tUit de Staatsbegrooting voor 1891, die de Mio. v. Fin. gisteren in de 2e Kamer indiende, blijkt, dat de cijfers der verschillende Hoofdstukken bedragen Hoofdstuk I (Huis des Konings), onverand. 650,000. Hoofdstuk II (Hooge Col), van Staat), 652,559, zijnde 11,765 meer dan voor 1890 is toegestaan. Hoofdstuk III (Buiten!. Zaken). 756,302, zijnde f 24,933,33 meer dan over 1890 is toegestaan. Hoofdstuk IV (Justitie), 5,254,964, zijnde 24,159 minder dan voor 1890 is toegestaan. Hoofdstuk V (Binnenl. ZakeD), 11,192,117,30, zijnde 834,146,80 meer dan voor 1890, waaronder meer voor onderwijs 892,086 50. Hoofdstuk VI (Marine), 13,894.342,12, alzoo 86,895,08 minder dan voor 1890 is toegestaan. Hoofdstuk VIIA (Nation, schuld), 34,942,148,49 V.,, zijnde 1,497,018,09 meer. Hoofdstuk VII B (Financiën), 23 906,805, d. i. 510,212 meer dan voor 1890. Hoofdstuk VIII (Oorlog), 21,269,860, zijnde 532,695 meer dan voor 1890. Hoofdstuk IX (Waterstaat enz.), 22,120,220 21, zijnde 2,246 291,53 lj2 minder dan voor 1890. Hoofdstuk X (Koloniën), 1,239.584,50, zijnde 111,891,83 minder dan voor 1890 geraamd. Middelen. Raming over 1891 126,530,025, tegen 122,209,900 voor 1890, dus 4,326,125 meer. De»Vereeniging van koepokinrich tingen in Nederland" heeft zich tot de Tweede Kamer der Staten-Generaal gewend met een adres, waarin zij betoogt: lo. dat het nut en de goede werking der koepok inenting boven alle redelijke bedenkingen zijn verheven; 2o. dat schadelijke gevolgen der vaccine slechts bij zeldzame uitzondering zijn aan te wijzen, en deze kunnen worden voorkomen 3o. dat zonder verplichte vaccinatie (direct of indi rect) pokken-epidemieën zich periodiek zuilen ver toon en 4o. dat de opheffing der verplichting niet kan leiden tot bevordering der vaccinatieen 5o. dat dus geen grord bestaat tot wijziging van art. 17 der wet van 1872. Staten-Generaal. TWEEDE KAMER. Nadat gisteren de tijdelijke voorzitter met een korte toespraak bet voorzitterschap had overgedragen aan den heer Baelaerts Van Blokland en deze het onder dankbetuiging aan Koning en Kamer had aan vaard, di.nde de Minister van Financiën de Staats- begrooting voor 1891 in. Kerkelijke Zaken en Onderwijs, Doopsgezinde Kerk Zondag 21 September, 's voor middags 10 uur: dr. Jorissen van Rotterdam. Beroepen bij de Herv. gem. te Oosterland de heer P. A. Klap, cand. te Katwijk Binnente Grijpskerke de heer F. Hacquebord te Dokkum te Borsele dhr. J. D. Van Dijk, van Utrecht. Gisteren herdacht de heer P. Steuvoer te Drie wegen den dag, waarop hij \óor 25 jaren als hoofd der o. 1. school aldaar in functie trad. In de net versierde school vereenigden zich met den jubilaris en de kin deren bet gemeentebestuur, de arrondissementsschool opziener, de voorzitter en de secretaris van het onder wijzersgezelschap 's-Gravenpolderwaarvan de heer Steuvoer lid ishet onderwijzend personeel zijner school en eenige zijner collega's uit naburige gemeenteD, de predikant ds. Vetweij en vele andere belangstel lende ingezetenen uit Driewegen. De jubilaris gaf een kort overzicht van wat er op onderwijsgebied in Driewegen was geschied sedert 18 Sept. 1868, herdacht de verschillende onderwijz-rs, die hem in al die jaren hadden ter zijde gestaan en sprak aan hen en aan den tegenwoordige zijn dank uit voor alles wat ze aan zijne school hadden verricht. Vervolgens dankte hij het gemeentebestuur en alle verdere aanwezigen voor hunne belangstelling in zijn feest. Nadat de kinderen een paar zangnommers hadden ten gehoire gebracht nam de burgemeester, de heer vWat zqt ge lief en zacht, mijne PW zeide hij bij zulk eene gelegenheid, ven hoe goed doet mij de blik uit uwe oogen. Mijn leven was duister en ledig" sprak hij, zich tot Salaotieri wendende, zonder de oogen van de dame, die hij Ines genoemd had, af te wenden, ven ik geloofde niet meer aan eenig licht op deze aarde; maar uit die oogen, uit den lach van deze lippen schittert mij telkenmale weder een heldere, vriendelijke lichtstraal tegemoet als het eerste morgenrood van een nieuw aanbrekenden dag." »Er zal een nieuwe cag aanbreken" zeide Ines, ter wijl ze hare slanke vinger.