FEUILLETON. Door vreemden wil beheerscht. ktkoDdiging dat aan ieder, die een valsch biljet (of geldstuk) vrijwillig aanbrengt, met gegevens omtrent den persoon van wien hij het ontving, de volle gelds waarde wordt terugbetaald. Thans wordt een valsch stuk eenvoudig in beslag genomen ten nadeelo van dengene, die 't zich in han den liet stoppen en die toevallig op 't bezit betrapt wordt. Van schadevergoeding is geen sprake, hoe bil lijk deze ook zon zijn, reeds omdat ook het onvoldoende politie-toezicht medeschuldig is aan de mogelijkheid der verspreiding. Het gevolg van den besfcaanden toestand is mis schien niet eerlijk maar toch menschkundig zeer ver klaarbaar dat ieder die ontdekt dat hem vermoedelijk valsch geld in handen is gespeeld, zich daarvan zoo spoedig mogelijk weer tracht te ontdoen, de schade op zijn volgman schuivende. En zoo loopt dat valsche geld met groote snelheid van hand tot hand en heeft doorgaans, wanneer het wordt aangehouden, reeds zulk een omweg afgelegd, dat de eerste uitgever niet meer is uit te vinden enintusschen alweer tijd heeft gehad om nog meer van zijne waar aan den man te brengen. Men moet de menchen niet plaatsen tusschen hun beurs en hun geweten. Een kleine premie op de eerlijkheid is veel beter en komt in dit geval, per slot van rekening, misschien nog goedkooper uit ook. De commissie voor de ziekenverpleging van het «Roode Kruis'' brengt ter kennis, dat op 1 October a. s. gelegenheid bestaat tot plaatsing van 4 ongehuwde vrouwen, als inwonende leerling-pleegzusters van het «Roode Kruis," in het ziekenhuis aan den Coolsingel te Rotterdam. De voorwaarden zijn in de Zaterdagavond verschenen Staats-Courant te vinden. Naar men verneemt, komen tegenwoordig voor eene eventueels benoeming van buitengewoon opzichter van den rijks waterstaat vooral zij het eerst in aanmerking, die bij het in December 4889 gehouden examen voor rijks opzichter van den waterstaat 4 ie klasse dit diploma verkregen hebben. Deze maatregel heeft het voordeel, dat die jongelieden zich degelijk kunnen ontwikkelen. Naar De Ingenieur verneemt, zijn de vorige week de metingen ten behoeve van het onderzoek van de Zuiderzee-vereeniging in zake de Zuiderzee- i n d ij k i n g hervat. Zij hebben plaats in de nabijheid van Harlingen. In gewoonlijk goed onderrichte kringen is er te Berlijn niets van bekend, dat tusschen Duitschland en Nederland onderhaudeld wordt over afstand van gebied in Nieuw-Guinea. Kerkelijke Zaken en Onderwijs. Beroepen te Hemmen dhr. P. J. Van Melh, cand., die bedankt heeft voor Oudehaske, Zwartsluie, Leersum en Oosterland; te's-Heer Hendribskinderen en WisBekerke dhr. K. A. De Groot Azcand. te Utrecht te Kats en Kropswolde dhr. G. Timmer, cand. te Alkmaarte Sir jansland dhr. A. J. Rooze- meijer, cand. te Arnhem j te Bruinisse ds. J. Bolkesteijn, te Ter Aar. Ds. H. R. Offerhaus te Ulrum heeft bedankt voor het beroep naar Dreischor. De geschillen te Klundert op kerkelijk gebied zijn geëindigd. Bij schikking is overeengekomen, dat de doleerenden aan de hervormden betalen de som van ƒ4960. Te Deventer heeft zich slechts éen sollicitant op de oproeping, om zonder Rijksbeurs, als kweekeling aan de Rijkskweekschool voor onderwijzers geplaatst te wordeD, aangemeldvoor dia te Maastricht zijn slechts 2 candidaten. Kortgene. Zaterdag den 17 Mei hielden de leden der onderwijzersvereniging »Noord-Beveland" hunne tweede vergadering dit jaar. De heer J. Verhuist van Kolijnsplaat hield eene lezing, getiteld: »Eane ver gelijking van de drie zuidelijke schiereilanden van Europa", die door allen met genoegen werd aangehoord. Daarna werden door den heer J. Sturm eenige taal- quaesties en door den heer A. T. C. Swenne eenige moeielijkheden bij 't vertalen der leerlingen van het Nederlandsch in het Fransch besproken. Als datum voor de 10e algemeene vergadering der onderwijzers-vereonigingen in dit arrondissement, dit jaar te Kortgene te houden, werd in overleg met de onderwijzersvergadering »Tolen" de 18e Juli aange wezen. De heeren A. T. C. Swenne van Wissekerke, W. O. Crucq van Stavenisse en De Rey van St.