lieden e«vau den eenen kant naar den anderen, in het midden, uit zuiver* talk, dit aldus een kruis vormde. De vier koeken tusechen de armen van het kruis en de wanden van het vat waren met vcrvalschte waren gevuld. Da monsters, die uit het midden van bodem, deksel of wanden worden gestoken, bevatten dus zuivere talk. Daar deze wijze van vervalsching ook bij boter, zeep enz. kan worden in toepassing gebracht, is bet wel zaak, dat de handel er op let. De heer Roos waarschuwt ook tegen zoogenaamde »Amsterdamsche koffie", die vooral in Brigie en Zweden wordt verkocht op eene verklaring, door hem afgegeven na onderzoek van een goed monster, terwijl die koffie thans wordt vervalrcht met gebrand graan. Staten-Generaal. TWEEDE KAMER. In de Vrijdag gehouden avondsittiDg werd de be raadslaging voortgezet over de staatsbegrooting en wel over hoofdstuk Financiën. Da heer Rutgers Van Rozenburg sprak in zeer afkeurenden zin over het beleid van dazen Minister, en gispte diens luchthar tigheid. Da heer Ltvyssohn Norman klaagde over don slech ten dienst der ontvangkantoren, vooral ten plattelands, waardoor aan het publiek veel last en tijdverlies wordt berokkend. Waarom niet hier ingevoerd ais in Oostenrijk postwissels ter betaling van belasting Men heeft in Januari 1886 iets dergelijks voor de grondbelasting toegestaan, aan pvrsonea buiten den kring der kantoren wonende, tot een bedrag van/5. De Minister onderzoek» eans hoe veel verder kan wor den gegaan. Hij zal er velen, ook die andere belastingzn hebben te betalen, mee verplichten. Da heer Domela Nieuwenhuis stelde volgende (na door dsn heer Smeenge gemaakte opmerkingen aldus gewijzigde) motie voor »De Kamer, van oordeel, dat de Regeering nalatig is gebleven in het doen van voorstellen, inhoudende aftchaffing van accijnzen en de indirecte belastiegen m.t uitzondering der rechten van successie en van overgang bij overlijden en van de patentbelasting, en in de indiening van 't voorstel eensr progressieve in komstenbelasting, keurt op disn grond het fi ïanciësl beleid der Regeering af en gaat over tot de orde van den dag." De Minister van Financiën verdedigde zijn beleid. Hij verzekerde naar besparing gestreefd te hebben. Wat het verband betreft tusschan de Iodiscu* en de Nsderlandsche Financiën bestaat er geen reden van zorg voor onze geldmiddelen. Hij verklaard* dat de Rfgeering niet gabonden is aan verkietings-programma, wel aan hetgeen zij zelf vooropstelde. Verschillende omstandigheden werkten tegen en verschillende wetten kostten een enormen tijd van voorbereiding. Het denk beeld van den haer Norman wil de Minister overwe gen, zonder een bepaald» tosz^gging te doen. De motie-Domala Nieuwenhuis werd met algemaene stemmen verworpsn op éin na, die van hem zelf. Het geheele hoofdstuk Financiën werd vervolgens aangenomen nut 55 tegen 15 stemmen. Bij het Zaterdag geroerde debat over de oorlogs- bvgrootieg hebben de he*ren Van Vlijmen, Mutsaers, Travaglino en Van Nanen huans st«m tegen gemoti veerd, op grond van de legerwet. De heer Reekers was voor, ia afwachting der behandeling van da legerwet, de hear N euweobuis was er tegen, op grond van de stijgende uitgaaf en onvoldoende weerbaarheid. Da bear Van Houten was er ook tegen, op grond van de hooge opdrijving der uitgaven. De heeren De Vries en Nieuweuhuis keurden sterk het tegenwoord ge kazerne leven af. Da heer Dobbalmaa zou vóór stemmen, mits de Minister bereid was tot overleg Da Miaister van Oorlog verklaarde zich daartos be reid, mits eene goeds regeling der levende strijdkrachten gewaarborgd bltjve. 