-? in de hand van den vorst legde, »voor u, mijn dierbaren vriend zoowel als voor mij. Ook ik ZBg slechts duisternis om mij vó)rik u vond, maar de schoone wereld is niet geschapen om in duister gebuid te zijn en wanneer het noodlot ons in bet donker laat ronddwalen, moeten wij ons des te moediger en trotscher oprichten naar het heldere licht, dat boven alle wolken schittert en dat aan deweield toebehoort". bAIs ik in uwe ocgen b-ik, In*s, geloof ik aan den dag maar wanneer gij u van mij afwendt hernoemt de nacht zijne rechten". »Ik ontzeg den nacht alle recht o?er u zoowel als over mij" hernam Ines vroolijk lachend, vals ik mij van u afwend, zegt gij maar ben ik dan niet altijd bij u en ben ik dan niet bereid altijd bij u te blijven? 't Is waar, ik kan niet altijd mijne oogen naar u toewenden, en dat zou u misschien ook spoedig vervelen" liet zij er schalksch op volgen. nMaarookals ik u niet aanzie, de-k ik aan u en mijne gedachten zullen toch wel evenals mijne oogen de macht hebben den nacht te verbannen". Salantieri bad schijnbaar geen acht gegeven op dit gesprek. Eensklaps stond hij op en trok een der gor dijnen dicht. »Het licht doet mij pijn aan de oogen" D. Mulder, het woord om den heer Steuvoer namens het gemeentebestuur geluk te wenschen en hem dank te zeggen voor het vele goede, dat bij in de varloopen 25 jaar in Driewegen had verricht. Ook de arroDdis- sementsschoolopziener, de voorzitter van het gezelschap 's-Gravenpolder, de onderwijzer der school en dhr. Bogaert, geneesheer in die gemeente, spraken woordeD van waardeering en vriendschap tot den jubilaris, waarna hem namens het onderwijzend personeel en de leerlingen een keurige schrijfcassette en een rook tafeltje werden overhandigd. Ook van particulieren ontving hij verschillende geschenken. Zichtbaar getroffen dankte dhr. Steuvoer voor deze keurige cadeaux, en nadat de kinderen andermaal een paar liederen gezongen hadden, werden dezen door het hoofd der school ruim onthaald op chocolade en koekjes. Van het gemeentebestuur ontving dhr. Steuvoer een prachtige pendule met coupes benevens een gratificatie, terwijl den ganschen dag tallooze schriftelijke blijken van belangstelling en achting hem per post toestroom den. De gt-heele gemeente was in feestdos en uit aller woningen en van den toren wapperde de driekleur, ten bewijze dat Driewegen beseft en waardeert bet geluk een man als dhr. Steuvoer aan het hoofd der gemeenteschool te bezitten. Rechtszaken. Arrondissements-rechtbank te Middelburg. Heden zijn veroordeeldJ. v. d. V. 32 jarbeider te Biezelinge, wegens diefstal tot 44 dagen gevange nisstraf; H. d. L. 47 j. en E. v. W. 47 j beiden te Kattendijke, wegens mishandeling ieder tot 40 of 40 dagen; L. W, 43 j, vrouw van J. J. te Kapelle, wegens beleediging tot 5 of 5 dagen J. L. 48 j., arbeider te Ierseke, wegens het dooden van een dier tot 3 of 3 dagenD, E. 49 j., vrouw van A. S. te Kapelle, wegens oplichting tot 4 maand gevangenisstraf. Vrijgesproken werden J. G. 20 jte Ierseke en H. C. d. J. 72 j., te Borsele, beiden beklaagd van diefstal. Landbouw-enquëte. Vervolg.) Gemis aan samenwerking en organisatie. Het derde feit, dat den golieelen toestand beheerscht, is het gemis aan voldoende samenwerking en aaneen sluiting. Cc operatie bij het behartigen van gemeen schappelijke belangen behoort nog tot de uitzonderingen. Er zijn eenige vereenigingen tot het aankoopen van lijnkoeken of zaaigranenenkele vereenigingen tot het houden van een hengst