spreken van een bewijs, dat daarmede in eene lange en dringend noodige behoefte is voorzien, dan zou men als zoodanig zeker mogen aanvoeren, dat hedenmiddag, bijvoorbeeld, op het Jonas Daniël Meijerplein de politie noodig was, om de aandringende menigte die wilde baden, een weinig te temperen. Ten vijf are werd daar de inrichting weder geopend en reeds om half zes was de wachtkamer overvol, terwijl zich buiten voor de deur een vijftigtal de eerste plaats betwistten. Heestal waren het knapen van 12 tot 16 jaar, grooten- deels voorzien van pakjes, waarin vermoedelijk schoon linnengoed geborgen was. Ook daar het Vrijdag was, bestond het meerendeel uit Israëlieten, wat trouweDs op het Daniël-Meijerplein wel niet anders te verwachten was. Aan den vrouwen kant was buiten wel geen ge drang, maar in de wachtkamer was het ook meer dan vol, zooals men kon opmerken telkens wanneer eene, die niet gebaad had, het lokaal verliet. Natuurlijk staat er ook voor het cette gebouwtje een groot aantal nieuwsgierigen, die men haast be langstellenden zou noemen, want uit de gesprekken, die men kan opvangen, blijkt de ingenomenheid van allen met eene inrichting, waarvan de meesten blijk baar het belang voor de gezondheid zeer helder inzien. Alleen het witte kruis, dat den gevel versiert, gaf bij enkelen eenigen aanstoot naar het scheen. Maar er waren gelukkig meer ontwikkelden, die de anderen aan het verstand brachten, dat het witte kruis een symbool der liefde is in vredestijd, zooals het roode kruis dat is in den tijd des bloeds in oorlogstijd. Daarmede was men bevredigd, en al gingen ook som migen met een ongeloovig hoofdschudden heen, dat zij zich onder het witte kruis gaan reinigen, is aan twijfel wel niet meer onderhavig. Want eenstemmig zijn ze allen in den lof over de inrichting, en wat men hier bij iets nieuws altijd aantreft van de gewone spotternijen, waaraan de eerste baanbrekers, de pionniers, blootstaan, hoorde men bij het verlaten van het gebouwtje door de gereinigden, niets. Op een vraag aan den Minister van Justitie omti ent het dragen van wapenen door schut ters, die zich naar een wedstrijd in een andere ge meente begeven, heeft Z. Exc. geantwoord, dat in zoodanig geval voor do schutters voldoende is een bewijs van den burgemeester hunner woonplaats, daar die wedstrijden als optochten te beschouwen zijn. Niet de beer Erckmann is overledeD, gelijk in ons vorig nommer werd gemeld, maar zijn medewerker de heer Chatrian. Deze was 04 jaar oud. D i Staatscourant bevat het Koninklijk besluit waarbij wordt vastgesteld de voorloopige regeling be- trt Ifeode de oprichting en het beheer d^r koloniale reserve. De heer W C. Verwey Mejan te's-Grave'bage heeft persoonlijk deö toestand onderzocht van Merced in Californië, waar zijn zoon een twintig acres grond bezit. In het liott. Nieuwsbl. is de uitslag van dat onderhoud uitvoerig medegedeeld. Daaruit Wijkt, dit volgens het oordeel van den heer Yaiwey Mejan de ondernemirg, na de plaats gehad hebbende wisse ling van bestuur, wèl vertrouwen verdient en dat het 6eu gelukkig feit mag worden genoemd, dat de heer Nijgh zijn zetel in het bestuur heeft gehouden. Deze had echter voorzichtiger gedaan, wanneer bij eerst dan naai Holland gekomen ware om het land aan den man te brengen, wanneer de Company over wat meer fortuin had kunnen beschikken en de onderne ming wat beter op pooten had gestaaD, namelijk, dat men de kolonisten bij aankomst beter had kunnen plaatsen dan nu bet geval is geweest. De heer Mr jan voerde verscheidene voorbeelden aan, waaruit blijkt dat hetgeen aan de kolonisten was toegezegd, huizen, irrigatie-kanalen enz., nog volstrekt niet in orde was. Het gehalte van den grond is over het algemeen uit stekend, m*ar hier en daar stuit men op een rots grond shard pan", waar de wortels der vruebtboomen niet doorheendringen. Hij raadt