AaDgaande het bezoek van H. M. de Koningin en Prinses 'Wilhelmina aan Amsterdam deelt men o. a. nog als bijzonderheid mede, dat, na in het Rijksmu seum met belangstelling Rembrandts Nachtwacht be zichtigd en voorts een vluchtig bezoek gebracht te hebben aan de zaal, waar de portretten van het Huis van Oraüje-Nassau zijn tentoongesteld, de Koningin en de Prinses hun namen in het Guldenboek teekenden. De Prinses, die zich klaarblijkelijk inspande het zeer netjes te doen, schreef zeer langzaam, maar met groote ronde letters alleenWilhelmina. Het Koningskind bad een kleur van inspanning ge kregen, en toen het gedaan was, trok zij met een lachje van verademing en voldoening haar handschoen weder aan. Zondag is op de Bossche boot in betaling ge geven voor een biljet van f\ 00, een biljet van dezelfde kleuren en op dezelfde wijze bedrukt, doch waarvan de inhoud luidt: «De Nederlandsche bank geeft toegang tothetCen- traalgebouw aan toonder". De importeur, De exporteur Kleezbjan. Melstrin. Het publiek zij op zijne hoede. Uit Eindhoven wordt gemeld, dat bij nader onderzoek door de geneesheeren, die het lijk van den onder vreemde verschijnselen overleden oud-Indischen militair waarvan ook wij in ons vorig nommer melding maakten hebben geschouwd en geopend, verklaard is, dat de man aan verstikking is gestorven door het overmatig gebruik van sterkedrank. De gearresteerden zijn onmiddellijk op vrije voeten gesteld. Te Makkiaga is dezer dagen door eene kip een ei gelegd, dat in grootte veel verschilde van anderen. De zeldzaamheid is, dat dit ei 4 dooiers bevatte, waar van 2 de normale grootte hebben en 2 kleiner zijn. Op het kerkhof te Vaassin is dezer dagen in braak gepleegd in den grafkelder van baron Ysendoorn, vroeger heer van den Gannenburg. Met mokerslagen heeft de dader zekere H. R., uit Deventer eerst twea stevige muren moeten doorbreken om bij de grafkisten te kunnen komen. Door het geweld opmerk zaam gemaakt, is men onderzoek gaan doen, waarna de dader op de vlucht ging. Hij werd echter spoedig achterhaald. Twee grafkisten zijn opengebroken en de lijken ge deeltelijk van hunne siersden ontdaan. De dader wendde eerst neg krankzinnigheid voor, doch bekende later dit gedaan te hebben om de politie te misleiden Als er te laken valt, zijn er aanstonds honderden pennen in de pers in bewegiDg. Is er te prijzen, dan wacht de een op den ander of vergeet dit geheel. En zoo vergat men totdusver de aandacht er op te vestigen, dat de afschuwelijke mode om dameshoeden met op gezette vogels te versieren thans heeft uitgediend en in plaats van vogels vruchten worden gebezigd. Is het de pers, die deze verandering heeft teweeggebracht, dan vooral betaamt haar een votum van dankbaarheid aan de Parijsche hoedenmaaksters. (Arnh. Ct.) Dezer dagen is te Amsterdam bericht ontvangen, dat te Nice is overleden de persoon, die verleden jaar de Amsterdamsche Bank met een valschen wissel voor 25,000 oplichtte. Hij hield daar geruimen tijd onder een valschen naam verblijf. Uit ztjna papieren bleek wie hij was. Te Enschede is zekere W. Sterwijl hij naar het omtrekken van eenen boom stond te kijken, door het onverwachts vallen zoodanig tegen de borst ge troffen, dat hij binnen korten tijd aan de gevolgen overleden is. Het onderzoek der jastitie in de zaak tegen juffr. A. Kuijpers strekt zich, naar het Amsterdamsche Vliegend Blad verneemt, ook ait tot andere sterfge vallen, die mede in de naaste omgeving van de ver dachte hebben plaats gevonden. Io de Buurtschap Ankelaar te Apeldoorn waren Woensdag eenige personen aan het hooien. Een klein kind van een hunner was daarbij aan het spelen en dwaalde langzamerhand wat af. Plotseling hoorde men het kind angstig schreeuwen, en er heen gevlogen, zag men een bunsing aan bet neusje knabbelen, een tweede plukte aan de