was gesproken, bleek, dat van geen der afdeelingen een bepaald voorstel was ingekomen. Omtrent dit punt zou straks nog nadere mededeeling worden ge daan. De rekening van het hoofdbestuur was in handen gesteld vau eene commissie bestaande uit de heeren J. M. Kakebeeke, J. J. Ochtman en Z. D. v. d. Bilt La Motthe, die daaromtrent in de vergadering van dezen zomer rapport zal uit brengen. Tot keurmeesters ein delijk waren voor de a. s. tentoonstelling benoemd de heeren Ris voor de paarden, Bouwens voor het rundvee en S. Lako te Wageningen voor de werktuigen. Alsnu werd overgegaan tot de benoeming van een lid van het afdeelingsbestuur ter vervaDging van den heer H. Minnaard, die om gezondheidsredenen ontslag had genomen. Na eenige discussie over het meer of minder wenschelijke, dat het afdeeliDgsbestuur eenige namen zou noemen werd daartoe besloten. Het bestuur noemde daarop de heeren Jan Van Nieuwenhuijzen in den Sloepolder, Hugo Mol te Oudelande, J. Rottier Lz. te Borsele en P. Hage te 's-Heer Arendskerke. Inge leverd worden 45 stembriefjes, waarvan op zich ver- eenigden de heeren J. Van Nieuwenhuijzen 22, M. Vermeulen Jz. 2, H. Mol 3, P. Hage 8, A. Peman Kakebeeke 4, J. Rottier Lz. 4, J. OjIö Hz. 2, J. Blok 1, A. Padmos 1 en A. Sandee 1 stem. Bij de tweede vrije stemming verwierf de heer Van Nieuwenhuijzen 35 stemmen, zoodat deze gekozen was. De heer Hage bekwam 8 stemmen, de heer Mol 1 stem, terwijl 1 briefje in blanco was. Vervolgens leidde de heer 1. G. J. Van den Bosch als punt van bespreking in de wenschelijkheid van het invoeren van eene verplichte hengstenkeuring met toewijzing van bewaringsprijzen. Dd inleider begon met te zeggen, dat de bedoeling was de hengsten aan eene verplichte keuring te onderwerpen en dan bij provin ciale verordening te bepalen, dat de afgekeurde hengsten niet meer ter dekking mogen worden toegelaten. Spreker is een groot vooratander van vrijheid, mits daarvan «en goed gebruik worde gemaaktwaar dit niet het geval is moet de vrijheid worden beperkt. Ziet men nu de hoogst gebrekkige fokdiereD, die er in Zeeland, en niet het minst op ons eiland, worden gebruikt, dan rijst de vrasg hoe het mogelijk is dat onze landbouwers die nog wenschen te gebruiken. Bij zulk een toestand is iedere poging tot verbetering vau het paardenras boter aan de galg gesmeerd. Toch is het Zeeuwsche paard voor de fokkerij uitnemend geschikt. Wanneer het vrij was van groote gebreken zou men zware paarden hebben van groote haudelswaarde, die een rijke bron van inkomsten voor den landbouwer zouden opleveren. De bedoeling nu van het denkbeeld is dat de keu- rirgscommissie de paarden onderzoekt op erfelijke gebreken, zoodat de landbouwers vrij blijven in de keuze van het ras. M9n g^eft dus de zaak niet. zooals men allicht zou denken, geheel in handen dtr keurings commissie. De ervaring heeft echter geleerd, dat lang 'niet iedere landbouwer zelf kan beslissen of een paard erfelijke gebreken bezit en bovendien voor hen, die dit wel kunnen is het oordeel van de commissie slechts eene versterking van hunne eigene meeniog. In Noord- Brabant en Gelderland had men vroeger gttlijke toe standen. De hengsten werden wel gekeurd, maar de afgekeurde werden toch toegelaten. Na jaren bleek men met de veredeling van het ras nog geen stap verder te zijn. Eerst toen de verplichte keuring was ingesteld en de afgekeurde dieren niet meer mochten gabrnikt worden voor de fokkerij, is het ras uitstekend vooruitgegaan. De heer Zuidweg verklaarde zich trgen het denkbeeld van den inleider. Hij vindt bet uitstekend, dat de paarden gekeurd worden en de goedgekeurden worden bekend gemaakt, maar te verbieden, dat de afgekeur- den op de markt mogen komen acht hij een dwang middel, dat op liet einde der verlichte 19a eeuw niet meer mag gebezigd worden. De heer G. J. Van den Bosch merkt op, dnt er alleen sprake is