abaisse", de speculatie op korten termijn tegen die op zes wekeD, ziedaar de meteorologische vraag van den dag. Wie zal het winnen, het bureau van den New-York Heralddat Europa kwam verblijden met de aankondiging van temperatuurs ver hooging binnen enkele dagen, of de ongeluksprofeet te Gent, die in het voorjaar van 1890 voorspelde, dat 't op 8 Januari opnienw en nog heviger zou gaan vriezen dan in December, en dat dit duren zal tot Februari Het verleden plait, helaas! voor onzen werelddeel genoot. Want nog nooit is eene weervoorspelling van don Antonio in den Enkhuizer zóo uitgekomen als die van den heer Waelput voor den treuriger» winter van 189091, terwijl daarentegen de Amerikaansche firma in weerberichten op vrij goede gronden in de Oude Wereld niet al te veel crediet geniet. Ach dat men hem meer geloof hadde geschonken, dien Gentschen Cassander der 19a eeuw. Maar de wufte fin-de-sièclisten waren als de dwaze maagden zij dachten niet aan de toekomst en gaarden geen petroleum voor hunne lampen, noch cokes of anthra- ciet voor hunne vulkachels, geen meel voor hunne bak ovens, niets van de eerste behoeften des levens. En toen nu de atmosfeer extra-verwarming eischte, een paar weken langer dan anders, en de wateren stolden en de spoorwegen staakten, zie, toen was eens klaps Holland in last en hongersnood nabij. Om een half dozijn redenen, algameene en particu liere, hoep ik intusschen van harte, dat ditmaal New- York schitterend gerahabiliteerd en Waelput beschaamd zal worden. Niet het minst opdat wij eindelijk bevrijd mogen geraken van de eentonige gesprekken en klaag- lie leren, die het gansche openbare leven vervullen en van lieverlee eene intellectueels marteling beginnen te worden, over ieders bevroren wate: leiding en brand- stofaood in 't bijzonder, jammerklachten, die allen als droppelen waters op eikaar gelijken, en dus Biets belangrijks opleveren voor iemand, behalve voor hem, wien het ongeluk treft. Gilijk echter alles in de wereld zijne goede zijde heeft, zoo ook dit ongeluk. Hadden de vorige weken dit nut, dat zij een duidelijk uitzicht gaven in den nood der maatschappelijk-zwakken, die bij den miDSten tegenspoed ODgewapend staan tegenover koade, ho ger en ellende, en zal daaidoor wellicht het bestf zijn ge wekt, dat het noodig is naar grondige middelen ter verbetering om te zien, in plaats van zich met tijde lijke lapmiddeltjes te vergenoegen, de dreigende toestand van vuurnood en hongersnood, zelfs voor hem die geld in kas heeft liggen, kan nu op zijne beurt eens een denkbeeld doen ontstaan van de positie van den arme, die (bij gebrek aan geld) geen vuur heeft om zich te warmen en geen voedsel om zljn6 maag te vullen. 't Zou eene harde les zijn, maar eene les, die wel licht een geheel menschengeslacht in herinnering zou blijven en meer indruk zou maken dau honderd be teogen en redeneeringen. Men meldt aan de lijd uit het land van Maas- ec-Waal Met klimmende aDgst ziet Maas-ep.-Waal den dooi tegemoet. Iogesloten tusschen twee groote rivieren, dreigt het gevaar aan beide kanten. Het ijs is buitengewoon zwaarop sommige plaatseD, o. a. nabij het Alphencche veer »de" Nieuwe Schans", zit het zelfs over een groot gedeelte der Maas op den grond. Zwaar beladen vrachtkarren paaseeren de ri vieren als waren ze vaste wegen. Zou het, met het oog op de armoede, die tbaus geledeö word», wenschelijk zijn, dat de dooi spoedig inviel, wat de rivieren betreft, is het te hopen dat de vorst, hoewel niet streng, nog een wijl aanhoudt. Daardoor toch komen we korter bij de lentehet ijs verliest dan zijn sterkte en wordt, naar lieden van ondervinding beweren, ook soortelijk zwaarder zoc- dat hot zelfs zinkt. Omstandigheden, die het jjs ge makkelijk doen opruimen en dus het gevaar voor het ontstaan van ijsdammen verminderen In de eerste plaats