Dr. L W. Th. Wig man, leeraar aan de H. B. S. te Zieriksee, staat no. 2 op de voordracht van het Burg. Armb. te Rotterdam, ter becosming van een apotheker. Rechtszaken. Kantongerecht te Goes. In de zitting van heden, Vrijdag 7 Februari 1890, zijn de navolgende personen veroordeeldwegens het jagen zonder jachtacte: C. D. en J. C. K. te Kloetinge, ieder tot /5 b. s. 4 d. h.het jagen zonder schriftelijke vergunning of jachtacte: J. H. te Nisse, tot 2 maal 5 b. s. 4 d. h.bet visschen met een verboden vischtuigD. de R. te Kolijnsplaat, tot/3 b. s. 3 d. h.visscherij overtredingP. P. G. te Ter-Neuzen tot 3 b. s. 2 d. h.het niet beletten dat de hond, dien men bij zich heeft, wild opspoorde M. G. te Wemeldinge, tot ƒ1 b. s. 1 d. h.; het verblijven in eene herberg na 't sluitingsuur A. V. en C. R. te Goes, ieder tot 1 b. s. 1 d. h.A. W„ J. S. en M. B. te Ierseke, ieder tot 2 b. s. 1 d. h.het verwekken van rumoerP. H., te Kolijnsplaat, tot ƒ5 b. s. 3 d. h.het als bier huishouder te Ierseke tusschen's avonds 10 en 's mor gens 6 uur in zijn gelagkamer aanwezig hebben van bezoekersC. C. te Iersske, tot 3 b. s. 2 d. h. het beloopen van eens anders bezaaiden grond, zonder vergunning: S. v. d. G. te 's-Heer Arendskerke tot 0,50 b. s. 1 d. h.het laten staan van trekdieren op den openbaren weg, zonder de noodige voorzorgsmaatregelen tegen het aanrichten van schade te hebben genomenA. G. te Goes, tot ƒ1 b. s. 1 dh.het des nachts los laten loopen van zijn hond op de openbare straat te Goes: W. De J. te Goes, tot 1 b. s. 1 d. h.het toedienen van sterkedrank aan een kindA. De G. te Wolfertsdijk, tot 1 b. s. 1 d. h.het loopen over den Staatsspoorweg terwijl de boomen gesloten zijn J. De R. en C. D. te Kruiningen, ieder tot 1 b. s. 1 d. h.het loopen langs den spoorweg zonder recht daartoeA. v. S. te 's-Heer Arendskerke, tot 1 b. 8. 1 d. h.openbare dronkenschap: A. v. O. te Ierseke, tot 2 b. s. 2 d. h.alsvoren en het in dien toestand verstoren der ordeG. H. te Ierseke, tot 3 b. s. 3 d. h. Allen tevens in de kosten. Voorts vernietigde de kantonrechter, na gedaan ver zet, zijn vonnis den 17 January 11. gewezen tegen C. V. te Kolijnsplaat, ter zake dat hij als gezagvoerder zijn vaartuig, liggende op een rijkskanaal, had verlaten zonder zich door een geschikt persoon te laten ver vangen. Heden stond voor de arrondissementsrechtbank te Middelburg terecht M. R., 19 jkoopman te Ierseke, gedetineerd te Middelburg, beklaagd van meineed bij de behandeling der strafzaak tegen W. Ie B. op 22 Nov. 1889. (Zie voor de dagvaarding ons nommer van 25 Jan. j'.) In deze zaak werden 9 getuigen d charge en 2 décharge gehoord, benevens een deskundige omtrent den geestestoestand van beklaagde. Als verdediger van beklaagde trad op mr. M. J. De Witt Hamer in plaats van den hem vroeger ambts halve toegevoegden verdediger mr. F. N Van der Bilt. Na het getuigenverhoor zeide het O. M., dat de deskundige verklaard heeft, dat bekl vroeger wel eeüe ziekte heeft gehad, maar dat hij thi ns geheel normaal is en uit eene verklaring van de geneesheer, die bekl. vroeger behandelde, blijkt, dat deze daarvan thans geene nadeelige gevolgen meer ondervindt. Het O. M. acht de feiten dan ook wettig en over tuigend bewezen, en niet ontzenuwd door do verkla ringen der getuigen d décharge ol door de ontkentems van beklaagde; mitsdien eischt het een straf van 18 maanden. De verdediger vroeg vrijspraak hij achtte het eerste feit der dagvaarding niet, en het tweede zooal formeel toch zeker nooit wettig en overtuigend bewezen. Uit spraak over acht dager. Het gerechtshof te 's-Gravenhage bevestigde gisteren de vonnissen der Zienkzecsche rechtbank, houdende vsroordeeliog van personen uit Zonnemaire en Bruinissa, wegens mishandeling en verzet tegen de politie. Boekaankondiging. De le aflevering van den 7n