is en Erf een MÉ en Erf, KERSEN, Advertentien. AANBESTEDING. verkoopen: op Donderdag 5 Juni 1890, verkoopen: op Donderdag 5 Juni 1890, 1. 3 perceelen HOOIGRAS 2. Ongeveer 45 Aren HOOIGRAS 3. Ongeveer 60 Aren TARWE Openbare Verkooping op Vrijdag 6 Juni 1890, 60,000 gekalkte Pannen. op Vrijdag 6 Juni 1890, openbaar verkoopen Openbare Verkooping op Dinsdag 10 Juni 1890, Openbare Verkooping op Vrijdag 13 Juni 1890, het turfschip aan de omliggende troepen van Prins Maurits moest verkondigen. Als bijzonderheid kan hierbij dieneD, dat sedert 1793 de hcogö waardigheid op den Bredaschen toren achtereenvolgens door groot vader, vader en zoon werd bekleed, waarbij berekend i?, dat zij in dat tijdsverloop meer dan 210,000 malen de trappen van den toren moesten opklimmen en afdalen. Een vrouw, die Dinsdag te 's-Hage een knaap moet hebben mishandeld, waarvan vermoedelijk de dood het gevolg is geweest, is voorLopig in hechtenis gesteld. Nader verneemt men dat de gestorven knaap met het zoontje van bedoelde vrouw zeer hevig aan 't vechten was, waarop zij, ziende dat haar zoon 't hard te verduren had, zoodanig in woede ontstak, dat zij de pantoffel van haar voet nsm, daarmede naar den overleden knaap sloeg en hem op 't hoofd raakte. Bij het gerechtelijk onderzoek moet zijn geconsta teerd dat de knaap aan hersenschudding, tengevolge van een slag met een hard voorwerp, moet zijn bezweken. In een beschrijving van Schiedam, door het Amerikaansch blad the Morning Journal openbaar gemaakt, wordt medegedeeld, dat de werklieden in de jeneverstokerijen recht hebben op 40 borrels daags, die elk zoo groot zijn als de inhoud van een champagne glas. Al die jenever ia zuivere alcohol. Wanneer het werk afgelocpan is, gaat de werkman voort met drinken en daaraan neemt zijn geheele gezin deel. Toen eens de branders het dagelijksch rantsoen wilden vermin deren brak er een opstand uit, die slechts eindigde toen de patroons toegaven. Deze Amerikaan redeneert Zbkerwanneer ik over drijf, doe ik het goed. Omtrent een vermoedelijken kindermoord te Hoenderloo, onder Apeldoorn, meldt het V. D. Ruim een jaar geleden huwde een paar, waarvan de man in het huis trok door de vrouw bewoond, welke vrouw thans is overleden. Nu de man zich van alles wil ontdoen, om en gargm te gaan, wonen, komt ook de linnenkast aan de beurt, en men vindt daarin een dichtgenaaid pak, dat na opening blijkt een kinderge raamte te bevatten. Reeds lang had de man gedacht, dat er zoo'n vreemde lucht in huis was, maar had dit nooit onderzocht. Eene buurvrouw oordeelde het best, dit pak nu aan den schoot der aarde toe te vertrouwen, doch de honden brachten de politie op het spoor. De zaak wordt thans onderzocht. Als iets zonderlings mag zeker worden vermeld, dat in een in de provincie Utrecht verschijnend week blad een huisknecht gevraagd wordt, die de lengte moet hebben van 1.80 Meter. - Woensdag had te Nunspeet het volgende voor val plaats. Bij den herbergier en stalhouder V. stond een paard van sen landbouwer op stai, dat door trappen en slaan los geraakt was en de binnenstaldeur had weten open te krijgen. V., die dit zag, haastte zich die deur dicht te doen, doch toen werd het paard zoo wild en woest, begon zoo te steigeren en te slaan, dat een gedeelte van de zijwanden van den stal stuk braken en eene partij dakpannen naar beneden viel, waaronder V., nadat hij ook nog een stoot of