echter is het te hopen dat de rivieren laag blijven. E»n sterke was van het water zou het ijs noodwendig doen losgaan, en dan zouden de gevolgen niet te overzien zijo. Met het oog hierop hebben sommigen, die op lage landen wonen, reeds bij voorbaat een onderkomen gezocht in hoog gelegen huizen. Do Hemel geve, dat dit onnoodige voorzorgen zijn de jaren 1855 en vooral 1861 zijn den bewoners dezer streek nog niet uit het geheugen. «Indien wij in het hartje van het Scheveningsch® badseizoen waren", zoo meldt men in de Hollandsche bladen, »zou men aan het Scheveningsche 8 t r a n d niet meer leven en bewegiDg gezien hebben dan Zondag in de middaguren. Duizenden wenschten dezen Zondag de ijsmassa's te zien, die zich gedeeltelijk aan het strand hadden vast gezet en gedeeltelijk door het golvend zeewater werden medegevoerd. Zelfs den Schoveningscben visscher met gade en kroost scheen het reeds dagen waargenomen schouwspel nog te boeisn, zoovelen zag men er aan het strand. De terreinstrook tusschen het «Kurhaus" en hotel «Zeerust" bood, vooral tusschen 1 en 3 uur, een eigen aardig schouwspel aan. Dames en heeren bewogen zich over het pad tusschen d* schotsen, waarop de kinderen klauterden, om verschrikt terug te deinzen als de vloed het water hoog deed opspatten tegen de puntige kanten der ijBbergjes. Fantastisch dreven zware ijabrokken in zee, om door den vloed op het strand te worden neergesmeten, ter wijl een paar zeevogels rondvlogen om plotseling, aas ontdekkende, op hot water neer te strijken. Mat een weinigjv verbeelding zou men eene voorstelling krijgen van de Poolseede ijsberen ontbraken nog slechts. Equipages en rijtuigen reden af en aan naar het zesdorpstoom- en paardentram werden bij wijlen bestormd. In de dienstregelirg was uitstekend voor zien niettemin moesten op de lijn »Oade Schevening sche weg" vela dames z;ch met eene staanplaats op de balkons vergenoegen en zag man sommige heeren op de impsriala zitten in de open lucht, ofschoon de barometer onder het vriespunt wees. Uit Biotam wordt aan het Ind. Weekbl. ge schreven Rustig is het in Bantam volstrekt niet en zal het er ook vooreerst niet worden. Zoolang Bantam als overstroomd wordt door hadji's en daarbij nog eene massa ontslagen (beter gezegd weggejaagde) inlaudsche ambtenaren komoa, om de bevolkiog tegen het gezag op te stoken en haar tot don heiligen oorlog aansporen, leven wij hier als op een vulkaan. Dat er, niettegen staande de veestapel voor ruim is uitgestorven en de veepest steeds heerscht, nog niets voor de verarmde, ziekelijke bevolking van Bantam is gedaan, is en blijft een onverantwoordelijk waagstuk van de regee- ring. Geef de bevolking rsnteloos voorschot om zich nieuwe karbouwen aan te schaffen, en geef haar kar bouwen op kredietkan of mag zulks niet vanwege de groote heeren in Nederland, laat de bevolking dan geld verdienen door communicatie-wegen aan te leggen, die in deze residentie zoo broodcoodig sijn. In de afdeeling Lobak kan men daarmede beginnen en zelfs onmiddellijk teskeningen en begrootingen zijn er, o. a. van de» weg van Rargkss Bitosng over Sadjira naar Djasirga. Laat men toch aiat zoolang wachten totdat de bevolking niet metr te helpen is. of niet meer geholpen wil zijnde rsgeering hale de residentie Bantam spoedig uit haar verval omhoog en zij zal een goed werk verricht hebben. Wat geeft het of de resident, van hioruit, voor stellen doet, als er te Batavia of Buitenzorg steeds met de oude sleur wordt gehandeldVoor de zoo- veelste maal de vraagWaarom dan resident van Bantam niet onmiddellijk een buitengewoon krediet toegestaan, om het noodige voor Bantam te doen? Staten-Generaal. TWEEDE KAMER. In de zitting van gisteren is ingekomen een wets ontwerp tot verbetering van den ouden IJsel. Heden heeft een sectieonderzoek plaats naar verschillende