het langzamerhand doodgaan tan den boom. Vaak ook wanneer de plaats door nog los er tegen zittende schors niet verdroogt, wordt door de gekwetste cellen tan den bast het plantensap afgescheiden. Dit gaat dan, aan de lucht komend, in gisting over, en het xnre aap werkt bedervend op de omliggende schors en houtlagen. Hieruit ontstaat, wat in het eerste stadium brand, later kanker genoemd wordt. Het komt er dus op aan, de plaatsen, die door den hagel bloot zijn geslagen, te beschutten voor de werking dar buitenlucht en het verdrogen te voorkomen. Vóór alles moet in den omtrek der beschadigde plaats alle schors worden weggesneden met een scherp mes, tot men komt aan eene plaats waar de verbinding van schors en hout weer normaal is. Is zoo da wond geheel bloot gelegd, dan bestrijke men de open plaats met koude, vloeibare boomwas. Is de bast niet te sterk beschadigd, dan vormt zich nog in den loop van den zomer onder deze beschuttende bedekking een dun schorslaagje; anders vormt zich aan de wondranden een nerf, die voortdurend de wond meer gaat bedekken en die eindelijk bij goede verpleging na weinige jaren sluit. De twijgeD, die door den hagel zwaar beschadigd zijn, moeten liefst afgesneden worden, om op hun plaats jon*? hout te laten ontstaan. Hoe spoediger dit werk gedaan wordt, hoe beter voor de booaien, en meDige boom, die zonder ver zorging verloren zou zijn gegaan, wordt op deze wijze gered. Vloeibare boomwas bereidt m«n door gewone hars op een zacht kolenvuur te smelten. Zij mag echter niet kokeD. Dan neemt men ze van het vuur en voegt op 1 pond hars 4 tot 5 lood spiritus er al roerend bij. Als deze massa kond is geworden, kan men haar gemakkelijk met een houten spatel op de wond bren gen na een paar dagen wordt zij hard. De hars moet er tiet te dik, maar zoo dun mogelijk opgesmeerd worden. Rechtszaken. Door den kantonrechter te Middelburg zijn Maan dag de vonnissen gewezen in de zaken tusschen het college van kerkvoogden der Nederlandsche Hervormde gemeente te Serooskerke, eischers, tegen 13personeD, wonende te Serooskerke, waarbij deze zijn veroordeeld tot betaling van den van hen gevorderden kerkelijken omslag over de 7 eerste maanden van het jaar 1889. Boekaankondiging. Het Tijdschrift ter beoefening van het Admini stratief Rechthoofdredacteur H. G. Hartman Jz., Secretaris der gemeente Goes, zevende jaargang, achtste aflevering, uitgave van F. Kleeuwens en Zoon te Goes, bevatVerpachting van rechten en gelden, bedoeld in art. 238 der Gemeentewet door H. G. Hartman Jz. De ambten van griffier der Kamers van de Staten- Generaal, griffier der Prov. Staten en secretaris der Gemeenten, in hunne o ereenstemming en hun geschil, door F. Niemantsverdriet. De Raad van S*ate, door P. De Vos. Beantwoording der door de Re dactie gestelde vragen. De consulaire Burgerlijke Stand. Een zeer belangrijke uitgave van de wet tot regeling der jacht en visscherij. Het recht van vereeniging en vergadering. Vragen ter beant woording. Gemengde Berichten. Te Driewegen werd Maandagnamiddag de knecht van den molenaar door een molenwiek getroffen. De man was onmiddellijk dood. Door het inslaan van den bliksem verbrandde Zon dag nog te Haarlemmermeer een woning. Behalve een trommeltje met geldswaarde kon er niets gered worden. Nog legde de bliksem een onverzekerde boerderij te Steensel met toebehooren (de oogst was juist binnen) in asch. Alleen bet vee kon met moeite gered worden. Ook sloeg de bliksem in den toren van de r. k. kerk te Winterlee eo in een molen te Ergel. Te Stra tum is de bliksem geslagen in een huis zonder brand te veroorzaken in eene der kamers vao het huis werd veel huisraad verbrijzeld. Te Rauzel werd ook eene boerderij door den blik sem verbrand. Zij was verzekerd. Te Dieren sloeg de bliksem in eene woning dicht