Middelburg. Gisteravond hebben alhier groots bal dadigheden plaats gehad vóór het gebouw van het «Leger des Heils" op de Hoogstraat en zijn ai de glasruiten ten getale van 50 stuk geslagen. Een paar der belhamels zijn gearresteerd. Uit het kiesdistrict Goes KrelisWat nou, Harmen Hebben ze je jongen naar de gevangenis gebracht? Harmen (abonné van De Zeeuw): Ja man; hij heeft 'n valsche handteekening gemaakt. Dat heb je er nou van, als je de jongens schrijven laat leeren. t Is met al die nieuwe dingsigheden, niks gedaan. Ik zet ze ten minste om mij' een valsche handteekeniug te laten maken! (Rott. Nbl.) Een wonderlijk bewijs van kalmte en tegenwoor digheid van geest gaf een man, die op den Dam te Amsterdam door een tramwagen werd aangereden 6n op den grond geworpen. Terwijl de doodelijk verschrikte omstanders nauwelijks den afloop durfden afwachtten, kroop de man kalm van onder de paarden te voorschijn, veegde zijne banden af en zei leukweg«Wat hebben jelui toch? Er is niks gebroken hoor!" En hij ging zijns weegs als ware er niets gebeurd. Door de politie te 's-Hage is een bedelaar aan gehouden, die aan 't publiek en aan onderscheidene huizen deed voorkomen, alsof hij slechts in 't bezit van éen arm was, door den anderen arm onder zijn jas te verbergen. De O/erijselsche grens (nl. da oostelijke) bevat steenkool, blijkens reeds laDg opgedane ervaring. Thans is men werkzaam om de beddingen in uitgestrektheid en diepte na te gaan. Vooral bij Luten moet de laag nogal eenige beteekenis hebben, en men onderzoekt sedert eenigen tijd, in hoeverre die lagen voor ont ginning kunnen in aanmerking komen. Een redacteur van de Pall Mall Gazelle heeft bij den Engelschen geneesheer sir Morell Mackenzie inlichtingen ingewonnen over de zoogenaamde slaap- epilemie «La Nona". De beroemde dokter antwoordde kortwegnik ken de ziekte niet en ik geloof er niet aan. Ik zou haast denken dat dit verhaaltje is uitgevonden, om reclame te maken voor het een of ander slapend wonder." Hvt Handelsblad vroeg prof. Stokvis wat bij er van dacht en deze geleerde antwoordde nik heb nooit van eene besmettelijke slaapziekte gehoord, noch van «La Nona", noch v«n een andere. Er zijn bekende lethargische toestanden, die soms een paar etmalen aanhouden, maar dat zulk een ziekte besmettelijk zoude zijn, daarvan weet ik nietsEn de professor had dadelijk do boeken ter hand om te bewijzen, dat van dergelijke ziekte geon melding wordt gemaakt. Als een bewijs voor den achteruitgang van den diamanthandel in de hoofdstad meidt men, dat een perceel onder de gemeente Sloten, waai in eene slijperij werd uitgeoefendin publieke veiling slechts 5510 opbracht; vóór ruim tW8e jaar kostte een en ander 24 000. -Fm 1 koolbriquettes, die in Schotland in het groot, en ia Frankrijk bij Parijs eveneens io hoogovens ge bakken worden, zijn nu ook sinds eenige maanden, bij wijze van proef, in Friesland vervaardigd en wel met zeer goed ge»olg. De dirfetio der Nedeilandsche Tiaraw.gmaatschappq beeft bedoelde proefneming ge daan met turf, baggdsar en velte klei uit verschillende Friesche veenderijen. Nadat alles in een stalen cilinder 1 uur lang verkoold en tot posder gewreven was, weid er een weinig leem mede vermengd, en daarna, vast gewordeD, geperst in eenen vorm, alles uit de hand. Deze briquetten moeten zeer goed voldoen en, wat meer is, zeer goedkoop zijn. Uit Zevenwouden verhaalt men het volgende geval van zonderlinge erkentelijkheid. Tegen ismand in de gemeente Schoterland werd door een Rijksveld wachter proces-verbaal opgemaakt wagens diefstai van sparreboomen, waarvoor hem zes dagen gevangenis straf werd opgelegd. Tom hij uit de gevangenis terug keerde, vereerde hij de dochter van den man, dia tegen hem geverbaliseerd had, een geschenk. De «Labour Union", die te Rotterdam na de werkstaking dar