daarom dan koopers van grond aan zich eerst daaromtrent te vergewissen, of bij het contract het recht te bedingeD, den grond te verruilen. Op de vraag van den redacteur van hot Rolt, JNieuwsbl. wien nu eigenlijk aan te raden is naar Californië te eraigreeren en van de Holland California Land-Company" land te koopen om dit te bebouwen, was moeilijk een antwoord te geveD. Voor hen, die hier op een inkomen van circa 2000 jaarlijks kunnen rekenen, acht de h-er Verwey M-jan het dwaasheid aan emigratie te denken, evenals voor hen, die voornemens zijn te trouwen of gehuwd zijn, en wier meisjjs of vrouwen niet gewoon zijn aan han- een brief te schrijven om haar zijn onschuld te be zweren, ontving hij dezen ongeopend van haar vader terug. DThana rest mij nog éeu midd. I om mijne onschuld te bewijzen" sprak de jnnge officier tot zijn vriend, kalmer dan deze verwacht bad, r>->n daarop is al mijn hoop gebouwd. Vraog mij echter Diet welk dit is. Als het gelukt, zal ik u alles later mededeelen." Kort daarop verliet hij Stiinau tot herstel van zijne ge schokte gezondheid. Ook Geertruida leed bitter onder al het voorgevallene. Wel is waar was zij, na ciea bewusten a»ond op het kasteel toen de wonderlijke houding van de vorstin tegenover Msisenbeig aller aandacht had getrokken, overtuigd, dat de j <r.ge officier haar bedroog en had zij dan ook niet geaarzeld elke verbintenis met hem te verbreken waartoe hare vrienfinnen, die altijd met jaloerschheid hadden gadegeslagen boe de knappe luitenant Geertruida het bof maakte, baar niet weinig aanspoorden maar nielt- mm bleef er in haar hart een vonk van liefde gloreD, die haar bij de minste herinnering aan het verleden tranen deed vergieten over haar verloren geluk en die tevens bet bawijs leverde, dat do geringste opheldering voldoende zou zijn geweest om haar vergevensgezindheid te doen zegevieren en haar in de armen van M eisenberg terug te voeren. Terzelfder tijd leed een and^r jong mebja niet minder onder de scheiding van den man aan wien zij haar hait had gewijd. Thekla was met hare moeder te denarbeid. Personen, die hier geen voldoend middel van bestaan hebben, doch voldoende energie bezitten om iets aan te pakken, raadt de heer Verwey Mejan met vertrouwen aan naar Californië te emigreeran. Kerkelijke Zaken er» Onderwijs. Beroepen te Kortehoef ds. B. M. Mantz, te 's-Heer Abtskerkete Ter-Neuzen ds. D. Van Popta, te Papendrechtte Wieringerwaard (toez.) ds. Geertsema Backeringh, te Schoondijke. Ierseke. Ds. Vermaas heeft voor de toezeggiog van beroep naar de Ned. Herv. gem. te Oostkapelle be dankt. De gemeente gaf hierover gisteren in de gods dienstoefening hare blijdschap te kennen door den predikant staande het 5e vers van gez. 69 toe te zingen. Kolijnsplaat. Bij de verkiezing van zes leden voor het kiescollege der Ned. Herv. gemeente alhier, Zater dag II. gehouden, zijn herkozen de heeren J. J. Cooman met 64. W. D. v. d. Moer met 64, P. Tazelaar met 62 en J. Voogd met 57 van de 69 geldige stemmen. Voor de vacature A. De Pree (niet meer verkiesbaar wegens verandering van woonplaats) werd gekozen de heer J. De Vlieger met 41 van de 69 stemmen. Voor de vacature A. Deurwaarder (inmiddels diaken geworden) werd de heer J. Caljouw met 50 van de 71 stemmen gekozen. Het geheele aantal kiezers bedraagt 213. Zondagavond nam de heer L. Boone, godsdienst onderwijzer bij de Ned. Gereformeerde gemeente te Borsele, wegens vertrek naar Krabbendijke afscheid van eerstgenoemde gemeente, naar aanleiding van Psalm 84 verzen 6 en 7^ welke plechtigheid door velen werd bijgewoond. Naar men ons mededeelt is de heer J. C. Wirtz Cz. hoofd der christelijke school te Goes, in gelijke betrekking benoemd te B3dum, (prov. Groningen.) Kats. Door den gemeenteraad alhier is besloten het onderwijzerspersoneel in deze gemeente uit te breiden met eene