kleertjes en een derde was in de onmiddellijke nabijheid. Dat het kind spoedig ontzet was, spreekt van zelf, maar het gelukte niet een der beesten te vangen. In een dorp tusschen Beyrut en Damaskus werd in een natuurlijke holte een uit goud en zilver ver vaardigd en met edelgesteenten versierd ledikant ge- verwarriDg en onheil te stichten en de zielen naar de diepte der hel te voeren. En deze Italiaansche markies God beware mijl hij is een toovenaar eu een heksenmeester, zoo niet nog erger. Ik heb eene schil derij gezien, doorluchtigheid", ging bij op gedempten toon voort, terwijl hij schuw om zich heen keek, «in de kerk te Paderborn, geloof ikdie stelde de ver zoeking van den Heere Jezus voor door den vorst der duisternis en uwe doorluchtigheid moge het gelooven of niet iederen keer als ik dien Italiaan zie, moet ik aan het gezicht van dien verleider denken." De vorst haalde met een droevig lachje de schou ders op. «Denk toch aan de gelukkige jaren, die achter u liggen, doorluchtigheid" smeekte de oude man. «Ver- trouw toch niet op den schijn denk toch aan uw zoon 1 «Aan m ij n zoon V' riep de vorst. Zijne trekken werden strak, zijn gelaat werd doodsbleek, zijne lippen toefden, zijne stem klonk akelig dreigend, zoodat de kamerdienaar ontsteld terugweek. Doorluchtigheid'' riep hij sngstig, «de heilige Kerk heeft middelen om de booze geesten te dwingen zich in hunne ware gestalte te vertoonen, boe zij zich ook in valsche gedaanten hebben verborgen. Uw levensgeluk, uw tielevrede staat immers op bet spel. Ik smeek u, roep de hulp in van de Moederkerk tpgen dit alles, dat niet anders dan een spel des duivels zijn kan. Da eerwaarde heer pastoor is daar straks naar de vonden. Uit een inscriptie, die daarop in het Ëngelsch voorkomt, bleek, dat het koningin Eleonore van Enge land het toebehoord. Voor alle zekerheid had men het ledikant daar verborgen, to9n Eduard I in 1272 het Oosten verliet. Da Turksche regeeriog heeft het kostbare ledikant in bezit genomen. Tengevolge van hevige regens is een groot ge deelte van Zuid Duitschland overstroomd. Het verkeer tusschen Noordelijk en Zuidelijk Tyrol is geheel ge stremd, zoodat reizigers, van Italië komende, hun reis moeten staken. Te Bosen is het dan ook zoo vol met* touristen, dat in de hotels bijna geen plaats meer te vinden is. Te Concord, in Massachussets, is onlangs een zekere James Melvil overleden, wiens ziekte eene zeer eigenaardige was. Twaalf jaren lang heeft deze man op zijn bed gelegen, zonder in staat te zijn een enkel lichaams deel te kunnen verroeren. Volgens de geneesheeren was tengevolge van rheumatiek, die hij als sol daat in den burgeroorlog had opgedaan, ieder gewricht als versteend, namelijk zoodanig vergroeid, dat de beenderen, die er door aan elkander werden bevestigd aan elkaar zijn vastgegroeid. Van de kruin van zijn hoofd tot de zolen zijner voeten kon hij geen ge wricht bewegen. Zelfs de beenderen van zijn hals en van zijn ruggegraat zijn zoo vast aan elkan der gegroeid, dat ze op staven ijzer gelijken.. De ribben zijn aan elkander en de borst vormt als 't ware een doos van been. De beide heupen zijn vardraaid en de benadenboenen zijn linksuit gegroeid. Het linkerbeen ligt onder het rechter en de linker- hiel is zoo vast tegen de rechterheup gedrukt dat men alleen met de grootste krachtsinspanning er zoo veel ruimte tusschen kan maken om er een dunnen doek tusschen te schuiven. De bovenarmen zijn dicht tegen het lijf gedrukt, terwijl de benedenarmen op den buik rusten met de vingers naar beneden. De spieren van het gezicht en van den hals zijn beweegbaar. Drie jaar geleden werd de man blind. Hij leefde van een pensioen van 100 per maand, dat hem door de Regeering is toegestaan en werd tot aan zijnen dood getrouw opgepast door zijne vrouw, die hem al die 12 jaar