van de paarden, die erfelijke gebreken bezitten. Het is niet te doen em rijtnig- of luxepaarden te fokken: de landbouwer blijft volkomen vrij in de keuze van het ras. Maar de maatregel moet dienen om het Zeeuwsche paard vrij tc maken van dia erfe lijke gebreken, dia aan alia paarden, onverschillig van welk ras, kunnen eigen zijn. En dan kan Oldenburg als voorbeeld strekkenhet Oldenburgsche paard is beroemd, maar Oldenburg is ook het land der regle menteering bij uitnemendheid. In Gelderland was deze zaak in vroeger tijden ook gereglementeerd en toen was het paardenras goeddaarna zijn do reglementen afgeschaft en het ras is sterk verminderd. E rat nu de reglementeering opnieuw is ingevoerd valt er ver betering waar te nemen. Dergelijke feiten leggen groot gewicht in de schaal. De heer Zuidweg merkt nog op, dat het oordeel der keuringscommissie geen vertrouwbare maatstaf oplevert en toont dit door enkele voorbeelden aan. Verder doet hij de vraag vanwaar toch onze schoone paarden komen, wanneer werkelijk voor de fokkerij zulks slechte paarden gebezigd worden. Hij oordeelt, dat men uitsluitend moet vragen of een paard geschikt is voor den arbeid op Zeeuwschen bodemvoor de luxe en de remonte kan men hier toch geen dieren kweeken. Naar aanleiding van eene opmerking van den heer S. Pauldat hij bang is, dat bij invoering van den voorgestelden maatregel er geen twee goedgekeurde hengsten in ons eiland zullen overblijven, zegt de heer 1. G. J. v. d. Boschdat dit pleit vóór zijn denkbeeld, maar dat er bovendien een overgangstijdperk zal ge vormd worden, zoodat de volstrekte uitsluiting van afgekeurde hengsten eerst in 4893 of in 4894 zal in werking treden. De heer J. J. Van Weel voegt hieraan nog toe, dat de regeering voornemens is een som van 3500 in handen van het hoofdbestuur te stellen voor hengsten, merriën en veulens. Er is naar aanleiding daarvan door het hoofdbestuur een schrijven gericht aan de keuringscommissie en besloten dit jaar prijzen uit te loven voor merries met hare veulens, jarige hengsten en jarige merries. Dit zijn aanhoudings-of bewarings prijzen m«t het doel om zoodoende de beste veulens, zoowel merries a's hengsten, hier te houden, die anders door Belgische paardenkoopers worden opgekocht. Zoo doende zal men vele goede hengsten verkrijgen en dan kan de voorgestelde maatregel worden ingevoerd. Da heer J. Ode Hz. merkt op, dat men van het oorspronkelijk onderwerp is afgedwaald, nl. te kiezen tusscben het waarlijk vrij zijn of het aan banden ge legd worden. Hij is voor het eerste. Hij is niet tegen de keuring, maar de afgekeurde hengsten moeten op de markt worden toegelaten. De landbouwer mag uiet afhankelijk gesteld worden van een paar leden van eene keuringscommissie. De uitslag der keuriDgmoet wel gepubliceerd worden, maar de afgekeurde hengst moet kunnen worden toegelaten. Op voorstel van den heer J. J. Van Weel worden de discussiën gesloten en komen achtereenvolgens in stemming deze twee denkbeelden 4o. Verplichte keuring met wering van de om erfelijke gebreken afgekeurde hengsten te beginnen met 4894; 2o. Verplichte keuring met mededeeling van de redenen van afkeuring, doch met toelating op de markt van de afgekeurde heugsten. Het eerste denkbeeld wordt verworpen met 26 tegen 42 stemmen, terwijl 2 leden buiten stemming bleven. Het tweede wordt aangenomen met 36 tegen 2 stem men. Drie leden onthielden zich. Alsnu deed de heer G. J. Van den Bosch mede deeling, dat de regeering op een daartoe gedaan ver zoek van het coDgres-bestuur had verklaard voor land huishoudkundige congressen geene subsidie te kunnen verleenen, maar dat zij een drietal prijzen (eene gou den en twee zilveren medailles) voor de tentoonstel ling in uitzicht had gesteld. Naar aanleiding vaD punt 5 der agenda deed de Voorzitter mededeeling van een tweetal van het hoofd bestuur ingekomen missives. Da