FEUILLETON. Door vreemden wil beheerscht. Naar wij vernemen is door dhr. P. Van der Muulen, leeraar in de gymnastiek aan de H. B. S. alhier, een cursus opgericht voor onderwijzers, die zich voor de acte-gymnastiek wenschen te bekwamen. Gedurende de maand Juni werd aan school B alhier bij de rijkspostspaarbank ingebrachtop form, van 1 cent 27 op form, van 5 cent 8samen ƒ35. In Juni 1888 ƒ32 en ia Juni 1889 ƒ39. De gemeenteraad te Hoedekenskerke, die, zooals vroeger werd gemeld, besloot, de jaarwedde van het te benoemen hoofd der openbare school op 700 vast te stellen, heeft op een schrijven van Gadep. Staten waarin dat college bezwaar maakte om het genomen besluit goed te keuren, met meerderheid van stemmen besloten de jaarwedde niet te verhoogen. (IV. R. Ct Gercengde Berichten. Wij vestigen de aandacht op de advertentie ia dit nommer voorkomende, waarin de zangvereeniging «Excelsior" haar zomerconcert aankondigt. Bij die gelegenheid zal o. a. weder worden ten gehoore ge bracht: «das L:ed von der Glocke" van Romberg. Kats. Aan de prijsscbieting, uitgeschreven door de sociëteit «De Kroonprins" alhier, namen Zaterdag 11. 29 schutters deel, als: 6 schutters van «Doel naar hooger" van Wolfertsdijb, 13 van «Claudius Civilis" van Kolijnsplaat en 10 van De Kroonprins". Het aan tal prijzen bedroeg 19. De voornaamste prijzen vielen als volgt: de le prijs, zijnde 2 bronzen beelden, aan den heer A. J. Louwers van hier;- de 2e prijs, twee bloempotten, aan den heer A. D. Snoep van Kolijns plaat; da 3r prijs, een portemonnaie, aan den heer E. C. P.iester van hier; de 49, een luciferspot met zilveren deksel, aan den heer C. v. d. Maas; de 5e, een berlijnzil/eren tabaksdoos, aan den beer P. v. d. Maas, beiden van hier, en de 6e, een inktstel, aan den heer L. Steendam van Kolijnsplaat. Heinkenszand. Heden nacht omstreeks 12 uren werd bij C. de S. met een steen een glasruit irge- worpen. Da steen kwam tgen de kastdeur naast de bedstede waarin de man er vrouw sliepen en die na tuurlijk hevig schrikten. De zaak wordt ernstig door de politie onderzocht. Heinkenszand» In de laatste dagen werd van een ingezetene alhier meer dan éanmaal kropsalade uit diens tuin ontvreemd. Niettegenstaande nu en dan de wacht gehouden werd, heeft men den dief niet kunaen be trappen. Dat het voor ieder, dia met lood omgaat, zeer noodig is, wil hij zich steeds in een goede gezondheid verheugen, om telkens vóór hij gaat eten of drinken, goed de handen wasschon, zal wel niemand ontkennen. Voor zetters en drukkers is dit wel in de eerste plaats noodig. De redactie van Qezin en Werkplaats, een vakblad, heeft daarover een geneesheer geraadpleegd, die als zeer doelmatig het gebruik van verdund zwa velzuur aanprees Men werpe een kleine hoeveelheid daarvan in een emmer water, doch zij bij het wasschen der handen er attent op, dat geen spatten op de klee deren komen, want deze bijten stuk. Na het wasschen der handen met verdund zwavel zuur spoeJe men ze goed af met schoon water. Bij het raogeeren aan het station te Gennep ontdekte men, dat een zwnluwenpaar zijn nest had gebouwd onder het dak van een der gesloten goede renwagens Toen de wagen in beweging werd gesteld, vlogen de diertjes schuw en angstig rond, bezorgd als zij waren, dat hun kroost een ongeluk mocht ovei komen. Bij 't vertrek van den trein hielden de oaders eene korte beraadslagingbeide namen daarop in htt nest plaats, ei aanvaardden d) reis naar het buitenland. 