bet vervalscht of vermengd is, naar den aard en de hoeveelheid der vreemde bestanddeelen. De laatste vraag behoort tot de tweede rubriek. 2. kan worden gevraagd naar de samenstelling en het gehalte van een artikel. Deze vraag heeft betrek king op de afzonderlijke bestanddeelen en splitst zich in vragen die alleen betrekking hebben op den aard der bestanddeelen (qualitatief onderzoek) en zoodanige, die bovendien de hoeveelheid dier bestanddeelen be treffen (quantitatief onderzoek). In den regel wordt verondersteld, dat de aanvrager zelf de bestanddeelen aangeeft, die hij, hetzij qualitatief hetzij quantitatief, wenscht bepaald te zien. Doet hij dit echter niet, vraagt hij bij voorbeeld naar de be standdeelen van een artikel in het algemeen, of wel stelt hij de vraag, zooals bij zuivelproducten en grond stoffen kan voorkomenis dit artikel in zijn soort goed of minder goed? dan kan hij als antwoord daarop geen andere opgave verkrijgen dan aangaande de soort en hoeveelheid van bestanddeelen, die vatbaar zijn om door chemisch onderzoek erkend te worden. Het spreekt vanzelf, dat die bestanddeelen dan de zoodanige zijn, met welke naar den tegenwoordigen staat der kennis, de dus genoemde qualiteit van het artikel geacht wordt het nauwst samen te hangen. Het tarief treedt in werking 1 Nov. a. s. Men zie voor verdere bijzonderheden bovengenoemd no. der Staatscourant. Bij de Tweede Kamer zijn tot nu toe betreffende het aanhangige voorstel van wet van den heer Bahlmann ter voorziening in den kwijnenden toe stand van sommige takken van landbouw, ingekomen 81 adressen voor het ontwerp, waarin het voorstel- Bahlmann met meer of minder ingenomenheid wordt begroet en op aanneming daarvan wordt aaugedrongeu 144 adressen tegen het ontwerpalsmede éen adres waarin da noodzakelijkheid wordt betoogd van een voorafgaand nader onderzoek alvorens eene beslissing te nemen. Het gevaar dat de openbare gezondheid dreigt, tengevolge van de voorstellen der tegenwoordige re geering tot verzwakking van de verplichting tot inenting, heeft de Maatschappij tot Nut van 'f Algemeen bewogen, voor dit volksbelang in de bres te treden met de wapenen die haar ten dienste staan. Na het leerzame betoog van dr. B. Carsten in den Volks-Almanak o/er Het nut der Koepok-inen ting, en na het belangrijke opstel van prof. dr. C. A. Pekelharirg: De Strijd tegen de Smetstoffen, in de kleine geschriften" der Maatschappij opgenomen, heeft thans de oud-hoogleeraar dr. W. Koster diezelfde geschriften verrijkt met eene korte verhandeling, ge titeld De Staat en de Koepokinenting. Prof. Koster zelf verklaart, dat bij degenen, die de twee hierboven genoemde stukken gelezen hebben, geen nieuwe gegevens en ook in het algemeen over den voorbeboedenden invloed der koepok inenting geen geheel nieuwe beschouwingen kan aanvoeren. Da bij zondere beteekenis van zijn betoog ligt daarin, dat hij helder uiteenzet waarom de staat, als waker voor de algemeene belangen, verplicht is door wettelijke maatregelen de ingezetenen te dringen om het voor behoedmiddel der inenting op hunne kinderen toe te passen. Het karakter van dien wettelijken drang, zooals hij bestaat krachtens de wet van 4 Dacember 1872, wordt door den schrijver in het licht gesteld, en ver volgens schetst hij welke de toestand worden zal, in dien die drang wordt opgeheven. Zijne slotsom vat hij samen in deze twee stellingen Wij wenschen vrij te zijn, zooals de oude Romei nen bet reeds wenschten, die in wetten, waaraan zij zich op grond van het algemeen belang vrijwillig bon den, geen dwang zagen. •Wij wenschen niet alleen voor ons zeiven en onze kinderen beveiliging tegen de pokken, maar, zooveel wij vermogen, mede te werken om het ontstaan van pokken-epidemieën te voorkomen." De hoogleeraar spreekt den