KsrkeSJfc# Zaken m Onderwijs. Doopsgezinde kerk. Zondag 11 Januari,'s voor- middags 10 nur: dr. Joh. Dyserinck van Rotterdam. Bedankt voor het beroep naar de Chr. Ger. gem. te Ierseke door ds. J. A. Goedbloed, te Nieuwendijk naar de Herv. gem. te Vüssingen door ds. L. J. Blanson Henkemans, te Pijnakker. Rechtszaken. Bij bevelschrift der Arrondissements-Rechtbank te Middelburg van den 7 dezer is naar de openbare terechtzitting dier Rechtbank verwezen: H. C. D. oud 26 jaar, koekbakker, geboren te Livrij, wonende te Antwerpen, thans in hechtenis te Middel burg, ter zake dat hij in den nacht van 8 op 9 Juli 1890 zich den toegang heeft verschaft in de Roomsch- katholieke kerk te Axel, door eene der buitendeuren, met behulp van eene boor en eenen heitel, met geweld open te breken, en aldaar van een Onze Lieve Vrouwen beeld twee paar gouden belletjes heeft weggenomen, benevens een bedrag van 2 a 3 golden uit drie ge sloten offrbussen, die hij met geweld heeft openge broken dat hij vervolgens de gesloten deur der sacristie, met behulp van eenen beitel, met geweld heeft open gebroken en daaruit weggenomen 2 zilveren kelken, 3 zilveren vergulde schoteltjes, 2 zilveren lepeltjes, 2 zilveren kwasten met koord en uit eene gesloten offerbus, die hij met gewald heeft opengebroken, het daarin aanwezige geld, zijnde een bedrag van één golden, alles met bet oogmerk om zich een en ander wederrechtelijk toe te eigenen, en welke gelden en voorwerpen behoorden aan voornoemde kerk, deels aan den kapelaan van de Bilt, althans niet aan hem beklaagde. Aan den beklaagde is mr. F. M. G. E. Koksma, advocaat te Sluis, ambtshalve als verdediger toegevoegd. G«ren®d« Berichten. Van af heden kan men zich in het panorama verlustigen in de bezichtiging van de oostelijke helft van Zwitserland. In gedachten reist men langs den Rigl en den St. Gotthardspoorweg, over Luc?rn, Seelis- berg, Fluëlon en Amstfg, voorbij Wasen en Giwchinen saar Andermatt. Het oog rust voortdnrend op prachtige gezichtenwij noemen slechts de Tamina-kloof, de Via-Mala en de ruïne Ob?rtagstein. Verder ziet men bet panorama van Schaffhausen mat dan beroemden waterval op verschillende wijzeD, het Vierwaldstutter- meer, de Willem Tell-kapal, den Visp-waterval, den Gomer-glatscher, den Simp'on en nog meer van do meest belangwekkends tafereelen van Zwitserland. Wat geen natuurbeschrijving, geen schilde'ij, zelfs van den grootsten meester, ons gaven kau, biedt hier het panorama: e*n tot in alle onderdeelen getrouw beeld dsr heerlijke natuur van het daardoor zoo beroemde Zwitserland. Een tochtje over de Zandkreek wordt dezer degen dubbel beloond door het prachtig schouwspel. Bij honderden komen nieuwsgierigen naar het Cort- geensche veer, bij tienen slechts aaa het Caleche veer. Op laatstgenoemde plaats is het echter niet minder mooi, vooral bij laag water. Op da midden in de kreek gelegen bank werkt dan het ijs omboog en vertoont zich een formeels ijsrots. Voor de bezoekers dia het niet weten zij vermeld dat twee uren vóór of ra hoog water en bij laag water de overtocht het zekerst en het mooist ii. Bij hoog water is het nog wel eenigszins gevaarlijk) aan 't Catsche veer. Aan 't Cort- geensche veer, waar de afstand meer dan de helft smaller is, bestaat ook bij hoog water geen gevaar maar. De po6t gaat van af Donderdag twee malen per dag over. Zelfs zijn daar reed6 per slede vaten petro leum overgevoerd naar Gortgene. Men schrijft ons nit Wemeldlnge Nog nooit gebeurd! Gistermiddag arde man over het kanaal. Van af de Bonzijbrug tot aan de sluis deuren te Hansweerd en van daar terog hebben vijf personen dien rit per ar volbracht. Ernlningen. Met het oog op de groote behoefte, die in deze gemeente heerscht, heeft da Nieuwjaars-com missie besloten, zoolang de nood znlks eischt, wekelijks eene bedeeling van brood te houden. Driewegen. Met het oog