bij het kanaal, op een goed kwartier afstand van «Dat niet" zeide Thekla, »dat wilde ik niet zeggen? maar «Maar u hebt het toch gedacht, juffrouw Thekla", hernam graaf Erik. «Neen, neen" hernam bet jonge meisje, «toch niet t Ik wilde maar z>ggeu, graaf, dat u de wereld daar buiten wel goed moet kennen, daar n zoolang dat woelige leven hebt medegeleefd U moet derhalve beter •en oordeel kannen vellen over den wilden jager dan ik". »W«es oprecht, juffrouw Thekla" hernam graaf Erik, zich naar haar toebuigende, «gij hebt bepaald veel slechts van mij gehoord. Man heeft u van mij verteld, dat ik een wilde, woeste kerel ben, die even als de Rijngraaf tegen wet en recht in verzet komt en die niet wil buigen, zich niet wil laten temmen, die zelfs verwaten genoeg is om tegen God in opstand te komen". «Verteld heeft men mij dat niet bppaald" hernam Thekla, terwijl ze het hoofd liet zakkeD, «maar ik heb toch wel zoo het een en ander gehoord als vader xoo eens met moeder of met den rentmeester sprak". «En geloofdet gij het toen ook vroeg hij. «Waarom niet?" antwoordde zij. «Ik had u immers nooit gezien en toen ik nu den wilden j*ger las, toen toen «Toen hebt u aan mij gedacht, toen hebt u ge meend, dat ik er juist zoo moest uitzien als hij en dat ik evenals hij mij tegen alle machten der wereld moest verzetten Thekla lachte verlegeD, maar zij wiêrsprak hem niet, «En nu" vroeg graaf Erik, «nu gij mij kent, vindt gij nu nog, dat ik op den Rijngraaf gelijk «Ik ken u nauwelijks" hernam Thekla weifelend, «•n bovendien zou het mij niet passen over u een oordeel t® vellen. Maar neen" sprak ze eensklaps, hare groote blauwe oogen op hem vestigende, «neen, graaf, het dorp. Een varken werd door den slag gedood en eenige oogenblikken later sloegen de vlammen het dak uit. De bewoners zagen zich in korten tijd van al het hunne beroofd. Op de hofstede van den landbouwer R., in de ge meente Sas-van-Gent, sloeg de bliksem in de woon kamer. De vrouw en de dienstbode werden daardoor getroffen, de vrouw doodelijk en de dienstbode aan het gezicht, waarbij zij een oog zal verloren hebben. Een kind, zittend op den schoot van de vrouw bleef ongedeerd. Te Rilland is de bliksem geslagen in het woonhuis van Jakob Blok Jz., gelegen aan den grintweg naar Krabbendijke. Hij kwam door den schoorsteen en heeft zich een uitweg gebaand door den muur, zonder echter brand of belangrijke schade te veroorzaken. Te Arnemuiden sloeg de bliksem in door het dak van eene visscherswoning, verbrijzelde den schoorsteen mantel en baande zich een weg door den schoorsteen, die gedeeltelijk werd stukgeslagen. De muur van den voorgevel is gebarsten. Zondagavond is de bliksem geslagen in eene der fraaiste boerderijen in de gemeente Zwaag. De woning is totaal uitgebrand. NR. Ct.) Op de schorren onder de gemeente Clinge, in de nabijheid van het dorp de Kauter, is aangespoeld bet lijk van eene onbekende vrouw, naar gissing 22 a 23 jaar oud, slechts gekleed met een hemd. Daar het reeds in venegaanden staat van ontbinding verkeerde, is het op last van bevoegde zijde begraven. Van een nieuwe methode van propaganda maakt de Haagsche Ct. melding. Op een muntbiljet van 10 zag het blad met een caoutchouc-stempel gedrukt: Wat rechtvaardig is Iedereen onderwezen. Iedereen kiezer. Iedereen soldaat. Een metselaar uit Harlingen, dia op eene boeren hofstede in de nabijheid dier stad werkzaam was, had het ongeluk bedolven te worden onder een nieuw ge- metselden muur, welke voor een hevige wind- en stortbui bezweek. De man, die reeds diep in de zestig was, werd dood te huis gebracht. Door de politie te 's-Hage is een jongmensch aangehouden, die door middel van valsche wissels bij eene bankier*firma aldaar een bedrag van f 1200 wist machtig te worden. Na eerst in Amsterdam goede sier gemaakt