Gemengde Berichten. rechter in het aanhangig geschil betreffende de grens scheiding tusschen Suriname en Franseh- G«yana. (St.-Ct.) Er wordt, naar het Vad. mededeelt, nog steeds onderhandeld over een verlaging van het tele gramtarief van hier naar Ned.-Indie en er bestaat ltans, dat het eerlang met 40 pet. verminderd zal worden. Bij de verkiezing van een lid voor den raad te Nieuwer-Amstel is onza vroegere stadgenoot, de heer J. P. L ar sen, candidaat der katholieken, gekozen met 324 stemmen tegen 295 op den heer Kempkens, anti-revolutionair. In de Temps is een brief uit den Haag opge nomen over het socialisme in ons land. Daarin wordt o. a. medegedeeld, dat ten huize van den heer Domola Nieuwenhuis het internationaal congres van Parijs en de demonstratie van 1 Mei 1890 zijn voor bereid. In die bijeenkomst waren Paul Laforgue voor Frankrijk, Bebel en Liebknecht voor Duitschland, Anseele en Volders voor België, Bernstein voor Enge land, Reichel en Scherzer voor Zwitserland tegen- woord :g. De Indische regeering zon, naar men uit goede bron aan de »Sum. Gt. verzekert, vast besloten hebben de Ombiliënkolenvelden zelve te exploitee- ren op de wijze als zij vrosger in Zuid- en Oost- Borneo de kolenvelden ontgon, t.w. met'vrije koelies en dwangarbeiders onder technisch opzicht. Een bij het departement van koloniën ontvangen telegram van den gouverneur-generaal van Nederlandsch- Indië bevat omtrent de expeditie op het eiland Flores (residentie Timor en onderhoorigheden) hst vol gende bericht: Ofschoon de hoofdman van het verzet zich overgaf, ontmoette de expeditie bij het verder indringen in het binnenland van Flores 'veel tegenstand en terreinbe- zwaron en eene bevolking die vijandig was. De streek, waur vermoed werd dat tin aanwezig zou zijn, was nog niet bereikt. Tot dusver geen verliezen van Euro peanen, behalve dat op zes dezer, lij een aanval op een onzer transporten, gesneuveld is de tweede luite nant der infanterie A. J. Diemont. De gezondheids toestand der troepen was gunstig. (Staats- Ct.) Op 't geneeskundig congres te Berlijn heeft professor Cantani een voordracht gehouden over a n - t i p y r i n e. Hij ontwikkelde een koorts-theorie, die uitgaat van de grondgedachte, dat koorts op zichzelf geen ziekte, maar alleen hot kenteeken eener ziekte, de strijd van het organisme tegen de ziektestof, is. Daarom is ook de eenzijdige bestrijding der koorts- temperatuur door geneesmiddelen niet altijd geraden. Men moet niet de koorts tot eiken prijs wegmaken, maar er naar strevpn, de oorzaken der koorts te be strijden. Het uitvinden van algemeene koortsmiddelen beschouwde Cantani niet als wenschelijk, en daarbij geven deze middelen licht aanleiding tot misbruik. Kerkelijke Zaken en Cndarwljr. Bedankt voor het beroep bij de Ned. Herv. gem. te Middelburg door ds. Van Arkel te BloemendaaJ. Door den kerkeraad der Herv. gemeente te Oost- kapelle is toezegging van beroep verleecd aan den heer H. Vermaas, pred. te Ierseke. lerseke. De heer A. M. Polderman onderwijzer (met hoofdakte) aan school 2 alhier, heeft zijn ontslag aan gevraagd. Bij het examen Fransch 1. o. te 's-Hage op 14 Augustus gehouden zijn o. m. geslaagd de heeren A. Weisfeit van TerneuzeD, H. A. Weststrate van 's-Gra- venhage en M. De Z euw van Kruioingen. B j het examen ia het H >ogduitsch 1. o. aldaar zijn toegelaten de heeren J. C. Nardten van Zieriksee en J. Pouwer van Middelburg. Woensdag herdacht ds. A. Van Griethuijzen Hz., predikant bij de Herv. gemeente te Oppenhuizen en Uitwelliogerga, den dag, waarop hij vóer 25 jaar het leeraarsarabt aanvaardde. Achteieanvolgens was hij predikant te Ierseke, Oud-Alblas, Ouwerschie en, sedert 1881, op zijne tegenwoordige standplaats. (N. R. Ct.) Op de aanbevelingslijst voor de benoeming van een