eerste was een afschrift van een brief van den Commissaris des Koning?, dia namens Gedep. Staten mededeelde, dat de R°geeriug 12000 had beschikbaar gesteld tot het verleenen van bijdragen in de kosten van aanleg en exploitatie van proefvelden en het houden van toezicht daarop. Bedoeld worden proefvelden, die bestemd zijn om de reeds verkregen kennis te verspreiden en om aan schouwelijk aan te tooQ9n het nut van zekere werk tuigen, de werking van meststoffen of zaden, de voor- deelen van zekere vruchtwisseiing enz. Het rijk kan voor 3/5 van de kosten van aanleg en exploitatie een bijdrage verstrekken tot een maximum van 18 per 4 5 al/4 H.A. Op den aanleg en de exploitatie van de proefvelden moet toezicht worden gehouden door deskundigen, wier benoemicg door de Regeering moet worden goedgekeurd, en verantwoording moet worden gedaan van de uitgekeerde gelden, zoomede verslag omtrent den loop en bet resultaat der proef aan de Regeering. Voor Zeeland kan een som ven f 900 worden beschikbaar gesteld. Het hoofdbestuur heeft van dezen brief van den betrokken minister mededeeling gedaan aan de afdee lingen en tevens, dat aan iedere afdeeling ruim 100 kan worden uitgekeerd, met verzoek om mededeeling hoe de afdeeliDg meent, dat de subsidie voor iedere afdeeling het best is te gebruiken en zoo mogelijk een vast plan te geven voor de inrichting der proefvolden. Alsnu overgiande tot de aanwijzing van eene com missie van 3 leden, waaraan, onder goedkeuring der veg-eving, hat toezicht op den aanleg en de exploi tatie dar proefvelden binnen deze afdeeling zat worden opgedragen, worden daartoe achtereenvolgens benoemd de heeren C. Koert, L. A. Van Weel en A. Padmos. Nog deelt de Voorzitter mede, dat hot congres- bestuur aanvankelijk gemeend bad den leden der af deeling Hsinkenszand tegen verminderden prijs congres- kaarten uittereiken. Mat het oog echter op de vermoedelijke subsidie van de provincie achtte men het niet billijk de eene afdeeling boven de andere te begunstigen, terwijl bovendien ook de belangen der afdeelmgskas niet uit bet oog mogen worden verloren. Daarop heeft het congresbestuur omtrent dit punt de meeniDg gevraagd van het afdeelingsbestuur en dit heeft daarop afstand gedaan van alle bijzondere voor rechten voor hare leden. De feestcommissie, waarvan de heer Z. D. V. d. Bilt La Motthe tot voorzitter is gekozen met recht van assumtie van meerdere leden, bestaat thans uit de heeren La Motthe, G. H. Kakebeeke, N. C. H. Van Daalon Wetters, F. Harting en W. A. Da Laat da Kanter, terwijl de subcommissiën door het afdee lingsbestuur, daartoe door da afdeeling gemachtigd, aldus worden samengesteld Voor den ploegwedstrijd de heerenP. K Van Daalen, A. M. Peman Kakebeeke, D. Rouw, M. De Bokx en M. De Jager. Voor den wedstrijd van graanzuiveringswerktuigen de heeren C. Koert, A. Padmos en J. Oele Hz. Voor de ontvangst der paarden de heerenI. G. J. V. d. Bosch, C. J. Labrijn, C. Zuidweg en M. De Jager. Voor die van het rundvee de heerenL. A. Van Weel, J. De Dreu, M. Da Bokx en J. Koert. Voor die van schapen en varkens de heerenJ. Vermet en J. Van Nieuwenhuijzen, en voor de voorbereiding van het terrein de heeren E. Van den Bosch, I. G. J. Van den 'Bosch en D. De Koning. De Voorzitter wekte voorts op tot talrijke inzending op de tentoonstelling onder mededeeling, dat de secre taris iederen Dinsdag in het café Hartman zal zitting hebben om hem opgave van inzendingen te doen. Aan het slot der vergadering merkte de heer J. Oele Ilz. nog op, dat hij in de berichten in de dag bladen, die in bet kort het programma der tentoon stelling modedeelden, heeft gemist de bepaliDg, dat het bekroonde vee of de bekroonde stieren nog een jaar na de uitloving der prijzen door den eigenaar moeten behouden worden. Hij acht dit wenschelijk om te voorkomen, dat, zooals bij de vorige tentoonstelling, de bekroonde dieren onmiddellijk ter slachtbank wor den geleid. De Voorzitter zeide, dat het niet de gewoonte is, die bepaling in het programma te vermelden, doch dat in de vorige vergadering niettemin uitdrukkelijk is bepaald, dat het bekroonde vee een jaar na de bekroning door den eigenaar moet worden gebonden. Hierna werd de vergadering gesloten. Rechtszaken. Door de arrond.