of een stier, enkele fabrieken op cc operatie ven grondslag; enkele vereenigingen tot het verzenden van producten; doch vau eeaigen invloed van beteekenis, die door onderlinge associatie op den toestand van den landbouw zou worden uitgeoefend, is geen sprake. Ook in dit opzicht schijnt ons vader land ten achter te staan bij andere natiëa en in het bijzonder bij Duitscbland. Van samenwerking op het gebied van het credietwezen is niet alleen geen spoor te vinden, maar bijna algemeen wordt de vrees uit gesproken, dat eene regeliag van het crediet op coöpe ratieven grondslag niet alleen zou afstuiten op gebrek aan kapitaal,) (maar ook en vooral op gebrek aan de noodige personen, die gezind zouden zijn het initiatief te nemen of bekwaamheid zouden bezitten om te beheeren en te leiden. De achterlijkheid van onze plattelands bevolking op het geheele gebied der associatie moet ongetwijfeld tan deele worden toegeschreven aan de omstandigheid, dat, tengevolge van den fnanciëeleo achteruitgang, zich toestanden hebben ontwikkeld, die iedere coöperatie in den weg staan. Niet alleen dat het geld ontbreekt om de zaken tegen contante betaling af te doen en te breken met de gewoonte van koopen op crediet, maar in vele gevallen zijn de landbouwers zóó afhankelijk geworden van hunne gewone leveran ciers, dat zij bij iedere poging die zij, niet zelden heimelijk, om voor gezamenlijke rekening zaken te doen, den tegenstand ondervinden van hen, die hen in hunDe macht hebben; een tegenstand die in de meeste gevallen sterk genoeg is om hun streven te verijdelen. Gedeeltelijk echter is ook onze landaard schuld dat onze landbouwers zich minder aaneensluiten dan de anderen. Ongetwijfeld zijn ook in dit opzicht, bij de zeide hij luid, en zacht fluisterend sprak hij tot lues: j>M?n kijkt naar u, pas op". Toen de voorstelling geëindigd was en de vorst met het meisje aan den arm den uitgang van het gebouw naderde, stonden verscheidene jonge heeren hen op te wachten. Een dichte sluier vóór lues' gelaat belette hun echter haar te herkennen. De vorst steeg snel met haar en Salantieri ia zijn rijtuig, dat hm vlug naar de woning van den vorst voorde. Nauwelijks waren zij de helverlichte en keurig gemeubelde kamer binnengetreden of de oude Runhold overhandigde den vorst een brief, dien deze haastig opende. Al lezende kwam er een donkere gloed van toorn op zijn gelaat. »Meisenberg, Meisenberg" sprak bij stampvoetend, »Meisenbeig op Neuburg. De ellendeling heeft het ge waagd daarheen te gaan en graaf Kronstein heeft hem ontvangen en een laDg gesprek met hem gehad. Dat is steik; de graaf moist nu toch genoeg hebben van de ellendige comedie, die men zoowel met hem als met mij geep<eld heeft". Hij wierp den brief toornig op tafel. j>Neem gij hem" sprak hij tot Salantieri, »en lees hem, gij neemt toch zoo dikwerf die onaangename taak van mij over. Oordeel gij maar, wat er gedaan moet worden, maar vóór alles verzoek ik u, breng de zaak tot een einde, opdat ik eindelijk eens bevrijd worde vau de smart dezer voortdurende herinnering aan het verleden, die ik voor altijd uit mijne gedachte zoa willen verbannen. Ik ga een weinig rusten tot aan het souper" zeide hij, »en Ines zal haar toilet wel willen gaan maken. Tot straks Hij verliet haastig de kamer Iaes wilde hem volgen, doch Salantieri riep haar terug. {Wordt vervolgd). groote verscheidenheid van afkomst en zeden, die de verschillende streken van ons vaderland vertoonen, vele schakeringen waar te nemen. Doch dit neemt niet weg, dat over het algemeen onze boeren de ken- teekenen dragen van een ras, dat gewend is aan zelf standigheid. Zij zijn betrekkelijk vroeg geëmancipeerd en hunne individualiteit treedt sterk op den voorgrond. Maar daardoor zijn zij wellicht ook meer achterdochtig en meer eigenzinnig