missie, bestaande uit opper- en hoofdofficieren van zes- en landmacht, om de regeering voor te lichten en van raad te dienen in gewichtige defensie-aange legenheden, voornamelijk betrekking hebbende op Ntêr- lands kust, havans en stroomen, en de toegangen uit zee. Tegenover ongunstige berichten omtrent den gezondheidstoestand van het lid der Tweede Kamer, mr. H. C. Verniers van der Loeff, kan het Dagbl. verzekeren, dat de toestand van den zieke be paald bevredigend moet heeten. Ongunstige verschijn selen hielden op. 't Uitzicht op langzaam herstel is gelukkig geopend. Het adres van den Ned. Vrouwenbond tot verhooging van het zedelijk be wust z ij n is bij de Tweede Kamer ingediend met 38,432 handteekeningen, 18,208 van mannen en 20,224 van vrouwen, uit ongeveer 160 gemeenten in ons va derland. Behalve de afdeelingen van den Vrouwenbond en van de Ned. Vereeniging tegen de prostitutie, die het ver zoek ondersteunden, namen ook andere corporation aan het petitionnement deel. Ook het hoofdbestuur van den Nederl. Militairen- bond verleende als zoodanig zijn steun aan de adres beweging, terwijl de beide afdeelingen der Nederl. Werkliedenvereeniging Patrimonium" te 's Gravenhage en Middelburg hare instemming deden blijken. De IV. R. Ct. verneemt nader, dat de kapi tein Van Heutz (zie ons vorig no.) een kogel door den arm en de linkerborst gekregen heeft. De kogel is verwijderd, maar had de long aangetast, zoodat de toestand van den gekwetste door ontsteking spoedig gevaarlijk werd. Nadere berichten ontvingen de naasie bloedverwanten van kapitein Van Heutz tot dusverre niet, zoodat er hoop bestaat, dat deze verdienstelijke officier voor het vaderland en zijn gezin bewaard zal blijven. De uitslag van de Woensdag in Den Haag ge houden verkiezing voor een lid van den Gsmeenteraad is, dat hebben verkregen de heerenH. J. C. De Charro (lib) 1757, A. baron Calkoen (conserv. en candidaat der Katholieken) 1243, W. J. Van Sandick (anti-rev.) 617, zoodat herstemming moet plaats hebben tusschen de hderen De Charro en Calkoen. De toestand van den heer De Veer, hoofd redacteur van het IV. v. d. D., blijft steeds zeer zorgelijk. De Belgische Minister van Landbouw, Nijverheid en Openbare Werken De Bruya heeft zich tegenover de vraag om beschermende graanrechten geheel op hetzelfde standpunt geplaatst, dat in Nederland is ingenomen door de tegenstanders van graanrechten. Bij de behandeling zijner begrooting in de Kamer van Vertegenwoordigers zeide do Minister, dat z. i. vol strekt het bewijs niet is geleverd, dat de landbouw door het beschermen van het graan uit den nood zal geraken. België verbruikt tweemaal meer koren dan het voortbrengt en onder die omstandigheden zou een invoerrecht op het graan ongetwijfeld eene verhoogirg der broodprijzen ten gevolge hebben. Bovendien zijn nog andere gevaren te vreezen. De graanhandel zou na zulk een maatregel wel eens van de Belgische naar de Nederlandsche havens kunnen worden overgebracht en die handel leverde voor het geheele land groote voor- deelen op. Eindelijk zouden de verlangde rechten z. i. niet den kleinen landbouwers, maar alleen den grooten grondeigenaren ten bate komen. Heeft nn de Staat zede- het recht om ter wille van een zeer klein deel dtr bevolking de broodprijzen te doen stijgen Mag hij het algemeen belang aan dat van bijzondere personen opoffjren? De Regeering meent van neeD. Trouwens allerlei industrieën dringen evenzeer op bescherming aan. De een zou het vlas, de ander het ijzer, een derde de wol beschermd willen zieD, en wat men den een gaf kon men den ander niet weigeren. Wat dan ook de toekomst en mogelijke onverwachte omstan digheden mochten raadzaam maken, voorshands, zeide da Minister, was de tij i voor een