jaargang van het Tijdschrift Ier beoefening van het administratief recht, hoofdredacteur H. G Hartman Jr., Goes, F. Kleeuwens Zood, bevat: De opleiding tot Burgemeester en Secretaris, door H. G. Hartman Jr. Vermindering van het aaotal raadsleden bij vermindering van be volking, door E. A. Daniels. Ia eere hersteld maar niet vergolden. Beantwoording der door de redactie gestelde vragen. i Uitvoerirg van het Kon. besluit van 27 Juli 1887 (St.bi. no. 142). Burgemeester raadslid. Vragen ter beantwoording. Builoniardseh Overzie!?!. De Duit8cho Keizer heeft in een paar stukken in den Reichs-Anzeiger zijne denkbeelden omtrent de werklieden quaestie openbaar gemaakt. Uit beide spreekt warme belangstelling eu een eerlijk verlangen om het lot van den werkman te verbeteren. Misschien worden, vooral nu het tijdperk der verkiezingen voor den Rijksdig is geopend, verwachtingen opgewekt, die niet kunnen worden verwezenlijkt, maar de weg, dien de Keiier inslaat, zal toch eer er toe leiden, de macht en den invloed der sociaal-democratie te fnuiken, dan door uitzonderingswetten kon geschieden. Oader meer wil de K izor trachten een internationale regeling van den arbeid in het leven te roepen. Berichten omtrent eene same izwe ing, welke in Bulgarije heet ontdekt te zijn, melden dat de bekende vriend der Russen, Zankiff, daarin betrokken is en van hem brieven gevonden zijn, waarin hij uit St. Peters burg door bemiddeling van bankiers een half millioen ter beschikking van de samenzweerders stelde. Het ofBcierskorps van twee escafrons en eene batterij was voor den aanslag gewonnen en zou voor de overrom peling van het paleis en de belangrijkste punten in de stad zorgen. Een artillerie-oflicier echter verried bet plan. De regeering van Portugal heeft een memorandum aan alle mogendheden verzonden. In het stuk wordt er op gewezen, dat in Mei van het vorige jaar Lord Salisbury in het Engelsche Hoogerhuis heeit verklaard, dat het gebied, waar Serpa Pinto zich heeft bewogen, niet onder Engelsche bescherming stond en dat Enge land nooit aan Portugal heelt te kennen gegeven, dat het Nyassaland als zijn eigendom beschouwde. Het Portugeesche gouvernement wenscht het geschil aan eene bijzondere conferentie te onderwerpen, maar hot zou er geen bezwaar inzien, dat aan de conferentie, die thans te Brussel is vergaderd, de beslissing werd opgedragen. Gemengde Berichten. De sociëteit »Nut en Genoegen" te Wolfertsdijk hield Woensdagavond hare jaarlijksche buitengewone vergadering. Een tweetal tooneelstukjes worden opge voerd, nl.»Jocrisse de vondeliDg" en »Een luister vink", terwijl onderscheidene bijdragen werden gele verd. Aan het talrijk publiek werd daardoor een genotvolle avond bezorgd. Heiukenszuud. Gisteren is het den brigadier-majoor der rijksveldwacht T. Vos alhier gelukt den dief op het spoor te komen, die van den blikken offerbus van het zangkoor in de R. K. kerk het slot heeft weten te verbreken en daaruit het geld, ten bodrage van 1,08 heeft ontvreemd, waarna hij de offerbus ver borgen had op de tweede verdieping der kei k. Debus en nog eenig geld, dat de dief in den zak had, werd in beslag genomen en proces-verbaal tegen hem opge maakt. 't Is de 13jarige F. B., een bekende van politie en justitie. I^seke. Op het telegraafkantoor alhier zijn in Jan. behandeld 1723 telegrammen, namelijk 266 verzonden en 1457 ontvangen. In de postspaarbank is ingelegd 1464,15 en terug gevraagd 148,i41l2. Er zijn 8 nieuwe boekjes aan gevraagd. Op een Zuid-B a velandsch dorp had de vorige week in de consistoriekamer der Herv. kerk het volgende gesprek plaats: Vrouw. Ik kwam eens kijken of ik niet van de bedeehng kon krijgen. Diaken. Dat zal moeilijk gaan vrouw, want j a komt nooit ter kerk. Vrouw. Bedenk eens, dat ik geen brood in huis heb. Da voiige week had ik al gebrek, maar