Gemengde Berichten. Naar wij vernemen aal de Zangvereeniging Excelsior" ep Donderdag 29 Januari a. s. ten con cert geven, waarop o. a. zal worden uitgevoerd »die erete Walpurgisnacht". GUtermiddag had te Krallagen eene nationale hardrijderij en wedstrijd op schaatsen plaats op den zoogenaamden vijver achter het hotel »den Burg" te Kralingea. De prijzen waren 30, 20, 10 en 7,50. Er waren 32 deelnemers met een inleg van 1 de persoon. De haan was 360 meter met ésn keerpunt. Bij dezen wedstrijd werd de die prijs behaald door dhr. S. R. Elzioga te Goes. De wedstrijd die te 12 uren zou aanvangen, begon eerst te kwart voor één en moest te 2 uren afgeloopen zqn, want er volgde nog een liefdadigheidswedstrijd door 100 personen. Toen de heer Elzinga de vierde rit gedaan had, sooals gezegd waren er 32 deelnemers, bleven 4 win ners over, waaronder ook dhr. Elzinga. Doch alles ging zoo gehaast, dat de heer Elzinga weigerde toen hij weer dadelijk voor den beslissenden rit werd opge roepen. Natuurlijk verwekte dit sensati», het publiek stemde toe en de commissie werd in 't ongelijk ge steld. Had dhr. Elzinga gelegenheid gehad om eerst wat te rusten, dan was er veel kaas geweest, dat hij een heogeren prijs had gewonnen. Bij den vierden rit legde hij de baan af in 28 sec., terwijl de eerste prijs gewonnen werd in 34 sec. Katteudijke. De collecte voor de bedeeling op Nieuw jaarsdag heeft ia deze gemeente 86 opgebracht. Aan 29 personen werd daarvan onderstand geboden. 'a-Heer Areudskerke. Toen Vrijdag 11. de herbergier J. v. E. alhier huiswaarts keerde werd hij 's avonds omstreeks half acht ure op den weg tusschen de se gemeente en Heinkenszand door twee hem onbekende persomn aangegrepoD, blijkbaar met kwade bedoeling. Een ervan wist hij zoo te treffen dat hij het hazen pad koosin een worsteling met den tweeden bekwam Van E. echter eenige schrammen in het gezicht. Hij wist hem te ontloopen, na hem, zooals hij meent, behoorlijk geteekend te hebben. Borselo. Verleden Vrijdag overleed alhier de ge wezen ktetbewaarder Lammens, in den gezegenden ouderdom van ruim 85 jaar. Teen in 1838 de inlaag- dijk in den polder werd gel«gd, vestigde hij zich in deze gemeente en verwierf hij genoemde betrekking bij beschikking van den aannemer, waarin hij later door het polderbestuur werd bevestigd. Tot ia 1883 nam hij met zijne echtgeaoote de functie waar. Iq laatstgenoemd jaar gaf het bestuur uitvoering aan de uitnoodiging van hooger hand om den waterbouw kundigen ambtenaar aan den zeedijk te doen wones, tengevolge waarvan de bediening van keetbewaarder ward opgtheven. Wegens getrouwe plichtsbetraöhting verkreeg Lammens met sijne vrouw gedurende hun leven een jaarlijksch pensioen van 278. Laatstgc- rnelde genoot slechts kort van de gunstige regeling, daar zij reeds 6 Augustus 1883 overleed. Kieuwdorp. Zaterdag gingen alhier eenige personen van het Zuidkraaiertsche veer over het ijs naar Wal cheren. Te Bath z(jn in 1890 ingeklaard 772 binnen schepen en 50 stoombooten met 65792 tonnen Inhoud en 4 rijnachepen, groot 38829 centenarer, en uitge- klaard 331 binnenschepen en 33 stoombooten met 28110 tomen inhoud en 5 rijnschepen groot 73271 ceitenaren en 14 zeeschepen groot 11167 M\ Men schrijft ons uit Ierseke Hedenmorgen was het een schoon gezicht op den zeedijk alhier. Het ijs is door den Z.