Door C. V., brigadier-majoor der rijksveldwacht te Tolen, is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis dsr arroad.-rechtbank te Zieriksee, waarbij hij wegens verduistering enz. is veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf. Een tooneel van schromelijke verwarring en ellende is Woensdagavond en gisternacht te Oosten- dijk, gemeente Aodqk, door het ijs veroorzaakt. Ten gevolge van den harden wind was het ijs in zee los geraakt en aan het schuiven gegaan, en is het op en over den zeedijk gekomen. De weg over den zeedijk is van de Ven tot de op »obare echool met ijaschotsen versperd, waaronder ter dikte van 80 centimeter. Het schoolgebouw is als in elkander gedrukt, terwijl de ijsschotsen in het gebouw liggen. De onderwijzerswoniDg aan het schoolgebouw verbonden is als door een won der behonden gehleven. De ijsschollen liggen opge stapeld tegen dear en vensters, maar geen glasruit is gebroken. De woning van den smid, kort daarbij gelegen, is vernietigd door het ijs, en terwijl de be woners der smederij nog niet naar bed waren, en de kachel en lamp nog brandden, is in dat huis brand ontstaan, zoodat van die woning niets is overgebleven. Een winkelhuisje daarnaast is ook grootendesls ver woest en onbewoenbaar geworden. Tal van arbeiders zijn thans aan het opruimen van het ijs bezig. Man meldt uit Scheveningen dd. 15 Jan. De wind liep In den afgeloopen nacht van het Noord westen naar het Noord-Oosten met een llinken bries op zee, wat ten gevolge heeft gehad, dat al hat ijs dat zich in zee bevond en dat nit de rivieren er henen dreef, langs de kust bij Zandvooit, Egmond, Noord- wijk, Katwijk, Scheveningen enz. werd gevoerd, alwaar de ijsbergen, die ongeveer 1 meter hoog en 20 meter breed waren, aanmerkelijk grooter zijn geworden, op sommige plaatsen tot 3 meter hoog en pi, m. 180 meter breed. Hoe noordelijker men komt, hoe grooter de ijsbergen zijnte Noordwijk wordt de berg op 6 a 8 meter hoogte geschat; te Katwijk is hij ook on geveer 6 meter hoog. Het strand te Scheveningen biedt een pracLt;g gezicht aan zoo ver het oog reikt, is het een en al ijs, tot zelfs aan de laagwaterlijn toe. Te HeeJsum nabij R?nkum had vóór eenige dagen een meisje het ongeluk, te struikelen en op den grond te vallen. Niettegenstaande zij ooganschiji- lijk geen letsel had btkomen, is zij thans overleden. Een groot stoomschip, vermoedelijk een Engelscb vaartuig, is Woensdag op de Razende Bol gestrand sn zat midden in de branding. Da gezagvoerder heeft om hulp geseind. Reeds zijn uit Nituweditp twee schuiten en drie vletten derwaarts vertrokken. Nader meldt men in de N. R. Ct. daaromtrent uit Nleuwediep van 14 dezer, dat het was de Engelsche stoomboot Elstowmet katoen geladen, die, op weg van Norfolk naar Bremen, door den mist uit den koers geraakt en op den Razenden Bol aan dan grond gsloopsn was. Bijua onafgebroken liet men atn boord van dit schip de stoomfluit hooreD, om de aanlacht op zich te vestigen, echter zonder het gewenschte gevolg. Eerst in den afgeloopan nacht, toen de lucht opklaarde, werden door de kustwacht de nnodvuren gezien, aan boord van de Elstow ontstoken. Er is een schip gestrandseinde men toen due, welke tijding later door de op verkenning uitgezeilde «letterlieden werd bevestigd. Dezen konden de strandingsplacts echter niet naderen, omdat eene hevige branding het stoom schip omgaf, en het vele jjs daarenboven de ranke vletten met ondergang bedreigde. Men keerde dus ■aar de haven terug om krachtiger hu'p in te roepen. De slsepbooten Hercules en Stad Amsterdamdie gewoonlijk in tjjd van nood de reddingsbooten op sleeptouw nemen en naar de strandingplaats brengen, lagen te midden van eene massa drijfijs in de haven ingesloten en konden ditmaal geen dienst doen. Daar om werden de