Middelharnis gebracht had, waar er twee scholen zijn, de eene uitsluitend voor de jongens, de ander voor de meisjes, en na persoonlijk onderzoek aldaar, later nog aangevuld door correspondentie met het hoofd der meisjesschool aldaar, was de heer Crucq zeer met zulk eene regeliDg van het onderwijs ingenomen ge raakt. Naar aanleiding der drie volgende stellingen: a. De school moet opleiden voor het leven; b. Het laven stelt den man andere eischen dan de vrouw; c. De leerplannen dienden in de hoogste klassen voor jongens en meisjes te verschillenbetoogde hij voor zich met volle overtuiging de groote voordeelen van zulk eene scheiding, ook ten plattelande. Alleen zou hij de leerlingen naar de kunne pas willen scheiden iu het vierde leerjaar. Tot zoo lang is voor allen het elementair onderwijs van evenveel waarde. Dan zou het onderwijs der jongens vrij wel blijven, als het nu is, maar voor de meisjes zou de behandeling der hoofdvakken, inzonderheid het huishoudrekenen, meer overeenkomstig hare bestemming kunnen zijnde zoogenaamde bijvakken zouden voor haar meer in 't algemeen kannen worden behandeld en het onderwijs in de handwerken een hoofdvak kunnen worden. Zulk eene regeling, meent spreker, zou der zedelijke zoo wel als der verstandelijke opvoeding zeer ten goede komen en beter aan de eischen, die het praktische leven den man en de vrouw stelt, voldoen. Wellicht dat dan ook de socialistische ontevredenheid minder reden tot pruttelen zou hebben. De heer L. v. Langeraad »an St. Maartensdijk ver haalde, hoe deze quaestie reeds 30 jaar geleden eene biülante was, die toen eindigde met op school even- mm de leerlingen naar de sekse te scheiden als het huisgezin of de maatschappij dit doet. Da heer A. T. C. Swenne van Wissekerke hield eene lezing naar aanleiding van: «Hat zieke kind" van Jac. Vosmaer. Na voorJeziDg van dit geestige en gevoelvolle fragment van Meester Maarten Vroeg vond hij vela interessante aanknoopingspunten tusschen het voorgelezene en de huidige toestanden op school. Natuurlijk dat Mr. Vroeg met de onderwijzers, de kinderlijke patient met den leerling vergeleken werd. De heer A. A Beekman moest door het niet aan komen zijner speciaal voor dergelijke lezingen vervaar digde kaart tot zijn leedwezen en dat der vergadering afzien van het houden zijner lezing over Een en ander uit de geschiedenis onzer beneden rivieren en aangelegen landen. Ten slotte besprak de heer J. De Rsij van St. Anna- land het welbekend werk onzer groote romancière, wijlen mevr. BosboomToussaint, «Majoor Frans." Na eerst deD inhoud kort te hebben weergegeven, ging hij de groote verdiensten van dit werk na; roemde het als een kunstwerk van hooge waarde besprak de voor- en nadoelen van den briefvorm waarin het geschreven is en gaf aan, waarom het, als ge schreven in 1874, den bloeitijd van dames als Mina Kruseman, Eiise Baart e. a., hoewel tegen de valsche emancipatie der vrouw gericht, toch nog geen tendenz- roman genoemd mag worden. De voorzitter, na zijn dank en hulde gebracht te heb ben aan de sprekers van dezen dag, aan de opgekomenen voor hunne belangstelling en aan de zangvereemgingen «Tolen" en >Noord-B«veland" voor het genot, door haar beurtelings aan de vergadering verschaft, sloot daarna de officiéele bijeenkomst. Daarop ving een rijtoer aan naar Kamperland en terug over Wissakerke en Geersdijk, die, begunstigd door allerschoonst weer, den deelnemers een flinken blik deed slaan op het vele schoone in dit deel van het eiland en hun veel genot verschafte. Een gezellige maaitijd vereenigde nog verscheidene uren de meeste der opgekomenen recht vriendschappe lijk, terwijl de liefelijke tonen van het fanfarengezel- schap «Eendracht maakt Macht" van hier de feest vreugde der discbgenooten zeer verhoogde. Builenlamlscft Overzicht. In het Engelsche Lagerhuis heeft