FEUILLETON. Door vreemden wil beheerscht. door de benoeming van dhr. De Koning iot gas-direc- teur, de gelegenheid ontstaan zou tot eene regeling *an het middelbaar teekenonderwijs, die in de naaste toekomst tengevolge ministerieels aanschrijving noodig was. Ook het gevoelen der Comm. van toezicht op het middelbaar onderwijs was ingewonnen. Deze, hoewel hulde brengende aan dhr. De Koning, die meer dan 20 jaren met ijver zijne taak als leeraar had vervuld, was van oordeel, dat de aftreding van dhr. De Koning als zoodanig eene ongezochte aanleiding gaf tot op lossing van het gerezen bezwaar bij het teekenonderwijs. Ook Burg. en Weth. waren van dat gevoelen. Aangezien reeds voor eenigen tijd aan B. en W. vanwege den Min. van Binn. Zaken was kenbaar gemaakt, dat het teekenonderwijs niet langer mocht worden toever trouwd aan iemand, die niet in het bezit van het vereischte diploma was en de heer J. Blackstone, die nu bij dat onderwijs aan de Burgeravondschool adsis- teert, verklaard heeft, geen kans te zien het diploma binnen den gestelden termijn te verwerven, zou in de betrekking van dezen op ongetwijfeld voor de gemeente meer kostbare wijze moeten worden voorzien, dewijl het natuurlijk niet te verwachten was, dat op 150 zich een leeraar M. O. zou aanmelden. Nu ontstond echter de mogelijkheid op de gezamenlijke jaarwedden van de beide heeren, dus op 1050, een leer aar te benoemen, die het geheele onderwijs op zich nam. Alvorens echter een bepaald voorstel te doen, hebben B. en W. getracht daarvan zekerheid te verkrijgen door eene anonyme annonce te plaatsen, en hierop zijn verscheidene sollicitatiën van volkomen bevoegden ingekomen, waardoor B. en W. het thans in het belaDg der gemeente achten het volgende voorstel te doen Aan den heer G. J. Wolters een eervol ontslag te verleenen, onder dankbetuiging voor de bewezen diensten uit zijne betrekking van directeur-boekhouder der gasfabriek, zulks met ingang van 1 Augustus a. s.; b. art. 6 der instiuctie van den directeur-boekhouder der gasfabriek te wijzigen, zoodat dit gelezen worde »Hij mag, zonder vergunniDg van den gemeenteraad, die vooraf de gascommissie daaromtrent hoort, geen andere bediening, beroep of bedrijf uitoefenen." c. te bepalen dat de te benoemen directeur zal genieten eene jaarwedde van 900 en niet gehouden zal zijn aan de fabriek te wonen d. over te gaan tot de benoeming van een direc teur-boekhouder, waartoe wordt aanbevolen de heer heer D. De Koning, gemeentebouwmeester, onder voor waarde dat hij zijne betrekking van leeraar in het teekenen aan de inrichtingen van Middelbaar Onderwijs nederlegge, wordende hem vergunning verleend zijne andere tegenwoordige betrekkingen te bekleeden e. art. 12 al 2 der instructie van den directeur- boekhouder, behelzende de bepaling, dat deze in ver schillende zaken met den bouwmeester in overleg moet treden, te doen vervallen f. de verordening tot vaststelling van het getal leeraren bij de Hoogere Burgerschool en Burgeravond school te wijzigen als volgt: art. 1 lett. i. te lezen: Een leeraar in het hand- en rechtlijnig teekenen op eene jaarwedde van duizend vijftig gulden." In art. 4 al 2 te lezensdoor den leeraar sob. t. voor ieder leeraar boven 25 uren 's weeks 50 's jaars g. B. en W. te machtigen, om, in het vooruitzicht, dat de heer D. De Koning ontslag vraagt uit zijne betrekking van leeraar in het teekenen, en hem dit vsrlesnd wordt, eene oproeping te doen van sollicitanten naar de betrekking van leeraar in het teekenen aan de inrichtingen van Middelbaar onderwijs, op de thans bepaalde jaai wedde, en alles voor te bereiden op dus danige wijze, dat de te benoemen leeraar met 1 Sep tember a. s. in functie kan tredeD. Hij brengt dit voorstel in behandeling. De heer Van der Hoek vraagt nu het woord en stelt op den voorgrond, dat hij alle achting heeft voor den heer De Koning, die