leeraar in het Duitsch aao de H. B. S. te Goes zijn alphabetisch geplaatst de heeren G. D. Gips te Dordrecht, Jan Goemacs te Amsterdam en De Rijk te Leiden. ontwikkeling en rijkdom van denkbeelden menige voor name dame overtrof. De opperhoutvester kwam thuis. Men ging in de eenvoudige maar met den meesten smaak ingerichte tuinkamer, waarin een fraaie vleugel-piano stond. Hell- wald wilde over het boschwezen beginnen, maar de graaf verzette zich lachend daartegen. «Daarvoor kom ik weldra terug 1" riep bij. x>Van daag moet u mij veroorloven alleen de gast van uw huis te zijn, dat mij als eene tooverwereld vol ver rassing te midden van de eenzaamheid van het woud tegenlacht. Da dames maken muziek, zooals deze vleu gel bewijst Ik hoop, dat ik ook op dat punt van de gastvrijheid zal mogen genieten". Mevrouw Hellwald nam voor de piano plaats en toonde door haar spel, dat zij het instrument zeer goed meester was. Thekla zong eenige liederen en hare glasheldere stem bracht den graaf in verrukking. Nadat zij haar lievelingslied gezongen had, riep de graaf opgetogen: «Hoe mooi! Dat lied en de muziek spreken tot het hart. Ik heb het nooit te voren gehoord. Wie haeft bet gedicht en van wien is de muziek »U moet het mij vergeven, graaf" sprak mevrouw Hellwald, «dat ik Thekla vergund heb dit lied te zingen. Het is de vrucht van een ledig uurtje, waarin ik geheel onder den indruk was van de stilte van het woud." 3 Die schoone woorden zijn derhalve van u riep de graaf verrast. «Eu de muziek?" «Wij hebben hier in het bosch geene componisten bij de hand, graat" hernam mevrouw Hellwald lachend. »Willen we derhalve onze eigene gedichten zingen, Middelburg. Hedenmorgen werd het stoffelijk over schot van den heer J. J. Brandt, in leven hoofd opziener der domeinen in deze provincie, naar zijne laatste rustplaats gebracht. Op het kerkhof waren tegenwoordig al de ambtenaren der registratie, terwijl zich in den stoet bevond de directeur der registratie en domeineD, de heer J. F. Van Dunné. Voor de kist in de groevs werd nedergelateü, nam de heer Van Dunné het woord en schetste in het kort hat werkzaam leven van den heer Brandt, benevens al wat door hem in het belang der provincie is gedaan. Wanneer onze lippen niet meer van hem zullen spreken zeide spreker zullen de werken, die hij heeft hel pen tot stand brengen, nog van hem getuigen. Met een «rust in vrede, brave Brandt 1" eindigde spreker zijne toespraak. Door een der schoonzoons werd namens de familie bedankt voor de laatste eer, den overledene bewezen. Sluis. Eenige grondeigenaars alhier zijn voornemens hier eene boter- en kaasfabriek op te richten. Vlissingen. De oudheidskamer alhier zal binnenkort voor hetpublitk worden opengesteld, en de voorwerpen zullen tentoongesteld worden in een der lokalen van het raadhuis. Sclurpenisse. De diphtheritus, die sedert ruim vijf maanden alhier had opgehouden te heerschen, heelt zich dezer dagen weer bij vernieuwing vertoond. Aan de sigarenfabriek der firma Gebr. De Werd te Bergen-op-Zoom is een ziekenfonds opgericht door en voor de werklieden. Het fonds wordt door de werk lieden bestuurd onder toezicht der patroons, die tevens het beschermheerschap hebben aanvaard. Een dergelijk fonds bestaat sinds een paar jaren voor de werklieden der firma Am. Asselbergs aldaar. Bergen-op-Zoom. Zondag jl. werd te d^zer stede het door het haudboogschuttersgezelschap «l'Uuion fait la force'' alhier uitgeschreveu concours gehouden. Van de handboogschutterijen uit Noord- en Zuid-Beveland be nevens die van het 3e en 4e district van Zeeland en die van verschillende plaatsen uit België, welke allen waren uitgenoodigd, waren slechts opgekomen «Soranus" van Heinkeaszand met G schutters, «Oefening en uitspan ning" van Hansweert met 1 