slag van het paard had gekregen, voor een oogenblik geheel werd bedolven. Voor dat men te hulp kon komen was het woeste dier reeds buiten en den spoorweg opgehold. Alle moeite om het te achterhalen was vruchteloos. Later werd het op het landgoed Nieuw-Soerel, een uur van Nijnspaet, terug gevangen. V. is er betrek kelijk nog goed afgekomenwel is hij erg in het aan gezicht en aan het hoofd verwond doch naar het schijnt niet gevaarlijk. Dit is hetzelfde paard dat voor ongeveer 1(-1 jaar op Meerhoeve een bejaarden landbouwer bij het inspannen doodelijk heeft getroflan. (IV. H. Ct) De theatrofoon heeft verleden week te Parijs voor het esrst gewerkt. Men behoeft in dit vernuftig uitgevonden toestel slechts 50 centimes te werpen, en onmiddellijk is men in verbinding met een opera- of concertgebouw. De illusie is zoo volmaakt, dat als m9n de oogen sluit, men werkelijk meent zich in het gebouw te bevinden, waar de uitvoering plaats heeft. De aanlag van een volledig net, waardoor de theatrofonen met de voor naamste theaters verbonden wordcD, zal weldra gereed zijn. Het nieuwe toestel zal in de voornaamste clubs, hotels en restaurants worden geplaatst. Da toestellen in de vestibule van het théatre des Nouveautés zijn reeds in werking. Op weinige na zullen de uitvoeringen in alle groote Parijsche theatres gehoord kunnen worden, en reeds is er sprake van, dat men door het toestel in vijf minuten zal kunnen vernemen, wat overdag en des avonds is voorgevallen. In het vorig jaar zijn in Rusland meer dan 80,000 wolven gedood, waarvoor 10 roebal per stuk werd betaald. Dat deze slachting wenschelijk is, blijkt uit de mededeeiiag, dat in dat jaar in Rusland 203 menschen door wolven zijn verscheurd. hij. O, mijn lieveling 1 Om mijn leven door te brengen aan uwe zijde wil ik alles opofferen: familie, eer, fortuin Zij. En wat blijft er dan voor mij over Uit Palermo wordt gemeld, dat een rijk hande laar op zijn tocht door struikroovera is opgelicht, en dat deze 400,000 lire als losgeld voor zijne invrij heidstelling eischen. In Birmirgham wordt een nieuw pneumatisch kanon van 38 cM. vervaardigd, waarbij een luchtdruk verkregen zal worden van niet minder dan 350 KG. op den viarkanten cM.Om eenig begrip van deze spanning te geven, moge dienen dat de haute nouveauté op dit gebied, nl, het Amerikaansche pneumatisch kanon, slechts een luchtdruk heeft van 140 KG. op 1 cM\ Door de Russische regeering zijn strenge maat regelen genomen tegen het vervalschen van levens middelen, terwijl tegen hen, die er zich aan schuldig maken, zeer zware strafLm worden geëischt. De ge ringste straf toch is 600 of drie maanden gevan genisstraf. Recidivisten worden met het dubbele gestraft, ter wijl zij, dis er zich voor de derde maal aan schuldig maken, hun burgerschapsrechten verliezen. De Etna is in werking en men vreest voor een uitbarsting. E$n talrijke menigte was Woensdag voor de Mairie te Lyon bijeengekomen om Mile. Rancy, de bekende pa irdrijdster, te zien, die op dien dag in het huwelijk getreden is met den heer Pierre Gallici. Onder de vrienden van het bruidspaar merkte men op een paai dierentemmers, een goochelaar, een athleet, een koorddanser en dergelijke kermisklanten. Het eigenaardige van dit huwelijk was de uitmun tende conversatietoon, die onder deze menschen heerschte, en men zou het die dames en heeren niet aangezien hebben dat zij des avonds