0?er bijzonderheden kan hij zich niet uitlatm. Ii de klachten 07er het kazerneleven heerscht natuurlijk ov«rdrij»ing. Aan h^t slot der zitting klaagde de hoer Goekoop ernstig over de bejegening en d^ zorg voor de gezond heid der cadetten aan de Kon. M.litaire Academie te Breda. De Minister beloofde een ernstig onderzo-k. Het amendement R >oseboom, om een uitbreiding van het het garnizoen te 's-Boscb t°gen te houden, werd ver worpen met 37 tegen 32 stemmen. De vesting-b1- grooting werd daarna goedgekeurd. De oorlogsbrgroo- ting werd verder geh*el ongewijzigd aangenomen met 50 tegen 19 stemmen. Kerkelijke Zaken en Onderwijs. Hoinkenszand. Bij de N-id. Harv. gmuente alhier zijn herkozen tot ouderling de heeren J. Ujtarschout en C Nijssa A*. en tot diakea de heer M. D-i Beot, terwijl als zoodanig i» gekozen in plaats van den hear P. Ntjssa Gz. da he*r J. Walker. Beroepen bij de Cir. G-ir. gemeente te B^rgen- op-Zoom ds. C. Stekstee te Veere. De bisschop van Breda heeft benoemd tot pastoor te Filippine J. Wijt vliet en tot pastoor te B»schka- pelle P. J. Schoen. Ia antwoord op eene tot hem gerichte vraa? is djor dm Minister van Bmnenlandsche Zaken te kennen gegeven, dat onder het woord nschooijaar" in art. 2 van h?t kon. besl. van 19 Februari 189) (St.bl. no. 26) te verstaan ia het zcursosj »ar'', zoo dat telkenmale vóir den aanvang van eiken nieuwen schoolcursns de roosters dar bijzoidere scholen, waar voor op subsidie aanspraak wordt gemaakt, aan de nrroadissament-scboolopziaoers moeten worden inge zonden. Di St.Ct. no. 297 bevat eeo kon. besluit van den 18 dezer, bepalende dat het bedrag der rijksbij dragen, die aan gemeentelijke en aan bijzondere nor maallessen en aan hoofden van scholen zullen wordea verleend, voor elk dar d>or in den loop van het jaar 1891 ter opleiding tot onder wij <ir aan^enomea per sonen, nadat deze in d>n Iood van 18)3 of later dj akte, badoeld in art. 56 older a der wit tot rege ling van het lager onderwijs zullen hebbel verkregen, wordt vastgesteld als volgt: lo. voor hen, die bij gemeentelijke en bij bijzondere normaallessen zij* opgeleida. gedurende ten minste 2 jaar 300; b. gedurende ten minste 3 jaar 400 0. gedurende ten minste 4 jaar 5002o. voor hen, die door hoofden van scholen zijn opgeleida. gedu rende ten minste 2 jaar 200 b. ged. ten minste 3 jaar 250 en c. ged. ten minste 4 jaar 300. STATISTIEK Comité tot wering van Sckoolverzniin te Goes, over November 1890. Op de School A waren gedurende deze maand 148 kinderen Onder dezen waren: 130 kinderen, die geen enkelen schooltijd verzuimden, 18 van 110 verzuimen, en 0 meer dan 10 verzuimen hadden. Het gemiddeld verzuim was 0.7 percent op het geheele aantal scholieren en schooltijden, tegen 0.8 percent over dezelfde maand in 1889. Op de School B waren 284 kinderen, waaronder 269 zonder eenig verzuim, 11 die van 110 verzuimen hadden, en 4 met meer dan 10 verzuimen Het gemiddeld verzuim was 1 percent, tegen 0.6 percent over dezelfde maand in 1889. Op de School C waren 201 kinderen, waaronder 167 zonder verzuim, 16 met 110 verzuimen, 18 met meer dan 10 verzuimen. Het gemiddeld verzuim was 5.4 percent, tegen 5.8 percent over dezelfde maand in 1889. Op de School D waren 68 kinderen, waaronder 53 zonder eenig verzuim, 8 met 110 verzuimen, 2 boven de 10 verzuimen. Het gemiddeld verzuim was 2.7 percent, tegen 3.3 percent over dezelfde maand in 1889. Het verzuim op de openbare scholen te zamen van 4 Januari af tot uit. Nov. 1890 bedroeg 2.6 percent, tegen 1.7 percent over 't zelfde tijdvak ia 1889. Landbouw en Veeteelt. Jl. Vrijdag hield da vereeniging van landbouwers, die suikerbieten telen, te Rozendaal eene vergadering, die door de tegenwoordige geïsoleerdheid van Schouwen en Daiveland niet druk bezocht was. Door den voor zitter, den heer Laco uit Wageningen, werd de ver gadering met een gepast woord geopend, waarin bij vooral het nut van dezen bond uiteenzette en den wensch uitsprak, dat