op den barren winter en den nood van sommige ingezetenen, die, hoewel gee nerlei bsdeeliog ontvangende, toch door gemis van eenigen arbeid, aan het allernoodigste gebrek hebben, werd op het initiatief van eenige burgers een com missie samengesteld, teneinde gemeenschappelijk po gingen tot leniging aan te brengen. Gmoemde com missie bestaande uit de heeren L. C. P. Bogaert, W. Van Loo en C. Da Jager, mocht haar verrichtingen met gunstig gevolg bekroond ziendaar zij zich behalve in enkele schenkingen van tarwe, in een be reidwillig bijeen gebrachte som van ruim/169 mocht verheugen. Dorsale. Woensdag hielden de leden van het mus- schengilde alhier hunne gewone jaarlijksche vergade ring tot het aanhoorei van het verslag en de verant woording van bet beheer. Uit het verslas: bleek o. a. dat door de 33 leden waren ingeleverd 5486 musrehan, waaronder eehter behoorden kraaien, eksters, mollen •ns. en nota bene 417 ratten, welker waarde tot de getallen van musschen was herleid. Het verplichte getal bedroeg 2118 musschen. Het grootste aantal was ingebracht door den heer D. Van Oosten, ten be drage van 647 Y2» dia daardoor tot koning werd ver heven en tevens vrijgesteld van de contributie. Slechts een lid wae in gebreke gebleven het gevorderde aantal in te leveren, waarvoor hij met drie cent per stuk werd beboet. Wegens gewone aftreding van een der commissa rissen word door herbenoeming in de vacature voor zien en door het ontslag tragen van den bode koos de vergadering een ander in zijne plaats, op een tracte- ment vaa 1 'sjaara. Ierseke. In het jaar 1890 werden op 't telegraaf kantoor alhier behandel.1 15225 telegrammen, waar van 3124 verzonden en 12101 ontvangen. Ia de postspaarbank w*rd ingelegd 14080,27 en •r uitgenomen 11098,05ij2. Er werden 34 nieuwe boekjes uitgereikt. Kats. In de algemeene vergadering Dinsdag 11. al hier van het musscheBgilda gehouden, bleek, dat door de 22 leden in het afgeloopen jaar 3823 musschen waren ingebracht en dat de eerste premie andermaal was behaald door het lid J. Schroevers met 1104 musschen en ds tweede premie door het lid M. Taze- laar met 558 musschen. Waarde. In dese gemeente heeft zich weder eene commissie gevormd met hot doel, hen, die door den aanhoudenden winter werkeloos blijven, wekelijks van brood te voorzien. Ilat is te hopen, dat op krachtige wijze de pogingen dier heeren worden gesteund eo zij alzoo niet te vergeefs op de offervaardigheid hunner medeburgers hebben vertrouwd. »Het is zaliger te geven, dan te ontvangen." Een waggon met waskaarsen nit Gouda naar den Haag gezondsn en voor die stad bestemd, is behouden te Marseille gearriveerd. Bertha: s>Bemin je mij, Henri?" Hsnri (een brandweerman)»Of ik u bemin, Ber tha? Wat in mijn hart voor u brandt, is geen loos alarm of een schoorsteenbrand; het is «en groote uitslaande brand, waarbij vier stoombrandspuiten en twaalf handspuiten werken. Terwyl een huisgezin iD de Wagenaarstraat te Amsterdam, gereed het middagmaal te gebruiken, aan tafel zat, stortte plotseling het plafond van de kamer op de aanwezigen, gelijktijdig met een groote massa water, dat, door het dooiweer uit een stukge- vroren duinwaterpijp gestroomd, zich aldaar verzameld had. De heer des huizes werd aan het hoofd en de jongete zoon aan den linkerarm gekwetst. Woensdagavond heerschte te Arnhem een petro- leumpaiiiek. Men had gelezen, dat de prijs per kan in Zierikiee tot 75 cent was gestegen en nu wilden vele huismoedors zich vrijwaren van een al te grooten schadepost op hare begrooting door een ruime hoe veelheid op te doen. Met emmers gslijk werd bet vocht in hnis gedrsgsi. De groote vraeg had natuur lijk reed* dadelijk stijging ten gevolge. Hier en daar kostte de kan reeds 25 cent. De tegenwoordige prijs is veel lager. De uitslag der Woensdag te Amsterdam gehou den hardrijderij over een baan van een Engelsche