daardoor tot ten minimum rerkort bat onter- kwikkelgka kastrnelersn er aanmerkelijk door gewij zigd worden." Er lijn uktr klein» bezwaran aan aan dergelijks regaling aerbonden, doch nadere orsrwegiog, zoowel in de woning dar bnrgara als op de bureaux dar mi litaire specialiteiten, ia te wal waard, daar bat wel licht hat besta is aan hst kwade. Tan bewijze hoe noodig het is een batar toe zicht uit ta oefenen op eetwaren tn drink water, werd er door prof. Wefars Bettink, in de sergadering san den geneeskundigen raad san Gel derland en Utrecht op gewezen, dat alleen te Utrecht 40 a 50 duizend gulden wordt betaald soor water, gemengd in de melk I 0-Indië. Osargeplaatet bij de 2de comp. (4s seld- batterij) te Banjoa-Biroa, de le luit. A. F. G e i 11. Besorderd tot oflic. van ges. la kl. de oflic. van gat. 2e kl. H. K. J. Van den B u s s c h e. Kerkelijke Zake» en Onderwijs. Bedankt voor hot beroep naar Veere door J. Schouten, cand. Omtrent den uitslag der stemming over dt foor stellen van het Hoofdbestuur van het Neder). Onderw. Gen. betreffende een adros aau de regeering kan voor- loopig medegedeeld worden, dat 104 afdeelingen zich hebben uitgesproken, waarvan 100 de gevraagde mach tiging hebben verleend. De eerste minima zullen op grooten aandrang van vele zijden in ƒ500, ƒ550 en 600 veranderd worden. Het hoofdbestuur houdt zich onledig met de uitvoeriog, waaromtrent een volgend nummer van het Corr.-Bl. nadere bijzonderheden zal bevatten. Rechtszaken. Een eigenaardig geval, op welks megelijkheid reeds meermalen is gswezen, deed zich maandagmiddag voor bij ds behandeling van eene zaak voor de Recht bank te 's-Gravenhage. Zekere M. v. d. S., te Leiden, stond terecht wegens diefstal van eene partij timmermansgereedschap, ter waarde van ongeveer 25. Hat O. M. eischte tegen den baklv 1 jaar gevangenisstraf. De man, aau wien het gereedschap was ontstoleD, vroeg den president der Rechtbank of hij zijn gereed schap, waarmede hij zijn brood moet verdienen, kon terugkrijgen, waarop natuurlijk bat antwoord volgde: dat de wet vordert, dat de voorwerpen teruggegeven worden aan den p ?rsoon, bij wien zij in beslag ge nomen werden in casa een opkooper, die voor 3,50 het gereedschap had gekocht. Ds subst. officier van justitie, die in het belang van den bestilens reede pogingea bad in het werk geeteld om hem bet gei eedschap zoo goedkoop mogelijk terug te bezorgen, deelde hem made, dat hij het voor f 3,50 terug kon bekomen. Door den stilstand in zijn werk verklaarde de bestolene echter op dit oogenblik geen ƒ3 50 te hebben. Gemengde Berichten. Naar wij van bevoegds zijde vernemen heeft er in de week tusschen 24 December en beden alhier geene enkele ongeregeldheid plaats gehad, noch op straat, noch in eenige tapperij, zoo lat de politie geen processen-verbaal heeft behoeven op te maken. De vrees van sommigen, dat de aanwezigheid van het spel op de Groote Markt tot bijzondere opgewon denheid en daaruit voortvloeiende baldadigheid zou aanleiding geven, is dirhalve niet bewaarheid. '•-Hoer Arondskerke. Da nieuwjaarscollecte heeft alhier opgebracht de som van ƒ590,75 waarvan gis teren eene bedoeling aan de verschillende armen heeft plaatsgehad. Voorts werden door een geacht ingezetene 44 dekens uitgereikt, terwijl vau a. s. Maandag af eene brood- bedeeling zal plaatshebben aan werklooien. Krnlningen. Dinsdag II. gaf de zargvereeniging Zacht aan vooruit" op da bovenzaal van dhr. V. d. Linde haar gewone jaariijksche uitvoering, die door een zeer talrijk publiek werd bijgewoond. E*n tiental zangnummers, waaronder vrij samengestelde, werden op verdienstelijke wijze ten gehoore gebracht, terwijl •sn tweetal komediestukj s: sNegen-en-negentig beesten en een boer', en »Sehuiveo gaan