reddingsviet en de reddingsboot van den zeedijk te water gebracht en na te zijn bemand, door kolossale ijsvelden been naar de Elstow geroeid. Met bijna bovenmenschelijke inspanning werd het schip bereikt, en mocht men er in slagen de geheele equipage, bestaande nit 21 man, in de beide reddiDgs- vaartuigen over te brengen. De reddingsviet landde mst 10 der geredden aan den zeedijk, terwijl de boot, die het overig deel der schipbreukelingen had opgenomen en door het ijs den wal niet kon bereiken, door de inmiddels van lJmul- dan aangekomen sleepboot Sim ton op sleeptouw ge nomen en naar da haven gesleept werd. De uitgeputte schipbreukelingen werden dadelijk na aankomst door den Brit&chen vice-consul van het noodige voorzien en onder dak gebracht. Men heeft weinig hoop het verlaten schip te be houden, daar het onophoudelijk door zware stort zeeën wordt belooptn. In het jaar 1889 hebben in Pruisen lbl vrou wen het voorrecht gehad, drielingen ter wereld te brengen, en wel38 moeders 3 jongens, 45 2 jongens en 1 meisjs, 36 1 jongen en 2 meisjes, en 32 3 meisjes. Iq de Temps geeft de Fransche statisticus Paul Descbanel een overzicht van de uitbreidisg en de kos ten der bureaucratie in de verschillende landen van Europa. Waar de Eogelschen n ambtenaar hebben, bezitten de Duitschers, de Oostenrijkers, de Belgen, da Hollanders en de Italianen er vier, en de gelukkige Fraascben tien 1 De kosten van den openbaren dienst bedragen par hoofi der bevolkingin Zwitserland fr. 6 06, in de Vereenigde Staten fr. 8.08, in Enge land ir. 10,33, in Nederland fr. 11,61, in Oostenrijk fr, 14.02, io België fr. 15.05, in Pruisen fr. 15.07, in Italië fr. 19.75 en in Frankrijk fr. 24.07, Wis most da schade dragen, veroorzaakt door hst verminkt overkomen van een talegram Een bankier te Frankfort ontving een talegram, waarin hem werd opgedragen 500 stuks van zeker fonds ta koopan. Later bleek, dat 50 stuks bedoeld an door den afzender ook opgegeven waren aan bat telegraafbureau zijner woonplaats. De gekochte effecten waren in dien tusschenfcijd nogal gedaald, zoodat een schade van bijna 14 000 Mark geleden werd. De recht bank ta Fraakfort besliste, dat de afzender van het telegram da schade had te dragen, overwegende »dat wie zich bedient van aen op zichzelf geoorloofd middel van correspondentie, gelijk de telegraaf, nit den aard der zaak ook de verantwoordelijkheid op zich neemt voor al wat daaruit voortspruit, xoodat hij tegenover de voordeelen, die uit de snellere wijze van correspon dentie voortkomen, ook het gevaar op zich neemt, dat da nadoelen van zoodanig middel medebrengen." Een weinig bekend feit is, dat koningin Elisa beth van Engeland aan de eigenaars van drie Neder- landsche palingschuiten het voorrecht verleende om zonder eenigen tol te betalen de haven van Londen biBnen te komen en vrij van eenige onkosten te mogen liggen voor de werf van Billingsgatesedert is aldaar gestadig paling uit Nederland aangevoerd. De eenige voorwaarde, die aan dit voorrecht verbonden is, is dat er steeds drie zulke schuiten op de Theems voor Billingsgate moesten liggen. Indien er een wegging eer er een andera was om de ledige plaats in te nemen, zou het voorrecht verloren gaan en opgeld geheven worden. Vandaar dat men van Londen-Bridge geregeld drie Nederlandsche palingschuiten op de Theems kan zien liggen. Volgens Germain Bapst werd het eerste pano rama gemaakt door een Schotsch schilder, Robert Barker. Deze zat in 1785 voor schulden gevangen te Edinburg. Zijn cel, die onler den grond was gebouwd, kreeg slechts licht door een gat in een der hoeken der zoldering, soodat bij brieven rist lezen kon ten gevolge van het halfdonker. Barker kwam nu op den inval het papier te plaatsen op den lichtbundel, die door het luik heendrong, en nu zag hij