mijl lengte was als volgtDe eerste prijs, eene gou den medaille, werd gowonnen door Donoghue, in 3.C2/s de zilveren door Pander, in 3.11 V»*, ds bromen door Uoderborg, in 3.447,en door Eden, in 3.457«« Daar Donoghne nu op 3 der 4 afstanden overwin naar is, heeft hij den titel van kampioen met de sjerp van wereldmeesterschap verworven. Er volgde nu nog een wedstrijd op eene baan van 5 Engelsche mijlen. Daz« baan werd afgelegd door Donoghue in 16.2Vt door Pander in 17 4, door Underborg in 47.4ty6, door Brokendow in 17.47s- In den Slangenborgh, onder Ambt-Doetichem, had een opzichter der jacht 's avonds postgevat bq het huis van een strooper. Dizo zag hem staan en kroop onder de wol (of hij gelijk had met dit weertje), 's Nachts ongeveer 3 uur wordt de strooper wakker en kijkt eens door het raam, of de jachtopziener er nog is. Deze staat nog trouw op dezelfde plaats tegen een bo tn. Da strooper gaat naar hem toe met het oogmerk hem mede te dealen, dat hij wel naar huis kon gaan, daar hij nu toch ontdekt is. De man is echter geheel bewusteloos. De stroopor pakt zijn vijand op en Ifgt hem in zijn eigen warm bed. Toen de opzichter geheel hersteld 's morgens ontwaakte, was hij, natuurlijk, riet weinig verbaasd, zich in het bed van den strooper te bevindeD. Zaterdag had uit het dorp Blessem naar Leeu warden een hoogst eigenaardige optocht plaats, ol. een bruiloftsstoet op het ijs. In de eerste arreslede was het bruidspaar gezeten, daarachter waren vier arresleden met de familie van bruid en bruid'gom. Zoo ging het langs de Harlinger Vaart. M*n begrijpt, dat het schouwspel veel belangstelling wekte. Tusschen Monnikendam en Marken wordt zoo- laDg het ijs duurt op het afgesloten terreia der Zui derzee kermis gehouden draaimolens, pcff rtjeskramen, 6DZ. zullen bij menigte worden toegelaten. Er zal een hardrijderij voor Marker paren in natio naal costuum, om kunstvoorwerpen, worden gehouden, benevens een wedstrijd met arresleden om luxe-artikelen. Maandagmorgen is het ijs in het Zijpa bij Brninisse over de geheele breedte vastgeraakt en Dinsdagmorgen door A. Da Ruiter aldaar het eerst daarover eon wandeliog gemaakt naar den Anna-Ja- cobapolder. Wanneer men bedenkt dat tor plaatse, waar de verbinding nu met den vasten wal bestaat, genoemde rivier een diepte heeft van 34 meter, dan behoort er waarlijk moad toe om, vooral gedu rende den sterken vloedstroom, zulk een wandeling te ondernemen, wat na Februari 1838 niet meer was gebeurd. Zekere K., te Uden, die steeds met ruilebuiten fatsoenlijk het dagolijksch brood verdiende voor zich en zijn huisgezin, maar die bet medelijden van meer- gegoeden moest opwekken, om zich een nieuw trék- hondje te kunnen aanschaffen, heeft nu onverwacht van een familielid uit Amerika 50,000, zegge vijftig duizend gulden, geërfd. In den Planten- en Vogeltuin te Arnhem is een ijsgebouw gemaakt door de werkverschaffing aldaar. Het plan is gratis geleverd door de architecten van den Plantentuin, de heeren Hendriks en Bosch, die ook do leiding van het bouwen op zich namen. Hat is opgetrokken uit vierkant uitgezaagde ijsblokken, elk wrgende 82 kilo. In het midden wordt het dak ge steund door twee ijskolommen, ongeveer 2 meter hoog. De benoodigde ijszagen zijn gratis geleverd. Het bijzondere van dit gebouw is, dat er geen hout aan is. Voltooid zijndo zal het pl. m. 50 a 60,000 kilo wegen. Daar Venlo geen rioolstelsel bezit, zijn de straten dar stad door het water, dat uit de huizen der be woners verwijderd wordt, in een ijsveld herschapen, en men ziet de jeugd dan ook dapper over de straten schaatsen rijden. Een merkwaardig uur was het zeker wel Dins dag den SO December van het afgeloopen jaar, des avonds tusscben 10 en 11 nur. Het was namelijk het voorlaatste uur van den voorlaatsten dag van het voor laatste decennium van het voorlaatste scculum tot het tweede