onderwijzeres. Kortgene, Jl. Zaterdag hield de. O'd'rwijws-ve'- eenigmg Noord-B »volar.d" alhier hare de.'de vergade ring in oir jaar. Dj heer D Sinderse bad zijn onder worp getiteld; Eenige op- en aanmerking n over Int schrijven op de Isgjre school. Bj de behandeling der 3 volgende punten het schrijven wordt vaak te weinig methodsoh beband*II; de dubbele klassen ten platten lande voor ésn onderwijzer maken het schrijfonderricht en het toezicht er op moeilijk en bij menig onderwijzer vindt het schrijfonderwijs minder waardeering dan vroeger, gaf de spieker verscheidene praktische op merkingen. die meest door de h orders heaamd werden. E-na geanimeerde discussie volgie op deze lezing. Na behandeling van eenige huishoudelijke zaken wed besloten bij genoegzame deelneming in de volgende vrrgadering een wedstrijd te houden. Benoemd aan de Rijksnormaalschool te Tolen tot onderwijzer in het teekenen de heer L. K. Van Dijk en in de gymnastiek de heer A. H. De Carpentier. Te Zaamslag is den 4 dezer overleden de heer M. Eijke, die sinds 1844 m onderscheidene betrek kingen bij het onderwijs aldaar gefungeerd heeft. Op zijn verzoek was hij den 22 Aug. jl. ais onderwijzer aan de openb. school in de kom van 't dorp eervol ontslagen met ingang van 1 Oct. e. k. Sinds eene maand den 75j*rigen leeftijd bereikt hebbende, heeft hij nagenopg 58 jaar, aanvankelijk te 's-Gravenpolder en te Puttershoek, ïich met lust en ijver aan het onderwijs gewijd. Jl. Zaterdag werd te Middelburg onder presi dium van den heer Wendel eene vergadering gehou den van onderwijzers aan de rijkskweek- en normaal scholen in Zeeland, die ook werd bijgewoond door den heer Inspecteur op het 1. o. in de 2e inspectie en door enkele leden van het schooltoezicht in deze provincie. De voorzitter deelde mede, dat tot de gewestelijke vereeniging 52 leden waren toegetreden, waarna tot de verkiezing van een bestuur van 5 leden werd over gegaan. Nadat dhr. Wendel beslist verklaard had geen Jid van het bestuur te willen zijn, werden als zoodanig gekozen dbrn. v, d. Ley en Rink te Middel burg, Ittmann en van Schelven te Goes en Vorsterman vau Oyen te Aardenburg. De heer v. d. Lny bedankte voor zijne benoeming, waarna in zijne plaats werd gekozen dhr. De Jager. Voorts werd nog de contributie bepaald op 50 ets. per jaar en werd voor de eerstvolgende jaarverga dering ais punt van behandeling voorgesteld het pro- Bergewald bij haren oom Hülgener aangekomen en Dadat mevrouw Heilwald haren broeder en diens vrouw had ingelicht omtrent de noodzakelijkheid van het verbreken der verloving van Thekla met graaf Montau, hadden deze baar hun hulp toegezegd bij het zoeken v«n een geschikt echtgenoot voor het arme meisje, dat nog onbewust was vin den strijd, dien zij zou hebben te voeren. Mijnheer en mevrouw Hülgener waren te eerder bereid hunne medewerking te ver- leenen, omdat hunne dochter Eliza reeds verloofd was en er dus geen gevaar bestond, dat deze eventueel schade zou lijden bij da ten uitvoerlegging van hat beraamde plan. Al spoedig was er eene keuze gedaaD. Ia Bergewald woonde een ongetrouwde fabrikant, Sprengler genaamd, die, nadat hij de zaken van zijd vader had overge nomen, deze langzamerhand had uitgebreid, zoodat hij thans rijk bon genoemd worden. Hij was omstreeks vijf-en-dert'g jaar oud, flink gebouwd en van een goed uiterlijk. Hij bewoonde een fraai huis, dicht bij de fabriek, dat hij netjes had laten inrichten en hij gold dan ook ia het kleine stadje voor eene goede partij, zoodat de jonge dames in hare droomen niet zelden in zijne équipage m*t da grijze liverei met zilveren tressen reden on de moeders elkander de loef trachtten af te steken in het bewijzen van kleine diensten aan den ong^buwden fabrikant. Doze had zich tot nu toe echter weinig tot toenadering gezind betoond en be halve dat hij af en toe enkele heeren een partijtje aanbood