Kerkelijke Zaken en Onderwijs. Doopsgezinde kerk. Zondag 24 Augustus, 's voor- middags 10 uur: dg. S. De Waard, uit's-Gravenhage. Bedankt voor bet beroep naar de Cbr. Ger. gem. te Oud-Vosmter door ds. G. Bos, te Vrijhoeve- Capalle. Aangenomen het beroep naar de Chr. Gsref. gem. te Middelburg door den heer W. H. Oosten, cand. te Amsterdam. Bij de oud-Gereformearde gemeente te Krabben- dijke is tot godsdienst onderwijzer benoemd da heer L. Boone, als zoodanig werkzaam te Borsele, die de benoeming heeft aangenomen, Vanwege de Synode der Ned. Herv. kerk is eene circulaire gericht tot de kerkelijke gemeenten die twee jaar en langer zonder predikant zijn om maatregelen te nemen ter vervulling der vacature door verhooging van het tractemant of door aanstelling van een gods dienstonderwijzer. De heer K. J. G. Van de Wal, geboren te Bor sele en onderwijzer aan eene bijzondere school te Mid- delharnis, is als zoodanig benoemd te Woerden, op eene jaarwedde van 500. Te 's-Hage is geslaagd voor de akte Fransch (1. o.) mej. A. Mulder van Zieriksee. Da Minister van Binnenlandsche Zaken brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de examens ter verkrijging van akten van bekwaamheid, voor het middelbaar onderwijs, met uitzondering van die voor het hand- en rechtlijnig teekeneD, da gymnastiek, de Hoogduitsche en Eagelsche taal, de landbouwkunde, den tuinbouw en de houtteelt, dit jaar in de maanden November en December zullen worden gehoudtn. Zij, die zich aan deze examens wenschen te onder werpen, moeten zich voor 10 September e. k. bij het departement van Binnenlandsche Zaken aanmelden. Rechtszaken. Arrondissements-rtchtbank te Middelburg. Heden zijn veroordeeldP. S., 66 j., huisvrouw van J. G., te Schor®, wegens mishandeling tot 50 cent boete of 1 dag; A. de S13 j., te WemeldiDge, wegens mishandeling tot 7 dagen gevangenisstraf C. J. P. T., 12 j., te Wemeldinge, wegens diefstal tot 1 maand gevangenisstrafG. O., 45 j., te's-Heeren- hoek, wegens verduistering tot 14 dagen gevangenisstraf. Vrijgesproken werd B. v. d. V., 45 j te Vlake, beklaagd van diefstal. Boekaankondiging. Ouder de verschillende gr illustreerde tijdschriften neemt de Katholieke Illustratie met eere hare plaats in de voorste rijen in, en geen wonder De nitstekendste penvoerders van Nederland staan jaarlijks ds vruchten huns geestes aan dit blad af en dus moet wel de tekst degelijk en onderhoudend, boeiend en te gelijk leerzaam zijn. De gravures munten uit door fraaiheid en nauwkeurigheid, en kunnen een vergelijbmg met die van uitstekende buiteoiandsche tijdschriften met glans doorstaan. Rijk en afwisselend vooral is de inhoud, zoo tekst als gravures; iedereen vindt er iets van zijn gading. Redactie en administratie sparen gaen moeite en ont zien geen kosten om hun tijdschrift telken jare te doen toenemen in degalijkheid. De afgeloopen 23e jaargang levert hiervan opniouw het bewijs, en de reeds verschenen nummers van den pas verschenen 24en doen zien, wat voor dezen jaargang van dit tijdschrift is te verwachten. De abonnementsprijs (90 cents per kwaitaa!) is uiterst laag gesteld, en aan de oplossingen van rebussen zijn prijzen verbonden. Bovendien ontvangt elk inteekenaar kosteloos een keu- rigen Familiekalender. Gemengde Berichten. Toen de zestienjarige zoon van den jachtopzie ner Van Wieringen in den Wilhelmina-pjlder gisteren jacht maakte op schadelijk gavo'gelte viel in de Schenge-weide zijn hond een otter aan. D?ze groep den hond bij den neus en da j mgeling siond in twee strijd wat te doen want de dieren worstelden zoodanig met elkander, dat hij vreesde dat zijn uitstekende jachthond het misschien duur zou moeten bekoopen. Eindelijk nam hij zijn geweer en deed zich als een ongaarne zien, dat zulk een strijd werd uitgelokt." Morgen reeds zal alles beslist