te hebbeD, gaf hij de heltt van het overgebleven geld aan een vriend, begaf 2ich naar Brussel, verteerde daar nagenoeg de i est van het geld, en werd bij zijae aanhouding nog in het bezit ge vonden van slechts 40. Te Meedhuizen (Gr.) is een jongen gearresteerd, die er zijn werk van maakte, de brievenbus van de brieven te ontdoen, waarvoor hij *en valschen sleutel gebruikte. Zooals wel meer op de buiten de kom der gemeente gelegen dorpen en gehuchten gebeurt, liet men ook te Meedhuizen soms 5 centen bij den brief in de bus glijden, waarvoor de postbode dan zorgde voor de frankeering. Dit geld eigende de jongen zich toe, zoodat de geadresseerden dan 10 ets. briefport moesten betalen. Met het in werking treden der nieuwe spoor wegovereenkomst zullen bij de Staatsspoorwegen werk lieden, ouder dan 33 jaar, niet meer aangenomen worden; vroeger was deze termijn 3*5 jaar, terwijl zij, die den leeftijd van 60 jaar hebben bereikt, op verhooging van loon geen aanspraak m^er zullen kun nen maken. Reeds nu is er sprake van om de am bachtslieden boven de 65 jaar, nog in dienst zijnde, te pensioneeren. D Te Zevenbergen had een visscher zijn vischtuig te drogen gehangen op een weiland. Hij ving, ter wijl het daar hing, er nog wat mede. Evenwel geen visch zat in het tuig maar 1 patrijzen, die spoedig ter dood verooi deeld werden. Een deskundig onderzoek moet aan het licht hebben gebracht, dat de gezamenlijke hoeveelheid zinkwit, die in de ingewanden der overleden freule Smissaert gevonden werd, niet voldoen ie geacht mag worden om iemand te do oden. (4. Ct.) Ia de Gooi- en Eemlander schrijft L. B. S. te Hilversum het volgende «In vele bladen, behelzende d^ treurige vergiftigings ik kan mij toch den wilden jager niet voorstollen op u gelijkende en ik kan ook niet gelooven, dat alles waar is, wat men mij van u verteld heeft". De graaf keek somber voor zich. «Schijn bedriegt, juffrouw Hellwald", zeide hij op treurigen toon, «zoowel in het slechte als ia het goede. Men mag misschien dikwijls te slecht van mij gedacht hebben, een goede en reine ziel als de uwe kan ook wel te goed over mij denken. Misschien gelijk ik toch wel op den wilden j*ger". «Neen, neen" zeide Thekla trouwhartig, «lat ge loof ik niet, ook niet als u het zelf zegt". «Geloof het maar" sprak de graaf. «Maar geloof dan tevens, dat ik dien duivel nooit meer gelijken zal, niet meer gelijken wil. Misschien was het nooit zoover met mij gekomen, als ik altijd menschen om mij heen gehad had als u en al de anderen, die mij thans om gaven, in plaats van daarginder aan te leggen met de ons vijandige, dreigende maar toch verlokkende mach ten der wereld". «Ja, ja" zeide zij, «dat kan wel. Het moet wel moeilijk zijn daar buiten te leven en eene reine ziel en het geloof in God en de menschen te behouden. Maar na zijt ge uit die stormachtige wereld terug gekeerd, graaf, en hebt ge den vrede wederge vonden. Na blijft ge hier, niet waar?" Zij keek hem bijna smeekend aantoen scheen zij weder over hare eigene woorden te schrikken, zoodat hare hand op zijn arm trilde. Als ik altijd hier vertoefd had, zou ik gelukkig hebben kunnen zijn" zeide de graaf, haar diep in de oogen starend, zoodat zij de hare blozend nedarsloeg. Toen liepen ze zwijgend voort. Beiden waren blijk baar met hunne eigene ge lachten bezig. Wordt vervolgd.) zaak, staat geschreven over mej. Aafke Kuijpers, dat zij verondersteld wordt, bekend te zijn met de werking der vergiften, omdat zij als dochter van een apotheker hiervan op de hoogte kon zijn. "Vergun mij hierop eene aanteekening te maken De vader van mej. Kuijpers was omstreeks 1840 apotheker te Franeker. In 1850 oefende hij echter aldaar het beroep uit van wagenmaker en werd in dat zelfde jaar ook benoemd als stadsbouwmeester. Mej. A. K. was toen slechts