Kerkelijke Zaken en Onderwijs. Gedurende de maand April werd aan school B alhier bij de rijkspostspaarbank ingebrachtop form, tan 1 cent 29, op form, van 5 cent 1, samen 30. In April '89 /23 en in '88 37. De Minister van Binnsnlandsche Zaken heeft de vraag of besturen tan scholen, opgericht door ver- eenigingen wier statuten nog niet zijn goedgekeurd, aanspraak konden maken op de rijkssubsidie, ontken nend beantwoord. De aanspraak kan eerst ingaan op den dag waarop de statuten der Vereeniging zullen zijn goedgekeurd. Omtrent, de vrajg, «wanneer eene school als winst gevend bedrijf beschouwd wordt", is door den minister het volgende beslistWat betreft de vraag of esna bijzondere school wordt gehouden als winstgevend bedrijf, deze zal door Ged. Staten zijn te beantwoorden hij hunne beslissing op da aanvrage voor 1 Mei 1891. Vóór dien tijd zullen zoowel de aanvragers als de districts-schoolopzieners, blijkens de art. 5 en 6 van het betrekkelijk kon. besluit, eene verklaring hebben af te geven omtrent de gestelde vraag. Het is den districts-schoolopziener overgelaten- na te gaan langs welken weg hij zijn meening omtrent het bedoelde punt zal kunnen vestigen. Rechtszaken. Vrijdag heeft het gerechtshof te 's-Gravenhage uitspraak gedaan in de zaak van D. v. d. W. te Kruiningen, beklaagd dat hij door het openen van den treksluitboom van den overweg over de spoot baan te KrniniDgen, op 45 Oct. 1889, den dood zou hebben veroorzaakt van M. Mol en door de Middel burgsche rechtbank tot 3 maanden gevangenisstraf veroordeeld. Het hof sprak den beklaagde vrij. Voor de arrondissementsrechtbank te Middel burg werd gisteren o. a. behandeld de zaak tegen C. Z., oud 18 jaar, dienstbode te Ter-Neuzen, be klaagd dat zij op 20 Januari jl. te Ter-Neuzen in de woning harer ouders is bevallen van een kind van hot vrouwelijk geslacht, hetwelk kort na de geboorte is overleden, en dat zij daarna dat kinderlijkje, met het oogmerk om de geboorte van dat kind te verhalen, op 1 Februari j'. of omstreeks dien tijd heeft geworpen in den regenbak van genoemde woning. De beklaagde ei kende den 20en Jan. ten huize van haar stiefvader bevallen to zijn van een levend kind, dat echter den volgenden dag overleden bleek te zijn. Zij heeft het lijkje verstopt onder haar bed en daar geruimen tijd verborgen. Toen op het eind van de maand Januari de politie bij haar in huis kwam, heeft zij, uit vrees dat het lijk ontdekt zou worden, het in den regenbak geworpen. De officier van justitie, ambtenaar van het openbaar ministerie, toonde uit de verklaringen der getuigen en de bekentenis van bekl. aan, dat bet ten laste gelegde feit wettig en overtuigend is bewezenhij vorderde daarom schuldigverklaring van beklaagde aan het ver bergen van een lijk met het oogmerk om de geboorte te verhelen en eischte hare veroordeeheg tot eene ge vangenisstraf van 14 dagen. Uitspraak a. s. Dinsdag. (Af. Ct.) Bij vonnis van de arrocdissements-rechtbank te '8 Gravenhage is F. Djmela Nieuwenhuis veroordeeld om aan den heer v. R. te betalen efne som van vijftig gulden als schadevergoeding wegens een artil el door den eerste in het dagblad Recht voor Allen geschreven, •n door welk artikel de heer v. R. zich gelasterd en beleedigd achtte. De rechtbank heeft beslist, dat het geïncrimineerde artikri beleedigend is voor den heer v. R mitsdien F. D. N. veroordeeld tot het betalen van bovengenoemde schadevergoeding en tevens gelast, dat het vonnis za! worden aangeplakt aan het raad huis te Amsterdam en aan dat te 's-Gravenhage. Boekaankondiging. De afl. van den 7den j-iargang van het tijd schrift ter beoefening van het administratief recht hoofdredacteur H. G. Hartman JzGoes F. Kieeuwcns en Zoon bevatDe laatste veranderingen in de wet op het lager onderwijs, door J. H. H. Picc^rdt. Overschrijding van bevoegdheid door een Gemeente raad. Beantwoording der door da R idactie gestelde vragen. Vragon