schutter, «St. Sebastiaan" van Krabbendijke met 1 schutter, »1e Vrijheid'' van Bergen-op-Zoom" met 7 schutters" en »da Hoop" van Eeckeren (België) met 3 schutters, «l'U.iion fait la force" zalf met geheel haar ledental, 9 schutters, totaal 27 schutters. De boofdvogel, ƒ25 en een ver guld zilveren medaille weiden behaald door M. Bek Lz. van «Siranus" van Heinkenszand, da 1ste zij vogel ad ƒ12,50 door J. M. Van de Ven van «de Vrijheid" van Bergen-op-Zoom. de 1ste kal ad ƒ2,50 door J. Wouters van >:de Vrijheid" van Borgen-op-Zoom," da 2de kal ad ƒ2,50 door J. Ortsens van «de Hoop" van Eeckeren, de 3 ie kal ad 2,50 door Jos. L ionen van «de Vrijheid" van Bcrgen-op-Zoom. terwijl een zijvogel in vijf gedeelten, een kal ad 2,50 en nog 7 kleine vogels ad ƒ1,50 verloot weiden. De verguld zilveren medaille uitgeloofd voor de verstafkomende s c éteit, werd toegekend aan da sociëteit «Soranus" te Ifeiukenszand. Door het hevige ouweder en de daarmiê gepaard gaande slagregens heeft men met de schieting twee keer moeten ophouden. Alles liep verder rustig af om 7.30 vertrokken de vreemde schutters naar hunne haardsteden. Een berichtje uitKampen Onlangs zijn door den gemeenteraad van Kampen nieuwe bepalingen gevoegd in de verordening op de uitoefening der kleine visscherij in de wateren dier gemeente. Naar aanleidiög daarvan zijn in ruim éen maand tijds aan 620 jongens beneden de 16 jaar kostelooze vergunningen uitgereikt om met den hengel te visscben. Een jongm^nsch te Randwijk begaf zich Zondag buitenshuis om de richting van het on weder waar te nemen. Hij werd door den bliksem getroffen; gelukkig verzengden slechts zijn vest en borstrok. E9n pijnlijk gevoel in den arm, daarbij bekomen, week na korten tijd. Sergeant tot een recruutWaarom heeft de oogst in den zomer plaats (Recruut zwijgt) Eq dat is nu een kerel, die geboren en opgevoed is op het land... Nu, weetje 't niet?... Dan zal ik'tje zeggenomdat de velden vrij moeten zijn voor de herfstmacoeuvres dan moeten we daarbij zelf de melodie zoeken." «Dus is ook de muziek van u?" zeide Erik. «Ik maak u mijn compliment of liever ik betuig u mijne bewondering." Dat waren dus de verzon der vroegere gouvernante, waarover de goede eenvoudige familie van den rent meester V8n WiedeDfeld op halfspottenden toon had gesproken. De kleine wereld, die zich hier voor hem opende, bleek steeds rijker van inhoui. Dd graaf bleef tot na het avondeten en toen het tien uur was, kostte het hem moeite dezen gezelligen kring te verlaten. De opperhoutvester geleidde hem tot aan de kromming van het boschpad naar den straatweg. Thekla vergezelde haren vader en terwijl deze een en ander mededeelde omtrent het boschwezen en d'n nieuwen aanplant, wandelden de graaf en het meisje zwijgend naast elkander, den blik dikwerf naar de sterren gericht en in hunne eigene gedachten ver diept, die vermoedelijk niets hadden uit te staan met alles wat de houtvester vertelde. Eindelijk besteeg de graaf zijn paard, dat hij aan den teugel had geleid en reed, hartelijk grootend en onder da belofte spoedig te zullen terugkomen, naar Wiedenfeld terug. Het scheen hem toe alsof hij heden een nieuw leven was ingetreden. Wat Tekla dacht en ondervond toen zij m haar vriendelijk slaapvertrekje was aange land. is een geheim, dat allesn den sterren bekend is, die af en toe door de wijngaardranken heen even daarbinnen gluurden. Wordt vervolgd.) Te Rotterdam zijn valsche kwartjes in omloop. Aan de sloriige bewerking zijn ze gemakkelijk te herkennen. De weduwe Voortman te Ootmarsum, eene arme vrouw (want zij werd bedeeld!) kwam onlangs tot de ontdekking, dat haar ongeveer 450 aan contantin waren ontvreemd; zij deed hiervan ge ne aangifte, wellicht uit vrees, omdat 2ij zich altijd zoo arm had voorgedaan. Toch kwam de zaak ter