-rechtbatik te Middelburg is 1 gisteren veroordeeld wegens het verbergen van een lijk: C. Z48 j., dienstbode te Terneuzen, tot 7 d. gevangenisstraf en in de kosten. Staten-Generaai. T WEEDE KAMER. In de zitting van gisteren is de behandeling der artikelen van het wetsontwerp betreffende de vrijheids beneming ten einde gebracht en het ontwerp aange nomen met 65 tegen 8 stemmen. Daarna vingen de discussiëa aan over het wetsontwerp tot regeling der pen sioenen van de mindere geëmployeerden, enz. op daggeld werkzaam bij de inrichtingen van 's-Rijks zee- en land macht. De heer Heldt verklaarde zich tegen het ont werp op grond, dat hat te weinig gaf. De heer Bor- gesius, hoewel evenzeer meenende, dat het ontwerp niet ver genopg ging, was dankbaar voor het door de regeering gebodene. Hij zou heden zijne rede voort zetten. Buüsnlaütisch Overzicht De verkiezingen voor den gemeenteraad van Parijs hebben den ondergang der Boulangisten in Frankrijk bezegeld. Op 27 April werd éen Boulangist gekozen en bij de herstemmingen verkreeg op 4 dezer ook slechts een de meerderheid. Veertien dagen geleden pochten hunne aanvoerders, dat zij zeker waren van 40 plaatsen. Bij de Belgische Kamer van Vertegenwoordigers is door den Minister van Justitie een wetsontwerp ingediend tot wering van de misbruiken, waartoe het hypnotisme aanleiding geeft of kan geven. Daarin wordt gevangenisstraf van veertien dagen tot zes maanden bedreigd, benevens boeten van 26 tot 4000 fres. tegen ieder, die in het openbaar vertooningen houdt van een door hemzelven of een ander gehypnoti seerd persoon. Verder wordt strafbaar gesteld wie (buiten de wettelijke uitoefening der geneeskunde), al is het niet in het openbaar, personen beneden de achttien jaar of in hunne geestvermogens gekrenkten hypnotiseert. Eindelijk wordt met gevangenschap ge straft, wie met bedriegelijke oogmerken of om te benadeelen door gehypnotiseerden stukken doet onder teekenen, gevolgen hebbende in rechten of van aldus onderteekende stukken gebruik maakt. In de troonrede, waarmede gisterenmiddag de zitting van den Duitschen Rijksdag door den Keizer is geopend, is met de meeste zorgvuldigheid alles vermeden wat maar eenigzins zou kunnen worden uitgelegd als eene zinspeling op htt ontslag van Bismarck. Van deze diep ingrijpende gebeurtenis wordt zelfs niet gerept. Daaren tegen bestaat 2 3 gedeelte van de geheele troonrede uit redentering over de noodzakelijkheid eener verdere ontwikkeling in de wetgeving ten opzichte der belangen van de arbeidende klassen. Met betrekking tot de buitenlandsche politiek wordt niets werkelijk nieuws gezegd. Opmerking verdient alleen de verklaring, dat de Kaizer zich overtuigd houdt, bij alle buitenlandsche regeeringen het vertrouwen op zijne vredelievende poli tiek te hebben bevestigd. De geheele rede bevat niets van verrassenden aard en werd het meest toegejuicht bij do zinsnede, waarin de hoop wordt te kennen ge geven dat de onlangs gehouden conferentie over bet arbeidersvraagstuk moge bijdragen tot onderlinge eens gezindheid dar volken. Gemengde Berichten. Westelijk Zceuwsch-Vlaauderen. De lust tot emi gratie neemt in ons district voornamelijk in het Oostelijk deel met den dag toe. Geen week gaat er voorbij, of er heeft landverhuizing plaats, soms bij tientallen uit eene enkele gemeente. Noord-Amerika blijft nog steeds het dorado, en hoewel de toestand daar voor den werkman er niet beter op wordt, toch is die, vergeleken bij de positie van den boerenarbeider