22) (Vervolg.) Lachend vroeg de vorst: Welke groote gunst he.jft de zoo moeielijk te temmen fortuin onzen vriend Meisen- berg dan bewezen I den tegenwoordigen, prozaïschen tijd, waarin geen sprake meer is van schatten door draktn bewaakt of van betooverde prinsessen, die bevrijd moeten worden, blijft er voor de geblinddoekte godin Diet veel anders over dan eoD lot uit de loterij om een harer gunstelingen gelukkig te maken." «Nu, zoo iets dergelijks is het dan ook", zeide van Velsen, dia nog een glas champagne gedronken had, «maar veel beter, en veel fatsoenlijker en veel geheim zinniger, zooals past bij een geschenk van vrouw Fortuna. Verbeeld u, doorluchtigheid" vervolgde hij, terwijl hij z;ch naar den vorst boog, «u durf ik het wel zeggen, u is nog geen oude zedepreker, die geen begrip meer heeft van het le*en der jragd welnu, Meisenberg zat er wat diep onder niet e^g, niet gevaarlijk, maar toch hinderlijk voor hem het waren van die achterstallige schulden, waaraan men niat meer denkt tot ze op eens als een spook voor ons staan «Maar Velsen" riepan eenige heeren en Meisenberg maakte allerlei teekens tegen den praatzieken officier om dezen tot zwijgen te brengen. «Wel", zeide Velsen, «wat doet dat er toe, waarom zou ik de geschiedenis niet vertellen Zijne doorluch tigheid is toch niet veel ouder dan wij eo hij zou net zoo leven en pret maken als wij, wanneer hij maar geen doorluchtigheid was". «Juist, juisti" riep de vorst lachend, «het is zooals mijnheer van Velsen zegtvoor mij behoeft ge u niet te schamen, ik ben de bescheidenheid zelve en ik wet zeer goed, welke zorgen en lasten het garnizoensleven met zich brengt. Ik kan wel geen recht op uw ver trouwen dom gelden, maar niettemin kunt ge over tuigd zijn, dat ik het niet misbiuiken zal". «Ziet ge nu wel" riep Velsen, zijn glas tegen dat van dm vorst stootende, «ik wist weJ, dat zijne door luchtigheid geen spelbreker is; bovendien heeft de Een goed zwemmerTe Gennep zonk voor eenige jaren bij het baggeren in de Maas een stoomdragueur. Om de scheepvaart niet te bemoeielijken, werd het wrak zooveel mogelijk weggeruimd. Daar men echter de overtuiging had, dat er nog veel ijzerwerk op de bodem der Maas was overgebleven, besloot zekere J., een beste zwemmer, het restant voor eigen rekening op te ruimeD. De man baalde niet alben het laatste stuk ijzer op doch leverde tevens het bewijs, dat voor personen van zijn slag duikerpakken onnoodige ballost zijn. Bij elke afdaling bleef bij geregeld 4 a 5 minuten onder water en herhaalde dit 10 a 12 maal achtereen. Achter het buitengoed «Herteveld", te Maarset), toebeboorende aan jhr. Van Voorst van Beest, zijn vier beelden opgegraven, ongeveer 0.60 M. hoog, ver moedelijk afkomstig uit de 16e eeuw en de vier jaar getijden voorstellende. Zij zijn alle op éjn of meer plaatsen gebroken, maar tweo beelden zijn compleet; tw36 andere min of me?r geschonden. De «Volksbond", vereen, tegen het misbruik van sterkedrank, heeft eene tweede plaat uitgegeven, geteekend door Braakensiek, gegraveerd door Walter en verschenen bij L. C. Brinkman te Amsterdam. Zij stelt een man voor, die dronken eene tapperij verlaat, waar buiten zijne arme vrouw, met een knaapje en met een klein kind, dat zij op den arm draagt, in de sneeuw hem wacht. Voor hen staat eon meisje, gekleed als een dametje, dat het kind van den tapper1 moet voorstellen. De vrouw, wijzende op de fraaie kleeding van dat meisje en denkende aan de povere kleêren van hare kinderen, zegt tegen haar man «Dat is van jou geld 1" Van de vorige plaat werden 45,000 exemplaren verkocht. Oak deze zal in de woning der kroegklanten eene goede herinnering zijn, dat zij hun geld wel beter kunnen besteden. Toen dezer dagen de heer K., beambte aan het post- en telegraafkantoor te Waalwijk, per vélocipèie van DroDgelen naar huis reed, werd hij onderweg door eenige onverlaten aangehouden en van zijn voertuig geworpen. Zij gaven hem een pak slaag en brachten hem een verwonding met een scherp voorwerp aan het hoofd toe, zoodat hij niet in staat is zijn bezig heden op het kantoor te verrichten. Naar men verneemt is de politie de daders op het spoor. Ongeveer vier jrar geleden kwamen in de diepe spoorgracht achter het station te Hoogezand twee per sonen op raadselachtige wijze