zich gedurende zijn langdurig verblijf in de gemeente heeft doen kennen als een goed en nauwgezet ambtenaar; maar spr. vreest, dat hij te veel de architectuur en eigen werk als hoofd- en de gasfabriek als bijzaak zal beschouwen. Dit, gevoegd bij de omstandigheid dat de heer De Koning niet aan de fabriek zal wonen, zijn oorzaken, dat hij zijne stem niet aaD dhr. De Koning geven kan. De heer De Jonge Mulock Houwer zegt, dat, hoeveel achting hij ook voor den heer De KoDing (14 (Vervolg.) Den volgenden morgen viel het der vorstin wel op, dat Betty stiller was dan anders, maar zij dacht dat bet meisje misschien een weinig boos was, omdat zij niet genoeg notitie had genomen van haar afkeer van Salantieri en de vorstin was op haar beurt een weinig boos over Betty's eigenzinnigheid en ook zij sprak dientengevolge weinig of niets. Betty reed dien dag iéts later dan anders met den kleinen Kart het park in Zij vond Vincentius dan ook niet meer bij de fontein. Strak voor zich ziende duwde zij het wagentje voort zonder zich met het kind bezig te houden. Toen zij op de plaats gekomen was, waar zij Salantieri den vorigeo dag had ontmoet, hield ze stilhet scheen, dat ze moeite deed om zich iets te herinneren. Kort daarop trad Salantieri uit de zijlaan te voorschijn. Betty ontstelde hevig en zonk dadelijk op de knieën, zoodra hij zijn blik op haar vestigde en zijn hand naar haar uitstrekte. Ditmaal scheen iedere weerstand in hi ar verbroken te zijn en toen hij zijne hand boven haar hield, boog zij deemoedig het hoofd. »Hebt gij den armband?" vroeg Salantieri. »Ik heb hem bij mij." »Gj moet voorwenden eenige boodschappen in de stad te doen te hebben en vragen of ge daarheen moogt rijden", sprak Silantieii, den blik strak op de ge sloten oogen van het meisje vestigende bij den juwelier moet gij den armbanl verkoopen onder voorwendsel, heeft, hij het gevoelen van den heer Van der Doek deelt. Hij acht de vereeniging der betrekkingen van directeur-boekhouder der gasfabriek en bouwmeester moeielijk te verdedigen en vreest voor achterstelling der gasfabrikatie, terwijl als er nu zoo weinig te doen is voor den gasdirecteur als gezegd is, hij de beloo ning in verhoudiDg zeer hoog vindt. De heer De Jonge verklaart, op de gronden door de beide laatste sprekers aangevoerd, ook tegen de benoeming van dhr. De Koning te zullen stemmen. De heer Lambrechtsen wil, nu zich een drietal stemmen tegen het voorstel doen hooren, zijne stem motiveeren. Spr. erkent ook, dat ei' wel eenig bezwaar is in de combinatie der beide betrekkingen, maar bet gaat niet aaD, om enkel op het tegen te letten en hot voor geheel uit het oog te verliezen. Iiat niet-wonen aan de fabriek moge eenigen grond voor bedenking hebben, maar de heer Da Koning is een ijverig en nauwgezet man, die dat bezwaar zal weten te overwinnen. Het is waar, de heer De Koning is geen gas man in de letterlijke beteekenis van het woord, maar bij heeft tot Augustus nog een goeden leertijd en is bovendien met technische kennis toege rust. Da kleine bezwaren wegen niet zoo groot, dat zij de voordeelen, vooral ook in betrekking met het teekenonderwijs, in de schaduw kunnen stellen. Hij zal dus vóór stemmen. Da heer Den Boer sluit zich aan bij den heer Lambrechtsen en voegt er nog bijdatnaar zijne vaste overtuiging, de heer De Koning niet zou gesolliciteerd hebben, als hij zich niet in staat achtte, ook deze betrekking naar eisch te vervullen. De beer De Jonge voert nog aan, dat bij in waar deering van de capaciteiten van den heer De Koning niet onderdoet voor de andera leden van den Raad, maar herinnert er aan, dat toen de gasfabriek door de gemeente werd overgenomen, B. en W. er bijzonder op aandrongen eene gas-specialiteit te benoemeD, zoo dat da heer De Liefde, die reeds eenigen tijd directeur was, daarvoor niet in aanmerking kon komen. Ook trekt spr. altijd