-Annaland zullen daar een onderwerp inleiden. In de daarna gehouden vergadering van de afdeeling »Noord-Beveland" van het Ned. Oad. genootschap werden tot afgevaardigden naar de algemeene verga dering te Middelburg gekozende heeren J. Sturm en W. Carels. Landbouw en Veeteelt. Van de eerste zending rundvee, vanwege het Ned. Landbouw-Comité naar de internationale land bouwtentoonstelling te Buenos-Ayrts gezonden, zijn er 7 stuks onderweg gestorven en kwamen er tien in zulk een staat aan, dat zij voor rekening van assura deuren moesten worden gelaten. Van de overige 19 waren 14 volkomen gaaf, maar hadden 5 onderweg gekalfd, terwijl alle zeer hadden geleden. Van de 50 beesten der tweede zendiDg kwamen er 46 uitmuntend aan1 hengst, 2 stuks wolvee en 1 varken waren onderweg gestorven. De opening van de tentoonstelling is verdaagd ge worden tot 4 Mei, hetgeen tengevolge heeft gehad, dat het buitenlandsche vee tijd had om in beter con ditie te komen. De tentoonstelling moet bijzonder fraai zijn. Het Nederlandsche vee verkeert in uitmuntenden staat en (tan der eerste prijzen is aan een Nederlandsch paard ten deel gevallen. Rechtszaken. liet gerechtshof ta 's-Gravenhage handhaafde Zaterdag de veroordeeling van Consenheim wegens heling van de medailles, gestolen bij de firma Krelage te Haarlem, tot 2 jaar, na aftrek van den duur der preventieve hechtenis. Verder bevestigde het hof het vonnis der Middel- burgsche rechtbank, waarbij een jongen uit Retran- chement veroordeeld werd tot vier maanden gevan genisstraf wegens diefstal van geld uit bussen van het Leger des Ileils, zoomede het vonnis der rechtbank te Zieriksee, waarbij een landbouwer, wegens mis handeling van iemand onder Scherpenisse, tot vier maanden ge>angenisstraf werd veroordeeld. (Ai Ct.) Door Z. M. den Koning is afwijzend beschikt op het verzoek om gratie, ingediend door den wegens moedwillige brandstichting veroordeelden F. C. Wij- braudi, te Leeuwarden. Gemengde Berichten. TVemeldinge. Gistermorgen bij de lage eb begon de gezonken stoomboot «Congo" te x»waken" zooals men dit noemt, d. w. z. het topje van den mast was zichtbaargisteravond nog vóór laag water kon men met het bloote oog reeds een groot gedeelte van den mast zien. Naar alle waarschijnlijkheid zullen nog deze week pogingen tot lichten in het werk worden gesteld. Iersoko. Bij het on weder van gisteravond, dat tus schen 8 en 9 uur ongeveer op zijn hevigst was, sloeg de bliksem in het dek van de schuur van den landbou- 5) UithetDuitsch van Oskar Meding (Gregor Samarow). Vervolg Toen de graaf den volgenden morgen ODtwaakte was hij geneigd alles wat hij beleefd had als een droom te beschouwen, maar zijne ledige beurs en de schuld bekentenis van den heer Dangrelot leverden hem het bewijs, dat het inderdaad werkelijkheid was. Hij kleedde zich aan en begaf zich naar de bank. De schuldbekentenis van dön Parijschen bankier werd onmiddellijk en zonder eenige navraag gehonoreerd. Daarna zocht graaf Montau in de vreemdeliDgenlijst naar Silantieri's woning, waarnaar hij gisteren ver zuimd had te vragen en hij begaf zich mot een klop pend hart daarheen om den raadselachtigen vreemde een bezoek ta brengen. Salantieri was echter met den eersten trein vertrokken. Na steeg zijne verbazing ten top. Op zijne wande ling ontmoette hij Dangrelot, die hem vluchtig groette ais een goeden bekende en kalm over het souper van den vorigen avond sprak zonder echter van