ze'', door eenige leden der zangvereeniging niet onverdienstelijk gespeeld, een aangename afwisseling aanboden. Waar deze vereenigirg wed-r het bewijs leverde, dat het volk kan zingen, komt den directeur allen lof toe, waar hij moeite, noch tijd ontziet om het ta leeren zingen. lerieke. De nieuwjaarscollecte heeft hier 400,25 opgebracht, waarvan aan 150 gezinnen brood en spek of een sommetje geld kan uitgereikt worden. De uit- deehng geschiedt op den 2den of 3den Jsnaari. lerseke. Het rapen van oesters is spoedig gestaakt moeten wordeD, wijl het geraapte bijna ender de handen bevroor. De ocstervoorraad in de putten begint dus zeer schaarsch te worden, zoodat de prijzen nog steeds stijgen. Naar men zegt zijn de imperialen reeds voor 100 verkocht. Koüjnsplaat. Na beginaeu we in dezen strengen winter, ook wat de posterijen betreft, ooze geïsoleerd heid zeer te gevoelen. Tot jl. Dinsdag waren de mor gen- en avondpost, al was hst gewoonlijk heel wat later, toch aangekomen. Dinsdag evenwel was de pas sage aan Kortgene zoo moeielijk, dat we dien dag op geheel Noord-Beveland zonder post geweest zijn. Woensdag kwam er maar een post aan in den namid dag en met nieuwjiarsdag slechts de morgenpost, die echter vrijwel op tijd aan was. Te Kortgene en te Kats is Woensdag en Donderdag door onderscheidene personen over de Zandkreek ge- loopsn, iets, dat om zijne groote bijionderheid Donder dagmiddag velen van bei ie kanten naar dan Kort- geenschen en Wolfertdijkechen steiger lokte. Ook al door de laeglarige vorst heersebt hier groot gebrek steenkolen. Vllsslngen. Woensdag reed een onderofficier die van hier op schaatsen naar Middelburg ging, in volle vaart met zijn hoofd tegen een heul, tengevolge waar van hij eene hevige wonde aan het hoofd bekwam, en hij in het hospitaal is opgenomen moeten worden. Vligslngen. Hier ter stede heeft men op den pu- blieken weg het lijk gevonden van een zekere M., die door de koude bevangen in slaap is gevallen en zoo is doodgevroren. Tlissiiigen. Gisteren lagen 9 stoomschepen op de reede, allen voor Antwerpen bestemd, welke wegens ijsgang niet kunnen opstoomen, en nog geea ordnr ontvangen hebben of zij hier moeten binnen loopen of wel naar Hamburg of Bremen moeten vertrekken. Het ijs vertoont zich op de reede alhier over eene breedte van 25 cM. ea over de geheele lengte. Ia het jaar 1890 zijn er te Hanzweerd aan het kanaal door Znid Baveland gesehut: 32 zeeschepen, inhoudende 25,446 KM.3036 stoomschepen, inh. 330,612 KM.; 4319 Rijnschepen, inh. 1,458 204 KM. 24877 andere schepen, inh. 1,201,095 KM.totaal 32264 schepan, inhoudende 3,015,357 KM. H. M. de Koningin-Regentes heeft ter beschik king gesteld van den burgemeester van Delft een be drag van 1100 ten behoeve 7an de algemeeue armen aldaar. Men zeadt aan de N. R. Ot. eeo afschrift van de navolgende aauteekeniog, die lo het jaar 1845 als curiositeit te boek gesteld is. Op den tweeden Kerstdag van '44 reed ik op schaat sen de Maas uit naar Dordt. De dooi viel in, en de rivier vertoonde blank water. Mtar opnieuw kwam de vorst en voor de tweede maal in denzelfden winter raakte de Maas vast, den 20sten Februari. Den 13m Maart vertoonde de thermometer 9°, en den 14*n, des morgens te 8 ure, 6° Fahrenheit. Andermaal passeerde men geregeld 4a Maas, totdat men zich op 20 Maart, den eersten Paaschdag, de aardigheid ver oorloofde, eieren te laten koken en die op de rivier te gaan opeten. Daags daarna viel met regen en zuid westenwind de doei in, met zooveel kracht, dat 's morgens te 10 uren roor de stad de Maas geheel blank water was. Donderdagnacht werden de ouders van een driejarig kind in het dorp Lutjebroek door diens luid geschrei gewekt en ontdekten zij met schrik, dat een rat bezig was aan