I die zich vermeit au sein de sa familiepolitiquey te middel) zijner kiezers, van uit Steenwijk het bevel daartoe telegvaphisch zal verzonden hebben. De optocht met de vier hofkoetsen de dagblad berichtgevers, die er vijf geteld hebben, verstaan blijk baar de kunst van tellen niet, ofschoon zij niet eens van de eene hand op de andere behoefden over te tellen met de huzaren en de politie-agenten, heeft Dinsdag ie midden van een betrekkelijk grooten toe loop van nieuwsgierigen, of belangstellenden, plaats gehad. Het verwondert mij, dat de heeren niet liever in open rijtuigen giDgen. De adat mag anders zijn, maar ondeftig zou het zeker Diet wezen, want de kwistig gegalonneerde kostuums zouden veel beter zijn uitgekomen in het vroolijk zonlicht van het middag uur dan in de betrekkelijke duisternis der ouderwet- sche rijtuigen. Maar wie hééft toch uitgevonden, de acht Ministers in drie koetsen te verdeelenIn twee zou 't misschien eeD indruk van volpakkiDg hebben gegeven, maar waarom dan de Excellentiën niet twee aan twee iu vier koetsen geplaatst? dan konden zij allen vooruit rijden" en de dagblad-verslaggevers hadden gelijk, daar de stoet met het vehikel van den kamerheer-ceremoniemeester dan werkelijk uit vijf rij tuigen zou bestaan. Het staat zoo dwaas die Minister op het voorbankje tegenover twee vooruitrijdende col lega's in twee van de koetsenbet staat pi ecies of hij een eindje mag meerijden. Aan den heer Lobman, als den lieflijken Benjamin van het gezelschap, viel dit lot ten deel in de eerste koets. »Nu, zei een werkman, die op het Buitenhof naast mij stond, tot een kameraad, die ziet er ook uit, of hij niet best tegen 't achteruitrijden kanEu inderdaad, wie met de gewone expressie van het gelaat van dezen Minis ter niet bekend is, moest, hem ziende, wel zoo iets denken, of meenen dat Z. Exc. zich zat te ergeren omdat hij, een oud-kamerlid, een oud-raadsheer, een oud hoogleeraar nog wel aan de V. U., een Minister des Kooings, om de deur dicht te doen, ten aanschou wen van het gansche Haagsche publiek op het voor bankje van de galakoets moest zitten. De Staatscourant van Vrijdag bevat een lijst van de verleende, ingetrokken en vervallen ver gunningen over het jaar 1889, met opgaaf van de opbrengst der vergunningsrechten, voor elke ge meente ia het rijk en voor elke provincie afzonderlijk. Telt men die cijfers bijeen, dan vindt men dat in het vorig jaar 2391 vergunningen voor den verkoop van sterkedrank in 't klein zijn verleend. Daaronder zijn begrepen 84 nieuwe vergunniog6n die boven vast- gest ld maximum (meestal tijdelijk) verleend zijn en 44 nieuwe binnen de grenzen van het maximum. Er zijn dus 2263 vergunningen verleend voor localiteiten, waar reeds vroeger sterkedrank mocht worden ver kocht. Ingetrokken zijn 119, meestal wegens wets overtreding, en 273 ziju vervallen wegens wanbetaling van het recht. Ia 'teiad van 1889 waren nog 26,388 vergunnin gen van kracht, waarvoor in geheel 849,127 aan recht was te betalen. Sedert 1885, toen nog 27,945 vergunningen van kracht waren, is het getal dus met 1557 of ruim 5 pet. verminderd. Tevens is de rpbrengst der vergun ningsrechten met ruim ƒ26,000 achteruitgegaan. De opbrengst van deu accijns op het gedistilleerd is in die vier j «ren met mim 3 ton of ruim 1 pet. vermeerderd, maar de bevolking is m<t ongeveer 170,OOG inwoners of 4 pet. toegenomen. Het aantal verguuningeo is nog het grootst in Noord-Brabant, 8.4 op de 1000 inwoners; dan volgen de provincie Groningen met 8, Limburg met 6.8, Zeeland en Drente met 6.4, Gelderland met 5.9, Friesland met 5.8, Uirecht en Overijsel met 5.3, ein delijk de beide Hollaaden met 4.7, Ia twee gemeenten des lands bestaat geen enkele vergunning, nl. Heerewaarden (Geldei land) en Schie- broek (Zuid-Holland). De Nederlandsche openingsrede geniet dit maal de eer in de buitealandsche pers te worden be sproken. Natuurlijk om de zinsDede betreffende de Congo-conferectie. De brave Times, wier belangeloos heid en betrouwbaarheid in de Aftikaansche politiek steeds zoo helder aan het licht komt, vindt, dat zij sterk riekt naar huichelarij, en de Brusselsche bericht gever van dat blad, wiens fantastische mededeelingen omtrent Nederland reeds lang een zekere vermaardheid bezitten, noemt haar een tamelijk gewaagde aardigheid. Ook de Indépendance Beige vindt de gelegenheid Hebt gij dan een wil, als ik u dien niet wil laten? Beproef het te willeD, als ik niet wil I" De spottende, uitdagende trek op het schoone gelaat van Ines had plaats gemaakt voor schrik bij bet zien van de plotselinge verandering, die er met Salantieri plaatsgreep. j>Het heeft geen nut" zeide zij, »ans gesprek voort te zetten. Gij kunt mij niet verwijten, dat ik niet oprecht tegen u gesproken heb. Ik heb u gezegd, wat ik doen wil en ik zal mijn weg g*an beproef maar hem te kruisen, het zal u niet gelukken". Ines wilde de kamer verlaten, maar het was haar niet mogelijk zich te bewegenhare oogen bleven strak aan die van Salantieri hangen. sWat is dat?" riep zij ontsteld, »wat gebeurt er met mijne oogen, ik kan ze riet van u afwenden?" »Wat er met uwe oogen gebeurt?' sprak hij met een hoonlach. »Zij wenden zich daarheen, waar de macht is, die u, uwen wil en uwen geest beheerscht. Aan mij zijt ge onderworpen, mij zult ge gehoorzamen, mijn werktuig zult ge blijven, hoezeer ge ook wilt trachten in trotschen overmoed uw eigen weg te gaan." Hij trad met de hard vooruit gestrekt op haar toe, en droDg haar naar een stoel. Zij zonk erin neder, hare oogen vislen dicht en zwaar ademhalend liet zij het hoofd op de borst zinken. Salantieri maakte bo ven haar hoofd weder dezelfde bewegicg alsof hij zaadkorrels strooide en steeds meer kromp het meisje ineen. •Gehoorzaam 1" sp-ak hij. Ines maakte eene beweging alsof zij zich wilde verzetten, doch dadelijk sprak ze zacht, maar duidelijk verstaanbaar schoon om weder eens tegen onze Regeering te velde te trekken, o. a. met de herhaling der bewering, dat de Nederlandsche uitvoerhandel aan den Congo, althans voor zoover den Congostaat betreft, weinig beteekent en onze invoerhaodtl nog minder. Waar haalt dat blad die berekeningen vandaan Voorts beroept het zich op de gansche Europeesche pers (N.B.en op de zendelingen, anders zelden autori teiten van dit blad, die voorstandera zijn van invoer rechten. Zoo clericaal is onze Regeering rog wel niet, dat ze zich in vraagstukken van handelspolitiek door zendelingen bij voorkeur zou laten voorlichten! (Vad) Hat beroep, dat het centraal-comité van het fonds tot ondersteuning van behoeftige dragers van het Metalen Kruis of de Citadel-medaille op den Prinscssedag tot de natie richtte, ter vorming van een fonds tot ondersteuning van behoeftige dragers van het Metalen Kruis of de Citadel-medaille, heeft weerklank gevonden. Reeds dadelijk kwamen van ver schillende zijden giften in van 100, van 50, van 40, verschillende van 25, van 10, enz. alsmede eenige toezeggingen voor vaste jaarlijksche bijdragen. Met hartelijke ingenomenheid namen velen dergenen, die uitgenoodigd waren tot het hoofdcomité toe te treden en provinciale comités te vormen, die uitnoodi- ging aan, en die comités kunnen derhalve eerlang hun werkzaamheden aanvaarden. Een der eerste verrichtingen zal zijn b?t fonds te vormen, en tot dat doel zal de in het algemeen gedane uitnoodiging tot medewerking daartoe thans tot ieder onzer landgenooten in het bijzonder gericht worden, door de aanbieding eener inteekenlijst. Moge de ver wachting van het Comité, dat het genoeg ontvangen zal om de brave oudjes