Verklaart dat de beklaagde ten deze niet toereken baar heeft gehandeld. Verklaart haar mitsdien niet strafbaar, ontslaat haar van alle rechtsvervolging. Bepaalt dat de kosten zullen gedragen worden door den staat. Gelast dat zij in een krankzinnigengesticht aal worden geplaatst gedurende een proeftijd den termijn van een jaar niet te boven gaande. Voorts is nog veroordeeld: M. O., 72 j., te Kloe- tinge, gedetineerd te Middelburg, wegens: a. diefstal waarbij de schuldige het weg te nemen goed onder zijn bereik heeft gebracht door middel van een val- schen sleutel6. diefstal, tot eene gevangenisstraf van zeven maanden, met bavel dat de voorloopig in hech tenis doorgebrachte tijd in mindering zal worden ge bracht. Buitenlandse!) Overzicht. Buenos-Ayres, de voornaamste provincie der Argen- tijnsche republiek, heeft steeds er naar gestreefd, zich van het overige deel der Republiek af te scheiden en zoowel staatkundig als commercieel onafhankelijk te worden. Da andere provinciëa wisten dit tot nogtoe te verhinderen en sinds jaren scheen Buenos-Ayres zich in dien toestand te schikken. Doch indien thans de omwenteling mocht slagen, acht men het niet onwaar schijnlijk, dat de strijd om de onafhankelijkheid hard nekkig zou worden hervat en wellicht met goed gevolg ten einde gebracht. Omtrent de oorzaken van den opstand zegt de limes, dat President C Imans's regeering terecht geen ver trouwen inboezemde. Overal heerschte verwarring, vooral in geldzaken, en bedorvenheid in hooge kringen. De omwenteling is blijkbair maanden lang voorbereid en door de gevangennemmg van generaal Campos en jwjne mede-officieren verhaast, hoewel niet veroorzaakt. Een verslaggever van genoemd blad, die ooggetuige was van wat er te Buenos-Ayres voorviel, meldt: De revolutie ving aan te Palermo, waar de artillerie haar aankondigde met vuren op de politij en de troepen, die zich niet bij haar aansloten. Weldra was Buenos- Ayres ook het tooneel van den strijd. Da winkels werden daar geslotende politie verzette zich tegen de op standelingen, die met mitrailleuses de straten schoon veegden. Onderhandelingen werden gevoerd, maar te vergeefs. Inmiddels had de President Caiman de vlucht ge nomen en Pellegrini het uitvoerend gezag in handen gevat. De strijd werd niettemin verwoed voortgezet. De politie vuurde op de ongewapende menigte, die in de buurt van het door troepen bewaakte Gouverne mentsgebouw zich hai verzameld. Zij werd daardoor uiteengejaagd, doch daarna werd uit de venster* der huizen een levendig vuur op de politie geopend. Da verwarring en opgewondenheid namen steeds toe. Gene raal Campos had zich aan het hoofd der oppositie troepen gesteld en eene proclamatie werd uitgevaardigd, behelzende dat het volk, optredende in samenworking met een deel van het leger, besloten heeft een einde te maken aan da tot anarchie leidende en omgekochte en omkoopbare regeering van President Calmao. Het eerste besluit, door dit revolutionnaire comité uitge vaardigd, beveelt de mobilisatie van de nationale garde en de vorming van twee barger-bata'joQS. Te vijf uren seinde de correspondent dat er pogingen werden gedaan om aan de verdere afzending vao tele grammen een eiade te maken. Het vechten bleet nog voortduren. Da politie en de regeeringstroepen hadden de artillerie en de burger-bataljons twee malen aan gevallen, maar waren telkens teruggeslagen. Op dat tijdstip kon niet bepaald worden aan welke zijde de overwinning zou zijn, aan die dar opstandelingen of aan die der Regeering. Naar het heette, bevond zich de gewezen Minister van Financiën, Uriburu, onder de opstandelingen. Een later telegram zegt, dat de regeeringstroepen belangrijke versterkingen hebben ontvangen en dat President Celmaa te Buenos-Ayres was teruggekeerd. Men mag hieruit opmaken, dat Celman er in ge slaagd is, in de andere provinciën ondersteuning te werven. Omtrent den opstand zelf vullen