-W. wind als het ware ver opgeruimd en verebt, zoodat er op de Iersekebank meestal blank water is. Van deze gelegenheid werd en wordt er ijverig ge profiteerd, om te werken. Alles is aan den arbeid en •enigen is het gelukt een bootje door het ijs te werken en in vlot water ta krijgen. De zeedijk is zwart van menschen, die zich naar den Molenpolder spoedeD, de plaats waar men in zee gaat om de parceelen te bereiken en oesters te rapen. Er waren misschien wel 500 menschen op den dijk ook van Krabbandijke kwamen een 50tal persenen. Het vooruitzicht op een ferm loon geeft vlugheid, op gewektheid en levenslust aan de werklui. Kortgene. Zaterdag II. trad mr. A. Slotemeker uit 's-Gravenhage lu de herberg van den heer J. De Keijzer in de landbouwafdeeling vNoord-Beveland" al hier op met eene lezing over de landbouw-coöperatie. Ongeveer een vijftigtal personen uit dit eiland met een enkele van den overkant ook niet-leden hadden toegang waren tegenwoordig en toonden door hun luid applaus bij 't einde, dat 't voorgedragane zeer naar hun genoegen geweest was. De voorzitter, de heer G. J. v. d. Linde, was dan ook wel de tolk der vergadering, toen bij in sierlijke taal den redenaar dank zei voor het genotene, met den weDsch, dat het gehoorde ook zichtbare gevolgen voor Noord-Bsveland mocht dragen, en hem een tot weerziens toeriep. Men schrijft ons uit Koord-Bevelaud Dit eiland wordt tegenwoordig, vooral 's Zaterdags en 's Zondags, met Zuid-Bavelanders overstroomd. Hon derden zijn Zaterdag en Zondag weer de Zandkreek overgegaan, meest uit Zuid-Beveland, hoewel Noord- Bevelaod zich ook niet onbetuigd liet, en bezoeken dan van Kortgene uit want da meesten gaan over Kortgene, hoewel enkelen den meer gevaarlijken en avontuurlijken weg over Katscho vaar zoeken 't zij Wissekerke of Kolijasplaat. Dat een en ander veel drukte geeft aan de herbergen, is wal te begrijpen, en vooral aaa den steiger te Kortgene en in het veer huis aan de overzijde kan het dan zoo vol zijn, dat men er geenen vuist in steken kas, laat staan een mensch induwen. Keek men eerst nog voor 't over- loopen naar laag water, thans gaat men op elk uur vaa den dag. Toch sij voorzichtigheid aanbevolen, daar vooral met hoog water reeds verscheidenen met te weinig attentie of milder vasten gang aan de kanten aatte voeten op de schotsen of liever er tusschen gehaald hebban. Ei al is die drnkko passage nu aan bijzondere omstandigheden toe te schrijven, toch is de iraaj, ook al door dit drukke overgaan van weerszijden, o. i. gewettigd: wordt het verkeer tusschen de beide Bevelanden niet zeer belemmerd door de dure veren, waar men steeds in open bootjes overzet, onverschillig welk wser en waar zelfs geen pontenveer den land bouwers op Noord-Beveland gelegenheid geeft met zijn eigen ïgerij" de Goesche weekmarkt bezoeken. Sedert Donderdag 11. komen de morgen- en avond post uit Goes weer geregeld eiken dag aan, al wacht men ook met de morgenpoat over te setten tot het dag is, zoodat deze dus wat later dan gewoonlijk op de verschillende dorpen van dit eiland aankomt. Van andere zijde meldt men nog ^Dagelijks ziet men hier honderden de Zandkreek overgaan; het ijs zit zoo vast als een muur. Alles wordt er over vervoerd, deze week is er eok eeae kudde sabapen overgegaan, vaten petroleumtwee wagens met koloniale waren enz. Het is dientengevolge ia onze gemeente recht druk en levendig Hedsn heeft de veerschipper en landbouwer J. Van de Voorde te Wolfertsdijksche veer mst zijn paard en armlede o*er het overzetveer naar dat van Kortgene eenige malen hoen en weder geard. Ylissingen. Gisteren zijn binnengekomen 5 stoom schepen, w. o. het viermast stoomschip iNoordland" van de Red Star Line, mst 170 landverhuizers, welke per trein naar Antwerpen zijn vertrokkennog kwamen aan het stoomschip »Woothworth" met landverhuizers van Zuid-Amerika. Middelburg. Het getal dargenen, die gisteren van hier naar Vlissingen vertrokken om het prachtig winter- gezicht te aanschouwen, en de vele in de haven lig gende schepen (105) te bezichtigen, was zoo groot dat de tram den geheelen middag en avond haar dienst met zes personenwagens uitvoerde, en