bootwerkers tot stand kwam, naar het heette met medewerking vsn de hoofden der Lon- densche dokwerkers, is g"h9el uit elkander gespat. De president en secretaris, Van der Kolk en Sas, die aan vankelijk nit de contributiëo gesalarieerd werdeD, zijD thans weder als sjouwerlieden in de erts werkzaam. De fondsen van de «Union" verkeerden in den laat- sten tijd in een hoogst bedroevenden toestand, en de werklieden toonden op het lidmaatschap hoegenaamd geen prijs meer te stellen. Van een docent aan een gymnasium of een leeraar aan een H. B. S. in eene opzer Hollandsche steden vernam de schrijver der Brieven uit de Hof stad aan de Arnh. Ct. de volgende geschiedenisOn verwacht was hem opeens eene groote erfenis, van tonnen gouds, ten deel gevallen, en een van ziju fami lieleden kwam hem dit vertellen, toen bij de ofïiciëele tijding van notaris of executeur nog niet ontvangen had. Da huisvrouw, aangenaam verrast, sloeg reeds welsprekende blikken om zich heen in het salon, waar men den neef van de blijde boodschap had ontvangen zij keek er de ouderwetsche meubels, do verschoten gordijnen, het tapijt van middelbaren leeftijd en de, nu ja om hunne goedkoopte gekochte ornamenten van den tegenwoordigen wansmaak veelbeteekenend op aan. Maar haar echtgenoot, die den blik verstond zonder dat er een woord gesproken werdsprak met luide stem en eene Romeinsche grootheid van ziel«hoor eens, vrouw, dit wil ik je maar zeggen, dat er geen enkele buitengewone uitgave gedaan wordt, vóórdat al de centen binnen zijn 1" Dat wag een man van orde en regelmaat, de type van den goeden huisvader, waar het Burgerlijk Wetboek zoo moe dweepthij verdient de erfenis beter dan menig ander, die al verteerd heeft vóórdat hij krijgt waarop hij rekent, en daarom dik wijls eindigt met niets te krijgen. Aan het strand te West-Schouwen is aangespoeld een zwemgordel, Leerdam gemerkt, naar alle waar schijnlijkheid afkomstig van het bij Westkapelle ge- *onken stoomschip Leerdam der N. A. S. M. Te Bruinisse is de handel in de eertijds schijn baar waardelooze en als zoodanig weggeworpen zeesterren (vijfhoeken), die doodsvijanden van oester- en mossselkweekerijen, sedert de laatste weken weer in vollen gang. Toen deze diertjes, vóór omstreeks vier of vijf jaren, het eerst werden opgekocht voor eene proefbemesting van landerijen, werden zij gaarne geleverd voor drie cent per mosselmand, waarvan 80 manden een wagen vracht waren. Nadat die proef als uitstekende resul taten opleverende is bekend geworden, betaalt men thans voor een kleine mosselmand, waarvan 120 manden eene wagenvracht zijn, gaarne zeven a acht cent, gelijk plus minus 9, in plaats van vroeger 2,40 per voer. Volgens globale berekening worden daar jaarlijks voor pl. m. 1200 van die zeesterren als meststof in den handel gebracht en is dit artikel voor de visschers eene nieuwe, lang niet te versmaden bron van inkomsten die, wel is waar voor zoover bekend, slechts den schippersknechts, boven hun gewoon loon, ten goede komt, doch waaraan in vroegere en betere tijden nooit gedacht is. In het noordelijk deel der provincie Groningen zal men op meer uitgebreide schaal proeven nemen omtrent de waarde der voorbehoedende werking van de inenting tegen de zoogenaamde varkensziekte (be smettelijke vlekziekte). Van tal van varkenshouders zijn aanvragen tot het bekomen der hiervoor benoodigde vergunning ingekomen. Aan een particulieren brief uit Medan (Deli) ontleent de N. Ct. het volgende Op de onderneming Tandjong Morawa, alwaar de hoofdadministratie der Senembah-maatschaj pij geves tigd is, was het op 9 Februari erg onrustig. Eenige Chineezen waren op hun betaaldag naar do Maleische kampoDg geweest om inkoopen te doen. Twee hunner, die achtergebleven waren, stalen een paar eenden van de Maleiers, namen ze op een stok over den rug en