l)e Proteslantsche Noordbrabanter raadt den Minister van Binnenlandsche Zaken aan, spoedig weder de provinciale kiestabel aanbangig te maken. Het blad zou het wenschelijk achten de grenzen der kiesdistricten voor de Staten met die voor de Tweede Kamer te doen samensmelten, maar verder da dus gevormde districten weder te splitsen, om op die wijze ook de locale belangen tot hun recht te doen komen. Bij de meermalen gebleken overeenstemming van zienswijze tusschen dit blad en den heer Lohman, ver dient deze wenk wellicht eenige aandacht. (F.) Dezer dagen is eene vergadering gehouden van de besturen van al de katholieke kiesvereenigingen in N. Brabant, en daarop is besloten, deze week een manifest uit te vaardigen, gericht tot al de katholieke kiesvereenigingen van Nederland, in zake den per soonlijken dienstplicht. Maasbode De heer mr. C. D. Asser heeft zijn ontslag gevraagd als lid van den Hoogen Raad. De Delvenaar meldt, dat tengevolge van de benoeming van den heer J. C. Fabius tot Inspectuur van het Lager Onderwijs, in het district Delft een verkiezing zal plaats hebben voor een lid van de Tweede Kamer. Te Leiden overleed Zondagnacht mr. S. H. Lette van Oostvoorne, raadsheer in het ge rechtshof te 's-Gravenhage. In de bekende schutterij-quaestie te Zutfen heeft de Schuttersraad wettig en overtuigend bewezen geacht, dat de 43 beklaagden zich hebben schuldig gemaakt aan gedrag tegen de ondergeschikt heid, tegenover hun meerdere in rang, kapitein H. Evekink Jr., door het schrijven van den bekenden brief aan dan majoor-commandant. In aanmerking nemende echter, dat zich verzachtende omstandigheden voordoen, zijn de oaderteekenaren van den bewusten brief, voor zoover zij den rang van schutter bekleeden, tot eene geldboete van ƒ1 en in de kosten veroordeeld en de overigQD, gegradaeerden, tot eene geldboete van 2,50 en in de kosten, alles desnoods door lijfsdwang te verhalen. Zooals men weet, was de eisch ƒ15 boete voor de schutters en degradatie voor de hoogeren in rang. Als een bewijs, dat de landverhuizing naar Zuid- Afrika en meer bijzonder naar Transvaal toeneemt, verdient vermelding dat Donderdag 6 dezer te Vlissin- gen een 60tal passagiers aan boord van het stoomschip «Conway Castle" zich hebben ingescheept. Alle HoIIandsche passagiers roemden ten zeerste de bijzonder goede inrichting van dit stoomschip, een zusterschip van de «Warwick Castle", dat op 1 Mei a.s. van Vlissingen zal vertrekken. Uit de toenemende aanvragen is te verwachten, dat in den loop van dit jaar velen de reis derwaarts zullen aanvaarden. De Castle-lijn, die voor baar veertiendaagscben dienst van Vlissingen 8 stoombooten in de vaart heeft, zal in Augustus deze vloot nog met twee snelvarende le klasse stoomschepen van 3700 a3800 ton vermeerderen. De twee onlangs ook door Nederlandsche bladen opgenomen voor ons land zoo ongunstige telegrammen uit de Transvaal, worden door den heer J. Van Z wieten in bet D. v N. in het ware licht gesteld. Het eerste telegram luidde «Een expeditie van Boers trekt met medeweten van Paul Kiüger Mashonaland binnen; natuurlijk kan er nu geen sprake zijn van toewijzing van Mashonaland aan de Transvaal." De heer Van Zwieten merkt op, dat wanneer een kaffar een stuk grond afstaat aan een boer, deze vol komen gerechtigd is daarvan bezit te n°men en, is bet wat uitgestrekt soms zoo groot als Nederland en België te zamen dan kan de boer and«ren met zich nemen. Dit is volkomen geoorloofd en Pxul Krugor, of hij het weet of niet, kan er niets tegen doen. Het tweede telegram zegt«een petitie wordt overal in de Transvaal gateskend om de R*geerirg te ver zoeken uitsluiting uit 's lands dienst van buitenlanders, met name van Nederlanders." Het onderwijs in de Transvaal is niet op hoogen trap van volmaaktheid en een pnl tis, door