geworden dan anderen en miDder geneigd om hunne belangen door anderen te laten behartigen. Daarbij mag niet uit het oog worden verloren het eigenaardige karakter van het landbouwbedrijf. De groote afstanden op het platteland belemmeren die dagelijksche aanraking van belanghebbenden, die in de steden tot gemeenschappelijke handelingen noopt. Ook vordert het bedrijf, meer dan eenig ander, volharding en geduldde resultaten van verbeteringen doen zich vaak eerst na jaren gelden en een eerste vereischte voor welslagen is eene buitengewone mate van stabi liteit. Om die redenen moeten de vereenigingen van landbouwers op duurzamen grondslag worden gebouwd. Gemeenschappen, die heden ontstaan en morgen, als de belangen die ze vormden uiteeriloopen, ten onder gaan, zijn op het platteland ondenkbaar. Dit gebrek aan samenwerking en aaneensluiting is oorzaak dat overal, waar de landbouw-belangen in botsing komen met de belangen van andere klassen in de maatschappij, de strijd met ongelijke krachten wordt gestreden. In de vreedzame concurrentie tus- schen landbouwers en industrièelen, of landbouwers en kooplieden, zijn het in den regel de landbouwers die de varkeDS scheren. Veel is er ongetwijfeld gedaan om door vereeniging de verspreide krachten tot doelmatige werkzaamheid te brengen. De landbouwmaatschappijen in de ver schillende provinciën hebben, naar het eenstemmig getuigenis der belanghebbenden, veel tot stand gebracht en door steun van het particulier initiatief, door ten toonstellingen, keuringen, besprekingen en onderwijs, tot de ontwikkeling van deD landbouwer niet weiuig bijgedragen. Doch de organisatie laat nog op vele punten te wenschen over en de middelen zijn in ver houding tot het doel, dat men zich redelijkerwijze mag stelleD, uitermate beperkt. Een behoorlijke band van de organen van den landbouw met de Regeering ontbreekt en de centrale organen worden gemist, die, ook zonder dat de Staatsbemoeiing uitermate zal worden} uitgebreid, onmisbaar {zijn voor de verzorging der talrijke belangen, welker behartiging mag worden gerekend te behooren tot de taak van het Staats bestuur. Onze landbouwmaatschappijen missen het organisch verband, dat haar zou maken tot de erkende represen tanten van een groot volksbelang; zij ontberen den steun, dien zij noodig hebben bij de vervulling van hare omvangrijke werkzaamheid en de voorlichting en leiding, die alleen de R*geering kan verschaffen en die alleen haar in staat kan stellen, om, evenals de landbouwgenootschappen in de naburige landen, het krachtigste hulpmiddel te zijn van vooiuitgang, de meest werkzame en gezonde bescherming tegen buiten- landsche concurrentie. Wordt vervolgd.) Gemengde Berichten. In dit no. komt voor eene annonce van de Nederlandsche Kaenoliet- en Koolzuur-Maatschappij, Systeem Beins te Rotterdam, betreffende eene geheel nienwe binnealandsche industrie. Het vloeibare kool zuur, dat de Heeren Gebr. Dr. H. en J. F. Beins te Groningen het eerst leerden bereiden in de door h<n geconstrueerde, tegenwoordig algemeen gebruikelijke reservoirs, werd een gewichtig, ja reeds onmisbaar handelsartikel en baande zich in korte jaren eenenweg tot naar de kleinste steden en dorpen, waar het da gelijks meer en meer gebezigd wordt tot het oppersen en conserveeren van bier en het bereiden van minerale wateren. Door deze Rotterdamscha Maatschappij nu, worden de ervaringen van da Gebr. Bains in dezen voor het eerst op groote schaal in praktijk gebracht. Da bereiding van Kaenoliet, d. i. eene soort kunst graniet, gaat met die van het koolzuur hand aan hand en komt mede binnenkort in den handel. Het vloeibare koolzuur vindt wegens zijn hoogen graad van zuiverheid, reeds gretig afzet en wordt door mineraalwater-fabrikanten en bierverbruikers zeer ge prezen. 