de landbouwer* dit meer en meer mochten inzien, en algemeen mochten toe treden de spreuk zou dan ook in dezen bewaarheid worden id Eendracht maakt macht". Aan de regeer i g was een verzoek gericht, om de monsters bieten, van de proefvelden dezer vereeniging, kosteloos door het proefstation t« Breda te mogen laten onderzoeken hierop was gunstig beschikt, op voorwaarde, dat de monsters franco moesten worden toegezonden. Door deze gunstige bepaling waren 75 monsters gratis onderzocht. Tevens was door het hoofdbestuur nog een adrrs gezonden aan de Tweede Kamer, houdende verzoek de wet op de belasting van den suiker niet aan te nemeD. De fabrikanten zouden die meerdere belasting zeker op den boer verhalen eo de prijzen der bieten vermoedelijk met 1 a 1,50 per 1000 kilo's ver minderen, hetwelk voor de bietentelers in dezen reeds gedrukten toestand, een zeer groot bezwaar zou zijn. Uit het verslag dat de secretaris verder gaf, bleek, dat bet ledental stationair was gebleven, de vereeniging telt 15 afJ. met 452 leden. De voorzitter had even als het vorige jiar weder verscheidene proefvelden aangelegd, waaromtrent hij ieder der tegenwoordige leden ean gedrukt verslag ter hand stolde. Hieruit bleak o. a. dat de dichte stand weinig invloed hoeft op het suikergehaltehoe dichter echter ie bieten staan, hoe hooger heft gehalte is. De tij 1 van zaaien is van meer invloed: hoe vroeger gezaaid, hoa hooger het suikergehalte. De heer Laco had verder uit de bemestiugsproeven geleerd, dat chilisalpeter gemengd met superphosphaat in verhouding van 1 tot- 2 de beste resultaten gaf, enkel kunstmest werkte niet voordeelig. Was er ver leden jaar nog geen uitzicht, dat de fabrikanten ga- neigd zouden zijn om op gehalte te laten zaaien, later bleek toch dat eenige landbouwers op die voorwaarden hadden gecontracteerd. Voor zoover zij de uitkomsten hadden medegedeeld, hadden zij er allen voordeel van ge had sommigen zelfs belangrijk meer, dan dat zij voor elf gulden per 1000 kilo hadden gecontracteerd. Eenige wijzigingen ook in deze contracten werden wenschelijk geacht, vooral dit, dat de verkooper ook het recht zou hebben te weten welk zaad de fabrikant zal ver strekken. Het hoofdbestuur werd gemachtigd om met fib.ikanten ii overleg te treden, om ook de gewone contracten zoo aannemelijk mogelijk te maken, en de afdelingsbesturen biervan op de hooete te houden. Em paar nieuwe contracten voor 1891 waren aan- wex g en werdeu voorgelezenzij werden echter niet gunstig ontvangen, want zij zijn zoo bezwarend, dat als zij niet gewijzigd worden, het onmogelijk is, om op deze wijze suikerbieten te verbouwen. Nog zij made- gedeeld dat de heer Rovers met algemene stemmen werd herbenoemd als secretaris der vereeniging. Gomengde Berichten. Op de Zaterdag jh gehouden vergadering der vereeniging »IJgvermaak" werd besloten het ijsfeest te doen plaats hebben op Zaterdag den 27 Dac. a. s. op het terrein gelegen aan bet Ravelijn. De harmonie »Enphonia" is reeds aangezocht het feest te willen opluisteren. De collecte is beden (Maandag) niet ge houden en uitgesteld tot Woensdag a. s. Verder werd op dis vergadering besloten, teneinde het ledental te verhoogen, dat de leden der vereeniging voortaan vrij van baangeld zullen zijn, en niet zullen worden aangezocht voor oeu gift aau de collecte. De baanvegers zullen uit de kas worden betaald. Daar de contribtutie slechts één gulden per jaar is, 'al dit dus voor velen, ea vooral voor scbaatsennjIers, geen bezwaar opleveren lid te worden. Men steunt een goed doel en men is steeds van den last der baan vegers bevrijd. Onder voorzitterschap van schipper J. Zandstra, tijdelijk hier vertoevende, werd de vorige week alhier eene commissie gevormd ten einde een hardrijderij op schaatsen