•lagen. Deze wilde, onder verschillende voorwendsels, de onder wijzers woning niet verlaten, weshalve men genoodzaakt was hem in rechten daartoe te noodzaken, met het gevolg, dat hij daartoe is veroordeeld en het bestuur in alle opzichten is in het gelijk gesteld. Het gerechtshof te 's-Gravenhage bevestigde het vonnis der rechtbank te Middelburg, waarbij F. B werkman te Kuitaart, werd veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf wegens mishandeling met doodelijken afloop, gepleegd op J. F. T. te Hontenisse. Gemengde Berichten. Ter waarschuwing. Gistermorgen werd alhier door de politie op haeterdaad betrapt een joegen, die uit baldadigheid een vsstgrperste sneeuwbal mot zoo danige kracht door een boven openstaand venster eener beslapen kamer wierp, dat daarbinnen schade aan eea lamp en andere voorwerpen werd toegebracht. Heinkeuszand, De knecht van den landbouwer G. N. alhier, die Woensdagmiddag 11. met een wagen met graan naar Goes sou rijden, had het ongeluk, dafitus- schea Goes en 's-IIeer Arendskerke de paarden op hol sloegen, waardoor de wagen geheel verbrijzeld werd. Een dor paarden liep tegen een telegraafpaal, het andere kwam terecht in een sloot. Het graan werd op een anderen wagen geladen en later met dezelfde paarden naar Goss vervoerd. De voerman kwam gelukkig met een kleine wond aan de hand vrij. Borsele. Woensdag deed de boekhouder van de weegbrug alhier in de vergadering van aandeelhouders rekening en verantwoording van zijn gehouden beheer over 1890. Daaruit bleek dat ontvangen is 315,87 en uitgegeven ƒ144,84, zoodat een gosd slot aanwezig was van 171,03. Na goedkeuring der rekening werd go9dgevonden een bedrag van 164,50 aan te wijzen voor dividend of rente, uitmakende 14 pet. van het gestorte kapitaal. Volgens bet verslag waren in 1890 gewogen: 2.530 767 K.G. suikerbieten; 43.642 K.G. granen; 186.090 K.G aardappels; 5.473 K.G. vlas; 27.846 K.G. pulp; 42.996 KG. hooi on stroo; 30.914 K.G •teei.kolea en 52 stuks vee. Heinkenszand. In deze gemeente is een gava! van maze'ea geconstateerd. Kapelle. Woensdagavond hield het hierbestaande musschengildo zijn jaailijksehe vergadering. Door de 43 leden werdtn gezamenlijk opgebracht a's volgt: 2750 musschen, 1648 musscheneieren, 387 mollen, 161 ratten, 69 kraaien eu 64 kraaieieren. De vier premién aan de hoogue inbrengers wer den behaald: de le premie ƒ150 door D. MUIekote, voor 719 stuks, 2e premie 1 door Cb. Van de Linde, voor 437 stuks, 3a premie ƒ0 75 door P. Vervaat, voor 423 stuks, 4? premie ƒ0,50 door D. Schipper Az., voor 401 stuks. Uit de rekening over 1890 bleek dat er ean goed •lot was van ƒ10 26 welke som met nog een paar giften van leden, aan de commissie voor de armen- bedeeling is ter hand gesteld. Bij de veiling van beestiaal enz., Donderdsg door Notaris Van der Kloes van ElJewoudsdijk, te Heinkenszand gehoudeD, werden vijf koeien verkocht voor 674, drie rundj s voor 192 en een kalf voor 22 D* beste koe gold 180. Een jaarlingveulen bracht 430 op. Het werkpaard bleef onverkocht. Het eerste twaalftal kippen werd verkocht voor 17,25. De volgenden waren minder in prijs. Krniniugen. Gisteren had alhier de landbouw? r W. De B. van Kapelle het orgelok van zijne amsledtf te glijden en daardoor zijne knieschijf te brekon. Hij werd per rijtuig naar zijne woonplaat» vervoerd. Billand-Batk. Vier peisonen waarosder een meisje habben den tocht dwars ov»r de Oosteischdde over het ijs van hier naar Berg-n-op-Zoom volbracht. Hnnswecrd. Door d a aanhoudenden Zuid-Westen wind is, zoo ver men van hier kan zien, de Wrsterschelde, zoowel het zuider- als het middelgat, overdekt met ijs. Gistermiddag omstreeks halftwaalf stoomden nog twee Belgische sloepbooten de Schelde af, hoogst waarschijnlijk naar Vüssirgen. Kolijnsplant. Met den Westenwind is er in de laatste dageD zoo weinig ijs