oore van de politie, tengevolge waarvan Zaterdagochtend B. v. R. en zijne schoonzuster A. F. gearresteerd werden ongeveer 250 nam de politie in beslag, alsmede het zakje en de portemonnaie, welke wed. V. toebehoord hadden. De verdachten zijn Zondag naar Almeloo overgebracht; A. F. zou hare misdaad reeds bekend hebben. Sideit zijn nog ee» ige gelck-n en gouden voorwerpen, die o::la ge door de verdacht» n zijn aangt kocht, en stoffen voor nieuwe kleedingstukken, die bij anderen zouden gemaakt worden, in beslag genomen. Het redden van drenkelingen l Vrij algemeen zijn de regelen omtrent «de eerste hulp van drenkelingen" verspreid. Toch kan het geen kwaad, volgende belangrijke wenken onder de aan dacht van het publiek te brengen: lo. Wanneer men een drenkeling nadert, roepe men hem met luide stem toe, dat hij gered wordt. 2o. Voor men in 't water springt ontkleede men zich zoo veel en zoo sDel mogelijk. Men scheure des noods de kleederen van 't lijf en heeft men daartoe geen tijd, dun make men in elk geval de banden van de ondei broek los. Doet men dit niet, dan loopt dat kleediugstuk vol water en belemmert den zwemmer. 3o. Men grijpt den drenkeling niet, zoolang hij nog sterk in het water te keer gaat, maar wachte een paar minuten tot hij kalm is. Het is dolheid iemand te grijpen, terwijl hij nog tegen de golven strijdt en wie het doet, brengt zichzelf in groot gevaar. Is de verongelukte rustig, dan nadert men hem, grijpt hem bij zijn haren, werpt hem zoo snel mogelijk op zijn rug en geeft hem een plotselicgen ruk om hem boven te houden. Daarop werpt men zichzelf ook op den rug en zwemt zoo naar land, terwijl men met beide handen het lichaam van den drenkeling bij het haar vasthoudt en zijn hoofd, natuurlijk met het gezicht naar boven, zichzelf op het lijf legt. Men bereikt zoo sneller en zekerder het land dan op eenige andere wijze en een geoefend zwemmer kan zelfs 2 tot 3 personen boven water houden. Een groot voordeel van deze wijze van handolen is, dat mea zijn eigen hoofd zoowel als dat van den drenkeling boven water kan houden. Ook kan men op doze wijze zeer lang drijven, wat van veel belang is, wanneer men een boot of andere hulp kan ver wachten. Het is zeker niet overbodig bij deze gelegenheid nog eens te wijzen op het onverantwoordelijke van hot te water te gaan als men niet kan zwemmen. Wat bereikt men er mee lo. Dat men den drenkeling niet redt en zijn redding zelfs in den weg staat, want die wel zwemmen kunnen, blijven aan den kant staan in de meening, dat er hulp verschaft wordt. 2o. Dat men ten slotte het reddingswerk dubbel zwaar maakt, omdat ook de moedigste niet-zwemmer niet zonder hulp van anderen weer uit het water kan komen. Die enkele maal, dat de een of ander, hoewel bij niet zwemmen kan, toch iemand uit het water redt, wetgt niet op tegen de tallooze berichten, dat de «redders" zelfs met levensgevaar nog gered worden. Alleen als er niemand in de nabijheid is en ook niet verwacht kan worden kan het gerechtvaardigd zijn het waagstuk te ondernemen. (R. N.) Vijf-en-twintig lotelingen van de lichtiug 1890, die bij hunne inlijving het vereischte examen aflegden, dat zij mei; voldoenden uitslag de theoretische en practische oefeniugen in den wapenhandel hadden ge volgd, zijn bij de bataljons infanterie, te Amsterdam in garnizoen, aangesteld tot milicien-korporaal en krijgen daardoor aanspraak om in October a. s. met groot verlof te vertrekken. Te Leiden is een geval van slaapziekte (nona) voorgekomen. Een 50jarige moeder van vier kinderen is daaraan bezweken, na zeven dagen geslapen te hebben. De op Zondag 17 Aug. a. s. bii HeerenveöD, op hot land van «burger" Pier H. Da Vries, te houden gioote vergadering ten gunste van algemeen kips- en stemrecht, en met bet oog op d9 aanstaande