da letters duidelijk uitkomen. Hij begreep dat een schilderij, aldus geplaatst, een verrassende werking zou uitoefenen, nam proeven, kreeg in 1787 een brevet voor zijn uit vinding en met Robert Fulton maakte hij te Parijs in 1796 een panorama op den boulevard Montmartre voor den passage, die nu nog den naam draagt van Pasiage des Panoramas. In een te Berlijn verschenen brochure van Herr mann onder den titel»IIet moderne veemgericht een sociaal gevaarErvaringen van een ongeneeslijk krankzinnig verklaarde", verhaalt de schrijver hoe hij op verzoek zijner vrouw en schoonmoeder tot vijfmaal toe in eeB Oostenrijksch krankzinnigengesticht geplaatst en daar ongeneeslijk verklaard werd. Telkens wist hij te ontvlochtenviermaal werd hij achterhaaldde vijfde maal eindelijk elaagde hij er ia over de grenzen en naar Berlijn te ontkomen. Hier b gaf hij zich vrij willig onder observatie van prof. Ealenburg, die hem ten slotte een attest gaf, aldus eindigendesik ben dus overtuigd dat een ziekelijke storing der geest ver mogens bij den heer Herrmann ©p het oog*nbhk niet bewijsbaar is en naar alle waarschijnlijkheid ook ge durende de laatst verloopen jaren iu den aangenomen vorm niet bestaan heeft." De schrijver deelt nog meer gevallen mede van personen, die in Oostenrijk jaren lang op bloote verdenking opgesloten werden g houden in krankzinnigengestichten. In de mond van de Elba doet zich zware ijs" garg voor, die voor de scheepvaart zeer gevaarlijk is* De Engelsche stoomboot Kaffdria is door het ijs stuk gedrukt. Verscheiden zeilschepen zijn gestrand en dour de bemanning verlaten. De op Oost-Afrika varende stoomboot Bundesrath slaagde er in ongedeerd in zee te komen. Het vuurschip bij Koxhaven is vol ge redde schipbreukelingen. De verbinding met Helgoland is hersteld. Te Wambrechies (België) is verleden Donderdag een wagen met beetworteimoes omgevallen, juist bij een troep behoeftigen, die stonden te wachten op een broodnitdeelirg, met bet droevig gevolgdat vier vrouwen onder de pappige massa bedolven en verstikt werden. Zij laten te zamen 20 kinderen na. Acht anderen werden gekwetst. De Indianen-oorlog. Volgens de XIXe Siècle hebben eenige opperhoofden der Roodhuiden zich, op raad van den zend»liQg Dussanton, tot den Paus ge wend met het verzoek dat Z. H. bij de Amerikaansche Regeering zou protesteeren tegen het innemen van Indianen-kampen en het doodschieten van vrouwen en kinderen. De Paus moet dadelijk aan het verzoek hebben voldaan. Latere berichten meldden dat de Indiaansche opper hoofden, die een onderhoud met goneraal Miles ver zochten, niet zijn verschenen. De zendeling, Pater Jalius, verklaarde geen geloof te hechten aan de vrede lievende verzekeringen der Indianen. Zij hebben de brug, die naar Piae Ridge voert, verbrand. De con centratie van de Amerikaansche troepen is voltooid en de geringste gebeurtenis kan thans tot een slag leiden. Generaal Miles wil echter op alle wijzen trachten een veldslag te beletten. Te Oppxeff, Polen, was de advocaat Schred- mitsky met zqn lOjarig zoontje op da jacht. Het kind vloog zijn vader om den hals en trok bij deze bewtgiDg den haan van het geweer van zijn vader over. De heer S. kreeg een schot in de borst en was onmiddellijk een lijk. Bij het vervoeren van den doode ging door een onhandigheid het tweede schot van het geweer af, waardoor de koetsier van den heer S. ge dood en zijn vriend Mageansky zwaar gewond werd. Met veel moeite hadden de jagers inmiddels het wan hopige kind belet zich zalf dood te schieten, 't Huis gekomen maakte de jongen van een onbewaakt oogen- blik gebruik om zich met lucifers te vergiftigen. Na eenige uren van vreeslijk lijden is het arme kind bezweken. Laatste en telegraphlsche berichten. Op de Oosterschelde in de nabijheid van het bakenlicht bij het Goesche Sas zwalkt een vletter- schuitje zoogenaamd bengstje. Men ziet er niemtBd op en op herhaald geroep werd mede niets vernomen. Men vermoedt, dat de opvarenden het verlaten hebben en op een plaats geankerd hadden, waar men dacht dat het schuitje veilig lag. 