op de Ojster-Schelde, al thans zeker aan deze zijde, dat de schipper Jan Schip pers met zijne hoogaars Woensdag van hier naar Veere is gevaren, en daar wat steenkolen en petroleum, waar aan hier groote behoefte is, is gaan halon Donder dag tegen den avond is hij goed en wel hier eruggekeerd. De verbinding van Tolen met Noord-Brabant is uitstekend, wijl men aan de eene zijde van de Een dracht te voet den Noord-Brabandschen wal bereikt en men aan de andere per roeiboot wordt overgezet Da postgemee ischap met Schouwen echter is aller ellendigst. In geen drie dagen is de post aangekomen. Ongeveer 500 postpakketten liggen te Stavenisse voor de gemeent-n in Schouwen. Een raad van een oad-liofhebber van schaat senrijden Oefen u voor al om op den buitenkant van het ijzer te rijdende goede rijders, die als de vogels in de lucht, over de ijsbaan zwieren, rijden allemaal op den buitenkant. Dat versterkt in heoga mats de enkels, want op die komt het aas, als men zwieit en beestje over rijdt. Gij zult ook eens zien, wat dat uwen gang verbetert. Een sneeuwruimer te Amsterdam, die zijn dien sten voor een perceel op dia Ameteldijk had bewezen, nam met zijn verdiende eonten uit de gang van be- doeld huis een pak met twee winterjassen mede. De man, die het pak had gebracht en den diefstal heel goed had gezien, liet hem heel leuk met het pak wegstappen, hem steeds volgende. Bij den Heiligen weg gekomen, moest hij blijkbaar •en anderen kant uit dan de drager van het pak en sprak dezen aan mvfc de volgende woorden »Nou, vriend, ik dank je wel, hoor, voor 't dragen vau het vrij zware p3k, maar geef nou hier." De dief wist niet hoe hij het had, keek den ander verbaasd aan en von 1 het, na rijp beraad, maar beter, het pak over te geven en zich snel te verwijderen. Met den heer F. O. v. d. P., theol. student aan de universiteit te Leiden, heeft zich een gek geval voorgedaan. Er is, zooals algemeen bekend is, een wetsbepaling, die theologen van krijgsdienst vrijstelt; wanneer de adspirant-theoloog nog op 't gymnasium is, a Is hij zijn dienstplichten moet gaan vervullen, kan hij, na overlegging van een bewijs van d*n rector gymnasii, verlof verkrijgen tot den tijd, wanneer hij bij den rector mzgailicus der universiteit is ingeschie- ven en van die loschrtjvicg een bewijs kan overleggen. De heer v. d. P. nu verkeerde in dit geval. Hij ver kreeg verlof tot den 2deo Dec. jl. Doch aangezien om welke reden is onbikend g<?en verklaring van het Ministerie van Oorlog bij dec plaatselijken com mandant wes ontvangen, dat de heer v. d. P. als zijnde theoloog geene militirplichten bshoefde te ver- valleD, kwam den 2dan Dec. een soldaat zich bij ge noemden heer aanmelden en verzocht hem dien dag in de kazerne te willen komen. Aan dit verzoek w*>rd voldaan en door den sergeant-majoor ward hem een verlof van 4 dagen toegestaan. Den 6den Dwc., toen dit verlof om was, begaf de heer v. P. sieh naar de kazerne en vernam, dat er nog geen bericht was gekomen, maar dat bij niet be hoefde terug te komen, daar de zaak wel in orde zou worden gemaakt. Zeer verbaasde het genoemden beer, toen hij dca 294ton Dec., terwijl hij aan tafel zat, weer bezoek kreeg van oen soldaat, die bevel bad hem on middellijk naar de kazerne te transporteeren. Gewillig ging hij mede, denkende te zullen vernomen, dat alles in orde was. Doch in plaats hiervan werd hij door de aangename mededeeÜDg verrast, dat hij de wisse ling des jaais maar in de kazorne moest gedenken. Inmiddels was door den vador van den belanghebbende naar don referendaris van Binnenl&ndscha Zaken af- deeling militie gotalegrapheerd om de stukken, en werd een telegram turug ontvangen, dat het besluit van vrijstelling door den Minister was geteekend. Men had niet eerder naar 's-Gravenhage geseind omdat de luite- Lant-kolonel verzokerd had, dat do heer