FEUILLETON. Door vreemden wil beheerscht. Zooals aan velen bekend is, genieten de stati ons- en halte-ehefs op de Nederlandsche spoor wegen vooral op de kleine stations, waar over zeer weinig personeel kan worden beschikt slechts zeer weinig of in het geheel geen Zondagsrust. Hunne positie wordt daardoor zeer bezwaard. Vooral bij bovengenoemde betrekkingen is het zaak, dat de geest niet onophoudelijk in spanning blijve. De nadoelen daarvan behoeven eigenlijk geen toelichting. Dit heeft de directie der Exploitatie-maatschappij geleid tot het ontwerpen van eene regeling, waardoor voor een deel althans, het overigens zeer moeielijke vraagstuk betreflende de Zondagsrust op de spoorwegen opgelost wordt. Reeds zeer spoedig zal aan de chefs der kleine stations en die der halten des Zondags meermalen vrijaf worden gegeven. Men mag op goede gronden verwachteD, dat maatregelen als deze gunstig op het personeel zullen werken. (U. D) Bij kon. besluit is het bedrag der belooning voor de geëxamineerde veeartsen, voor eiken dag waarop zij bij afwezigheid van den districtsveearts of den districtsveearts-plaatsver «anger diens taak waarnemen, of sedert 1 Januari 1890 hebben waargenomen, be paald op 3 per dag. Bij kon. besluit van 5 Juli is bepaald dat de luit. i le kl. W. A. Palm, ter zake van zijn loffelijk gedrag bij de tochten naar de Westkust van Celebes in Juni 1888, in den Solor-Archipel in Nov. 1888 en naar de Noordkust van Nieuw-Guinea in Dec. 1889 en Jan. 1890, bij afzonderlijke dagorders, zoo in Indië als in Nederland, eervol zal worden vermeld. Kerkelijke Zaken en Onderwijs. Door de Christel. G^r. Gemeente te Berg«n-op- Zoom is tot leeraar beroepen de Weletrw. heer J. Middel uit Baarland. (N. v. B. o -Z.) Dr. L. Heldring O.Gzn. te Middelburg staat op een drietal ter beroeping van een predikant bij de Ned. Herv. Gsm. te Rotterdam. Bedankt vo)r het beroep naar Vlissingen door dg. A. J. Van Wijngaarden, te Mijdrechtnaar Oost- en West-Souburg door Ph. Péter te Waddingsveen. Tot kapelaan te Rotterdam (H. Laurentius) is benoemd de Weleerw. heer I. H. M. Paeperkorn, kape laan te Middelburg, en tot kapelaan te Middelburg de Weleerw. heer I. I. M. Teule, die kapelaan was te Vlaardingen. Uit Rijnsburg wordt aan de N. R. Ct. gemeld: Men 'zal hier binnenkort het voor een dorp zeld zame geval aanschouwen, dat twee christelijke scholen tegelijk in aanbouw zijn, nu dezer dagen het bouwen e^ne" bijzondere school door eene commissie uit de Nel. Herv. kerk is aanbesteed. Zelfbehoud schijnt voor de oprichting dezf»r school een der machtigste factoren te zijn geweest. Men zegt fil. dat bestuurders der Hervormde kerk, bevreesd voor de concurrentie, die de Christelijke Gereformeerde ge meente door de school onder het bestuur van haren predikant aan hunne kerk zou kunnen aandoeD, hebben besloten zelf eene kweekplaats voor de j^ugd te stichten, om op deze wijze te beletten, dat de Herv. kerk bier ter plaatse wordt leeggepompt." Waar staatsgeld al niet goed voor is Gemengde Berichten. Toen de trein van 10.19 gistermorgen het station alhier binnenreed, liep eene bejaarde dame met een meisje van omstreeks vijf jaren op het tweede perron om in te stappen. Het kind liep op den rand van het perron en gleed er af, zoodat het op de rails viel. Hierdoor verloor de dame, die het kind vasthield, het evenwicht en viel ook op de rails. De stationschef, de heer Adriaanse, en de brievenbesteller Sinke het nade rend gevaar ziende, schoten toe en hadden hel ge noegen dame en kind aan een groot gevaar te ont lokken. Ierseke. De brand van Maandagnamiddag is niet, zooals men eerst algemeen dacht, door het broeien van hooi ontstaan, maar doordat twee zeer jonge en dus nog ontoerekenbare kindoren m?t lucifers bij het hooi speelden. De schuur noch haar iihoud zijn verzekerd, maar gelukkig is de schade vij onbeduidend. 