's-GravenpoIdor. Woensdagavond bij het passeeren van een voer hooi door deze gemeente, sloeg een zes jarig knaapje tegen de pooten van een der paarden, waardoor het dier schrok en de voerman moeite had om zijn span in te houden. De ondeugende knaap willende wegloopen viel, waardoor hij met zijn hoofd zoodanig met een der wielen in aanraking kwam dat hij hevige wonden bekwam en bewusteloos in eene Dabij zijnde woning moest worden gebracht, Met de mailbooten der stoomvaart-maatschappij b Zeeland" werden in Augustus jl. niet minder dan 4246 passagiers meer vervoerd dan in Augustus 4889. Bovendien werden nog 568 ton stukgoederen meer verscheept. (N. R. Ct.) Een 12j*rig meisje te Bergen-op-Zoom, dat als geleidster van eenige kinderen was uitgegaan werd bij hare thuiskomst verdacht, aan een dier kinderen een paar oorbellen ontvreemd te hebben. Op last van den commissaris van politie werd zij gearresteerd en, ten einde hasr. tot bekentenis te brengen, opgesloten in een arrestantenkamer in gezelschap van een hond, onder bedreiging dat, wanneer zij voortging met ont kennen, er nog meer honden zouden worden binnen gelaten. Dit verblijf, dat ruim 2 uur duurde, heeft het arme kind een zoodanigen engst doen uitstaan, dat haar zenuwgestel een gevoeligen schok onderging. Dit laatste is trouwens niet te verwonderen bij de toppassing van dit even barbaarsch als middeneeuwsch dwangmiddel Het schijntdat de bewuste oorbellen terugge vonden zijn. (IV. R. Ct.) Roet, dat uit open schoorsteenen op tapijten valt, kan, als men dit dik met zout bestrooit, zonder het tapijt te schaden worden weggenomen. Sedert Maandag houdt de luchtreiziger Léon Maiy op de Marinewerf te Rotterdam opstijgingen met een ballon captif. Dinsdagnamiddag is de ballon van het touw, waaraan hij bevestigd was, losgeraakt en heeft zijn weg genomen over de stad heen naar het spoorwegterrein aan den Beukeldijkschen weg. Daar de ballon weinig gas geladen had, streek hij zeer laag over de huizen heen. De halve stad kwam daardoor in opschudding, en duizenden menschen volgden het gevaarte. De luchtreiziger kwam behouden neer. In de omstreken van Breda, onder Prinsenhage, worden vanwege de firma Van Baarda Co., te Zutfen, opsporingen gedaan, tot onderzoek naar het zich in de polders en weiland bevindendende ijzererts. Da uitkomsten moeten bevredigend zijn. In de Diergaarde te Rotterdam stond "Woensdag de oppasser der olifanten met een olifant tegen een hek geleund. Een andere olifant gaf zijn kameraad spelende onverwachts een stoot, waardoor de oppasser, beklemd gerakende, inwendig ernstig gekneusd werd. De heeren V. Cortvriend, Adr. Wolfert, L. Kiel te Hoek en P. Cortvriendt te Sluiskil hebben een z. g. pulverisator aangeschaft om de aardappelziekte zooveel mogelijk tegen te gaan. Dezer dagen bij het rooien bleek volgens de Ier-N. Ct. de uitslag inderdaad ver rassend te zijn. Bij den heer Cortvriendt is per gemet, van 300 roeden, van het besproeide land gekomen 44,220 K.g. leverbare aardappelen, terwijl het onba- sproeide slechts 9,600 K.g. opbracht. Bij den heer A. Wolfert was de uitslag als volgt: 't besproeide leverde 9,950 K.g., het onbesproeide land 8,050 K.g. op. Bij den heer L. Kiel rooide men van 't besproeide land 8,670 K.g., van 't onbesproeide land 6,477 K.g. aardappelen. De aardappelen zijn onderzocht door het proefstation te Breda. De uitkomst hiervan was, dat de besproeide aardappelen 48 4 en de onbesproeide 48,08 zetmeel bevatten. De proefneming is dus ge heel geslaagd: meerder opbrengst en grooter gehalte zetmeel, alzoo beter qualiteit. Van 4883 tot 4888 hebben, blijkens de statis tiek die er tegenwoordig van wordt opgemaakt, 289 schoolleerlingen zelfmoord gepleegd. Men heeft getracht ook de redenen daarvoor te ontdekken en men is daarin, hoewel slechts voor een