toen beb ik om uitkomst gebedeu eu mijn gebed werd verhoord, want den aoderen morgen zat een haas in de strop, die mijn man gezet had. Naar aanleiding van het gebeurde tusschen den gouverneur van Suriname eu vier ambtenaren, leden der Koloniale Staten, is met de Engelsche mail een door 200 ingezetenen der kolonie onderteekend adres gezonden aan Z. M. den Koning, houdende eene uiteen zetting der leiten. Een afschrift van dit adres is tevens gezonden aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal eu aau den Minister van Koloniën. Meer dan een jaar geleden speelde te Montfoort een jongetje van nauwelijks 3 jaar met een stopnaald zonder oog. Door een hevigen val drong het scherpe voorwerp zoo diep ia het borstbeen, dat de ouders bij onderzoek niets anders konden ontdekken dan een lichte verwonding. Deze genas vrij spoedig, doch het kind bleef voortdurend klagen over pijn, zonder dat iemand de ware oorzaak van zijn lijden kon gissen. Eenige wektn geleden kreeg het een dikte ter zijde van den buik, waaruit voor een paar dagen, dus ruim een jaar nadat het noodlottige voorwerp in het lichaam was geraakt, de stopnaald te voorschijn kwam. Bij eon binnenbrand, welke Dinsdagnacht te Amsterdam uitbrak, ontdekte men, terwijl de brand- wackts aan het blusschen waren, dat de bewoners, man, vrouw eu kind, in de slaapkamer nog ia diepe rust waren. De oflicier en drie hoofdbrandwachts drongen met levensgevaar het brandende winkelhuis binnen, en konden de in gevaar zijnde familie nog door een achterraam in veiligheid brengen. Man en \rouw waren door den rook bedwelm 1, en werden bij buren ingebracht. Te Zuilichem is een zalm gevangen in een boom gaard. Toen de hooge waterstand de zomerkaden deed overloopeo en de uitterwaarden onder water gezet wei den, is zeker door de strooming de zalm medegevoerd, en in den boomgaard, die buitendijks ligt, terecht gekomen. Een mandje garnalen, dat doorgaans 1,25 gold, is Dinsdag te Scheveningen verkocht voor 10,30. Een vader kwam Maandagnamiddag aan den politiepost aan da Wittevrouwenbrug te Utrecht de hulp der politic inroepen, daar zijn zoon, een ongeveer 40jarige scbildersknecht, zekere J., in een woning naast de zijne, zijne vrouw zoodanig met messtreken had verwond, dat de vrouw bewusteloos op den grond lag. De politie ging de woning binnen en vond de vrouw op den grond liggen, badende in haar bloed, doch nog tcekenen van leven gevende, waarom zij onder geneeskundige behandeling gesteld en naar het hoofd bureau van politie vervoerd werd. Tijdens het genees kundig onderzoek stierf zij. De maa werd terstond aangehouden en het mes in beslag genomen, waarmede de verwondingen zijn ge pleegd. Voortdurende huiselijke onaangenaamheden schijnen de oorzaak van dit bloedig drama te ziju geweest, dat plaats had in een slop aan de Biltstraat, terwijl de vrouw bezig was die nieuw gehuurde woning schoon te maken. D.) De bankiersbediende Leiner, die de vorige week ƒ36,700 moest overbrengen, verloor zijn bewustzijn en toen hij weder tot zich zeiven kwam, was hem het geld ontstolen. Ofschoon niemand hem verdacht, aller minst zijne patroons, trok Leiner zich de zaak zóo sterk aau, dat hij zich drie dagen later door een pistoolschot van het leven beroofde. Denzelfden dag zond de dief 30 000, teogevolge et nir advertentie waarbij 6700 werd toegezegd voor hem, die het ontvreemde terechtbracht. De dief had de premie maar van het bedrag afgehouden. In Madagascar worden alle op Vrijdag geboren kinderen naar een bosch gebracht en sterven daar d«n hongerdoodde Vrijdag is ril. volgens de bewoners van dat land een ongeluksdag. De kindertjes van in- landsche hoofden, die op een Zondag het levenslicht aanschouwen, worden mede ter dood gebracht, doch om een geheel ander motief, nl. de vrees, dat zij machtiger zullen worden