de heer Gladstone betoogd, dat hij, hoewel de beweegredenen goedkeurend die den markies van Salisbury leidden tot het sluiten van het verdrag met Duitscblaod betreffende Helgoland, de annexatie van het grondgebied in tijd van vrede ongrondwettig acht. Wijl hij nu de verantwoordelijk heid van zulk een handelwijze voor de toekomst niet op zich wilde namen, zal Gladstone niet deelnemen aan de beraadslagingen, die in de Kamer over dit ontwerp zullen gevoerd worden. De minister Goschen betreurde, dat de heer Gladstone zich onthield. Hij zeide verder, dat aan Franarijk mededeeling is gedaan van de onderhandelingen be treffende het Britsch protectoraat over Zanzibar en dat Hij telde. Bij »éan" hief van Meisenberg zijn pistool omhoog. De vorst keek hem trotsch en somber aan. Salantieri's oogen straalden een phosphorisch licht uit. Langzaam hief van Meisenberg den arm op, onverschillig, alsof zijn geest ver weg was van de plaats, waar zijn lichaam zulk eene afschuwelijke daad ging plegen. «Twee 1" telde van Velzen. Meisenberg's arm deed eensklaps een ruk zijwaarts. «Driel" Het schot knalde. Ver zijwaarts hoorde men den kogel door de takken der boomen fluiten. Salantieri wendde zijn blik naar den vorst en liet nu op hem zijne oogen fonkelend rasten. Bij het eerste commando hief de vorst den arm op; hij richtte den mond van het pistool ver boven het hoofd van zijn tegenstanderdaarna zakte zijne hand en toon bet schot viel, fbot de kogel dicht langs het hoofd van Meisenberg. Hetzelfde gebeurde bij het tweede schot. Weder ontving Meisenberg's arm, even voor het commando «drie", eeu duw naar rechts, terwijl de loop van het wapen van den vorst zakte en toen deze ten tweeden male schoot, stortte de jonge officier ter aarde, terwijl zijn uniform met bloed werd overstroomd. Van Velsen en de dokter snelden op hem toede kogel was hem rechts in de borst gedrongen. De dokter beval onmiddellijk nadat hij bem onder zocht had hem naar de stad te transporteeren en sprak da hoop uit, dat de wonde niet doodelijk zou ziju. hij reden bad aan te nemen, dat de onderhandelingen op bevredigende wijze zullen eindigen. In zake Helgoland heeft de Kroon niet van haar recht gebruik gemaakt om een verdrag te sluiten, maar zij wenscht, dat het Parlement haar zijne in stemming zou betuigen voor den afstand van het eiland. Ofschoon deze handelwijze afwijkt van den gebruike- lijken weg, nemen de Ministers de verantwoordelijkheid op zich. Het ontwerp is met groote meerderheid door het Lagerhuis aangenomen. In een der aitikelen van de Anglo-Duitsche Conven tie wordt, naar men weet, bepaald dat Eogeland al ziju invloed op den sultan van Zanzibar moet aan wenden om dezen te bewegen zijn souvereine rechten op het kustland tegenover het eiland Zanzibar aan Duitschland af te staan tegen een billijke vergoeding voor hetgeen hij daardoor verliest. Aanstonds was de sultan in beginsel tot zoodanige schikking bereid, maar nu het op cijfers aankomt, stelt hij zulke eischeD, dat Duitschland er zdfs geen bod op kan doen, en dus al aanstonds weder Esgeland te hulp moet roepen. Verzekerd wordt, dat Bulgarije aan de Porte eene alliantie tusschen Turkije en Bulgarije heeft voorgesteld. Bulgarije zou zich verbinden ingeval van oorlog Tur kije met 60.000 man bij te staan de Porte zou Vorst Ferdinand erkenen en de wenschen der Bulgaarsche Rageering omtrent Macedonië inwilligen. Dit laatste is nu reeds gedeeltelijk geschied, gelijk gemeld is. Er zullen drie Bulgaarsche bisschoppen ia Macedonië benoemd worden. Met deze concessie schij nen de Bulgaren zeer ingenomen te zijn. Maar natuur lijk zou eene erkenning van Vorst Ferdiüand aan de Bulgaren en zeker aan de Bulgaarsche Regeering nog veel meer naar den zin zijn. Dat de Porte hiertoe echter tegenover Rasland zal durven overgaan, is niet waarschijnlijk. De