toch velen jnog teleurgesteld werden, daar er geen plaatsje meer te krijgen was. Te Tolea is Woensdag een wedstrijd (hardrijderij op schaatsen) gehouden. Het is de eerste maal dat zoo iets te Tolen heeft plaats gehad. Nu aan den wedstrijd eene uitdeeiing van levensmiddelen aan de armen verbonden was, was de deelneming algemeen. Er waren 16 deelnemers voor 4 prjjzen. De eerste werd behaald door J. Timmers, de 2e door A. Goedegebure, de 3e door H. Rusger en de 4e door A. Van der Zande. Gedurende den wedstrijd gaf het fanfarencorps sOoncordia" eenige stukken ten beste. De strenge winter brengt ons behalve groots koude ook een goede dosis overdrijving. Tal van be richten over doodgevroren menschen werden later ge lukkig weersproken. En zoo zal het, behoudens enkele uitzonderingdB, ook wel gaan met verhalen over dunrte van sommige onmisbare zaken in da huishouding. Werd er verteld dat ta Zieriks»# de prijs der steen kolen par H.L. tok 2.50 en 3 en de petroleum per L. tot 75 cent was gestegen, nit Nieuwerkerk bij Zieriksea vernamen we, dat de eerste daar ƒ1,20 tot 1,50 kosten, en de laatste nog steeds tot 9 a 10 cent verkocht wordt. Vrijdagmorgen is met bet invallende gierkij gelukkig met den nachtvloed de ijsvlakte over de Zijpe, waarop zich Woensdag en vooral Donderdag honderden wandelaars bewogen, opgebroken en her en derwaarts drijvende. Wat in geen reeks van jaren kon gebeuren, had verleden week te Groningen plaats, nl. een hard draverij met paard en ar op het Boterdiep. Een der bewoners van het eiland Vlieland schreef dezer dagen aan zijne familie Door den strengen en Ungdurigen winter verkeeren wij hier bepaald bijna in nood, er is geen spek, petroleum, rijst, zout, koffie, thee, boter of reuze! meer te krijgen, twee bakkers kunnen niet meer bakken, omdat hun voorraad meel op is, bij de meesten zijn de aardappels bevroren. Het vervoer is door de vorst geheel gestremd, de telegraafdraad tusschon Harliogen en hier is stnk ge vroren. Laatstleden Zaterdag ontvingen wij een brie/, die 22 December reeds verzonden was. Alsook eens een enkel maal iemand met levensgevaar, grootendeels over het ijs hier aankomt, komen er ook de brieven mede. De vorige week vertrok een schipper met zijn twee zoons om met zijn schip proviand te gaan halen, maar moest na van 11 tot 5 ure getracht te hebben er door te komen, onverrichterzake terugkeerea. Vele menschen gaan reeds wegens gebrek aan pe troleum voor het donker wordt naar bedals de kinderen eens grutjes in water voor hua middagmaal krijgen, dan smallen zij, terwijl er ook veel duive- boonen worden gegeten. Het is te hopen dat er spoedig aan dezen toestand een einde kome, want velen kunnen het niet lang meer uithonlen on geraken geheel uitgeput. Schoenen, enz., waarvan het lederwerk door de vocht hard is geworden, worden zacht, en zoo buig zaam als nieuwe, door ze met petroleum in te smeren, zegt het R. IV, Men heeft dan moteen het genoegen een cangenamen geur te kunnen inademen en verspreiden. Hoewel het al bar is, dat kraaien, roofzuchtig genoeg zijn, schapen, die in onmacht lijn gevallen, aan te vallen en te verslinden, tijdens do laatste koude is het te Avenhorn en omstreken voorgekomen, dat zij zelfs enkele schapen in het hok aanvielen, de wol er afbeten en ze beschadigden. Tevens heeft liet zich voorgedaan, dat door de felle koude schapen aaa het land waren vastgevroren en zouden hebben moeten omkomen, waren sij niet tijdig genoeg geholpen. Als belooning voor buitengewone diensten, in deze drukke dagen van het spoorwegvervoer, is door de Hoil. IJzeren Spoorwegmaatschappij aan het per soneel, dat per week betaald wordt, 8 dagen extra loon over December en begin Januari uitbetaald. Het personeel dat per maand wordt