drie jaar oud. Tot aan 1867 vervulde haar vader bovengenoemd beroep en vertrok 31 December 1868 naar Steenwijk, waar hij als provisor optrad in eene apotheek. Later ver huisde hij naar Wildervankmej. A. K. was toen reeds aan het conservatoire, en kwam nog slechts zelden in haar ouderlijk huis, en de meening dus, dat zij als apothekers-dochter bekend zou zijn geweest met de uitwerking van vergift, verliest bierdoor veel van hare waarde. Aanvankelijk was hare studie bestemd voor de piano, doch te Brussel werd men opmerkzaam op hare schoone omvangrijke altstem, en werd zij door eenige haar genegen invloedrijke families te Franeker in staat ge steld, deze studie te voltooien, die later aan de Hoch- schule te Berlijn is voleindigd". Aan de N. R. Ct. meldt men nog uit Amsterdam dat de rechtbank aldaar Aafke Kuijpers gedurende eene maand op Cachetta heeft gesteld, zoodat ge durende dien tijd niemand bij haar wordt toegelaten. Een uiterst zeldzaam geval in de Nederlandsche rechts pleging. Zaterdag gaf de weide tusschen Hom en de Weerd een curieus schouwspel te zien. De groote vergadering van ooievaars scheen daar gehouden te worden. M.eer dan 150 laDgbeenen waren er tegenwoordig; grootvaders en grootmoeders, weduwen en schoon mama's, papa's en jeugdige süaken, alles was er bij. 't Ging er deftig toe. Zij sloegen een grooten kring en midden in stond de raad der ouden naar 't scheen en zij schetterden en kwetterden. Na veel deliberatie gaf een der langbeenen het sein en men trok op het kasteel aan, waar de meesten, op de tinnen gezeten, den kop in de veeren staken en vernachtten. Op de poort alleen zaten er dertig. De baasjes, die er zoo- velen zijn, waren inmiddels tan schrik in 'tgras ge doken en zagen niet ongaarne het vertrek der langsnavels. Daar 't nu de tijd van trekken nog niet is, was deze verzameling opmerkelijk. Het schouwspel werd dan ook door vele nieuws gierigen uit de Weerd en Horn gadegeslagen. (N. Koerier.) Te Kaatsheuvel is de vermoedelijke dader van den aanslag op h^t leven van den veldwachter P. v. H. van Loon-op-zand, g«neamd P. en eigenaar van een rondreizendrn w.tpen, gearresteerd, doch uit het huis van den burgemeester, waar hij gebracht was, wist hij weer te ontsnappen. Op straat werd hij door deD heer S. kordaat gepakt en aan den rijksveldwachter K. en den on bezoldigden rijksveldwachter A. overge geven, wien hij alweer ontsnapte, zijn boezeroen in hun handen achterlatende. Sedert moet hij hier en daar nog zijn genen, doch ondanks alle mogelijke naspo ringen der politie, loopt bij nog vrij rond. Te 's-Bosch vervoegdo zich de vorige we<k op bet raadhuis een trouwlustige weduwe, die opnieuw in het huwe ijksbootje stond te trtden, om een dito weduwnaar g nkkig te maken De gabtuikeiijke ai kondiging in de kerk had reeds plants gehad, toen ten raadhuize was ontdekt, dat de naam der bru«d niet was Maria doch Cirolioa Maria. Volgens informatie der weduwe, die, als ze dan toch weer zou gaan trouwen, daarbij dan ook «alles in orde" wilde hebben, zou bet herstel dezer informaliteit on geveer dertig gulden kosten en dat had zij er nu niet voor over. Met haren aanstaande had zij de zaak eens goed besproken en ook die was van oordeel, dat het dan maar beter was het trouwen er aan te geven. Dit wilde zij den heeren maar eens even vertellen. Nu, de heeren vonden het goed. Dezer dagen is een 15 jarige loodgieter, uit de dakgoot van de Groote kerk te Arnhem, op straat gevallen. De jongen, die bewusteloos werd opgenomen, kwam spoedig tot bezinning, sloeg zich wat af en ging volgens de Arh. Crt. weder aan het werk, alsof er niets gebeurd was. Hij had zelfs niet het minste letsel door dien val bekomen. Dat doet denken aan den man, die boven in een lioogen kastanjeboom zattoen deze omwoei. Hij wachtte tot de boom