nog in twijfel, of de heer De Koning wel zoo op de hoogte zal komen van de gasfabricatie, als gewenscht is. Da Voorzitter zegt, dat de toestand nu geheel anders is, ais toen de fabriek eigendom der gemeente werd. Toen was zij in zeer ontredderden toestand en toen zou het zeer onmenschkundig geweest zijn, iemand te nemen, die zijne sporen nog niet verdiend had. Doch, dank zij de kennis en voorlichting van den heer Wolters, is de toestand van de fabriek thans zoodanig, dat de gascommissie het met den heer De Koning gerust durft wagen. Daarbij vergete men niet dat wij thans eene commissie bezitten, die geheel op de hoogte der zaak i6 en dat de heer De Koning, door het nedtr- leggen der betrekking van leeraar 25 uren 's weeks ter zijner beschikking krijgt, die hij aan de gasfabiiek wijden kan en dat bij door zijne tegenwoordige betrek king de inrichting der fabriek en van het buizennet volkomen kent. Da heer De Jonge merkt nog op, dat de gemeente tot nu toe een directeur had waarover zij van den morgen tot den avond te beschikken had doch spr. zal niet verder uitweiden, want ook ep doze zaak zou van toepassing kunnen gebracht worden wat hem in de vorige zitting werd toegevoegd: het woidt eene quaestie van smaak. De Voorzitter laat daarop volgen»En hieromtrent valt niet te redetwisten." Het eerste gedeelte van het voorstel wordt met algemeene stemmen (onthoudende zich dhr. V. d. Hoek van medestemmen) aangenomen, waarbij de Voor zitter een hartelijk woord van dank aan dhr. Wolters voegt en de hoop nitdrukt, dat deze in zijne ri-uiwe standplaats evenveel succes hebbe en even zulke goede diensten bewijze als in Goes het geval is geweest, en dat het hem en de zijnen steeds moge welgaaD. Applaus De punten b. en c. uit het voorstel van B. en W. worden nu in omvraag gebracht en aangenomen met 10 stemmen. Tegen de heeren Van der Hoek, De JoDge en Houwer. Tot de benoemiDg van een directeur-boekhouder overgaande, blijkt bij de opening der briefjes, dat zijn uitgebracht 10 stemmen op den heer D. De Koning. Drie briefjes waren in blanco. Pant e wordt zonder hoofdelijke stemming aange nomen, evenals later pant g. PaDt f in rondvraag gebracht, wordt met algemeene dat de vorstin uit de opbrengst van het kleinood, dat voor haar geene waarde heeft, voor haar man een geschenk wil koopen. Zij verzoekt den juwelier dringend er niemand over te spreken, omdat alles een verrassing moet zijn. Hebt gij mij verstaan »Ik heb u verstaan." »Dan moet gij het geld, dat ge voor den armband ontvangt, aan uw verloofde gaven en hem zeggen, dat dit het geld is, dat ge op uw loon hebt overgespaard nadat de vorstin er uit erkentelijkheid voor uwe diensten een geschenk aan heeft toegevoegd." »Ik heb het verstaan en ik zal gehoorzamen". »En weder", voegde Salantieri erbij, »moet gij ver geten, dat ik u bevolen heb den armband te verkoopen. Gij moet gelooven en ook zeggen, dat gij alles nit vrijen wil hebt gedaan". Betty knikte ten teeken van gehoorzaamheid met het hoofd. Salantieri wekte haar daarna evenals den vorigen dag; zij stond op, streek met de hand over het voorhoofd en reed het wagentje naar het slot terug zonder omtezien of Salantieri te bemerken, die ijlings in het zijlaantje geloopen was. Er waren allerlei inkoopen voor de vorstin en den jongen graaf in de stad te doen, zoodat de vorstin dadelijk bereid was Betty te vergunnen daarheen te rijden. De vorst kwam dien dag wat vroeger daa anders in het salon om de vorstin naar de bibliotheek te ge leiden, waar Salantieri eenige bijzonder merkwaardige boeken en handschriften gereed gelegd had en nu in aangenamen trant een grondige en duidelijke voor dracht hield over verschillende onderwerpen betreffende de geschiedenis van het vorstelijk geslacht en het huise lijke en maatschappelijke leven in vroeger eeuwen. Hij wist daarbij lederen schijn van geleerdheid te