een reeks van be richten de couranten, meest alle uit de Times geput. Volgens de laatste tijdingen zou de omwenteling be dwongen zijn met vervanging van den staatspresident Celman door Pellegrini en met verleening van amnestie aan de opstandelingen. De nit velerlei nationaliteiten samengestelde bevol king schijnt zich buiten den strijd te hebben gehouden, wel hem streng veroordeelend, over het buitengewone voorval, dat het kleine stadje uit zijn kalme rust had opgeschrikt. De meesten begrepen echter niet wat deaan- leidiog had kunnen zijn, dat de algemeen beminde en ge achte jonge man in znlk pene zaak kon gewikkeld worden met den vorst van Hohenwartburg, die bij al zijne m'nzame gastvrijheid toch zorg droeg altijd binnen de perken te blijven, die zijn rang en zijne positie in de maatschappij hem voorschreven. Men sprak van een lunch, waarbij de jongelui wat opgewonden waren ge weest en men begreep niet, dat de vorst onder der gelijke omstandigheden een gerezen geschil zoo hoog had opgenomen. Het gezelschap echter, dat op dien bewusten avond op het kasteel gjweest was, vermoedde wel een ernstiger reden voor het duelhet gedrag van de vorstin en van luitenant van Meisenberg was toen toch op zijn zachtst genomen hoogst zonderling geweest. Maar hoe ernstiger bun allen de zaak toe scheen, hoe minder zij er over durfden te spreken en alleen onder vier oogen waagden enkelen er hunne meening over te zeggen. Vooral in het huisgezin van den heer van Riesen was het stil en somber. De president was, niettegen staande het groote verschil in leeftijd, een groot vriend van den vorst, wiens edel karakter hij naar waarde wist te schatten. Het gebeurde deed hem dan ook oprecht lead en ia den huiselijken kring sprak hij meermalen zijne verbolgenheid uit over dan luitenant van Miiseabarg, die op zoo schandelijke wijze het geluk on da aar dar vorstelijke familie, die hem altijd zoo I zoodat die uitsluitend gevoerd is tusschen de regee ringstroepen en de gewapende aanhangers der «Union Civica". Gemengde Berichten. Men verzoekt ons de aandacht onzer lezers te vestigen op de advertentie in dit nommer, betreffende de feestelijke opening van het militair tehuis te Bergen- op-Zoom op Maandag 4 Aug. a. s. De sedert Februari van het vorige jaar voort vluchtige J. J. De S., vroeger secretaris der gemeente K!o9tinge, moet thans met vrouw en kinderen in Brazilië zijn. Zij arbeiden aldaar in eene rijstfabriek. Middelburg. Bij de behandeling van het adres van den kerkeraad der Ned. Herv. Gam. alhier om af schaffing der kermis, in den gemeenteraad, werd door het lid mr. E. P. Schorer sterk gepleit voor afschaf fing, vooral ook omdat er zooveel sterkedrank werd misbruiktdoor een der leden van den gemeenteraad werd mr. E. P. Schorer gewezen op hetzelfde ver schijnsel bij Christelijke feestdagen, en werd aan den Voorzitter gevraagd of er niet met officiëele cijfers kon medegedeeld worden of het getal processen-ver baal op kermis grooter was dau op Chr. feestdagen. De Voorzitter kon in die zitting niet dadelijk op die vraag antwoorden. Naar wij nu vernemen is de Bur gemeester in het bezit gesteld van een vijfjarige statis tiek van het getal processen-verbaal op kermissen en op Chr. feestdagen daaruit moet gebleken zijn dat op kermis den tijd in rekening genomen meer processen-verbaal wegens dronkenschap worden opge maakt dan op Chr. feestdagen. Ierseke. Zondagavond kreeg een oppassend huis vader twist met zijne vrouw, omdat zij naar de bij eenkomsten van het «Leger d6r Heils" wilde gaan. Toen de man het haar wilde beletteD, omdat hij daardoor genoodzaakt was alleen voor zijne kinderen te zorgen, gaf zij ham een slag in het gezicht, waarop hij zich zoo boos maakte, dat hij koit daarop een toeval kreeg. Zijn toestand was Maandag zeer gevaarlijk. Bij het gedeeltelijk afbreken en hernieuwen van eenige gebouwen eener hofstede te OsseDisse, toebe- hoorende