ontwerpen, ook tot regeling van het inkomen der krooR. Met 59 tegen 16 stemmen is besloten morgen te behandelen de hoofdstukken 10 en 11 der Staats- begrootipg en de Surinaamsche, en eerst daarna de stedenwet, die volgens sommigen toch nog in bet begin van dezen somer kan werken. De heer Tak heeft eene interpellatie aangekondigd over het Gongo-tractaat Het voorstel Travagliao om het voorloopig verslag der legerwet te publiceoren werd verworpen met 50 tegen 24 stemman. Kerkelijks Zafcsn en Onderwijs. Aangenomen het beroep bij de herv. gem. te Rustenburg (Transvaal) door ds. Jac. Van Belkum, te Z-eriksse. Rechtszaken. Door de arrondissementsrechtbank te Middelburg is gisturen veroordeeld wegens huisvredebreuk en be dreiging met doodslag, L, C., 16 j., te Goes, tot 4 m. gev. straf. Gemengde Berichten. Het panorama, dat thans reeds vier weken hier opgesteld is, blijft onverminderd de belangstelling wekken, niet alleen van de Goesenaars, maar ook van tai van bewoners van omliggende plaatsen. En daar voor is reden. De meest mogelijke afwisseling toch wordt den bezoekers aangebodenna tadero 3 a 4 dagen, is er telkens wat nieuws te aanschouwen ge weest, en altijd was het even schoon, wat werd ver toond. Om aan 't verlangen van velen der geabonneerden te voldoan, zal het panorama nog een achttal dagen bier gevestigd blijven, en nog worden vertoond heden en Donderdag een reis door Savoy* met eene bestijging van den Mont-Blanc tot op 4000 meter, terwijl een bezoek wordt gebracht aan Acnecy, Cnamoury Argen- tière enz. Na deze seiie worden de paleizen van den ongelukkigen Koning van B ieren Lodewjjk II tentoon gesteld, die kunstgewroehiöD, welke deze vorst in de Beierscbe Alpen deed bouwen. Bij deze serie zal door reu extra verlichting alles op de ware grootte worden ie aanschouwen gegeven. Da nog in omloop zijnde familiekaarten zijn ook daarvoor geldig. De gymnastiek-vereeniging «Sparta" alhier zal op 26 Febr. a. s. in de sociëteit V. O. V. eene opvoering geven. Hansweerd. Gisteravond werd op nitnoodiging van den heer F. H. De Groof in het lokaal van dhr. W. Hoek eene particuliere bijeenkomst van schippers ge houden, ter bespreking van de belangen voor de bin- nenlandsche scheepvaart. Nadat da heer De Groof htt nut der schippersver- eeniging Schutte vaar had uiteengezet, traden een 17 tal schippers als lid der afdeeüng Middelburg toe. 's'Gravenpolder. Maandagavond hid eene vergade ring plaats vau het zoogenaamde musschengilde in deze gemeente, waai in de rekening werd overlegd over bet afgeloopen jaar. Deze sluit met een goed slot van ƒ5,59. Uit bet uitgebracht verslag bleek dat thans de vereeniging bestaat uit 40 leden en 2 begunstigers en dat waren ingeleverd 4532 musschen, 6 bunzingen en 418 ratten. De premis voor het grootste aantal ingeleverde musschen werd ontvangen door Johannes de Koster, die er 785 inleverde. Alsnog werd besloten geen premiën voor ratten meer uitteloven, daar men er van overtuigd was dat ook zonder premiëa deze dieren zullen worden gedood. Ellcwoudsdijk. Da musschen, kraaien, «ksttrs en duiven, door de leden van bet musschengilde in den loop van 1890 aangebracht, vertegenwoordigen slechts am aantal van 1243 musschen. Het hoogst getal vogels, 278, werd ingeleverd door dhr. Joh. van Liere. Bij de uitdeeling van brood en koffis te Arnhem verlangde Zondag een der bezoekers een kop koffie en geen brood. Nadat hij het gevraagde had opge dronken verzocht hij aan de commissie een dubbeltje ter hand te mogen stellen. Meer kon hij niet geven, hij had de koffie maar eens willen proeven. De gilt werd dankbaar aangenomen. Van Ameland rijdt men dagelijks met paard en armlede naar den vasten wal. Vrijdag zag man er negen achter elkander, met 30 personen, de zee oversteken. Zaterdagmorgen werd te Delft nog op het laatste oogenbhk een