te organiseeren. Zaterdagmiddag te 2 uren bad de wedstrijd plaats op de vest bij het Ravelijn. Er waren 12 deelnemers. De le prijs a 10 werd behaald door Jotthe De Boer van Warns, Friesland, tijdelijk hior vertoevende, de 2a prijs a 5 door J. Zwama, politieagent te Goes. Da baan, die 150 Meter lang was, werd bij dan laaisten kamprit in bijna 20 seconden afgehgd. Bij de uitreiking der prijzen werden door den beer S. R. Elsinga, namens den president dhr. Zandstra, de overwinnaars hartelijk toegesproken. De Panische tentoonstelling heeft io het pano rama op da Turfkade alhier plaats gemaakt voor bet Zuiden van Frankrijk. Er zijn alweer een vijftigtal gezichten te aanschouwen uit die om zijn gezoudheidsoor- den zoo zeer bekende streek, zooals Pau, Eaux Chau- des, Eaux Bonnes, Cauterets enz. Vooral munten uit d« Waterval bij do Spaaasche brug, LuchoD, de drinkhal du Pré, het kasteel Iff bij Marseille, welbe kend bij de lezers van Dgraaf de Monte Christo," Nitza, Monte Carlo, waar het ons zelfs is gegund een kijkje te nemen in de speelzaal, waar nog dagelijks millioenen worden verspeeld en in de tuinen van het Casino waar zoo menigeen, door het spel geruïneerd, een einde aan zijn leven maakte. In een viertal ge zichten wordt ook de Grot van Lourdes te aanschou- wea gegeven. Deze serie is slechts tot ea mfet Woens dag te bezichtigen. Ta Wolfertzdijk zijn Zaterdag twee schaatsen rijders zoodanig met elkaar in botsing gekomen dat een hunner ten gevolge van den harden val eene hersenschudding heeft gekregen. Krniningen, Zaterdag had alhier hst aangekondigde ijsfeest plaats dat, hoewel het weder niet meeliep, door een groot aantal personen werd bijgewoond. D^ wadstrijden liepen uitstekend van stapel en gaven dik wijls aanleiding tot vermakelijke tooneeltjes. Na afloop werden de prijzen uitgedeeld en ontving ieder deel nemer een portie brood ea spek. De commissie en de gemeentenaren, die haar door milde bijdragen steun den, komt zeker een woord van dank toeen mochten sommigen al meenen, dat het verkeerd is op deze wijze liefdadigheid te bewijzen, wij gelooven, dat het veel grooter genot is iets te verdieneD, dan te krijgen. Kapelle. Jl. Vrijdag had hier het aangekondigde ijsfeest plaats. Te twaalf uren veresnigden zich de 135 deelnemers van 6 tot 16 jaar op het dorpsplein en begaven zij zich onder geleide van da feestcom missie en voorafgegaan door een draaiorgel naar de waterleiding van den polder de Breede watering be westen Ierse ka aan dea Goeschen straatweg. De ijs baan in feestterrein herschapen was met vlaggen versierd en er was eene tent geplaatst, terwijl de commissie gezorgd had voor chocolade en koekjes. De prijzen bestonden voor kinderen van miagegoeden in spak en brood, voor de anderen in snuisterijen, zooals pijpjes, messen enz. Onnoodig te zeggen, dat de kinderen volop genoten en ongetwijfeld zullen zij en hunne ouders der com missie en der milde burgerij dankbaar zijn voor de moeiten en de bijdragen door haar aan dit faest ge geven. VHeerenlioek. Vrijdagavond ontstond alhier brand in het schuurtje van den broodbakker Van 't Westeindv, voorzien van hout, turf enz. De vlam, gevoed door die brandstoffen, moet zich al spoedig hebben mede gedeeld aan het daaraan grenzende gebouwtje van de wed. Clarijs, zonder dat de bewoners, die reeds ter ruste waren, daarvan iets hebben bemerkt. Omstreeks half elf ure xag«n de heeran Van den Berg, zonen van het hoofd der R C. school, uit hun woning dat genoemde gebouwtj-s m lichte Jaaie stonden. D**e spoedden zich naar de woning van de wed. Clarijs om de slapenden te wekken on ruchtbaarheid aan het ongeval te geven. In het gebouwtje van de wed. Clarijs, waarin de garee'makersaffsire wordt uitgeoefend, be vonden zich al de gereedschappen, eene hoeveelheid te*r, vet en verdere goederen, waaronder ook een chais. Dank zij de hulp der brandweer en buren, werden de gvbouwen gespaard. Eenige rollen leder, de chais en een varken werden aan ds vernieling ontrukt. De oerzaak van den braad wordt aan onvoorzichtigheid toegeschreven. Gelukkig was alles tegen brenlschad* verzekerd. Kats. In eene aangename stemming werd hier Zaterdag II. 