geen uur heeft verlaten. Td Moissac vernam een vrouw, die wegens diefstal tot 3 jaren gevangenisstraf was veroordeel! dat zij gratie had gekregen. Van vreugde kreeg zij een slag aderbreuk, tengevolge waarvan zij onmiddellijk een lijk was. Een bloedig naspel van de schuttersfeesten werd dezer dagen afgespeeld te Berlijn. Twee timmerlieden, Z. en G., hadden te zamen een tribune gebouwd ïg een der lanen, waar de feeststoet moest passeeren. Toen G. zag, dat de plaatsen op de tribune gratig werden genomen, stel ie hij Z. voor, de prijzen te verhoogen. Deze wilde echter daarvan niets hooren. Hierdoor ontstond een hoogloopende ruzie, waarbij zij eindelijk handgemeen werden. Plotseling klonken twee luide kreten duor de lucht. De vechtenden lieten elkan der los en vielen half in onmacht in de armen der omstanders. Z. had G. het topje van den neus en G. had Z. een lid van den vinger afgebeten. Toen werden beiden broederlijk in een rijtuig gezet en naar het hospitaal gevoerd om zich te laten verbinden. De stad Nowotscherkask is eenige dagen geleden door een bende zigeuners in opschudding gebracht. Een zigeuner verzocht het hoofd der bende, de vrouw, die hem ontrouw was geworden, daarvoor te tuchtigen. Er werd besloten de jonge vrouw met een zweep af te ranseleD. Toen men daarmede echter wilde beginnen, bevrijdden de vrouwen, die het in getalsterkte verre van de mannen wonnen, de vervolgde uit de handen van haar beulen. Een algemeen gevecht was hiervan het gevolg. De mannen sloegen er mot stokken op in, terwijl de vrouwen zich met haar tanden verdedigden. Ge- heele stukken vleesch werden den mannen uit hot lichaam gebetenhet bloed vloeide met stroomen. Ten slotte werd door eenige politiebeambten een eind aan den verwoeden strijd gemaakt. Twee mannen werden zóo zwaar gewond, dat men voor hun leven vreest. Een inwoner van Leutersdorf, die den oorlog van 1870 en '71 had meegemaakt, en die niet van het slagveld teruggekeerd was, keerde onlangs geheel onverwacht in zijn woonplaats terug en vond zijn vrouw sinds drie jaar hertrouwd. Toen de mare van zijn terugkeer was verspreid, is de herrezene bij den Duitschen Keizer ontboden, wien hij mtêgedeeld most hebben, dat hij, na krijgsgevangen te zijn gemaakt, naar Algiers was gezonden, waar zich nog andere Duitschers bevinden. vorstin gegaan. Hij verbood mij hem bij uwe door luchtigheid aan te melden. Eiech van hem, dat hij de wapenen der heilige Kerk ter bezwering bezige en u zult zien, dat eene verschrikkelijke duivelsgestalte uit den Italiaan zal opstijgen". De vorst luisterde met aandacht. Een zweem van hoop vertoonde zich op zijn gelaat. «De eerwaarde heer is bij de vorstin?" vroeg hij. «Sedert een uur, doorluchtigheid". j*> gij bfcb* gelijk. Hij kan licht versch&ffeD, wanneer de hemel nog licht voor mij heeft even wel op eene andere wijze, dan gij bedoelt 1 Ga nu heen en laat mij een weinig rust nemen ik heb daaraan behoefte maar let op, wanneer mijnheer de pastoor de vorstin verlaat en verzoek hem dan dadelijk bij mij te komen verstaat ge dadelijk 1" «God zij geloofd'." zeide de oude man, terwijl hij heenging. «Nu kan alles zich nog ten goede koeren". De vorst zonk tengevolge van uitputting in een lichte slaimeriog. Liefelijke beelden schenen hem voor den geest te spelen; zijne gelaatstrekken namen eene uitdrukking van vriendelijke kalmte aan. Toen er on geveer een uur verstreken was, opende Reinhold haastig de deur om den geestelijke aan te dienen. De vorst sprong van zijn rustbed op. Hij had een oogenblik noodig om zich geheel van den slaap te bevrijden; toen trad hij den pasteor tegemoet, achter wien de kamerdienaar een weinig aarzelend de deur weder sloot ïn Mei zijn op spoorwegen in de Vereenigde Staten niet m nder dan 68 botsingen, 56 ontsporingen en 5 andere ongelukken, te zamen 