MNBESTHIIN8. AANBESTEDING. den Boereninspan. KERSEN, Al de Vruchten, Adv9rt9nti©n. "aanbesteding. AANBESTEDING. op Zaterdag den 21 Juni 1890, Openbare Verkooping op Vrijdag 13 Juni 1890, Openbare Verkooping. In de maand Juli 1890 Ook te Schiedam doen zich weder onder ver schillende verschijnselen gevallen van influenza voor. De fabrikanten te Enschede zijn teruggekomen op hun bestuit om de arbeiders, die zich voor 5 Mei niet aanmeldden tot hervatting van het werk, t.a blij ven weigeren daardoor kunnen de 9 werklieden, die nog altijd uitgesloten waren, weder werk vinden. Ten slotte heeft de burgemeester een proclamatie uitgevaardigd, „waarin hij nameos den Koning aan de ordelievende arbeiders en de schutters dank betuigt voor hunne houding. Dezer dagen is gemeld dat van eene dame te Rotterdam hare portemonnaie met ongeveer ƒ200 op den openbaren weg gerold was. Da politie is thans tot de ontdekking gekomen, dat zich daaraan hadden schuldig gemaakt eene moeder en dochter, die van het gestolen gald een weelderig leven leidden. Zij zijn goarresteerd en in bewaring gesteld. De vorige week hebben dieven bij een banketbakker aan den Ginnekenschen steenweg te Breda gedurende den nacht een geheel bruilofsmaal weten weg te voeren. In een advertentie in de Haagsche bladen komt mevrouw BulkleyBakking op tegen do beschuldigingen van welke dezer dagen werd gewag gemaakt, alsof zij een aanslag tegen het leven van haar schoonzoon, mr. I. Hoek, zou hebben gesmeod. De verzending van aardbeziën van Breda naar het buitenland heeft een aanvang genomen. De op brengst belooft groot te wezen. Bij het verven van den binnenkant der kap van het Rijnstation te Utrecht viel Vrijdag een verfpot om en stortte zijn gelen inhoud over de toiletjes van twee uit een trein komende dames. Aan hare gezichten kon men duidelijk 2ien, dat aciême'' geen mode meer is. Ia een der wachtkamers werden zij verpleegd, alwaar haar ook schadevergoeding werd toegezegd. Een krankzinnige, in het Buiten-Gasthuis te Amsterdam verpleegd, ontvluchtte Donderdagavond zijn bewakers, kwam in den tuin en sprong slechts ten deele gekleed, in de breede en tamelijk diepe Nieuwe Vaart. De ongelukkige kon hoegenaamd niet zweramoo, maar bereikte niettemin den overkant. Druipende en bemodderd liep hij da stad in en vluchtte in den winkel van een sigarenhandelaar vanwaar hij, begeleid door dien hear, naar zijn woning ging in de Korte Leidschedwarsstraat. Daar aangekomen, ging de arme krankzinnige vraeselijk tekeer. Hij liet slechts nuode toe, dat m9n hem droge kleederen aandeed en wilde dadelijk de straat op. Hij werd na veel moeite en met veel beleid naar het gesticht teruggebracht. Onlangs werd in de kerk te Ober-Weyfurt in een collecteerzakje een vogeluestje met twee eieren gevonden. Een roodstaartje, dat in de kerk verdwaald was geraakt, had het aan den muur hangende zakje als de baste plaats voor het afwachten vaa zijn huwe lijkszegen beschouwd. Op de in het volgende jaar in Frankfort a/M. te houden internationale tentoonstelling van electriciteit zal eene electrische boot worden ingezonden, die, uit gerust met accumulatoren, voor 100 personen plaats biedt. Deze boot zal de binnenstad te Frankfort bevaren. Een Amerikaansche