's namiddags op schaatsen naar den ring geraden. Dj prijzen bestaande uit vier eenden werden behaald door M. Kole, M. Augustijn, A. Romijo en Th. Maat, de laatste met het lot tegen K. J. Schroevers. Na afbop hiervan had eene ringrijderij op priksleden plaats naar prijzen bestaande uit spekdoor een onbekenie geschonken. Hat Katsche gat biedt den schaatsenrijders een flioken rit aan en leent zich zeer voor liefhebberijen als bovengenoemde. Kolijnsplaat. Dj Ooster-Schelde is overdekt met drijfijs, zoodat het verkeer van bier met Zisriksee per veerschipper tijdelijk gestremd is. Hoewei het door het vele ijs soms moeilijk, ja enkele malen ondoenlijk, is aan de beide veren over de Zendkreek over te komen, zijn de posten tot nog toe vrij geregeld hier aangekomen, ém enkele maal (Zètwdagmorgan) een paar uur later dan gewoonlijk. Tot heden (Zondagavond) hebben we nog geen enkele post gemist. Middelburg. De »IJjbaan" aan den nieuwen Vlis- singschen weg, die zooveel van zich heeft doen spreken, doch thans eindelijk goed is geworden, was gister avond in feestdos. Begunstigd door prachtig wedsr, waren daar tal van rijders en rijderessen ieder voorzien van «en stok met sen giorno bijeen de restauratie, alwaar de muziek zich deed hooren, was keurig met lampions verlicht, terwijl op den dijk hier en daar teertonnen branddenhet terrein was overigens met vlaggen versierd, terwijl ia het midden een Eiffritoren was opgericht, die made was verlicht. Het geheel maakte een goed effect, terwijl een talrijk publiek zich op den wog bewoog. Ylisslugen. Zaterdagnacht is inbraak gepleegd in het stedelijk badhuis alhier. Ds dieven waren zeker van maening, dat er niomund in het gebouw woonde en zij dus goed hun slag konden slaan. De bewoners werden echter door het rumoer gewekt, waarna de dieven het op een loopen zetten, zonder iets te hebben medegenomen. Ter-leuzen. Gisteren werd in deze gemeente op brutale wijze ingebrokenmidden op den dag tusschen 12 en 4 uur heeft man in het huis van P. H. een ruit stuk geslagen om binnen te komen, waarna een kist mot geweld is geopend, waarin zich 12 en eenigo sieraden bevonden. Het geld heeft men medegenomen, doch van de sieraden wordt niets vermist. Zaterdagnamiddag omstreeks 5% uur ontstond er te Amsterdam, in een der vier naast elkander ge legen oliepakhuizen, van de firma Albeidingk en Zonen op de Brouwersgracht brand, die weldra zulk een om vang kreeg, dat heel het westelijk doel dar stad ém vuurgloed toende. In het eene perceel was een kuiperij, in elk der drie andera pakhuizen waren aanwezig zeven groote ketels, die ieder 200 vaten bewerkte patentolie bevatten, terwijl de zolders van de vier perceek-n grootendcels met ledige pstroleum-fusten waren opgestapeld. Om trent het ontstaan van deze brand vernam men Een paar knechten waren met den meesterknecht in perceel 130 werkzaam, toen een hunner de opmerking maakte, dat hij iets branderigs rook, en kijkende be speurde men eene kleine vlam in het doek of gaas dat ter voorkoming van verontreiniging der olio over de open ketels is gespannen. De meesterknecht, het ge vaar dat dreigde inziende, beval luid roepende zoo spoedig mogelijk zand te verschalTvn, doch aan blusschen viel toen al niet meer te denken. Eitn brandend doek of gaas is ongetwijfeld in de olie gevallen, wat den vuurpoel veroorzaakte, die van half zes tot half acht in