wensch uit, »dat de •overgroote meerderheid van het Nederlandsche volk van deze overtuiging moge doen blijken.Wordt deze wenscb vervuld, dan zal de Maatschappij tot Nut van 'f Algemeen door de uitgave van dit geschrift daartoe niet weinig bijgedragen hebben. De opbrengst d«r Rijksmiddelen over de maand Sept. 1890 was 11.648,540,88 tegen 10,325,503,811j2 in dezelfde maand van 1889. halverwege op uw besluit zult terugkomen en het zou hoogst gevaarlijk zijn de operatie middenin te staken". Varin begon een weinig te beven, maar toch ant woordde hij met vaste stem Ga uw gang maar dokter, ik ben overtuigd, dat al doet bet nog zooveel pijn, ik bet wel zal uithouden, want ik wil nu eenmaal, dat da tand eruit gaat." •Maar hoe komt ge nu op eens tot dit heldhaftig besluit?" vroeg de dokter schijnbaar verbaasd. Varin keek hem aan en scheen na te denken. •Het is noodzakelijk ik moet dat besluit nemen" antwoordde bij op een toon en met eene uitdrukking op het gelaat alsof hij zelf verbaasd was over wat hij zeide. •En gij zijt zeker dat ge het zult uithouden" vroeg de dokter. »Er is geen gevaar, dat ge de operatie halverwege zult beletten •Volstrekt niet" antwoordde Varin. »gij kunt vast op mij vertrouwen. Het moet immers" voegde hij er aan toe, terwijl bij nadenkend met de hand langs het voorhoofd streek. Laten we dan maar dadelijk beginnen" zeide dokfer Mabille en hij gaf een wenk aan zijn assistent, die een tafel met te voren gereed gelegde instrumenten van achter een scherm te voorschijn bracht. Varin keek huiverend naar die tafel, maar dadelijk daarna stond hij kalm op en zette zich op een stoel, waarin hij de operatie moest ondergaan. Hij Het zich zonder tegenwerping de handen en het hoofd vastbinden, terwijl de doktoren en ook de vorst in een halven I kring om hem kwamen staan. Toen de eerste snede verricht was zette Varin een zeer verbaasd gezichter kwam een trek van vreugde op zijn bleek gelaat en toen dokter Mabille j even ophield om de bloeding wat tijd te geven, i De opbrengst over de eerste negen maanden van dit jaar was/83,627,586,43 tegen/83,233,903,64^ over de eerste negen maanden van 1889. Naar men aan de N. R. Ct. meldt, heeft de kommandant van Zr. Ms, zeemacht in O.-Indië zich tot den Minister van Marine gewend met een rapport, waarin hij mededeelt, zich niet langer ver antwoordelijk te kunnen stellen voor den loop der zaken in Indië wegens den ellendigen toestand, waarin zich onze marine aldaar bevindt. In Juli 1891 zal te Amsterdam eene ten toonstelling gehouden worden van onderwijs in handenarbeid (huisvlijt). Kerkelijke Zaken en Onderwijs. Aangenomen het beroep bij herv. gem. te Oos- terland door den heer P. A. Klap, cand. te Katwijk a/Rijn. Benoemd tot hoofd der school te Lamswaarde (Hontenisse) de heer J. A. Adriaanse te 's-Heerenhoek. Bij den gemeenteraad van Rijnsburg is een voorstel aanhangig om van de zes onderwijzers der openbare school (tegen 1 Januari wordt er een op pensioen gesteld) er vijf te ontslaau en met da naburige gemeenten eene over eenkomst te sluiten voor de kinderen uit Rijnsburg, die de openbare school zouden willen bezoeken. Van de vijf ontslagen onderwijzers zijn er vier gehuwd. Dit voorstel is, volgens een berichtgever van de N. R. Cteen gevolg hiervan, dat er thaus twee bijzondere christelijke scholen zijn, een van de her vormden en een van de christelijk gereformeerden, die Dagenoeg alle leerlingen van de openbare school tot zich hebben getrokken. Rechtszaken. Vrijdag werd voor de Arrondissements-Recht- bank te Middelburg de zaak behandeld tegen den 22 jarigen boerenknecht L. M., wonende te Meliskerke, beklaagd van op Prinsesjesdag de 20jarige boeren dochter A. L. bij ongeluk te hebben doodgeschoten. Het Openbaar Ministeri» eischte tegen beklaagde 6 maanden