aan den heer D. Saidlitz te Hulst, vond mea in een der muren gemetseld drie aarden pot jas, die bij de opening bleken te bevatten pl.m. zestien honderd gulden in zilveren rijksdaalders en galden- stukken, dragende verschillende jaartallen van 1831 tot 1848; de schat is tusschen den vinder en den eigenaar verdeeld. Naar men verneemt, moet ia de gemeenteraads zitting te Krommenie op Woensdag zulk een ernstige woordenwisseling tusschen den Voorzitter en het raadslid S. hebben plaatsgehad, dat eerstgenoemde zich van zijn waardigheidsteeken ontdaan heeft en hoogstwaarschijnlijk zijn ontslag zal indienen. Toen Zaterdag een voerman te Arnhem een herberg binnentrad eu daar eenige oogenblikken ver toefde, bekroop zijn paard de lust om eens te zien waar zijn baas bleef. Het stootte met den kop door een ruit, die verbrijzeld werd, terwijl een aantal glazen en flosschen op den grond vielen, rinkelend dit on gewoon bezoek aankondigende. Het paard kreeg eenige wonden aan den kop. Op de Utrechtsche kermis heeft een nog onbe kend gebleven persoon zich Zaterdagmiddag op slinksche wijze in het bezit weten te stellen van een horloge met ketting, toebehoorende aan een pbotograaf, die met zijae tent op de Mariaplaats stond. Onder voor geven van zijn portret te willen laten maken, wist hij dezen namelijk te bewegen, hem voor eenige oogen blikken zijn horloge met ketting te leenen en maakte zich daarmede uit de voeten, op een oogenblik dat er eenige bezoekers kwamen en de pbotograaf zich met dezen onderhield. Toen de diefstal ontdekt werd, was de dader reeds spoorloos vordweneo. Naar aanleiding van het bericht, dat in de coöperatieve broodfabriek «De Volharding" te 's-Hage de «normale werkdag" van 's morgens kwart vóór 5 uren tot 's avonds 9 uren, te zamen 16 uren, duurt, zonder aflossing door ploegen, deelt Recht voor Allen het volgende mede: «Er zijn twee ploegen bakkers, dag- en nachtploeg, welke om de week verwisseld wordende nachtploeg werkt van namiddag 6 tot 's morgens 6 uur dus 12 en de dagploeg van 's morgens 6 tot namiddag 6 uur. Alzoo werken de bakkers door elkander 72 uur. De loopers door elkander 63 uur, hoog opgegeven." Wat echter nog niet wegneemt dat de socialistische werkgevers den eisch van 8 uren arbeid voor hun eigen personeel niet inwilligen. gastvrij had o-itvangen, hal aangetast. Geertruida wis selde bij dergelijke gesprekken herhaaldelijk van kleur en hare moeder keek haar dan medelijdend aan, maar haar vader sprak integendeel nog scherper zijn oordeel uit. Niettegenstaande zijn madelijden met den vorst scheen het hem toch eene zekere vreugde te verschaft in, dat hij gelijk had gehad met zich tegen da gevojlens zijner dochter te verzetten en dat hij juist de voor spraak der vorstin, die hem thans dubbel afschuw inboezemde, zoo beslist had afgewezen. Natuurlijk dacht niemand er in de gegeven omstan digheden over een bezoek op Hohenwartburg af te leggen. Alleen pastoor Meinert bezocht de vorstin bijna dagelijks; hij bleef lang bij haar, maar telkens verliet hij somber en droerig haar kamer. Dan vorst begroette hij slechts vluchtighij kon er niet toe komen bij hom te verwijlen en hij ontvlood thans da vertrekken van het slot waarin hij vroeger dikwerf zulke prettige uren had doorgebracht en zooveel geluk had aanschouwd. Zoo had de donkere wolk, die boven het kasteel Hobenwartburg was opgestegen, alles in aan dikke duisternis gehuld, die verlammend werkte op het leveu in het anders zoo vroolijke slot. Alleen Salaatieri was kalm, rustig en opgewekt en de pastoor drukte hem dikwijls met een hartelijk woord van dank de haad als hij zag hoe deze vreem deling, dien het toeval in zulke kommervolle tijden op het slot had gebracht, zijn best deed den vorst door zijne gesprekken op te wekken en voor vertwij feling te behoeden. (Wordt vervolgd) Te Eernnes had een onbemiddelde kleine boer, die eenigszins afgezonderd