of hen uitnoodigde met ham uit rijden te gramma voor de acte-examens. Op voorstel van den heer van Oyeu zal de gymnastiek als leervak behan deld worden, daar over het teekenen reeds eeDig licht is opgegaan door da gehouden voordrachten. In eene daarna gehouden vergadering van het be stuur is de heer Pb. Rank Lz. gokozen tot voorzitter, dhr. A- v. Schelven tot secretaris en dhr. P. G. De Jag*r tot penningmeester. Landbouw sn Veeteelt. Op de tentoonstelling der Hollandsche maatschappij van landbouw te Dordrecht is voor eene verzameling gras- en klaverzaden, en afbeeldingen der voornaamste gras- en klaverzaden de firma Van den Bosch Co., te Goes, met de zilveren medaille bekroond. Da firma wed. J, C. Massee Zo. verkreeg den 2en prijs voor graanzuiveringswerktnigen Trieurs (Trieur Marot no. 4); den len prijs voor een verzam - ling werktuigen voor den akkerbouw, alsploegen*, eggen, zaaiweiktuigen, grasmaaiers, enz.; een dito voor een verzameling werktuigen voor den hooibouw, alsgrasmaaiers, hooischudders, paardenhooiharken alsmede voor een verzameling werktuigen voor stal- voadering, als: stroosaijders, haverkneuzers, bieten- snijders, enz. Voorts de bronzen medaille voor een veefcascule, en een eervolle vermelding voor een rij tuig wip. Omtrent een proef, mat Noorwaegsche aardappelen genomen schrijft de heer A. Van Namen Hz. in de Maas- en Merwebode Door een vriend van mij in staat gesteld om direct pootaardappelen te ontbiedea, liet ik met een andere partij 50 ki)o daarvan mede komen. Deze aardappelen waren groote, gladde, ronde, vau binnen hagelwit en bij het koken eener proef zeer goed van smaak en melig. Omdat ze zoo groot waren, moest ik de meesten doorsnijden en plantte die toen op drie verschillende tijden op tweeërlwi soort van grond. Het resultaat was, d*t ze op mageren zandgrond minder goed slaag den. Op kleigrond evenwel, groeiden ze buitengewoon krachtig. Helaas l dat de bekende ziekte haren nood- lottigen invloed op het loof deed gelden. Om ze niet ai te zeer in de knol te doen aantasteD, rooide ik eiude Juli een gedeelte en van 't andere deel maaide ik het aangetaste loof af. Alhoewel de stengels ter stond gestorven zijn, zijn de aardappelen vrij goed zuiver gebleven. Niet metr dan de beste vroege aard appelen zijn deze Noormannen ziek geworden, zoodat de oogst van de uitgepoote 45 K.G. toch nog zeer voldoende is. Naar matige berekening zal deze 45 K.G. een hoe veelheid van 350 K.G. groote aardappelen opbrengen behalve de poters, ofschoon deze laatste, wijl ze zeer groot van stuk zijn, hoogstens 75 kilo zullen bedragen. De qualiteit der aardappelen is uitstekend en zal bij herhaalde proefneming, als ze wat makker geworden zijn, stellig niet minder worden. De knol is glad, zonder veel oogen, b'ank wit, het kruim is smakelijk en ofschoon er knollen bij zijn, zijn ze niet hol, integen deel is de vrucht van binnen zeer vast en toch valt ze gekookt zeer los in stukjes uiteen. Naar mijne meening kan deze aardappel voor herfst- en wintergebruik zeer goed dienen. De opbrengst is, als van geen enkele aardappelsoort hier te lande, zeer boog eo, wat alles afdoet, de smaak voortreffelijk. Mijne firma zal a. r. voorjaar een gedeelte der groote en kleine voor zetpoters in den handel brengen. Rechtszaken. Te Tolen is Vrijdag door de justitie uit Zie- riksee een onderzoek ingesteld naar een diefstal, welke voor een gen tijd moet plaats gehad hebben. Naar aanleiding van dat onderzoek is des avonds de majoor der r ijksveldwacht C. Verpoorten, als verdacht van dien diefstal, gevangen genomen en naar het huis van arrest te Zieriksee overgebracht. W. B. te Sommelsdijk, uitgever van de anti revolutionaire Maas' en Scheldebode en zooals gemeld is, op last van den officier van justitie te Rotterdam ge- rangen genom»D, wordt verdacht, goederen, tot zijnen faillieten boedel