om het lev^n. De justitie bemoei ie zich met de zaak, maar kon de ware daders niet aanwijzen. Thans, na vier jaar tijds, schijnt er licht in deze duistere zaak te zijn gekomen. Twee arbeiders, v. R. en B. genaamd welke te Arnhem aan het werk waren, hebben elkaar in een woorden twist verweten, aan de misdaad medeplichtig te zijn. Beiden zijn in hechtenis gencmoD. Zij waren vroeger al wegens de misdaad in verhoor gewee-st. (Amst.) In eene correspondentie uit Curasao aan de Asser Courant wordt gemeld, dat door de heeren Scholten en Tindal, directeuren van de Kon. Ned. West-Iidischa Mail, en eenige anderen, voor vier ton eene groote werf op het eiland is aangekocht, om te dienen voor aanlegplaats voor s'oombooten, zeilschepen en andere vaartuigen. Daarbij behooren woonhuizen, pakhuizen, andere gebouwen en eene groote opslagplaats. Dit alles is gekccht en wordt voorbereid met h(t oog op het Kanaal van Panama, want als dat kanaal na zeven of acht jaar geopend wordt, voorspelt en hoopt men, dat Curaf 10 met zijne bero9mde haven een druk bandelsstation zal worden, waar dan ook gelegenheid moet bestaan voor dokken en reparatie van stoomschepen. Een ondernemend man te Straatsburg heeft oc trooi gevraagd voor een uitvinding, waardoor het snoeken wordt tegengrgaan. zaak niets te beduiden, w*nt alles is nu in orde en dut zou toch wel zijn gechied, ook zonder de hulp van de geheimzinrige dame die wij Fortuna willen blijven noemen. Als Meisenberg maar wat minder bang was voor de zedepreken van dien ouden knorrepot van een oom van hem, dan zouden zulke kleine geldver- legenheden gauw genoeg uit den weg geruimd zijn". «Maar Velsen!" riepen de anderen weder; en Mei senberg zriie: x> Daar Velsen nu toch eenmaal niet meer tot zwijgen te brengen is, zal uwe doorluchtigheid mij wel willen veroorloven zelf de geschiedenis te vertellen, die trouwens voor u niet zeer belangwekkend is. Het is waar, dat ik eenige schulden had, die mij drukten en mij in minder opgewekte stemming brachten «Te meer daar hij verliefd is'1, riep Van Volzen, «want hij is verliefd, razend verliefd!" «Nu verzoek ik u te zwijgen" viel Meisenberg h ra in de rede. «Laat mij maar vertellen, anders zal zijne doorluchtigheid nog denken, dat ge te veel champagne gedronken hebt". Van Velzen zond hem een blik vol verachting toe, ledigde zijn glas opnieuw en ging daarna met de hand onder het hoofd zitten. Welnu", vervolgde Meisenberg, «da geldelijke ver legenheid, waarin ik mij bevond, werd eensklaps op de meest verrassende en tevens verblijdende wijze op geheven. Ik ontving namelijk per post hier uit de stad een brief, die een bedrag van vijftienhonderd mark bevatte en waarbij alleen deze woorden gevoegd waren «Van een vriend «Of van eene vriendin riep Van Velzen, het hoofd weder opheffend en luid lachend. «Ja zeker van eene vriendin 1 Vrienden zijn zoo vrijgevig niet maar de vriendin, die u op zoo lieve, aangename wijze uit de verlegenheid helpt dat is wat anders. Z'j moet uwe fiaanciëele positie nauwkeurig gekend hebben, want het is juist het bedrag, dat ge noodig hebt en nog eene kleinigheid daarboven, die wij zoo beleefd zijn heden met u te verteren. Lere de geheimzinnige vriendinnen 1" Hij dronk zijn glas ledig en verzonk daarna weder in een dof stilzwijgen. Da vorst was doodsbleek geworden en hij fronste het voorhoofd bij de woorden van den officier vol zoeten wijns. Een donkere blos van wrevel lag over Meisenberg's gelaat. Een kinderjuffrouw te Turijn heeft ten koste van haar leven het kind gered, dat aan haar zorg was toevertrouwd. H>-t kind zocht zijn bal, die op de spoorlijn was gekomen toen plotseling een trein naderde. Het kindermeisje snelde toe, redde het kind en werd door de locomotief gegrepan en vermorzeld. De arme laat haar man 3 kleine kinderen na. Ten slotte zullen slechts zeven van de te Parijs in hechtenis genomen