dit deel der stad allerwega was te bespeuren. Aan blusschen der vier peiceelen, die in een kort oogenblik te gelijk in lichte laaie vlam stonden, viel dan ook ni6t te denken, niettegenstaande 7 stoombrand- spuiten, met de Jan van der Heydey die gelukkig de plaats des onheils kon bereiken en tal van brandkranen eene groote watermassa in het vernielend element wierpen. De brandweer stelde alles in het werk om den brand te klaren en te beperken. De burgemeester was mede spoed-g tegenwoordig. Te ongeteer 7 uur viel het bovenste gedeelte van den gevel van perceel 132, en een kreet van angst en schrik girg uit de omstanders op, daar het oogenschijn- lijk niet anders kon of brandweermannen moesten onder het heete puin bedolven zijn. Gelukkig bleek echter niemand gekwetst te zijn. Nader wordt nog gemeld De firma Alberdingk heeft sedert onheugelijke j*ren op de Brouwersgracht een groote stoomoliefabriek en drijft in patent- en machine-olie een uitgebreiden handel. De raapolie namelijk van do bekende Zaan- landsche oliemolens wordt hier met zwavelzuur ge zuiverd en als patentolie in den handel gebracht. Van deze brandbare vloeistof was heden de enorme voorraad van 400,000 kilo in drie pakhuizen aanwezig, terwijl het beneden gedeelte van het belendend pakhuis rDant- zig" van de fi-ma Westzanen en Laan te Wormerveer mede in gebruik was der eerstgenoemde li ma en tot bergplaats van gezuiverde olie diende. Dit pakhuis bleef gespaard, ongerekend natuurlijk de waterschade. Het daaraangrenzende pakhuis was met tabak gevuld en hield in eene waarde van 503,000, zooals de eigenaar ons verzekerde. Ook aan dit narcotisch kruid moet veel waterschade zijn toegebracht. Hetzelfde is hot ge>al m't den stal en de boven woning van den meesterknecht der fabriek rechts van de vier verbrande pakhuizen, waarvan een geheel, de andere gedeeltelijk met ledige petroleumvaten waren gevuld. Da fabriek en de olie waren verzekerd eensdeels op Amsterdamsche beurspolis, doch grootendeels bij bui- tenlandsche assurantie-maatschappijen. De burgemeester en enkele raadsleden waren tot tot laat in den avond bij den brand tegenwoordig. Te 11.30 was men den brand in zooverre meester dat een deel der brandweer kon inrukken. De Jan van der lieyde werkte den geheelen nacht door, om het smeulend vuur te bevochtigen. Een bericht, 's nachts te 2 uren uit Amstordam verzonden, meldt Telkens wanneer nieuwe ketels worden aangetast, slaat de brand opnieuw omhoog, zoodat het blus- schingswerk onverminderd wordt voortgezet en het einde van den brand nog niet is te voorzien. Het blijkt dat bij het vallen van een der gevels een der nieuwsgierigen gewond is, die naar het gasthuis is vervoerd. (N. R. Cf.) Da Z. JS. Bode meldt, dat Vrijdag de Spoor boot de reis van Veere niet heeft kunnen volbrengen Donderdag is te Breda da oudste inwoneros, Anna de Colonia, in den onderdom van ruim 103 jaren overleden. H. K. H. de Groothertogin van Saksen schonk ƒ1000 aan het Burg«rziekenhuis van doctor Barns te Amsterdam. Uit Horst meldt man, dat aldaar Vrijdag och tend in het Zuid-oosten een regenboog werd waarge nomen. De lacht was op dat oogenblik dicht bewolkt, sneeuw of regen viel er echter niet. Het U. D. spreekt het bericht tegen, dot een remmer op den goederentrein VenlooFeijenoord bij aankomst doodgevroren gevonden werd. Wie rijdt sneller, een wiel- of esn scbaatsan- rijder Vergelijken wij een der besten van elke soort. D i schaatsenrijder Danoghua lagde verleden week 3 Eig. mijlen of 4827 meters af ia 9 min. en 17 sec., terwijl de wielrijder L Liestemakor eenigan tijd geleden te Milnchen 5000 meters in 9 minuten en 9 V» seconden, dus over een afstand van 173 meters meer. VU seconden minder tijd behoefde. Hhl

Goessche Courant | 1890 | | pagina 2