v. d. P. tot 2 Jan. verlof had. Op Nieuwjaarsmorgen verscheen een kapitein in de kazerne, die den heor v. d. P. een arrest van 2 dagen oplegde, aangezien hij 19 uur 35 minuten te laat op 't apjièl gekomen was. Hij moest dus in de kazerne blijven doch hij werd zeer goed behandeld. Toen dit arrest uit was, stond de kapitein aan den armen gevangen theoloog toe naar huis te gaan, mits hij van 's avonds 10 tot 's morgens 7 in de kazerne kwam en 's middags om half 4 op 't appèl verscheen. Dit duurde tot dtn 8sten Jan., toen de heer v. d. P. eindelijk het gewenschto stuk van het stadhuis had ontvangen en hij verlof kreeg de kazerne te verlaten. Hij kreeg nu telkens een verlof van 4 dagen en krijgt dit nog, totdat eene kennisgeving van hst d^parte- rant van Oorlog zei ontvangen zijn, dat hij van den dbnst is vrijgesteld. Tot nogtoe heeft de heer v. d. P. reeds ƒ1,24 aan soldij ontvangen. NPr. Dr. en Ass. Ct Da heer L. Hulster, welke mot zijn panorama tydelijk te Apeldoorn vertoefde, en met zijne vrouw, door damp van briquettes in den nacht van Donderdag op Vrijdag in k-vensgevsar verkeerde is, niettegen staande men nacht en dsg allo pogirgen in hot werk gesteld had om hem in het leven te behoQder», Maan dagmiddag overledende toostand der vrouw is be vredigend. Em zoon van een landbouwer te Schuulder- Wylré (L welke aan tering leed en zich deswege dezir dagen naar het Louisa-hospitaal te Aken begaf teneinde zich te doen behandelen volgens de metbode van dr. Koch, is thans bijna geheel hersteld, en zal binnen weinige dagen die inrichtirg als volkomen ge nezen verlaten. Jhr. G. De Jonge van Zwijnsbergcn heeft op de omliggende jachtgoederen van zijn kasteel onder Hei voort (N.-B.) een wolf geschoten. Daar het eerste schot niet goed trof, kwam het beest grimmig op zijn aan valler aanloopen doch een tweede welgerichte kogel deed het dier n«èistorten. Ia Overijsel werd onlangs een wild zwijn geschoteD. Door den directeur-generaal der Exploitatie maatschappij is bepaald, dat het aan het stations- en treinpersoneel aan premie voor den regelmatigen loop der treinen over de maanden November en December II. uit te koeren bedrag zal worden berekend, alsof alle treinen op tijd hadden gereden, aangezien de voor gekomen treinvertragingen niet aan tekortkoming van het personeel zijn te wijten. Zaterdag Jl., even na 9 uur, den openingstijd der bureaus, hoorde de concierge van int raadhuis to Dordrecht een verdacht geluid vau boven komen, dat bijna tegelijkertijd werd gevolgd door een watervloed, die van de trappen stroomde, en een plasregen uit de plafonds. Al spoedig bleek dat de in een binnenmuur gemetselde buis der waterleiding, hopende naar de brandkraan op den zolder naast de archief kamers, ge barsten was. Ondanks den geweldigen waterstraal, die hun in het gelaat spoot en hen van het hoofi tot de voeten deed rillen, beproefden de concierge en een ter hulp gesnelde workman der gemeente, na een gat ia den maur gebroken te hebbeD, de buis dicht te slaan (want er bestaat geen afsluitkraan van de leiding der brandkranen), maar tevergeefs. Ea inmiddels stroomde het water steeds met geweld omlaag, zoodat spoedig de ruime vestibule en de aangrenzende kamars grootendeels blank stonden. Hot eenige middel dat voor hot oogenbük wellicht baat kon brengen, was de brandkraan in de woning vau den concierge (want die op den zolder was bevroren) te openen, ten eindo den aandrang van het water boven te temperen. Werkelijk deed dit middel dienst, terwijl inmiddels een loodgieter de buis uit den muur kon wringen en beneden de barst dichtbnigen, waar door de stroom gestuit werd. De schade, welke door het water word aangericht, is groot. Niet alleen dat alle vloeren doorweekt zijn, maar ook de plafonds zijn bedorven in dat van de burgemeesterskamer heeft men overal gaten moeten steken, wilde