dan hun papa's. Als een moeder bij de geboorte van haar kind sterft, wordt ook de kleine gedood, omdat men het kind als moor denaar beschouwt. Eindelijk worden ook tweeliDgen als onnatuurlijke verschijnselen vermoord. Een huis van vijf verdiepingen te Boston is in de asch gelegd. De brand ontstond op de benedenver dieping en breidde zich zoo snel uit, dat 10 der be woners zich niet konden redden en in de vlammen omkwamen. De schade wordt op 700,000 gd. geschat. Dp mantelmagazijnen van James en Pike, Gresham- street, Londen, zijn door brand geheel vernield schade 500.000 gd. Per stoomschip d Pharos" werd te Liverpool uit Alexandrië aangebracht eene lading, bestaande uit omstreeks 180,000 stuks doode katten, afkomstig uit een kortelings ontdekt oud-Egyptisch kattenkerkhof aan den Nijl. De kat was, zooals men weet, bij de oude Egypteriaren een geheiligd dier, en al deze katten- lijken zijn dan ook naar den eisch gebalsemd en als mummies omwikkeld. Thans is de gansche partij bestemd om tot meststof te dienen op Engelsche landerijen. Een tioepjvan 2000 vrouwen heeft te Buffalo een opstootje veroorzaakt. Een geestelijke was door een anderen Katholieken priester vervaDgen. Toen deze in zijn nieuwe standplaats kwam, wilden de vrou wen hem te lijf, zoodat politiebeambten den geestelijke moesten beschermen. De vrouwen trokken verwoed op de politie los en strooiden de mannen zout en peper in 't gelaat. Een vrouw, die een agent bij de keel pakte, werd gevangen genomen, doch later bevrijd door haar gezellinnen. De Schotsche rechter lord Kinloch had dezer dagen een moeilijke rechtsvraag te beslisseD. Ziehier do zaak: Een welgesteld vischhandelaar, J. Johnston te Glasgow, is verzot op oude violenhij kan zelf geen noot spelen, hij weet niets van muziek, maar hij heeft nu eenmaal liefhebberij in oude violen en geeft schatten er voor uitzijn collectie omvat exemplaren van Stradivari, Steiner, Amati, Guarnerius, Lupot en and ren. Op zekeren dag hoort hij dat een handlaar een echte Aotonius Stradivarius heeft, uit't jaar 1701, toen de groote instrumentmaker zijn hoogste stand punt had bereikt. Hij gaat er op af en koopt 't stuk, voor 2000 gulden contanten en twee violen, éen van Lupot en éen van Guarnerius, die samen op 2600 worden geschat, in ruil er bij. Kort daarna kotot een kenner aan onzen vischkooper vertellen dat de Stradivarius gedeeltelijk van modern maaksel is. Uit den zevenden hemel gevallen zendt de bedrogene kooper zijn zoon naar Londen om alle k»nners af te loopen en waarlijk, hij komt er achter dat een kenner hot instrument zelf heeft in orde gemaakt. De buik was onbetwistbaar van Stradivarius en 't achterblad ook, maar 't bovenstuk was van een ander instrument er aangebracht. Daarop daagde de kooper zijn leve rancier voor 't gerecht en eischte vernietiging van den koop en restitutie. Maar aangezien deskundigen ver klaarden dat schier alle als echte Stradivariussen ver kochte violen op die manier in elkander zitten en in elk geval bewezen was dat het instrument voor verre weg het grootste deel afkomstig was van dengene wiens naam het droeg, wist de Schotsche rechter er niet beter op dan de uitspraak te verdagen om er zich over te beraden. Naar men verneemt, heeft zich voor enkele dagen in hot dorpje Win de gemeente Idaarderadeel, het volgend curieus geval voorgedaan. Een oud man was sedert eenigen tijd ongesteld, totdat op zekeren dag de huisgenooten verklaarden, dat de zieke was overleden. Een paar mannen begaven zich naar het sterfhu's om hunnen buurplicht te vervullen en den overledene te »bekleeden". Doch toen een hunner zich aan de stervenssponde plaatste en het gordijn verschoof, keirde de doodgewaande zich eensklaps om en liet den blik op zijnen bezoeker rusten, die zich daarop naar zijne metgezellen spoedde met d3 