betrekkingen tusschen Bulgarije en de Porte zijn in elk geval op het oogenblik veel beter dan die tus- de Porte en Servië. In Servie is men juist over die concessie aau Bulgarije omtrent de bisschoppen in Macedonië zeer ontevreden. Bovendim heeft de Porte geweigerd de door de Servische Regearing gevraagde schadevergoeding wegens het vermoorden van den Ser- vrichen consul Marinkowitsch te Prischtina te verleenen. Waarschijnlijk zal de Servische Regeering daar nog maals op aandringen. Ze heeft door haren gezant te Konstantinopel tegen de benoeming der Bulgaarsche bisschoppen in Macedonië laten protesteeren. Uit Konstantinopel wordt gemeld, dat de Russische gezant in de nota, die hij aan de Porte overhandigd heeft ter zake van de aanstelling van Balgaarsche bisschoppen in Macedonië, verklaart, dat de handel wijze der Porte eena beleediging is voor Rusland en eene uittarting. De gezant vertrekt den 30sten dezer met verlof, en daarover wordt veel gesproken. Dat de Porte voorzichtig zal zijn wordt bevestigd in een bericht uit Konstantinopel aan de limes. Vol gens dit blad toch is de Porte verontrust door eene nota van den Russischen gezant, waarin gezegd wordt, dat de concessiën, die aan Bulgarije zijn gedaan, ver nederend voor den Sultan zijn. De vorderingen van Bulgarije zijn kunstgrepen om den wankelenden troon van Ferdinand van Coburg, wiens bestuur onwettig is, te stutten. Da nota voegt er bij, dat, daar de Bulgaarsche Regeering Rusland vijandig is, de inschik kelijkheid der Porte jegens die Regeeiing getuigt van weinig vriendschappelijke gezindheid jegens Rusland, en bedenkelijke gevolgen zou kunnen hebben. Gemengde Berichten. Jl. Woensdag werden door de politie alhier in «den Poel" twee deserteurs van het depot van disci pline te Vlissingen achtervolgd en gedreven in de richting van de gemeente Nisse. Thans hebben beiden zich vrijwillig aangemeld: éen te Rozendaal ené -nte Kloetinge. Zij hadden zich van huone militaire kleeren ontdaan en deze verwisseld met een boerenpak. Gisteren zijn zij naar hun korps te Vlissingen teruggebracht. Zaterdagmiddag omstreeks kwart vóór éen uur ontstond er een begin van brand in een hok, dienen de tot bergplaats naast de woning van J. G. aan den Westsingel alhier. Een vijfjarig kind had zich meester gemaakt van een doosje lucifers en was daarmede naar het hok geloopen en stak ze aan, waardoor eenige bossen hooi in brand geraakten, die op het dak van het hok lagen. Het kind liep daarop weg, doch de bewoners bemerkten den brand spoedig, zoodat die met behulp van de buren weldra gebluscht was. De schade is gelukkig gering; zij bepaalt zich tot enkele bossen hooi en tot beschadiging van een handkar, die in het hokje was geborgen. De vorst stond bleek en onbewegelijk en keek strak naar zijn tegenstander, die voor hem op den grond lag. Een oogenblik scheen het alsof een warmer gevoel zich bij hem trachtte baan te breken en hij den ge wonde de hand wilde reiken Maar dadelijk daarop werden zijne blikken weder somber als te voren. Hij groette koel beleefd, nam Salantieri's arm cn liep snel door het bosch naar zijn rijtuig. «Ik wilde hem niet treffen" zeide hij tot Salantieri, toen ze in het rijtuig zaten, «God is mijn getuige, dat ik het niet wilde. Eene trilling van mijne hand, onafhanke lijk van mijn wil, was oorzaak, dat de kogel zijn noodlot- tigen weg nam. Maar al moge hij ook niet zoo heel schuldig zijn ik zou het haast gaan gelooven vevg ffenis schenken kan ik hem toch niet 1 Ik kon hem de hand niet reiken, zooals anders toch gebruike lijk is, want ik wil niet liegen, zelfs niet door een handgebaar. Ik zal voor zijne ziel bidden, dat God een genadig rechter voor hem moge zijn. wanneer Hij hem tot zich mocht roepen; maar vergiffenis schenken neen, dat kan ik niet. Hij heeft op misdadige wijze mijn geluk verwoest". «Ik