26) (Vervolg.) Het gesprek aan tafel was bijzonder opgewekt Salantieri vertelde van zijne reizen, van kennissen, die hij gemaakt had en van allerlei koddige voorvallen, die h«j had ondervonden, zoodat de vorst menigmaal in een hartelijke lachbui schoot. Dadelijk nadat m°n aan tafel gezeten was had de markies de vorstin een oogenb ik scherp aangekeken en van dat oogenblik was al d® onverscbillight i 1 uit haar gelaat verdwenen en lachte en praatte ze even vroolijk en ongedwongen als vroeger, zoodat deze drie personen in langen tijd niet zoo opgewekt bijeenge zeten hadden. Da vorst was ook weder geheel de oude en nam, toen hij na tafel uitreed, als vroeger hartelijk afscheid van zijne vrouw. Salantieri had toen hij van tafel opstond de vorstin nog eenmaal de macht zijner blikken doen gevoelen en toen hij door een der boschjes van het park naar zijne woning ging, had hij op een oogenblik, dat niemand hem zien kon, zijne hand gebiedend uitge strekt in de richting, waarin de vorstin zich bevond •n dezelfde bewegingen gemaakt alstoen hij haar deed inslapen. Zij zat, toen haar gemaal vertrokken was, een poosje op hare gewone plaats onder de linden. Zij had den kleinen Kart laten halen en keek met een gelukkig lachje naar haar kind. Na eecigen tijd echter Heinkensznml. Aan het concours naar den vasten vogel Maandag 11. bij gelegendheid der kermis alhier gehouden werd door 92 schutters van 18 sociëteiten deelgenomen. In het geheel is verschoten en verloot een bedrag van 225. De eerste hoofdvogel waarop een prijs stond van 32 werd afgeschoten door A. De Bie van »St. Bastiaan" van Ovezand; de tweede hoofdvogel a 15 door J. Westdorp van ^Concordia" van 's-Hee- renhoekde derde hoofdvogel a 5 door C. Pieters van »Soranus" van Heinkenszandde eerste zijvogel a 13,50 door J. V. d. Ven van »de Vrijheid" te Bergen-op-Zoomde tweede zijvogel a 13,50 door P. Buisrogge van »de Batavieren" te Kloetinge; de derde zijvogel a 3 door J. Vermue van vVooruit- garg zij ons streven" van Kwadendammevervolgens nog 6 kallen a ƒ4,50, waarvan C. Boonman Jz. van »Soranus" te Hfinkenszand, A. Wijk van »Willem Teil" te Ovezand, M. J. La Rivière van »da Vrijheid" te Bergen-op-Zoom en P. Van Stee van »Concordia" te 's-Heerenhoek er ieder éen afschoten, terwijl twee kallen en acht kleine vogels verloot werden. Alles liep bij tamelijk gunstig weder in de beste orde af. Een zoontje van M. de J. te Kloetinge had heden het ongeluk met de hand te dicht bij een snij- molen te komen, waardoor hem twee vingers van da linkerhand werden afgesneden. Dinsdag werd op het strand te Borsele door een dertienjarigen knaap een zeehond gevangen. In den afgeloopen nacht is in de Roomsche kerk te Aksel ingebroken en zijn daaruit ontvreemd 2 zilveren kelken, gemerkt in memoriam F. Volkaert en V. Kesbeke, 3 zilveren vergulde schoteltjes, 2 paar gouden bellen, hangende aan het O. L. Vrouwebeeld, terwijl de offerblokken zijn geledigd waarin zich 5 bevond. De daders zijn vooralsnog onbekend. Tijdens de schoonmaak van het uurwerk van den 109 M. hoogen Domtoren te Utrecht heeft men de vorige week de wijzerplaten, benevens de wijzers en de uurcijfers gemeten en bevonden, dat de wijzer platen elk een oppervlakte van 6 vierk. meter hebben, de lengte van den grooten wijzer 3.80 M., die van den kleinen wijzer 2.60 M. en die van elk uurcijfer 0.72 M bedragen. Naar wij vernemen, is de dezer dagen in het Marinehospitaal te Willemsoord opgenomen, uit het korps afgevoerde, officier van administratie W. E. M door een zijner familieleden uit Parijs naar het wacht schip te Helder geleid. Hat vorige jaar uit Oost-Iodië garepatriëerd, moet hij een geruimen tijd in een toe stand van geestverbijstering hebben rondgedoold en nu drie maanden geleden, met nagenoeg geheel be