woont, twee varkens afge leverd en het geld, dat hij daarvoor ontvaDgen had, gedeeltelijk in eene kast geborgen, die zich in zijn huisvertrek bevindt. Met zijne huishoudster was hij naar het veld gegaan om gras te snijden, toen een dief, die zich waarschijnlijk in het naburige hout ver scholen had, door eene zijdeur, die anders niet gebruikt wordt, zich toegang tot de woning verschafte en den armen man vijftig gulden ontstal. Maandag ontlastte zich boven Oirschot eene hevige onweersbui. Op het midden van het dorp sloeg de blik sem in eene woniDg, met het gevolg, dat eene oude vrouw, dicht bij het raam gezeten, werd getroffen. Zij gaf nog teekenen van leven, doch was een oogenblik daarna overleden. Ook de geit op de stal was dood. Een begin van brand in het dak was spoedig gebluscht. Pruimeboomen dragen rijkelijker, wanneer men de kronen, evenals van de vruchtboomen, van tijd tot tijd uitdunt (niet inkort). Het volgende moge daarvoor tot bewijs aangevoerd worden IemaDd liet in het voorjaar zijn pruimeboomen eens nazien, waarover zijn buren den mond vol hadden, want zoo iets was nog nooit gebeurd. «Wij zullen eens zien", zoo spraken zij, «of die nieuwigheid goede gevolgen zal hebben!" Eu ja, die nieuwigheid had goede gevolgen. De boomen, die nagezien en van het te dicht staande hout in de kronen gezuiverd waren, bloeiden rijkelijk, maar dia van de buren ook. De eerste zetten rijkelijk vrucht, de laatste ook. Maar de pruimenboomen van de buren lieten in den loop van den zomer voor het grootste gedeelte de vruchten weder vallen, terwijl de gezuiverde boomen in den herfst onder den last der vruchten, die ook veel smakelijker waren, bijna be zweken. (R. Nbl.) Het bericht van de Avondpostdat de winkelier te Amsterdam, bij wien zinkwit gekocht is (vergiftiging freule Smissaert), ontdekt werd, wordt door het H.blad aldus bevestigd en aangevuld: De justitie heeft bij alle handelaren in verfwaren en drogisten het portret van Aafke Kuypers doen ver- toonen, dus ook ten huize van den heer II. Zirschky, Lange Leidschedwarsstraat 47. Deze herkende zonder aarzelen in het hem vertoonde portret dat van eene dame, die in Mri jl. in zijn winkel voor een stuiver zinkwit bocht (V«o kilogram). Ia den winkel was op dat oogenblik ook aanwezig de heer A. Zirschky, een neef van den winkelier, die eveneens onmiddellijk het portret heikande. Bij den aankoop was ook nog een praatje gehouden, want de heer H Zirschky, meenende dat zinkwit wel niet voor eenig ander doel zou worden gebruikt dan om verf aan te maken, vroeg of er geen olie bij noodig was. De dame antwoordde ontkennend. Nadat beide heer en Zirschky door den rechter van instructie waren gehoord, zijn zij Donderdagavond jl. bij de verdachte in de cel gebracht. Pertiient en dadelijk horkenden beiden ook nu Aafke Kuypers als de vrouw die in den winkel het zinkwit zich had aan geschaft. »Gad, dat is valsch, dat is valsch", zei da verdachte, overigens vrij onverschillig do zaak opnemende. Zij toonde eenige voldoening toen de heeren Z-rschky den hun vertoonden mantel niet herkenden als een kleedingstuk dat de verdachte dien avond zou hebben gedragen. Het moet echter reeds zijn gebleken dat die mantel na Mei jl. is gekocht. Ook de vrouw van H. Zirschky was bij den aan koop in den winkel. Zij is echter sedert eenige dagen bedlegerig en niet in staat nu reeds verklaringen af te leggen. Volgens h?t Vliegend Blad verhoorde de rechter commissaris Maandag een juffrouw, wier moeder 13 Februari 11. na het gebruik der koffie bij mej. Aafke Kuypers looze brakingen met hevige lijfpijueu had, 36 uren daarna bewusteloos werd en 9 dagen na het verbruikte overleed. Omtrent deze zaak deelt de Amst. Ql nog mede Eene gewichtige getuigenis zal ongetwijfeld zijn die van mej. C. Van Steenhoven, zoogzuster van de overledene freule Smissaert. De moeder van genoemde juffrouw is den 23en Februari dezes