aardbaviug van den 12on December jl. hevig is ge teisterd. Als een donderslag uit een onbewolkten hemel deed zij xich plotseling gevoelen, even voorafgegaan door eene lichte dreuning, die de meeste inwoners deed opschrikken en hunne woningen ontvluchten. Een donderend geraas, vermengd met een ontzettend angstgeschreeuw, vervulde de lucht; stofwolken stegen omhoog, het puin stoitte over de wegen; etens-, kleer- en andere kasten, zoomede bloempotten, beelden enz. vielen omver, in éen woord, er oDtstond een ware verwoesting, die eene vreeselijke paniek teweegbracht. Enkelen dachten dat de wereld verging en waren radeloos van schrik en angst. Da heer S., onderwijzer van Joana, zat in zijne woning te lezsn, terwijl zijne echtgenooie eenige huis houdelijke bezigheden verrichtte. Eensklaps hoort zij een geweldig gerommel en voelt den grond onder zich vreeselijk dreunen. Zij ijlt het huis uit, en op het oogenblik dat zij het huis heeft verlaten, stort de massa tot op de fondementen geheel In, zoodat zij nog eenige lichte kneuzingen bekwam. Daar schiet haar te binnen, dat haar echtgenoot waarschijnlijk onder de puinhoopen bedolven iigt; zij roept aDgstig om zich heeneenige huurlieden komen snel toe schieten, en met behulp van een paar huisjongens wordt de heer S., die als door een wonder gespaard is gebleven, zoo goed als ongedeerd van onder oen hoop balken, steenen, pannen enz. weggehaald. Da opiumpachter van Joana was genoodigd op een dobbslpartijtje bij een zijner landgenooten, genaamd Tan Tjang Taij, die eene fraaie woning had staan aan de Joana-rivier, nabij het tramstation. Óng Hok Gwan, *00 heette de pachter, was dien namiddag bijzonder gelukkig en juist bezig, met een vergenoegd gezicht een sommetje van vijfhonderd gulden op to strijken, toen de dreuEing zich deed gevoelen. Tan Tjing Tay beseft het gavaar waarin hij verkeert, vlucht zijne woning uit en de straat op met een zijner gasten, ter wijl de anderen hem volgen. Daar stort het fraaie gebouw als een kaartenhuisje doch mot een oorver- dsovend geraas en gekletter meen. De pachter en de gast, die het. laatst ve'gls, worden bedolven en vonden hunnen dooi onder het puin. Hat lijk van Ong Hok Gwan werd later vreeselijk veiminkt teruggevonden. Mevrouw Willemsen kroop, toen zij merkte wat er gaaade was, schielijk ond.-r eene etenstafel, en de baboe bleef op eenige schreden van haar af met haar kindje in de armen, verstijf 1 van schrik, als wezenloos staaD, terwijl bet d*k van bet achterbuis instortte. Mevrouw W. bleef ongedeerd, ook het kindje bekwam, op een paar onbeteekende schrammeG na, geen letsel. De baboe zag een balk omlaag storten, stak haren arm uit om dien af te weren en verloor vier vingers, die geheel werden verbrijzeld. Bij het instorten der groote suikerpakhuizen van de fabrieken Traogkil en Pakis werd een iolandsch knaapje, dat onder een afdak van eerstgenoemd pakhuis lag te slapen, vermorseld. Twee iniandsche vrouwen, die onder het lommer der boomen, onder een scheidingsmuur, aan den kant van den grooten weg mangga en doerian zaten te ver- koopen, rprongen bij den geweldigen schok verschrikt op, doch op hetzelfde oogenblik valt da zwjre muur op de arme koopvrouwtjes, die onder de steenen hunnen dood vonden. Twee pro8tituées, die in het ziekengesticht waren opgenomen, liepen langs don ringmnur op het oogen blik dat die instortte. Beiden stierven kort daarna aan de gevolgen. Dat alles geschiedde ia den tijd van slechts enkele seconden. Het aanzienlijkste gedeelte van het Chin?esche kamp te Joana is geheel verwoest. Het puin ligt nog ouop- geiuimd ten aanscbouwe van hen, die do geteisteide stad komen bezichtigen. Gemengde Berichten. Jl. Vrijdagavond word in het koffiehuis van dhr. Luik alhier door ruim een 30tal personen besloten om een kolenvereeniging op te richten. Uit de gedaeh- tenwisseliog