geheelen ommekeer in de handelspolitiek des lands niet gekomen. Aan een van Ternate ontvangen particulier schrijven ontleant da Dordtsche Courhet volgende De Java ia 24, Januari vau zijne zending naar Nieuw-Guinea te Ternate teruggekeerd. De Java heeft met de hulptroepen van den Sultun van Tidor 15 kampongs verbrand en geplunderd. De Papoea's, van de komst des vijands verwittigd, waren reeds gevlucht. Toch zijn er eenigen gesneuveld, die zich nog in de buuit bevonden. De buit is grootendeels ten voordeele der inlandsche hulptroepen gekomen, die ten getale van 1500 man medegegaan zijn. Zij hebben, zeer verstandig, gewacht totdat wij hun vooruitgingen. Toch hebben eenigen van die vrienden wonden be komen. Van den vijand is het opperhoofd omgekomen Het meeste succes is behaald nadat de kommandant, door de omstandigheden gedrongen, besloten had zijne instructie, om in geen geval het binnenland in te gaan, wat breeder op te vatten. De hulptroepen zijn toen mede landwaarts ingegaan. Men verwacht eene ni-uwe expeditie als de over geblevenen ten minste geen vergiffenis komen vragen. Alle toegangen tot het bosch waren onveilig gemaakt met bamboepunt9D en kuilen, zeer netjes met gras bedekt en eveneens met scherpe werktuigen voorzien, om de daarin tuimelenden op te vangen. Doch als men voorzichtig is en niet in de moerassen stikt, dan is daarbij niet veel gevaar. Staten-Generaal. TWEEDE KAMER. Bij het gisteren voortgezet debat over de be- lastingvoorstellen-Borgesius werden die bestreden door den heer Ileemskerk,, omdat landbouw, nijverheid en arbeid er niet door gebaat zouden wordendoor den heer Schaepmanomdat de voorstellen looter strekken om de liberale partij als hervormingspartij te doen voorkomen, door den heer Domela Nieuwenhuisals totaal onvoldoende. Deze wilde een eenige progressieve inkomsten-balaeting met progessiev-5 successiebelas ting. Da heer Huber was er tegen wegens den meerderen druk op de plattelandsgemeentendhr. Lambrechts wegens den meerderen druk op den grond. Dhr. Rutgers was er voor, mits de progessie verminderd, de mutatierechten lager gesteld en de doode hand getroffen worde. De heer Meijier verdedigde ook de ontwerpen, evenals de heer Van der Kaaij. Kerkelijke Zaken en Onderwijs. Doopsgezinde kerk. Zondag 23 Maart, 's voor- middags 10 uur: ds. J. A. Bohringer van Amsterdam. Nisse. Uit het volgend drietal van predikanten, de hh.V. Roos te BreedevoortP. A. H. Van Rossem te Beek c. a. en K. Van de Werfhorst te Mastenbroek, is eerstgenoemde alhier tot pred. beroepen. Voor het beroep naar Oostorland is bedankt door ds. L. M. v. Noppen, te Zwartsluisvoor dat naar Sirjansland door ds. G. W. A. De Veer, te Middelburg. Tot ouderling der Herv. gemeente te 's-Heer Hendrikskinderen is in plaats van wijlen A. Schipper met 12 van de 16 stemmen gekozen J. Schipper. De overige 4 stemmen waren op verschillende personen verdeeld. Dinsdag vergaderden te Utrecht de hoofdbesturen van de vier hoofdvereenigingen voor de scholen met den bijbel, eerst gemengd, daarna afzonderlijk. In deze vergadering is eene organisatie van de scholen met den bijbel tot stand gekomen. Alle vier hoofdbesturen toch hebben met algemeene stemmen het ontwerp van de commissie van advies voor de oprichting van een schoolraad aangenomen. In dezen schoolraad zijn benoemd drie gedelegeerden door elk der vier hoofdbesturen, en wel voor christe lijk nationaal de heeren Van L9nnep, Heijbrock en Bijleveld, voor christ. geref. schoolonderwijs de heeren Noordtzy, Van Kluijve en Nederhoed, voor de Unie de heeren P.erson, Derksen en dr. L. De Geer, en voor christ. onderwijzers de heeren Meijer, Wijnbeek en Nobels. Tot voorzitter is gekozen de heer Pierson, tot secre taris de heer Derksen en