vermijden, laschte er onopgemerkt geschiedkundige ophelderingen stemmen aangenomen. De heer Ramondt wenscht, alvorens van dit onder werp af te stappen, de gascommissie het denkbeeld in overweging fe geven het daarheen te leiden, dat de heer De Koning op bepaalde uren voor het publiek aan de fabriek te spreken zij. De heer Ochtman zegt gaarne dit denkbeeld met zijne medeleden der gascommissie te zullen overwegen. V. Daarop worden goedgekeurd twee ontwerpbe sluiten van het Burgerlijk Armbestuur tot wijziging der begrooting ven ontvangsten en uitgaven der in stelling voor 1889 en 1890, noodzakelijk door aankoop van kapitalen voor weezen, en door aankoop en kosten van ruiling van onroerende goederen. VI. Alsnu deelt de Voorzitter mede, dat het Armbestuur weder, zooals in de laatste jaren het geval was, een bijdrage wil verleenen in de kosten van verpleging van arme krankzinnigen tot een be drag van 700 en daartoe bereids de machti ging van Gedeputeerde Staten bekomen heeft. Hij stelt voor die bijdrage met dankzpgging te aanvaarden en de begreoting van ontvangsten en uitgaven voor 1889 te wijzigen, door die som er in te brengen, waartoe de tinanciëele commissie gnnstig adviseert. Dit voorstel wordt zonder beraadslaging en zonder hoofdelijke stemming aangenomen. VII. Nog is aan de orde de rekening over 1889 en de begrootirg voor 1891 van de kosten der openbare gezondheidscommissie, tot goedkeuring waarvan de fiaanciëele commissie adviseert. De heer Kakebeeke merkt op, dat op de rekening voorkomt een bedrag van veertig cents voor onderzoek, en vraagtof het ook bekend is, welk onderzoek daarvoor is ingesteld. De Voorzitter antwoordt dat dit blijkt uit het ver slag der commissie, dat bij het jaarverslag der ge meente opgenomen wordt. Rekening en begrooting worden zonder stemming goedgekeurd en de vergadering daarna op de gewone wijze gesloten. Gemengde Berichten. Gisteren werd aan S. P. Visser, die, zooals we in ons vorig nommer meldden dien dag zijn 25jarig jubifé als lantaarnopsteker herdacht, door den direc-' teur der gasfabriek met een hartelijke toespraak namens de gascommissie eene gratificatie uitgereikt. In Zuid-B aveland bestaat in vele gemeenten de gewoonte onder de meeste kerkbezoekers om den gang naar het bedehuis niet eerder aan te vangen voordat het luiden der klok heeft opgehouden. liet gevolg biervan is de omstandigheid, dat de voorlezer zijne diensten veelal verricht voor kinderen. Om hierin ver betering aan te brengen bezigde een ringpredikant dezer dagen een practisch middel. Toen de hoorders zich namelijk allen in het kerkgebouw hadden verza meld, herhaalde de predikant zelf het voorgelezen hoofdstuk. Naar men ons meldt moet er ernstig sprake zijn van het leggen van een stoomtram van Ellewouds- dijk naar Goes. De verbinding van eerstgenoemde plaats met Ter-Neuzen zou plaats hebben door middel van een stoomboot. Ook wij vernamen dit gisteren bij geruchte, doch aanvankelijk meenen we er niet te veel gewicht aan te mogen hechten. Helnkensznnd. Door de leden der Handboogschutterij zSoranus" alhier is bepaald, dat bij gelegenheid der Heinkenszandsche kermis eene groote schieting zal ge houden worden naar den vasten vogel. Middelburg. Vrijdag 13 Juni a. s. herdenkt de Vereeniging »Uit het Volk Voor het Volk" alhier haar 25jarig bestaan des avonds zal er eene algemeene vergadering gehouden worden, waarin ook ter sprake gebracht zal worden de feestelijke herdenking van dit jubilé. Middelburg. Door de politie alhier is op verzoek der Vlissingsche politie aangehouden een Duitscher, beschuldigd van oplichterij. Deze Duitscher had nl. te Vlissingen een kamer gehuurd en den hospes eene enveloppe ter hand gesteld, waarin zich geldswaarden bevonden. Evenwel behoefte hebbende aao los geld vroeg hij den bewoner 10 ter leen, omdat hij dan de enveloppe niet behoefde te openen. Er is