bleek, dat het plan bestaat om wekelijks 10 cent te contribueerea, doch dat het ieder vrij staat, om daarbo.en te storten. Dj contributie Is al een recht in het aandeel kolen, doch dnar de vereenigiog zich bij de oprichting opofferingen zal moeten getroosten, is een vaste contributie gewenscht. Nadat eenige personen werden gekozen om zich verder met de regeling dar vereenigiog te belasten, werd besloten om morgen (Diasdagavond 8 uren) weder bijeen te komen, teneinda een vast bestuur te kiezen. Ieder, die dan nog genegeu mocht zijn tot de vereeni- giag toe te treden, kan daarbij tegenwoordig zijn. A. Jaronimas, postbode van Kortgene op Wol- fertsiijk, is in gelijke betrekking benoemd van Goes op Wolfortsdijk. Dj rijksveldwachter 3e kl. (jachtopziener) J. B. Raes is verplaatst van Kapelle naar Waterlandkerkje; en de brigadier-titulair C. B. Mouton van Waterland- kerkje naar Kapalle. Door den sterken wind zijn de ijsschotsen in de Zandkreek zoo met kracht op den steiger aan den Zaid-Bavelandschen wal geloopen, dat de Oostelijke arm lostgerukt en een meter afgeweken is. Men ver moedt dat de palen op den bodem afgebroken zijn. Bij den hoogen waterstand -n de giertijen is ook het ijs op vele plaatsen losgerukt en naar den oever van den Zuid-B9velandschen wal opgeschoven, waar stapels tot 4 a 5 mttar hoogte liggen. Recht voor den steiger, waar gewoonlijk de overtocht plaats had, is nu open water en dit is op meer plaatsen het geval, zoodat omwegen mosten genomen worden om den over kant te bereiken. Krniningen. Vrijdag 11. gaf het fanfaren-gezelschap zEandracht maakt Macht" op da bovenzaal van dhr. L. v. d. Lindi zijn eerste wioter-concert, dat door een vrij talrijk publiek werd bijgewoond. Genoemd gezelschap bracht op keurige wijze een zestal muziek nummers tea gehoora, die afgewisseld werden door voordrachten Vin da-a heer A. Dj Winter van Breda. Djz3 wisi het publiek wader uitstekend te amusaeron en mocht dan ook telkens eaa daverend applaus ver war ven. Ni afliop dar uitvosriag hal een zeer geani meerd bal plaats. Ntsse. Om in de dringendste behoeften der werk- loozen te voorzien, heeft eene commissie alhier eene buitengewone inzameling gehouden, die zeer bevredigende resultaten heeft opgeleverd. Bahalve 10 zakken tarwe, werd nog 62 aan giften ingeschreven terwijl aan de diakenen even te voren eene gift van 25 voor het zelfde doel werd verstrekt. Kolljnsplaat. Het vaartuigje, dat sedert verschei dene dagen onbeheerd op de Ooster-Scbelde heen en weer drijft, en waarvan in dit blad van Zaterdag 11. reeds gewag gemaakt werd, bevond zich jongstleden Zondag voor de Westrlijke kuip alhier in 't ijs. Steeds trekt het meer naar zee, zoodat het eindelijk daar wel zal komen, zoo 't voor dien tijd hst niet begeven heeft. Kolljnsplaat. In de afdaeling Kolljnsplaat der liberale kiesvereeniging »Algemeen BeJaDg" zal a. s. Donderdag de heer A. De Vulder van Noorden, van Middelburg, eene voordracht houden over»Een en ander over Naderlandsch Oost-Indië". Borsele. Vrijdag en Zaterdag werd alhier door de commissie tot ondersteuning van werklooze ingezetenen en andere minvermogenden een bedrag van 406,50 gecollecteerd, waaronder eene gift van den geneesheer te Driewegen. In eene Zaterdag gehouden vergadering werd besloten Woensdag eene bedoeling van brood en spek te houden. Borsele. Door den ijsgang zijn verleden week aan den zeedijk een groot aantal perkoenpalen afgestooten. Volgens eene voorloopige globale opnaming bedraagt het aantal verongelukten ruim 5000 stuks. De Eendracht heeft zich over eene groote uitge strektheid waderom voor Tolen vastgezet, zoodat de overtocht naar Noord-Brabant te voet plaats heeft. Heden zou men weer mat de vervoering van suiker bieten over het ijs beginnen. Deor de leden van het musschengilde te Baar land werd in 1890 ingeleverd een