de schuld bekentenis to gewagen. De graaf kon voor dit alles geene andere verklaring vinden dan dat Salantieri hem door bemiddeling van Dangrelot op zeldzaam discrete wijze uit zijnen neteligen fnanciëelen toestand had willen redden om hem als het ware een brug te bou wen, waarover hij van zijn avontuurlijk leven van voor heen een rustig en kalm* toekomst kon tegemoet gaan. Deze meeaing paste echter weder volstrekt niet bij de satanische blikken van dan raadselachtige Italiaan en huiverend kwam de gedachte bij hem op, dat deze hem toch wellicht door een geheimen aanslag den weg zou banen tot hot bozit van het vorstelijk majoraats- goad om hem daarna als medeplichtige te beheerschen. Ein oogenblik schrikte hij voor deze mogelijkheid terug, maar dan stood hem al de ellende van zijn tegen woord igen toestand weder voor oogeD, die bij alleen meenle te moeten wijten aan een hem vijandig en onbillijk noodlot. I)d wilde, hartstochtelijke haat tegen den vorst, die de plaats in de maatschappij had ingenomen, waartoe hij zich geroepen en geboren achtte, ontwaakte opnieuw in hem. Iïij verkeerde in eene stem ming als waarin hij altijd gemeend hadf dat die trotsche, weerbarstige rebellen tegen de Voorzienigheid moesten hebben verkeerd, die in de middeleeuwen hunne ziel aan den god der duisternis hadden verkocht, die stem ming, die in haron meest poëtischen vorm hare ver persoonlijking vindt in eon Faust. »Het noodlot heeft mij in het stof geworpen" riep hij, waarom zon ik niet worstelen om mij daaruit weder op te heffen Waarom zou ik de hulp niet aannemen, die mij aangeboden wordt en die mij de macht schenken kan om mij wellicht ook weder van den handlanger te ontdoen?" Ook deze neiging om den medeplichtige te bedriegen doemde uit de diepte zijner ziel op evenals bij de helden der sage. Hij besloot alzoo den termijn, dien Salantieri hem gesteld had, aan te nemen een jaar gaat gauw voorbij en de som gelds, die hij door bemiddeling van Salan tieri had bekomen, vrijwaarde hem voor eene volslagen en al te drukkende afhankelijkheid. Na een jaar was het dan nog altijd tijd uit eigen kracht den strijd teg*n het onbillijke noodlot te aanvaarden. Hij verliet nog denzelfden dag Monaco, schreef van Mentone uit aan den vorst en ontving weldra tot antwoord, dat alles voor zijne komst op een der groote nevenbezittingen van het majoraat in gereed heid was gebracht en dat de vorst van harte hoopte, dat hij bevrediging zou vinden in nuttigen arbeid. De toou van den brief kenmerkte zich door eene zekere koele meerderheid en was bijkans vermanend, althans zoo scheen het den graaf toe en dit verbitterde dezen nog moer. Mat diepen wrok reisde hij naar zijne nieuwe verblijfplaats om er een werkkring te aan vaarden, die hem als eene onwaardige en vernederende dienstbetrekking toescheen. Twecdo Hoofdstuk. Tegen de helling van eene met dicht houtgewas be- groeide hoogte in het oude Nedersaksische Westfalen lag het slot Hibenwartburg, waar votst Leo woonde sedert hij vijf jaren geleden zijn vader was opgevolgd. I Wer A. Zuidweg onder deze gemeente. Deze was zelf afwezig doch vond bij zijn thuiskomt den brand reeds ge- bluscht, zonder dat deze veel schade aangebracht had. Dit had hij misschien uitsluitend te danken aan het moedig gedrag van een der toeschouwers Abr. Kosten, die het eerst op het dak klom en met emmers water den brand spoedig beteugelde. Zonder deze cordate handeling zou hoogstwaar schijnlijk de geheele hoeve in de asch gelegd zijn, daar de brandspuit gedurende langen tijd geen water wilde geven. Een man, die naar den brand wilde gaan kijkeD, werd, even op straat gekomeü, door den bliksem getroffen. Hij was na nog een paar woorden gespro ken te hebben een lijk. Te Borssele vielen Zondagnamiddag hagelsteenen