ter beantwoording. Onze lees tafel. Errata. Biiileniaisdveft Overzicht Ia het Pruisische Huis van Afgevaardigden werd gisteren behandeld het wetsontwerp om te beschikken over de sperrgelderde gelden, ingehouden aan Katho lieke geestelijken tijdens dn Kulturkampf. De Ka tholieke afgevaardigde Windthorst verlangde terug betaling van de ingehouden gelden in hun gehoel, niet van de renten alleen, zooals het ontwerp voorstelt, en waarin het Centrum niet kan toestemmen. De mi nister Go«3lor wees het verwijt van inbreuk op het eigendomsrecht af, en bestreed de rechts-theorie en het standpunt door Windthorst ingenomen, welke op zijn hoogst door éenen bisschop in Duitschland gedeeld ■worden. Da hoeren R^ichensperger en Wicdthorst vroegen nog inlichting, of de Curie met het wetsont werp instemt, waarop de minister mededeelde, nat de gezaghebbenden in de Katholieke kerk zich bij het regeeringsontwerp hadden nedorgelegd, wat in het centrum groote opschudJing veroorzaakte. Het ging overigens bij het debat over deze zaak zeer levendig too. Graaf Strachwitz, van het centrum, beschuldigde b.v. de regaering van overtreding van het zevende gebod, en Windthorst wierp zijnen nationaal-liberalcn tegenstander dr, Eyaern het opzettelijk spreken van onwaarheid voor de voeten. Daarover wreekte zich Eyaern door voortduren le ironische tusschenwerpsels bij Windthorst's redeen dit maakte het centrumlid dr. Letocha zóó giftig, dat hij eensklaps Eyaern tos- schreeuwde »Sie frecher Dacbs I -hetgeen op alle banken deels stormachtige hilarittit, deels groote ver ontwaardiging wekte. Ovarigsns verklaarden de natio- naal-liberale, conservatieve en vrij-conservatieve rede naars, dat zij er nist over denkeu, aan de centrum partij de thans do ar de regeering aangeboden dotatie van aan katholieke geestelijken ingehouden gelden te I willen opdringen. Zij zullen het voorstel verwerpen. Evenzoo gaf de minister van eeredienst op ironischen toon zijnen geachten tegenstanders in het centrum den raad, liever do door de regeering aangeboden 500,000 mark jaarlijksche rente aan te nemen, dan in het ge heel niets te krijgenwant de regeering wenschte wel vrede, maar zij was er volstrekt niet op gebrand een afgewezen geschenk met alle geweld kwijt te raken. Voorts stelden de nationaal-liberale, conservatieve en vrij-conservatieve sprekers voor, in geval de bewuste voordracht mocht worden tot wet verheven, ook aan de Evangelische Kerk eene naar verhouding even groote dotatie (b.v. 750,000 mark) te doen toekomen. Hot wetsontwerp is in handen eener commissie gesteld. De Belgische Minister Beernaert heeft in de Kamer van Vertegenwoordigers, in antwoord op een scherpen aanval van Janson, ontkend, dat het artikel over den toestand der vesting Antweipen, door Nieter in het Journ. des Débats geplaatst (door tusschenkomst van den gewezen gouverneur der kinderen van den Minister van Buiienlandsche Zaken), afkomstig was van het Kabinet. Hij beweerde, dat het schrijven van den Minister, hetwelk Nieter heeft openbaar gemaakt, ge fabriceerd moet zijn om zich op de Regaering te wreken. De heer Janson sloeg weinig geloof san die ver zekering. Wat in het artikel der Débats te lezen stond, kon Nieter niet zoo in bijzonderheden weten. Hij moet ze hebban ontvangen van de hoogste autoriteit. «Do Minister heeft ook de echtheid ontkend der openbaar gemaakte brieven van den heer Van der Straten, af- deelingschef aan Buiteslandsche Zakendit is niet voorzichtig", zeide do heer Janson, «want ik heb de origineele stukken in mijn bezitIn de brieven van den heer Van der Straten is er sprake van den heer Müllendorf. Wie is deze Müllendorf? Een bekeDd cor respondent voor Duitsche bladen als de Köln. Zeit.y die zich Biet ontziet te schrijven, dat de Belgische pers door Frankrijk betaald wordt! Sedert wordt Müllendorf op de tribune der j urnalisten niet meer toegelaten, hoewel hij tegenover