EngelscheD ontworpen, vindt allicht onderteekenaars, dank zij de medewerking van Eogelsche ponden. Men behoeft echter niet te vreezen, dat zij de Nederlanders in da Trans vaal zal schaden. Het weerhoude niemand om naar de Transvaal te gaan en aldaar het niet-E ïgelsch element te versterken, dat meer en meer veldwint. Kerkelijke Zaken en Onderwijs. Beroepen te Sirjansland (classis Zieriksee) ds. G. W. A. De Veer, te Middelburg. Dr. S. Cramer te Zwolle heeft de benoeming tot hoogleeraar bij de doopsgezinde sociëteit te Am sterdam aangenomen. Rechtszaken. Donderdag diende voor de Rechtbank te Breda da zaak van B. J. K., 19 jaar, kneebt in een was- zcherij, geb. te Arnhem; J. W. K., 17 jaar, zonder beroep, geb. te Bergen-op-Zoom, en P. Van der B., 18 jaar, voerman, geb. te Bergen-op-Zoom, allen ge detineerd en beschuldigd lo. van diefstal met braak en geweldpleging in de woning van gebr. Van Loon bij Bergen-op-Zoom, waarbij de zuster van deze bijna doodelijk werd geslagen en verwond2o. beschuldigd van diefstal met braak te Halsteren. Het O. M. eischte voor alle drie 12 jaren gevangenisstraf. Landbouw en Veeteelt. Met een nieuw voedingsmiddel voor melkkoeien heeft C. F. Nilson proeven genomen, die een zeer bevredigend resultaat gaven. Dit voedsel bestaat uit zoogenaamde haringkoeken, waarvan een soort, versch bereid uit 100 kilo haring met 25 pet. droge stof en 15 kilo tarwezemelen met 90 pet. droge stof zeer geschikt bleken om de lijnkoeken te vervangen. In voedingskracht staan zij vrij wel gelijk; 1200 haringkoeken wegen op tegeu 1500 lijnkoeken, ter wijl de verhouding van voedende bestanddeelen is van 4 op 5.30 tegen 1 op 5.65. De dieilijke vetten en pro teïne verteren licht, evenals de plantaardige stoffen, terwijl geen invloed op den smaak der melk of op de melkproductie was te bemerken. Daar haringkoeken tevens goedkooper zijn, beveelt Nilson ze voor het gebruik aan. In de alg. verg. der vereeniging tot ontwikke ling van den landbouw in Hollands Noorderkwartier, te Nieuwe-Niedorp gehouden, werd door den voorzitter o. a. medegedeeld, dat de inzending Holi. kaas op de Parijsche tentoonstelling met de z. m. bekroond was ge worden. 't Was echter een dure medaille geweest, want van de 120 gezonden kazen waren er maar 15 terug gekomen en 105 zoek geraakt BuHenlandsch Overzicht Het aantal leden van den Dnitschen Rijksdag be draagt 397, zoodat de meerderheid ongeveer 200 be draagt. Die meerderheid vormden in de vorige zitting de gezamenlijke conservatieven en natiouaal-liberalen met hun 220 stemmen. Thans tellen dezen slechts 130. Wil de Regeering nu een meerderheid hebben, dan moet zij hulp zoeken bij het centrum. Men heeft reeds gezegd dat Windthorst zonder de terugroeping der Jezuieten zijn steun niet zal verleenen. Men moet overigens bij de beoordeeling van den nieuwen toestand niet vergeten, dat het centrum op verschillende punten een steun voor de Regeering ge weest is en vermoedelijk ook wel zal blijven. Zoo bijv. in de economische politiek. Wanneer dus de socialis ten hun werkzaamheid beginnen met een voorstel tot opheffing van de graanrechten, dan is er alle kans dat zulk een voorstel door de meerderheid wordt verworpen. Neemt onverhoopt de meerderheid van den nieuwen Rijksdag besluiten, welke de Regeering verkeerd vindt, dan is de Bondsraad daar om ze eenvoudig nietig te verklaren. Verbindt het centrum zich dus met de oppositie om ultramontaansche politiek te drijven, dan helpt dit ook niet veel, en wanneer Bismarck werke lijk heeft gezegd, dat men den nieuwen Rijksdag in zijn eigen vet moet laten smoren, dan weet hij heel goed wat hij zeide. Twee punten komen in den nieuwen Rijksdag spoedig aan de orde om de geesten te proeven, lo. Een nieuw buitengewoon militair krediet tot uitbreiding van