ten einde toe te steunen, niet beschaamd worden. Dat er behoefte aan het fonds bestaat, blijkt daar uit, dat nu reeds van verschillende zijden aanvragen ora ondersteuning zijn iDgekomen. Aan zulke verzoeken kan natuurlijk niet voldaan worden, voordat een alge- meene inzameling heeft plaats gehad, en het Comité de behoefte overzien kan, waartoe een algemeen onder zoek wordt ingesteld. Het Comité wenscht de zaak zooveel mogelijk te bespoedigen en hoopt daartoe de noodige medewerking te erlangen. Werkelijk beeft de heer De Savornin Lohman den 16en Augustus eene klacht bij den officier van justitie in den Haag irgediend tegen het ingezonden stuk in Hecht voor AllenHij noemt de daarin voor komende aantijging van het begin tot eind een leugen en zegt ten slotte sik stel er prijs op, dat den beleediger de gelegen heid worde gegeven om de waarheid zijner aantijging te bewijzen, en het is om die reden, dat ik UEdel- achtbare verzoek den dader strafrechtelijk te willen vervolgen". Van het begin tot het eind een leugenzrgt de heer Lobman. Ia de dagelijksche conversatie zrgt men dat wel eens, maar dat een Minister dit schrijft in eene officiëele aanklacht bij den officier van jastitie, schijnt ons, met alle bescheidenheid gezegd, toch wei wat kras toe. Hebben dan alle Amsterdamsche bladen en corres pondenten in die dagen niets dan leugens verteld vraagt de Amh. Ct. Da rechter zal het nu uitmaken. Dr. Kuyper vertelt in De Herautdat van de meeste anti-revolutionaire geleerden, staatslieden en ambtenaren ie onderbouw van het huis huus denkens niet deugt". Dat meenen wij, liberalen, nu en dan ook wel eens bemerkt te hebben, zegt Het Vaderland. B j de Indische regeering is van Eogelsche zijde een voorstel ontvangen betrrff-ndd de regeling der grens tusschen het Naderlandsch gebied ter oostkust van Borneo en dat dor British North Borneo Company. Oozerzijds zijn bij de bjantwoording van dit voorstel eenige voorwaarden gesteld, waartoe o. a. deze behoort, dat da te tri ff n regeling zich niet tot de grens ter oostkust alleeD bepale, maar tevens een, zij het ook clobale, aanwijzing omvatte van de grenzen van het wedorzijdsch gebied over de geheele breedte van Bom -o. Volgens Recht voor Alle>\ zal, met het oog op de algemeeoe Kamerverkiezingen een weekblad ver schijnen, De Strijd geheeten, dat beproeven zal eene »Ik gehoorzaam hoe zou ik anders kunnen is niet uw wil ook de mijne moet ik niet doen, wat gij heveelt •Luister dan" zeide hij, voortdurend de hand boven haar hoofd bewegend, »gij moet hedenavond nog en telkeDS wanneer het gefprek er aanleiding toe geeft den vorst dringend smeeken, dat bij afstand doe van zijn bezittingen eo zijn titel, dat hij zich met u uit de wereld terugtrekk", waarin hij zulke pijnlijke er varingen heeft opgedaan. Hebt gij het begrepen?" ïlk heb het begrepen en ik. zal gehoorzamen" ant woordde zij. »Gij moet vergeten" vervolgde Salantieri, »dat gij ooit iets anders gedacht en gewild hebt, verstaat ge dat?" »lk versta het en zal het vergeten" antwoordde Iaes. »En" ging Silantieri voort, »gij moet ook vergeten, dat gij eene andere meening waart toegedaan dan ik en dat gij mij op uitdagenden toon gedreigd hebt alles, alles moet gij vergeten, wat hedenavond sedert onze tehuiskomst is gebeurd." •Ik zal het vergeten ik heb het vergeten." Diep in uwe ziel blijve mijn bavel geprent" zeide Salantieri, terwijl hij zich tot baar overboog en tegen haar voorhoofd sprak, waarbij hij met de hand kleine kringen bovm haar hoofd maakte. Daarna wuifde hij snel met de hand vóór haar voorhoofd en hare oogen en riep, vlug eenige passen achterwaarts doende, met luide stem»Ontwaak, ontwaak, ontwaak Wordt vervolgd.) algemeens volksbeweging in het leven te roepen onder de leuzevóór of tegen het