gevangenisstraf. Uitspraak 24 Oct. De Raad van Tucht, zitting houdende in het Paleis van Justitie te Amsterdam, heeft na onderzoek kapt. K. Visman, gezagvoerder van het S. S. Prins Frederikdat gezonken is 25 Juni, des avonds te 10 uren, bij mistig weer in de Golf van Biscaye, door aanvaring met het S. S. Marpessavan alle schuld aan de aanvaring vrijgesproken. Landbouw en Veeteelt. De oogst van suikerbieten is op het oogenblik in vollen gang. Ontzaglijk zijn de hoeveelheden wortels, die dagelijks aan de fabrieken worden aangevoerd, en het blijkt duidelijk, dat er dit jaar veel meer beet wortelen zijn verbouwd dan in vroegere jaren. Da redenen zijn overal tweeërleivooreerst waren de boeren meer geneigd om te contracteeren, nu zij het vorige jaar weder een goede gewichtopbrengst hadden gehad, en van den andaren kant hebben de fabrikanten be hoefte aan meer peeën, nu velen hunner hunne fabriek aanmerkelijk hebben uitgebreid, ten einde meer grond stof te kunnen vArwerken en, in verhouding daarmee, nog meer te profiteeren van de premie op de belasting, die aan deze industrie in ons land ten goede komt. Gemengde Berichten. Icrsekc. Vrijdag had hier de begrafenis plaats van eene aanhangster van bet Heilsleger, in zoo verre men een kind, een meisje van 16 jaar, zoo noemen mag. Daar zoo iets hier nog] niet was voorgekomen, is het te begrijpen, dat er eene menigte nieuwsgierigen op de been waren. Heel veel bijzonders was evenwel niet aan deze plechtigheid verbonden. Wat haar van andere begra fenissen in onze streken onderscheidde waren vooral een kleine 20 vrouwen en meisjes, die deel uitmaakten van den lijkstoet en de officieren en Heilsoldaten in uniform. Zoodra de stoet da begraafplaats betrad, werd een lied aangeheven, en bij de begrafenis zelf werd mede gezorgen en gesproken. Naar men zegt, was het plan geweest ook door muziek en de vlag luister aan de plechtigheid bij te mompelde Varin zoo goed en zoo kwaad als hij spreken kon •Hoe zonderling; ik gevoel niet de minste pijn; het is hoogstens alsof ik mij met een naald geprikt had." Ik zei het u wel" antwoordde dokter Mabille, ter wijl hij een zegevierenden blik om zich heen wierp, dat gij niet bang behoefdet te zijn. Gij ziet, mijne heeren" vervolgde hij tot de omstanders, »dat alles juist gaat, zooals ik vooraf bepaald heb." Het is ongelooflik" zeide de vorst tot dokter Heilmann. r> Als ik het niet zelf zag zou ik het niet voor mogelijk houden." •Gij zult nog wel m?er merkwaardigs zien van daag, vriend" antwoordde dokter Heilmann. Da operatie werd voortgezet, maar niettegenstaande deze zeer pijnlijk moest zijn, vertrok Varin geen spier van zijn gelaat en verklaarde bij herhaling geen pijn te gevoelen. Toen alles afgi loopen was sprak hij stamelend zijn dank uit en bekeek hij nieuwsgierig de kies, die hem zooveel pijn veroorzaakt had, terwijl hij zichzelf een dwaas schold, dat bij zoolang gewacht had met zich aan de operatie te onderwerpen. Nadat Varin vertrokken was, wees dokter Mabille erop hoe hier dus door hypnotische werking een zeer prikkelbaar persoon totaal gevoelloos was gemaakt voor de ondragelijke pijnen eener zeer langdurige ope ratie en dat daaruit bleek hoe ook voor de chirurgie het hypnotisme van groot belang kan geacht worden. Terwijl de doktoren het geval verder bespraken staarde de vorst peinzend voor zich, dr. Heilmann beschouwde hem opmerkzaam, maar bij sprak niet tot hem. Toch bemerkte hij, dat deze eerste proef reeds een diepen indruk op zijn vriend had gemaakt. {Wordt vervolgd.) zetten, en als dat waar is, dan meenen wij, dat de moed en geloofsovertuiging van het Heilsleger te ver gaat en aan roekeloosheid grenst. Hoe licht toch konden de blijkbaar bedaarde gemoederen aanstoot genomen hebben aan dit onnoodige aanhangsel aan