totaal van 2692 vogels en eieren, waaronder 1363 musschen. Het hoogste gatal werd ingeleverd door de heeren A. Blok en M. Acda, nl. 424 en 402 stuks. Te Kattendljke werden door 15 leden in 't geheel 1793 musschen ingeleverd, waarvan J. Schrier het grootste aantal, zijnde 425, bijbracht, en alzoo voor koning werd Verklaard. Te HansTreerd bedroeg het aantal musschen, kraaien enz. door de leden in den loop van 1890 aangebracht, een aantal van 1010. Het hoogste getal werd ingeleverd door dhr. John Da Groof, die als koning werd benoemd. Wemeldiuge. Vrijdagavond gaf da gymo. vereen. »Willen is kunnen" een openbare uitvoering, die door een talrijk publiek, onder 't welk wij opmerkten eenige leden van cOrescendo" uit Kruiningen en van »Sparta" uit Goes, werd bijgewoond. Het programma bestaande uitMarschoefeningen, staafoef. op de plaats, oefen, aan de ringen en staafoef. in groepen weid goed uitgevoerd, vooral dan staafoef. in groepen komt een woord van lof toe. Tot afwisseling gaven eenige leden: sWeg met de emancipatie of zonder vrouwen geen leven" ten best°, dat goed voldeed. Alleen vergunnen wij ons deze opmerkingwerk in het vervolg wat meer op uw gemak en bekort do pauze tusschen elk nommer wat. Dat i> Willen is kunnen", gesteond door Wsmal- dinge's ingez9tenen, moge bloeien iz onze oprechte wensch. Da vereeniging tot het bezoeken der armen te Middelburg, welke thans zooveel hare fiaanciëele krachten dit toelaten, de zoogenaamd stille armen" steunt en bijstaat, en daarvoor de hulp der ingeze tenen heeft ingeroepen, heeft voor dit doel van het familiefond8 B. en H. eena gift van 1000 ontvangen bo ver dien ontving zij van het familiefondz »Schorer" 400, en van verschillende andere bekende en on bekende gevers zeer belangrijke giften, tot een totaal bedrag van ongeveer 3000, waardoor zij dus in staat is gesteld haar nuttig wark te kuinen aan vangen. (N. R. Ct.) Uit Zieriksee schrijft men dato 16 Jan.Ons isolement dnurt nog steeds voort. De spoorboot, die de beide laatste dagen geheel gereed ligt tot vertrek, ontving gister bericht dat het nabij Veere vol met ijs was en alzoo toch het doel niet kon worden bereikt. Hedenmorgen trachtte zij een doortocht te banen in de Nieuwe Haven, doch moest dit spoedig opgeven. De posten van heden zijn bij het afdrukken van dit nummer nog niet aangekomen. (Z. N.) De burgemeester van Loosduiaen waarschuwt tegen bestellingen uit Loosduinen onder den naam Van Os, welke naam en persoon in die gemeente onbekend zijn. Vermoedelijk laat iemand, elders wo nende, brieven en goederen te Loosduinen bij den tol onder dien naam bezorgen. Da burgemeester voornoemd herinnert tevens aan zijne waarschuwing om op zijne hoede te zijn bij hat aanknoopt van handelsbetrek kingen met I. G. Graaf, wonenle te Loosdainen, zich ook wel noemende 1. G. de Graaf, aannemer io bouw materialen. Eene kleine vergistingEen jongen loopt (buiten den jachttijd) met een haas naar het postkantoor te X (in Zeeland) om die, op last zijns meesters, als postpakket te verzenden. Maar, o wee, ean veldwachter komt hem tfgm, en arresteert hem, vraagt naam en woonplaats van den overtreder der jachtwet en neemt hem met het wild mede naar het politiebureau. Nadat het vjrhoor van den jeugdigen wetsovertreder was afgeloopen, nam da commissaris van politie het haasje in banden, om het bier of daar neer te leggen maar toen hij voelde, dat het baest nauwelijks een hectogram woog, barstte hij uit in lachen want het beest was opgevuld. (R. N) Volgens hat Utr. Dgb. heeft het daar Zaterdag nacht 16 gr. CalgiuB of bijna 29 gr. F. gevroren. Het is dezen winter daar nog niet zoo koud geweest. Op Flakkse begint men thans ook gebrek aan regenwater te krijgen. Dit is thans erger dan in het hartje van den zomer, tijdens een langdurige droogte, want dan wordt door vaartu gen water uit de Maas