algemeen stemrechtDe heer Oudens te Arnemuiien is met de voorloopige regelirg belast. De centrale afdeeling uit de Tweede Kamer be sloot om, na afloop van de a. s. Dinsdag te houden openbare vergadering, in de afdeelingen te doen onder zoeken een dertiental ontwerpen, waarvan de voor naamste zijn de wet tot wijziging der wetten op de persoonlijke belastingde wet tot verhooging van hoofd stuk IX der Staatsbegrooting voor 1890, en aanvul ling en verhooging der SpoorwegbegvootiDg voor 1890 (koopsom Rhijnspoorwegmij.) de wet tot wijziging en verhooging van het Vila hoofdstuk A der staatsbe grooting voor 1890, en wijziging en aanvulling van de wet op de middelen voor 1890; de wet, houdende nadere bepalingen omtrent den accijns op suiker, en voorts, doch niet vóór Woensdag daaraanvolgende, het wetsontwerp tot regeling van den krijgsdienst. Kerkelijke Zaken en Onderwijs. Beroepen te 's-Heerenhoek de heer M. W. Snoep, cand. te Middelburg. Bedankt voor het beroep naar Kortenhoef door ds. B. M. Mantz, te 's-IIeer Abtskerke; voor Ter-Neuzen dcor ds. D. "Van Popta, te Papendrecht. Ierseke. Ds. Vermaas heeft het beroep naar de Ned. Harv. gem. te Oost- on West-Souburg aangenomen. Heinkeuszaud. Bij eenige ingezetenen alhier bestaat het voornemen pogingen aan te wenden om het ge trouw schoolgaan der kinderen zooveel mogelijk te bevorderen door het geven van een jaarlijksch feest of het uitreiken van belooniDgen. De raad der gem. Zaamslag wilde een gedeelte eenar openbare school voor 60 verhuren aan het bestuur eener bijzondere. Gedeputeerde Staten hebben beslist, dat de huur minstens 240 moet bedragen en dat de kosten van verandering moeten komen voor rekening van de bijzondere inrichting. Landbouw en Veeteelt. Aan het slot van de mededeeling der bekroningen op de Donderdag ie Zieriksee in het »Huis van Nassau" gehouden tentoonstelling van zaaigranen van wege de Centrale tentoonstellings-vereenigiDg Landbouwbe lang", voegt de M. Ct. nog toe, dat ingevolge de mededinging naar de prijzen, uitgeloofd volgens art. 10 van het programma, proeven zullen worden genomen met de tarwe, ingezonden doorJs. Bouman, Nieuwer- kerk, no. 5Van deo Bosch Co., Goes, nos. 2 en en 14; A. Geluk, Ellemeet, no. 8; H. Wondergem, Schore, no. 12; D. J. Van der Have, Kapelle, no. 31 J. Az. v. d. Blink, Brielle, no. 36D. Q. Malock Houwer, Zieriksee, nos. 40, 41 en 42. Landbouw-enquête. (Slot.) Middelen tot herstel. Zijn alzoo door het onderzoek duidelijk aan het licht gekomen, welke de zwakheden en gebreken zijn, waaraan de vaderlandsche landbouw lijdt; zijn verder de oorzaken, welke die gebreken hebben in het leven geroepen, erkend dan is ook de weg gebaand, om te onderzoeken, welke middelen moeten worden aan gewend, om den toestand te verbeteren en zoomoge lijk te herstellen. Die middelen zijn van tweeërlei aard. Veel zal afhangen van de energie en de intelligentie van de landbouwers zeiven en van de bekwaamheid van hen die door hunne maatschappelijke positie ge roepen zijn voor te lichten, te ondersteunen en te leiden. Doch aan den anderen kant zal ook de Staat krachtig moeten tusschenbeiia komen. Voor het vaderland, voor de toekomst onzer natie is bet niet onverschillig of de Nederlandsche of wel de vreemde landbouwer in den grooten wedstrijd het onderspit delft, en waar alle staten, de eene voor de andere na, zich geroepen achten m< t allerlei middelen voor de bedreigde land bouwbelangen op de bres te komen, daar is ook onze gemeenschap genoopt tot handelen. Zou het een eer lijke strijd mogen worden geacht, of zou de uitslag twijfelachtig zijn, wanneer onze landbouwers als het ware naakt en ongewapend in het krijt treden met tal van concurrenten, wél geoefend en wél voorzien van alle hulpmiddelen, die de moderne wetenschap aan