een aantal liberale bladen zijne leelijke beschuldiging heeft ingetrokken." «Eene vraag, niet van belang ontbloot", zeide o. a. ook d8 heer Janson, »is het of de madedeelingen, welke door bemiddeling van Nieter naar het buitenland gingen, betaald werden? Toen het cUricale Kabinet aan het bewind kwam, beliepen da geheime fondsen nog eene belangrijke som. Thans is daarvan niets meer over." De uitslag dér verkiezingen voor den gemeenteraad van de Franscho hoofdstad is aldusGekozen zijn 21 personen, als 12 republikeinen, 8 conservatieven en 1 Boulangist. Voor de 59 overige zetels moeten her stemmingen plaats hebben. Daarvan staan in 42 wijken de kansen gunstig voor de republikeinen, in 13 gunstig voor de Boulangisten en in 4 gunstig voor de conser vatieven. De anti-semietische candidaten hebben zeer weinig stemmen gekregen. Ougeiegeldheden zijn er niet voorgevallen. Man weet, dat de wijze, waarop de hoofdstad wordt bestuurd, geheel verschilt van die der overige steden in Frankrijk. Parijs heeft geen mairede functiön van dezen ambtenaar worden gedeeltelijk vervuld door den prefect van de Seine, gedeeltelijk door den pre fect van politie. Met deze beide door de Regeering benoemde ambtenaren moet d« gemeenteraad zijne bevoegdheid deeleD, hoewel aan den raad alleen do last is opgelegd, om de noodige gelden voor de begrooting te verschaffen. Elk der twintig stadsdistricten heeft een maire, dia door de bevolking wordt gekozen, maar die niet veel meer is dan ambteaaar van den burgerlijken stand (Onder het Keizerrijk werden de leden van den gemeen teraad niet door de bevolking gekozen, maar stonden zij onder het beheer van een door den Keizer benoemde commissie). Sedert lange jaren streven de radicalen in en bniten dei gemeenteraad er naar, de thans be staande rrgeling af te schaffen en eene «mairie centrale" in te voeren, door do bevolking zelve gekozen en be kleed met het grootste deel van die bevoegdheden, welke thans aan de beido bovengenoemde R*geerings- ambtenaren zijn to^g-vkend. De Regaering verzet zich natuurlijk tegen dit strevenzij wil de hand houden in hot bestnur der hoofdstad, die in het politieke leven van Frankrijk zulk een hoogst belangrijke rol speelt. Gelengde Berichten. Ierseke. Het ligt voor do hand, dat bij den brand in hot gebouw van hot Heilsleger aan moedwil gedacht werd. Dit zal dan ook wel de aanleiding geweest ziju, dat de eigenaar en verhuurder van dat gebouw don Officier van Justitie verzocht heeft een onderzoek in loco in te stellen. Hieraan is gisternamiddag voldaaD. Een viertal personen werd verhoord, doch dit schijnt tot geen uitslag geleid te hebben. Niemand is gear resteerd. Onder de gemeente Waterland-Kerkje is een negenjarige knaap bij het in 't water plassen met lange stokken eene geliefkoosde bezigheid der jeugd zoodanig met de punt van een knuppel in het oog geraakt, dat hij eenige dagen bliod geweest is en thans nog slechts heel weinig zien kan. Vorleden week werd bij een landbouwer te Groedo een paard, op 't oogenblik dat de knecht het voederde, zoo woedend, dat het dezen aanpakte en op den grond slingerde, teiwijl het onophoudelijk stond te trappelen en te slaan. Ia tijds kwam voor den armen knecht hulp opdagen, zoodat hij er met eenige lichte kwetsuren afkwam. Ileinkenszand. Op de hofstede, bewoond door P. Van den Dries alhier, is Maandag weder een kalf ge boren in den vorm van een vischotter. Niet zelden komt zulks in die buurt voor, hetgeen daaraan is toe te schrijven dat veel otters zich daar ophouden. Oageveer twee jaren geleden vertrok uit Zuid- zande een oppassende arbeiderszoon naar Amerika, waar hij vlijtig werkte en het door ijver en spaar zaamheid zoo vr wist ta brengen, dat hij in den afgeloopen winter met een aardig spaarduitje bij zijne ouders arriveerde. Laatst vertrok hij weer, maar had i thans zijn i ouders bij z'ch. Dize zijn tweede tocht naar de nieuwe wereld