liepen er kalm mee wegeene Maleische vrouw, die zulks gezien had, riep haren man, en deze wilde trachten de eenden v»n de Chineezen terug te krijgen. Toen de Maleier in de nabijheid der Chineezen kwam pakte een hunner hem op en wierp hem midden in de rivier. Het gevolg was, dat spoedig vele Maleiers uit de kampong bij elkaar waren, waarop de Chineezen aan den haal gingen, één er van werd echter inge haald en met meer dan 20 steken omgebracht, terwijl de andere ontsnapte. Den volgenden ochtend vroegen de andere koelies aan den ontsnapten Chinees waar zijn kameraad ge bleven was deze verhaalde het voorgevallene en zeide hem niet meer gezien te hebber. Daarop begaven zich een 400tal Chineezen uit de fermenteerschuur naar de kamporg, vonden daar het verminkte lijk, en werden zóó woedend, dat zij de geheele kampong plunderden en afbraken. Gelukkig was hot kampong volk juist bijtijds gevlucht. De Chineezen weigerden toen te werkeD, alvorens do moordenaar dood was; de controleur, die inmiddels met politie-oppassers op de onderneming gekomen was, wist te verhinderen dat zij naar hunne huizen terugkeerden om wapens te gaan haleD. Verdere ongeregeldheden werden daar door voorbomen. Later werden door den conti Oleur 6 Maleiers, die van den moord verdacht werden, in ver zekerde bewaring genomen. De koelies zijn den vol genden dag weer aan het werk gegaan, doch mon is nog steeds bang voor een tweede opstootje. In Luxemburg, waar sinds 1840 het aantal kloosters van 3 tot 28 klom, moeten reeds lang in de ministeriëele bureels wetsontwerpen berusten om de vermeerdering van kloosters tegen te gaan. De officiause Lux. Zt. schreef dezer dagen, dat de Rageering bij een fl.nk optreden in deze op den steun van Kamer en Volk zou kannen rekenen. Naar aan het Berl. T. uit Luxemburg wordt ge schreven, zou de Koning-Groothertog de indiening dezer wetten tfgeDhoudoD. In Luxemburg wordt bsweerd dat do thans ge storven bisschop Adamos, met wien Z. M. persoonlijk bevriend moet zijn geweest, in deze aangelegenheid veel invloed bij den Groothertog heeft gehad. Mevrouw Tehebrikova, die aan den Czaar had geschreven dat Z. M., als hij zijn staatkunde niet veranderde, een even rampzalig einde zou vinden als vele van zijn voorgangers, is bij haar aankomst te Petersburg, waarvan zij zelf aan de politie bericht zond, gevangen genomen. Da Czaar heeft strengen last gegeven de gevangene goed te behandelen. Haar brief was aan den Keizer uit Parijs toegezonden. De Czaar toont zich niet be vreesd na den waarschuwenden brief. De Keizer gaat met zijn familie zeer veel uit en komt dagelijks in de schouwburgen of op concerten. Woensdag woedde te New-York een sneeawstorm, heviger dan er dezen winter nog geweest is. De sneeuw ligt 6 duim dik en het rijtuigverkeer is grootendeels g'stremd. Ook de telegraafdraden leden schade. De vree8elijke ramp te Iodianopolis, in de Ver- eenigde Staten, waarbij 13 brandweermannen omge komen en 19 gewond zijn, is veroorzaakt doordien een muur van het biaodende gebouw, waar brand ladders tegen geplaatst waren, bezweek en de ladders, met al degenen die er op stonden, in den vuurpoel stort ten. Hot gebeurde op het oogenblik dat men den brand dacht meester te zijn, de meest» spuiten inrukten en de mannen last gekregen hadden, nog eemge water stralen op het brandende puin te richten. De boven genoemde cijfers zijn slechts voorloopig; men vreest nog meer slachtoffers te zullen vinden. Oader de ge wonden verkeeren er vele in levensgevaar. Slechts 15 mannen konden gered worden. Het verbrande ge bouw bevatte het grootste boekenmagazijn der stad. Te Edinburgh is een boer te zien, die een osse- rib als been gebruikt. De man riep voor een ziek been heelkundige hulp in en de chirurgijn, de heer Miller, besloot het deel van het been dat was aangetast door een