in het 4e district, zeer rooskleurig en is het niet te verwonderen, dat de boeren hunne beste werkkrachten verliezen. De vermelding alleen, dat er dikwijls voor een daggeld van 35 a 40 cent van den vroegen mor gen tot den laten avond moet worden gezwoegd en gesloofd, is voldoende, om de drukke emigratie naar Amerika te verklaren. Werkstakingen in het klein vallen dagelijks voor. Het begin der maand Mei wordt door het z.g. «Mei-zingen" hier in het land verwelkomd, bij welke gelegenheid de vrijgevigheid der hoeren soms op zware proef gesteld wordtwant elke zanger krijgt minstens éen ei, en soms ziet men troepjes van tien tot twintig knapen en meisjes met hunne manden op het hof staan. Jammer, dat deze anders zoo on schuldige liefhebberij ook al langzamerhand ontaardt. Tegen een tiental personen in den omtrek dezer gemeente is namelijk bij die gelegenheid proces-«er- baal opgemaakt wegens nachtelijk burengerucht. Schreeuwend en zingend trokken zij 's nachts om twaalf uur van hof tot hof, om de menschen, die in de rust waren, op te kloppen. Om eieren zal het Diet to doen geweest zijD, daar de meeste van hen boerenzoons waren. Te Hasselt is Vrijdag, tengevolge van het vuur- vat'en van een pot met teer, een fabriek van Engelsche bezems en cocosmatten in brand geraakt. Binnen eenige oogenblikken was alles éen vuurzee en kon de brandweer verder niets uitrichten dan de belendende gebouwen beschermen, hetgeen bijna geheel gelukte. De aanwezige voorraad in de fabriek is geheel verbrand. Vrijdag wierpen de gebroeders F. te Melick (Limburg) elkander schertsend met aarde. Bij ongeluk werd éen hunner zoodanig ter hoogte van den slaap getroffen, dat hij bewusteloos neerviel en kort daarop overleed. Men vermoedt, dat zich een steen in een der kluiten aarde bevonden heeft. De dader, die nu en dan aan krankzinnigheid lijdt, is naar een krank zinnigengesticht overgebracht. Dezer dagen is aan het agentschap der Ned. Bank te Alnisloo een bankbiljet van 100 aangeboden, hetgeen bij nauwkeurig onderzoek bleek vervalscht te zijn. Hoewel het zeer kunstig was nagemaakt, viel het toch vrij spoedig in het oog door de meerdere dikte van papier en andere kleins kenmerken. (Z. C) In de vergadering van ontslagen arbeiders te Enschedé is met 78 stemmen tegen 4 besloten den arbeid niet te hervatten. Het voorstel der commissie van fabrikanten om, met uitzondering van twee, den arbeid te hervatten, is afgewezen. Er is meer militaire macht aangevraagd. Dinsdag is een tweede detachement van 60 man infanterie uit Arnhem te Enschedé aangekomen. De Commissaris des ICoDings bracht weder een bezoek aan die gemeente om zich van den toestand te overtuigen. Geen der ontslagen arbeiders is op de fabriek der firma Ter Kuile Morsman teruggekeerdhet be kende besluit der fabrikanten is dus in werking ge treden, zoodat a. s. Vrijdag en Zaterdag alle fabrie ken stil zullen staan. Men vreest dat tevens eene werkstaking onder de timmerknechts zal ontstaan. Alles blijft tot dusverre rustig. Te Assen is Maandagmiddag eene vrouw door den bliksem gedood, terwijl zij in de geopende deur harer woning stond. Te Hooghalen (gemeente Beilen) is eene groote boerderij door den bliksem getroffen. Op eene bruiloft in de buurtschap Bomerbroek, die van 's namiddags een tot zeven uur duurde, werd onder meer circa 100 liter jenever verbruikt. Iq het op stapel staande stoomschip »Coen" op de werf der maatschappij »De Schelde te Vlissingen in aanbouw, is Dinsdag een sjouwerman tegelijk met eene plaat van het bovenste dek tot op het zaadhout in het schip gevallen. Hij heeft zich aan het achterhoofd en den schouder ernstig gekwetst. Toen Zaterdagochtend de bewoners van de hof stede van v. d. W., gelegen een half uur buiten Zie- riksee aan den grintweg naar Haamstede, uit de kerk naar huis kwamen, ontdekten zij dat vsn hunne af- wez gheid gebruik was