tot thesaurier de heer L. De Geer. De minister van binnenlandsche zaken brengt voorloopig ter kennis van belanghebbenden, dat in 1890 de examens ter verkrijging van akten van bekwaam heid voor het lager en middelbaar onderwijs, zullen worden afgenomen in de Fransche taalvoor het lager onderwijs in de maand Augustus, des noodig ook in het laatst van Juli; voor het middelbaar onderwijs in de maand De cember, des noodig aanvangende in het laatst van November in de Eogelsche en Ho gduitsche taalzoowel voor het lager als het middelbaar onderwijs in de maand Augustus, des ^noodig aanvangende in het laatst van Juli in de gymnastiek, de landbouwkunde, den tuinbouw en de houtteelt: zoowel voor het lager als voor het midd-lbaar onderwijs in de maand Augustus. Het tijdstip waarop zij, die zich aau deze examens wenschen te onderwerpen, zich daartoe zullen behooren aan te melden, zal nader worden bekend gemaakt. Rechtszaken. Kantongerecht te Goes. In de zitting van heden, Vrijdag 21 Maart 1890, zijn de navolgende personen veroordeeld, wegens straatschenderijJ. G. P., te Goes, tot 1 b. s. 1 d. h.M. H., D. de R, A. M., L. G., E. J. S E. J, S., A. V., te Kolijnsplaat, ieder tot 3 b. s. 3 d. h. het bejagen van eens anders jachtveld zonder akte of vergunning: M. P., te Ierseke, tot 2 maal 40 b. s. 10 d. h.; J. G. W., L. P. W., J. V., J. v. G., te Kortgene, ieder tot 2 maal 5 b. s. 4 d. h. het jagen zonder akteA. N. te Rilland tot 1 b. s. 1 d. h.het tussclien 's avonds 10 en 's mor gens 6 uur zonder opzicht of geleide te Goes laten losloopen van zijn hondD. K., te Goes, tot 1 b. s. 1 d. h.het op een openbaar zij- en klinkerpad te Goes rijden met een voertuig: P. F. F., te Goes, tot 1 b. s. 1 d. h.het te Goes, buiten de openbare waterbakken, datgene verrichten waartoe die inrichtingen bestemd zijn: W. v. E., F. K.. te Hein- kenszand, ieder tot 1 b. s. 1 d. hechtenis het beloopen van eens anders bezaaiden grondM. K. te Borsele, tot 3 b. s. 3 d. h.het houden vau een voor de eerbaarheid aanstootolijke toespraak en straatschenderijM. H., D. de R. te Kolijnsplaat, ieder tot 15 b. s. 3 d. h. en 3 b. s. 3 d. h.A. M., E. J. S. te Kolijnsplaat, ieder tot 10 b. s. 3 d. b. en 3 b. s. 3 d. h.openbare dronkenschap A. Z. te Hansweerd, G. v. d. H. te Ellewoudsdijk, J. K., te Antwerpen, ieder tot 2 b. s. 2 d. h. Allen tevens in de kosten. Vrijgesproken werden J. v. S. te 's-Heer Arends- kerke, beklaagd van openbare dronkenschap en A.M. te Ierseke, beklaagd van jachtovertrediog. Arrondissements-rcchtbank te Middelburg. Heden zijn veroordeeld: C. D., 14 j., M. D., 12j„ beiden te BiezeliDge, wegens bedelarij, ieder tot 3 dagen hechtenis; J. v. O., 21 j., te Hansweerd, wegens bedelarij, tot 7 dagen hechtenisA. d. M., 16 j., te Kruiningen, wegens bedelarij, tot 7 dagen hechtenisA. d. W., 54 jH. d. W., 50 j., beiden te Biezelinge, wegens bedelarij, ieder tot 7 dagen hechtenis. In zake J. N. B., 48 joud-officier dar caval- lerie, wonende te 's-Gravenhage, geappelleerde van een vonnis van het kantongerecht te Goes, waarbij hij ter sake van jachtovertreding in den Schangepolder is veroordeeld tot 1 boete of 1 dag, is het hooger beroep ontvankelijk verklaard, het vonnis des eersten rechters vernietigd en rechtdoende in hooger beroep, geappelleerde op nieuw veroordeeld tot dezelfde straf. Kunst, Wetenschap en Letteren. Wij gelooven niet aan den eerbied voor de kunst en voor het goede spel dar acteurs en actrices te kort te doen, waaneer wij slechts m3t een enkel woord gewagen van de tooneel oo stelling, gisteravond ia »de Prins van OraDja" alhier gegeven door het gezelschap van de heeren Alex. Faassen Co., dat voor een goed opgekomen publiek het blijspel van Gustav Von MoserOorlog aan de liefde