ter grootte van spreeuweneiers waardoor schade werd veroorzaakt aan sommige landbouwersgewassen bloe men en tuinvruchten. Wemelilinge. Gisteravond half 9 sloeg de bliksem in den molen van den heer Van den Hamer alhier, verbrijzelde eenige ruiten, splijtte twee molensteenen, wierp matten en kleed in de woonkamer (de menschen wonen in den molen) door elkaar en scheurde er stuk ken van en doodde het paard in den stal (onder in den molen). Hevig ontsteld vluchtten de bewoners met huDne kinderen naar de buren. Volgens inspectie schijnen er 2 verschillende stralen geweest te zijn, waarvan de eene door een raampje langs de kachelpijp, de andere langs de wiek en den as in den stal terecht kwam. Hoowel de molen vol rook stond, is er geen brand ontstaan. 's-Heerenhoek. Bij gelegenheid der kermis alhier zal de sociëteit Concordia" des Maandags een con cours geven naar den lossen vogel. fleinkeiiszflnd. Gisteravond half zes uren brak bo ven deze gemeeete een hevig onweder los. Al spoedig kwam de tijding van brand en werd de brandklok geluid. De bliksem was geslagen in de veest" der schuur op de hofstede van dhr. J. Boonman Mz. Buren en brandweer snelden onmiddellijk ter hulp en aan beider krachtdadig optreden mocht hot gelukken den brand, die met het oog op het rieten dak, een ge vaarlijk aanzien had, in den aanvang te stuiten. Be halve de brandweer verdienen in dezen loffelijk vermeld te worden de heeren J. van Iwaarde, A. Meulblok, W. v. d. Dries, D. J. Oosthoek, C. Mallekote, P. J. Meulblok. en A. Brand die met natte dekens en emmers water zich op het dak hebben begeven. De schade is betrekkelijk gering. Een Jam werd mede door den bliksem gedood. Ook is de bliksem nog geslagen in het telefoon toestel, terwijl verschillende telefoonpalen en boomen door het hemelvuur beschadigd zijn. Bergen-op-Zoom. Onder begunstiging van schoon zomerwtór had alhier Donderdag 15 Mei de uitge schreven groote scliieting plaats, aangeboden door de handboogsociëtvit »de Vrijheid" alhier en waaraan deel hebben genomen 16 sociëteiten als: «Burgerwacht" van Iloboken met 10 schutters; De goede Vrienden" van Oorderen met 7»St. Andri^s" van Wemeldioge met 1 »Concordia" en »St. Sebastiaan" beiden van 's-IIeerenhoek ieder met 1«De edele Handboog" van Oudelande met 5; »De edele Handboog" van Kapeile met 3; «Oefening en Uitspanning" van Hansweerd met 3; «Do Westerschelde" van T*r-Neuzen met 7; Koninklijke Handboogsociëteit «Jacoba vbd Beieren" van Goes met 1 «De drie Korenbloemkens" onder de zinspreuk «in minne verzaamt" van Kruiningen met 4; «Soranus" van Ileinkenszand met 12; «De Batavieren" van Kloetinge met 5«St. Sebastiaan" van Krabbendijke met 3; «Do Hoop" van Eackeren met 2 en «De Vrijheid" van Bergen-op Zoom met 11 totaal 76 schutters. De hoofd vogel a 35 werd geschoten door den hear M. Bek van «Soranus" van Hrinkensrand 1 zij Ofschoon da hoogte nauwelijks de gedachte aan een bergachtig landschap kon wekken, was do streek, waarin het kasteel lag, schilderachtig mooi. De bf groeide bergen sloten aan da eene zijde met hun donkergroen den horizont in de verte afaan de andere zijde strekte zich zoover het oog reikte een groote vruchtbare vlakte uit, vriendelijke dorpjes, door hooge boomgroepen omgeven, lagen hier en daar tusschen de weelderige landerijen verspreidmeer verwijderd zag men de torens eener stad en dat alles behoorde tot het majo raat dor rijksgraven Von Montau, die uit verschillende heerlijkheden bestond, en waarvan het hoofd den titel voerde van vorst van Ilohenwartburg. Het slot zelf was een eigenaardig gebouw, waarin duidelijk was te herkennen de arbeid van verschillende geslachteD, die hun woning naar den smaak en de behoeften van opeenvolgende eeuwen hadden uitge breid. Het oudste gedeelte, het