lemmerd spraakvermogen in een krankzinnigengesticht te Parijs zijn opgenomen. Eerst onlangs meer tot bewustzijn gekomeD, heelt hij zijne identiteit aan den dag gebracht en zijne verzorgers bekend gesteld met zijn waren naam. Aan een der nabestaanden is to an verzocht den ongelukkige af te halen. NR. Ct.) In den nacht van Zaterdag op Zondag is, tenge volge >an het buitengewoon onstuimige weder, een zwaar met klei geladen vaartui?, bevaren door Sj. Wielinga van Franeker, nabij L-euwarden gezonken. Aan boord bevonden zich, behalve de schipper en zijn vrouw, nog 4 kinderen. De schipper en zijn vrouw, de laatste met een zuigeling op den arm, wisten tijdig den wal te be reiken. De vrouw wilde echter toen nog een poging wagen om de andere kinderen te redden en begaf zich weder op het reeds zinkende schip. Zij werd door den hevjgen storm echter van boord geslagen en ver dronk m^t haar kind, zoodat behalve de vrouw, wier lijk men 's ochtends ophaalde, nog 4 kinderen van 9 maanden, 3, 6 en 9 jaar, bij deze ramp om het leven kwamen. Bij de Nederl. Herv. gemeente te 's-Hage zijn avond-zangoefeningen georganiseerd, om het goed zingen van de kerkliederen te bevorderen. Zondagavond waren tot dat doel voor den eersten keer een duizendtal kinderen in de Bethlehemskerk saam gekomen, waar zij onder de bekwame leiding van den organist, den heer De Zwaan, eenige gods dienstige liederen zongen. Gedurende deze geheele week zal iederen avond een dergelijke zangoeferiog worden gehouden. De besturen der brandwaarborgmaatscbappijen hebben in Friesland met het oog op het broeien van begon ze onrustig te worden ze gaf minder acht op het kind, ze bladerde zenuwachtig in haar boek heen en weder, alsof ze iets zocht, glee! met de hand langs het voorhoofd of keek vragen! omhoog. Dezelfde sluier van droefheid kwam over hare oogenhaar mond kreeg weder een smartelijke trek alsof ze een bitter zieieleed in zich omdroeg. Eindelijk stond ze op, liep onrustig heen en weder en soms zelfs was het of een electrische schok haar deed trillen en dan keek ze argstig om als zocht ze naar de oorzaak ervan. »Zorg goed voor den kleinen graaf!" beval ze ein delijk het kindermeisje. Zij streek nog eens liefko zend maar toch zonder hartelijkheid over het hoofdje van den knaap en ging toen haastig, alsof ze iets belangrijks te doen bad, het kasteel binnen, naar haar boudoir en zette zich voor haar schrijftafel. Tot hiertoe hadden hare handelingen iets werk tuigelijks hare bewegingen geschiedden als het ware onder den invloed van een vreemden wil en geleken daardoor die van een automaat evenals bij Betty in den nacht, dat zij den diefstal pleegde. De vorstin hield do pen in de hand en scheen in gepeins verdiept over hetgeen ze schrijven zou maar in hare strakke blikken lag geene uitdrukking die van hersenarbeid getuigde. Plotseling overviel haar weder eene siddering, zij slaakte een diepen zocht en langzaam, telkens ophoudend alsof ze naar de juiste woorden zocht, schreef ze met de haar eigen vaste hand »Mijn beste vriend! Oos gesprek van gisteravond heeft een misverstand tusschen ons doen ontstaan, dat zoowel in uw belang als in het mijne dient uit den weg geruimd te worden. Kom daarom morgenmiddag om 5 uur bij mij. Ik wacht u bepaald. Gij zult hier niemand aantreffen hooi, in verschillende do» pen hooiboren, enz. ter be schikking der deelnemers gesteld, om het hooi in de schuur te onderzoeken. Verschillende maatschappijen hebben hare deelnemers verwittigd, bij broei haar dadelijk daarmede in kennis te stellen. Laat men zulks na, dan volgt schrapping als verzekeide. Door gemeente besturen zijn in sommige dorpen brandspuiten en an dere bluschmiddelen geplaatst met het oog op brand door hooibroei. Bij een verbouwiüg te Smilde geraakte Zaterdag een stuk van een muur, die niet goed