uitbetaald, zal later bedacht worden. Eene vrouw te Stadskanaal, die voor «enigen tijd een krab aan den arm ontviog van eene kat, tengevolge waarvan dit lichaamsdeel op verontrustende wijze opiwol, is aan de gevolgen overleden. Da Oprechte Haarlemsche Couran t vierde dezer dagen haren 235sten verjaardag. Minnaars van kanarievogels worden herinnerd aaa den goeden raad, die een bekend ornitholoog al zoo dikwijls gegeven heeft, van toch vooral met dezen strengen winter de paartjes niet te vroeg bij elkander te zetten, want de meeste zijn wel tot broeden ge neigd, maar laten hunne jongen stilletjes doodgaan, omdat het hun aan warmte en licht ontbreekt. Wacht dus kalm de maaad Maart af, en gij zult uwen arbeid met succes beloond zien. D« vraag of het beter is, het mannetje, tijdens het wijfje de eieren uitbroedt, erbij te laten zitten, kan bevestigend beantwoord worden, want het mannetje brengt zijn' wederhelft en ook later den jongen hun voedsel. Nadat Donderdag te Monnikendam de wedstrijden waren afgeloopen, organiseerde men spoedig don dans en zwierden binnen zeer korten tijd tallooxe paren op >de Zuiderzee". Onder het dansen op de maat der muziek begon de avond te «allen en nu werd de terug tocht aanvaard. Een der leden van het bestuur stelde veor, dan nZoeloakaffer", die in eene tent vertoond was geworden, op een slede te plaatseD en zoo met muziek voorop stadwaarts te gaan. Dit voorstel vond grooten bijvalen in de beste orde en onder het medeziagen van de liederen, die de muziek speelde, toog de massa, ongeveer 2000 personen, door de straten van Monnikendam naar de groote zaal van »De Doelen". Daar warden te 7 uur, onder toepasselijke aanspraken, de prjjsen uitgereikt en bleef men verder den avond en een deel van den nacht gezellig bijeen. Belang wekkend was de vertooning van een Marker bruiloft mot den daarbij behoorenden rondedans, door Marksrs en Markorinnen. Het feest is eenig en uiterst gezellig geweest. Het weerkantoor te New-York heeft een ver andering in den dampkring ontdekt, wat een naderende verzschting van de luchtgesteldheid in West-Enropa aanduidt. Het moge waar zijn, want vooralsnog zijn de berichten niet gunstig. Da koude, gspaard met sneeuwstormen, blijft in geheel Europa aanhouden. Zelfe uit Spanje komen klachten over de buitengewoon hevige koude, die zich niet alleen in het hooggelegen Madrid, maar ook aan de kusten van Valencia doet gevoelen. Bovendien leed de kustscheepvaart gedurende de laatste dagen groote schade ten gevolge van de hevige stormen. Te Grenada werd groote ontsteltenis veroorzaakt, daar men weer een vrij sterke aardbeving voelde. In het noorden van Oostenrijk en Hongarije is zooveel sneeuw gevallen, dat het verkeer der treinen hier en daar moest worden gestaakt, of groote ver traging onderging. Een zeer hevige sneeuwstorm woedde te Berlijn. Het gemeentebestuur heeft terstond 9000 werklieden aan den arbeid gezet om sneeuw op te ruimen. Ia Londen en alom in Engeland is eveneens vee) sneeuw gevallen. Hst vroor 's nachts elf graden en '«ochtends om 10 uren nog negen. Ia Kent woei 's nachts een sneeuwstorm. Verscheidene gevallen worden bericht van menschen, dia men dezer dagen doodgevroren vond. Hat heaft echter in Engeland en Schotland lang zoo stark niat gevroren als op het vasteland vai Europa over gslijke breedte berekend. De sneeuw veroorzaakt ook in Bilgië veel vertra ging in het spoorwegverkeer. Ten plattelande heerscht groote ellende. Uit Rome wordt getelegrapheerd, dat een sneeuw storm, die 50 uren aanhield, alle verbindingen met Opper-Italië bijna geheel verbroken heeft. Te Marseille is den 6«n dezer zooveel sneeuw gevallen, dat d« straten er twintig centimeter hoog mede bedekt waren. Uit Berlijn wordt aan de