nihilisten terechtstaan. De Rus sische agent provocateur", zekere Lavesio, die da gevangenen tot het maken van helsche werktuigen opzette en hen daaibij geholpen moet hebben, is voort vluchtig en zijn zaak zal bij verstek worden behandeld. De Engelsche romanschrijver Walter B^sant is zeer vruchtbaar. Geon wonder 1 x>Een heer" beschul digt den schrijver, door dezen iu hypnotischen toestand gebracht en zoo beroofd te zijn van de ideeën en intriges voor Besaut's nieuwsten roman 1 Vaa Oran, Algiers, voer een gezelschap van 5 personen: mevrouw Quilles, haar zoontje van 10 jaar, eeu j.nng meisja van 18 jaar en nog twee jongelieden, in een sloep naar Mers-el-Kebir, om den beer Qoilles, die uit Spanje teruggekeerd was, een bezoek ta bren gen. Tegen zeven uur keerden zij naar Oran terug. Halverwege stak een hevige wind op, die de boot deed omslaan. Den volgenden ochtend te 6 uren vond men bet joDge meisje meer dood dan levend op een van de rotseu aan de kust. Bijgebracht verhaalde zij den ganschen nacht, tot ongeveer drie uren zooals zij meende, vastgeklemd aan een stuk hout, op zee te hebbben rondgedobberd, waarna zij op de rotsen was geworpen. Het lijk van mevr. Qaillea is gevonden en ook de anderen zullen verdronken zijn. Het bericht, dat Sara Bernhardt zich te Londen bijna met chloral vergiftigd zou fcebben, schijnt on waar te zijn geweest. De Londensche correspondent der N. R. Ct. seint, dat zij thans inderdaad ernstig ziek ligt. Zij viel in onmacht, toen de voorstelling nauwelijks aangevangen was. Deze moest dientenge volge gestaakt worden. Een jong rechter in Birma had onlangs na een partijtje met een vroolijk gezelschap, waaronder ver scheidene ambtenaren en officieren waren, nachtelijk geweld gemaakt op straat en in dolle vroolijkheid al de lantarens uitgedraaid. Den volgenden dag liet de rechter zijne vrienden, die zich evenals hij Diet al te frisch gevoelden, voor zich in de gerechtszaal komen. Daar las hij hun allen duchtig de les over hun band°- loos gedrag van den vorigen avond en veroordeelde hen, als nauwgezet priester der gerechtigheid, ieder tot eene boete van 20 ropijen en zich zeiven tot eene boete van 100 ropijen. Omtrent een ongeluk bij Brest worden de vol gende bijzond erheden gemeldDuizenden waren Dins dag uit de stad naar h^t naburig Plougastel-Daoulas gegaan, voor het kerkelijk feest ter eere van St. Jan. Omstreeks 5 uren 'werden de ter lesde dienstdoende stoombooten door de terugkeerenden bestormd, over een loopbrug van omtrent 50 meter. Plotseling ont stond een groot g» kraak en geschreeuw, de brug stortte eenige meters ver in en een honderdtal opeengepakte personen vielen in zee. Velen werden gered en naar eene Daburige villa gebracht om verzorgd te worden. Volgens de laatste berichten, waren echter zeven lijken opgehaald, o. a. die van twee vrouwen en twee meisjes en eeu onbekende, die verscheidene anderen had gered. Barras, de Franschman, die door een rechterlijke dwaling ten onrechte veroordeeld werd, en die door een inEchrijviDg, door le Figaro geopend, geldelijk in een beteren toestand geraakt is, ziet zich bedreigd door een proces. De mxord, waarvan Borras ten onrechte beschul dig 1 werd, was gepleegd op het echtpaar Pradiés, dat daarna bestolen werd. «Ik kan niet anders veronderstellen", sprak deze, «dan dat mijn oom op de eene of andera wijze van mijne geldverlegenheid heeft gehoord en dat hij mij op deze wijze heeft geholpen om mij eene boetpredicatie te besparen, die hij mij anders volgens zijn geweten verplicht was te houden. Maar hoe dan ook", vervolgde hij, «dat was het, waarover Velsen uwe doorluchtig heid het een en ander wilde voorbazelen. Op éen punt heeft bij echter gelijk: leve vrouw Fortuna!" Hij strekte met eene beleefde buiging zijn glas naar den vorst uit. Deze had de lippen vast op elkander gesloten; bij klonk met den officier, maar