mededeeling, dat hunne hulp noch niet vereischt werd tot het doel, waatsoor ze gekomen waren. Dat men vau het voorgevallene vreemd ophoorde, laat zich begrijpen. Een paar dagen later stierf de oude man echter ia werkelijkheid. Ook dit jaar wordt te Aken weder ontzaglijk veel werk gemaakt van het Carneval. Den 17n dezer zal do gewone optocht plaats hebben, die ditmaal even lachwekkend als bont belooft te cijohij zal Prins Carneval voorstellen, een bruid zotkmde. Alle Dgekken- vereenigingen" zullen den Prins bij die gelegenheid »de schoonste maagden der wereld" komen voorstellen. Reeds nu is 't zeker, dat duizenden vreemdelingen het feest komen bijwonen. De hertog van Montpensier (hij was de vijfde zoon van Louis-Philippe) laat 100 millioen frs. na, Overeenkomstig het verlangen van zijn vader, die wilde dat al zijn kinderen een ambacht zouden leeren, had hij indertijd het schoenmakersvak gekozen en men zegt, dat hij tot het laatst zijn eigen schoenen maakte. De Portugeesche kust wordt zeer ernstig bedreigd door stroomingen in den Atlantischen Oceaan. Aan het strand van het zeebad Espinho kunnen de vor deringen der zee dagelijks waargenomen wordeD, zoodat het gevaar bestaat, dat die plaats in enkele weken geheel zal verdwenen zijn. Ook uit verscheiden andere streken zijn berichten ingekomen omtrent overstroo miDgen door de zee, en volgens ofliciëele schatting zouden tot dusverre reeds ongeveer 8000 personen hunne woning zoodoende verloren hebben, la weten schappelijke kringen te Lissabon wordt aangenomen, dal een nieuw gevormde arm van den Golfstroom in zuidwestelijke richting stroomt. Mocht deze onder stelling jaist blijken, dan zou hiervan eene belangrijke wijziging in het klimaat op de Westkust van het Iberisch schiereiland hat gevolg kunnen zijn. Gestrafte beleefdheid. Het is een bekend ver haal, dat zelfs door tal van illustraties in beeld is vereeuwigd geworden, dat Napoleon, toen hij eens een wacht wilde passeeren, wiens consigne het was nie mand door te laten, teruggewezen werd met de woor den »Gij moogt niet door, al was je de kleine korpo raal in eigen persoon". Minder streDg aan zijn consigne was verleden week een soldaat, die nabij Cannes op wacht stond. De Keizer van Brazilië, dom Padro, had met zijn dochter en eenige personen van zijn gevolg een wandeling in de omstreken van Cannes gemaakt. In de nabijheid van het fort Carri gekomen, wilde dom Pedro zich in het fort begeven. De schildwacht weigerde, volgens zijn consigne, den toegang, toen een der heeren van het gevolg hem beduidde, dat de Keizer van Brazilië voor hem stond. Terstond presenteerde de soldaat het geweer en liet dom Padro en zijn gevo'g door. Hij moest zijn beleefdheid echter duur betalen, daar hij met acht dagen arrest gestraft werd, wegens het niet nakomen van bet consigne. Amerikaansch. In het drukste deel van Broad way te New-York loopt een net gekleed heer met eeD kofliertje in de hand op het trottoir. Hij zet zijn koffertje oven neer, staat een oogenblik stil, valt en blijft »voor dood" liggen. Weldra verzamelt zich een ontzaglijke menigte om hem heen de een zegt, dat hij dronken, de ander dat hij onmachtig, een derde dat hij dood is en vooral de laatste meening wint veld men zoekt reeds naar een »electrische geleiding", die misschien in 't spel iser komt een apotheker bij en een politieagent, maar men durft hem niet aanraken. De politieman besluit een dokter en een brancard te gaan halen. Nauwelijks echter is hij weg of de Don- gelukkige" spriDgt op, plaatst zich op zijn bcffjrtje en zegt: Ladies and gents! Daar gij thans in grooten getale om mij heen geschaard zijt, zullen we met de zaken beginnenmaar ik doe 't niet zonder u allen dank te hebben gezegd voor de mij betoonde belangstelling, die ik diep in mijn geheugen zal in prenten. Mijne hoordersdit