senator hield onlangs aan het graf van een zijner ambtgenooten een lijkrede, die de algemeene bewondering Wekte. Een Amerikaansch blad heeft nu echter ontdekt, dat de rede woordelijk, met verandering van naam alleen, uit het Fransch van Massillon was vevtaald! Bij hevige hitte heerscht te New-York water gebrek. Slechts weinige gebouwen worden tot op de eersto verdieping van drinkwater voorzien. Een nieuwe leiding kan nidt voor half Juli water leveren. De toe stand is zeer ernstig, daar de oveigroote meerderheid der bevolking van toevoer verstoken is. 1he New-York Herald behelst het curieus be richt dat zekere Tagliaferra te Alexandrië aangeboden heeft tegen 144,000 in klinkende munt (loco) Cleopa tra's graf met den inhoud ten behoeve van de wereld tentoonstelling te Chicago te verkoopen. Ten bewijze van zijn goede trouw, zegt de Heraldhad hij een lepel vol van het stof der bekoorlijke vorstin over gezonden. Niet gedwongen. Een passagier aan boord vau een Amerikaansche stoomboot, een oud heer, vroeg aan een der matrozen of zij gedwongen werden Zondag morgen de godsdienstoefening bij te wonen, aGedwon gen wel neen" antwoordde Jack, »maar we krijgen Zondagavond geen grog, als wij de oefening niet hebban bijgewoond." In het Brilsch Museum te Londen is thans een Chineesche banknoot te zien, welke door onze gestaarte voorgangers in beschaving ward uitgegeven 300 jaren vpor het eerste Europeesche papieren geld in omloop kwam. Die banknoot dagteekent uit het eerste of een der eerste rsgeeringsjaren van den eersten keizer der Mingdynastip. Zij is ouder dan do eerste Europeesche bank, die van Barcelona, welke in 1401 werd gesticht, en zooals gezegd is, drie eeuwen ouder dan de eerste Europeesche bankbiljetten, welke in 1668 door de bank van Stockholm werden uitgegeven. Volgens een Russisch correspondent der XlXe Sièilfl hoeft de gouverneur van Koerland hot volgende besluit uitgevaardigd: Overwegende dat de Joden geen Christenen zijn, leven zij in de duisternis, als niet kennende het licht van den Christelijken godsdienst, 't Is derhalve rechtvaardig, dat de Joden de kosten der gasverlichting dragen, opdat zij op hun beurt de Christenen verlichten". (I!) Lsatsie en talagraphtecfie berichten. 's-Gravenhage. De Hooge Raad heeft heden niet- ontvankelijk verklaard het cassatieberoep van J. H., kleedermaker te Goes, veroordeeld wegens diefstal bij berhaliog. Ingezonden Stukken. Mijnheer de Redacteur l Vergun mij s. v. p. onderstaande regelen in uw alom bekend blad te plaatsen. Op Maandag 2 Juni 11. werd (zoo als gewoonlijk) de gemeente-brandspuit geïnspecteerd, een maatregel die ten volle goedkeuring verdient. Is die inspectie afgeloopen dan krijgt het geheele dienstpersoneel (ieder persoon) een glas bier. Nu zijn er alhier 2 bierhuizen en een herberg, doch het bier wordt telkens door de herberg geleverd. Nu rijst bij mij de vraag opheeft een bierhuis- houder geen aanspraak op de levering van het bier Mijns inziens wel. Want de bierhuishouder betaalt ook hoofdelijken omslag en is ook patentplichtig even goed als ieder herbergier en misschen ook wel dienst plichtig bij de brandspuit. Gelieve nu niet te denken dat ik eenige wijzigingen of bepalingen omtrent de brandweer wil