hoofdgebouw, was opgetrokken in den gothischen stijl der riddertijden; in het midden daarvan verhief zich een donjon, waar op de witte vlag met den blauwen leeuw, het wapen van het vorstenhuis, wapperde. Daar vond men ook de hoofdingang, een hooge, gewelfde, getraliede poort, waardoor men over een ophaalbrug op een binnenplein kwam, dat door eeuwenoude lindeboomen omringd was. In dit zoogenaamde oude slot bevond zich gelijkvloers een groot voorportaal, versierd met allerlerlei wapens en drinkbekers, waarvan de voorvaderen zich eertijds bij hunne drinkgelagen hadden bedienddaarnaast was een ridderzaal met boogvensters, door welks ge schilderde ruiten de veelkleurige lichtstralen op de familie-portretten vielen, wat vooral bij maanlicht hun dikwijls op geesten deed gelijken, en waarin verscheidene spookgeschiedenissen, die men elkander slechts fluiste rend durfde mededeelen, haar oorsproDg hadden. In de overige lokalen van het hoofdgebouw bevonden zich verzamelingen van oudheden, de groote bibliotheek, waarin zeldzame werken en oude handschriften te vinden waren en voorts de bureaux van de rentmeesters en do woningen van de beambten, die meer onmiddel lijk tot de omgeving van den vorst behoorden. Aan de eene zijde van dit oudste deel van het slot was een vleugel bijgebouwd, in den stijl van Lodewijk XIV; een breed terras met groote beelden uit de mythologie en oranjeboomen versierd, liep er om heen en gaf toegang tot eea park mat lanen van hooge, vogel a 47,50 door den heer Jac. Dannis van »De goeda Vrienden" van Oord eren4 zijvogel a ƒ17,50 door den heer J. Buisrogge van «St. Sebastiaan" van Krabbendijke4 eerste kal a 4 door den heer Ernest Aertsens van «De goede Vrienden" van Oorderen1 eerste kal a 4 door den heer J. Van Hiessenhoven van «Burgerwacht" van Hoboken1 tweede kal a 3,25 door den heer Modest Van Aalst van »De Westerschelde" van Ter-Neuzen4 tweede kal a 3,25 door den heer W. Hartman van de Koninklijke Hand boogsociëteit «Jacoba van Beieren" van Goes; 1 derde kal a 2,75 door den heer J. M. Van de Ven van «De Vrijheid" van Bergen-op-Zoom en 4 derde kal a 2,75 door den heer M. Rijk van «St. Sebastiaan" van VHeerenhoek. De premie a 5 voor de verstaf- komende werd behaald door de hanboogsociëteit «De Westerschelde" van Ter-Neuzende premie voor het gezelschap de meeste schutters aanbrengende 5, door de handboogsociëteit «Soranus" van Heinkenszand. Na afloop der schieting, welke te 6 uren eindigde, begaf men zich naar het station teneinde om 7.26 zich huiswaarts te begeven. Menig hartelijk woord en me nige handdruk werden er gewisseld en de wensch werd geuit zich het volgende jaar wederom te B.-o-Zoom te vereenigen. In de beste stemming brBchten de heeren leden der bandboogsociëteit »De Vrijheid" van Bergen- op-Zoom met hunne dames onder elkander den avond door en menige heildronk werd op de sociëteit benevens op twee nieuwe werkende leden welke door den president den heer J. M. Van de Ven verwelkomd werden, geledigd. Middelburg. Donderdag jl. Hemelvaartsdag is hier verre van rustig voorbijgegaan. Des morgens kwamen reeds Vlissingers, werkliedeD, hier ter stede, met het doel »om lawaai en drukte te maken." (Hierbij zij vermeld, dat de Vlissiogscbe werklieden over het algemeen nog al drukte hebben.) Op de Varkensmarkt wilden zij een kroeg binnengaan, doch de eigenaar belette hun de toegang, waarop een Vlissinger een ruit stuk sloeg. De kastelein oordeelde het daarom ook noodig de halp der politie in te roepen, die weldra verscheen, doch de belhamels hadden intusschen hunne route gen omen over de Beestenmarkt door de Geere de LaDgeviele in. Op de markt gekomen wilde de politie den ruitenbreker arresteeren hierdoor ontstond verzet van do overige Vlissingers, en kreeg een agent een