daarheen vervoerd, wat thans door ijsgang onmogelijk is. Steenkolen zijn zoogoed als op het heale eiland niet meer te koop. Van geachte hand ontvangt het 17. D. volgend «chrijven De een zegt: het we?r is gezond, een ander: het weer is ongezond. Er zijn zeker veel zieken, een ander er zijn zeker weinig zieken. Ik geloof dat wij tot nu toe in dezen winter een frisch, opwekkend, verster kend weer gehad hebben. Maar bet grootste gedeelte van ieder etmaal moesten wij in huis doorbrengen, waar de atmosfeer door stoken van kachels met stien- kolen, cokes, gas, door het branden van gaslicht, door koken, wasschen cn drogen, door velerlei uit wasemingen enz. bedorven is, terwijl er slecht geven tileerd werd, cok al omdat een open deur of open raam de warmte verdreef of ook omdat de ramen be vroren waren en niet geopend konden worden. Die toestand is de bron van vele ziekten. Venti leert daarom maar ruim en goed in uwe zit- en slaapkamer. De winter begint pas. Niet voor half Februari kunnen wij staat maken op een doorgaan den dooi. Het itoomscha pja De Burgemeester van Vollen- hoven, dat Donderdag met vrij wat beschadigde lading te Vlissingen binnenkwam, heeft eene alles behalve aangename reis gehad. Woensdagmiddag te drie uren vertrok het vaartuig van Rotterdam, geladen met stukgoederen voor Frank rijk, terwijl bovendien op het dek e^n zeven-en-twintig- tal koeien, prachtig fokvee, voor Dainkerken bestemd, eene plaats had gevonden. Toen het schip in zee kwam, had het een vrij havigen N. O. wind te verduren, die gepaard met onstuimige zee, het water herhaaldelijk over het dek wierp. De koeien, die onbedekt en slechts op een weinig stroo stonden, werden telkens door stortzeeën overdekt, wat, gevoegd bij da vorst, hen bijna in ijsmassa's ver anderde. De gevolgen bleven niet uit, want, ofschoon de equipage gedaan had wat zij kon, bleek bij het binnenkomen te Vlissingen dat 3 stuks van het vee overboord waren geslagen en er 19 gedood waren. Van de vijf overige stierf er nog eene in de sluis, terwijl eene andere koe op sterven lag. Behouden kwamen er dus slechts 3 aan den wal. Op dezelfde stoomboot bevond zich ook een chique Franschman, die te Rotterdam gearresteerd was als verdacht zich in zijn vaderland aau frauduleus© hande lingen schuldig gemaakt te hebben. Hij werd onder toezicht van twee rijksveldwachters naar de Fransche grenzen geleid. (M. Ot.) Donderdagavond is een treinbeambte van het station Utrecht, toen hij de rails wilde oversteken om naar den trein voor Leiden, die tot vertrek gereed stond, te gaan, door den van Amsterdam komenden treiu gegrepen. Hoewel de geheele trein, terwijl hij op de rails lag, over zijn lichaam ging, kwam hij er met eenige wonden aan hoofd en boenen af. Hij kon, na op het bureau van den chef te zijn verbonden, per vigilante huiswaarts worden gebracht. Van den spoortrein MaastrichtVenloo is, bij aankomst aan laatstgenoemd station, een zak met /650 vermist. Io de gemeente Gassterland (Fr.) heeft het Woensdagavond en nacht vrij aterk geonweerd. De bliksemstralen volgden snel op elkander en werden gevolgd door harde donderslagen. Het onweer duurde van oDgeveer half zes tot zes aar ia den ochtend. Een tooneeltj», waardig om door een van Alphen te worden bezongen Het is feest in de openbare school te Dorenweerd, ter eere van den burgemeester, baron Van Brakell. Het hoofd der school heeft zijne speech afgestoken, thans treedt een van da leerlingen, jhr. Anton van Brakell, voor de klasse, en spreekt tijn vader toe Pal Voor de eerste maal viert U in school feest, terwijl ik school ga. Als leerling der openbare school feliciteer ik U met uw feest en ik hoop, Pa, dat U altijd zooveel van de schoot zult houden, als ik er van houd Jammer, doodjammer toch dat die fameuse kinder vriend geen eeuwigdurende jeugd heeft mogen genieten 1 Welk een