de hand doet? Vooreerst zullen dus de lasten, die op den landbouw drukken, in belangrijke mate moeten worden vermin derd. Zonder vermindering van lasten in 't algemeen en zooder afschaffing in het bijzonder van die heffin gen, die de voortbrenging belemmeren en het verdwij nen van den eigeDgeêrfden boerenstand in de hand werken, is aan geen wezenlijke verbetering te denken. Maar naast mindere lasten moet komen krachtige hulp. Welke maatregelen van Staatswege noodig zullen ziju, is een onderwerp geweest van nauwgezet onder zoek, waarvan de resultaten in bijzondere verslagen zijn nedergelegd of nog later zullen worden medege deeld. Niet ia het algemeen mag op Staatshulp worden gesteund, maar in ieder bijzonder geval moet worden onderzocht of de Staatsbemoeiing de gewenschte wer king zal uitoefenen; niet om zelf te scheppen of het leven te wekken, maar om datgene te beveiligen wat het particuliere initiatief wrocht, en in het leven te houden, wat toont levensvatbaar te zijn. De Staats bemoeiing zal daarom niet een stut mogen worden voor afgeleefde of vermolmde levensvormenniet de gevolgen mogen verzachten van blijvende oorzaken, maar zij zal alleen te rechtvaardigen zijn wanneer zij den wortel van het kwaad afsnijdt en eene gezonde ontwikkeling en groei mogelijk maakt en voorbereidt. In hoofdzaak, en afgezien van maatregelen van min der belang of meer voorbijgaanden aard, zal de Re- geeringszorg gericht moeten ziju op de verspreiding van meerdere kennisde grondige verbetering van verschillende communicatiemiddelende bevordering van een beter credietwezen en de organisatie van de vertegenwoordiging der landbouwbelangen, en zoo mo gelijk op het behoud en de bevestiging vau den eigen geërfden boerenstand. Dankbaar moei Worden erkend, dat in do laatste jaren belangrijke schreden op dezen weg zijn gezet dankbaar moet worden vermeld, dat vooral de tegen woordige Regeering krachtig de hand aan den ploeg heeft gehouden en de Landbouwcommissie meer dan zij had durven hopen, bij het publiek zoowel als bij de autoriteiten een open oor en een vruchtbare belang stelling heeft mogen ondervinden. Doch wat gedaan is, moet door veel meer gevolgd worden. Er is reeds te lang gedraald en te veel verzuimd. Het is waar, een volksbelang gelijk de landbouw is niet als een indi»idu, dat geheel bezwijken kan en ten ondergaan. De individuen gaan heen, maar de bodem blijft. Doch buiten alle overdrijving staat toch deze waarheid, dat de landbouw, welke met behoorlijke leiding en zorg eene overvloedige bron kan worden voor nationale welvaart en eene krachtige reserve voor nationaal leven, aan zich zelf overgelaten, slechts kwijnend bestaan zal tot schade en schande van ons land. Gemengde Berichten. Ierseke. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is bij een voorstander van het Heilsleger de geheele net geverfde en gecemente voorgevel met ramen, deuren en ruiten met olie en teer besmeerd. De daders zijn nog niet bekend. Ierseke. Gisteravond zijn 2 heilsoldaten erg mis handeld. De een heeft aan het hoofd ernstige sneden bekomen, zoodat geneeskundige hulp noodig was, met de ander is het nog erger; die is zoo getrapt en geslagen, dat hij het bed moet houden en ernstig ongesteld is. Daders nog onbekend. Wissekerke. Da Floria-vereeniging op dit eiland hield Zaterdagnamiddag 11. te Wissekerke hare gewone jaarlijksche tentoonstelling, zooals eene voor 2 jaar te Koiijnsplaat en verleden jaar te Kortgene werd gehouden. Door de goede zorgen van het hoofd der openbare lagere school te Wissekerke, den heer A. T. C. Swenne, was eene nette stellage in de school opgesteld en waren de potjes der 4 Noord-Bevelandsche dorpen met zorg en smaak geëtaleerd, hier en daar door sierplanten opgeluisterd. Aan elke gemeente werd