begrijp u" zeide Salantieri kalm. «Het i3 sen schoon wooïd zijn vijanden te vergeven, maar wie kan dat? Vindt de mensch ooit vergeving bij het harde oordeel der wereld voor een schuld, die de zijne niet is liet hij er zacht op volgen, terwijl een woeste haat in zijne oogen te lezen stond. Da vorst bemerkte het niet; hij leunde als vernie- Kwademlamme. De Handboog-sociëteit «Vooruit gang zij ons streven" zal in den loop der maand September een concours geven naar den vasten vogel, welke door muziek zal worden opgeluisterd. Heinkenszand. In den nacht van Zaterdag op Zon dag hadden in deze gemeente weder ernstige baldadig heden plaats. Zoo zijn o. a. vijf ruiten in het kerk gebouw der Chr. Geref. gemeente ingeworpen. Voorts zijn voor de woningen van verschillende ingezetenen eenige hekjes en afsluitingen weggenomen ©n op eenigen afstand weggeworpeneen ijzeren hek is o. a. in een waterput geworpen. Ofschoon er wel vermoedens bestaan omtrent den dader of de daders is men dezen toch nog niet op het spoor. lersoke* In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn bij een aanhanger van het «Leger des Heils" alhier twee geiten door kwaadwilligen om het leven gebracht door ze den hals af te snijden. Da politie is de daders nog niet op het spoor. Baarland. Alhier heerschen de mazelen in slechts enkele dagen hebben zij zich over de gansche gemeente verspreid, zoodat nog slechts enkele leerlingen de school bezoeken. Baarland. De werkzaamheden aan de weegbrug bij de haven in deze gemeente zijn afgeloopen. Het geheel heeft een net voorkomen, de werking is uitstekend, zoodat zij voor het publiek is opengesteld. Bij gelegenheid van 't bezoek van den aarts bisschop van Utrecht had men Donderdag te Brede- voort een oud kanon geladen om saluutschoten te lossen. Ongelukkig is het antieke wapen daarbij ge sprongen en zijn twee kinderen, die er bij stonden, op de plaats gedood. De ongelukkige oud-soldaat die 't stuk bediende, viel bewusteloos neder en zal wel licht voortaan het gezicht moeten derven. Behalve hij werden nog verschillende personen minder ernstig gekwetst. Dezer dagen verhaalde de lijd van een buiten man, die gehoord had, dat men electrieiteit voor het leerlooien gebruikte, en naar een apotheker was ge gaan om voor 20 cents electrieiteit te koopen. In de Zutph. Courdie dit bericht overnam, komt thans een correspondentie voor van een «trouw lezer." Deze meent dat de buitenman, die voor 20 cents electriei teit kwam koopen bij den apotheker, beter op de 1 oogte was der moderne uitvindingen op het gebied der electrieiteit dan de hem uitlachende apotheker, die, zoo het schijnt, nooit van een accumulator had hooren spreken. Er schijnen dus, zegt bet blad, niettegenstaande den twijfel van de Tijd> ernstige apothekers te bestaan, die uit accumulatoren voor 20 cents electrieiteit ver- koopen. Buitenlui en vooral de «looiers" onder hen hebben er slechts voor te zorgen, dat zij zich tot apothekers wenden, die op de hoogte der moderne uitvindingen zijn. Een man in den Haag schelde aan en vroeg of mevrouw ook tapijten had uit te kloppen hij had dit werk over de twintig jair bij de hand gehad. «Wat kost het uitkloppen van dat tapijt in de huiskamer vroeg mevrouw, «Twee gulden." «Dat is ontzaglijk duur I Gisteren kwam hier een man, die aanbood het voor een gulden te doen." «Juist, mevrouw. Maar op hoe'n mauier zou hij het doen «Hij had een stok in zijne hand." «Jawel. Hij zou het tapijt naar een leeg erf mee nemen, niet waar V' «Ja, Onze binnenplaats is te klein, weetje." «Juist. Dat is een Brusselsch tapijt, 't Is erg ver sleten. Er zijn veel gaten in. Hij zou er een groote vertooning van maken, als hij het hier uit en in droeg. Eenmaal op het erf zou hij uw naam zeggen aan iedereen, die vroeg van wien dat tapijt was. Is dat de manier om zulk een werk te