was minder gelukkig. Zijne moeder stierf op zee en de vader moest bij aankomst te New-York naar een krankzinnigengesticht worden gebracht. Bij het onderzoek, door helmduiking, van het gedeelte onderzeeschen oever van den Stoofpolder langs het Zijpe, dat in 1890 voor bestorting is aangewezen, moet gebleken zijn, dat de ontworpen steenstorting hoogst noodzakelijk is, zoodanig zelfs, dat larger uit stel gevaarlijk zou kunnen zijD. De schuring van den sterken stroom heeft genoem den oever zoozeer verarmd, dat van vroegere bestor- tingen, voor defensie, geen spoor meer te ontdekken is. (N. R. Ct.) Zondagnacht is uit het fabriekslokaal der firma Bontamps te Venloo ongeveer 1000 aan gelds waardig papier en specie gestolen. De lessenaar, waarin dat geld geborgen was, moet met een valschen sleutel geopend zijn, daar men van braak niets kon bespeuren en de lade ledig onder den lessenaar vond staan. Ook aan de deuren, die toegang verschaffen tot dit lokaal, was niets van inbraak te bespeuren. De politie zoekt de nog onbekende daders. Het bericht uit Twente, in ons vorig nommer opgenomen, betreffeede een rijken boer uit Raalte, dia zijne dochter naar het klooster te Genderen zou hebben gebracht, omdat zij een armen vrijer haar hart had geschonken, terwijl deze zou trachten haar met behulp der justitie te bevrijden, op grond, dat zij meerderjarig is, wordt door de Zw. Ct. in zooverre verbeterd, dat bedoeld meisje wel in een gesticht te Ambt Almeloo is, maar er is geen enkel bewijs san te voeren voor bet beweren, dat zij daar tegen haar wi! verblijft. Een algemeen bekende bedelaar ta Amsterdam met een waar jeneverhoofd, die het medelijden der voorbijgangers wist op te wekken door het gemis van een arm, werd op den Nieuwendijk voor het publiek ontmaskerd. Staande aan de deur eener woning, werd hij opgemerkt door eon politieagent, die den eenarmige blijkbaar kende. Deze schudde hem zóólang, totdat ook de andere arm tevoorschijn kwam. Met een blik, die van woede getuigde, keek de bedrieger den agent aan en koos hij ijlings het hazenpad. Een hond, die dezor dagen te water van Zwolle naar Dalen, bij Koevorden, word vervoerd, stond een paar dagen later weer voor de deur van zijn ouden meester. In zeven uur tijds it hij, langs een anderen weg, van Dalen naar Zwolle teruggeloopen. Te Leeuwarden is Zondag de betooging uitstekend rustig en kalm afgeloopen. Er waren vele duizendan belangstellenden opgekomen, maar de grootste orde blaef tot het laatst toe bewaard. De toespraken waren hoogst gematigd. Men meldt uit Amsterdam, dat da staking onder de kolenwerkors aldaar is geëindigddoordien de cargadoors in zooverre aan hunno wenschen zijn te gemofttgekomen, dat voortaan een loon van 5 cents per ton kolen zal worden betaald bij een werktijd van 's morgens 5 tot 's namiddags 7 uur, met twee uren schaften. Men schrijft aan het Vaderland dd. 29 April Terwijl men elders in industriëele kringen den oorlog voorbereidt, met sluiting en staking dreigt, macht tegen macht stelt, zaten gisteren to Delft in een als feestzaal versierd fabriekslokaal zeshondeidtwintig per sonen uit alle standen der maatschappij, maar allen madewerkers in dezelfde Dijverheidsondememing, aan een feestdisch bijeen, om te zamen te berdenken de vrucht van twintigjarige samenwerking van kapitaal n ai beid in de bekende Neder landsche Gist- en Spiritus fabriek, onder directie van de heeren Van Marken en Waller. Het was werkelijk een indrukwekkend schouw spel al die commissarissen, afaemers, geëinplooieerden, werklieden meest allen waren gekomen met hunne wederhelft daar broederlijk te zamen te zien feest vieren en zich verheugende over de resultaten, die door aller medewerking zijn bereikt en allen evenzeer ton goede komen. Aan toosten ontbrak het natuui lijk niet, maar van al die welsprekende dronkon maakten op mij den meesten indruk de eenvoudigehartelijke wo:rdan van