worden", riep de graaf, morgen zal ik den vorst met mijne liefde in kennis stellen." Welnu", hernam msvrouw Hellwald, pdan verzoek ik u, laat Thekla kalm nair mijn broeder gaanden tijd van twijfel en onrust zal zij daar beter doorbrengen dan hier. Bovendien komt het mij niet passend voor onzen omgang voort te zetten, zoolang deze zaak niet geheel geschikt is." Thekla's oogen vulden zich met tranen. Zij keek hare moeder smeekend aan. •Wees kalm, mijn kind", vervolgde deze, »ik zal niets doen dat schaden kan aan uw geluk, maar juist daarom moet gij mijn raad volgen. Ik zal u naar uwen oom brengen; de graaf zal met den vorst sprekon. Geeft deze zijne toestemming, dan is alles spoedig geschikt. Maakt hij daarentegen bezwaren, dtn zal er een tijd komen van onderhandelingen, wellicht van strijd, waarin wij moeten trachten te overwinnen en dien de graaf ons niet moeilijker zal maken dan noodig is. Mocht het dan tot een uitersts komen, wat met een weinig overleg wel U vermijden zal zijn, dan is het nog altijd tijd om te overwegen wat ods te doen staat en hoe alles geschikt kan worden. Zeg zelf, graaf, of het zoo niet het best is èi voor u èn voor Thekla èn voor mij en mijn man? Wij nemen uw aanzoek om de hand onzer dochter met vreugde aan, maar wij verzoeken u eene zaak van zoo teederen aard voorzichtig te behandelen en ons niet in moeilijkheden te brengen met onzen heer, wien wij trouw en eerbied verschuldigd zijn." De graaf stond een oogenbhk met ternedergeslagen blik voor haar. Toen trai hij op mevrouw Hellwald 1 goed schutter kennen, want bet schot doodde den otter zonder den hond te treffen. Dezelfde jongen had eenige dagen te voren even eens een ontmoeting met 4 otters, in het visch water 't Kapelsche Gat, bij Kattendijke alwaar hij wilde visschen. Een jonge otter lag in de boot en de knaap gaf het dier een slag waardoor dit begon te schreeu wen. Toen kwamen de ouders al zwemmende bij de boot; «en hunner klom er in, viel den jongeling aan en beet hem. Eindelijk wist hij de dieren te verjagen. 'sHeer-Areudskerke. De tiende verjaardag van H. IC. H. Pnnses Wilhelmina zal ook hier, te Nieuw- dorp en te 'sHeer-Hendrikskinderen op Maandag 1 Sept. a. s. feestelijk worden gevierd, voornamelijk door de kinderen der openbare en bijzondere scholen te onthalen. Dinsdagavond heeft een terreinopzichter van het Hollandsche spoor aan hst station Den Haag een be wijs gegeven van zeer groote tegenwoordigheid van geest, waaraan hij zeker voor een deel zijn leven heeft te danken. Bij het vertrek van den sneltrein van 9 u. 27 m. was een kolossale menschenmassa op het sta tion aanwezig, die met een daarop volgenden plezier- trein in dezelfde richting moest vertrekken. Verschil lende plezierreizigers gingen bij vergissing in den snel trein en moesten dezen ijlings weer verlaten. Bij het vertrek van den trein stond dientengevolge nog een portier open. De opzichter snelde toe om het dicht te doen, maar werd door den reeds in beweging zijnden trein voorovergeworpen en viel op de treeplank neer. Een vreeselijk gegil steeg uit de menigte op. De stationschef, daardoor opmerkzaam geworden, zag niets meer, maar toen hem een oogenblïk later de op den grond gevallen rooda pet met gouden band van den terreinopzichter werd overhandigd, begreep bij den toestand. De pleziertrein ophouden was zijn eerste ge dachte, en onmiddellijk daarop seinde hij naar Voor schoten, om den sneltrein op te doen houden. Dit ge beurde en werkelijk vond men daar den opzichter hangende aan de traeplank. Hij werd opgenomen en naar Den Haag teruggevoerd, waar de geneeskundigen constateerden, dat zijn cone been, dat langs de baan had gesleept, erg had geleden. Da opzichter was, hoe wel volkomen uitgeput, nog zoo wel, dat hij bij zijn komst bier den stationschef de hand kon drukken