avtiilerie, een gevolg van de in het vorige jaar be paalde oprichtiog van een nieuw legerkorps door split sing van een bestaand. Daarvoor zijn 50 batterijen noolig. Waarschijnlijk zal het centrum echter de Re geering op dit punt wel helpen, te meer omdat dit krediet een gevolg is van hetgeen de vorige Rijksdag heeft bepaald. In de tweede plaats is er een nieuw crediet noodig voor de Ojat-Afrikaansche expeditie. Daarmee komt de koloniale quaestie op 't tapijt en kunnen de vrij zinnigen in koor hun bezwaren ontwikkelen. Ook op dit punt staat echter het centrum, althans do meer derheid der ultramontanen aan de zijde der Regeering. Voor Bismarck is er dus nog geen reden om erg bedrukt te zijn over den uitslag der verkiezingen. Waarschijnlijk zal het wetsontwerp tot invoering van het algemeen stemrecht nog vóór Paschen door de Kamer van Spanje en in Juli door d*n Senaat zijn aangenomen. De conservatieven en de ontevreden libe ralen houden de discussie niet op, omdat zij hopen, dat als dat ontwerp en de begrooting zijn aangenomen, Sagasla de ontbinding der Cortes niet langer zal kunnen uitstellen. Beide partijen zijn overtuigd dat de regentes de leidiDg der verkiezingen niet aau Sagasta, maar aan een kabinet onder Canovas del Castillo of een afgescheiden liberaal staatsman zal toevertouwen. Sagasta en de meerderheid der liberalen, democraten en republikeinen hopen, dat de Cortes tot den afloop van haar man iaat, in Mei 1890, zullen blijven en dat dan nog de verkiezingen onder liberale leiding zuilen plaatshebben. Dj Hongaarsche Minister-president Tisza heeft, vol gen* de Pesther Lloydeerst Vrijdag zijn ontslag in- gediond. De Keizer zou zijne beslissing eenige dagen uitstellen. Het bestaan eener ministeriëele crisis zou eerst officieel zijn op het oogenblik, dat de Magnaten- tafel het budget en de wet op de legerreserve omstreeks 13 dezer zal hebben aangenomen. Op eene vraag van graaf Apponyi, of het Parlement met zijn arbeid gedurende de ministeriëele crisis kan voortgaan, verklaarde Tista in de Kamer, dat het ver schil van meenirg in het Kabiaet omtrent het inboor- Iing8recht nog niet is ait den weg geruimd. Zoodra een besluit is genomen aaDgaande deze quaestie, zal hij daarvan kennis geven aan de Kamer. Het verschil van meening tusschen Tisza en 2ijne ambtgenooten betreft de vraag hoe te handelen tegen over den nog altijd buiten Hongarije vertoevenden Kossuth, den vrijheidsheld van 1848. Een paar maanden geleden trachtte de oppositie in het Lagerhuis een wapon tegen Tisza te smeden uit de vraag of de Re geering kon gedoogen, dat Kossuth zijn Hongaarsch burgerrecht door zijne ballingschap verloor. De Mi nister-president sloeg haar dat wapen uit de hand met de opmerking, dat Kossuth, het eereburgerschap aan vaard hebbende van verscheidene Hongaarsche steden, daarmede voldaan scheen te hebben aan de bepalingen der wet, die alleen dan een Hongaar van zijn burger recht vervallen verklaart als deze in een zeker aantal jaren, in het buitenland vertoevende, geene stappen doet om zijne rechten te behouden. Sedert echter moet in den Ministerraad overwogen zijn, of de Rsgeering in die uitlegging der wet kon berusten, en het schijnt nu de quaestie te zijn welke Tisza eene reden of een voorwendsel heeft opgeleverd om zijn ontslag te vragen. Gemengde Berichten. lersefec. In den nacht van Zaterdag op Zondag ontstond hier brand op een bovenverdieping in een kleerkast, die onmiddellijk aan een haardstede grenst. Gelukkig werd de brand spoedig ontdekt eo hoewel toen eenige kleedingstukken reeds in volle vlam stonden, konden deze met een paar emmers water gebluscht en grooter onheil voorkomen worden. Behalve deze kleederen gingen eenige winkelwaren verloren, de laatste door het neervallend water. Een en ander was verzekerd. Vanwege