echter aan het licht gekomen, dat zich niets dan stukken waardeloos papier daarin bevonden en daarom is de Duitscher gearresteerd. bij in, die tot recht verstand van de zaak noodzakelijk waren, en maakte tal van geestige en diepzinnige op merkingen, zoodat de vorst herhaaldelijk luide zijn bijval te kennen gaf en ook de vorstin met klimmende belangstelling toeluisterde, daarbij dikwijls vragen stel lende, die tot nieawe uitweidingen aanleiding gaven. Zij dankte hem aan het einde vriendelijker en har telijker dan zij tot nog toe tegen hem geweest was voor de moeite, die hij zich getroost had en haar dankbaarheid steeg nog, toen de vorst na het diner, nadat Salantieri naar de bibliotheek was teruggekeerd, nog een uurtje met haar bleef praten over wat zij geboord hadden, haar daarbij gelf genheid gevend om verschillende opmerkingen te maken, zoodat hij ver klaarde nimmer geweten te hebben, dat zijn klein vrouwtje zooveel voorliefde voor geleerde studiën had. Zij was don vreemdeling nu werkelijk dankbaar, want in plaats dat deze, zooals ze aanvankelijk ge vreesd had, haar man van haar vervreemdde, werd hij oorzaak dat de beide echtgenooten minder oppervlak kige gesprekken voerden en dat een nieuwe band hen verbond, die zou blijven voortbestaan ook als Salan tieri niet meer op het kasteel zou vertoeven. Zij was nog geheel onder dien aangenamen indruk, toen Betty uit de stad terugkeerde en hare inkoopen aan hare meesteres overhandigde. Evenals des morgens was het meisje stil en in zichzelf gekeerd en er scheen een sluier te liggen over den half onverschilligen ihalf droevigen blik, waarmede zij af en toe de oogen tot hare meesteres opsloeg. De vorstin ergerde zich nog meer over het meieja dan des morgens, wijl zij haar zonderling gedrag alleen aan stijfhoofdigheid toeschreef. Zij vertelde daarom, Betty scherp aanziende, op ongedwongen toon, dat zij des morgens in de bibliotheek was geweest, waar ds markies haar allerlei oude handschriften had voorge- Twee visschers uit Hoogeveen gingen met hun schepen ter ansjovisvangst op de Zuiderzee. Donder dagmorgen om 4 uur wierpen zij de netten uit en om 7 uur, dus in 3 uur tijds, hadden zij 63000 van die vischjes gevargen. Zij verkochten ze te Enkhuizen tegen 4% gulden per duizend, en behaalden dus geen onaardige winst. Aan de leden der verschillende afdeelingen van het »Leger des Heils" hier te lande, die zullen deel nemen aan de plechtige viering van het 25jarig bestaan der ^Salvation Aimy" te LondeD, wordt door de Staatsspoorweg-Maatschappij reductie op den vracht prijs verleend. In gelijken zin is door de Stoomvaart- Maatschappij »Zeeland" te Vlissingen besloten. Een kat te Hekelingen bracht vier flinke jongen ter wereld, die zoodanig aan elkaar gegroeid waren, dat zij slechts één kluwen van katjes vertoonen. De diertjes zijn nog gezond en frisch en schijnen niets te lijden onder zoo'n innige samenleving. Dezer dagen werd gemeld dat de Minister van Binnenlandsche Zaken het afbreken van het historische Waterpoortje te Maastricht verboden had. Aan het Dbl. wordt nu meegedeeld, dat, voor dit bericht be kend werd, het poortje reeds onder de slagen van den moker gevallen en afgebroken was. Te Arnhem zijn Zaterdag op bet politiebureau de draaiorgels gekeurd. Er was in den laatsten tijd algemeen zeer geklaagd over den invloed, dien deze instrumenten op de gehoorzenuwen uitoefenden. De Vereeniging tot bevorderiog van het vreemdelingen verkeer zag zich daarom genoodzaakt, vóór het reis- seizoen aanbrak, zich met deze aangelegenheid te bemoeieD, en ten slotte is het hoofd der poliite er toe overgegaan, de gedwongen keuring in te voeren. Een aantal draaiorgels werden afgewezen. Te Bergen-op-Zoom is tegen een pottenbakker proces-verbaal opgemaakt wegens het laten arbeiden van een jongen beneden 16 jaar na den bij de arbeids wet toegestanen tijd. Terwijl