verkiezingen voor de Tweede Kamer, is het onderwerp der ge sprekken daar en elders. Uit tal van plaatsen van Friesland en ook van buiten de provincie komen dag op dag bij het comité berichten van deelneming in. Uit de gemeente het Bildt worden honderden personen verwacht. Zij zullen over Leeuwarden trekken, van waar een extra-trein, bestemd voor meer dan 1000 menschen, hen naar Heerenveen zal vervoeren. Uit Amsterdam komt mede een extra-trein van ten minste evenveel personen. De Ned. Tramweg-maatschappij zal extra-trams laten loopen, en evenzoo zijn tal van stoom- booten tot voornoemd einde afgehuurd. Vanwege het comité zijn commissarissen van orde benoemd, om de manifestanten vau treinen, trams en booten naar het genoemde terrein te geleiden, ea zijn allen uitgenoodigd, zich Zondag van het gebruik van sterkedrank te ont houden. Op zijne beurt is het comité door de overheid verzocht, de orde mede te helpen handhaven, te zorgen, dat er langs den weg niet wordt gezongeü, en de vaandels niet eerder worden ontbloot dan op het ter rein der vergadering. Ouder de «verloren voorwerpen", die voor recht hebbenden aan het politiebureau op de Lauriergracht, te Amsterdam, zijn terug te bekomen, behooren ook een kinderwagen en een wieg 't Mag een wonder heeten dat er geen kinderen als verloren" worden opgegeven Na gedurende drie jaren proefaomiog gedaante hebben is hot aan de Maatschappij Helsnaveen dit jaar gelukt, geregelde débouchés te vinden in de groot industrie voor een in Duitschland sinds lang bekend, doch in Nederland voor hot eerst ingevoerd fabrikaat van turf. De turf wordt langs machinalen weg bereid, door middel van stoomkracht geperst en vervolgens op de gewone wijze gedroogd. Deze persturf heeft zeer vele goede eigenschappen boven de zoogenaamde fabrieksturf. Zij is scherper, minder volumineus en staat tot fabrieksturf als 2 tot 3, met andere woorden twee persturven doen bij kleiner volume hetzelfde als drie fabrieksturven. De machine waarmede de turf geperst wordt is van Duitsch systeem, waarbij een locomobile om haar in beweging te brengen. Het geheel werkt natuurlijk veel sneller dan bij handgravon het geval is en het werkseizoen kan veel langer genomen worden, waar door de verwerking der venen veel intensiever kan zijn. Te Irvington, New-Jersey, wilde een 20-jarige jonge man trouwen met het meisje, dat als nichtje door zijn moeder was opgevoed. De moeder verzette zich met alle kracht tegen het huwelijk en liet haar zoon een reis naar Europa maken, in de hoop dat de geliefden elkaar zouden vergeten. Verleden week kwam de jonge man na een afwezigheid van 2 jaar terug met onveranderde gevoelen. Toen deelde de moeder hem ten slotte mede dat zijn geliefde zijn zuster was. Henri Collius schoot zich een kogel door het hoofd, maar de doktoren hopen den ongelukkige in het leven te houden. Sedert de opening te New-York in Maart jl. van het Instituut-Pasteur, door dr. Paul Gibier, zijn daar reeds 100 personen met goeden uitslag behandeld. De Syndicale Kamer van fabrikanten van graf kransen te Parijs, heeft in een adres aan den Minis ter van Koophandel geprotesteerd tegen de stelselmatige berooving van graven op de verschillende kerkhoven. De fraaiste kransen en andere graf versierselen, zegt zij, worden voortdurend gestolen en voor spotprijzen weder aan den man gebracht, tot groot nadeel van de fa brikanten. Een der personen, die daarvan hun bedrijf maken, bezit, verzekert de Kamer, op dit oogenblik 100.000 kransen, 50.000 glazen voorwerpen en 20.000 kilogram kralen, van de graven afkomstig. Een merkwaardig bewijs van moed en tegen woordigheid van geest is dezer dagen gegeven in een klooster nabij ChariDg-Cross. Een zuster wier beurt het was de nachtronde te doen, meende dat zij in een van