129 ongevallen, voorgekomen, waarbij 65 personen gedood en 140 gekwetst werden. Een bediende van den melkverkooper Bachimont, te Parijs, Bousquet genaamd, is deze week op heeter- daad betrapt, toen hij bezig was water bij de melk te gieten, die hij bij de klanten van zijn patroon moest brengen. Hij heeft bekend, dat hij de 150 kannen melk eiken morgen deze kleine «kunstbewerking" deed ondergaan, en dat hij daarmede ongeveer 125 's weeks verdiende. Ia December 1888 stierf te Nizza de pijpen- fabrikant Gasselin, terwijl bij de opening van het testa ment bleek, dat de overledene zijn geheele vermogen, ruim een miliioen francs, aan zijn dienstbode, Annette Henrion had vermaakt. Da erfgeuamen, ten minste zij, die zich als zoodanig beschouwden, namen hiermede geen genoegen, en brachten de zaak voor de rechtbank. Natuurlijk werd Annette beschuldigd den heer Gasselin door list er toe bewogen te hebben, haar tot eenige erfgename te maken, en zelfs verklaarden de deskundigen het eigenhandig geschreven testament voor valsch. De rechtbank verklaarde echter het tes- tamet voor wettig, zoodat Annette Henrion, die 30 jaar bij den heer Gasselin in dienst was, thans in het bezit van het miliioen is gesteld. Naar aanleiding van het voor de rechtbank te Arrigo gevoerde proces tegen een bende roovers, voor het grootste gedeelte uit aanzienlijke personen be staande, is thans ook de burgemeester der stad Ca- camo in arrest genomen, als verdacht de bende te hebben aangevoerd. Op de spoorwegen in Noord-Frankrijk zijn snel heidsproeven genomen. Een «bliksemtrein", samenge steld uit een locomotief van het nieuwe stelsel met 12 wagens, bereikte de bijna ongelot llijke snelheid van 120 K.M. per uur. De afstand vaD Rijssel naar Parijs, ongeveer 250 K.M., werd in 21/2 uur afgelegd- Vreest men hier, dat door de veelvuldige regen buien de oogst veel geleden zal hebben, in Amerika is juist de droogte de oorzaak, dat men ernstig voor de toekomst vreest, wat den oogst betreft. Alleen in Minesota en Zuid-Dakota heeft men over vloedig regen gebad, zoodat de oogst daar het beste doet verwachten. In Kentucky is de haveroogst geheel mislukt en in Illinois, Indiana, Ohio, Missouri en Nebraska gedeeltelijk. In Illinois, Ohio, Missouri, Kentucky en Kansas wordt zeer naar regen voor het koren verlangd, dat thans 25 pet. benedón het ge middelde staat. In 1798 verging de Engelsche oorlogssloep Brook, ter hoogte van Kaap Hinlopen, aan den zuidelijken ingang der Delaware-baai. Het vaartuig had aan staafgoud en geld voor eene waarde van ongeveer vijf-en-twintig miliioen guldens aan boord. Een ondei nemend Amerikaan, Merrit, is er thans in geslaagd de noodige fondsen bijeen te brengeD, om met het opsporen van den scbat een aanvang te maken, Merrit houdt zich overtuigd, dat de schat zich nog steeds op dezelfde plaats op den bodem der zee be vindt, niet door onderzeesche stroomingen is wegge voerd en met de tegenwoordige duikertoestellen te bereiken is. Binnenkort zal met de werkzaamheden een aanvang gemaakt worden. Laatste en telegraphlsche berichten. Heden werd voor do arrondissements-rechtbank behandeld de zaak van J. B., oud 29 jaar, zonder beroep, geboren en wonende te Kloetinge, te Middel burg in hechtenis, beklaagd dat zij in de maanden Maart en April 1890 te Kloetinge haar kind Jaanatje Bilo, oud ongeveer 6 maaudeD, opzettelijk en met voorbedachten rade op verschillende tijdstippen heeft doen inslikken eens een grintsteen en vervolgens tel kenmale een spijker, met het doel om het kind daar door van het leven te berooven, de uitvoering van welk voornemen echter alleen daardoor niet is vol tooid, dewijl de voorwerpen zich langs den natuur lijken weg uit hot lichaam hebben verwijderd. Ia deze zaak waren gedagvaard 2 getuigen en als deskundigen dr. A. Van der Swalme, voormalig