de wet bepaalt, dat die arbeid te 7 uur 's avonds moet geëindigd zijn, werd de jongen des nachts te één uur nog bezig gevonden. Omtrent het vergaan van het Am^rikaansche schip Oneida in de Behringzee worden de volgende bijzonderheden bericht. De Oneida had aan boord een bemanuiDg van 19 koppen en 450 mannen, die in een zalminrichting op Larckeiland zouden werken. In een dichten mist stiet het schip op de Herminis klip, aan de zuidoostkust van genoemd eiland. De zee was zeer onstuimig en het schip begon vol water te Ioopen. In grooten angst snelden allen naar de booten. Daarin vonden echter slechts 75 personen plaatsen de overige 93 waren nog aan boord, toen het schip van de rots gleed en in diep water zonk. Tachtig der on- gelukkigen verdronken, dertien bleven aan stukken hout en dergelijken vastgeklemd drijven, tot zij den volgenden morgen aan land kwamen. Een practisch gebruik wordt in Amerika van de phonograaf gemaakt door handelshuizen en bankiers. Wanneer de kassier eene som gelds ontvangen heeft, spreekt hij het bedrag in de phonograaf uitde patroon heeft dan niets te doen, dan de phonograaf af te rollen en de bedragen Op te tellen, en kan zoodoende eene gemakkelijke controle uitoefenen op de hande lingen van den kassier. Deze vindiüg is van den Ame rikaan Patrick Ergan. Zekere Pille deed onlangs een spelevaart op de Rhóie, nabij d'Irigny, met drie jonge kinderen. Opeens, toen hij wilde landen, stootte het bootje hevig tegen dan oeverhet kantelde en de vier personen vielen in het water, waarvan de strooming op die plaats zeer sterk is. Pille kon zwemmende den oever bereiken, maar de drie kinderen waren verdronken eer men ze kon ter hulp komen. Uit proeven met rookvrij kruit, te Maagdenburg genomen, moet gebleken zijn, dat dit kruit 3- tot 4-maaI verder draagt dan het oude en dat het bij de ontploffing het kanon minder vuil maakt, terwijl loop en kogel minder sterk worden verhit. Sprinkhanen blijven in Hongarije groote schade aanrichtenduizenden bunders in den omtrek van Torootal zijn verwoest. In het geheel zijo omstreeks 3000 personen bezig met het vernielen dezer insecten. legd en verklaard. Betty liet het hoofd hangen en antwoordde niet geene waarschuwing, maar ook geen woord van haat of afschuw kwam, zooals vroeger bij het spreken over den Italiaan, over hare lippen. De vorBtin werd over deze koppigheid ernstig boos zij keerde zich om zonder een woord meer te spreken en schonk het meisje ook later, toen het als gewoon lijk met den kleinen Kurt onder den lindeboom in de nabijheid der vorstin zat, niet de minste aandacht. Zij liet het kind bij zich brêDgen, ondersteunde het zelf bij het loopen en sehertste er mede zonder ook maar een enkel woord tot Betty te richten. Op een andere tijd zou deze door eene dergelijke handeling bitter gegriefd zijn en ongetwijfeld naar de oorzaak van eene z >o merkbare ongenade van de zijde harer meesteres hebben gevraagd. Heden scheen zij daarop evenwel geen acht te slaan. Zijjdeed even nauwgezet als altijd haar plicht, maar zij had geen woord van bewondering, geen lachje zelfs voor het spel van den kleine, bij wien zij anders elk oogen- bhk nieuwe bewijzen van ontwikkeling meende te ont dekken. Er kwam dien avond geen bezoek. Toen na het souper het kleine gezelschap onder de veranda bij het schijnsel eener lamp bijeen zat was het gesprek leven diger, hartelijker en vertrouwelijker dan anders. De vorstin begon Salantieri werkelijk als een vriend des huizes te beschouwen en den wensch te koesteren, dat hij zeer lang op Hohenwartbnrg zou blijven, of schoon zij nog wel altijd een zekere vrees bleef koes teren, die haar zelf onverklaarbaar was en een zon derling gevoel haar overmeesterde, wanneer zijn blik den haren ontmoette, wat hij overigens zooveel mogelijk trachtte te voorkomen. Wordt vervolgd.)

Goessche Courant | 1890 | | pagina 2