eene ernstige plechtigheid. Gelukkig zijn de mogelijke heillooze gevolgen van zoodanige reclame door de openbare macht afgeweerd. Als bet werkelijk de bedoeling geweest is door deze begrafenis reclame te maken, dan is het Heilsleger, als ik mij niet vergis, bijzonder wel geslaagd en dat kan in dit bijzondere geval ongetwijfeld zijn nut hebben. De omstandigheid, dat al deze eer bewezen werd aan een arm ouderloos kind en dat de kosten door het Heilsleger zelf gedragen werden, ontlokte aan menig toeschouwer een betuiging van goedkeuring en waar deering over deze »(h)eerlijke begrafenisse" van een arme wees. Kattendijke. Dezer dagen had alhier de jaarlijksche vergadering plaats van de leden der steenkolenver- eeniging. Uit de rekening en verantwoording bleek, dat voor de 63 leden aangekocht waren 1477 *4 H.L. steenkolen, die a /0,72 de H.L. vrij aan huis kon den worden geleverd. Door verhuizing enz. is het ledental thans gedaald tot 59. Kruiningen. Zaterdag had een landbouwersknecbt alhier het ongeluk met een zak kolen, waarop hij zat, van zijn wagen te glijden. De wielen gingen hem over zijn arm en been, zoodat beide lichaamsdeelen ernstig gekneusd werden. Hansweerd. "Wegens den zwaren mist passeerde eerst heden morgen de passagiersstoomboot Telegraaf van Rotterdam naar Antwerpen; nog verscheidene zeil- en sleepschepen werden gisteren wegens den mist hier opgehouden, zoodat zij eerst heden konden vertrekken. 's-Gravenpolder. Als een bijzonderheid kan worden medegedeeld dat in den tuin van Joh. van Weele in deze gemeente een pompoen is) gegroeid, die bij een omvang van 1.56 M. een gewicht vertegenwoordigde van 40 Kilogrammen. Als een ander bewijs van groote groeikracht in dezen nazomer meldt men ons uit 's-IIeerenhoek, dat bij den timmerman G. E. alhier aardappelen gerooid en met smaak gegeten zijn, die gepoot waren op het veld, waar in het laatst van Juni de eerste aardappe len zija gerooid. lleinkensz&nd. In de jl. Zaterdag gehouden verga dering der »Werkmansvereeniging*' alhier werd door den Secretaris-penningmeester rekening en verantwoor ding gedaan over het loopende jaar 1890. De aan gekochte 70 kar steenkolen, waaruit gemeten werd 1334 Hectoliter, werden aan 71 leden tegen 0,96 met inbegrip van 121/2 C0n* wagenvracht van Goes, vrij aan huis geleverd. Krabbendijke. Terwijl de zoon van een landbouwer Vrijdagvoormiddag aan 't ploegen was, bracht een der paarden bem een slag toe tegen den buik. Het onge val liet zich aanvankelijk niet ernstig aanzien. Den volgenden dag echter verergerde de toestand van den getroffene in hooge mate en reeds des avonds was hij een lijk. Waarschijnlijk misleid door de duisternis is Zondag avond de in het oosten van dit eiland algemeen be kende koopman P. V. tusschen deze gemeente en Rilland te water geraakt en verdronken. Men meldt uit Amsterdam aan de N. R. Ct. In de Damstraat had Z iterdagavond eene groote OraDj9-demoD6tratie plaats. De Oranjeklanten dreven eerst een aantal socialen naar de Kal verstraat, keer den toen plotseling om, en vielen voor »Café Neuf opnieuw de socialen aan. Na een hevig gevecht wer den de beide reclame-chassinetti-n door het volk ver overd. De colporteur Bos werd, door politie beschermd, naar het bureau gebracht. Daizendeu waren op de been. De menigte zong voortdurend nationale en anti socialistische liederen, en maakte, zoo dikwijls een der socialistische colporteurs iets riep, dit onverstaan baar door luid getier. De veroverde chassioetten droe gen opschriften tot aanbeveling van eene brochure van mr. Spin over de boudiDg van minister Lobman in zake de bestorming der Nieuwe Kerk, en van eene brochure getiteldHet beloofde land Kanaan. Te 10.30 kwam een nieuwe bende j ugdige oranje klanten met oranjevlaggen en fragmenten der veroverde