in maillot en korte rokken rondhuppelen of als clowns het publiek doen lachen. Da nihilisten, die, gelijk we meldden, te Parijs gevangen zijn genomen, waren door de politie sedert eenigen tijd nauwlettend in het oog gehouden. Reeds den 12 Mei had men ontdekt, dat te Raincy boomen zwaar beschadigd waren door personen, die proeven met ontplofbare stoffen hadden genomen. Er waren ook metalen buisjes gevonden. De nihilisten worden, volgens het Journal des Débatsvermoed een aanslag tegen het le-.en van den Russischen keizer in den zin gehad te hebben. Tot hen behoort ook zekere Mendelsohn, die, reeds jaren geleden te Berlijn aangehouden, onder verdenking van medeplichtighei t aan den spoorwegaanslag tegen den Czaar, naar Petersburg zou worden overgebracht, maar aan de Russische grenzen ontsnapte. Mendelsohn, de zoon van een rijk bankier te Warschau, had, naar het heette, de Russische gendarmes omgekocht en vluchtte over Oostenrijk en Zwitserland naar Frankrijk. Bij het verhoor der Russen erkenden allen nihilisten te zijn, maar zij ontkennen dat zij thans een complot smeedden. Da bij hen gevonden werktuigen, zeggen zij, waren afkomstig van vroegare samenzweringen. De meeste gearresteerden verklaren zeer verbaasd te zijn over de tegen hen genomen maatregelen; als studenten, zeggen zo, hebben ze toch wel het recht chemische proeven te doen. Na het eerste verhoor werden de heeren naar Mazas, de vrouwen naar Saint- Lazare gezonden. Te Rouaan is een huiszoeking gedaan bij zekeren Brodski en worden twee andere Russen gezocht. Men zegt dat de Russische gezant den Minister Gon- stans met de arrestatie heeft gelukgewenscht. De stad Antwerpen richt, voor al da Zondagen tusschen 6 Juli en 14 September 1890, haar 6e be stendig Festival in, aangeboden aan al de zang-, fanfaren-, harmonie- en symfoniemaatschappijen van het land en den vreemde. Elke maatschappij mag, voor hare deelneming, den dag kiezen die haar het best bevalt. Het cijfer der premien bedraagt meer dan 5000 frank. De eerste premie is 1000 frank voor do maatschappijen en 150 fr. voor de bestuurders. Men leest in het Handelsblad van Antwerpen van 30 Mei: Een overgroote brand is uitgebarsten te Flawinos, in de fabriek van geteerde dwarsliggers voor spoor wegen. Da vuur- en rookkolom, gevoed door hout en teer, overdekt de Sambre op haren loop, tot Namen toe, trekt over het kasteel en verduistert het zonlicht zoodanig, dat de schippers der Maas io 't begin een groot onweder verwachtten. Daar het vuur op geen manier kan bestreden wor den zal de brand wel drie dagen duren en minstens voor een millioan schade aanrichten. De Annamiten leggen in het algemeen een groote koelbloedigheid aan den dag, zelfs al worden zij met den dood bedreigd. Zoo werd in den nacht van 25 op 26 Maart een zeeroover in het dorp Ké-Dzuong gearresteerd, waar hij een razzia had meegemaakt. Op alle tot hem gerichte vragen weigerde hij te antwoorden, en om niet voor de overmacht te bezwijken beet hij zich de tong af, zoodat hij werd gefusileerd, zonder dat men éen woord uit hem had kunnen krijgen. Te Leipzig zal dit jaar het 200jarig bestaan van de tabakspijp, waarvan de Oostenrijksche dokter Vilarius de uitvinder was, met een tentoonstelling worden herdacht. Te New-York genoten de vorige week ruim 150 heören het voorrecht om door middel van een ©pho- nograph" Engelands grooten Staatsman William