opvoerde. Het spel der leden van dit gezelschap was gister avond weder zeer goed en de niet zeer luide, althans niet zeer geestdriftvolle toejuichingen, die af en toe nog in de zaal weerklonken, golden zeer zeker zoo niet geheel dan toch voor het grootste deel den acteurs en actrices. Maar het stuk zelf, al dwingt het ons door zijne wonderlijke verwikkelingen ook meermalen een lachbui af, behoort toch weder tot die reeks van dwaasheden zonder eenige strekking, die tegenwoordig bijna uit sluitend ons tooDeal in bezit hebben genomeD. Tot veredeling of opbouwing werken zij zeer zeker niet mede en zo zijn te lang en te veel uitgewerkt om pittig te zijn. Wil man enkel eens een vroolijken avond doorbrengen, dan is een stuk als Oorlog aan de liefde daarvoor voldoende. Maar ongetwijfeld zijn er hier nog tal van personen, die gaarne iets degelijks genieten op het gebied der tooneelkunst, en voor hen hopen wij, onder dankzegging voor het gisteren gesmaakte genot, dat het uitstekend gezelschap van de heeren Faassen Co. ons publiek een vo'gande maal eens kunstgenot zal doen smaken. Het jubilé van Rosier Faassen te Rotterdam was èa voor den schrijver èn voor den acteur een triumf. Want zijn »Platijn en Co." (voortreffelijk gespeeld) vond niet minder bijval dan vijf jaren ge leden bij de eerste opvoering en ondubbelzinnig waren de bewijzen van waardeering, die Faassen en zijn echtgenoote mochten onder «indeD. Bij hun optreden met bloemen, a'pplaus en fanfares begroet, volgde na de 3e acte een warme betooging. Alle leden van het gezelschap waren om de feest-vierenden geschaard, op wien een regen vaa bloemen nederdaalde. Legras bood hun, namens een aantal inwoners van Rotterdam een geschenk in zilver aan met een prachtig album eu mej. Vink de teekening van een ameublement, dat de leden van het gezelschap voor hen hadden laten maken. Hierbij kwamen nog kransen van het Tooneelvertond, van het Aesthetisch Genootschapvan het Grand Théatre, van Faassen* broeder Alex, enz, Faassen sprak eenige woorden van dank tot het publiek, dat geen hoekje van de zaal onbezet liet en dat niet ophield met toejuichen. Ia zijn woniDg stroomden den geheelen dag geschenken, telegrammen en brieven toe. J u d e 1 s ontving op zijn 75n v. rjaardag vele blijken van sympathi», een aantal geschenken, een verbazend aantal telegrammen en gelukwenschen in alletlei vorm, niet alben uit Nederland en de koloniëD, maar ook veie uit België en zelfs uit Duitschland. Si'itenlar dsch Overzicht. De Dnitsclie Keizer heeft het ontslag door Bismarck aangevraagd en, zooals de Köln. Zeit. verneemt, door dezen in een schrijven van twintig bladzijden toegelicht verleend en generaal von Caprivi tot Rijkskanselier benoemd. Da Bondsvorsten hebben tevergeefs beproefd, het aftreden van Bismarck te voorkomen, omdat zij be ducht zijn, dat later een verandering zal volgen in het bestuur van het Daitsche Rijk, waarbij de invloed der Bondsstaten zal verminderd worden. Graaf Herbert von Bismarck is voorloopig tot mi nister-president van Pruisen benoemd. Bismarck maakt reeds toebereidselen voor zijn ver trek naar Friedrichsrub. Zijne familie is zeer verheugd over den afloop en hoopt den In April te Friedrichsruh te zijn om den vijf-en-zeventigsten verjaardag huiselijk te vieren. Het schijnt, dat de voortdurende wrijving mat den zanuwachtigen Keizer op den gezondheidstoe stand van den Rijkskanselier een ongunstigen invloed begon uit te oefenen en om die leden een volledige scheiding gewenscht werd. Uithoofde van zijne groote verdiensten heeft de Keizer vorst Bismarck benoemd tot hertog van Lauen- burg en tot generaal-veldmaarschalk der cavalerie. De Britsche gezant t8 Konstactinopel heeft aan de Tnrkscho regeering eene nota