tiental eeuwen. Wegens onvoldoenden steun zal het plan om te Amsterdam een ijspaleis te doen verrijzen niet doorgaan. Te Milaan houdt men zich drnk bezig met een al dan niet verdichten brief van keizerin Elizabeth van Oostenrijk aan koningin Margaretha van Italië, voor komende in een populaire levensbeschouwing va» haar gemaal, door den kanunnik Waechter. In dien brief d« redenen uiteenzettende waarom zij de koningin geen bezoek had kunnen brengen, herinnert H. M. de ram pen welke alle aanranders van de Pauslijke onafhan kelijkheid met name Napoleon I, getroffen hebben en vervolgt aldus j>De gedachte allee! van den voet te zetten op den drempel des Quirinaals vervult mij met schrik. Ik lijd er in mijn ziol onder, dat ik mijn koninklijke zuster geen tegenbezoek kau brengen het is echter niet mijn schuld, maar de schuld dergenen die de wereld over eenkomstig de bedrieglijke en voorbijgaande stoffelijke belaBgen willen regeeren". Tegengesproken is de echtheid van dezen brief tot nog toe niet. HC.) Te Pesth of juister te Buda heeft Zondag een groot ongeluk plaats gehad, dat echter wonderbaarlijk goed afliep. Terwijl hoiderden schaatsenrijders zich op de Donau bewogen, zakte op zeker punt het ijs weg. Een groet aantal personeD, waaronder vele kin deren, raakten onder het ijs. Gelukkig was een brand weerpost nabij de plaats van de ramp. De brandweer mannen snelden dadelijk met ladders en touwen ter hulp en redden alle menschen en kinderen, die in het brandweerstation en in de nabijgelegen woningen bij de kachels werden gelegd, terwijl eenige hunner naar het gasthuis moesten worde! vervoerd. Over een oppervlakte van 20 vierk. meter was het ijs gezonken, op het oogenblik dat een groote menigte op dit punt de rivier overstak. Voor eenigen tijd werden in ons vlak land en ook elders proeven genomen, in hoever de velocipèies aan de posterijen dienstbaar konden worden gemaakt. De resultaten waren echter van dien aard dat beslo ten werd voorloopig nog niet tot het aanschaffen van rij wielen voor brievenbestellers over te gaan. Te Washington schijnen dia proefnemingen echter beter te zijn geslaagd; door de postadministratie is daar tenminste besloten, allo brievenbestellers van een rijwiel te voorzien, waarmede deze zeer ingenomen zijn. De schouwburg der 5 straat en de Hermann- schouwburg te New-Yoik zijn een prooi der vlammen geworden. De vlammen sloegen tot aan het hotel Sturtovant-House, waarvan een gedeelte vernield werd. Verscheiden nabijstaande magazijnen werden beschadigd. De seinde wordt op een half millioen dollars geschat. Het Avenue-Hótel, te Corsicana (Texas) is door brand vernield. Vier personen zijn in de vlammen omgekomen. De gevangenis van Dannemor is geheel afgebrand. Zij bevatte 370 gevangenen, die van de woeliüg ge bruik maakten om eene poging tot ontsnapping te wagen. Men bewaakte hen echter goed. Da verliezen worden op 200,000 dollars geschat. Ia een Am9rikaansch blad wordt het voorstel geda*D om de enorme kracht van den wind, die nu ongebroikt verloren gaat, ia den vorm van samenge perste lucht te bewaren en zoo als krachtbron aan te wenden. Het blad betoogt dat het mogelijk is in een rnimte van 40 bij 150 voet 32 windmolens, elk van 42 voet hoogte en 8 voet doorsnede, zoo te plaatseD, dat elke molen volkomen wind kan vangen, nit welken hoek die ook waait. De raderen zouden noch bediening noch rem noodig hebben en konden met de grootste snelheid draaien. Elk rad moest een luchtpomp in beweging brengen en de lucht in een reservoir persen. Op die manier zou een voorraad van samengeperste lacht verkregen worden, die een groote hoeveelheid kracht zou kunneD afleveren. Hoe vond hij den weg Te Zug, in Zwitser land, verzond onlangs iemand zijn hond, goed in een kist verpakt, naar een vriend te Brussel. Emige dagen na aankomst daar ter stede liep het dier weg en kwam veertien