begrafenisplechtigheid afbesteld, omdat er bij de nabestaanden twijfel rees, of men ook met een geval van schijndood te doen had. De inmiddels ontboden geneeskundige kon evenmin mot voldoende zekerheid den dood constateeren. Ook in Zutfen worden gratis-uitdeelingen van brood en koffie gedaan. Zondag echter werd dit nage laten, omdat het Zondag was Aan boord van een op de rivier te Rotterdam voor anker liggend Grieksch schip heeft zich een ge val van pokziekte onder de bemanning voorgedaan. Het schip is onmiddellijk onder quarataine gesteld en onder toezicht van het Grieksch consulaat ontsmet. Iu een der Amst. bladen komt een adv. voor van Madame W., sterrenkundige. Werkt met het spiriotusmus. De politie te Lviden waarschuwt de ingezetenen tegen de langs de huizen ventende p/rsonen met lu cifers en postpapier (alias: bedelaars), die voorgeven aan de grootste armoede ten prooi te zijnsen paar van die individuen werden daar dezer dagen in het bezit gevonden van 12 en 5 gulden, en toch beweer den ze groot gebrek te lijden. De Leidsche commis saris van politie is overtuigd, dat dergelijke handelaars heel gemakkelijk 3 k 4 guldens daags ophalen, en dat geld niet altijd even nuttig besteden. Hij raadt dan ook ten starkste aan met het geld, dat bedoelde personen meestal goede kennissen van Veenhuizen en de gevangenis ontvangen, liever beheeftige stad- genooten te ondersteunen,naar wie men kan informeeren. Het is wellicht niet ondienstig deze waarschuwing ook eens onder de oogen van onze lezers te brengen. Zaterdagavond is te Arnhem een weduwe, die iu Klarendal woont, in beschonken toestand tegen de brandende kachel gevallen, tengevolge waarvan bare kleederen in brand geraakten en zij vreeselijke won den bekwam. Zóó erg was het, dat de buren werden opmerkzaam gemaakt door de lucht van brandend vleesch. Zij werd naar het stedelijk ziekenhuis over gebracht, waar de ongelukkige vrouw, die niets van het gebeurde scheen te begrijpen, den volgenden ochtend is overleden. Als een staaltje van de tegenwoordige spoor- wegregeling deelt men aan de Zutph. Ct. mede dat een Zutfenaar, die zijn waschgoed op 2 Januari naar Apeldoorn bad verzonden bericht ontving, dat de wasch eerst 11 Januari is aaBgekomen. Dus ruim 9 dagen voor een traject, dat de gewone trein in minder dan een half uur aflegt. Ia de Pieter Vlamingstraat te Amsterdam woont een gezin, dat, tijdens de barre koude vau de afge loopen week, een nest joDge honden verwijderde. De diertjes werden levend in een op straat staand vuil nisvat geworpenom daarin dood te vriezen. Een buurvrouw hoorde g*pi«p in het vuilnisvat en bracht een huif bevroren hondje te voorschijn, dat zij aan stonds m>de raar huis nam. Maar boe zou zij het di< r»je aao voedsel helpen Eerst werd dit geprobeerd met aeo speen aao «en flascbj* melk, doch dit bleek te groot te zijn toen beproefde de vrouw het diertje met een lepel te laven. Eo dit ging goed. Maar □u het merkwaardige van het geval. Het goedhartigs buurvrouwtje had zelf een hond, eene teef, maar die nog geen jongen had gehad. Dit dier trok zich onmiddclijk het lot van zijn soortgenoo'je aan en nam het bij zich in de mand. Voedsel koo de pleegmoeder echter niet verstrekken, ondanks alle pogingen, die zij instinctmatig daartoe deed. Maar tie, op raad vaa een derde gaf de vrouw aan de oude hosd volop melk te drinken en het voorspelde gevolg bleef niet uit. Weldra kon het jonge hondje zioh langs den natuur lijken weg aan natuurlijk voedsel laven, tot groote verwondering der toeschouwers en tot nog grooter voldoening van pleegmoeder en pleegkind. Maandag hebben vijf personen uit Baarn per arreslede «en bezoek aan Marken gebracht. Om kwart voor 9 uren ging men de Eem af naar da Zuiderzee, om verder op het kompas da reis voort te zetten. Dat men echter nog al een weinig uit den koers is