doen «Hoe doet gij het dan?' «Ik draag het tapijt de achterdeur uit. Ik krui het naar mijn huis. Ik klop het uit op een erf, door een hooge heg omringd; en als ik het terugbreng, netjes opgerold en met een linnenkleed er over heen, ant woord ik, als iemand mij er naar vraagt, dat het een flaweelen tapijt voor no. 224, in deze straat is. Vraagt niemand mij iets, dan schel ik aan bij uwe bnren aan weerszijden, en vraag of zij een nieuw Smyrna's tapijt besteld hebben. Dan zien zij mij hier ingaan. Begrijpt n mevrouw?" Mevrouw begreep het en hij moebt het tapijt uitkloppen. tigd in de kussens van het rijtuigzijn gelaat teekende diepe smart. Toen zij op Ilohenwartburg waren teruggekeerd, verzocht hij Salantieri hem alleen te laten. «Ik moet tot bedaren komen, weder mijzelven worden" Zfide hij. «Geluk en vreugde, die mij in zoo ruime mate om gaven, zijn voor altijof voor mij verlorenik moet den trots, de kalmte en de kracht terugvinden om het leven te dragen en mijne plichten te vervullen met het oog op mijzelven en de eer van mijn Huis, die mijne voorvaderen mij smetteloos hebben nagelaten en die ikO, mijn God, hoe diep ben ik gezonken, en toch buiten mijn schuld, God weet liet, buiten mijn schuld Hij keerde zich snel om en ging, terwijl Salantieri zich naar het oude slot begaf, in gedachten zijne oude gewoonte volgend, over het plein van het huis naar de veranda. Onder de lindeboomen zat het kindermeisje met den kleinen Kurt. De vorst bleef staan. Da aanblik van het kind scheen hem machtig te treffen; in zijne oogeu kwam eene flikkering van het geluk uit vroeger dagen. Hij deed een stap naar het kind, dat juichend zijne armpjeB naar hem uitstrekte; maar hij bleef weder staan en keek somber naar den knaap, die vergeefsche pogingen deed om uit zijn stoeltje op te staan en naar hem toe te loopen. «Ontzettend, ontzettendsprak hij, «dit is het verschrikkelijkste, dat 's levens hoogste geluk zoo Bij de herstemming voor den gemeenteraad te Maassluis ging een kiezer van 94 jaar geheel alleen flink de trappen van het raadhuis op, en deed zijn kiezersplicht. Naar men uit Amsterdam verneemt, geschiedde de arrestatie van Aafke Kuijpers op grond van onvol doende antwoorden op haar gestelde vragen naar de herkomst van gevonden kleedingstukken van de over ledene, doortrokken met zinkzuur. Zij moet zich daarbij eensdeels versproken, anderdeels een geheel onaanneme lijk antwoord gegeven hebben. Rechtskundige bijstand, haar van meer dan éene bevriende zijde aangeboden, werd pertinent geweigerd. Het bericht als zoude in verband met den ver moedelijk gepleegden moord op mej. Smissaert ook nog omtrent andera sterfgevallen in de omgeving der verdachte tegen deze ernstige argwaan zijn gerezen, moet uit de lucht gegrepen zijn. Aan de Avondpost wordt uit Amsterdam gemeld De politie is tot de ontdekkiDg gekomen, dat in een magazijn van verfwaren, in de LaDge Leidschedwars- straat alhier, ongeveer drie maanden geleden door eene dame zinkwit is gekocht. De eigenaar van het maga zijn, met de verdachte Aafke Kuijpers geconfronteerd, heeft verklaard, dat hij haar duidelijk herkende als de koopster van het zinkwit. In een gemeente der provincie Utrecht komen onder de opgave van den burgerlijken stand voor de volgende namen van personen, die zeer goed bij el kander passen«Willem Gaarkeuken en Hendrika Braat" en «Hendrik Groen in 't Wond en Mietje Spring in 'tVeld." Zaterdagnacht is de drukkerij der firma J. J. Arndt en Zn. in de Gravenstraat te Amsterdam in de asch gelegd. De firma drijft een grooten handel in papier de lnxe, fraaie drukwerken enz. Het perceel grensde aan de likeurstokerij der firma Bootz (de drie fleschjes) en eene varkenslachterij. Beide zijn ge spaard gebleven, maar het hnis en de voorraad papier enz. is geheel een prooi der vlammen geworden. De inrichting staat