men het niet onder het gewicht der watermassa, die er op stond, zien bezwijken. De meeste schade lijdt echter de concierge, daar al diens huisraad en bedden doorweekt zijn. Éa toch is hst grootendeels aan de voortvarendheid van dezen be ambte te danken, dat aan de gemeente-eigendommen niet nog grooter schade werd aangericht, en het archief gespaard bleef. Wat daarvan zou zijn terecht gekomen, wanneer het ongeval bij nacht had plaats gegrepen, kunnen we ons nauwlijks voorstellen, even min als wal er gtbsuran zou als in een gemeente- gebou w, waar alle brandkranen bevroren zijn, 's nachts brand uitbrak. (D. Ot Dcor den burgemeester van Halder is uit Brum- men, van iemand dia onbekend wenscht te blijven, een bedrag van 100 ontvangen, met verzoek dit te willen verdeelen onder de redders dar schepelingen van het op de Razende Bol gestrande stoomschip Elstow. Omtreut het onheil, dat de familie Huges te Gasseltemijveea door den brand ia den nacht van Zondag op Maandag heeft getroffen, wordt nog het volgende aan de Asser Ct. medegedeeld Ongeveer half een werd de dienstmeid, dis in de zoogenaamde achterkeuken sliep, wakker tengevolge van rook, die haar de ademhaling belemmerde. Uit hot bed stappende, bemerkte zij dat in eene kleerkast naast haar bed, waarin des avonds, na terug komst uit den avonddienst in de kerk drie stoven waren geborgen, brand was. Toen zij de kastdeur opende en dus tocht veroorzaakte, ging het smeulende vuur onmiddellijk over in zco felle vlam, dat zij geene poging tot blussching meer kon in bet werk stellen. Haar eerste work was toen de twee jongste dochters van den heer Huges, oud 11 en 13 jaar, die met haar in hetzelfde vertrek sliepen, uit bed te halen en mede naar de deur te nemen, die do keuken met de buiten lucht in verbinding stelt. Reeds had zij deze deur ge opend, en stonden da kinderen op den drempel, toen eene andere zuster, die evenals de overige familie in- tusschon wakker was geworden, in de deur, welke naar de gang leidde, verscheen en hare beide zusjos tot 2ich riep, dat deze slechts nog één stap behoefden te doen om gered te zijn. Terwijl de brand intusschen snel in omvang was toegenomen en de achterkeuken geheel in lichte laaie stond, gaven do kinderen ongelukkiglijk aan do roep stem harer zuster gehoor en liepen naar de gangdeur. Voor zij deze bereikten, sloeg deze echter door den hevigen toeht dicht, en konden do kinderen wegens het vuur niet terug. Daarbij kwam de noodlottige omstandigheid, dat aan den zolder van de achterkeuken, vlak boven de deur, vele stukken spek hingen, welk spek smeulend en brandend de kinderen op het li chaam viel. De moedige dienstmeid deed nu nog eene poging om de kinderen te redden en giDg in het brandende vertrek terug, maar helaas zonder goad ge'olg. Toen zij bij de gangdeur kwam, viel ook haar fel brandend spek op hoofd en rug, dat haar hevige wonden »er- oorzaakte en haar de vlucht deed nem«n naar buren, wie het eerst na veel moeite gelukte het vlammend spek te dooven. Mea beproefde o. a. tevergeefs door de meid in de sneeuw te wentelen haar van den ver terenden gloed te bevrijden. Ds kinderen, die in het vertrek zijn gebleven, zijn waarschijnlijk spoedig gestikt. Do totaal verkoolde en verminkte lijkjjs, waaroit geen menschelijk wezen haast meer te herkennen was, beeft men later op eenigen afstand van elkander op den vloer liggende teruggevonden. Het vuur schijnt ontzettend snel om z5ch heen te hebben gegrepen, waut ook de overige buisgenooten hebben zich slechts in nachtgewaad kunnen reddeD, terwijl een paard en al het vee en huisraad, behalve oenige stoelen en andere meubelen uit de voorkamer, door de vlammen zijn verteerd. Ook van het groote houtstrk en schuur is zoo goed als niets gespaard gebleven. Tot blusschen beeft men, tengevolge van het dikke ijs in het kanaal, niet