slsg in het gezicht, waardoor hij op een wagen terechtkwam en zich ernstig in de lendenen bezeerde. Hierop werden onmiddellijk meerdero politieagenten gezonden, en werd het gevecht zoo ernstig dat van den wapenstok moest worden gebruik gemaakt en zoo de belhamels van elkaar geslagen moesten worden, waarna een drietal in arrest werd genomen. De overigen kozen hierop het hazenpad zij werden door 4 agenten met den wapenstok achtervolgd tot op den Nieuwen Vlhsingechen weg. Erger was evenwel hetgeen des avonds gebeurde bij het vertrek van de laatste tram (11 uur) van hier naar Vlissingen. Op het platform van de 2e klssse der tram stonden een officier (De V.) en een ander, de beer B., beiden te Vlissingen woonachtig, benevens andtre pprsonen. Op eens sprongen in de Langeviele een 5 of 6tal dronken Middelburgers op de in be weging zijnde tram, sloegen de ruiten stuk zeer tot ontsteltenis van de zich in de tram bevindende personen begonnen met stokken te slaan en met messen te vechten, waarbij de officier belangrijk aan het oor verwond werd, zoo zelfs, dat dit lichaamsdeel er los bij hiDgde heer B. kreeg een belangrijke wonde over de rechterhand. Niet dan met groote moeite gelakte het de belha mels van de tram af te krijgen. De eerste genees kundige hulp werd to Vlissingen verleend door dr. Boekelman. Vijf personen zijn in arrest genomen, die aan de vechtpartij op de tram hebben deelgenomen. Zij heb ben hunne daad bekend. Hedennacht heeft er weder eene ernstige vechtpartij geschoren boomen en waterbassins, die van de om liggende hoogten werden gevoed en waarvan sommige tamelijk hooge waterstralen omhoog wierpen. Dit gebouw, dat in de vorige eeuw was verrezen, werd nu alleen maar gebruikt voor groote feesten, waartoe de ruime schitterende zalen zich bijzonder leenden; ook hier was een deel der biblotheek geborgen. Aan de andere zijde lag een gebouw van jonger dagteekening, dat de voorlaatste vorst vóór zijn huwelijk had doen maken. Uiterlijk had het met zijne uitste kende gedeelten en zijne torens veel overeenkomst met het gotbische middengebouw, maar inwendig was het buitengewoon gemakkelijk en fraai ingericht en het was dan ook het verblijf van de tegenwoordige vorstelijke familie. Dit nieuwere gedeelte was door een prachtigen tuin omgeven, die in een Eogelschen aanleg uitliep en zich tot aan de bosschen uitstrekte, die overal met nette rijwegen en voetpaden waren doorsneden. Hier bevond zich ook de tegenwoordig gebruikte ingang van het kasteel, waarvoor een overdekt portaal met breede trappen was aangebracht. Uit de woonvertrekken der vorstin kwam men in den tuin over een met wijnranken overdekte veranda, die des zomers door gemakkelijke tuinstoelen in een salon was herschapen en waarvóór overoude liudeboomen stonden, in wier schaduw kleine gebouwtjes waren gezet om allerlei tuinmeubels op te bergen. Op het plein, dat om het g«bouw heenliep, trof men zorgvuldig onderhouden bloembedden met zeldzame en veelkleurige bloemen, afgewisseld door boschjes en uitlokkende pri eeltjes. Van daar uit had men uitzicht op een fraaie volière en een uitgestrekt meer, waarop de zwanen heen en weder zwommen in éen woord het geheel was een toonbeeld van gemak en rijkdom. Ofschoon het kasteel uit een architectonisch oog punt geen geheel vormde, maakte het toch, zooals het zich uit de donkere bosschen schoen te verheffen, een zeer lieven en tegelijk grootschen indruk en van uit de veranda vóór het nieuwere gedeelte had men een prachtig uitzicht over do rijke, vruchtbare vlakte,- hetgeen voor den eigenaar van Ilohenwartburg te meer waarde moest bezitton, daar hij, evenals eeDmaa) Po- lycrates, met rechtmatigen trots kon vtrklaren«Dit alles behoort mij i" (Wordt vervolgd.)

Goessche Courant | 1890 | | pagina 2