schoone aanleiding had bij hier gevonden om voortaan alle Antons's in het gemoed te prenten dat schoolgaan een feest is. Gelria De heer R. te Haarlem, die een kistje kaas bij de Holl. Spoor reclameerde, dat reeds vóór weken uit Purmerend aan hem was verzonden, kreeg een gedrnkte briefkaart van de Maatschappij, waarin hem werd te kennen gegeven, dat er een onderzoek naar de ver miste kist thee was ingesteld. En men wachtte op kaas (B. V.) Raeds van 24 Dscembar jl. af liggen te Am sterdam 224 vaten petroleum, bestemd voor een firma te Arnhem, ter lading gereed. Haar voorraad lang zamerhand uitgeput ziende, steeds tevergeefs wachtende op hetgeen de spoor haar van Amsterdam mo°st brengen en zich hoogst ongaarne buiten staat ver klarende, om hare cliëotèle op tijd en naar eiscb te bedienen, kwam zij op de gedachte, om zich het benoodigde door middel van paard en wagen te ver schaffen. Met 4 uitstekend bespannen meubelwagens toog een lid der firma Zaterdag voor 8 dagen naar Amsterdam, belaadde deze daar met zooveel vaten petroleum als daarin goedschiks konden worden ge borgen en zag ze hier Donderdag te 1 uur in goede orde aankoman. Dat da geleiders vaa deze bezending niet weinig hebben te kampen gehad met gladheid en koude, laat zich denken. Dinsdagmorgen ondernamen twee broeders van het eiland Urk te voet de reis vandaar naar Kuinre. Ds tegen den middag opkomende mist bracht hen echter terwijl ze reeds de kast van Blankenham in 't gezicht hadden van d«n koers, wat tenge volge had, dat ze den geheelen dag en daarop volgen den nacht op zee hadden rondgezwalkt en den volgen den morgen ongeveer iO are uit geput van honger en koude te Lemmer aankwamen. Da angsten, welke deze men8chen hebben doorgestaan, laten zich moeilqk be schrijven. Ds rouw versieringen, aangebracht aan het Staats spoorweg-station te Dan Haag, bij gelegenheid van het overbrengen van het stoffelijk overschot van Z. M. Koning Willem III, hebban ƒ2000 gekost. Te Gasselternijveen zag men dezer dagen op dei publieken weg, die tegenwoordig veel op een ijsbaan gelijkt, een vreemd voertuigje voorbijsnellen, 't Was namelijk een boot, die op een paar ijzeren strijkers bevestigd en van boven met een ohaiskap voorzien was. Getrokken door een paard, vloog het ijsschuitje, waarin eenige personen hadden plaats genomen, bij de bran dende kachel voorwaarts. Men zat er rustig koffie te drinken, alsof men te hnis was. Als men niet beter wist, zon men gedacht hebben naar Siberië verhuisd te zijn, waar zalke voertuigen meermalen gebrnikt worden. De heer H. Kamps, vau Drouwenerveen, is de uitvinder en ver vaardiger van deze nouveauté. Zaterdag werden te Amsterdam door de Amst. IJsclub weder wedstrijden gehouden, die, door fraai winterweer begunstigd, tamelijk veel publiek, waar onder veel Friezen, lokten. Aan da internationale hard rijderij voor beroepsrijders (baanlengte 1609 m.) samen 24 personen deel. De eerste prijs van 300 werd behaald door Maarten Kingma te Gouw in 3 min. iO'/t seconde; de tweede prijs van 100 door R. Westert Eernewoude in 3 m. 182/, 8.de derde pr. van 50 door Wijbe De Vries in 3 m. 20 s.de vierde pr. van 25 door Arie Vaa den Berg in 3 m. 21 s. Aan den wedstrijd op de baan van 200 Meter namen 30 boroepsrijders deel. 200 Meter baaneerste prijs 200, B. Dekker, van Zwolle; tweede 75, K. Ilanje, van Akkrnm derde 25, Wljbe De Vries, van Leeuwardenvierdo 10, Broek8ema, van Groningen. Dekker overwon allen glansrijk. (Vacf.) Te Parijs zijn negen personen verdronken bij een poging om het ijsvlak van de Seine over te steken. Men maldt uit Hamburg dat de ijsbrekers mach teloos zijn tegen den geweldigen ijsgang die heertcht. Acht stoombooten verkeeren in gevaar van door het ijs verbrijzeld te worden. Twee driemasters zijn reeds vernield. In Zuid-Frankrijk heerscht na de sneeuw weer strenge vorst. Te