en hem verzekerde, dat, als er niet te Voorschoten was gestopt, hij zeker onder den trein zou zijn geraakt, daar hij zich niet veel langer had kunnen houden. Gisteren werd te VlissiDgen het stoffelijk over schot vau den milicien Mayer, die zooals men weet, bij het baden verdronk, aan da schoot der aarde toevertrouwd. In de kracht zijns levens moest hij voor zijne onvoorzichtigheid zwaar boeten. Ofschoon hij bekend stond als een goed zwemmer, schijnt de uit gekozene plaats niet gunstig voor zijne planneD, om een bad te gaan namen, geweest te zijn. De majoor Langguth, die bij de exercitie in de Bata'jonschool de manschappen bij elkander had ver zameld, schetste in de eerste plaats de deugden van dezen overledene die bij zijne kameraden algemeen geacht en bemind was, maar hij voegde er ook bij hoe noodzakelijk het is, dat minderen de wetten we ten te eerbiedigen, die door de meerderen in het belang van hen gegeven worden. Op elke compagnie toch kan men met groote gedrukte letters lezen: n tiet is verboden om op eigen gelegenheid te gaan zwemmen." Niettegenstaande deze waarschuwing ging Mayer toch heen om niet meer terug te keeren. De Majoor spoorde verder een ieder aan, tot stipte plichtsbetrachting en opvolging der gegeven bevelen, die niet bestonden om den minderen het lastig of in den dienst onaangenaam te maken, o neen deze stren ge orders moeten alleen dienen om ongelukken te voorkomen, waarvan alweder een nieuw bewijs, tot aller leedwezen, zich met Mayer had voorgedaan. Deze toespraak, uit een goed en welgemeend hart gesproken, maakte op allen een diepen iadruk. (VI. Crt) - Tijdens d) oefening van het L°ger des Heils te Kamp-w hebben weder ongeregeldheden plaats gehad. Eenige volontairs van het iostructie-bata'jon zijn uit het lokaal geworpen en mishandeld, tengevolge waarvan bij het uitgaan der oefening zich een groote menigte voor het lokaal vereenigd had. De kapitein en de luitenant van het leger zijn on Ier 'politiegeleide naar huis gebracht. Da zaak is in handen der politie. toe, reikte haar de hand en sprak »U hebt gelijk. Het doorzicht der vrouw moet zegevieren over de voortvarendheid van den man. Laten wij den raad uwer moeder volgen, Theklahet is zoo gemakkelijk geduld te hebben, wanneer men het in hoofdzaak eens is en die hoofdzaak is thans onze liefde en de zekerheid, dat wij, wat ook geschieden moge, elkander voor eeuwig toebshooren." Nog stonden er tranen in de oogen van het jonge meisje, maar toch verborg zij ten teeken van instem ming haar hoofd met een gelukkig lachje togen zijne borst. Welnu" zeide de houtvester, »zoo zijn wij het dan allen eens. Brengt de toakomst strijd, dan zullen wij dien aanvaarden dezen avond wijlen wij echter alleen aan het geluk en de hoop." Weldra was de avonddisch gereed en tot laat ia den avond bleef het kleine gezelschap bijeen. De graaf en Tbekla waren gelukkig in hunne jonge lief ie en het gelaat van den houtvester toekende stille vreugde. Alleen mevrouw Hellwald koesterde in het diepst van haar hart bange zorgen. Maar zij liet daarvan niets blijken en met een vriendelijk lachje luisterde ze naar al de plannen, die het jonge paar voor de toekomst smeedde. Toen de graaf eindelijk vertrokken was en Hellwald zich ter ruste had begeven, zat Thekla nog lang met hare moeder, die den arm om haar heen geslagen had, te pratennu eens lachend, dan weder schreieud sprak zij van haar hoop en haar geluk en de smart der scheiding verdween bij hat zalig bewustzijn harer liefde, die alia hinderpalen, welke de wereld mocht in den weg willen leggen, glansrijk zou weten te overwinnen. (Wordt vervolgd.) De Minister van Oorlog heeft de bronzen me daille met kffilijk getuigschrift verleend aan den sergeant-milicien C. J. A. Albers vau het 4e reg. inf. wegens het met levensgevaar redden van