osserib te vervangen. De kunstbewerking geschiedde een maand geleden en gelukte zoo goed, dat de man vermoedelijk spoedig naar hartelust zal kunnen rond wandelen. (H.) Toen koning Hendrik de Vierde in Frankrijk een edelman tot ridder sloeg, en deze, op de gebruike lijke wijzen op de knieën liggend, de woorden zeide «Domine, non sum dignus", antwoordde de koning met zijns gewone levendigheid: «Dat weet ik wel; doch het gebeurt op aanbeveling van mevrouw N. Sedert dat oogenblik heeft men zich waarschijnlijk bij dergelijke gelagenheden dat onverstandig gezegde «non sum dignus" («ik ben niet waardig" (als overbodige bescheidenheid afgewend, want men voelt zich nu vrij algemeen zeer «waardig." Twee liefdedrama's. Een liefdezuster en een professor te Berlijn hadden elkaar lief gekregen, maar de professor had een vrouw. De liefdezuster had mede lijden met professor's vrouw «n kon toch niet van haar minnaar scheiden. Woensdag werd zij dood op haar bed gevonden. Het arme meisje had zich door mor phine gedood. Het Hof te Weenen veroordeelde een boerenzoon, Michael Calcich, ter dood wegens vadermoord. De Calcich's hadden een gelukkig gezin gevormd, tot de mooie [achttienjarige Lucie als dienstmeid in hun dienst kwam. De 52-jarige vader kon geen stand houden tegen de betoovering der beeldige coquette, die reeds den zoon geheel onder den duim bad. Eindelijk besloot de vader met haar te vluchten. Maar Michael volgde hen en doodde zijn vader. Gladstone's hoofd moat, volgens het verhaal van den Londenschen correspondent van de New-York Worldbuitengewoon groot zijn. Toen hij, tijdens zijn laatste verblijf op zijn kasteel to Haw arden met een zijner vrienden over koetjes en kalfjts zat te praten, kwam het gesprek op de sche delleer. «Wat zou ik een geschikt sujet voor sche- delkundigtn zijn, zei Gladstone. Sedert twintig jaar is mijn hoofd zooveel grooter geworden, dat ik er mij waarlijk wel eens ongerust over maak, daar ik cog nooit van een dergelijk verschijsel heb gehoord. Ik zal het u bewijzen." Gladstone ging daarop een zijner oude hoeden balen. «Det» hoed", zeide hij, «droeg ik twintig jaar geleden bij alle ceremoniën. Hij was me toen zelfs te wijd, en zie, nu is bij mij veel te klein." De werkstaking onder de mijnwerkers in Enge land is geëindigd. Er is tu8schen hen en de besturen der kolenmijnen een vergelijk tot stand gekomen, dat aan de eischen der eersten met een» kleine wijziging toegeeft. Eene loonsverhoogiDg van 5 pet. gaat dade lijk in, terwijl op 1 Aug. eene nieuwe verhooging van 5 pet. volgt. Men weet, dat de eisch was eene tweede verhooging op 1 Juli. De schilder Fossati te Milaau heeft een vereen voudigde phonograaf uitgevonden. De proeven moeten even goed voldaan hebben als die met EdisoDs phono graaf, terwijl de nieuwe slechts fr. 100 zal kosten. In een hoofdartikel aan Bismarck gewijd spreekt het Berliner Fremdenblalt den wernsch uit dat hij nog lange jaren het welverdiende odium zal genieten. Door een drukfout of schrijffout was het woord otium niets doen, rust, veranderd in odiumhaat. Bij een notaris te Nivelles kwam onlangs eon man aanzetten, die een andoren man op zijn rug droeg. Het was, zei bij, een zieke bloedverwant, die zijn testament wilde maken. Het bleek echter, dat het daarvoor reeds te laat was, daar de zieke gestorven was, terwijl zijn erfgenaam hem naar den notaris droeg. Te Reims is overleden de wed. Pommery, de eigenares van een der voornaamste champagne-merken. Zij was het, die onlangs aan het Louvre Millets «Glaneuses" schonk. Haar vermogen wordt op 10 miiiioen frs. geschat. Do >r middel van Edison's phonograaf beeft zich onlangs dit zonderlinge feit voorgedaan. Bij de begrafenis van eon dominee waren naast het graf twee pbonografen opgesteldhet eerste deed een kerkzang, en daarna de jammertonen van de vrouw van den overledene hooren. Vervolgens werd het tweede toestel in werking gesteld, en een lijkrede, met de stem van den dominee, werd langzaam uitgesproken. De doode bekende zeer droevig zijn fouten, en verzocht aan de omstanders om voor het heil van zijn ziel te bidden. 