eereteekenen de Damstraat binnen Op den hoek der Nes ontstond eene algemoene kloppartij. Burgers, vol gens sommigen rechercheurs, sloegen met stokken en andere verweermiddelen in het rond, bijgestaan door éen agent. Alles vluchtte in de zijstraten. Omstreeks kwart voor elf uur begon eene kleine afdeeling politie in de Damstraat, de oude Hoogstraat en op omliggende grachten met den stok te char geeren op de wel gedunde, maar nog telkens samen scholende menigte. Intusschen boorde men in de verte verspreide groepen socialisten het vrijheidslied tingen. Ten 11 uur 20 min. seinden de verschillende sectiën om sterkere afdeelingen ter assistentie. Zoodra deze versterking was aangekomen, werd zonder den stok te gebruiken, voor de circulatie gezorgd. De stoomboot Ouse, van de Goole Steam Ship ping Comp., is Zondagnacht (vóór 8 dagen), omstreeks 70 mijlen van Vlissingen, met een onbekende bark in aanvaring geweest. In het begin werd voor geen ge vaar gevreesd, maar naarmate de schepen elkaar na derden, veranderde de bark van richting, zoodat weldra een aanvaring onvermij lelijk was. De stoomboot trof het andere vaartuig zoo hevig, dat dit bijna dadelijk met alle opvarenden in de diepte verdween. De boot, die eerst door den schok teruggedrongen was, naderde het zinkende schip zoo dicht, dat de kreten der ver drinkenden gehoord konden worden. Een boot werd uitgezet en kruiste omstreeks 2 ureu op de plaats rond. Echter werd niemand opgevischt en werd zelfs niet de minste aanwijzing betreffende de herkomst der bark ontdekt. Te Vierlingsbeek zijn in den nacht van 10 op 11 dezer, ten nadeele van een goud- en zilversmid, ontvreemd drie kasten met gouden en zilveren sieraden en ongeveer 2000 aan geld. Eenige »afschaifers" hadden vóór korten tijd in Friesland een vergadering gehouden. Na afloop daarvan moest de rekening betaald worden voor lokaalhuur enz. Daaromtrent vertelt de Volksvriend: De rekening van den kastelein voor geleverde koppen thee (behalve de overeengekomen som wegens lokaal huur) liep bijzonder hoog. Op de hem gemaakte aan merking was zijn antwoord, dat »de heeren ook moesten in aanmerking nemen, dat hun streven zou nitloopen op den ondergang van zijn bedrijf en broodwinning". Zekere S. te Bruinisse, die tijdens de jongste volkstelling zijne telkaart verbrandde en alle opgaven weigerde te beantwoorden, waarvan een vonnis van 20 of 6 dagen hechtenis het gevolg is geweest, heeft bet zóo ver laten komen, dat hij door de politie op gepakt en te Zieriksee in het huis van bewaring ge bracht is moeten worden, waar hij des avonds omstreeks 8 uur aangekomen, den volgenden ochtend reeds be taalde en ontslagen werd. De marechaussée J. Ds K., die eenigen tijd ge leden te 's-Hertogenbosch is gedeserteerd met mede neming van eenig gold van den majoor Prins, is Vrij dagnamiddag aan het station Kijkuit gearresteerd. De Fern. Ct. meldt hieromtrent: Twee marechaussees uit Hulst waren Vrijdag van uit Hulst met twee gevangenen op transport naar Ter- Neuzen. Nauwelijks op den trein zijnde, bemerkten zij een vroegeren kameraad van heD, een zekeren J. De K., die op 27 Aug. II. uit 's-Hertogenbosch was gedeser teerd. Onmiddellijk werd bij gearresteerd. De deserteur kwam uit Antwerpen, waar hij eenigen tijd in 't gast huis had doorgebracht, tengevolge eener wonde, die hij zich na eene woordenwisseling met het meisje, waarmede hij gevlucht was, had toegebracht. Hij bad een biljet tot Sluiskil, om daarna zijn fa milie alhier te bezoeken en misschien weer naar België terug te keeren. Thans is hij in het huis van bewaring te Ter-Neuzen en zal naar bet 2e arrondissement te 's-Bosch opge zonden worden om voor den krijgsraad terecht te staan. De heer J. Lorette te Utrecht, die 22 Novem ber aanst. zijn 104de jaar zou bereikt