oogenblik is een der ge- lukkigste mijns levens. Ik ben prof. Mijer, ^'e uitvinder van de wereldberoemde likdoorn-vernietigers, waarvan ik u elk een flacon aanbiedt voor het bagatel van 50 cents. Anders heb ik niets te zeggen". Men lacht en - koopt van den handigen kerel, die zoo Dsmart" is» Ingezonden Stukken. Mijnheer de Redacteur Beleefd verzoek ik u onderstaande regelen in uw blad te plaatsen. Vermoedende dat de landbouwers en veehouders in Zuid-Beveland niet genoeg op de hoogte zijn van de voor- deeleu en het nut, welke aan de Onderlinge Zuid- Bevelandsche Veeverzekeringmaatsch8ppij zijn verbon den, wil ik zoo vrij zijn langs dezen weg hun daar omtrent iets mede te deelen, en hun te bewijzen dat deze Maatschappij de voordeeligste en nuttigste is, die voor alle landbouwers en veehouders b staat. lo. De maatschappij verzekert tegen een geringen inleg (zie advertentie) der geschatte waarde alle ge zonde paarden en al het hoornvee, toebehoorende aan landbouwers en veehouders. Da inleg kan in twee termijnen worden voldaan (tot gemak van betaling). Dazen inleg moet men niet als verloren beschouwen, want bij het verlaten der vereeniging of bij het ein digen der verzekering krijgt men zijn geld terug. 2o. is de maatschappij voordeelig omdat de sala rissen en administratiekosten gering zijn, en de om slag naar het verlies berekend wordt. 3u. is de maatschappij nuttig omdat, wanneer men, er lid van zijnde, een dier komt te verliezen, men niet de geheele waarde verspeelt, maar het grootste gedeelte daarvan, onverschillig, of het sterven het ge volg is van gewone of besmettelijke ziekte, of van eenig ongeval, waardoor het dier geheel onbruikbaar is geworden, binnen eenige dagen wordt uitgekeerd. 4o. is de maatschappij nuttig, omdat het een on derling samenwerken is om elkanders verliezen te helpen dragen, en daardoor elkander in de gelegenheid te stellen, bij verlies van een dier onmiddellijk het ontbrekende waer aan te vullen. Toch zijn er een aantal landbouwers en veehou ders die het nut dezer vereeniging niet begrijpen, of, niet willen begrijpen. Eenigen zeggen, ik ben toch niet ongelukkig, eu ik heb het daarom niet noodigmaar is het dan niet plezierig, wanneer men door eene kleine bijdrage het lot van zijn ongelukkigen buurman kan helpen verzachten Anderen meenen weer (maar zeggen het daaiom niet) ik heb geld genoeg, wan neer ik het ongeluk heb een dier te verliezen kan ik er gemakkelijk een bijkoopenmaar alweder zeg ik, is het niet plezierig, als men zoo rijk bedeeld is, door eene kleine bijdrage zijn minder bedeelden be- roepsgenoot te kunnen helpen, altijd helpen in zoover dat door het toetreden der rijkbedoelde landbouwers de maatschappij een steun verkrijgt, welke bij een onverhoopt sterfgeval zoude kunnen noodig zijn, en zoodoende een kapitaal te vormen waaruit alle ver liezen kunnen bestreden worden. Weer anderen zeg gen als ik alle jaren den omslag bereken, dan betaal ik evenveel als het verlies mijner beesten mij kost. Gesteld nu, dat dit waar is, dan zal men er toch mede bij gebaat zijn wanneer men bij het verlies van een zijner beesten, waaraan wat veel geld hangt, en wanneer men gedwongen is, dat verlies weer aan te vulleD, wat voor velen tegenwoordig groote moeielijk- heid oplevert, men door de maatschappij daartoe wordt in staat gesteld. U bij voorbaat dankzeggende voor de verleende plaatsruimte Uw dw. Dienaar, Een voorstander van onderlinge hulp. ZUIVELBEREIDING. Melkgcbreken. II. III. R o o d e melk kan ontstaan door in het voeder aanwezige kleurstoffin of door vermeerderden bloedaandrang naar den uier. Ia het eerste geval doet zich dat verschijnsel voor wanneer de dieren meekrap gebruikt hebben, welke kleurstof zich aan de melk mededeelt zonder bezinksel achter te laten. Verder

Goessche Courant | 1890 | | pagina 2