deze ongelijkmatige werking is echter gemakkelijk te regelen bij buitengewoon lange treinen, waarbij de werking der stoomverwarming voor de laatste wagens slechte eene zeer geringe is, wordt aan het eind der trein een wagen aangehaakt, waarin stoom opgewekt wordt, die in tegengestelde richting in de geleidingsbuizen gevoerd kan worden. De heer A. Ver Huell zendt aan de Arnh. Ct. het volgende bericht: Toevallig las ik daar in Borbeck's Geschichte der Stadt Duisburg am Rhein de beschrijving van «en winter, anderhalve eeuw geleden, die mij in deze dagen der vertaling en mededeeling in uw courant wel waard scheen. »In October begon het reeds zoo sterk te vriezen, dat verscheiden studenten en andere jongelui op het ijs voor de atad konden schaatsenrijden, hetwelk bij menschengeheugenis nog nooit was voorgevallen en na Driekoningen 1740 ward de koude nog grimmiger en nam den 9den, lOden en llden Januari toe tot eene hevigheid, gelijk men die in geen jaarboeken be schreven vond. In Februari steeg de koude tot ease buitergewone hoogte, zoodat men dozen winter ondor de strengste en langdurigste stallen kan. Te hooren van doodgevroren menschen en beesten, van het schrik kelijk knallen der barstende boomen in de naburige wouden was niets nieuws. Ja, de koude had soms zulk een geweldige kracht, dat het vuur niet goed wilde branden en zijn uitwerking miste. Hierdoor en door andere omstandigheden ontstond eene zeer groote, aan houdende dourte. Daar de Rijn in Maart begon te kruien en het ijs op sommige plaatsen, gelijk ook hier bij Duisburg, Hom berg en Ruhrort, huizenhoog opeengedrongen en ge schoven werd, moest daardoor een vrees*}jjke water vloed en overstrooming van Rijn en Ruhr veroorzaakt worden, zoodat niet slechts meer dan de halve stad en huizen, kamers en kelders onder water gezet, maar ook het geheele omliggende platteland aan deze en gene zijde des Rijns, tot Meurs en lager, geheel over stroomd werd, waardoor alles een open zes geleek, en eenige dorpen zoet haar spitsen, van onze torens ga- zien aan drijvende ijsvogelnesten deden denken. Men verhaalde, dat in het naburige Stuckum een boeren meid met zeven koiien verdronken was. Den 3den Mei zag het cr nog zoo winterachtig olt, dat de sneeuw 's morgens twee voet hoog lag. Eenige dagen later vielen er zware hagelbuien met buitengewone greote steeaen. De prijs der levensmiddelen steeg meer dan hij daalde. In 1749 was daarentegen de winter zoo zacht, dat men reeds den 20stan Januari versehe salade en kool eten kon". Bismarck over de Russische Keizers. Bij een interview zeide de ex-kanselier onlangs: »De Czaar is ongetwijfeld een man van den vrede. Maar of hij zelf gelooft dat hij dit altijd zal kunnen blijven, dat is de vraag. Het Russische leger, dat voor het grootste gedeelte slechte garnizoenen heeft, moet van tijd tot tijd worden beziggehouden. De laatste oorlog tegen de Turken werd voor een deel veroorzaakt door do over tuiging, dat de ontevredenheid in het leger steeds toenam." De Prins vertelde daarop de volgende anecdote van Czaar NicoJaas. De geseesbeeren hadden den Czaar aanbevolen zich dagelijks den rug te laten wrijven, maar de Czaar wist niet aan wien dat werkje toe te vertrouwen. Ten einde raad vroeg Z. M. aan Koning Friedrich Wilhelm IV hem eenige sergeanten van zijn garde te zenden. Na de behandeling kwamen deze onderofficieren rijk beloond te Berlijn terug. De Czaar reide torn eens: Zoolang ik mijn Russen in de oogen kan zien is alles in orde, maar om hen mijn rug te laten wrijven, dat waag ik niet." Laalslo en lstoarapfiiisc!»a beHcïiten. 's-Graveuhage. TWEEDE KAMER. Bij het voort gezet begrootingsdebat bestreed dhr. Van der Kaag het stolsel der regeering omtrent de bevoegdheid van burgemeesters en betoogde, dat de grondslag, die de rechterzijde verbindt, onvatbaar is voor practische politiek. Dhr. Gleicbman bestreed het algemeen stemrecht als een volkswaan en wilde bij kiesrechtuitbreiding den census behoudendhr. Van Houten wilde dit niet. Dez^ betoogde voorts, dat de R*gaaring alle kracht verloren heeft en slechts als cabinet d'affaires kan dienen tot de verkieziogende legerwet moet niet vóór de verkiezingen worden afgedaan. Dhr. Heemskerk verdedigde krachtig de Rsgeering als de beste en consta teerde dat de liberalen op de hoofdpunten niet een stemmig zijn. Dhr. Hintten drong aan op de zekerheid, dat de R geering geen bescherming op handelsgebied wil. Brussel, 28 Jan. Alleen de nauwst verwante vorste lijke personen (die van Saksen-Coburg, Hogenzollern, Portugal), zullen de begrafenis van Prins Boudewijn op moigen bijwonen. Ingezonden Stukken. Gofs, 29 Januari 1891. Mijnheer de Redacteur I Beleefd verzoek ik in uw eerst verschijnend blad het volgende te plaatsen aan de Kolenvereeniging Goes. Uit het ingezonden stuk van het bestuur heb ik gezien dat aan de totstandkoming der vereeniging geen twijfel bestaat. Dit doet mij genoegen en ik ben voornemens ook mij aan to sluiten, hoewel ik tot beden verhinderd ben. 't Deed mij echter leed te ontwaren, dat de vereeniging winst beoogt; hoewel slechts een geringe, daar ze moet voortspruiten uit de contributie. Aan wie men winst betaalt, hetzij een particulier of vereeniging, doet niets ter zake, men blijfc daardoor even duur stoken. Wel zal deze winst aangewend worden om later uitbreiding aan de vereeniging te geven, maar velen zullen zich daardoor misschien van toetreding doen afschrikken, 't Is toch mogelijk dat men wel lid van een kolenvereeniging wil zijn, maar niet van de vereeniging daaraan vastgehecht wordende. Misschien is het doel om daardoor direct geen sterke concurrentie aan de kolenhandelaars te doen maar, wat baat dan de vereeniging Nagenoeg niets. Zij zal oiteenspatten en de, naar ik bij geruchte verneem, reeds tot opriebting in werking zijnde vereenigingen der Chr. Ger. Gemeente en R.-C. zullen tot staüd komen en daartoe meewerken. Er is dunkt mij wel iets andeis op te vinden, om geen groote concurrentie aan te binden en toch den minder rijke aan goedkoope kolen te helpen. Laat men de kolen met een redelijke winst omzettenaan 't einde van 't jaar de winst verdeelen naar evenredigheid van ieders gebruik, en deze uit- keeren. Zij echter, die boven zeker bedrag b. v. 500 in den Hoofdelijken Omslag zijn aangeslagen, ont vangen geen uitkeering maar moeten hun winst stoiten in de kas der spijsuitdeeling. Mij dunkt dat aldus geen bezwaar bestaat voor den handwerksman om toe te treden terwijl de| gegoeden evenmin, volgens mijn be scheiden gevoelen, zullen achterblijven, daar de soep- I commissie door hen gaarne wordt gesteund.

Goessche Courant | 1891 | | pagina 2