geschoord was, los. Een metselaar werd het rechterbeen verbrijzeld terwijl hij voorts aan hoofd en arm zwaar werd gewond. De toestand der schoenmakerij in de Langstraat wordt het best geteekend door het feit, dat in Loon- op-Zand dit jaar het aantal bazen is uitgebreid tot 44 en dat dezen allen nu reeds binnen den tijd van 3 weken al hun knechts hebben ingehuurd voor het jaar 1891'92, wat in gewone tijden eerst in het najaar geschiedt. De vorige week werd in het ziekenhuis te Kam pen een meisje uit den omtrek van Elburg opgenomen dat in een land geslapen had en door een slang was gebeten. Zaterdag is zij aan de gevolgen overleden. Als een merkwaardige bijzonderheid uit de vogelenwereld meldt men uit Deventer, dat een heer aldaar dezer dagen van een vreemdeling vier jonge uilen, die nog niet geheel in de veeren zateD, kocht en dat hij in de kooi, die op de open plaats stond, eenige ochtenden achtereen doode vogels vond, zonder dat hij wist hoe die er in kwamen, terwij! hij zelfs op een morgen een vink miste uit een aan den wand hangende kooi, die hij in de kooi bij de uilen terugvond. Des avonds werd nu de kooi met de uilen in een schuur geplaatst en de deur er van los gelaten. Tegen de schemering zag de op post staande persoon, dat een groote vogel met voeder in haar bek in den schuur vloog, toen zij haar jongen niet meer op de plaats vond. Alsnu werd de schuor gesloten en de vogel gevangen, die bleek de moeder der uilen te zijn, bij wie zij in de kooi geplaatst werd. Moeder en kinderen waren wie weet hoeveel uren van elkander verwijderd geweest. D Bij de school te Appingadam heeft men bij het graven van een kuil om een regenbak te metselen, een bewaarplaats van vele menschenbeenderen ge vonden. Behalve eenige rijen doodkisten liggen daar vele menschengeraamten dooreen. Men vermoedt, dat zo afkomstig zijn van de kozak ken, die daar in 1812 gelegerd waren, en waarvan de dooden in een kuil werden begraven. Te Westergeest (Friesland) is een driejarig kind van e°n arbeider, dat een ben met kiekens plaagde, door dat dier aangevallen. De kip vloog het jnngske in het gezicht en pikte het op drie verschillende plaatsen, gelukkig niet in een der oogen. De moeder van het kind, die het geschrei hoorde, snelde te hulp en kon gelukkig een vierden aanval verijdelen. De Haarl. Ct. deelt een bericht mede, waaruit blijkt, dat bij zendingsfeesten oplichters ook al niet ontbreken. De kantinehouder op het zendingsfeest van verleden Woensdag heeft een schade geleden van een vijftien gulden tengevolge van hunne kwade praktijken. Bij den kantinehonder waren vouwstoeltjes te krijgen men deponeerde bij de ontvangst een gulden en ontving bij h°t terugbrengen 75 cent terug, zoodat de huur van het stoeltje een kwartje kostte. Na waren echter aan de muzikanten ook stoeltjes verstrekt, die zij na afloop van het feest eenvoudig lieten staan. En daar van hebben gauwdieven misbruik gemaakt. Zij hebben nl. deze stodtj-s medegenomen, aan de kantine inge leverd en per stuk drie kwartjes ontvangen, ofschoon zij vooraf geen galden hadden gedeponeerd Zaterdagnamiddag bewoog zich over een gedeelte van Gramsbergen eene hevige windhoos, die veel op haren weg verwoestte, aan tal van gebouwen schade veroorzaakte en het achterhnis van een landbouwers woning in elkander deed storten. Persoonlijke onge lukken kwamen er echter niet voor. Het luchtverschijnsel ging vergezeld van onweder en een geweldigen regen. Op de kermis te Harlingen werd onder meer belangwekkende zaken een Zoeloe-kaffer vertoond. De Afrikaan was als ebbenhout zoo zwart. Zijn tentje, dat niet tegen het Nederlandsch klimaat berekend dan mijwij zullen allen tijd hebben om elkander te leeren begrijpen en ik ben overtuigd, dat het mij gelukken zal u den weg tot uw waarachtig geluk te doen kennen. Sophie Van