het haadjs van het kind te kna gen. Ook het neusje was gedeeltelijk afgeknaagd. De hand was eeoigen tijd daarna zeer gezwollen. Ia de Ned. Bakkerscourant lezen we o. a. de volgeDde berichten Zooals bijna iedereen, zoo zijn ook ds bakkers, die te Amsterdam nog turf stokeD, verrast door deu plotseling ingevallen winter, liet gevolg daarvan is: zonder turf." Da bak- of bakkersturf, die iu gewone tijden 4 50 per 1000 stuks franco zolder kosten, wordt nu betaald met 7 a 7,50. Voor bat vervoer van eene partij meel in Amster dam van bat Oosterdok naar de Oule Schans vraagt men zelfs f 0,60 par 100 KG. Ee turf, die iu hoofdzaak uit Viokeveen afkomstig ic, wordt dagelijks met sleden van 1000 stuk6 naar de stad gebracht, waar ze in karren wordt overge laden. Ook heeft men verleden week een 11 tal wag gons met turf geladen, maar dit schijnt zoo slecht te bevallen, dat dit weder gestaakt is. De meelvoorraden te Amsterdam zijn niet groot. Overal heerscht schaarschte. Da ztndingen, die per spoor aankomen, worden gelijktijdig over een groot aantal afoemers verdeeld, zoodat niemand krijgt wat bij eigenlijk ontvangen moest. Ala deze toestand lang aanhoudt, zal eene verhooging der prijzen niet achterwege kunnen blijven. Voor het tegenwoordige blijven de prijzen nog matig tegenover andere koopwaren en levensmiddelen. Naar men uit St. Jansteen aan de M. Cf. meldt beeft de man, die op het Belgisch gehucht Hat Kalf met een schot schroot in het been thuis kwam, met deo dood vau den rijksveldwachter Adriaansen niets te maken. Hij was een strooper, op wien door den boschwachter Landeghem was gescholen. Omtrent den dader of de dadeis van den moord op Adriaansen men is nl. vast overtuigd dat sr van eeo ongeluk geen sprake is maar wel van een misdaad is nog niets bekend. Is de armoede de wereld niet uit, eok de lief dadigheid niet. Dit blijkt dag aan dag. Em ede] voor beeld daarvan geeft een aannemer te Rotterdam. Deze heeft onlangs aan zijne thans door het winterweer werkeloos sijnde ambachtslieden medegedeeld, dat ieder die wil, eiken Zaterdag, zoolang men zonder weik is, 6 bij hem kan ontvangen, met 20 pet. verlies voor den patroon. Leent de werkman dus b. v. op deze wijie 6 gedurende drie weken, dan bedraagt dit 18, waarsoor hij maar 14 40 behoeft terug te betalen des zomers. Op die wijze wordt voorkomen, dat de werkman in den winter alles wat hij heeft in de bank van leeniog brengt, om maar in zijn dage- lijksch onderhoud te vooriien. E?n der bemanning van het Ejgelsche schip »R. T. B.", bij de Toanenbrug te Vlissingen liggende, en voor ijsgang binnengekomen, zon Dinsdagnamiddag aan wal gaan, en moest over de twee andere schepen klouteren, doch om dit te voorkomen, stapte hij zonder aarzelen op het ijs in het dok en wandelde op zijn gemak naar de Tonnebrug, iets waartoe het ijs in 't dok zelden geschikt is, daar het zoutgehalte in het Dok water zeer sterk is, en de bevriezing moeielijk kan plaatz hebben. Eene verpleegde in het armenhuis te Ankel be reikte de vorige week haar 108e le?nsjaar. Het moe dertje geniet nog eene goede gezondheid. Van de 205 miliciens der lichting 1890, die in het afgeloopen jaar te Middelburg in garnizoen kwa men, konden 15 lezen noch schrijven, terwijl 6 hierin slechts weinig waren bedreven. Woensdagochtend is te Bergen-op Zoom een mi- gaiijntjs afgebrand nabij de ijzergieterij der firma Rogier, Nerinx en Richter. Door spoedig aangebrachte hulp bleef da brand tot dit gebouwtje bepaald. De Wester-Schelde is geheel overdekt met zwaar drijfijs. In het Schaar van Ossenisse zit eene zeeboot in het iji. De enkele zeebooten ondervinden op de rivier veel tegenstand. Er is gemiddeld 20 elf. ijs- dikte in het kanaal. Maandag en Dinsdag, omstreeks 's morgens 6 