150 zoenen. Bij gelegenheid van h*t huwelijk van Prinses Sophie van Pruisen met den Kroonprins van Griekenland heeft de bruid 150 oöiciëele zoenen moeten geven. Driemaal moesten wordeu gezoend da Koning en de KoDiDgin van Griekenland, Keizerin Frederik, Keizer Wilhelm en de Keizerin, de Koning en da Koningin van Denemarken. Vervolgens moesten alle Prinsessen en alle Prinsen, leest men, maar bedoeld zal wel zijn alle Prinsen, die in de termen vi»len, eenmaal worden gekust: totaal 150. Tuen eenige werklieden bezig waren met het verrichten van herstellingen aan een brug te New-York, stortte deze in het midden in, waardoor 7 man van een hoogte van dertig voet in de rivier vielen. Drie werden door de rotsen verpletterd, terwijl de overigen door den stroom een eind werden medegevoerd, tot zij opgemerkt en uit hun benarde positie werden gered. Men vreest echter voor hun leven. Een jongeling te Brescia (Italië) slaapt reeds 20 dagen achtereen. Eens per dag opent hij de oogen, om ze daarna weer terstond te sluiten. Daar de zieke geen voedsel gebruikt, is hij vreeseiijk mager geworden. De Zwit8er«che regeering moet van plan zijn den pijl te koopen, waarmede Willem Teil Gessier dood schoot, en die in het museum te Athene bewaard wordt. Volgens overleveringen moet de pijl langen tijd in het bezit eaner familie te Lucern zijn geweest, tot hij door erfenis in de handen van een Zwitsersch rei ziger, Muller, viel, die hem na den slag van Navarin in 1827 aan Capo d' Istria schonk. En nu zijn er altijd nog ongeloovigen, die meenen, dat Willem Teil nooit bestaan heeft 1 Uit Bern wordt gemeld, dat in het dorp Gampol, in Wallis, tweehonderd huizen in de asch zijn gelegd. Van het huisraad kon niets gered worden, terwijl ook het vee in de vlammen omkwam. Zeven personen bekwamen brandwonden. NieU was veriekerd. In een oogwenk stonden de Buizen, die alle uit hout zijn opgetrokken, in lichterlaaie, terwijl een hevige zuidenwind alle pogingen, om het vuur in zijn voortgang te stuiten, deed schipbreuk lijden. Daar, op enkele uitzonderingen na, geen enkele inwoner van Gampel zijn bezittingen verzekerd had, heericht in het dorp de grootste armoede. Een dertigtal nihilisten, uit Zwitserland naar Irkutsk gezonden, had daar »en drukkerij gevestigd. Oproerige stukken werden gevonden en zij werden naar de mijnen in Siberië verbannen. Toen de politie het vonnis wilde uitvoeren, hadden zij zich in hun huis verschanst en boden een wanhopigen tegenstand. De meesten hunner werden doodgeschoten of zwaar gewond. Onlangs hebben in Calabrië vijf onbekende ge- wapenden den baton Zurlo en zijn vijftienjarigen zoon, die te paard naar Cotrona reden, aangehouden, den knaap als gijzelaar meegenomen en van den vader 100,000 lire als losgeld geëischt. Deze haastte zich nog dienzelfden, nacht op een aangewezen plaats onge veer de helft te brengen, waarop de gijzelaar werd losgelaten. Daar Zurlo de bankbiljetten gemerkt had, hoopt men de bandieten spoedig in handen te krijgen. Een echtpaar te Brussel, is door d» rechtbank veroordeeld, wijl het de melk te veel met water ver dunde. De vrouw werd tot 50 frs. boete veroordeeld, de man, een recidivist, tot 100 frs. boete, In Frankrijk worden tegenwoordig proeven ge nomen om zwaluwen af te richten tot hot overbrengen van tijdingen. De zwaluw vliegt hooger en sneller dan de duif, waardoor zij niet zoo licht een prooi der roof vogels wordt. Deze proeven schijnen goed te slagen en de Regeering i» voornemens op den Mont-Valérien bij Parijs een zwaluwen-station op te richten. Het