het Departement van Marine zal te i Borsele in de nabijheid van het bestaande kustlicht een tweede geplaatst worden. Hedenmorgen had de heer kapelaan van 's Hee- renhoek het ongeluk met paard en rijtuig onder Nieuw- dorp van een dijk te vallen. Gelukkig heeft nochZ.Eerws., noch de koetsier veel letsel bekomende wagen wat echter zoo beschadigd, dat de reis te voet moes worden voortgezet. Wordt van andere plaatsen gemeld, dat ten ge volge der kwijniDg in den meekraphandel de meestoven óf stilstaan óf geamoveerd worden, de meestoof «de Eendracht" te SirjanslaDd deelt nog niet in dat lot. In September 11. is zij begonnen te werken en zij zal dit blijvon doen tot April. In dien tijd zal er millioen oude ponden groene mee en racijn gemalen zijn. Dat zulks den arbeidenden stand ten goede komt behoeft geen betoog. De dekkneebt A. O., die de vorige week bij bet uitlossen van zware stukken hout uit het stoomschip «Valk" te Middelburg erg verwond geraakte, is dien tengevolge na een zeer smartelijk lijden overleden. De gasfitter, die bij den schouwburgbrand te Amsterdam zijne spaarduitjes verloor, heeft de hoop opgegeven. Aan gouden tientjes heeft hij, volgens bet Nbl. van Ned.t een totaal bedrag van 500 weten terug te krijgen, maar van het geldswaardig papier zal zeer weinig terechtkomen, doordien het boekje met de nummers verloren ging. Het is dus te verwachten, dat de 500 alles zal blijven, wat de man van zijn 5000 rest. Te Leiden heeft zich bij een trekhond een geval van schijndood voorgedaan. Gedurende drie dagen gaf het dier geen merkbare teekenen van leven. Nadat de hond weer was bijgekomen was hij verbazend ver zwakt, doch eene goede verzorging had ten gevolge, dat het dier weer trouw als trekhond dienst doet. Door de «Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer" te Arnhem is dezen winter een rijweg van Rosendaal over de heuvelen van Beek huizen naar De Steeg aangelegd, welke weg aan fraai heid van uitzichten alle rijwegen in ons land verre overtreft. De vrouw van den arbeider te Balk, die zoo als gemeld is, wegens verschil van inzicht met haren man over het doopen van hun kind lijdende is aan vlagen van krankzinnigheid, is thans naar het gesticht te Franeker overgebracht. Zaterdagavond werd op de Maas te Rotterdam de sleepboot Baby aaügevaren door de Amsterdamsche nachtboot De Baby zonk een oogenblik daarna. De opvarenden werden geredeen hunner heeft eene ver wonding aan het been gekregen. Vrijdagavond bad een horlogemaker te Kralingen, terwijl hij met een klok ter reparatie huiswaarts keerde, het ongeluk zijn hoed te verliezen, die door den sterken wind in het water terecht kwam. Hij zette zijn klok op den grond, om vervolgens een haak of stok te gaan halen, doch toen hij na een paar minuten met een Btok weder ter plaatse verscheen, was de klok verdwenen. Hij ging uit bedelen I In den laatsten tijd werd in Den Haag gebedeld door een krachtig gebouwd man, die het medelijden der voorbijgangers trachtte op te wekken door het zingen van liederen en die, ondanks het barre weder, op den arm, naar het scheen, een zuigeling droeg. De politie trok zich het lot van het arme schaap aan, dat zoo door weer en wind werd meegedragen en bracht den straatzanger naar een der bureaux van politie, waar bleek, dat het kind niets anders was dan een aangekleede pop, samengevoegd oit turven Eene voorstelling, Vrijdagavond te Amsterdam door de heeren Van Maurik en Braakensiek gegeven, ten bate van hen, die door den schouwburgbrand be nadeeld zijn, heeft zuiver ongeveer 1100 opgebracht. Een heer, die zijn geheugen niet te best ver trouwde, schreef in zijn memorieboekja«Te trouwen, zoodra ik in de stad kom". Het in verschillende bladen voorkomende bericht, dat op dsn dag der loting voor de Nat. Militie een loteliog uit