gemaakt om hunne woning binnen te dringen. Door het verbrijzelen eener glasruit hadden de dieven zich een toegang verschaft en zich eene som tan 410 in papier toegeëigend. Een ter stond door de politie iDgesteld onderzoek had ten gevolge, dat Maandagavond twee personen werden op- gebiacht, die vermoed werden, zich aan den diefstal te hebben schuldig gemaakt. Een ei is een ei, wordt algemeen gezegd. Die meening echter is eene dwaling. Het eene ei is veel zwaarder dan het andere. In het Mdbl. tegen ver- valsching van Levensmiddelen komt daaromtrent een belangrijke mededeeling voor. De schrijver nam ver gelijkende proeven met Zwolsche, Tielsche en Poolsche eieren. Het gewicht van laatstgenoemde varieerde van 87 gr. tot 56,5, dat der Tielsche van 59 tot 67 en dat der Zwolsche van 40,5 tot 54,5. De gemiddelde zwaarte van de eerste en laatste was dezelfde, n). pi. m. 45 gr., van Tielsche 62 gr.deze zijn dus 40 pet. zwaarder. Uit verder onderzoek bleek het, dat de zwaardere eieren geen andere samenstelling hadden dan de lichtere, zoodat, bij overigens gelijke eigenschappen (reuk en smaak), de prijs evenredig aan het gewicht behoort te zijn. Het volgende geval heeft zich te 's-Gravenhage voorgedaan Bij het geneeskundig onderzoek van de lotelingen der militie voor de lichting van dit jaar werd de zoon van een hooggeplaatst militair geneeskundige op voor dracht van den beëedigden officier van gezondheid en den burgergeneesheor, door den militieraad voor den militairen dienst aangewezen. Dj godesigneerde giDg van deze uitspraak in hooger beroep bij Gedep. Staten. Bij de ten overstaan van dit college gehouden her keuring waren als geneeskundigen werkzaam een bur- gerdocter en de bovengenoemde militaire geneeskundige chef, vader van den appellant. Op voordvacht van zijn vader en diens burgercollega werd nu da loteling ongeschikt verklaard voor den dienst, in strijd met de uitspraak ven de eerste commissie van onderzoek. Het gevolg hiervan is, dat een andere loteling, die anders groote kans liep van niet te worden opgeroepen, in zijne plaats zal moeten invallen. De wet of eenige bestuursmaatregel voorziet niet in het geval van bloedverwantschap tusschen den genees kundige, belast met de keuring en een belanghebbende maar niets belet den docter te verzoeken eene keuring of herkeuring aan te houden tot een volgenden her keuringsdag, waarbij hij niet fungeert als geneesheer- deskundige, In de daarop volgende week fungeerde werkelijk eene andere officier van gezondheid, en in het afge- loopen jaar nam meestal een andere militaire docter de herkeuringen waar. Eenige jaren geladen verzocht een burgerdoctor van het houden van zitting verschoond te blijven op den dag dat zijn zoon zich aan het geneeskundig onderzoek moest onderwerpen. Erne medewerking zelfs van den vader tot de keuriüg was toenmaals in het oog van dien geneesheer hoogst indelicaat. NR. Ct.) Te Amsterdam zijn vier «kwartjesvinders" te gelijk door de politie ingerekend, jaist toen zij iemand 50 hadden afhandig gemaakt. Men vreest hoe laDger zoo meer dat het logger- schip »VL. 7, Agatha Geertruida", schipper G. Groene- veld, van de Maatschappij «Noordzee" te Vlaardingen, den 31 Maart ter baugvisscherij naar zee vertrokken, in den storm van den 8 April moet vergaan zijn en daarbij de geheele bemanniDg vermoedelijk is omge komen. Sedert 8 April werd dat schip door niemand meer op zee gezien en door een Engelschman is de scheepsboot opgevischt en aan de Reederij ta Vlaar- dingen bezorgd. De bemanning bestond uit 12 personen, allen uit Vlaardingen. Men schrijft uit Gennep Uit een vage, bijna vergeten, volksoverlevering was bekend, dat vroeger n onze gemeente buiten de Zand poort een bron bestond, aan welker wateren genees kundige kracht werd toegeschreven. Ia den loop der tijden raakte echter het oord in

Goessche Courant | 1890 | | pagina 2