dicht bij den grond was en sprong er toen netjes af. Hat Koning Willem's Badhuis op het vroegere Karthuher kerkhof te Amsterdam is gereed en wordt de volgende week voor het publiek geopend. Het is een fraai gebouwtje dat al dadelijk een aaagena- men indruk maakt. Ia den voorgevel is eea steen aangebracht met het inschiift: «Ter herinnering van den 75an verjaardag van Z. M. Willem III en de feesten, gevierd in April 1887, geschenk van." De naam van den schenker, die trouwens niet onbekend is gebleven, is nog niet ingevuld, omdat men niet weet, of de vermelding hem aangenaam zou zijn. De inrichting van biinen is zeer net en gemak kelijk. Er zijn 12 badkamertjes, 8 voor mannen en 4 voor vrouwea, benevens een wachtkamer voor mannen en een voor vrouwen. Een bad, koud of warm, zal met inbegrip van zeep eo handdoek, zes cent kosten, terwijl abbonaemantskaartjes bij den concierge verkrijgbaar zullen zijn. Hot badhuis is goed geventileerd en van verwarmingsbuizen voorzien. Een winkelier te Utrecht, wien het blijkbaar reeds lang scheen te hebben gehinderd, dat Donderdag avond een vijftal kinderen, van 6 tot 10 jaren oud, in da nabijheid zijner woning aan het spelen waren, maakte eensklaps aan hun vreugde een eiode, door hen met chloorwater of ander bijtend vocht te werpen. Toen de ouders op het geschrei der kinderen toesnelden, bleken drie hunner het vocht in de oogen te hebben gekregen, waardoor zij niet konden zien en veel pijn leden, zoodat onmiddellijk de hulp van een genees kundige moe3t worden ingeroepen. Hoewel men aanvankelijk het ergste vreesde, moet er toch alle hoop bestaan, dat het gebeurde, althans voor de kinderen, geen ernstige gevolgen zal hebben, "Voor den winkelier is dat echter nog zoo zeker niet, doordien de ouders van een en ander aangifte bij de politie deden en door deze een onderzoek is ingesteld. Dezer dagen werd het Nederlandsche volk ont haald op de naamlijst van vijftien Amerikaansche dames, nog a -prendrealthans d désirerdie elk eenige millioenen dollars ten huwelijk aanbrengen. Waarschijnlijk is het niet, dat deze wenk van de dagbladen tengevolge zal hebben, dat huwbare mannen of jongelingen uit ons land naar de Nieuwe Wereld zullen oversteken om aan de aangegeven adressen hun geluk te begroeven. Het practisch nut van deze op gave is dus niet zoo groot als dat der lijstjes van «goede partijen", die volgens de legende, door het personeel der ontvangers van de successie zouden worden opgemaakt. Alleen ziet men er uit, dat er ook in Amerika vrouwelijke millionairen zijn en dat was wel te vermoeden nu er zooveel heeren io dat geval verkeeren. Wat deze mannelijke millionairs betreft, men schat hun aantal in Amerika op vijf duizend (het Ameri- kaansch millioen op 2,500,000 gerekend). In 1865 waren er nog slechts twintig. In New-York alleen zijn er nu duizend. De eerste millionair was een Franschman, Girard, die als kajuitsjongen zijne loop baan begon. Hij vond in de lint van een passagier die aan de gele koorts stierf eene aanzienlijke som, welke nooit werd opgevraagd en die den grondslag van zijn fortuin maakte, dat bij zijn dood in 1831, 9 millioen dollars bedroeg. De tweede, die in 1848 stierf, liet 25 millioen nahet was de bekende J an Jacob Astor, die in 1783 naar Amerika overstak en met het verkoopen van violen en kleine muziekin strumenten zijn brood verdiende. Wij erkennen echter, dat het eenvoudigste middel om millionair te worden daarin bestaat, dat men eene vrouw vraagt, die het bezit. Maar ze moet dan ook »ja" zeggen. ArnhCt.) Te Rijssel is een jonge dame uit Solre le Chateau, die zich bij een tandmeester eenige tanden bad laten uittrekken waartoe haar een cocaïne-injectie was toe gediend, nadat de kleine operatie goed was afgeloopen, in zwijm gevallen en dood gebleven. Van Bonneville