's-Grarenhage. TWEEDE KAMER Bij het voort gezet debat over Suriname heeft de heer Smidt zijn grieven tegen den Gouverneur nader uiteengezet. Deze werd krachtig verdedigd door da haeren T. Mackay Van Asch van Wijck, Do»ner en den Minister van Koloniën, die stellig ontkeaden dat de Gouverneur godsdiensthaat aankweekt, anti-semiet is of in be trekking staat tot de si» ebte pers. Reden om den Gouverneur te desavoueeren bestaat niet. De heeron Bool en Sanders raden de uitzending van een regeerings-commissaris aan. De Minister zou dit denkbeeld overwegen. De heer W. Van Dedem stelde een motie voor, het vertrouwen uitsprekende dat de Regeeriug door baar tusschenkomst aan de spanning in Suriname een einde zal weten te makaD. Londen, 16 Jan. Groote gewelddaden zijn bij de spoorwegstaking gepleegd. Vele stations werden be stormd en spoorlijnen vernield. Brussel, 16 Jan. De regeering is beducht voor manifestaties tegen de Kamer en gaf heden bevel twee lichtingen der militie op te roepen. OPENBARE VERGADERING VAN DEN Raad der gemeente Goes, op VRIJDAG den 16 JANUARI 1891, des namiddags te 2 uren Voorzitter de heer mr. J. G. De Witt Hamer, burgemeester. Tegenwoordig 11 leden en de Secretaris. Afwezig met kennisgeving de heeren Van Asperen Vcrvaone en Kakebeeke. I. Da notulen der vergadering van den 5 December 1890 worden gelezen en goedgekeurd. II. De Voorzitter doet da volgende mededeelingen, die allen, zooveel noodig met goedkeuring, voor noti ficatie worden aangenomen a. dat de herbenoemde leden van besturen en com- missiëo, die ter vorige vergadering niet tegenwoordig waren of geen laden van den Raad zijn, allen hunne herbenoeming hebben aangenomen b. dat tengevolge van verleend eervol ontslag aan mej. E. M. Rimondt, als helpster aan (de bewaar school voor on- en minvermogenden, eenige mutatiën in het overige personeel hebben plaats gevonden c. dat zijn benoemd tot laden van den Schutters raad da sergeant J. P. Rosier en de korporaal J. Schippers en tot plaatsvervangende leden de sergeant H. Da Lange en de korporaal M. Kok. d. dat de benoemde gemeente-geneesheer den 2 Januari jl. in functie is getreden; e. dat bij B. en W. is ingekomen, met verzoek daarvan aan den raad mededeeliag te doen, de ken nisgeving van het ovarlijden van den oud-hoofdondor- wijzer W. Swart, en dat die kennisgeving met een brief van rouwbeklag is beantwoord. f. dat de instructie voor den omroeper is gewijzigd, zoodanig dat hij ook in de Westerstraat en op den Stationsweg zijne bekendmakingen moet doen g. dat B. en W. den grafielver J. H. Jacobs, we gens nalatigheid in de uitoefening zijner betrekking, voor drie maanden hebben geschorst met verlies van jaarwedde. III. Als ingekomen stukken worden ter tafel ge bracht a. Missives van Ged. Staten, waarbij goedgekeurd worden teruggezonden de rekening over 1889, de begrooting voor 1891 beiden van de ontvangsten en uitgaven der gemeente, en het Raadsbesluit tot be schikking over 30 voor gratificatie aan de klok luiders b. Extract uit een Kon. besl., houdende eervol ontslag van den heer J. F. Bax als officier van gezond heid bij de dl. schutterij alhier; c. Bericht van hst Burg. Armbestuur, dat gedurende 1891 als waai nemend voorzitter zal fungeeren de heer D. Hildernisse d. Aanbieding voor de bibliotheek 1. Van het Departement van Waterstaat, Handel en Nijverheid van de statistiek der spaar- en leenbanken in Nederland over 18861888; 2. Van den schrijver A. J. Servaas Van Rooyen, van een exemplaar der levensschets van