ge- neesheer-directeur van het geneeskundig gesticht voor krankzinnigen te Delft en J. J. Berdenis Van Bcrlekom, arts, beiden te Middelburg. Bek', legde eene volledige bekentenis af, dat zij het kind wilde dooden door ingeviDg der genoemde voor werpen om het armbestuur ta ontlasten, dat de be- stedingskosten betaaldevroege-- had zij opg3geven, dat Op het gelaat van den geestelijke lag een zoo akelig strakke ernst, dat zijne anders zoo vriendelijke, zachto trekken nauwelijks te herkenneD waren. De vorst bleef verschrikt staan de hand van den pastoor, die de vorst in de zijne had genomen, was ijskoud. «Gij zijt bij de vorstin geweest gij hebt haar gesproken vroeg de vorst. De geestelijke knikte toestemmend met het hoofd. Da vorst geleidde hem naar een leunstoel, waarin hij uitgeput nederzonk. De vorst bleef voor hem staan en scheen aan een hevigen inwendigen strijd ten prooi alvorens hij kracht genoeg kon verzamelen om te spreken. «Gij zijt bij de vorstin geweest" zeide hij. «Gij hebt lang met haar gesproken gesproken over de moeie- lijke zaak, die als een onweerswolk met vloek en onheil beladen boven dit huis hangt?" Andermaal knikte de pastoor toestemmend. «Da vorstin is uw biechtkind, eerwaarde heer; ik heb niet het recht te vragen wat zij met u besproken, wat zij u gezegd heeft, ofschoon daarvan mijn geluk in dit leven, misschien mijn zielsrust hier namaals afhangt. Maar éen vraag mag ik doen éen ant woord moogt gij geven. Van u, den dienaar van den God der waarheid, verlang ik de waarheid. U zal ik gelooven tegenover de geheele wereld, tegenover het 1 getuigenis van mijne eigene zintuigen. Daarom vraag I ik ukunt gij, eerwaarde heer, nadat ge een blik j geslagen hebt in de ziel der vorstin, nadat gij als dienaar zij het had gedaan om meer vrijheid tot uitgaan te hebben. Dhr. Van Berlekom verklaarde, dat de ingeving niet per sé doodelijke gevolgen behoefde te hebben, maar in ieder geval wel zwaar letselalles heeft echter mede geholpen om de voorwerpen langs den natuurlijken weg te verwijderen en het kind in het leven te behou den. Dhr. Van der Swalme verklaarde, dat beklaagde niet idioot was, maar onnoozel, zwakzinnig, en geen volkomen zelfbestuur had bij hare daden; verwaar loosde opvoeding en slechte schedelvorming, waardoor de hersenen minder ontwikkeld zijn brengen daartoe het hare bij. Hij verklaarde, dat hij dergelijke indi viduen veelal had aangetroffen in gestichten en hij zou de opneming van bekl. daarin niet onnatuurlijk vinden. Hij kon volstrekt niet verklaren, dat zij volkomen toerekenbaar is. De ambtenaar van het O. M. zeide eerst beklaagde's opname in een gesticht verzocht te hebben, doch de burgemeester van Kloetinge gaf op, dat beklaagde niet gevaarlijk was voor de openbare ordetoen deed de vage geneeskundige verklaring den president de opname weigeren en de rechtbank bekrachtigde zulks zoo moest wel strafrechterlijke vervolging volgen. Hoe de burgemeester echter zoo iemand niet gevaarlijk achtte voor de openbare orde was spr. een raadsel. Hij vorderde thans beklaagde's opname in een krank zinnigengesticht voor een proeftijd van éen jaar; haar plaats is daar, niet in de maatschappij. lerseke. OESTERBEURS. VerkochtPannen van 1889 42afsteekseel, 1 tot 2 centimeter, 2,05. Bij het te Zieriksee gehouden eind-examen der H. B. S. zijn geslaagd: G. T. C. Callenfels en E. G. Rijstenbil, leerlingen der H. B. S. van Goes; J. L. A. Wijnne, F. E, Van Hennekeler, P. De Wijs, P. J. A. Kruijse, A. J. De Koning en J. D. Noske van de R. H. B. S. te Middelburg, C. De Looze Gzn., M. Van den Ende, W. A. De Looze, J. J. Klompe, G. A. Kok, m*j. S. W. Gasille, P. C. Van der Valk en M. Van den Berge van de H. B. S. te Zieriksee. Afgewezen werden drie candidaten. Ingezonden Stukken. Bladel, den 23 Juli 1890. Mijnheer de