vele pogingen kuDDen in bet werk stellen, nog te minder, omdat ook da aanwezige 6puit eerst ontdooid moest worden voor te kunnen worden gebruikt. Huis en inboedel moeten zijn verwaarborgd, maar welk verschrikkelijk verlies de heer Huges en zijne echtgenoote door het verbranden vau twee hunner lievelingen hebben geleden, is met geene pen te be schrijven. Algemeen en groot is dan ook de deelneming, welke dit treurig oDgival verwekt. De dienstbode, dia in /eer bodenkelijken toestand verkeert, is naar hare ouders in het Buiner-moeras vervoerd. Men zegt, dat ook andere leden van het gezin nog brandwonden hebben bekomen. Het ongeval had plaats juist toen de postkar van Assen naar Stadskanaal passeerde. De postillon heeft door aanhoudend op zijnen hoorn te blazen nog ver scheidene buren aan den Gasstlternijvaenschen mond gewekt. Bij de opmetingen van het ijs, welke de Pruisi sche regeering door beambten uit Duzseldorf heeft laten doen, is op verscheiden plaatsen eene dikte van 2 a 3, op eenige zelfs van 4.30 Meter gevonden. Een woedende koe liep Maandag den tuin van da Wesleyaansche school te Nantwich in, terwijl de kinderen daar aan het spelen waren. Het dier viel op de kinderen aan en verwondde er 44, velen ernstig, maar gelukkig niet éan levensgevaarlijk. Ten slotte werd het dolle dier afgemaakt. Uit New-York wordt gemeld, dat de Amerikaan- sche geneesheer dr. Dixon, die zich, naar men weet, ook reeds sedert geruimen tijd met onderzoekingen bezig hield tot het vinden van een geneesmiddel tegen tuberculose, nu ook den uitslag zijner proefnemingen openbaar heeft gemaakt. De Amerikaansche geneesheer komt tot dezelfde uitkomsten als Koch. Ia de Miinchener Med. Wochenschrift vestigt dr. Heisder de aandacht op bet feit, dat tijdens de laatste inflaenza-epidemie, van een groep glasblazers, die werkzaam waren in de Dabijbeid van den oven, slechts éen door influenza werd aangetast, terwijl alle andere werklieden, niet tot die groep bshoorende, achtereenvolgens ziek werden. Hij schrijft dat ver schoond blijven van de ziekte to9 aan de hitte, die de smetstof in de lucht heeft gedood. De wolven vertoonen zich in gansche benden in de streken van Luxemburg en Luik. Dat de wolven in Midden-Europa zoo zeldzaam niet zijn als men wel zou moeneo, blijkt hieruit, dat het Frassche gouvernement, dat premiën uitlooft voor het dooden vaa wolven, in 1883 niet minder dan 4035 premies betaalde. Dit getal daalde langzamerhand tot 730, 664, 505, zoodat het aantal van jaar tot jaar vermindert, mis schien wel ter oorzake van hun terugkeer in België. Dr. Bertin, professor aan de Ecole do Médecine te Nantes, en dr. Picq, chef van den gezondheidsdienst in het gemeente-abattoir aldaar, zijn, zegt men, er in geslaagd teringlijders te genezen door geitenbloed30 grammen bloed werden bij twee lijders, een jorgen van 17 jaren en eea vrouw van 47 jaren, in de spieren gebracht van de dijde koorts werd bijna aanstonds minder, de temperatuur daalde van 40 tot 37 gr. en het zweeten en spuwen hield op. Drie nieuwe proeven gaven niet minder goede resultaten, zegt men. Uit bet Zuiden komen de volgende berichte», allen van 20 Januari: Dyon. Te Nant-sous-TbiJ, kanton van Precy (Cóte d'Or) is vrouw Triboulet, 60 jaren oud, dood gevroren gevonden. BesangonDe temperatuur is een weinig beter de lucht is niet meer zoo helderde thermometer teekent nochtans 11 graden. Lyon. De thermometer teekent dezen morgen 9 graden. Het weder schijnt een woiüig minder streng te zullen worden. Het is op dit oogenbük overvloedig aan het sneeuwen. Marseille. Zooals wij gister meldden, is Marseille, tengevolge van het bevriezen van het kanaal de la Durance, verplicht weder van een der oude water putten gebruik te maken. Dit is ongetwijfeld een hoogst onaangename tosstand, die, zoo hij aanhield, voor de algemeene volksgezond