dr. R. A. Soïtbrood Piccardt. e. Rapport der Nieuwjaarscommissie. Daaruit blijkt, dat de ontvangsten hebben bedragen goed slot en interest saldo vorig jaar 2,78 opbrengst van de collecte en nagiften 274,98 gift van een voormalig stadgenoot 110, Totaal 387 76 De uitgaven bedroegen aan spek brool cokes diversen Totaal 152,84 95,67 124,90 14 35 387,76 Bij de rekening was gevoegd eeB rapport, waaruit wij het navolgende ontleenen De minste inschrijver voor de levering van het spek was J. Oase waarde ad 42,20; van hot brood J. Slager ad 10,75 per 100 K.G. en van de steen kolen I. Fokke en P. Cappon elk ad ƒ0,80 per hec toliter. De prijs van het spek was iets voordeeliger dan bet vorige jaar 48,25), doch de prijzen van het brood en de steenkolen waren ietsbooger (/9,44 en 0,787a). De commissie besloot de levering van spek en brood toe te wijzen doeh reserveerde zich de toawijziog van de levering der steenkolen, opj grond dat de kas voor het oogenblik niet toeliet ook brandstoffen te bedealen, doch dat zij wellicht door ruime nagiften in staat kon gesteld worden ook daarvan eene bedeeling te doen. De hoop werd werkelijkheid, want kort na de ver gadering werd de commissie verblijd met da mede- deeling dat een voormalig stadgenoot eene belangrijke som had torgezegd voor eene uitreiking van */a hec toliter steenkolen per gezin. Dientengevolge waren genoegzame middelen beschik baar om ook steenkolen te bedoelendoch nu deed zich het bezwaar voor, dat, tengevolge van de bekende stremming in het vervoer zoowel ta land als te water, de aannemers van de levering der steenkolea niet in staat waren hunne inschrijving gestand te doen. De commissie meende deze ingebreke-blijving als force majeure te moeten erkennen en ontsloeg de inschrijvers van hunne verplichtiBg toen haar de gelegenheid was geopend aan de gasfabriek eene voldoende hoeveelheid cokes te bekomen, waarvan de commissie voor het zelfde geld eene grootere hoeveelheid dan van steen kolen kon verstrekken. Aan iederen volwassen persoon werden nu verstrekt 1 kilogr. brood en 4 hectogr. spek, terwijl voor kin deren de helft dier hoeveelheden werd uitgereikt. Hierbij werd voor elk gezin of eenloopend persoon heet. cokes gevoegd. De bedeeling bad aanvankelijk plaats aan 36 ge zinnen meer den het vorige jaar of wel aan 300 gezinnen. Bovendien werd aanvrage gedaan door 41 gezinnen, die niet op de rol voorkwamen en dus ook bij de armbesturen geen onderstand genoten. Ofschoon er wel enkelen onder waren, van wie het twijfelachtig was of zij met het oog op den leeftijd voor bedeeling in aa> marking konden komen, besloot de commissie, in veiband met haar bijzonder (tijdelijk) karakter en den buitengewoon strengen winter, ze allen aan te nemer, zoodat aan alle aanvragen is voldaan. Het totaal bedrag der bedeeling klom dientengevolge tot 387 76. Da commissie kwijt zich ten slotte van een aange- namen plicht door in de eerste plaats den hooggeachten voormaligen stadgenoot namens de armen hierbij open lijk dark te zeggen voor het vernieuwd blijk van be langstelling in het lot der Goesche armen, door hem betooDd, en gaarne betnigt de commissie ook haren peroo&lijken dank voor dit blijk van waardeering van haren arbeid in dezen, waardoor zij in staat werd gesteld hare taak volkomen en op onbekrompen wijze ten utkoer te brengen. Die dank zij ook gebracht aan de directie van de gasfabriek voor hare bereidwillige medewerking en aan allen, die bij de collecte en door belangrijke nagiften de zaak hebbes gesteund. De commissie meent daarin ean bewijs ta zien, dat de ingezetenen de instelling nog steeds op prijs stellen, en zij zou het dan ook zeer betreurenswaardig ach'en, indien het denkbeeld van sommigen om de nienv.jaar»bed6eling af te schaffen ingang vond. Al aargenomen, dat