de woordvoerders der werklieden, die er op wezen, dat in huBnen kring de verzoening van kapitaal en arbeid werkelijkheid was geworden en dat zij allen in zoo hooge mate waardeerden wat aan de gistfabriek in het belang van het personeel werd ge daan, waarvan zij enkele dagen geleden ook nog een klinkend bewijs hadden ontvangen in den vorm d*r contanten, die hun als hun deel in de overwinst door de directie waren ter hand gesteld. Om 4 uur begonnen, was de feestmaaltijd om 7 uur afgeloopen. Da stemming was van het begin tot het ciade voortreffelijk. De vijftig jonge dames, die de bediening hadden op zich genomen, deden het zoo goJddat zelfs een geroutineerd koips Parijsche kollneriunen het haar niet had kunneo verbeteren. De oudste directeur sloot de bijeenkomst met den wensch, dat de goede gerest in deze fabriek bij een volgend jubilé nog dezelfde mocht zijn. Terwijl Maandagavond een tweetal jongens in het kanaal te Vlissingen, nabij den overhaal, met bootje varen zich vermaakten, kwam, door hunne onhandige bewegingen, de boot in aanraking met den naar de sluis gesleept wordende loodskotter no. 1, tengevolge waarvan een der jongens, de 14jarige v. Dte water geraakte. Nauwelijks was zulks aan boord van den loodskotter bemerkt, of de zich daarop bevindende Nederlandsche zeeloods J. Bineker sprong onmiddellijk geheel gekleed te water en mocht het genoegen smaken den jeugdigen drenkeling, na veel inspanning, nog bij tijds van een anders wissen dood te redden. Ten gevolge van de hooge steenkolenprijzen zijn de ijzerfabrieken van West Cumberland genoodzaakt den aanmaak te beperken. Verscheidene fabrieken zijn gedeeltelijk gesloten en verscheidene honderden arbei ders zijn werkloos. Dezer dagen werd een gelukkig vergeefsche po ging gedaan om den trein tusschen Weenen en Pres burg te doen ontsporen. Naar thans blijkt, was het doei van de verwarring gebruik te maken, om de post to berooven, die fl. 1.500.000 van de Hongaarsche schatkist bevatte. Om er den schrik in te brengen bij de talloore bedelaars, die zich bij adres tot hem wenden om onder steuning en die, tot meerdere verzekering van een goed onthaal, bewijsstukken van goed gedrag, lombard- briefjes en schuldbekentenissen insluiten, heeft Vorst Bismarck in de Nordd. Allg. Ztg. een kennisgeving doen publicearen dat hij zich niet verbinden kan al dergelijke documenten terug te zenden, weshalve hij de toezending van certificaten en beleenbriefjes ten sterkste ontraadt I Voor het hof van Angoulême stond terecht een moedor, beschuldigd de wieg, waarin haar kind van 11/2 jaar lag, te hebben in brand gestoken; zij was toen naar het veld gegaan, om aan toeval te doen gelooven. Het kind werd natuurlijk verkoold gevonden en een meisje van 4 jaren, dat dicht bij da wieg sliep, was door den rook gestikt. Htt bleek dat vrouw Sabaud 8 kinderen had gehad, van welke slechts 1 in leven was gebleven (hij was idioot) de anderen waren door mishandelingen on van ont bering gestorven, en de echtgenoot der vrouw is thans juist iu de gevangenis, wegens mishandeling van een der kinderen, die den dood tengevolge had. Hot hof van Angoulême veroordeelde deze modelmoeder slechts tot 2 jaren opsluiting wegens mansslag door onvoorzichtigheid, aangezien de opzet niet was bewezen. Een Nieuw-Yorker, die in het wisten op reis is geweest, deelt mede, dat in een hótel te Chicago de kellner het geheele middagmaal ineens opbracht, van da soep tot au met de koffie. De kastelein werd goroepen en de bezoekers gaven hem te kennen, dat zij de gerechten éan voor éeri wenschten opgediend te hebben. Daarcp riep hij uit: «Die manier van doen zou hier niet gaan. Als een man in deze stad zich neerzet om to eten wsnscht hij alles op éaDmaal voor zich te zien met de rekening er bij. Dan kijkt hij op zijn horlQgo en ziet hoeveel tijd hij aan zijn eten kan besteden. Hij zou er geen oogenblik aan willen denken om de