unr, vertoonde zich de planeet Venus te midden van een krnis van stralen en zeer duidelijk waar ta nemen. Die stralen waren niet ongelijk aan den staart eener komeet. De directeur der weesinrichting te Nserbosch ontving bij gelegenheid van het kerstfeest, van de Nijmeegscbe broodfabriek 2000 krentebroodjss en ter gedachtenis van een overleden weezenvrlend mede 2000, zoodat de waezen ruim onthaald ziju. Op het ijs Branveger: »Denk om den baanveger, meneertje 1" Schaatsenrijder: »Als ik dadelijk terugkom, krijg je een kwartje." Baanveger: Als-je dan van ta voren maar niet verdrinkt, 't Zou jammer zijn van xoo'n veelbelovend jongmensch Het voornemen, om te Amsterdam een ijspaleis op te richten, eensdeels om werk te verschaffen en anderdeels om de opbrengst der toegangsgelden te bestemmen ten bate der VereeBiging Kindervosding," zal waarschijnlijk worden verwezenlijkt. Het ontwerp van den architect H. P. Barlage, eenigs- zics gedacht in den trant van een galerij met torens, is op initiatief van het technisch bureel De Voogd ter uitvoering bestemd, wanneer de benoodigie som voor deu bouw, dia natuurlijk geheel uit vrijwillige bijdra gen moet koman, is gevonden. Da aannemer J. J. P. Thuring heeft zich barsid verklaard het wark uit te voeren voor de som van ongeveer f 3500. Da afma ting van de galerij is p. m. 30 meter lang en 4 metor breed, de middentoren krijgt een hoogte van 10 meter. Man wenscht het ijspaleis te doen vsrijzen op een terrein achter het rijksmuseum, wanneer daartoe de noodige vergunning van het gemeentebestuur wordt ver kregen. De bouw zal geschieden op Russische manier. Een houten geraamte wordt met water bespoten, zoo dat da ijskorst zich daaromhaan vormt. Uit de Eiffel wordt geschreven dat daar in vele jaren zulk eene hevige konde niet is waargenomen als in de laatste vier weken. De Roer is ondanks haar sterk vervol zoodanig toegevroren, dit op verscheiden plaatsen zware ladingen hout daarover vervoerd wordeD. In de bosschen komt het wild bij menigte samen om de voederplaatsen, terwijl de wilde vogels zich, door den honger gedreven, tot aan de deuren der woningen wagen. Mat het verkeer op de Schotsche spoorwegen gaat het gaandeweg beter. Eene volledige nederlaag der werkstakenden schijnt op handen te zijn. Te Stuttgart is een paardenbeteug'laar beproefd, dia ten doel heeft den paarden, door hun de oogen en de neusgaten te sluiten, het »op hol" gaan te beletten. Hoe die toestel is samengesteld, wordt niet vermeld; slechts lesen wij, dat hij goed werkt, zeer gemakkelijk is aan te brengen, sierlijk van bewerking is en het dier in geen enkel opzicht hindert. Zelfs het wildste paard kan door dezen zekerheidstoestel bijna oogenblikkelijk tot staan gebracht en aldus kunnen groote ongelukken voorkomen worden. Wat hij dacht. Mr. Lobby, een geestelijke, had eene uitnoodiging aangenomen om te spreken voor de patiënteu van eea krankzinnigengesticht. Iu zijne in leiding zeide hij, dat hij zou trachten in eenvoudige woorden te spreken over onderwerpen, die gemakkelijk te begrijpen waren. Onder andere dsad hij het verhaal van de moeders, die huunt kinderen in de Ganges wierpen, meenende, dat zij daardoor den tooin van de Goden zouden doen bedaren Gidnreode zijn redevoering viel de bijzondere aan dacht van mr. Lobby op een van xiju hoorders, die onafgebroken zijn oogen op hem gevestigd hield. Het gelaat van dezen man was wel de moeite waard om er een studie vau te maken. Zijne oogen bleven zoo strak op mr. Lobby gevestigd en stonden zoo boos aardig. dat de spreker er een diepen indrak van behield Nadat de redevoering geëindigd was, verliet mr. Lobby het spreekgestoelte en mengde zich onder de patiënten. Hij ontmoette den man met de starende oogen en gaf