Ilohenwartburg". Zij deed den brief in een enveloppe, die zij met haar cachet dichtlakte, adresseerde hem aan den luitenant van Meisenberg en sloot hem in het tascbje voor haar eigen briefwisseling bestemd, dat iederen avond door een rijknecht met de brieven van den vorst en van de beambten van het kasteel naar het naastbijzijnde postkantoor werd gebracht en dat zij met een afzonderlijk sleuteltje sloot. Nadat zij dit alles gedaan had, streek ze met de hand over het voorhobfd en leunde geruimen tijd achterover in haar stoel alsof ze na een vermoeienden arbeid of een groote innerlijke ontroering nieuwe krachten moest gareD. Toen keerde ze naar den tuin terug, liep eenigen tijd mijmerend in de boscbjes op en neder en ging eindelijk weder onder de lindeboomen zitteD, waar de kleine haar juichend begroette. Zij keek naar zijn spel en lachte vriendelijk tegen hem, maar haar gelaat behield altijd dezelfde strakke, koude, onverschillige trekken, alsof eene dichte sluier haar van hare omgeving scheidde en daardoor eiken indruk onmogelijk maakte. De vorst kwam laat terug en spoedig daarna ver scheen ook Salantieri, die des avonds denzelfden in vloed op de vorstin uitoefende als des middags, zoodat zij weder vroolijk en opgewekt werd en levendig aan het gesprek deelnam. Zoo giog de avond aangenaam voorbij en de vorst trachtte door bijzondere oplettend heid goed te maken wat hij door zijn achter docht in de laatste dagen tegenover zijne vrouw had was, bood ook tegen het buiige weer geen tegenstand genoeg. Althans boven het apartement, waar zich de Zoeloe gewoon was aan de al te onbescheiden blikken te onttrekken, had het hemelvocht vrijen toegang. Terwijl de wilde dezer dagen toilet maakte, werd hij weer door een stortbui overvallen, die eenige kermis- gangera het tentje deed binnenvluchten. Nu moest de Zoeloe zich wel vertoonen aan 't geachte publiek. Allereerst droogde hij zich het regenwater van 't ge laat. 't Publiek liet echter bij 't aanschouwen van den wildeman een luid gelach hooren, doordien het een gemarmerd gelaat gedeeltelijk zwart, te zien kreeg. Sedert dat tijdstip is de Zoele-kaffer spoorloos ver- dweneD, wellicht naar 't hartje van Afrika. Er is te Londen een oproer onder de politie dienaren ontstaan, dia den arbeid gestaakt hebben omdat één hunner, Beevers, naar een ander district overgeplaatst was. Hieromtrent werd gisteren uit Londen gemeld, dat eene groote menigte zich Maan dagavond om 8 uur voor het hoofdbureau van politie verzamelde, zoodat het verkeer daardoor gestremd werd. Er werdsn gedrukte blaadjes rongedeeld, hou dende eene oproeping tot eene volksvergadering om 10 uur, en eindigende met de woorden: i>Leve de sociale revolutie 1" Daarbij werd de Marseillaise aan geheven. Nadat da bereden politie vergeefs had ge tracht de straat schoon te vegen, waarbij eenige per sonen gearresteerd en ook eeDigen gekwetst werden, moest er een troep ruiterij ontboden worden om den Prins van Wales bij het verlaten van den schouw burg te escorteeren. Deze wanordelijkheden, veroor zaakt door de houding der muitende politie-agenten, werden tot diep in den nacht voortgezet, en eerst omstreeks 2 uur, toen een regenbui, geholpen door konstabels te paard en Life guards, de oproermakers verstrooide, werd de rnst hersteld. Ia het heetste van het tumult, terwijl de trouw gebleven agenten hunnen plicht deden, wierpen de anderen uit de vensters van het politia-gebouw alle mogelijke projectielen op hen neer. De muiters hebben den minister van binnen- landsche zaken een ultimatum toegezonden, waarbij zij met eene algemeene werkstaking dreigen, indien er aan hunre eischen geen gevolg gegeven wordt. Ofschoon dit dreigement dien avond nog niet ten uitvoer werd gelegd, bleef de toestand toch allerbach- lijkst. In vele districten wilden de agenten