Nieuw-Vosmeer, nabij Tolen zou zijn om gekomen door overrijding met den stoomtram, is uit de lucht gegrepen. (2V. en Adv. v. B -o Z.) De jeugdige talisman van den Shah van Perzië, dezen zomer door heel Europa bekeken, is gehuwd met de jongste dochter van Z. M. De feesten moeten zoo schoon geweest zijn als die uit de 1001 Nacht. Nasr-ed-Din gaf zijn jongen vriend ook een papiertje, waarop zijn opvolger, als hij niet goed voor den jongen man is, met Zr. Ms. vloek wordt bedreigd. Te Stockerau aan den Donao is een oude vrouw, die in vuile armoede met een paar honden en katten leefde, vermoord id haar huisje gevonden. De politie maakte in het krot een inventaris op en vond aan goud, zilver en effecten ongeveer een half millioen florijn. De oude jongejuffer heeft, naar het schijnt, veel ken nissen gehad in de groote (dieven) wereld. Toch be stond haar maal steeds uit de kliekjes, door arme kinderen aan de huizen opgehaald, waarvoor zij dage lijks eenige kreuzers uitgaf. Stanley's boek zal onder den titel «Het duisterste deel van Afrika en de opsporing, redding en terugkeer van Emin" tegelijk in Engeland, Duitschland, Frankrijk, Spanje, Italië, Zweden en Amerika verschijnen. In Amerika moeten reeds 50.000 exemplaren zijn besteld. Het museum in het kasteel te Nottingham beeft van de heeren Aster en Wertheimer een stuk kant in bruikleen ontvangen, dat afkomstig is van de bruids japon van Marie-Antoinette. De directeur van het museum heeft op het groote gewicht van dit stuk kant voor de Engelsche kant fabrikanten gewezen, die hij allen uitnoodigt, om het te komen bezichtigen. Bij een lengte van 4 M. is het 75 c.M. breed, terwijl er op zeer kunstige wijze smaak volle figuron, arabesken en dieren in geweven zijn zelfs de wapens der koningin en der koninklijke kroon zijn in het werk aangebracht, dat geheel uit de hand I is vervaardigd. Een vreemde geschiedenis dient voor het hoftö Parijs. Mevrouw Pages beweert, dat haar zoon 31 jaar geleden door de min is verruild. Deze zou dit op haar sterfbed (zij stierf in ijlenden toestand aan koorts) hebben verklaard. Een feit moet 'tzijn dat de joDge mijnheer Pages sprekend op den man van de min en de zoon van de min sprekend op mevrouw Pages gelijkt. Een telegram aan de Times uit Durban beves tigt het bericht van de vijandige betooging tegen Kroger te Johannesburg. De oorzaak moet zijn geweest het misnoegen der bevolking over het uitstellen van hervormingen en den aanleg van den spoorweg van Transvaal naar de Delagoa-baai en naar Bloemfontein. Bij de jongste trekking der Panamaloten trok een vroeger beambte der kanaalmaatschappij de 250.000 frs.men weet niet waar da gelukkige zich bevindt. In Engeland dreigt eene algemeene strike in de kolenmijnen. Een gedeelte der mijneigenaars wilde 5 pet. verhoogiDg toestaan, maar het voornaamste ge deelte wil van geen concessies weten. 13 dezer, 2 dagen voor den aangewezen datum voor den aanvang van de werkstaking, vergaderen de werklieden-comités te Manchester. De workstakende dokwerkers te Liverpool hielden eergisteren, ten getale van meer dan 20.000, een optocht. Alles ging in de volmaaksta orde. De reeders betalen aan de nieuw aangeworven mannen 30 sh. 's weeks en voor overwerk, het loon door de werkstakers geweigerd. De nieuwe mannen vertoonen zich niet buiten de dokken en worden daar door een groote politiemacht bewaakt tegen de Unionnisten. De mijnbezitters in Cleveland stonden de gevraagde 7J/a pet. loonsverbooging toe. Te Rodez (Aveyroo) is zekere Frarjpis Du rand overleden, een man van 86 jaar, een vermogen na latende van 3 millioen fres., en die geheel alleen leefde in een groot huis, zonder eenige bediening. Zijne dagen bracht hij door met zijne vffecten en zijn geld te tellen en heeft alles nagelaten aan een vischverkoopster, het