jaars overleden, onder even zonderlinge omstandigheden, terwijl haar ziekte met dezelfde verschijnselen gepaard ging als die der overledene freule, welke ziekte 9 dagen duurde en door dr. Butól verklaard werd voor bronchitis. Da gronden, waarop deze beide sterfgevallen in verband gebracht zijn met al het geheimzinnige, dat deze ge schiedenis omringt, zijn de volgande Da overleden jnff *ouw Van Steenhoven was reeds 38 jaren met de familie Smissaert bekend, bij wie zij hare diensten als min vervulde. Dat zij bij de oude mevrouw Smissaert in zeer hooge gunst stond, kan blijken uit het feit, dat haar door de oude mevrouw bij testamen taire beschikking een maandgeld werd toegevoegd van 10, dat bij haar dood zou ophouden. Een an Ier feit, dat niet van belaag ontbloot ia, is het vo'gende: De vorige week meidien zich bij de genoemde juf frouw G. v. Sleenhoven de beide freules Lucie Smis saert en Teding van Berkhout aan, en vroegen terug gave van brieven, die de overleden juffrouw Van Steen hoven ontving toen freul9 Smissaert nog in laven was. Daze brieven waren van zeer intiemen aard, hetgeen te verklaren is uit de langdurige en goede verstand houding tusschen juffrouw Van Steenhoven en de fa milie Smissaert. Da varklaring, dat deze brieven verbrand waren, moet aanleidiDg gegeven habben tot een heftig tooneel tusschen genoemde juffouw C. Van Steenhoven en de bQile freules. Jaff'ouw C. Van Steenhoven, die na at het gebeurde in deze zaak natuurlijk verschillenda vermoedens begon op te vatten, begaf zich naar den heer Van Lidden Hulsebos, een der scheikundigen, dia in deze zaak werkzaam zijo, en legle genoemden heir haar ver moedens bloot. Dize raadde haar aan.de justitie met een en ander in kennis te stellen, hetgeen zij dan ook deed. Ia verban! hiermede is zij voor dm rechter-com- missaris gehoord, waar zij haar verklaringen en ver moedens heeft herhaald. Reeds lang is er ook in Pruisen over geklaagd, dat vele personen, tot de meest beschaafde en ont wikkelde standen behoorende, eene zeer moeilijk lees bare, velen zelfs eene werkelijk onleesbare hand schrijven. Ook de Academie van Wetenschappen schijnt daarvan last te hebben gehadalthans zij heeft nu bij het uit schrijven eener prijsvraag bepaald, dat ieder ingezonden antwoord, hetwelk niet ten volle duidelijk geschreven is, eenvoudig zal worden ter zijde gelegd. Een dezer dagen te New-York overleden zee kapitein had den wensch te kennen gegeven, dat zijn lijk zou worden verbrand en de asch in zee geworpen. Na de verbranding gingen de familie en vrienden op e3n stoomboot, die in rouw was gehuld, in zee. Een groot aantal schepen, alle halfstok vlaggende, volgden. Na een toespraak van een predikant werd de vaas geopend en in de zee uitgestort. De heer Ignazio, bewoner van een woning in de Humberto Nicolo Dantestraat te Sezz8, nabij Rome, had de overheid dikwijls opmerkzaam gemaakt op den toestand van het huis, dat door hem met nog meer familiën werd bewoond. De overheid hield zich echter doof, terwijl Ignazio de wijste partij koos en Zondag ging verhuizen. Maandag stortte het gebouw in en werden tien personen onder het puin bedolven, waar van zeven werden gedood. Een indringerig wijnreiziger valt een heer lastig met het aanprijzen van zijn witten wijn. Daar hij niet goedschiks weg wil laat de heer hem eindelijk het huis uitgooien. Na een minuut verschijnt hij echter •weer in de deur. «Ben je daar nu weer, onbeschaamde kerel? Ik heb je toch het huis uit laten zetten". «Dat was vanwege de witte wijn; misschien kunt u wel roode gebruiken?" Zekere Rudigoz, die zeer armoedig leefde te Lyon, is gestorven. De man liet twee millioen frs. nahij vermaakte die aan de gemeenten Turijn, Flo rence, Napels en Milaan, op voorwaarde dat in ieder dier steden een gedenkteeken voor hem zal worden opgericht (te Turijn ook een kostbaar grafmonument) dat op zijn sterfdag een plechtige dienst