stellen, doch mij dunkt, dat kon verdeeld worden. Er zijn n. 1. drie hoofdsectie's bij de brandspuit. Als men nu bij lotirg uitmaakte wie de levering aan de groote sectie (de eene sectie is al rijker aan personen dan de andere) en wie aan d8 middelmatige sectie, en wie aan de kleinere sectie had, mij dunkt dan zoude dat geen ontevredenheid opleveren, integendeel, dan zou iedere bierslijter bier kunnen leveren en tevens iets verdienen. Mocht dit bij een volgende inspectie op zoo een wijs uitgevoerd worden, dat zoude door het Oudelandsche publiek ten volle toegejuicht worden. U, M. de Red., dankzeggende voor de verleende plaatsruimte. Oudeiande, 6 Juni '90. Een gemeenschappelijke. —bes—mmtmzj' i i M. de R. 1 In oude stukken, betreffende de Geschiedenis der Hervormde kerk alhier komt de uitdrukking voor: droge en natte lijf koop". Mij zijn geene bronnen bekend, die eene verklaring daarvan geven. Zon Bavo de vriendelijkheid willen hebben de beteekenis dier uitdrukking eens op to geven Welke beteekenis mag stads vroonpad" wel hebben, wanneer het, zooals te Zierikzee, voorkomt tegelijk met stadsbrandpad »Vroon" beteekent vrij, maar hoe in het genoemde woord dat te verklaren, wanneer het eenvoudig gebruikt wordt als een ingang van het huis er bij, langs achter Wemeldinge, 18 6/6 '90. Uw dw. Dr., J. H. J. BARTELSE. Afloop Aanbestedingen en Verkoopingen. Door de navolgende personen is voor het achter hunne namen geplaatste bedrag ingeschreven voor het maken van sluts- en dijkwerken aan den mond der haven van Goes. (Raming 181,000): W. H. De Haan te Elden 188.000C. Bastiaanse te Bergen-op-Zoom 186,900 F. H. Joseph te Utrecht ƒ186,187; F. Swets Dz. te Amaide 178,500; P. A. Bos te Gonnchem ƒ176,600; C. Bos Az. te Dordrecht ƒ174,800; Jan Visser Gz. te Papendrecht 172,800; F. W. Dekker te Nieuwer-Amsiel 172,500; H. Wicherink te Groenlo ƒ171,900; Bos Zuiderhoek te Sliedrecht ƒ160,390; J, J. VaD Sluisdam te Dordrecht 159,483 en A. v. d. Meijden Az. te Hardingsveld 157,978. Kapelle. Zaterdag had te Biezelinge de aanbesteding plaats van het herbouwen van een nieuwe schuur, ter plaatse van het op den 19 Mei jl. afgebrande schuurtje van en voor J. Blok aldaar. Inschrijvers warenP. Dronkers te Kapelle voor ƒ2248; J. Frank te Biezelinge voor ƒ2222; D. Van Maris te Kapelle voor 2123 en W. Bierens te Bieze linge voor 2121. Het werk is aan laatstgenoemde als minste in schrijver gegund en zal onder opzicht van den architect A. Le Clercq te Kruiningen worden uitgevoerd. Waarde. Bij onderhandscho besteding van het ver- lagon van den vloer der suatiesluis van het waterschap Waarde is aannemer geworded W. J. Van de Weert en zonen te Goes voor de som van ƒ6900. Of men van het vorige bestek is afgeweken is Diet bekend, wel dat het op diepte brengen der buitengeul niet is begrepen in deze aannemingssom. Vrijdag werd te Kats door het bestuur der waterkeering van den calamiteusen Lsendert Abraham polder in zijn vergaderlokaal aanbesteed het herstel, de vernieuwing en onderhoud tot 30 April 1891 van de aarde-, kram-, steeDglooiing- en andere werken van den polder. (Begrootiog 4048,30). Aannemer werd de heer S. Blok te Kortgene voor 4034. Verder was nog ingeschreven door de heerenJ. Deir Exter