vier kinderen uit da bovenverdieping vau een brandend perceel te Haarlem in dan avond van 24 April 11. Ouder de vele ongelukken die het onweder van Dinsdagnacht veroorzaakte behoort ook, dat onder Hulst eene der schuren van de hofstede, bewoond door de gabr. Galuk, door den bliksem getroffen en in een oogenblik tijds in vuur en vlam gezet werd. De schuur met het daarin zich bevindende graan, alsmede eenige wagens, karren en landbouwgereed schappen, werden door het vuur vernield. Met veel moeite mocht men er in slagen, de overige gebouwen te behouden. Gisterochtend is te Vlissingen, na een zwaar lijden, de passagier, die het vroeger vermelde ongeluk bij aankomst d9r pleizierboot Zeeland" op Zondag avond jl. bekwam, aan de gevolgen overleden. Da trein, welke des namiddags om halfvijf van Amsterdam naar Zandvoort vertrekt, is Dinsdag tus- schen Overveen en Zandvoort ontspoord. De locomo tief vloog in 'tzand, een goederenwagen werd geheel, een waggon derde klasse gedeeltelijk verbrijzeld. De achterste wagens bleven op de rails. De stoker werd gedood, de machinist was bewus teloos, zeven of acht personen werden gewond, het meerendeel gelukkig slechts licht. De gekwetsten werden per kar Da^r Zandvoort gebracht, enkelen waren echter in staat zich te voat derwaarts te ba- geven. Door dr. Garke werd de noodige hulp verleend. Het spoorwegverkeer was tijdelijk gestremd. De gemeenschap per telegraaf en telephoon was ook gestoord, daar de draden afgesneden en de palen omvergeworpen waren. Een medereiziger, die zich gelukkig oit den geha- venden waggon naar buiten heeft weten te werken, schrijft o. a. •Toen ik weer tot bezinning kwam, bemerkte ik, dat da menschlievendheid, vooral in zulke oogenblik- ken noodig, zich ook hier niet verloochende. Zonder aanzien des persoons werden de gewonden door de vrijgekomenen, waaronder ook ik, Gode zij daük, mij mocht rekenen, op eene alleszins zachte en vriende lijke wijze behandeld en in glooiende richting tegen de duinen gelegd. Daar nerg *ns water te vinden was, ondervonden velen verlichting door natte helm op de wonden te leggen, waartoe ons de vallende regen goed te stade kwam. Een daar aanwezig menschenvriend bood welwillend da gelegenheid aan van zijne doos met verband en pleister gebruik te maken. Velen worden daarna gebracht naar het gebouw van de vacantie-kolonie op Kostverloren, waar de inmid dels aangekomen dokter ban onmiddellijk verdere hulp verleende. Tot laat in den avond (sommigen eerst om elf uur) werden de gewonden door den dokter, bij gestaan door mejonkvrouwe Teding Van Berkhout, verbonden. Volgens mijn idéé moet dit toegeschreven worden aan den minder vasten toestand van den weg, daarbij gevoegd de hellende richting, waardoor bij het miaste ongeval vooraan de achterste wagens met eene on tembare snelheid op de voorste loopen, getuige mijn waggon, welke geheel ter zijde van den weg werd geworpen, terwijl de achterste wagens eindelijk stuit ten op de puinhoopen der voorste en in de rails bleven." Het Baarl. Dagbl. ontvangt van officièele zijde om trent het spoorwegongeluk de volgende mededeeliog De trein moet daar ter plaatse, sinds de lijn is overgegaan aan de Holl. Spoorw.-maatschappij, rijden in 11 minuten, terwijl dit vroeger 14 minuten was. De rails zijn niet zoo zwaar als van de hoofdlijnen RotterdamAmsterdam en de biels of dwarsliggers zijn ook van mindere boedanigheid. Het zand is niet zoo goed als het zand dat gebruikt wordt op de andere lijnen, en toen de machinist kwam aanrijden zag hij op de rails voor zich een klein bochtje; daarom wilde hij remmen om te voorkomen, dat de veeren door die bocht braken, doch vruchteloos. De locomotief ging even links en sloeg toen rechts van den weg af. De achterkomende bagagewagen stiet een stuk van de locomotief af juist op do