behoorende, te hebben verduisterd. (N. R. Ct ■—Do Zutfensche rechtbank heeft het vonnis van den kantonrechter te Groenloo bevestigd, waarbij de pastoor J. v. L. te Ruurloo was vrijgesproken van de aanklacht, dat hij als bedienaar van den godsdienst, vóórdat partijen hem hebben doen blijken dat baar huwelijk ten overstaan van den ambtenaar van den burgerlijken stand was volstrekt, eenige godsdienstige plechtigheden daartoe betrekkelijk heeft verricht. gaan, verkeerde hij weinig in gezelschap. Op hem had de familie Hülgener het oog laten vallen bij de keuze van een echtgenoot voor Thekla en mevrouw Heilwald keurde het plan goed. Zij schreef aan haar man, dat zij ter wille van Thekla wat langer bij haren broeder dacht te blijven dan zij eerst voor nemens was en dat hij zich dus maar in zijne een zaamheid moest trachten te schikken. Deze vermoedde in het minst niet, dat zijne vrouw te Bergewald een fijn gesponnen intrige afspeelde, waarvan hun beider dochter het slachtoffer moest worden en hij was ta vee! gewoon zich aan de inzichten van zijne vrouw te onderwerpen dan dat hij eenig verzet deed blijken. Thekla Z9lf was, ofschoon zij van Erik geen afscheid had konnen nemen, door al het vreemde harer nieuwe omgeving spoedig tot hare oude vroolijkheid terugge keerd. Da reis had hare nieuwsgierigheid opgewekt en de stad, hoe klein en onbeduidend zij ook was, bood haar, die steeds in de eenzaamheid van het woud had vertoefd, verstrooiing genoeg. Eenige dagen na het beraamde plan werden er eenige gasten genoodigd, waartoe ook mijnheer Sprengler behoorde en weldra was mevrouw Heilwald met dan van nature wat schuchtoren man in een druk gesprek over zijne fabriek en da belangstelling, die zij toonde ia alles wat de industrie betrof, stelde hem spoedig op zijn gemak. Bij het souper zat mijnheer Sprengler naast Thekla en de onbevangen, nanve wijze, waarop deze met hem sprak, zoo geheel anders dan de jonge dames uit de Buitenlandsch Overzicht. In Frankrijk is Boulanger en het Boulangisme nog op ieders tong. De partijgenooten zeiven zijn ontsteld over den aard der onthulling van Mermeix. In het café Riche te Parijs heeft eene vergadering plaats gehad, waarin Mermeix poogde zich te verantwoorden. Men viel hem echter zeer hard, wilde hem nauwelijks hooren en eindigde met eene motie van afkeuring tegen hem aan te nemen als iemand, die den tijd der neder laag had afgewacht om een gebannen vriend te be kladden. Op de straat werd de heer Mermeix deerlijk uitge jouwd en hij vluchtte op een omnibus. Mermeix heeft beweerd, dat hij tot op de algemeene verkiezingen niets geweten heelt van de kuiperijen van Boulanger met de rechterzijde. Eerst later bemerkte hij, dat hij bedrogen was. Persoonlijk heeft hij onder zoek gedaan voor de artikelen, die bij geschreven heeft en uit niets is hem gebleken, dat wat hij heeft ge openbaard niet alles zuivere waarheid was, en dat bij door zijne zegslieden niet gemachtigd was het bekend te maken. Indien de algemeene verkiezingen ten gunste van Boulanger waren uitgevallen, dan zou of de Mo narchie hersteld zijn, indien Boulanger zijne verbintenis met de rechterzijde ware nagekomen, öf de burger oorlog zou ontstaan zijn, indien hij ontrouw aan zijne verbintenis ware geworden. Volgens de Matin heeft de graaf van Parijs zijne vriendin de hertogin van Uiès indertijd overreed de Boulangistische onderneming met haar fortuin te steu nen. De goedgeefsche hertogin, gestreeld door de goed keuring des prinsen, gaf een millioen, twee millioen, drie millioen en nog eenige honderdduizenden francs. Toen zij zoover gekomen was, bekroop haar echter de aarzeling en ze ging den graaf van Parijs opzoeken. Deze moedigde haar aan, maar niet zonder eenigen waarborg zijnerzijds, haar geld verder in de onderne ming te wagen. Hij teekende dus eeu bewijs van de door haar gestorte som, die na het herstel van den troon der Orleansen aan haar terug betaald zou wor den, en liet dien wissel zelfs medeonderteekenen door graaf Albert de Mun, den graaf de Martimprey, mar kies de Breteuil, den hertog de la Tremoïlle en Ar thur Meyer. G9mengde Berichten. 