geraakt, bewijst wel dat men eerst te 3 uren tot verbazing van de Markers den zeedijk overstak en dwars over het eiland heen op de Goudzee aanhield naar Monnikendam. Over Broek en Schouw zette men de reis voort tot Buiksloot, waar het paard en de stade acbtei bleven, omdat door voortdurenden dooi hot niet raadzaam was, den tocht voort te zetten. De reizigers keerden per trein in goeden welstand terug. Te Zisriksee ontstond Maandsgachtend sen felle brand in de lading van de stoomboot Koophandel liggende in de haven nabij het Westhavenboefd. D.ior het inlaten van water kon mon den brand meester worden, terwijl da lading voor een groot gedeelts, bestaande uit vaten pitroleum, over het ijs werd ge lost. Het inwendige der boot is geheel vernield. Men wendt pogingen aan om het schip uit hot ijs tegen den dijk te brengen. Voor eenige weken had een veehandelaar de onvoorzichtigheid een aantal levende kalveren ter verzending aan de spoorwegmaatschappijen toe te vertrouwen. Er werd een waggon mede gevuld en deze in een trein ingeschakeld. De waggon bleef zoo lang onierweg voor hij zijoe bestemming bereikte, dat eenige dieren besweken. Ds Maatschappij is thans in rechten aangesproken. Een ander handelaar verzond bestelde goederen. Evnige dagen later kreeg bij een adviesbrief dat er een waggon goederen voor hem was aangekomen. Hij was niets wachtende en toen hij aan het station een onderzoek instelde, bleek het, dat het zijne eigene goe deren waren. Hst adres was zoek geraakt. Ook verhaalde men ons van een paard, waarvan het adres zoek geraakt was en dat, in afwachting dat dit werd gevonden, van gebrek omkwam. Dit laatste vernamen wij slechts van ter zijde. ArnhQt Een ingezetene der gemeente Opstartend ontwaarde een koppel wilde ganzen, die dorst hadden. Hij vulde een voorwerp met jsnavtr, en plaatste dit op een afgelegen land, terwijl hij zich voor het oog der vo gels wist te verbergen. Spoedig kwamen zij aanvliegen en dronken van het vocht, waardoor zij bedwelmd werden. Het gelukte den man per schaats er 22 te bemachtigen, die hij per stuk voor 50 cent verkocht. Maandag ondernamen zeven inwoners van Stavoren een tocht over het ijs der Zuiderzee naar Enkhuizen, waar zij, blijkens ontvangen telegram, behouden zijn aangekomen. De heer S. d. J., te Haarlem deelt aan het H. D. het volgende &taaltje mede van den toestand op de spoorwegen «Den 27en December jl. arriveerde er eene kist uit Zwitserland, Staatsspoor, Amsterdam, grande vitetse (ijlgoed)denzelfden dag werd zij ingeklaard. Na alle beleefde pogingen om haar van Amsterdam zoo spoedig mogelijk naar hier op te zenden, werd zij eerst 8 Januari jl. aan de Holl. IJz. Spoorweg maatschappij overgedragen. Den lOen Januari vervoegde ik mij aan al de bureaux «n goederenloodsen van het Holl. spoor te Amsterdam, maar niemand wist er iets van. Thans, 12 Januari, is de kist hier nog niet gear riveerd, alzoo reeds een termijn van 15 dagen grande vitessetusschen Haarlem en Amsterdam, en wanneer zal zij arriveeren? Aangaande den plotselingen dood van G. V. W., te Vaassen, onder Apeldoorn, wordt thans gemeld dat bij de lijkschouwing niets is gevonden, wat aan leiding zou kunnen geven tot vermoeden van doodslag. Het waarschijnlijkste is dus, dat de man, tijdens de worsteling met zijn zoon, aan een beroerte gestorven is. In de streken van Vledder bestaat tusschen de jongelieden van verschillende buurschappen een na ijver en vijandschap, welke in bitteren haat overgaat, als liefde en jenever in het spel komen. Zoo werden dezer dagen eenige jongelieden nit Yiedder, te Nijensleek gekomen, om daar met meisjes kennis te maken op duchtige wijze aangevallen. Eenigen wisten te ont komen, maar een paar werden op afschawlijke wijze mishandeld. De een werd door revolverschoten go- wond, den ander werden verscheiden messteken