plaats waar de stoker stond, die daardoor doodelijk werd getroffen. Vele reizigers nemen gewoonlijk reeds in den trein plaats alvorens gerangeerd is. Zoo ook Dinsdag avond eene 81jarige weduwe te Leiden, die haren elders wonenden schoonzoon naar de tram had gebracht en, hoewel niet voornemens mede te reizen, hem in den wagen gezelschap hield tot hij zou vertrekken. Onderwijl had het rangeeren plaats en het moedertje, meenende dat de trein zich reeds tot vertrekken in beweging stelde en bevreesd medegevoerd te zullen worden, stond haastig op, wilde zich met niet minder spoed uit den waggon verwijderen en viel daardoor. De beenen van de ongelukkige, bejaarde vrouw ge raakten onder den waggon eerste klasse en werden deerlijk verwond. De vrouw is Woensdagnacht in het academisch ziekenhuis overleden. Dinsdag werd een goudsmid te Groningen de dupe van eene brutale oplichting. Een onbekend per soon haalde bij hem op keur een 5tal gouden heeren remontoir-horloges, tot een bedrag van 250. Bij onderzoek bleek, dat de lastgever van niets afwist. De politie slaagde er in nog dienzalfden avond da horloges, die beleend waren voor 73, in haar bezit te krijgen en den dader, een kleermakersknecht, den nacht daarop in een verdacht huis aan te houden, in het bezit van nog 53. Hij werd ter beschikking van de justitie gesteld. BetrelTande het geval met de dienstbod® te Haarlem die op eene advertentie schreef, waarin een R. K. kindermeisje te Parijs werd gevraagd, kan het U. D. nader het volgende mededeelen De dienstbode, een knappe twintigjarige, kreeg toe vallig een stuk van het blad in han len, waarin zij de bewuste advertentie las. Zij reflecteerde daarop met, zooals verlangd werd, bijvoeging van portret en ont ving hierop een brief, in het Nederlandsch gesteld, met de vraag waar informatiëa omtrent haar waren te nemen en bij welken geestelijke zij geleerd had. Daaraan werd door haar voldaan, en ze kreeg toen tot bescheid dat de informatiën over haar ingewonnen bij den pastoor Thunnissen, het door haar opgegeven adres, bevredigend waren, en zij maar moest komen. De blief bevatte ƒ25 voor de onkosten van de reis. Later ontving zij nog (een brief met ƒ10, »opdat", naar men haar schreef, »zij eerst® klasse kon reizen, wat bij hare onbekendheid met het Fransch wensch®- lijker was." Daar de zaak haar verdacht voorkwam, begaf zij zich naar den hoer T., en deze zeide haar, dat er bij hem volstrekt geene informatiën waren inge wonnen. Natuurlijk was de zaak nu nog verdachter. De heer T. nam daarop de voorzorg, bij onzen con sul t« Parijs te informeeren naar dea briefschrijver of schrijfster, die zich noemde Carla van Vlerkenstijn, dus waarschijnlijk eene vrouw was. Hij kreeg ten antwoord, dat, voor zoover kon worden nagegaan, geen persoon van dien naam te Parijs bekend was, maar tevens ried de consul aan om toch de dienst bode te laten overkomen, daar men dan zeer waar schijnlijk de betrokken personen op het spoor zou kunnen geraken, waarvoor de Parijsche politie de noodige maatregelen zou nemen. Men heeft dit middel echter niet te baat genomen, daar de dienstbode tegen dit uitstapje bezwaar had, en zij al blijde was gelukkig niet in den val te zijn geloopsn. De juffrouw te Rotterdam, die de vorige week een revolverschot loste op twee jongens, die haar kwamen lastig vallen, heeft Woensdagmiddag eenige schoten met dat wapen gelost op hare eigen kinderen. Gelukkig echter misten de schoten hun doel, terwijl de inmiddels toe gesnelde buren de kinderen in bescherming namen. De politie heeft zich met de zaak bemoeid. Aan het station Myslowitz stapte onlangs onder ®en troep landverhuizers uit Zuid-Rusland eene dame af, die een vollen baard droeg. Men hield haar na tuurlijk voor een verkleeden man en zij w«rd aange houden, maar bij een onderzoek door