gedeelte, geslaagd van 86 zelfmoorden bleven zij onbekend. De oorzaken waren bij 45 leerlingen bij het middelbaar onderwijs examenvrees, 44 gekrenkte eerzucht, 44 geesteskrank heid, 4 ongelukkige liefde en 5 gebrek aan het noodige. Vrees voor straf bracht 45 jongens en 23 meijes der lagere scholen tot zelfmoord. Onder de jeugdige zelfmoordenaressen der lagere scholen komen er 7 voor, die de daad pleegden uit gekrenkte eerzucht en 7 uit lichtzinnigheid. Men ziet er uit, dat de examenvrees slechts een zeer bescheiden plaats onder de oorzaken inneemt. Eene door de socialisten te Berlijn belegde ver gadering, ten doel hebbende een algemeen uittreden uit de Kerk, werd Woensdag door 2000 personen be zocht. Het woord werd gevoerd door het socialistische gemeenteraadslid Voigtherr, ten betooge dat, hoewel het program der partij nadrukkelijk verklaarde dat de godsdienst eene zaak van privaten aard was, nochtans het belang der partij vorderde, dat er van de »broe- deren" zooveel mogelijk de Kerk verloochenden en hunne kinderen van godsdienstonderwijs verstoken lieten. In dezen zin werd door hem eene resolutie voorgesteld. Bij het debat verklaarde de theologische candidaat Regeli dat Voigtherr's standpunt onhoudbaar was en dat overigens de onreine elementen van het socialisme door hun uittreden aan de Kerk slechte eenen goeden dienst zouden bewijzen. Hierop ontstond er zulk een helsch misbaar, dat de rust niet weder hersteld kon worden en de aanwezige politie deze stichtelijke bij eenkomst opgeheven verklaarde. Hat verhaal van de arrestatie van Prins George van Wales te Montreal schijnt een verzinsel te zijn van een Iersch dagbladschrijver, Richart O'Brien, die deswege is gevangen genomen. Volgens officinale opgave heeft de Moldau, bij Praag, 4600 kub. meters water per seconde afgevoerd tijdens den hoogsten waterstandde normale afvoer is 69 k. m. per seconde. De regenmassa, in die dagen in Bohemen gevallen, wordt gelijk geschat aan het geen anders in een half jaar valt. Te Praag zijn nu nog 4200 gezinnen ten gevolge van den watersnood zonder huisvesting. Twee Mexicaansche officieren hebben geduelleerd met houwitsers en granaten, op vijfhonderd pas. Dit wapen is bij deze gelegenheid proefhoudend gebleken eene der partijen werd niet alleen Bgeraakt", maar in flarden geschoten. Drie toeristen gingen onlangs, van Kufstein (Tyrol) uit, den berg ICaiser beklimmen. Zij waren echter zoo onvoorzichtig, geen gids mede te nemen, en zij verdwaalden zoozeer, dat zij eindelijk niet meer vooruit of terug konden gaan. Op een rotsvlak brach ten zij onder stortregens en koude twee lange dagen en nachten door. Toen, na verloop van dien tijd, al hun mondvoorraad op was, zou een hunner door de anderen aan een touw langs een der steile rotswanden neergelaten worden en daarna trachten hulp te halen Maar het touw (van tien meter) was te kort, de man werd, toen hij er aan hing, zijn metgezellen te zwaar, zij lieten los en hij viel. De hoogte, waarvan hij viel, was echter niet aanzienlijkhij brak het neusbeen en bekwam kneuzingen, maar niet zoo erg, of hij kon op het bergpad, waar hij zich toen bevond, voortgaan. Hij vond een berghut, waar hij goed verpleegd werd. Nadat de half verhongerde man, die eerst niets anders kon uitbrengen dan brood zich daar wat versterkt had, ging hij naar het naaste dorp St. Johan, op 2 afstand van daar. De boeren van dit dorp waren bereid, pogingen te doen tot redding van de twee andere toeristen, die nog op het rotsvlak waren. Twee troepen, die dit be proefden, moesten onverrichterzake terugkeeren. Zij hoorden de stemmen der ongelukkigen, maar zij konden hen niet bereiken. Een derde troep is nu op weg ge togen om te beproeven de arme mannen ait hun ellen- digen toestand te bevrijden.

Goessche Courant | 1890 | | pagina 2