den nacht dienst slechts schoorvoetend vervullen,terwijl de meesten in het politiestation van Bow Street volstrekt weigerden te patrouilleeren. Ondanks alle aanmaningen der in specteurs vonden gevechten plaats op de binnenplaats van het politiestation tusschen de gehoorzame en on gehoorzame agenten. Middelerwijl bleef het geheele centrum van Londen deels slecht, deels in het geheel niet bewaaktvele blanken en eigenaars van huizen organiseerden gedurende den geheelen nacht een politie dienst, wat noodig was, want een enorme toevloed van allerlei janhagel stroomde ondanks de slagregens toe en vulde de buurt van Bow-Street, waar de betrek kelijk weioige politieagenten, waaronder beredenen van andere wijken, luttel konden uitrichten tegen het steeds aangroeiend rumoerig gespuis. De politie werd met aller lei geworpenzelfs werden planken op de straat neerge legd om de bereden manschappen te doen vallen in de duisternis, daar sommige kwaadgezinden de straatlan taarns uitdraaiden. Vele verwondingen vonden plaats bij de herhaalde charges der politie. Eindelijk zag de over heid zich genoodzaakt een gedeelte van de gereed gehouden militairen op te roepen detachementen be reden gardes chargeerden en veegden de straten schoon, maar 's ochtends vroeg duurde het tumult voort. De geheele centrumwijk verkeerde ia een toestand van anarchie. De opper-politie-commissaris bleef 's nachts met den Home Secretary confereeren vele vrijwilligers bieden aan zoo noodig politiedienst te verrichten. liet gepeupel heeft groote schade aangericht aan de huizen, in wier nabijheid den vorigen nacht op roerige tooneelen plaats hadden. Het aantal gearresteerden was aanzienlijk. Gisteren was het kalmer, maar men verwachtte des avonds herhaling van het tumult. Te Breslau is eene openbare tuin ingericht met het doel om aan de scholen der stad regelmatig de noodige planten voor het onderwijs te bezongen, en om aan de leeraren de gelegenheid te geven de planten met hunne leerlingen op de plaats zelve te bestudeeren. De kosten bedragen omstreeks 3000. Bijzondere scholen kunnen tegen betaling in dezelfde voorrechten deelen als de openbare. misdreven. Toen Salantieri zinspeelde op de hervatting zijner voordrachten ondersteunde de vorstin dit denkbeeld, onder den invloed als zij was van zijne blikken. De vorst echter verklaarde den volgenden dag des voor middags volop bezigheid te hebben en stelde daarom voor dat de markies dan zijne beschouwingen over de modes en sieraden der dames uit vroeger eeuwen ten einde zou breDgen. »En na het middagmaal" zeide Salantieri, »hoop ik dan uwe doorluchtigheid te mogen herinneren aan hare belofte mij den nieuwen aanplant in het naburige bosch te toonen, waarvan n onlangs hebt gesproken." De vorst keurde dit goed en ieder wis zoo opge wekt dat het werkelijk scheen alsof de donkere wolk, die in den laatsten tijd boven het slot van Hohen- wartburg had gehangen, geheel was weggevaagd. Den volgenden dag verliep zooals afgesproken was. De vorst geleidde zijne vrouw naar de bibliotheek en Salantieri begon zijne voordracht, maar weldra had hij de vorstin door zijne blikken weder in den toe stand van volkomen machteloosheid gebracht, ditmaal zonder het kristal te gebruiken. Hij strooide weder de zaadkorrels van zijn wil over haar hoofd en sprak daarna langen tijd fluisterend tegen hare oogen. Daarna deed hij haar weder op de gewone wijze ontwaken en zette, zonder dat zij zich bewust was van wat er met haar was geschied, zijn voordracht voort. Na tafel ging de vorst, die nog altijd zeer vroolijk gestemd was, met Salantieri door het park naar het bosch. De vorstin ging op hare gewone plaats onder de lindeboomen zitten en nam eveneens vroolijker dan anders aan het spel van haar kind deel. Wordt vervolgd.)

Goessche Courant | 1890 | | pagina 2