een prijs van 2,50 en eene premie van 1,50 toegekend. Op voorstel der 2 deskundigen werden bekroond: Lena De Waal en Abr. Caljouw Jz. van KoiijnsplaatBerta Schroevers en mej. K. Schippers van KatsAhr. Maas en P. Koets van Kortgene (terwijl de heer J. Vink eene eervolle vermelding kreeg), J. Tazelaar Hz. en Ding. Proos van Wissekerke. Van de potjes, door de vereeniging gratis aan alle scholen op dit eiland ter kweeking gescbonnen, werden die der bijzondere school te Wissekerke als de mooiste gekeurd. Aan den wedstrijd naar den lossen vogel, gegeven door de handboogsociëteit Willem Teil" te 0?ezand op den 15 11., namen 74 schutters van verschillende sociëteiten deel. De hoofdprijs ad 18,50 voor de meeste losse vogels werd behaald door F. B. Thomaes van »C>ncordia", de 2e prijs dcor M. Rijk Pz. van »St. Sebastiaan"; de beide zijvogels ad /ll,10ieder en twee kallen elk ad 3,70 werden allen door den zelfden schutter P. Van Stee Nz. van »Goncordia" te 's-Heerenhoek behaald, de andere twee kallen zijn geschoten door schutters vau andere sociëteiten. De commissaris van politie te Bergen-op-Zoom verklaart, naar aanleiding van htt bericht in de 2V. R. Ct. o^k door ons overgenomen, dat aan zijn bureau geen meisje met een hond is opgesloten geweest. De directeur der weesinrichting te Neerbosch ontving over het tweede kwartaal van dit jaar, behalve levensmiddelen en honderden kledingstukken, en met inbegrip van een legaat groot 1000, de zeer aan zienlijke som van 25,189.82 V2 - Bjvendien werd nog aan druk- en bindwerk over datzelfde tijdvak de som van 13,269.161\% ontvangen. Een uit de Noordzee te Nieuwediep binnenge komen Tesselsche loodskotter bracht het droevig bericht mede, dat de schipper van het vaartuig M. Boon in de nabijheid van Kallantsoog over boord geslagen en verdronken is. Terwijl het ongeluk gebeurde, bevonden zich alle overige opvarenden in de kajuit aan den maaltijd, zoodat men den ongelnkkigen schipper niet spoedig genoeg te hulp kon komen. Zijn lijk is nog niet gevonden. De genomen proef om, evenals in het buitenland voor militair gebruik honden af te richten wordt bij de batalj jns van het 3do reg. inf. gestaakt, omdat zij onbevredignede resultaten oplevert. De honden zullen worden verkocht. De braamstruik kan met zeer goed gevolg tot bemesting van bouwland worden aangewend. Men zaaide bij de genomen proeven in nog jonge regge het braam zaad, dat na den rogge-oogst op den een half jaar ongebruikten akker welig opgroeide tot planten van 2 a 3 meter. In hat daarop volgende voorjaar werd de akker omgeploegd en met haver bezaaid, wat een ruimen oogst gaf, terwijl men den daarop volgenden zomer zonder eenige bemesting op hetzelfde land goede boekweit kon telen. Op zekeren nacht, toen men wist dat de dokter te Oostermeer, die steeds met kracht het geloof aan spoken bestreed, het pad over 't kerkhof ia zijne ge meente moest voorbijgaan, verborgen een drietal dorps- genooten zich bij de keik, om den dokter op de proef te stellen, en toen de orgeloovige eindelijk omstreeks middernacht over den doodenakker ging, kwam een witte gedaante uit een schuilhoek te voorschijn en riep met holle grafstem »gij hebt mij vermoord" «Dan hest stou divel noh net gecöch hawn", zei de nooit vervaarde man zwaaide daarop zijn knoes- tigen stok, en een paar slagen van »heb ik jou daar" kwamen neder op het spook van vleesch en bloed, waarop het zich ia allerijl uit de voeten maakte. Om parapluies waterdicht te maken lost men in een glas ém deel parafine in tien deelen benzine op, en begiet de uitgespannen parapluie met deze oplossing. 0»er het aldus gerepareerde regenscherm rollen de regendroppels weg, zonder spoor achter te laten. Het middel doet aan de stof geen nadeel.

Goessche Courant | 1890 | | pagina 2