Költi. Zeitung gemeld, dat weldra de jongste zoon van keizer Wilhelm zal worden gedoopt. De keizer heeft o. a. H. M. de Ko ningin-Regentes der Nederlanden, koning Humbert van Italië en graaf Moltke uitgenoodigd als peeten van den jongen prins op te treden. De postmeester-generaal in Engeland heeft zich tevreden gesteld met de verontschuldiging, welke de ontslagen ambtenaren bij de postspaarbank hem aan boden. Deze konden heden weder in dienst treden. Dr. Schnirer te Weenen is, bij onderzoek, tot de ontdekking gekomen, dat de tuberkel-bascillen dik werf worden verbreid en overgebracht door het stof op vruchten. Bij een microscopisch en bacteorologisch onderzoek van het water, waarin druiven waren ge- wasschen, vond hij een groot aantal bacillen. Te Hamburg is een geweldige brand uitgebroken. Sedert Vrijdagavond staan de groote tabak-pakhuisen van Weber, Möller Co. in vlammen. Het tabak- pakhuis van David Jessurum is reeds afgebrand. De schade is belangrijk. Ia Saint-Ouen-la-Rouerie (Ilie et Vilaine) had den twee schoorsteenvegertjes vaa nigan en elf jaren verzocht in een afgelegen pachthoeve den nacht door te brengen. Een pachter, een onmensch, weigarde ech ter. De arme jongens legden zich nu te slapen hand in hand in hun karretje aan dan zoom van dan weg. Den volgenden ochtend vonden boeren uit den omtrek twee bevroren lijkjes Te Nizza heeft zicb een geneesheer uit Spaansch Amerika, die aan eene rijke vreemdelinge zijne zorgen wijdde, zich met eene haar toebahooreode cassette, waarin 120,000 fres. aan juweelen, uit de voaten gemaakt. In da »Opéra-Cemique" ta Parijs is «en toe schouwer van d« darde galerij, dia zicb te var voor overboog, over de leuning gevallen ei tusschen de ofauteuils d'orchestre" neergekomen. Zijn val veroor- saakte, gelijk men denken kan, giooten schrik, maar hij moet geen ernstig letsel bekomen hebben, alleen eenige lichte kneuzingen. Ia de Schotsche werkstaking blijven de spoor wegdirecties ei da beambten als twee bokken tegen over elkaar staan. Da vergadering vaa directeuren verwierp een schikkingsvoorstel van het parlementslid Haldane en besloot niets toe te gaven. Zoo kan hat lang dnren, tot schade van allen, niet 't minst van het onschuldig publiek. 8edert Kerstmis is alle verbinding met Helgo land afgesneden, waar reeds gebrek aan levensmiddelen begint te ontstaan. Groote drijvende ijsvelden beletten het eiland te naderen, welks 2000 inwoners gewoon zijn wekelijks proviand aangevoerd te krijgen uit Hamburg. Ivenzoo is thans de mond der Elbe volkomen door het ijs versperd. Zaterdag moesten tien naar Hamburg bestemde stoomkooten terugkeeren en naar Bremer haven stoomen, waar de monding der Weser nog vrij is. Een dure voetteekening. Een bekend Brns- selsch bankier reed op kunstige wijze op den vijver ven Ter Kameren zijn naam in het ijs. Een viertal Brusselaars lieten die voetteskening uit het ijs kappen en daarboven zetten: »Goed voor 5000 frs., betaal baar op zicht, ten voordeele der armen." De cheque werd met een rijtuig naar het bankiers kantoor gevoerd, en de bankier gaf bevel zijn voet teekening te honoreeren. Zeemamprtek. Onder dezen titel verhaalt een Engelsch blad de volgende anecdote: De heer Whit- fuid hield eens voor de matrozen te Vork eene preek, die naar gewoonte vol was van zinspelingen op de zee en het zeewezen. Mijae kinderen, zeide hij, de zee is schoon en de wind gunstigwij varen snel en weldra zullen wij het land uit het gezicht verloren hebben; maar, wat zie ik aan den horizont? Daar komt eene dikke welk opzetten, de bliksems flitsen, de storm loeitMatrozen, elk op zijn post 1 De golven zweepen woedend de dobbe rende kielde ontboeide winden dein onze masten kra ken, wij gaan zinken, geen uitkomst meerWat gedaan roept de predikant. Eb de matrozen geven hem ala uit éen mond luidkeels ten antwoord De booten over boord, dominééde booten over boordGe hebt gelijk, mijne kinderen, hernam de redenaar, ik dacht niet meer aan dit Tedmiddel. En hij lette zijne preek voort. Laatste en telegraphieche berichten. Utrecht. De directie der Staatsspoorwegen beeft heden voor minstens drie dagen het goederenvervoer uit België via Rezeidaal, alsook uit Duitschland, gestaakt. 