in de kerk voor hem zal worden gehouden en aalmoezen zullen woiden uitgedeeld. De familie zegt, dat de man niet wel bij het hoofd was en komt tegen het testament op. Woensdagavond, zegt het Handelsblad v. Antw., terwijl men bezig was in de St-Baafskerk te Gent aan het wegbreken der marmeren bekleedsels uit de kruisbeuk, heeft men een grafkelker ontdekt, die een drietal meters groot is. Op de muren zijn een mijter, een bisschopsstaf, een wapenschild en een opschrift geschilderd. Alhoewel men tot nu toe het opschrift niet heeft kunnen ontcijferen, is het zeker dat het ontdekte graf dat is van den beroemden Viglius, proost van Sint-Bavo. Aanstonds heeft het bestuur van de kerkfabriek, den heer A. vau Assche, bouw kundige en lid der koninklijke commissie van monu menten, doen verwittigen, om naar behooren de ver dere werken door deskundigen te doen bewaken. Bij keizerlijke ukase wordt bepaald, dat veroor deelden niet meer naar Siberië zullen worden gezonden maar naar landbouwkoloniën, die in den Caucasus zullen worden gesticht; zij zullen niet meer worden opgesloten, maar handenarbeid in de open lucht ver richten. Een Iersch rechter moest zitten in een geding tegen twee straatroovers. Tot zijne groote verbazing sprak de jury het «niet schuldig" uit. Onmiddellijk daarop sprak de rechter tot den cipier Gij zoudt mij zeer verplichten als gij deze twee respectabele heeren nog hier hieldt tot half zeven of zeven uur. Ik moet naar Dublin en heb dan ten min ste twee uur op hen vooruit. Op verzoek van lord Herschell zijn door Stanley en dr. Parke waarnemingen gedaan over het nut der vaccinatie, tijdens hunne laatste expeditie in Afrika. Dienaangaande bericht thans de Central Zeitungdat dr. Parke 40 inlandsche karavaan-dragers heeft in geënt, waarvan bij eene kort daarna uitgebroken pok kenepidemie 38 gezond bleven en slechts 2 in lichten graad door de ziekte werden aangetast, terwijl de niet ingeente dragers om hen heen «mne die Fliegenaan de pokken wegstierven. Onder het opschrift «ie Kluizenaar van Fü-'- stenriad" wordt in verschillende Duitsche bladen een schets gegeven van den toestand, waarin de onge lukkige Koning van Beieren in den laatsten tijd verkeert. De geestestoestand van Koning Otto, schrijft men, kan in het algemeen niet meer in aanmerking komen alleen kan nog van eeu lichaam worden gesproken, waarin elk zieleleven heeft opgehouden. Doch ook zelfs de schijnbaar onverstoorbare pbysischa kracht van dit lichaam is dikwijls plotseling geheel en al aan inge vingen van het oogenblik onderworpen. Hit is nog niet laag geleden dat de Koning hardnekkig elk voedsel weigerde en de list of middelen, welke de doctoren daartegen vroeger aanwendden, geheel en al vrnchteloos waren. De lievelingsbezighei 1 des Konings is rooken en onophoudelijk is hij bezig met het draaien van sigaretten, welke hij nauwelijks aangestoken weder wegwerpt om den rook van een andere nog betere in te ademen. Toen nu de perioie weder iatrad waarin de Koning elke voedingsstof afwees, onthield men hem op de volgende wijze het genot van het rookenOp het etensuur bevonden zich in het vertrek des Konings een kamerheer en een geneesheer. Beide heeren zetten zich aan tafel en lieten het zich goed smaken, alsof de Koning, die in een hoek zat, niet aanwezig was. Rondom het couvert, dat voor Koning Otto gedekt was, waren sigaretten nedergelegd, die hun verlokkende uitwerking op den lioogen lijder niet misten. Lang zaam kwam hij met de oog ui strak op de sigaretten gericht naar de tafel, stak da hand uit om een dier geliefkoosde voorwerpen op te nemen, toen eensklaps de geneesheer er een servet over uitspreidde en tot den Koning zeide: «Majesteit, eerst aten en dan rookea". Dj Koning versload met haast de hem toegediende spijzen, greep daarop snel naar de sigaretten en ijlda met den kostbaren buit naar zijn woonkamer.

Goessche Courant | 1890 | | pagina 2