E. Gladstone, te hooren spreken. Na de ontvangst der ©phonograph" uit Engeland, kwamen de gasten bijeen in de ©Equitable building" aan Broadway" om de levende stem van Gladstone uit de wonderlijke ©pho nograph" weder te hooren voortbrengen. Do toespraak was gericht tot de Amerikaansche Bouw- en Leen- vereeniging to New-York, en werd door de aanwezigen klaar en duidelijk verstaan. Gaorge Francis Train heeft Zondag II. zijn rei» om de wereld volbracht. Te zeven uur des avonds awam hij te Tacoma aan, uitstekend gezond en op gewekt. Het bleek toen, dat hij juist 67 dagen, 13 uren 3 minuten en 3 seconden over de reis had gedaan Burgerlijks Stand Gees van 30 Mei tot 2 Juni 1890. Geboren: 31, Jan Johannes, z. v. Job De Dreu en Elisabeth Jacoba Moerdijk; Hendrika, d. v. Ary Van Anrooij en Neeltja Parhan1, Adriaoa llendrica Hubertina, d. v. Lsonardus Johannes Oapello en Susanna Pieternella Loobeek. ïerkonpingen en Verpachtingen Informatinu. Gallis Merons. Prins. Prins. De Ronde Brasser. Pelle. Mulock Houwer. Pelle. Prins. Gheij90Q8 Datum. Plaats. 4 Juni, Goes, Hansweerd, Hansweerd, Nieuwdorp, Ierseke, Goes, Kloetinge, Nieuwdorp, 5 5 6 6 10 13 Voorwerpen, gras en nagras, woonhuis en erf, hooigras en taiwe, diversen, gekalkte pannen, woonhuis en erf, kersen, vruchten te velde, ingezonden Stukken. Mede-Zeeuwen Gij weet, hoe eene commissie, waartoe ik het voorrecht heb te behooreD, de hoop koestert, door bijdragen van onze landgenooten, nabij de Mooker- heide een gedenkteeken te kunnen plaatsen ter hul diging van de aldaar, in den slag tegen de Span jaarden, op 14 April 1574 gesneuvelde GraveD Lodewijk en Hendrik van Nassau. Zoude ik U in het bijzonder langs dezen weg, op mogen wekker, öf alleen, of in vereeniging met enkele anderen, mij eenige bijdrage toe te zenden Ziet, welk een genot zou het mij zijn, ta kunnen zeggenal deze gaven zijn uit Zesland, mijne provincie, welke ook thans weder haar devies ©Luctor et emergo" groote eere aandoet Mocht mijne verwachting op uwe lkfde voor Vor stenhuis en Vaderland niet worden beschaamd A. J. MEERBURG SNARENBERG, pred. te Heumen, Malden en Mook. Heumen, bij Nijmegen. Afloop Aanbestedingen en Varfeaopingen. Ierseke. Vrijdag is door B. en W. alhier aanbe steed straatwerk aan de Noord-, Zand- en Damstraat, raming 689 gulden. Ingeschreven werd door de heeren L. Laban voor 679 en M, Krijger voor 532, beiden van Ierseke. Te hsutóan Aanbestedingen. Datum. Plaats. Voorwerpen. Information. 7 Juni, Goes, sluis-en dijkwerken, Ingenieur Prov. Waterstaat, Goes i-jr-rn -na*, i r-cs Watergetljsn voor Ierseke. DAGEN. HOOGWATER. LAAGWATER. voorm. Nam. Voorn. Nam. 3 Juni. 2 26 2 48 8.56 9.18 4 3.10 3 33 9.40 10.3 5 3.55 4.19 10 25 10 49 6 4.43 5.6 11.13 11.36 7 5.33 6.— 0.3 8 i 6 28 6.57 0 30 0.58 9 7-27 7.59 1.27 1.57 Marktberichten. ROTTERDAM, 2 Juni 1890. Van Vlas was tev markt 15973 steen blauw en 2500 steen wit. Aardappelen: Zeeuwsche 1,60 a f 2, Flakkeesche f '1,80 a ƒ2. Granen. Buitenland- sche trager, Meel 25 ets. lager. TARWE6,- a 8,— ROGGE- 5,— - 6,— WINTERGERST4,— - 5,50 ZOMERGERST- 3,60 - 5,— HAVER- 2,50 - 4,10 PAARDENBOONEN - 5,— - 5,75 DUIVENBOONEN- 6,50 - 7,25 BRUINE BOONEN- 7,— t - 8,75 WITTE BOONEN- 7,25 - 9,— BLAUWE ERWTEN - 7,— i - 8,10 MESTINGERWTEN - 5,50 - 6,25 KANARIEZAAD- 5,75 - 6,75 20 Juni/4 Juli, Antwerpen, hofstede, Heden overleed tot ons aller drcef- heid onze geliefde raoeier, behuwd- en grootmoeder JANNETJE BAK, wed. M. Mol in den ouderdom van 65 jaar en 6 maanden. P. MOL. A. MOL, geb. Verburg. 