toe gebracht, zoodat hij niet minder dan zeventien wonden ontving. Er schijnt nog hoop te bestaan, den gewonde in het leveu te behouden. Te Parijs Is plotseling overleden baron Hauss- mann, de bekende prefect onder Napoleon UI. Zondag avond had de baron nog eenige vrienden aan zijn disch. Toen de gasten cm halfelf vertrokken waren, ward Haussmann overvallen door een hevige benauwd heid, welke iu een kwartier een einde aan z|jn leven maakte. De gewezen prefect, die Parijs ten koste van schatten gelds van boulevards, breeds straten en pleinen heeft voorzien, werd 80 jaren oud. In het Pruisische Huis is medegedeeld, dat spoedig de wijs van samenstelling van Dr. Koch's middel tegen de tering bekend zal worden gemaakt. Da Pruisische staat is niet voornemens van de be reiding een bron van inkomsten te maken. Voor Dr. Koch zal op staatskosten een inrichting worden ge bouwd, waarin lijders kunnen behandeld worden met zijn middel. Da reizigers Hederstiöm en Wrangel hebben omtrent de ergste winterkoude in Siberië belangwek kende bijzonderheden kunnen mededeetan. Een drie dubbele rendierpsls is in die landen nauwlijks instaat het bloed voor verstijven te bewaren. E'ke ademtocht veroorzaakt er een ondragelijk krampachtig gevoel in de keel en de longen. Da uitgeademde waterdamp be vriest oogenblikkelqk en verandert in fijne ijskristallen, die door onderlinge wrijving een bestendig knetteren in de lucht veroorzaken, gelijkende op het geluid, dat men hoort bij bet keeren van droog booi of bij het verscheuren van fluweel en dikke zijden steffen. De geheele reizigers-karavaan is voortdurend in eene dikke blauwe wolk gehuld, ontstaan door de ademhaling van menschen en dieren. Ziet men een raaf met trage vlucht de ijzige lucht doorklieven, dan laat dit dier eveneens eene dunne streep damp als een draad achter. De hoeven der paarden barsten van de koude en het ademen wordt dezen dieren zeer moeilijk gemaakt door het ijs, dat zich om de neusgaten vastzetdoor een krampachtig hinneken en schudden met de koppen geven zij dan uiting aan hunne vrees te zullen stikken. Zelfs de rendieren, die in het hooge Noorden thuis behooren, zoeken in de bosschen beschutting tegen de koude; op ds Tuudra of vlakte drukken zij zich bij kudden dicht tegen elkander aan om zich door hnnne uitwaseming onderling te verwarmen. Oude boom stammen barsten tengevolge van de vorst met oor- verdoovei d geraasgroote rotsblokken raken van de berghellingen los en storten met donderend gewsld in de diepte. In de Tundra's en dalen scheurt de vorst diepe spleten iu den grond, waaruit dampende water- stroomen opborrelen, om het vo'gende oogenblik in ijs te veranderen. Dit z(jn eenige uitwerkselen vau eene temperatuur van minus 40 graden G. eo daarbeneden. Men zou denkeD, dat menschen zoo iets niet kunnen uithouden en dit zou ook wel ternauwernood het ge val zijn, als zulk eene vreeselijke koude niet steeds bij ongeveer volkomen windstilte inviel. Kwam daarbij nog storm, dan zou geen levend wezen er weerstand aan kunnen bieden. Te Londen wil men nog dit jaar een internatio nale tentoonstelling van den arbzid houden. Bij bet bouwen van het tentoonstellings-gebouw zou de 8 uur werkdag worden ingevoerd. Het te verwachten batig saldo, dat al vast op 16 a 20.000 pl. st. wordt be rekend, zou ten goede komen aan den boiw van een arbeidsbenre te Londen. Da speelhal te Monte-Gerlo heeft reeds op Nieuw jaarsdag het eerste slachtoffer van dit jaar geëischt. Ia de nabijheid van San Remo vond men een onbe kend man, oogenschijnlijk tot de hoogste standen be- hoorende, dood liggenhij had zich een rsvolvsrkogel in het hoofd g»jsagd. Ij zijn jaszak bevond zich een briefje, dat de woorden bezatte«Ik heb acht maal honderdduizend gulden verloren, mijn naam worda nooit bekend".

Goessche Courant | 1891 | | pagina 2