schotels naar volgorde te doen opdienen, want daarmee zon hij twee of drie minuten kunnen verliezen. De weduwe van Frankenburger, een der voor naamste aanvoerders der vrijzinnige partij in Beieren, heeft 20,000 mark geschonken voor een gesticht, dat zijn naam zal dragen en bestemd is voor ouden van dagen, zonder onderscheid van geloofsbelijdenis. Toen Carnot te Toulon aan boord ging, hief de bemanning van het nabijgelegen paradeerend Spaansch oorlogsschip als uit éen mond den kreet aan Leve de koniDg l" Da commandant liet aan den President zijn ver ontschuldigingen aanbieden, onder verzekering dat er geen kwaad mee bedoeld was, maar dat zijn jongens niet konden begrijpen dat iemand, die met koninklijke eer werd bejegend, geen koning was. Terwijl een echtpaar mat zoontje over de markt wandelt, zegt eene koopvrouwOch toe, mijnheer koop «en bromtol van me. 'k Ben reeds voorzien antwoordde de man, met een zijdelingschen blik op haar, die met hem het levensgeluk deelde. Te Frosinone (prov. Romo) is in den nacht van Donderdag op Vrijdag een huis ingestort, waarin zich 10 personen bevonden; 6 verloren het leven, 1 was volgens de laatste berichten stervende en de overigen werden zwaar gekwetst. Uit Schumanns leven. Eens ontvingen Robert en Clara 's avonds een aantal gasten. Robert was vermoeid en bewaarde bijna voort durend het zwijgen. Eindelijk fluisterde hij Clara in b*t oor »Z*g eens, het is hier al te vervelendkunnsn we niet weggaan «We zijn immers in ons eigen huis!" «Dat is waar ook. Nu weet je wat, dan ga ik naar bed." Verkoop van menschen bij opbod. Te Norfolk, Amerika, heerschte onlangs veel opwinding. Twee blanken zouden worden verkocht. Een oude wet van Virginia gelast nl., dat zij, die schuldig zijn aan on verbeterlijke luiheid en dus daarom op landskosten in de gevangenis willen blijven, op pubhicke verkooping zullen worden geveild. De hoogste bieder mag dan gedurende een bepaalden tijd van hun diensten genieten en heeft het recht bij onwilligheid den sterken arm der justitie voor lichamelijke kastijding te hulp te roepen. D« blanken te Norfolk wilden van dezen ver koop van hun luie broeders niets weten, terwijl de negers zich reeds verheugden op de vertooning, die blanke heeren als beesten te zien verkoopen. Men vreesde voor ongeregeldheden, maar 't kwam zoover niet, omdat de veiling niat doorging. Op 't laatste oogenblik hadden de blanke heeren hun diensten ver huurd, om aan de veiling te ontkomen. Een van de bekendste verzamelaars van Frank rijk, Frédéric Spitzer, is overleden. Hij was Hongaar van geboorte en kocht als arme jongen, zonder kennis van kunst, te Weenen toevallig een schilderij van AI- brecht Durer, voor geringen prijs, welke hij met goede winst aan een oudheidkenner overdeed. Hiermede had hij den grondslag gelegd voor een groot vermogen. Na dertig jaar lang in Duitschland, EDgeland en Italië in kunstwerken en oudheden handel gedreven te hebben, steeds het fraaiste dat hem in handen kwam voor zich behoudende, vestigde hij zich te Parijs, waar hij op den hoek der avenue Victor Hugo een prachtig huis deed zetten, bijzonder ingericht voor zijn verzamelin gen. De waarde daarvan wordt thans op 14 millioen fres. geschat. Alles is uit de middeleeuwen. Op wer ken na de Renaissance zag Spitzer neer en ook de Renaissance zelf was in zijn oogen reeds een tijd van verval. Wij hebben in ons laad eens in een verkiezings artikel kunnen lezen, tot aanbeveling van den candidaat voor het Tweede Kamer-lidmaatschap, dat hij »met vrucht de lagere school had doorloopen". Van alle leden van het Engelsche Hoogerhuis kan dit echter nog nist worden verklaard. Een hunner kan noch lezen, noch schrijven. De lord is een half bloed uit Engelsch-Indie. U&tsto ea telagraphlsche berichten. 's-Gravenliage. TWEEDE KAMER. Eene uitvoerige beraadslaging hal plaats over het ontwerp, regelende

Goessche Courant | 1890 | | pagina 2