Redacteur 1 Daar mij uw geëerd blad van den 12 dezer no. 81 in handen is gekomen, waarin het tooneel vermeld is, dat op den 10an te voren met mij en mijn dochtertje in uwe gemeente heeft plaats gehad en wat door andere bladen i3 overgenomen, acht ik het noodig voor de veiligheid en het belang van mij en mijn kind, om UEd. en de ingezetenen van Goes met de zaak en de aanleiding daartoe in te lichten. In den vroegen morgen van den 2 Februari 1886 heeft mijne huisvrouw M. E. H., mij heimelijk ver laten, met medevoering van ons eenig zoontje van bijna twee jaren, doch met achterlating van ons vijf jarig eenig dochtertj», het kind nu in kwestie, en baar intrek genomen bij hare ouders in de Langekerkstraat te Goes. Na ruim een maand bij hare ouders te zijn geweest, deed zij bij de rechtbank te s-Bosch eene vordering tot scheiding van tafel en bed, wat zij echter niet voortzette dan op het laatst van 1888, nadat ons zoontje te Goes bij hare ouders was overleden, waarbij zij toen nog aan genoemde rechtbank verzocht, dat tijdens het geding het door haar bij mij achter gelaten meisje bij hare ouders zou mogen verblijven onder beschuldiging dat ik het meisje verwaarloosde, door er niet naar om te zien, noch mij er over be kommerde, waardoor het kind geen opvoeding kreeg. Daar deze valsche beschuldiging buiten mij om werd gedaan, zoodal ik mij niet kon verdedigen, en mijne superieuren door mijne vrouw werden misleid, stond de rechtbank haar dat verzoek toe bij vonnis van 17 December 1888. Toen de ingezetenen van Bladel dat vonnis en de dag te weten kwamen, waarop ik mijn kind naar Eindhoven bij den kapitein Dorsman moest breDgen, waar de zuster van mijne vrouw het in ont vangst zou nemen, waren deze daar zeer over veront waardigd en haastten zij zich dan ook, met de autori teiten aan het hoofd, een adres aan de rechtbank in te zenden, waarin zij het tegendeel over de opvoeding van mijn dochtertje bewezen, doch te gehoorzaam als soldaat aan zijn kapitein, die later zijn spijt over de misleiding deed kennen, baatte mij dat adres op dat oogöLblik niet en ik motst mij van mijn kind los scheuren. Daar de vordering tot scheiding van tafel en bed op den 3 Mei 1889 voor gemelde rechtbank is be handeld en haar op dien datum haar eisch is ontzegd, als zijnde hare klachten ongegrond bevonden, en daar zij tegen dat vonnis ee.en verzet of hoog«r beroep heeft Gods met haar hebt gesproken, kunt ge mij uw pries terwoord geven, dat gij de overtuiging hebt gekregen, dat mijne gemalin onschuldig is aan de trouwbreuk en het verraad, waarvan do verdenking op haar rust Geef mij uw woord en ik wil verder niets weten, ik zal verder niets vragen ik zal tot haar gaan en haar vergiffenis vragen voor het onrecht haar aangedaan. Gij ziet, ik verlang weinig en toch zooveel aan éen woord uit uwen mond hangt de beslissing. Kunt ge dat woord spreken, eerwaarde heer, bij den levenden God der waarheid, kunt ge?" Tranen pareldon aan zijne wimpers toen da pastoor de oogen opsloeg. Hij sidderde, zijne lippen schenen hun dienst te weigeren. Eindelijk sprak hij zacht, maar toch duidelijk verstaanbaar «Ik kan het niet!" De vorst verborg het gelaat in beide handen. Buiten het vertrek hoorde men een geluid alsof er een zwaar lichaam viel. De deur was niet geheel gesloten, de pastoor vloog er heen, op den drempel lag de oude Reinhold op de knieën. Tranen stroomden langs zijne wangen, hij had de handen op de borat gevouwen. «Hebt gij geluisterd vroeg de pastoor verwijtend. «Laat hem" zeide de vorst, «voor hem heb ik geene geheimenhij heeft evenals ik gehoopt een woord van bemoediging te vernemen, hij is als ik verplet door de vernietiging der laatste hoop, die wij koesterden, wel niet met het verstand, maar toch met het hart." (Wordt vervólgd.)

Goessche Courant | 1890 | | pagina 2