overhandigd, waarin gezegd wordt, dat de bevelhebber van het Tuiksche fort Fao, in de Perzische Golf, een geweerschot zou hebben doen lossen op een Eagelsch vaartuig. De ge zant vroeg daarover opheldering en voldoening. Daar het antwoord der Porte als onbevredigend werd beschouwd, overhandigde de gezant eene tweede nota, waarin op onmiddellijke voldoening wordt aan gedrongen, daar andets ernstige gevolgen uit het ge?al zouden kunnen voortspruiten. De Porte doet thans te Londen stappen om de zaak te schikken. Gemengde Berichten. Door de duisternis geraakten Woensdagavond jl. twee voertuigen op weg tusschen Goes en Wolfertsdijk met elkander in botsing, met het gevolg dat de voer man J. R. te Wolfertsdijk met zijn tilbury onderst boven gereden werd. Ofschoon hij zelf hoegenaamd geen persoonlijk letsel bekwam, is er heel wat schade aan zijn tilbury en tuig ontstaan. Heftikenszand. Woensdagmiddag had het 12jarig zoontje van den landbouwer C. R. alhier het oDgeluk van een zoogenaamde dilt in de schuur op den aarden vloer te vallen, waardoor het rechterbeen op twee plaatsen is gebroken. Door den heer G. C. Schilham werd onmiddellijk geneeskundige hulp verleend. Donderdag behandelde de dijkraad van het ca- lamiteuze waterschap EllewoudsdijkBorsele de be grooting voor 1890/91, die in ontvang en uitgaaf op 57288,70 werd vastgesteld. Voor verhooging van het dijkgeschot met het ge wone 1/20 werd niets uitgetrokken evenmin als voor bijdragen van de aangrenzende» waterschappen en polders, daar voor een bedrag van 21286.20 vooralsnog geene uitgaven waren aantewijzen, tengevolge waarvan de onvoorziene uitgaven op genoemde som konden worden geraamd. Bij Koninklijk besluit is de vereeniging »De kerkelijke kas" te Borsele als rechtspersoon erkend. Hare statuten zijn goedgekeurd. Bedoelde vereeniging gaat uit van de Ned. Gar. gemeente aldaar. Te Baarland werd Woensdag bij deverkooping van meubels en een landbouwersinspan tevergeefs 301 geboden voor een antiek kabinet. De koop werd niet gegund, daar een Hollandsche liefhebber van antiquiteiten den eigenaar voor eenige dagen ƒ500 had gepresenteerd, waaraan hij zich hield tot na de veiling. De prijzen der paarden en van het rundvee waren eveneens hoog te noemen. Eerstgemelde golden tot ƒ500 en de melkkoeien tot ƒ243. Het den lOden Maart jl. in het «Nauw van Bath" gezonken Belgische aakschip, genaamd «Martin Fuchs", gevoerd geweest zijnde door schipper I. B. Hellinx, waarvan een gedeelte van den inventaris is geborgen, kan thans als wrak beschouwd worden. Van de lading ijzererts is niets geborgen. Uit Joure wordt gemeld: Eene alhier wonende weduwe had een zoon, die als korporaal bij het Indische leger diende op Atjeh. Geregeld werd er briefwisseling gevoerd, doch deze werd plotseling afgebroken, doordien een brief in de maand September van het vorige jaar van hier naar Atjeh (Segli) afgezonden, ongeopend bij de familie terug ontvangen werd, voorzien van den stempel décédéen bovendien van het geschreven woordoverleden. Die tijding was natuurlijk voor de betrekkingen van den overledene smartelijk. Men twijfelde niet aan de waar heid van het doodsbericht en daarom werd het over lijden bij advertentie in sommige nieuwsbladen bekend gemaakt en ook de gebruikelijke aanzegging gedaan. Maar even plotseling als de doodstijding, werd thans het levensbericht bij de familie vernomen. Van den betrokken militair zelf kwam een brief, waaruit bleek, dat hij in blakenden welstand verkeerde. De Delftsche kooplieden in aardappelen hebben een vergadering gehouden en besloten cm met het stelsel van meten, dat hun nadeelig was te breken en het met de aanbieding der nieuwe aardappels eens met het wegen te probeeren. Trouwens in België en Frankrijk is