bij deed dit zoo ruw, dat zijn glas in stukken op den grond viel. «Geluk en glas, die breken ras!" declameerde van Velsen; maar Meisenb?rg sprak: «Vergoten wijn be- teekent geluk dat is de dank der geluksgodin voor den dronk, di-n wij haar hebben gewijd." Hij over handigde den vorst een ander glas, dat een der heeren gevuld had en weldra werd het gesprek algemeen. De vorst zat echter somber voor zich te staren, doch in hunne vroolijkheid bemerkten de overigen dit niet. Toen kort daarop bericht kwam, dat de paarden er waren, stond hij snel op en wees elke uitnoodiging om nog te blijven bijoa onbeleefd af, op grond, dat liij noodzakelijk tehuis moest zijn en daarom geen tijd te verliezen had. De officieren deden hem tot aan de deur van het restaurant uitgeleide en prezen zijn paard en toen hij vlug in den zadel 6prong on met een korten groet haastig wegreed, liep van Velsen hem nog een «wel thuis" achterna. Nauwelijks had de vorst de stad achter zich of hij zette zijn paard krachtig aan. «Wel thuis!" sprak hij tandeknarsend. «B jna zou ik denken zulk een wensch niet noodig te hebben en niets van het geluk te vragen te hebben, wanneer ik mag behouden wat ik heb. En toch is het mij alsof het stof, dat mijn ros opwerpt, zich er over wreken wil, dat ik het nooit eenige opmerkzaamheid heb bewezen en alsof het zich nu vormt tot duistere geesten, die zich aan de hoeven van het paard hechten en mij vervolgen naar het kasteel! Het is schande, duizendvoudig schande, dat de fluisterende stemmen van zulke lage geesten zich een weg naar mijne ziel kunnen banenOmdat eene dienstbode valsch en trouweloos was, moet daarom het edelste en hoogste vertrouwen uit mijn hart ver dwijnen, moet het daarom mogelijk zijn, dat «Neen, neen duizendmaal neen" riep hij zoo luid, Welnu, de zoon van deze slachtoffers van lage roofzucht vraagt van Borras in rechten een schade vergoeding van 100,000 frs. Hoe dwaas deze eisch oogenschijnlijk is, bestaat er toch een wettige grond voorwant het arrest, waarbij Borras ter dood veroordeeld was, en dat door de clementie van den President der Republiek gewijzigd werd, is daardoor niet vernietigd en zou dit alleen kunnen zijn door een rechterlijke beslissing. De zoon van het echtpaar Pradiés heeft dus het recht Borras te beschouwen als de moordenaar zijner ouders en hem een burgerlijke actie aan te doeD. Als hij dit niet vroeger gadaan heeft, dan liet hij dit na omdat Borras geen geld had. Nu le Figaro en zoovele anderen, waaronder de ex-Koningin Isabella en de Graaf van Parijs, den armen drommel, die twee jaren onschuldig in de gevangenis geleden heeft, in eeoig8zins goeden doen geholpen hebben, komt de edele Pradiés voor den dag om geld te slaan uit oen niet bij de wet voorzien geval. De cholera. In enkele gevallen was, volgens een lid der geneeskundige commissie, binnen 10 uur het lijden geëindigd. Toch waren de meest gevallen niet van kwaadaardig karakter en de commissie hoopt dat door de streDge toepassing der maatregelen de epidemie zal worden bedwongen. De groote warmte, die thans in Spanje heerscht, is echter een gevreesde medewerker der cholera. De bewoners van Valencia en omstreken zijn zeer boos over de beperkingen den handel opgelegd en beweren, dat de epidemie reeds is geweken. De Regeering zal echter wel zoo ver standig zijn meer aan het oordeel van de ger.eesheeren, dan aan dat van geld verliezende kooplieden te hechten. De geneeskundige commissie verklaart dat de cholera is uitgebroken te Rugat op 13 Mri en wel onmiddel lijk na het doen van opgravingen op het kerkhof, waar de cholera-slachtoffers van een vroegere epidemie waren begraven. Pasteur en dr. Rochard te Parijs zijn van gevoeJeD, dat de epidemie, te Spanje uitgebroken, minder dreigend is, dan een die regelrecht uit het Oosten wordt over gebracht. Het gemeentebestuur van Parijs laat Pasteur- filters in