's-Gravenpolder. Vrijdag jl. werd alhier een kinder feest gehouden ter viering van den tienden verjaardag van Prinses Wilhelmina. Reeds vroeg wapperde uit tal van woningen de vlag en zag men troepjes kin deren versierd met oranjesjerpen' en strikjes op straat, met ongeduld den middag afwachtende waarop zij zich allen voor het gemeentehuis moesten vereenigen. Na daar onder leiding van het onderwijzerspersoneel een paar oraDjeliedjes te hebben gezongen, werden zestien wagens, waarvan sommigen fraai versierd, en die door de landbouwers in deze gemeente bereid willig waren afgestaan, met een 170tal kinderen be vracht. Voorafgegaan door een tweetal rijtuigen zette de stoet zich in beweging en werd een rijtoer gemaakt door de gemeenten Biezelinge, Kapelle, Kloetinge en Goes, waarvan men omstreeks vier uur terugkeerde, nadat aan den »Tol" de kinderen waren onthaald. Na de terugkomst ontviüg ieder kind een aandenken aan dezen dag. Geheel het verdere van den dag heerschte er in de gemeente een feestelijke stemming, die nog verhoogd werd toen door de feestcommissie en later door den heer Overman groot vuurwerk werd afgestoken. Ierseke. Op het rijkstelegraafkantoor alhier zijn in Aug. verzonden 183 en ontvangen 263 telegrammen, samen 446. In de postspaarbank is ingelegd 495,54 en terug betaald f 1067,51. Krabbendijke. Terwijl de bewoners afwezig waren, heeft op den middag een onbekende zich door het raam toegang tot eene arbeiderswoning weten te ver schaffen en zich meester gemaakt van een zilveren horlcge, dat aan den wand hing, benevens van eenige centen, die onder een kopje op de tafel hare bestem ming afwachtten. Het huisje staat eenzaam, zoodat de onbescheiden bezoeker zijn werk ongestoord heeft kunnen volbrengen. Het is de politie, die eerst laat met het feit in kennis werd gesteld, tot nutoo niet mogen gelukken, den dief in handen te krijgen. Middelburg. Het glazeninwerpen op den Singel nabij de Veersche poort blijft steeds aanhouden Zaterdagavond waren aldaar wederom honderden menschen bijeeneerst tegen elf uur ging het publiek uiteen. Niettegenstaande eene sterke politiemacht en stad, boeide hem en deed hem alle verlegenheid afleggen. Hij was zelf verbaasd over den ommekeer, die bij hem had plaatsgegrepen en bij het afscbeidnemen verstoutte hij zich de dames uit te noodigen tot een bezoek aan zijne fabriek, wat natuurlijk dankbaar werd aange nomen. Het spreekt wel van zelf, dat al spoedig de naijver der jonge dames in Bergewald werd opgewekt door de bevoorrechting, die aan de logé's van de familie Hülgener ten deel viel van de zijde van mijnheer Sprengler. Men wachtte zich echter wel daarvan tegen over dezen iets te doen blijken en zelfs toen Thekla's nichtje Elize lachend eenige zinspeling maakte op de bijzondere attenties van den fabrikant ten opzichte van hare familie sedert mevrouw Heilwald en hare dochter te Bergewald logeerden, had het jonge meisje nog in het minst geen denkbeeld van de intrige, waarin zij zou worden gewikkeld. Zij was immers verloofd en hoewel niemand dit natuurlijk den heer Sprengler verteld had en Elize het zelfs niet eens wist, kon Thekla toch niet vermoeden, dat mijnheer Sprengler ook maar een oogenblik er aan zou denken ooit hare hand te vragen. Zij mocht gaarne met hem praten, daar hij zeer beschaafd en ontwikkeld was, maar voor eenig warmer gevoel dan dat van vriendelijke sympithie tegenover den man, die hen alleen beleefdheid bewees en dien zij hoogachtte om zijn ernstig en degelijk karakter, was in haar jeugdig hart geen plaats. (Wordt vervolgd).

Goessche Courant | 1890 | | pagina 2