hebben, is Don derdag overleden. De uitbarsting van den VesuviusEen kunstje voor onze jongens Plaats op den bod6m van een met water gevulde kom een flaschje met rooden wijn. Dit flescbje moet gesloten zijn met een kurk, waardoor in de lengte een zeer nauw gaatje is geboord. Zooals wij weten, zal het water, tengevolge van verschil in dichtheid der beide vloeistoffen, het flescbje binnendringen en er den wijn uit doen vloeien, die als een dunne roode draad naar de oppervlakte zal stijgen. Ziehier een middel om aan deze proefneming een schilderachtig voorkomen te gevenMen vormt van gips, of wat nog eenvoudiger is, van aarde, een soort van bergje op den bodem van de kom. Het flescbje is hierdoor geheel verborgen, en ge hebt slechts op den top van den berg een kleine opening te maken om den wijn door te laten vloeien, dit stelt dan den krater voor. Zorg dat het water in de kom een weinig in be weging is, ten einde het wolkje, dat er doorheen moet trekken den roodachtigen rook van een vulkaan door den wind bewogen, te doen weergeven, en gij zult op deze wijze aan uwe toeschouwers een vrij aardig gelijkende voorstelling van de uitbarsting van den Vesuvius hebben vertoond (R. N.) Door het stoomschip »Holland" werden Vrijdag uit Londen aan de Boompjes te Rotterdam aangevoerd twee varkens, die wel gedekt waren door een biljet van uitvoer, doch niet door een van invoer in ons land. Toen de eigenaar, een boer, verscheen, om de varkens in ontvaDgst te nemen, werd de afgifte door de politie geweigerd, waarover de man zich zoo boos maakte, dat hij door zijn woordenvloed tal van nieuwsgierigen lokte. De verbolgenheid van den man werd nog grooter, toen de kapitein der stoomboot hem moest mededeelen, dat hij te zorgen had voor hedenavond dispensatie der Nederhndsche regeering ontvangen te hebben, daar hij (de kapitein) anders genoodzaakt zou zijn de varkens mede te nemen naar zee en daar aan de golven prijs te geven, daar de dieren in Engeland niet meer mogen worden ingevoerd. Thans worden de varkens door de politie bewaakt. Donderdag vervoegde zich een persoon, voorge vende aardappelkoopman te zijn, bij de wed. Z. in Klarendal, en vroeg of zij ook aardappelen te koop had. Op het bevestigend antwoord der vrouw, ging hij over tot den koop van 100 mud, a 2 per mud, franco station Arnhem. De aardappelen werden bezorgd en toen zij bijna in de wagon waren, zeide de kooper tot de zoons der weduwe»Ik ga naar het stations- koffiehuis, kom daar bij mij, dan zullen wij een glas bier drinken en afrekenen". Toen zij daar kwamen en naar den koopman vroegen, kregen zij ten antwoord, dat die er niet was geweest. Intusschen was de trein naar Duitschland vertrokken. ArhCt.) Een zeer geheimzinnig geval heeft zich te Saint- Denis voorgedaaD, waar verleden Dinsdag een haveloos man, half Fransch, half Engelsch sprekend.», een zeer schoone jonge vrouw in een kruiwagen naar het hospi taal bracht. Hij zeide, dat zij wegens inwendige kneuzingen niet spreken kon en maakte zich uit de voeten. In den nacht stierf ds jonge vrouw. Men heeft den onbekende opgespoordhij verklaart Divigne te heeten en aan de Kaap geboren te zijn. Bij Amiens, in een eenzame but te midden der bosscben den nacht doorbrengende, had zich in het holle van den nacht de vrouw bij hem aangemeld, verklarende in geen twee dagen gegeten te hebben. Te Amiens kon men haar niet opnemen. Toen verhaalde zij op den weg liggende overreden te zijn en tot een achtbare familie te Saint-Denis te behooren, waar zij ook verlangde te sterven. Toen hij eenigen onderstand ontvangen had bracht Divigne haar daarheen. Hij is als landiooper voorloopig gevangen gehouden en het lijk der onbe kende in de Morgne tentoongesteld. De justitie doet onderzoek.

Goessche Courant | 1890 | | pagina 2