degen later, doodmoede en zoo mager als een houtje, voor de deur van zijn vroegeren meoster te Zug aan, terwijl hij jankte om te worden binnengelaten. Reeds na enkele dagen bezweek het arme dier ten gevolge van de doorgestane vermoeienissen en ont beringen. Men weet waarlijk niet wat men meer moet bewonderende trouw van het beest of zijn ver bazende gave om den weg te vinden en zijn taai geduld. Te Quebec nam een dokter bij vergissing in donker een zwaar vergift in. Toen hij bemerkte dat hij vergiftigd was, snelde bij terstond naar een col lega en te zamen deden zij alle mogelijke pogingen om zijn leven te redden, maar te vergeefs. De dok toren constateerden toen, dat er geen redding meer mogelijk was. Ds vergiftigde liet ten huize van zijn collega een priester komen en stelde, na de sacra menten te hebben ontvangen, zijn testament op. Daarna reed hij naar huis en stierf, ondanks zijn vreeselijk lijden, kalm tot het laatste oogenblik, tegen den nacht. Zijn vrouw is thans ernstig ziek van verdriet. Sedert korten tijd is weder een nieuw kofQe- surrogaat in gebruik gekomen, de Oatha edulisDe drank, uit de bladeren dezer plant bereid, wordt sedert eeuwen in Arabië en Abysainië als opwekkend middel gebruikt en tevens om den honger te stillen. Ds plant behoort tot de struikgewassen, heeft olijfkleurige, lancetvormigs bladeren, die een scherpen en samen- trekkendon smaak hebben en komt in Azië veel voor. Zij groeit ook in Afrika tusscheD 15° noorderbreedte en 30° zuiderbreedte. In den proeftuin in Algiers zijn eenige exemplaren der plant geacclimateerd. Een Zweedsch kruidkundige Forskal maakte in de vorige eeuw deze plant bekend en gaf haar den weten schappelijke! ndam. Er wordt een uitgebreide handel in gedrevenin Arabië wordt zij zorgvuldig gekweekt. Bij den oogst verzamelt men de takken, zonder die van de bladeren te ontdoen. Zij worden gedroogd en dan in pakken van veertig tot vijftig takken door de karavanen vervoerd, tot aan de Roode Zee. In Aden heeft de omset in dit product zich sedert de laatste twintig jaar vertienvoudigd, niettegenstaande de Engel sche regeering er een vrij hoog recht van heft. Da Catha wordt evenals thee toebereid, en smaakt niet onaangenaamook worden de bladeren gekauwd. De koeriers maken er een veelvuldig gebruik van, ea zijn daardoor in staat gesteld, dagen achtereen onbe grijpelijk groote afstanden af te leggen. Dr. Leloup heeft met de bladeren proefnemingen gedaan. Aan eenige personen, die zich hiertoe bereid verklaarden, gaf hij een aftreksel in eene hoeveelheid van 15 a 20 gram; ook diende hij eene alcoholische tinctunr en het extract toe. Eene naaister, die drie gram extract gebruikt had, kon drie nachten achtereen buiten slaap, zonder de minste moeite. Een student in de medicijnen kauwde een hardvol bladeren en bleef eenige nachten wakker. Het is nog niet gelukt uit de bladeren een aloaloïd af te zonderen. Maandbltegen de Verv.) In een waggon tweede klasse van een trein der LosowoSsbastobol spoorweg-maatschappij, in Rus land, zaten onlangs de agent Dreyfusz en de koop man G. Nu en dan kwamen twee mannen, die er erg verdacht uitzagen, in den wagen en keken onderzoe kend rond. Hoogstwaarschijnlijk was hun doel, den slapenden Drryfusz, die steeds groote geldsommen bij zich had, te berooven. De tegenwoordigheid van den koopman was echter hinderlijk voor de spitsboeven en toen een der twee langs G. lifp, blies hij hem een bedwelmenden damp in het gelaat, zoodat de man kort daarop in slaap viel. Middelerwijl wachtten de twee mannen op bet balkon van het rijtuig. G. ontwaakte spoedig weder uit de bedwelming en ging evenseer naar buiten om frissche lucht te schepptB. De beide boeven vielen toen op hem aan, gooiden hem een pels over het hoofd en doorzochten zijn zakken. Toan zij bemerkttn, dat zij niet met den agent te doon hadden, wilden zij