wordt geschreven dat een gids, die een tourist op den Col du Géant vergezelde in den doorgang der Seracs in een scheur gestort is, welke met sneeuw bedekt was. Dank zij de leDgte van het touw werd de tourist niet medegesleopt in den af grond. De gids, ofschoon gewond, werd met groote moeite gered. Na drie uren lang een hevigen sneeuw storm te hebben doorstaan, bereikten reiziger en gids Chamounix. Gebeurt het in ons land wel eens dat iemand, die reeds ridder is, bij abuis nogmaals dezelfde orde ontvangt, een professor aan een Parijsch lyceum, die in 1886 officier d'académie werd, ontvangt sedert dien tijd, op Nieuwjaar en op den nationalen gedenkdag, tolken jare dezelfde onderscheiding. Waarschijnlijk is dit eene wraakneming vaa een ambtenaar aan het Ministerie. Bij de onweer- en stormbui te Crefeld stortte Zondagavond, tengevolge van de doorbraak van het kanaal, een door omtrent 50 menschen bewoond huis in. Maandag waren er 20 gered,J terwijl erl3dooden en 3 gewonden uit de puinhoopen werden te voor schijn gebracht; 12 personen worden vermist. Uit de puinhoopen drong nog hulpgeroep door. Een telegram meldt, dat de groote werkstaking bij den New-York Central-spoorweg feitelijk is mis lukt, doordien de Arbeidsriddersvereeniging den strijd opgaf. Bovendien vond zij geenen steun bij de verwante vereenigingen, zoodat de bevelen tot werkstaking slechts gedeeltelijk werden opgevolgd. Inzonderheid de macbi- nisten-vereeniging wilde niet meedoeD, uit wraak tegen de Arbeidsridders, die in 1889 weigerden haar te steunen tegen den Quincyspoorweg. In Engeland is een storm opgestoken in de pers over de slechts toevallig aan den dag gekomen bijzonderheden betrekkelijk een nieuwe muiterij ouder da troepen. Een deel van het garnizoen van Chattam heeft zich verzet tegen de buitengewone corveeën, waarmede de sergeants-majoor hen des Zondags heb ben willen belasten, en waarvan men in de andere garnizoenen is vrijgesteld. Om aan hun verzet kracht bij te zetten, hebben de muiters zich van de munitie magazijnen meester gemaakt, hebben de deuren en vensters gebarricadeerd en geweigerd op de parade te verschijnen. Een twintigtal der belhamels bevindt zich thans ia het cachot. Wanneer dit geval op zichzelf stond, zou men er geen gewicht aan hechten, maar nu het zoo spoedig volgt op de muiterij der garde-grenadierg, die daarvoor met verbanning naar de Bermudeu-eilan- den gestraft zijn en op de insubordinatie der artillerie van Exeter en verschillende pogingen tot verzet van de marine-infanterie op Jamaica en Halifax, begint men dit verzet van meer beteekenis te achten. Dien tengevolge houdt men zich met den algemeenen toe stand bezig en laat men het in de pers duidelijk ge noeg doorschemeren, dat bij alle wapenen de onder officieren te dikwijls van hun macht misbruik maken en een druk op de troepen uitoefenen, welke da oor zaak zijn van de pogingen tot rebellie. Een onmenschelijke gruweldaad is te Kiew, Rusland, gepleegd. Op straat werd de öjarige Michel Podgoretski door twee mannen aangehoudeneen hunner goot een gansche flasch benzine over zijn kleeren uit en de ander stak ze daarop in brand. Hat kind werd, door de vlammen geheel omichtbaar, door toesnellende personen gegrepen en 't vuur xoo spoedig mogelijk uitgedoofd, maar de arme kleiae is zoo deerlijk gebrand, dat er bijna geen hoop op be houd is. Da booswichten maakten zich uit de voeten en zijn niet gevonden. Uit een brief ain don troosteloozen vader bleek dat wraakaeming over de door hem, als politiedienaar, vol brachte arrestaties van revolutionairen, aanleidi ig was tot de m onschonteerende handeling, terwijl hij door de «rechters in de volkszaak" met een nog gruwzamer dood ward bedreigd, zoo hij zijn betrekking niet spoedig opgaf.

Goessche Courant | 1890 | | pagina 2