hem een hand. Da geestelijke vertelde h*m, dat hij zijn onverdeelde aandacht voor enkele gedeelten van zijn redevoering had opgemerkt. »IU zag, zeide mr. Lobby, »dat gij een bijz-uider belang steldet toen ik van de moeders ver telde, d'e hun jongen in de GaDges wierpen in de meening, dat de toorn van de Goden daardoor sou word-jo gebroken. Ik zou zoo gaarne willen weten, mijn goede man, welke gedachte toch wel in u op kwam, toen ik daarover sprak Da krankzinnige keek mr. Lobby weder met zijn starende oogen aan en zeide »Ik dacht bij mij zei ven, dat het toch jammer is, dat uwe moeder u ook maar niet in de Ganges heeft geworpen." RN) Voor de Londensche politie-rechtbank stond terecht een lSjarig jongeling, beschuldigd van poging tot zelfmoord. Da moeder van den beschuldigde ver dedigde hem door de med'deelmg, dat baar zoon met zijn 16jtrige vrouw geen gelukkig levea had. De rechter gaf de moeder een standja, omdat zij zulk een huwelijk had toegestaan en liet deu beschuldigde vrij, met den raad eens ernstig met een geestelijke te spreken. Vrouwelijke advocaten en doctoren zijn in Ame rika geen zeldzaamheid meer, doch tot dusverre waren er nog geen vrouwelijke makelaars in effjoten en •Beurs vrouwen". Thans heeft zekere weduwe Poel- lard te New-York een wisselkantoor geopend, waar de clienteele bijna hoofdzakelijk uit dames bestaat. Wel probeerden reeds vroeger dames zaken op de Beurs te doen, maar met slecht gevolg, want de mennen waren haar ta slim af. In Zweden en Noorwegen vindt men op de voor naamste handels- en wisselkantoren vrouwelijke be ambten. De voornaamste Joden in San Fransisco hebben 600,000 bijeengebracht om hun vervolgde geloofs- gonooten in Rusland te ondersteunen. Hot plaa bestaat om daarvoor een millioen acres land in Mexico te koopenop dat lasd zullen dan kleine boerderijen worden gebouwd, die door de verbannen Joden zullen worden betrokken. Aan het hoofd der beweging staat Daniël Myer, een reeder te San Francisco. De Mexicaanscbe Jack the Ripper, die 8 moor den op zijn geweten heeft en veertien maal vrouwen aanrandde, is te Mexico ter dood veroordeeld. Den Londenscheu Jack moge dit tot nadenken stem men I Schio-Liaco heet de lijm, waarmee de Chinees wonderen verricht. Hij lijmt er gips, marmer, porca- lein, steen en hout mee, strijkt er bij wijze van kalk ziju huis mee aan en maakt zijn vaten ermee water dicht of besmeert die ermee, om ze ondoordringbaar te maken voor olie en andere vetstoffen. Het Journal de V Epicerie geeft tr het volgend recept voorVermeng 54 dealen opgeloste poedervor- mige kalk met 6 deelen poedervormige aluin en 40 deelen versch vloeibaar bloed, roer dat goad om en de Schio-Liaco is gereed. Mst een vasten wil kan men het ver br«ng§n. Daarvan legde professor Herkomer bij den feestdiscb, die dezer dagen den vrienden en medewerkers van de Graphic, bij gelegenheid van het 25-jarig bestaan van het blad, werd aangeboden, een schitterende ge tuigenis af. Aan het dessert deelde hij zijn debuut bi] de Graphic mede, dat nu juist niet onder de schit terendste omstandigheden plaats had. Hij had destijds te weinig om van te leven en te veel om van te sterven, maar toch slaagde hij er in twee sovereigns op te sparendat was zijn stamkapi taal. Van den eenen sovereign betaalde hij verscheidene modellen, die op de weide van Winnbladen als Zigeu ners voor hem moesten poseeren, en voor het over schietende geld kocht hij het noodige hout om zijn schets voor de Graphic uit te snijden. Met gemengd» gevoelens begaf hij zich met zijn eerste werk naar den stichter en directeur van het artistieke gedeelte van het blad, Thomas, en sinds dien tijd zoo eindigde Herkomer heeft het mij nooit aan werk ontbroken. De Indianen in Amerika De nadere