heid, gevaarlijk zou kunnen worden. De meeste fabrieken, die met waterkracht gedreven worden, hebben het werk, tengevolge van de vorst, moeten staken, zoodat tal van werklieden op dit oogenbük zonder verdiensten zijn. Op zee is de toestand ongeveer dezelfde. Hst waait minder, maar een dikke mist hangt zoowel over de zee als over de kust en voorspelt een sneeuwstorm. Autun. Het sneeuv.t hier nagenoeg aanhoudend sedert den 26 November, dus sedert 55 dagen. Een laag van 20 tot 60 centimeter sneeuw bedekt den grond. De meeste wegen zijn niet berijd- en niet begaanbaar. De wolven beginnen zich om do stad te vertoonen on reeds meermalen zijn zij des nachts in de straten gezien, zoodat niemand ongewapand het huis durft verlaten, zoodra de duisternis gevallen is. De pompen en bronnen zijn bevroren, het gas wil in de meeste wijken van de stad niet meer branden. In de omliggende dorpen zijn da waterputten en bronnen bevrorende molons werkon niet meerbij de meeste kleine boerderijen raakt de voorraad meel op, de aardappels zqn in de kuilen bevrorende groententuinen en warmoezerljen zijn volkomen ver woest het vee moet dagelijks naar ver afgelegen plaatsen worden gebracht om het drinkwater te ver schaffen kortom het is een in alle opzichten wanhopige toestand. Een groot aantal ongelukken hebben plaatsgehad en de sterfte neemt voortdurend to?. Poitiers. Het wedör is buitengewoon streng en scherp; de thermometer is gedaald tot 16 graden; de rivier de Clain, die wegens zijn snellen stroom bijna nimmer bevriest, ligt thans geheel dicht, even als de talrijke bronnen, die aan haar het water ontleenen. Tunis. Hedenochtend waren Tunis en omstreken met eene lichte laag sneeuw bedekt. Te 9 uren begon het opnieuw te sneeuwen en te 10 uren lag er eene laag van omstreeks 10 centi meters dik. De dienst van de tramwegen, zoowel als die van de gewone rijtuigen is gestaakt. Het aanzien van de stad, met zijne met sneeuw bedekte minarets en koepeldaken, is wonderschoon. De oudste mensch in Tunis herinnert zich niet ooit zoo iets daar te hebben aanschouwd. Das morgens 10 aren wees de thermometer een graad onder 0, een in dit warme klimaat ongekend verschijnsel. Iq Zwitserland zijn al de meren bevroren. Te Hanau ligt de Main dicht. Volgens oud ge bruik zou een vat wijn op het ijs worden aangestoken, hetgeen na 1845 niet was geschied. Duizenden men- schen kwamen bijeen, om dit schouwspel bij te wonen, maar plotseling brak het ijs onder den zwaren last. Vijftig personen, meest vrouwen en kinderen, schoten onder het ijs, maar werden terstond gered. Evenwel werd een groot verlies geleden aan hoeden en para- pluios. Hit gemeentebestuur van Wecnen is in het bezit van de temperatuur-statistieken in die stad sinds 1775. Daaruit blijkt dat alleen de winter van 1829 30 nog kouder was, dan dien wij thans baleven en die nog niet ten einde is. Als een staalt ja van da sterke koude in Oos tenrijk wordt gemeld dat decer dagen een avondtrein te Graz aankwam met een paar bsvroren buizen, zoodat de machine niet geregeld kon werken. Met bran dende patroleum werdsn het water en de buizen ont dooid, maar toen dit geschied was, bleek dat de loco motief was vastgevroren op de rails. Eerst na een half uur gelukte het, na groote inspanning, de loco motief weer in beweging te brengen. Een schandelijk zeerooversbedrijf. Te Londen zijn thans uitvoeriger berichten ontvan gen over het gebeurde mat de Namoa. Dan lOden Dec. verliet deze boot Hongkong, met bestemming naar Canton, met 5 kajuitspassagiers en 220 tusschen- dekspassagiers, Chineesche emigranten, die na in de Straits eenig geld oververdiend te hebben, naar hun geboorteland terugkeerden. Te 8 uur in den morgen vertrokken, was men 's middags te kwart voor een uur ter hoogte van het eiland Ping Iioi, toen eens-

Goessche Courant | 1891 | | pagina 2