Van den Brink te Krabbendijke voor 4900; J. Da Jonge te BiezeliDge voor ƒ4444; C. De Wilde Az. te Kattendijke voor 4270; A. Van Popering te Bruinisse voor 4170 en C. Bolier te Bruinisse voor ƒ4094. (Af. Ct.) Watergetijen voor lerseke. DAGEN. HOOGWATER. LAAGWATER. VOOBII. Nam. VOORM. Nam. 10 Juni. 8.31 94 2.29 3.1 11 s 9.40 10.15 3.34 4.10 12 s 10.49 11.19 4.45 5.19 13 I 11.50 5 49 G.20 14 1 0.19 0.45 6.49 7.15 15 s 1.9 1.33 7.39 8.3 16 s 1.55 2.17 8.25 8.47 Verkoopingen en Verpachtingen. Datum. Plaats. Voorwerpen. kersen, lerseke, boeieraak, lerseke, pannen, '8-Heer Arendskerke, klaver, Information, Pelle. Prins. Hollmann. Pilaar. Kapelle, kersen, pruimen, Pilaar en mr. Liebert. Kloetinge, kersen, hooigr&s, Mulock Houwer, lerseke, graagewas, Ilollmann. Kattendijke, vruchten te velde, Pelle. Goes, panden, Bonk van Leaning. 13 Juni, Kloetinge, 13 13 14 14 16 21 25 26 Nieuwdorp, vruchten te velde, Prins.' - lerseke, hooigras, Hollmann. Kloetinge, klavers, Hollmann. 20 Juni/4 Jnli, Antwerpen, hofstede, Gheijsens. Jnli, Kattendijke, vruchten, Pelle. Kattendijke, inspan, Pelle. Te houden Aanbestedingen. Datum. Plaats. Voorwerpen. Informatiën. 19 Juni, Rilland-Bath, hegrinting, Sluiswachter Gentse. 21 t 'a-Heer Arendskerke, utaenen duiker, F. Sturm. 333e Staatsloterij, 5e kl. Prijzen van 100 en daarboven. Trekking van Zaterdag 7 Juni. 17e lijst. No. 7741 2000 en 30000 premie. No. 13913 premie 3000. Nos. 1154 en 8823 elk 200. No. 19919 100. Opgaaf van uitgekomen nummers uit de collecte van dhr. A. E. Janssen te Goes: No. 7741 2000 en 30000 premie. No. 574 70. Nieten: Nos. 1487, 1496 en 12280. Van dhr. J. Da Jonge Jz. te Kruiningen Nieten: Nos. 3319 en 10424. Karaaerlshten. ROTTERDAM, 9 Juni 1890. Van Vlas ter markt 7899 ateen blauw en 500 steen wit. Aardappelen: Zaeuwsche 2 a 2,50. GranenBruine Booten 25 ets. hooger. Bui- tenlandsche flauw; Rogge lager. M e e 1 onveranderd. TARWEf 5,80 a f 8,— ROGGE- 5,— - 6,— WINTERGERST- 4,50 s - 5,50 ZOMERGERST- 3,50 - 4,90 HAVER- 2,75 - 4,20 PAARDENBOONEN - 5,— - 5,70 DUIVENBOONEN- 6,50 - 7,25 BRUINE BOONEN- 7,— - 9,25 WITTE BOONEN- 7,50 - 9,— BLAUWE ERWTEN - 7,— - 8,10 MESTINGERWTEN - 5,75 - 6,25 KANARIEZAAD- 5,75 - 6,80 Vrijdag 13 Juni a. s. hopen wij met onzo ouders MARINUS FERDINANDUSSE en MARIA VERMAIRE hunne 40jarige Huwelijksvereeniging te herdenken. Namens kinderen en behuwdkinderen. iWemeldinge, Juni '90. V Den H0n dezer hoopt onze geliefde vader A. MARKUSSE, Wethouder alhier, zijn GOsten geboortedag te vieren. Zijne dankbare kinderen en behuwdkinderen. Kats, Juni 1890. Ondergeteekende betuigt zijn dank aan de kiezers van Driewegen voor hun edelmoedig gedrag, bij de herstem ming getoond, voor een lid van den Raad. WILLEM VAN LOO. Wie iets te vorderen hebben van, of verschuldigd zijn aan de nalaten schappen van Marinn8 en Adriaan Osse- waarde, overleden te Wilhelminadorpre spectievelijk op 7 Mei en 23 April jl., ge lieven daarvan opgave of betaling te doen ten kantore van Notaris MULOCK HOU WER te Goesvóór 20 Juni a. s. voor meer uitgebr. en middelb. onderwijs, HIDDFXBURG. Opleiding voor alle examens. Tot heden slaagden al mijne aspiranteD. Referentiën en prospectussen bij den Directeur, dia tevens ouders en voogden