nu natuurlijk stil tot groot nadeel van hen dia er bij werkzaam wareD, voornamelijk vrouwen. Zaterdag kwam een vrachtrijder met zwaar beladen wagen door de Spuistraat te 's-Hage; hij reed in zijn wilde vaart een mallewagen, die voor 't spiegel- en lijstenmagazijn van de firma D. stond, derwijze in de wielen, dat de wagen met groot ge weld door de enorme spiegelruit van 't magazijn drong en niet alleen dat kolossale glas, maar ook een paar fraaie spiegels in de uitstalling verb ijzelde. De on voorzichtige vrachtrijder wist zich haastig uit de voeten te maken, zoodat men hem te vergeefs zocht te achterhalen. De nieuwbenoemde burgemeester van O. was in handen van den Commissaris des Konings in Noord- Brabant den eed gaan aflaggen. Het opgetogen volk, met de beide wethouders en den secretaris aan het hoofd, wilden den geaebten burgervader plechtig in halen, en bad een eerewacht en optocht georganiseerd. Om éen uur zon zijn edelachtbare naar algemeen gevoelen wel uit Den Bosch kunnen terug zijn. Het wordt éen, twee,vijf, zes zeven uur, en nog is de lang verwachte niet gearriveerd. Wachtensmoede gaan de beide assessoren met hun secretaris eindelijk naar de woning des burgervaders zien, en ja, dasr vindt men hem te midden der zijnen, dood gemoedelijk bezig met htt verorberen van karnemelk met stroop 1 «Och ja," zei de hoogst eenvoudige man, «ik was te Best uit het spoor gestapt en ben, omdat ik nog vrat op het veld te doen had, maar achterom het dorp binnengekomen en nu aan het eten, zooals je ziet." Als een andere Cesar ontvluchtte hij triumf en praal Te Veenendaal wisten twee als heeren gekleede personen een bekend winkelier voor /100 Haarlem merolie met 16 pCt. korting voor contante betaling te verkoopen; toen ze vertrokken waren, bemerkte de winkelier met oplichters te doen te hebben gehad, daar slechts 10 pakjes Haarlemmerolie bevatten, en de overige een waardeloos vocht. De bedrogen winkelier volgde de oplichters, vond ze te Eden, maar er was geen geld terug te krijgen, en terwijl zij voorgaven naarWage- ningen te gaan, stapten beiden in den sneltrein naar Arnhem. De winkelier ging met hen, vertrouwende dat de politie-beambte te Arnhem hen op zijn aanwij zing wei voor den commissaris zoude brengen, maar die beambten oordeelden zich daartoe niet bevoegd en alvorens zelf aau het commissariaat t6 kunnen komen, waren de oplichters gevlogen. De politie doet nu onder zoek, maar plotseling verandert in de bitterste smart en in de diepste schande" voegde hij knarsetandend eraan toe; «en toch" vervolgde hij «wanneer het zoo mocht zijn als de stem des twijfels mij toefluistert, is dan het kind daaraan schuldig NeeD, neenMaar toch, het recht der geboorte mag niet achterstaan bij Een onuitsprekelijke smart maakte zich van hem meester. Als door een onzichtbare macht gedrongen ijlde hij op het kind toe, nam het in zijne armen; hij drukte een kus op het voorhoofd van den vroolijk lachenden knaap, die met zijne handjes in zijn baard woelde en sprak zacht: «God behoede n en neme van uw hoofd de schuld, waaraan gij geen deel hebt". Eene koude rilling voer hem door de leden. Hij zette het kind weder op zijn stoeltje en trad snel over da veranda in huis en naar zijne kamer zonder den onden Reinhold te bemerken, die voor zijne deur stond en hem met smartelijken en onderzoekenden blik aanzag. «Arm kind" fluisterde het kindermeisje, den knaap op haren schoot nemende, die pruilend den vorit na keek, «arm kind, wat baat het u of ge een graaf zijt en eenmaal vorst zult heeten, wanneer uwe moeder zich van u afkeert en uw vader voor n verschrikt. Ach, de groote lui zijn blijkbaar dikwijls ongelukkiger dan arme menschen". Er viel een traan ntt haar oog op het hoofdje van het kind, dat stil en droevig tegen haar aanleunde. Wordt vervolgd

Goessche Courant | 1890 | | pagina 2