's-Heer Arendskerke, 28 Mei 1890. Voor de vele bewijzen van belang stelling en het blijk van vertrouwen, hem waardig geacht, betuigt de ondergeteekende zijn oprechten dank aan allen, welke zijne stem op hem hebben uitgebracht, bij zijn herbenoeming op 29 Mei 1890 tot gezworen vsn het "Waterschap Baarland c. a. Oudelande, 30 Mei 1890. CORNEL1S MEEUWSE. Ondergeteekenden betuigen hunnen hartelijken dank voor de vele bewijzen van belangstelling, zoo van hier als van elders, ondervonden bij het vieren van hun zilveren feest. II. A. MOL en J. E. W. VAAR. Oudelande, 2 Juni '90. Die genegen zijn aantenemen de leve rantie van door het BURGERLIJK ARM BESTUUR benoodigde 15000 stuks Korte en 100 ton Lange Turf. op voorwaarden bij den vader van het Weeshuis ter lezing liggende, gelieven hun daartoe strekkend inschrijvingsbiljet met het opschrift Besteding Burgerlijk Armbe stuurte bezorgen op Dinsdag den 10 Juni e. k., des namiddags vóór 4 uren, bij den eerstondergeteekende. Het Burgerlijk Armbestuur, J. M. KAKEBEEKE, Voorzitter. E. VAN DEN BOSCH, Secretaris. Die genegen zijn aantenemen de leveran tie van door het GASTHUIS benoodigde 30000 stuks Korte en 150 ton Lange Turf, op voorwaarden, bij den Directeur van dat gesticht voor belanghebbenden ter lezing liggende, gelieven hun daartoe strekkend inschrijvingsbiljet met het opschrift Be steding Gasthuis" te bezorgen op Maandag den 16 Juni e. k., des voormiddags vóór 12 uren, bij den eerstondergeteekende. Iïet Bestuur van het Gasthuis, Z. D. v. d. BILT LA MOTTHE, Voorz. E. VAN DEN BOSCH, Secretaris. De Notaris C. PRINS te Kruiningen zal des voormiddags te 12 uren, ten herberge van den heer J. Brnggeinan te Hans weerd een flink ingericht te Hansweerd, gemeente Kruiningen^ ka daster sectie G no. 937, groot 2 Aren 45 Centiaren, toebehoorende aan en vroeger bewoond door den heer J. Kraaijeveld. Dadelijk te aanvaarden. De Notaris C. PRINS te Kruiningen zal des voormiddags te 42 urtn, tan herberge van den heer J Bruggeman te Hansweerd namens den heer C. Noels aldaar, aan den Schorenschen Zeedijk, onge veer groot 2 Hectaren. in een weitje in Nikkelshoek. aan den Zanddijk tegenover de hof stede van Joh. Nieuweuhuijze. des middags te 1 uren, bij IIarthoorn to Iersekevan Informatiën to bskomon ten kantore van den heer W. PELLE te Goes. De Notaris DE RONDE BRESSER zal des middags te 12 uren, te Nieuwdorp, in de herberg bij H. Modderkreeke, ten ver zoeke van de erfgenamen van wijlen den heer Jacs. De Jager, in het 1 Kabinet, 1 Bureau, 2 Tafels, 12 Stoelen, 1 Spie gel, 1 Klok, 1 Lamp, 1 Barometer, 1 Karpet, 1 Ledikant, 2 veeren Bedden met toebehoo- ren, eenige Vazen, benevens Ko per-, Tin-, Glas- en Aardewerk en eenige Godsdienstige Boek werken. 's avonds te 8 uren, te Goesin de ©Prins van OraDje", voor den heer E. Besuijen, ten overstaan van den Notaris MULOCK HOUWER, van te Goes} aan de Sint Adriaanstraat, wijk A numeris 74 en 75, groot 153 Centiaren. Het huis bevat 7 vertrekken, is te aan vaarden bij do betaling en inmiddels UIT DE HAND TE KOOP. Te bevragen bij den Notaris. des avonds te 6 uren, bij Y. Boel, aan den Tol te Kloetingevan wassende in de gemeente Kloetinge Informatiën te bekomen ten kantore sin don heer W. PELLE te Goes

Goessche Courant | 1890 | | pagina 3