den man op den spoordijk slingeren. G., die een zeer sterk man is, wist dit echter te verhinderen, en nu riep de eene schurk den anderen toe: »steek hem een mes in het lijf'. Oaze koopman bast echter den aanvaller in de hand, zoodat de kerel hat mes liet vallen. De tweede roover ontrukte, tijdens de worsteling, den aangevallenne een portefeuille met vijfJuizend gulden en hierop sprongen de beide deugnieten van het balkon op den weg en verdwenen in de duisternis. De bisschop van Noord-Dacotah heeft voor zijn diocees in de waggonfabrieken van Pullman eene kerk op wielen laten bouwen. Het uitwendige dezer eigenaardige kapel verschilt slechts weinig van eene sleeping-car, maar inwendig is zij met snijwerk van eikenhout in gothieken stijl voorzien en geheel als eene kerk ingericht. Predikstoel, altaar, doopvont, een bisschoppelijke zetel en een kamer orgel zijn aan het eene einde geplaatst, waar ook een klein kabinet voor den bisschop is ingericht, terwijl de verdere ruimte van den waggon zitplaatsen voor 70 personen bevat. De geheele waggon is 50 voet lang en 20 voet breed. Hij wordt aan de goederen treinen in Noord-Daeotah aangehaakt en aan de be paalde stations op een zijspoor geschoven. De bewoners der nabijgelegen dorpen zullen vooraf van de godsdienstoefeningen, welke door den bisschop ia zijn kapelwagen geheudea worden, bericht ont vangen, en ongetwijfeld deels uit godsdienstzin, deels uit nieuwsgierigheid van deze zeker niet alLdaagsche gelegenheid om naar de kerk te gaan gebruik maken. Op den tweeden Kerstdag is de Gross-Glockner, die 3800 meter hoog is, door twee toeristen bestegen. De tocht duurde bijkans 3 dagen, en op den top was het zóo zaeht, dat zij het in hunne pelsjasson te warm kregen. Dj hemel was helder en zonder wolken, en terwijl boven de thermometer 8 gr, Rjaumur (52 gr. Fahrenheit) wees, was er beneden in het dal eene vorst van 25 gr. Fahrenheit. Bij Siderno, Sicilië, is een stoomschip met graan uit Odessa, door den storm gestrand ven de 27 man- men der equipage konden slechts 3 zich redden. Zes jaar geleden trouwde boer John Griscomb van Gainesville, in Pennsylvanie. Hij heeft een goede boerderij en is wat men wel eens noemt zwel af." Een j-aar nadat hij getrouwd was, schonk zijne vrouw hem een kind. Enkele dagen later brandde zijn schuur af. Hoe de brand ontstond, heoft hij nooit geweten. De afgebrande schuar werd vervangen door een nieuwe. Anderhalf jaar later 6chonk hem zijn vrouw zijn tweede kind. In minder dan een week tijds geraakte de nieuwe schuur in brand, terwijl Griscomb van huis was, en brandde tot den grond toe af. E»1 werd weer een nieuwe schuur gebouwd. Het huisgezin werd in Juli 4886 vermeerderd door een derde kind. Den volgenden dag was de vierde Juli en Griscomb vierde dien dag door eenig vuurwerk af te steken. Een vonk viel in de schuur en ze ging in vlammen op. Ge lukkig was het hooi er nog niet in. Dit geregeld op elkander volgen van de geboorte van een kind en het afbranden zijner schuar trof boer Griseomb als even zeldzaam als kostbaar en hij zag niet zonder angst de toekomst tegemoet. Maar hij moest toch een schuar hebbon en zijne buren kwamen bijeen en trokken de derde nieuwe schuur op, die Grisoomb in vier en een half jaar gebouwd had. Het ging hem goed en varleden zomer was zijn hooioogst zeo voordeelig dat hij een tweede schuur bouwde om den oogst te kunnea bergen. Ver leden Zondag werd Mrs. Griscomb weder moeder en deze keer voegde ze tweelingen bij de familie. Toen boer Griscomb gezegd werd dat hij de vader van twee lingen was, stond hij een oogenblik als verstomd. Daarop riep hij uit: »Dat is goed 1 Dat is zooals het zijn moet. Ik heb nu twee schuren l Tweelingen is goedl Ean schuur af te branden voor ieder kind!" De schuren staan nog, maar boer Griscomb laat ze nacht en dag bewaken.

Goessche Courant | 1891 | | pagina 2