de gangen iemand zag bewegen en naderbij kumende en haar lamp opheffende zag zij ook werkelijk een man die zich trachtte te verschuilen. Het onverschrokken meisje sprak zonder een oogenblik aarzelens den man aan, zeggende«O ik vrees dat ge verdwaald zijt geraakt en verkeerd terecht zult komen. Laat ik u den weg naar de straat wijzen." De vreemdeling volgde haar zonder een woord te spreken en vertrok rustig door de deur. Er is geen twijfel aan of hij was van plan geweest te stelen. Bij het onweer, dat Zondagavond om 9 ure te Coblentz woedde, heeft men een zonderling natuur verschijnsel waargenomen. Er waren eigenlijk twee onweders, een kwam uit het noord-oosten en een ander uit het noord-westen, zoodat op een gegeven oogenblik de beide onweders tegen elkander stieten. Alstoen zag men. eensklaps in zuid-westelijke richting eene vuur kolom van omtrent een arm dikte, boven den Ruhkopf van de aarde lijnrecht naar omhoog stijgen. In korte oogenblikken was het verschijnsel verdwenen. Door het instorten van het huis te Crefeld zijn in het geheel 29 personen omgekomen. Tien personen zijn nog levend uit de puinhoopen opgedolven. Van deze is een vrouw licht en een kind zwaar gewond. Van de 50 bewoners van het huis waren twaalf tijdens het onweder afwezig. Een handelaar van Soerabaja schiijft, dat het gebruik van petroleum in de binnenlanden van Java met den dag zoo verbazend sterk toeneemt, dat de grootste aanvoeren in een oogenblik verkocht zijn. Zoo wartn de vorige week, voor zooverre op dat oogen blik bekend was, meer dan drie millioen kisten gelost of wel onderweg en deze geheele voorraad was, voor dat bij nog aan den wal was, totaal van de hand gezet. De Merapi is, naar men uit Bojolali schrijft, dezer dagen beklommen door den heer en mevrouw Bakhuizen Van den Brink en hua zoontje te Semarang, die op het landgoed Sela van den resident van Solo gelogeerd zijn. Dat is een stoute tocht voor een dame en een tienjarig kereltje. De Msrapi is van onze 43 vulkanen op Java zeker het lastigst te bestijgenvele dames beproefden het, maar voor zoover wij weten slaagden geene of weinige geheel. Het verst kwamen de dames Bauer iu 1865 en Rosemeijer in 1882, de eerste langs de wester-, de tweede langs de zuider helling, doch naar wij meenen is de stijging tot den top thans het eerst volbracht door mevrouw B. v. d. B. Iemand die pas van een reis door de boven landen van Sumatra te Padang is teruggekeerd, be tuigt aan de Javabode zijne verwondering over het burgerrecht, dat de nieuwste modellen van naaima chines onder de Maleische bevolking hebben gekregen. Iu de meest afgelegen kampongs, ja over de grenzen van de onafhankelijke districten hoort men minstens in een tiental huizen een) naaimachine gonzen en snorrendeze nuttige instrumenten worden door de vrouwen zelfs naar de passar medegedragen, om den kooper van een stuk katoen voor weinige penningen in een oogenblik tijds in het bezit vau een net baatje te stellen. Men meldt uit Batavia het volgende treurige voorval Een ingezetene uit de buurt van Rembang, de heer B., werd korten tijd geleden door een hond ge beten, doch ondervond daarvan in den aanvang geen bijzondere pijn. Op een gegeven oogenblik begon hij evenwel te begrijpen, dat de quaestie niet zoo on schuldig zou afloopen als hij wel gehoopt had en daarom vroeg en kreeg hij verlof naar Soerabaja ten einde zich onder geneeskundige behandeling te stellen. Door eene dame van zijne familie vergezeld aanvaardde hij de reis, maar hij kou haar niet voleinden, want onderweg werd hij plotseling door een hevigen aanval van watervrees aangetast en gaf hij schuimbekkend dan geest. Zijn nichtje kon slechts met groote moeite aan het gevaar vau gebeten te worden onttrokken worden.

Goessche Courant | 1890 | | pagina 2