dat reeds lang in gebruik. In eene doleerende gemeente in Gelderland heeft de predikant bij het nagebed aan het einde der gods dienstoefening, kort na de afstemming der bogrooting van koloniën door de Eerste Kamer, gebeden, dat het Godo mocht behagen den Koning kracht te geven om te kiezen tusschen Christus en Belial. (IV. R. Ct.) Wij waren getuige zegt de L. C. dat een jonge juffrouw van tienmaal zeven zomers te Gennep zich vermaakte mettouwtje springen. Naar het Akensche dagblad Echo der Gegenwart verneemt, is reeds een der twee mijnwerkers, die bij de ontploffing op de mijn «Nordstern" bij Kerkrade gekwetst werden, overleden. Een ander mijnarbeider werd bij het ongeluk niet gewond, maar dadelijk gedood. Zond8g werd te Rotterdam door een troepje jongens in de Rotte gezwommen. Op 1 Maart jl. waren in de Heldringgestichten 380 meisjes en kinderen geplaatst. Sedert de oprichting van deze gestichten tot heden zijn daarin nu reeds 4217 meisjes en kinderen geplaatst geweest. E*n-en- twintig aanvragen tot plaatsing zijn nu weder ontvangen. Ia den westelijken doorgang naar het tweede perron in bet Centraalstation te Amsterdam, zijn in de beide zijmuren van den trap scheuren waar te nemen. Waarschijnlijk zal men wachten tot de fun deeringen geheel tot rust gekomen zijn om dan het kwaad te herstellen. De grootsche ijzeren kap schijnt niet geheel water dicht te wezen. Onlangs had er daarvoor eene reparatie aan plaats, welk eene aanzienlijke som vereischte en nu is weder een nieuwe aanvraag naar den minister tot een nog hooger bedrag verzonden. (IV. v. d. D.) Vlekken van allerlei aard worden door het wrijven met boonwater verwijderd. Men kookt droge, witte boonen, zonder ze te zouten in water opverhouding van water en boonen ver andert de sterkte van het kooksel. Z:jn de boonen week gekookt, dan giet men het water af en laat het afkoelen. Met dit aftreksel wrijft men over de vlekken of wel men wascht de stof er geheel mede, zonder gebruik te maken van zeep. Inktvlekken, die niet al te oud zijn, vet-, roode wijn- en andere vlekken in wit of gekleurd goed ver dwijnen er mede, zonder dat de stof er onder lijdt. Natuurlijk kan men de witte boonen nog in de keuken gebruiken, als men ze nog warm zijnde, zout of even in warm, gezouten water opzet. Zijden, wollen en katoenen stoffen, zwart of gekleurd, worden als nieuw, wanneer men ze in laaw boonenwater wascht. Een half kilo boonen is voldoende voor 4 liter water zonder zeep. Nadat men de stof gewasschen heeft, spoelt men ze tweemaal in lauw water na, wringt ze een weinig uit, laat ze drogen en strijkt ze, als ze nog klam zijn, aan de binnenzijde op. JR: IV.) In den nacht van 17 op 18 Maart is te Bonn een vrij hevige aardschok waargenomen. Even na elf uur hoorde men een gerommel, alsof een aantal zwaar beladen wagens over de straatsteenen rolde. Menschen, die reeds te bed lagen, voelden hun ledikanten be wegen en verlieten verschrikt hunne huizen. Een brok van den toren der hoofdkerk viel, zoodat de torenwachter terstond naar den naasten politiepost liep om het mede te deelen. In eenige huizen werden meubels en schilderijen in schommeling gebracht. Om vijf uur voelde men een tweeden schok, doch minder hevig. Ook te Malaga werd te gelijker tijd een zoo hevige schok waargenomen, dat de inwoners in groote ont steltenis hunne huizen verlieten. Laatste en telegraphlsche berichten. Iersoke. OESTERBEURS. VerkochtZaaioesters ad 2,90, 3,90 en 8,50. 's-6ravenliage. TWEEDE KAMER. De belasting- voorstellen-Borgesiue werden heden bestreden door dhrn. A. Van Dedem, Graaf Schimmelpenninck, Harte en Okma; en vordedigd door dhrn. Lieftinck, Mees, Dijckmeester en Gleichman. Tegenover den aandrang

Goessche Courant | 1890 | | pagina 2