tot een bezoek der Inrichting uitnoodigt. Die genegen zijn aantenemen de leve rantie van door het BURGERLIJK ARM BESTUUR benoodigde Gewoon Tarwebrood, bene vens Rund- en Kalfsvleesch over de maanden Juli, Augustus en September, op voorwaarden bij den vader van het Weeshuis ter lezing liggende, gelieven hun daartoe strekkend inschrijvingsbiljet met het opschrift n Besteding Burgerlijk Armbe stuurte bezorgen op Dinsdag den 24 Juni e. k., des namiddags vóór 4 uren, bij den eerstondergeteekende. Het Burgerlijk Armbestuur, J. M. KAKEBEEKE, Voorzitter. E. VAN DEN BOSCH, Secretaris. Die genegen zijn aantenemen de leveran tie van door het GASTHUIS benoodigde Gewoon Tarwebrood, Rund en Kalfsvleesch, Varkens- vleesch en Spek voor het 3e kwartaal, benevens Gort, Rijst, Kruidenierswaren, Visch, Kaas, Azijn enz. voor het 2de halfjaar, op voorwaarden, bij den Directeur van dat gesticht voor belanghebbenden ter lezing liggende, gelieven hun daartoe strekkend inschrijvingsbiljet met het opschrift Be steding Gasthuiste bezorgen op Maandag den 23 Juni e. k., des voormiddags vóór 12 uren, bij den eerstondergeteekende. Het Bestuur van het Gasthuis, Z. D. v. d. BILT LA MOTTHE, Voorz. E. VAN DEN BOSCH, Secretaris. Het Bestuur Tan liet waterschap 's-Hesr Arendskerke zal des middags om 12 uren, bij enkele in schrijving in het gemeentehuis te 's-Heer Arendskerkeaanbesteden het bouwen van een nieuwen STEENEN DUIKER in den dijk tusschen de polders Nieuwe Kamert en Louise. Het bestek zal van af Vrijdag den 18en ter leziüg liggen bij den Ontvanger-Griffier te Reinkenszandj en in de herberg bij J. De Reuter te 's-Ueer Arendskerke. Aanwijzing zal geschieden op den dag der aanbesteding des voormiddags te 9 uren, terwijl de opzichter van den provincialen waterstaat F. STURM te Goesnadere inlichtingen verstrekt. Het Bestuur voornoemd, J. VERMET, Voorzitter. B. VERMANDE, Ontvanger-Griffier. Het Bestuur vau den Zluimer manpolder zal trachten aan te besteden het begrinten van een gedeelte van den binnenberm van den zeedijk van voornoem den polder ter lengte van 840 Meter. Aanwijzing geschiedt dagelijks door den sluiswachter C. CENTSE. Inschrijvingsbiljetten met het opschrift ngrintweg Zimmermanpolder", moeten franco worden ingeleverd ten kan ore van den Oatvanger-griffier dhr. JOHs. BUTIJN te Rilland-Bathvóór of op 18 Jnni, des namiddags te 8 uren. De opening der biljetten zal plaats hebben op Donderdag 19 Jnni daaraanvolgende, des voor middags te 11% uren, ten huize van M. KOETS te Rilland. Bestek en voorwaarden dezer besteding zijn tegen betaling van ƒ1,—en op franco aanvrage verkrijgbaar bij den Ontvanger, griffier voornoemd, en bij de boekhande laars F. KLEEUWENS ZOON te Goes van af 10 Juni 1890. Rilland-Bath, 7 Juni 1890. Het Bestuur van den Zimmermanpolder, A. BUTIJN, Dijkgraaf. JOHs. BUTIJN, Ontvanger-griffier. des avonds te 6 uren, bij V. Boel, aan den Tol te Kloetingevan wassende in de gemeente Kloetinge. Informatiën te bekomen ten kantore van den heer W. PELLE te Goes. zal de eerz. Jolis. De Dreu te Kattendijke pnbliek verkoopen: wassende op de door hem bewoonde hof stede EN DAARNA Informatiën te bekomen ten kantore van den heer W. PELLE te Goee.

Goessche Courant | 1890 | | pagina 3