ten geneeskundige bleek, dal zij ondanks haar mannelijk sieraad, toch werkelijk tot het schoone geslacht behoorde. Een Russische dame heeft, om een weddenschap, een rit te paard ondernomen van St. Petersburg naar Kursk, een afstand van 1200 kilometers. Zij wordt op haar toebt vergezeld door vijf wielrijders. Bij Nishnei Novogorod is een passagiersstoom boot met 102 personen aan boord, meerendeels koop lieden, verbrand. De reizigers sprongen in het water en zijn bijna allen verdronken. In den Transvaalschen Volksraad is breedvoerig beraadslaagd over de oprichting eener Hoogeschool. Verschillende sprekers wilden dit nog uitstellen en uit onderscheidene plaatsen waren daartoe ook adressen ingekomen; doch evenals de President wilden eenige andere leden gevolg geven aan het ten vorige jare in beginsel genomen besluit en niet wachten totdat de Kaapkolonie of andere Zuid-Afrikaansche Staten voor gaan. Ten slotte werd 20.000 pd. st. als eerste post voor de Hoogaschool op de begrooting voor 1891 g3biacht. D® Amerikaansche zwemmer Dalton heeft de overtocht over het kanaal goed volbracht. 23 uur en 28 minuten zwom hij, grootendeels op zijn rug. Hij bereikte geheel uitgeput de Eagelsche kugt, bij Folke stone, maar de doctoren gelooven dat zijn waagstuk hem niet slecht zal bekomen. Uit Oberammcrgau wordt gemeld dat, als het bezoek aan de Passionspiele zoo blijft aanhouden de ontvangsten op 500.000 M. zijn te schatten en de winst op 250.000 M. In 1880 waren de ontvangsten 3S6.596 M., waarvan 157.101 M. aan de medewer kenden is uitgekeerd, waarna nog een groote som voor liefdadige doeleinden overbleef. Een nieuwe telephoon is in Newhaven (Staat Connecticut) voor het publiek verkeer in gebruik ge nomen. Deze kan alleen worden gebruikt, wanneer het verschuldigd bedrag, voor het gebruik er van bepaald, is betaald. Er zijn n.l. aan het toestel gleuven aan gebracht tot opneming van geldstukken, die juist den prijs bedragen van het verschuldigd recht. Zoodra het geldstuk in de gleuf is geworpen, nadat men eerst zooals gewoonlijk het centraal station heeft opgeroepen en kennis gegeven van de verbinding die men verlangt, luidt een klokje, dat tevens het sein geeft, dat de verbinding gereed is en men spreken kan. Het denkbeeld eener belasting op ongehuwde mannen is thans verwezenlijkt en aangenomen door den te Caracas zetelenden S maat der republiek Vene zuela. Elke vrijgezel van 35 jaar zal ésn percent van zijn iakomen aan da schatkist moeten offeren, naar mate dit onder of bovan de 5000 dollars bedraagt. In den considerans der wet wordt gezegd dat alle burgers gelijkelijk moeten bijdragon in da lasten des lands, maar dat hoofden van gezinnen, behalve de belasting die zij betalen, groot® diensten aan den staat bewijzen door het opvoeden van nieuwe staatsburgers en door verhefliog van het peil der zedelijkheid. Laatste en taSegraphlsche berichten. Iersekc. OESTERBEURS. Veel aanbod. Verkocht afsteeksel van 1 tot 1c.M. a ƒ1,50. Ingezonden Stukken, Mijnheer de Redacteur 1 Overtuigd zijnde, dat er geen zekerder weg bestaat, om de belangen van verschillende gezelschappen in Noord- en Zuid-Bjveland te bespreken, dan de kolom men van uw blad, neem ik de vrijheid uwe Redactie te verzoeken mij eenige plaatsruimte te willen afstaan, voor welke bereidvaardigheid ik u bij voorbaat mijn vriendelijken dank betuig. Nogmaals wensch ik voor de belangen der verschil lende handboogschuttersgezelschappen in Noord- en Zuid-Beveland, benevens voor het gezelschïp waarvan ik de eer heb president te zijn, eene lans t® breken, vertrouwende, dat dit schrijven betere resultaten zal opleveren dan mijn ingezonden stuk iu deza courant, in den loop van den zomer 1889 geplaatst, waar ik slechts het belang besprak van de handboogschutters-

Goessche Courant | 1890 | | pagina 2