berichten luiden geruststellend voor de kolonisten in Dacota en hun familie en vrienden. Big Foot, een der voor naamste hoofden, is gevangen genomen en al de meest gevreesde volg^ÜDgen van Sitting Bull, die zich sinds het sneuvelen van hun opperhoofd om Big Foot schaarden, zijn met hem ontwapend en in arrest ge steld. Natuurlijk heeft deze tijding groote verslagen heid onder de tot den strijd geneigde Roodhuiden aangericht, zoodat reeds de Iniiaansche benden, die zich in het district Badlaad hadden vereenigd, zich óf overgaven, óf terugtrokken. In den slag van Por- cupine-Creek op Zondagnacht zijn kapitein Wallace en eenige officieren gesneuveld en een zeer groot aan tal manschappen gewend. De verliezen der Indianen moeten tear groot zijn, maar nadere bijzonderheden over den veldslag ontbreken nog. Men heeft echter goede hoop, dat dit de laatste slag is geweest en dat de Indianen-oorlog, althans voorloopig, is geëindigd. Een later telegram bericht, dat 75 cavaleristen gedood of zwaar gewond werden. De Indianen ver loren 110 mannen en 250 vrouwen en kinderen. Zij streden tot het uiterste met een wanhopigen moed. Van het geheele kamp moeten slechts 6 kinderen ongedeerd zijn gebleven. De 120 Indiaansche krijgers vielen de Amerikaansche troepen, 500 man sterk, aan. Te Weenen was de temperatuur gisterenochtend nog slechts gr. boven nul, of 31 gr. vorst. Bij Belfort is het lijk gevonden van een 23-jarige vrouw van goeden huize met een flescbje vergif in de hand. Vier maandsn geleden was de jonge schoone te Kimbarley getrouwd met een Engelschman, die fortnin verdiende in de mijnen. De jonge man was, wat meer gebeurde, 's avonds alleen uitgegaan. Toen hij om 10 uren niet tehuis was, verbrandde zij 3000 pd. scrips, voorloopige obligaties, en zeide tot het kamermeisje van het hotel, dat haar waarschnwde voor da gevolgen van zulk oen daad: »Dat is niets, morgen ben ik een lijk". Daarop ging zij uit om haar man te zoeken, naar zij beweerde, maar de arme ia niet teruggekeerd. De man kwam tegen den nacht dronken in het hotel terug. Te Slupka hebben smokkelaars een douane ambtenaar, die hen op 't sluiken van zijde en tabak betrapte, gebonden aan handen en vosten, om 't middel met een touw aan de balustrade van een spoorwegbrug opgehaugen, onder bedreiging hem in de 20 M. dieper gelegen rivier te doen neerstorten als hij alarm maakte. Na een geheelen nacht tusschen hemel en water te hebben gebeDgeld, werd de commies 'g morgens verlost, toen da smokkelaars natuurlijk reeds ver weg waren. Esn barbaarsche handeling heeft aan boord van het stoomschip «Gottorp", te Sleeswijk aangekomen, plaats gehad. De stuurman liet een scheepsjongen, Rismussen genaamd, vier aren onafgebroken onder hevige stortzeeën in de ijzige koude aan het stuurrad staan. Toen 't schip aankwam waren den knaap de beide beeaen bevroren en had hij een hevige long ontsteking opgedaan. De reederij heeft den jongen in een ziekenhuis doen opnemen, doch men heeft weinig hoop op zijn behoud. De stuurman wordt vervolgd. Op Kerstnacht jl. kwamen in een Fransch dorpje drie dames uit de kerk en gingen huiswaarts, op eeoigen afstand gevolgd door den vader met zijn zoontje van tien jaar. Onverwachts warden de dames met minder eerlijke bedoelingen aangevallen door twee kerels, die de beide meisjes wilden medevoeren. Op haar geschreeuw om hulp, schoot de vader toe om zijn dochters te hulp te komen. Een der kerels ging de man te lijf, terwijl de andere de beide dames voort- sleurde; de oude dame i»ï xan schrik zonder bewuit- sijo op ds straat. Hst tienjsrig «oentjs, sisnds dat sijn susters in gsraar waren, haalde sijn penuemesjs uit dan nlt «n bracht des ksrsl, die zijn taster soort-

Goessche Courant | 1891 | | pagina 2