335e Staatsloterij, 5e kl. Prijzen van f 1000 en daarboven. Trekking van Maandag 13 Januari. Ie lijit. No. 1703 1000. Collecte uit Zeeland. Prijzen van 70. 641 706 725 726 777 780 3904 3949 3993 5803 8499 8718 8786 Nieten: 626 3836 3923 5824 7978 8766 649 3846 3973 5860 8707 11993 662 3856 5758 5868 8730 15979 802 3911 5807 6117 8732 15984 Ingezonden Stukken. Wat is de mensch Jl. Donderdag komt W. Slabbekoorn bij mij met een groote portefeuille onder den arm. Ik dacht zoo, die man komt mogelijk voor de eene of andere inrich ting, of voor den mlngegoeden mensch met eene lijst rond. Hij versocht mij die in te zien, maar wat zie ik daarin: onze burgemeester, de heer P. J. Van der Mandere, is heden geen bergemoester meer, om reden hij tot heden nog niet herbenoemd is als burgemeester van Kapalle, Biezelinge, Eversdijk. Er is «en stuk ge schreven aan den Minister met punten erin als dat hij als burgemeester toch zijn plicht gedaan heeft, maar de punten waarop hij zijn plicht niet gedaai heeft, vind ik er niet in. Onder dat stuk staan mo gelijk 30 a 40 personen die met het voorgeschreven stak genoegen nemen, maar verbazend is het mijns in ziens van die personen, die tot de anti-revoiutioiaire partij behooren, om den heer P. J. Van der Mandere als burgemeester voor te dragen om reden bij tot de andere partij behoort. Ik heb allen eerbied voor den heer P. J. Van der Maodere, maar in zaken cn bestuur kan ik hem niet voordragen. Nog moet ik mijn leedwezen mededeelen, voorzoo- veel de werklooze menschen in Biezelinge betreft, dat in zoo een buitengewoon strengen winter als deze, het lot van die menschen in den laatsten tijd door onze armbesturen en diaconiebestnren niet wordt be hartigd of daarin wordt tegemoet gekomen. Ik ver meen toch te weten dat er een arm- en diaconiobe- stuur te Biezelioge bestaat. Mocht het zijn dat die besturen geane gelden hebben, waarom dan niet tot de gegoede menschen gekomen en hulp gevraagd. Het heeft mij gedrongen in deze week voor mijn arme miDgegoeden op te komen en mij te wenden tot eenigen om medewerking te vragen en die menschen waren verheugd, dat er een persoon opgestaan was om het lot der armen te versachten en nu konden wij jl. Zaterdag bedeelen 549 pond brood en 65 poud spek en daarmede kannen wij de drie volgende weken voortgaan. Verder beveel ik, Jan Rottier, mij aan tot het ontvangen van geiden, granen en spek enz. zoolang de winter zoo streng is. Biezelinge. JAN ROTTIER. Mijnheer de Redacteur! Vergun mij eene enkele opmerking naar aanleiding van wat velen in uw blad van 1 November zullen ge lezen hebben, nl. dat door den Minister van Water staat enz. op mijn verzoek, is afwijzend beschikt, om aan den oever der zeewering binnen den afstand vau 500 Meters een vischuet te mogen plaatsen, met vaste inrichting, om gedurende desen winter scharrel te vangen. Van lange tijden her is het ia deze gemeente bekend, dat er personen zijn gewecat, die staande nat ten uitbrachten, op het eind der nollen of flikken wellicht zijn er onder geweest, die ban vischtaigen uit liefhebberij plaatsten om zich nu en dan eens te vergasten op «en viscbje of er «enige a*n hunne vrien den ten geschenke te gevendezen zullen zich over eene afwijzing minder bekreund hebben.

Goessche Courant | 1891 | | pagina 2