eenige wezen waarmee hij eenigszins vertrouwelijk omging. Als zijne papieren a pari konden worden ge realiseerd, zou de nalatenschap 8 millioen bedragen. Munkacsy heeft het 100 vierk. meter groote doek voltooid, dat hij voor het kunstmuseum te Wee- nen schilderde. De Regeering betaalde hem daarvoor 50,000. Het werk zal het eerst in den Parijschen Salon worden tentoongesteld. Volgens een Reuter-telegram uit Petersburg ont ving de Czaar een brief van een vrouw, geteekend Tchebrikova, waarin Z. M. wordt voorspeld, dat hem hetzelfde lot wacht als Peter III, Paul I'en zijn vader, indien hij zijn reactionaire staatkunde niet wijzigt. De Ministers ontvingen tegelijkertijd ieder een afschrift van dien brief. De politie verdubbelt haar waakzaamheid. De Engelschen hebben geen aangeboren gave om gemakkelijk vreemde talen te Ieeren. Een grappig bewijs hiervan werd verleden week te Minoroa geleverd. Da Engelsche vloot bracht een bezoek aan Port Mahon. Admiraal Baird gaf een bal op Hr. Ms. Northumberland. Een der Britsche zee-officieren werd voorgesteld aan een Spaanschen generaal, die, hem wijzende op de Eogelsche en Spaanzche vlaggen, waarmede het dek versierd was, in het Fransch den wensch uitdrukte: «Mogen wij ze dus altijd naast elkander zienDe ongelukkige Engelschman schudde hem hartelijk de hand, telkens roependechamais'J chamais l chamaisDe Spaanscbe officier trok toornig zijn band terug en vroeg om satisfactie. Eerst begreep de Engelsche officier er niets van. Toen hem zijn ver gissing duidelijk was gemaakt, volgde hij met rood gelaat den vertoornde over het dek, steeds naar de vlaggen wijzend en onophoudelijk uitroependTouchours touchours touchours i Afloop Aanbestedingen en ïerkoopingen. Door den notaris Pilaar werden Zaterdagavond voor het Burgerlijk Armbestuur alhier voor 6 jaren verpacht de gronden die aan de Oosterschans beschik baar gekomen zijnle perc. 2278 centiaren, pachter Chr. Maas a 422e pare. 2998 centiaren, pachter J. Proost a 41 3e perc. 2512 centiaren, pachter A. Proost a 40; 4e perc. 2160 centiaren, pachter J. Brouwer a 495e psre. 2428 centiaren, pachter J. Goverse a 506e perc. 2247 centiaren, pachter J. Dirckse a 607e perc. 2247 centiaren, pachter P. Dirckse 81, alles per 39 A. 24 c.A., kosten 15 pet. Jl Vrijdag is alhier door notaris De Ronde Bresser voor den eerzamen C. Langebeeke publiek geveild een kapitale boereninspan. Alles ging tegen hooge prijzen vlug van de hand: voor de paarden werd besteed van 150 tot 450; voor een p. m. tweejarig paard werd niet minder dan 266 betaald. De 8 paarden brachten samen op 20355 koeien brachten op van 134 tot 226, samen 9778 runderen van ƒ51 tot/153, samen ƒ848; 5 kalveren van ƒ22 tot ƒ68, samen ƒ196 en 4 varkens, waar onder een drachtige zeug, van 54 tot /76, samen 257alzoo van het totaal van het beestiaal een som van ƒ4309. Nog is besteed voor een chais/36, voor menwagen8 79, 51 en 30, en ploegen van ƒ11 tot ƒ30. Ingezonden Stukken. Aan mijne mede-gymnasten te Goes! Velen met mij zullen met genoegen vernomen heb ben, dat de door Adspirant5 in een zijner brieven besproken coöperatie van vereenigingen niet geheel onopgemerkt is voorbijgegaan, en dat de besturen der drie in Goes gevestigde gymnastiekverenigingen gretig gehoor hebben gegeven aan eene, door een onzer meest geachte ingezetenen, tot hen gerichte uitnoodi- ging tot bijwoning «ener gecombineerde vergadering. In deze vergaderiBg verklaarden zich, naar ik uit vertrouwbare bron vernomen heb, de verschillende besturen eenstemmig vóór de combinatie, en zij zonden nu hunne leden, elk voor zich, ter vergadering op roepen, hopende met hetzelfde resultaat. Wat zal nu de uitkomst zijn ixn de besprekingen in de verschillende vergaderingen der betrokken ver- eenigingen 1

Goessche Courant | 1890 | | pagina 2