deze bedeellpg niet meer in de plaats behoeft te treden van het eertijds schaamteloos bedelen op den nieuw jaarsdag, zij blijft niettemin uit een oogpunt van humaniteit eene zeer gewenschte zaak. De zekerheid tocb, dat althans op den eersten dag van het jaar, in ons land een der koudste dagen tevens, ieder in de gemeente behoorlijk gespijsd en verwarmd is, moot bij iederen iDgezeteBe eene aangename gedachte teweeg brengen, wel waard de grootere of kleinere bijdrage, voor dit doel gsoffjrd. Buitendien worden door de Bieuwjaarsbedeeling verscheidene huisgezinnen bereikt, die van de gewone bedeelingen zijn uitgesloten en voor wie daze extra-gave een ware weldaad is. De commissie hoopt en vertrouwt dan ook, dat de ingezetenen nit een humaniteitsbeginsel deze bedeeling znllen handhaven en in toenemende mate hunnen steun daaraan zullen blijven verleenen. Da Commissie voornoemd J. J. RAMONDT, Voorzitter. A. A. VAN DELLEN, Secretaris. Op voorstel van den Voorzitter wordt de dank van den Raad aan de Commissie gebracht voor de uitstekende wijze waarop ze zich, vooral in dezen moeielijkeo tijd, van bare zware taak heeft gekweten. IV. Na wordt gelezen een rapport van B. en W., waarin zij te kennen geven, dat met vergunning van den Min. van Bim. Zaken de lassen ia het Nederlandsch aan de voorbereidingsklasse der H. B. S. kannen op gedragen worden aan den Ieeraar Allan, terwijl de lessen in dat vak aan de hoogste klassan kannen wor- den toeveitrouwd aan den Ieeraar Teding Van Berk hout. Door eene oproeping van sollicitanten hebben B. en W. sich vergewist, dat hst mogelijk zal zijn om voor eene jaarwedde van ƒ1300 een bevoegd Ieeraar voor de geschiedenis aan de school te verbinden. Op die wijze zou in de vacature, ontstaan door het over lijden van dr. Van Campen kunnen worden voorzien. Het voorstel, om de verordening tot vaststelling van het getal leeraren en hunne j sar wedden in dien zin te wijzigen, dat het bovenvermelde plan kan worden ten uitvoer gebracht, wordt met algemeene stemmen aangenomen. V. Daarna wordt overgelegd een lijst van benoem baren tot de betrekking van Ieeraar in de geschiedenis, opgemaakt door B. en W. in overleg met den inspec teur, en waarop geplaatst zijn de heeren A. J. L. Croiset, werkzaam aan eene bijzondere handelsschool te Amsterdam, J. Kunst, student in de letteren te Lilden en M. Ten Bouwhuis, onderwijzer te 's-Gra- venhage. Tot dadelijke benoeming besloten zijnde, wordt bij tweede vrije stemming besoemd de heer J. Kunst te Liiden met 6 stemmen. VI. Vervolgens werden herbenoemd a. tot lid der commissie van toezicht op het M. O. de heer H. Van Bommel van Vloten b. tot lid der commissie voor het lager onderwijs de heer D. Hildernisse; en c. tot leden der openbare gezondheidscommissie de heeren dr. J. L. Goeman s en M. C. J. Da Visser. VII. Daarna werden vastgesteld de tweede supple toirs kohieren over 1890 van a den Hoofdelijken Om slag op een totazl van 88,57 en b de belasting op de honden op een totaal van 40. VIII. Alsnu is aan de orde de aanvrage om af schrijving van aanslag in den Hoofdelijken Omslag over 1890 wegens vertrek of overlijden en wordt deze in gewilligd, overeenkomstig het advies der fiaanciëele commissie, en wel J. Da Croix O.OO1/.^ A. Nagel- kerke 3,01 J/2P. F. De Brandt 1,28J. Eskebus ƒ2,57, H. G. Klaphake ƒ4,92, P. Versluis 1,84 Vi, J. Jeronimus 6,15, M. W. Hildernisse 12,721/2, J. M. Pilaar, wed. De Jongh ƒ16,89 72» jhr. mr. J. J. Pompe Van Meerdervoort ƒ51,9372 en J. G. Ermerina 28,4072. IX. Op gelijke wijze wordt remissie van aanslag in de belasting op de bonden verleend aan M Van Kalmthoat, jhr. mr. J. J. Pompe Van Meerdervoort, F. Vonk, F. H. Kosters en D. Boel, elk ad 2. X. Nog werden met algemaene stemmen vastge» 4

Goessche Courant | 1891 | | pagina 2