de scholen plaatsen waar Seinewater wordt gebiuikt, terwijl den hoofden der scholen is gelast, aan de kinderen de voorschriften van den geneeskun digen raad tegen het uitbreken van cholera te ver klaren en elk een afdrukje van die laadgevingen voor de ouders mede te geven. De Regeering zal 100,000 frs. aanvragen aan de Kamer, om de noodige maatregelen te nemen aan de grenzen tegen het overbrengen van de cholera. Een nieuw en prachtig reclame-middel werd dezer dagen toegepast door de heeren Lever Brothers te Port Sunlight, nabij Liverpool. Het is hun niet genoeg dat reeds overal op de spoorbaan in verschillende talen den reizigers wordt voorgehouden«Koop altijd Sun- light-zeep"ze wilden ook de grossiers voor hunne onderneming winnen. Ingezetenen van Amsterdam, Rotterdam en ook van Arnhem werden uitgeuoodigd de fabriek te komen bezichtigen en daaraan een pleizier- reisje vast te knoopen. Niet vele Hollanders hadden aan de uitnoodiging gehoor gegeven dat slechts enkele Arnhemmers aan den tocht deelnamen, schijnt daaraan geweten te moeten worden, dat de uitnoodi- gingen per telegraaf slechts éen dag voor het vertrek van de aangewezen boot kwamen doch de 80 land- genooten en vreemdelingen, die de reis medemaakten, waren opgetogen over de schitterende ontvangst, hun door de gastheeren bereid. Allereerst hadden zij een paar genoeglijke dagen te Londen, onder de leiding van den heer van Geelkerken, den vriendelijken eD doortastenden Neder!, «export managar" der firma Lever Brothers. Dan gingen zij per salontrein naar Liverpool, waar er, bij hun aankomst, gezorgd was voor goede kamers in het monsterloge- dat zijn rijknecht, die op eenigea afstand reed, opkeek, in de meening dat hij geroepen werd«gaat weg van mij, gij ellendige geesten van den argwaan, die als een vergiftig insect de schoonste bloesems van het leven zouden willen vernielen 1 Keert terug tot het stof, waaruit ge gevormd zijt 1" Hij gaf zijn paard de sporen, zoodat bet edele dier een geweldigen sprong deed en in vliegende galop voorwaarts stoof. De snelle rit scheen den vorst goed te doen bij nam een oogenblik den hoed af en liet den wind zijn voorhoofd afkoelenhij haalde ruimer adem en het scheen hem toe alsof werkelijk de kwade geesten hem niet meer achtervolgden. Het etensuur was bijna aangebroken, toen hij tehuis kwam. Hij verkleedde zich vlug en vond de vorstin reeds in het salon. Zijn blik verhelderde toen hij haar zag en hij omhelsde haar hartelijk en kuste haar op beide oogen. Da vorstin gaf zich kalm, bijna koel onverschillig aan zijne liefkozing over; eensklaps echter kwam er leven in haar blik, hare gelaatstrekken namen eene uitdrukking aan van pijnlijke weemoedige hartelijkheid. Zij sloeg de armen om haar gemaal heen en zeide «O, mijn Leo, wat waren wij gelukkig en hoe gelukkig zouden wij nog kunnen zijn «Waren wij? Zouden we kunnen zijn?'* zeide de vorst op een toon van bevreemding. «Zijn wij het dan niet werkelijk, Sophie? Zoi^en bijzondere voorvallen en droevige ervaringen, waarvoor niemand gespaard blijft, ons geluk kunnen verstoren Zij keek hem verwonderd aan al sof zij zijne vraag niet recht verstaan had. «Neen" zeide zij toen met zekere onrustige haast, neen, ons geluk verstoren hoe zou dat mogelijk kunnen zijn De vorst schudde het hoofd en weder kwam er een sombere trek op zijn gelaat. Hij was gekomen met het gevoel, dat hij zijne vrouw onrecht had aango- daan, waarvoor hij haar vergiffenis wilde vragen. Haar zonderlinge handelwijze, de onverschilligheid, waarmede zij zijne teederheid beantwoordde, bracht hem uit zijn humeur en het scheen hem toe alsof de fluisterende stemmen der geesten, die hij achter zich gelaten had, weder uit de diepte zijner ziel kwamen opdoemenalsof donkere nachtvlinders om de liefelijke bloesems zijns levens heenfladderden. Wordt vervolgd.)

Goessche Courant | 1890 | | pagina 2