Montauban vroor het den 15»n Jan. 10° Fahrenheit, een kou, na den strengen winter van 1870 niet beleefd. Onder de behoeftige klassen der bevolking heerscht groot gebrek. Ia Zaid- en Midden- Frankrijk is veel sneeuw gevallen. In de nabijheid van St. Etienne ligt zij 50 centimeters hoog. In Algieri bleef 15 Jan. de koude aanhouden. Behalve door sneeuw- en hagelstormen, werd de stad bezocht door een aardbeving, welke echter geen schade aanrichtte. De drie schokken verspreidden groote ont steltenis onder de ingezetenen, die hun woningen verlieten en den nacht in de open lucht doorbrachten. Te Gourmay* zijn vijftig woningen icgestort. Uit Antwerpen wordt aan de Z. Nbode gemeld In een dorp der Kempen bood zich een bezoeker der armen in een huisje aan, juist op het oogenblik dat de kinderen zich te bed begaven. E«n der grootste kinderen werd in een mand geplaatst en bij middel eener aan het dak bevestigde koord door de ouders naar den colder gebeschen, waar de slaapplaatsen zich bevonden. Zijne broeders en zusters volgden denzelfden gevaarlijken weg, waarna het de beurt was van den vader, die langs de koord omhoog klomen eindelijk nam de moeder in de mand plaats en werd door man en kinderen in de hoogte getrokken. En waarom nu die vreemde gymnastische oafening? Ach, de arme lieden, door den nood gedrongen, hadden den trap naar den zolder leidende voor brandstof moeten gebruiken, ten einde zich een weinig te be schermen tegen de Siberische koude, die in de eenzame en bouwvallige hut, welke zij bewoonden, hunne leden deed versteven. De ongelukkige maar brave lieden balden zich nog liever van een onmisbaar meubel beroofd, dan hunne toevlucht tot bedelen te nemen. Ingezonden Stukken. M. d. R. 1 De Zeeuw heeft hare kolommen gesloten voor de hierbestaaade bnrgemeestsreqnaestie, en toch moet mij, niettegenstaande mijne verklaring aan het slot van mijn vorig schrijven, nog een kort woord van het hart als antwoord op het laatste geschrijf van den corres pondent van dat anti-revolntionaire blad. Vergun mij daarom ia uw blad nog een weinig plaats. Over de zaak der verordeningen het volgende: Wan neer onze gemeente zonder wettige verordeningen leeft dan is dit niet alleen de schuld van den burgemeester maar ook van de beide wethouders. En wanneer nu een der wethouders verleden week aan den corres pondent beeft verklaard dikwijls op herziening der verordeningen te hebben aangedrongen, dan heeft die wethouder onwaarheid gesprokeo. Wie der beide wet houders zich daaraan heeft schuldig gemaakt, kan ik niet bewijzenmaar onwaarheid gesproken heeft hij dat is een feit. Da biljetten van den H. O. zijn in M«i uitgereikt, das toch 3 maanden over den tijd Msg ik den cor respondent van de Zeeuw vragen, hem die alles beter schijnt te weten dan anderen, waar voorgesehreven staat, dat de belastingbiljetten in Februari moeten worden uitgereiktiets wat onmogelijk is, omdat in die maand eerst het kohier wordt opgemaakt, waarna het, dan nog door den Rsad moet wordan vastgesteld en door Ged. Staten goedgekeurd Mag ik hem ook vragen in welke gemeente daojde biljetten zoo tijdig worden uitgereikt? Ia Goes b.v., waar het bestaar toch zeker wel in goede handen is, droegen de biljetten de volgende dagteekeningenin 1886 13 Mei, in 1887 8 Joll, in 1888 6 Juni, in 1889 20 Mei, in 1890 27 Mei. Is het dan zoo iets ongehoords dat ze te Kapelle op 12 Mei zijn uitge reikt Het benoemen van het stembureau geschiedde niet io een onder-onsje met een paar raadsleden, maar door alle raadsleden bij mondelinge afspraak. De burgemeester liet op den dankdag school honden, omdat bij hem geen enkel verzoek was ingekomen om de school te sluiten. Ware het hoofd der school niet tevens voorzanger dan zon de burgemeester het houden van een dankdag zelfs aiet hebben kannen vermoeden.

Goessche Courant | 1891 | | pagina 2