overbrengen van berichten door zwaluwen is van zeer oude dagteekening. Gravin Pauline Dhona, een dame uit het gevolg van de Keizerin van Duitschland, is het slachtoffer van een ditmantendiefstal geworden. De waarde van het geetolene wordt op 250,000 frs. geschat. Dit is de grootste diamantendiefstal die tot nog toe in Duitschland gepleegd werd. Op den spoorweg Iamid-Angora, Turkije, zijn een opzichter met zijn vrouw benevens een Italiaan- sche assistent vermoord geworden. D» laatste kon nog eenige aanwijzingen omtrent de moordenaars geven een van hen werd kort daarop gearresteerd en legde een volledige bekentenis af. Waarschijnlijk zijn de daders Tscherkessen. De Oostenrijksch-Hongaarsche en Italiaansche ge zanten hebben zich de zaak aangetrokken. Ingezonden Stukken. M. de B. In den laatsten tijd kwamen in uw blad een paar berichten voor omtrent de qaaestie der invoering van het teekenonderwijs op de lagere school en de moeie- lijkheid om eene geschikte keuze te doen uit de be staande methode». De door het bestuur van bet N. O. G. gezonden vragen worden nu door de verschillende afdeelingen min of meer volledig beantwoord. Later zal de samenvatting van al de verschillende meeningen aan de leden worden teruggezonden en dan zijn we nog niets verder. Velen zijn geen lid van het N. O. G. en hebben dus geen invloed op noch maken kennis met bet antwoord. Vele, misschien alle ontwerpers van methoden zijn lid en daardoor heeft misschien elke methode zijn district of afdeeling. Zullen verder de leden stadsonderwijzers niet op v»le plaatsen de meerderheid vormen, terwijl juist de platteland«scholen in dergelijke gevallen in den regel de meeste moeie- lijkheden opleveren Vooral de kosten wegen dikwijls zwaar. Nu geloof ik, dat er een eenvoudiger weg zou zijn. Er wordt een commissie benoemd. Door wien Ik zou aan mijn collega's voorstellen, onzen heer districtsschoolopziener, die door het zenden eener mis sive korten tijd geleden ons op de invoering der nieuwe vakken attent maakte en daarmede toonde ook het teekenen onder zijne gewaardeerde bescherming te willen nemen, te verzoeken die benoeming op zich te nemen. Die commissie kan dan de quaestie zooveel mogelijk oplossen voor onze scholen. Misschien zou u, M. de R., dan in uw blad wel een plaatsje voor dat verslag afstaan. Daardoor konden dan ook niet-leden van het N. O. G. tegelijkertijd met de leden daarmede kennis maken, niet alleen onderwijzers, maar allen, die in het teekenonderwijs belang stellen in onze streek. Io daDk voor de opname, M. d. R. Uw dw. dn. J. H. J. BARTELSE. Wemeldinge, 2231890. Afloop Aanbestedingen en Verknopingen. De Zaterdag gehouden aanbesteding van de schoonmaakwerken der openbare gebouwen in deze ge meente heeft tot resultaat gehad, dat zijn aangenomen het la perceel: Raadhuis, Politiewacht, bureau van Politie, Telegraafkantoor en Leenbank, door J. Plazier voor /Hl; het 2e perceelKoopmansbeurs, Spijskokerij, Brug wachterswoning, Manhuis, Vischhuisje, Oliehuisje, Klap- bank, Bergplaats bij de Groote kerk, de gebouwen op de Begraafplaats en de voormalige Trekkenwoning, door N. Hageman voor 89; het 3e perceel: Scholen A en O en het hui» wijk A no. 64a, door M. Buitendijk voor 203 het 4e perceelScholen B en E en de Bewaarschool, door A. Smit voor 195. Jl. Vrijdag zijn door den heer W. Pelle te Ierseke voor zijn principalen publiek verkocht 6000 groote oesters ad 33; 100,000 le soort zaaioesters ad 13,10; 100000 dito ad 12,60; 70000 dito ad 12,70; 38000 dito ad 12,60; 95000 dito ad 10,10; 75000 2a soort ad 7; 50000 dito ad 5,9575000 dito ad 6,10100000 3e soort ad 4 0540000 dito ad 2,607000 twijfelaars ad ƒ22,1711000 dito ad 21,52 60000 2e soort zaaioesters ad 4,0540000 dito ad 6,30 40000 3e soort ad /2,45; 30000 le soort zaaioesters

Goessche Courant | 1890 | | pagina 2