K a p e 11 e. Zaterdag 1 Maart, des voorm. 9 uren voor Kapalle en Wemeldinge, des voorm. 1012 uren voor Ierseke en Kruiningen, des nam. 1 lj2 uren voor Krabbendijke, Schore, Rilland-Bath en Waarde. Z. M. heeft benoemd tot voorzitter van het be stuur der waterkeering van het calamiteuze waterschap Walsoorden A. G, Y, Hombach. Z. M. de Koning heeft met vernietiging van het besluit van Gedep. Staten van Zeeland van 6 Sept. 1889, waarbij goedkeuring is onthouden aan een besluit van den raad der gemeente IJzendijke van 26 Aug. bevorens tot het instellen van eene rechts vordering tegen C. De Vos, burgemeester, en E. C. F. Von Leschen en F. J. Calon, wethouders van IJzendijke, het besluit van den gemeenteraad alsnog goedgekeurd. Men schrijft ons uit Amsterdam: In de zitting van Woensdag heeft de gemeenteraad na breedvoerige gedachtenwisseling eene voordracht aangenomen waarbij bepaald wordt, dat voortaan de aannemer van gemeente-werken zal worden verplicht zijne werklieden, ten genoegen van B. en W., te ver zekeren tegen ongelukken, hun op die werken over komen. Met groote instemming zal dit besluit voorzeker worden vernomeD, te meer daar het met een gioote meerderheid werd aangenomen, 24 stemmen tegen 6, en slechts éen stem zich tegen het beginsel verzette. De quaestie van de theologische faculteit bij onze universiteit is, alweder om onvoldoende opkomst, tot een volgende vergadering uitgesteld. De burgemeester is nog altijd afwezig. Er loopt een gerucht, en als zoodanig durf ik het dan ook alleen overbrieven, dat mr. Van Tienhoven het plan zou hebben opgevat te bedanken. Men heeft dit echter al zoo dikwijls verteld, dat er ook nu wel reden tot twijfel blijft. Mocht het waar zijn, dan zou dit besluit door bijna ieder Amsterdammer worden betreurd. Uit Indië wordt aan de IV. R. Ct. gemeld, dat de Gouverneur-Generaal een besluit heeft uitgevaar digd, dat inlandsche hoofden zich met andersdenkenden niet zullen hebbeD te bemoeien, zoover den godsdienst betreft. Voor Java wil dit zeggen zooals blijkt uit de circulaire aan de residenten, die het besluit ver gezelde dat de hoofden die de Mohammedaansche leer zijn toegedaan, de Christenen niet zullen bemoei lijken. De residenten worden voorts bij deze circulaire uitgenoodigd, het besluit op de maandelijk3che rapport dagen bekend te maken, en het door de controleurs te laten bekend maken op de rapporten der dessa- hoofden. Waartoe kan het nut zijn, zoo vraagt men zich af in die kriDgen de godsdienstige geschillen aan de orde te brengen, terwijl toch, zooals in de circulaire zelve gezegd wordt, in de laatste jaren geen voor beelden zijn voorgekomen, dat het den inlandschen Christenen wordt lastig gemaakt. Waartoe kan het dienen dat in al die districten van Java, waar nooit een inlandsche Christen gezien is, over deze dingen met de hoofden gehandeld wordt? Ook is den residenten aangeschrevfn onderzoek te doen, of de vrijstellingen van de bedrijfsbelasting, die geestelijken en godsdienstleeraars hebbon, wel behoorlijk gewettigd zijn; vermits, naar het inzien van den minister van koloniën, 's lands belang niet gebaat is door de onbegrensde toeneming van leeraren in den Moham- medaanschen godsdienst, op welks beoefening zoodoende eene premie wordt gesteld. In het binnenland wordt het kerkelijk drijven van den heer Keuchenius door de ambtenaren met de grootste bezorgdheid gadegeslagen. Het kan niet anders dan wantrouwen en onrust wekken onder de bevolking, en de godsdienstige hartstochten aanwakkeren, die eene wijze en bedachtzame staatkunde zooal niet eerbiedigt, althans ontziet. AaD het Handelsblad wordt door een koopman uit L'ssabon het volgende geschreven «Ik acht mij verplicht u op den afkeer d6i* Portu- geezen om voortaan Engehch goed te koopen, te wijzen, opdat de Nederlandsche handel daarmede zijn voordeel doe. B v. de boterhandel. Geeft men hier eenmaal de voorkeur voor boter van Cork op, dan staat niets in den weg waarom niet maandelijks duizenden vaatj°s uit Holland zouden komen. «Ook voor andere vakken van handel biedt zich eene gunstige gelegenheid aan. Portugal voert b. v. groote hoeveelheden ordinaire katoenen goederen io, voorna melijk voor Afrika. Vroeger een monopolie van Man chester, worden zulke goederen ook in Holland ver vaardigd, b. v. voor Indië en ook voor de Nieuwe Afrikaansche Handelmaatschappij. Twee stoomboot- lijnen van Liverpool vinden haar bestaan in het ver voer van katoenen goederen. «Ook aardewerk. De groote fabrieken in Maastricht en Delft kunnen niet spoedig geno°g leveren. Maar er moeten in Holland nog wel anderen bestaan, die nog niet met Portugal werken. Ingelegde vruchten en eet waren van Hollandschen oorsprong komen weinig voor, maar vallen zeer in den smaak, daar ze niet zoo scherp zijn als de E^gelsche. »Er is dus thans eene goede gelegenheid nituwe artikelen in Portugal in te voeren en daarvoor propa ganda te maken". Blijkens het verslag der Eerste Kamer over do Begrooting van Suriname zal de brief van den Gouver neur van West-Indië aan de Koloniale Staten een onderwerp van debat uitmaken. De Commissie van Rapporteurs heeft gevraagd of de Minister van Kolo niën het standpunt door den Gouverneur ingenomen deelt De h«er Keuchenius zal die vraag wel niet bevestigend kunnen beantwoorden. De Staten hebben inlichtingen gevraag! en de Gouverneur kan daarop niet antwoor den, dat zij «niet noodig zijö." De beslissing omtrent de roodigheid van eene vraag om inlichtingen hangt niet af van den Gouverneur, maar van de Staten. Hij kan alleen weigeren inlichtingen te geven, wanneer het Staatsbelang dit verbiedt en had de heer Lohman zich tot dit antwoord bepaald, de Staten zouden er in moeten berusten, al zagen zij evenmiu als iemand anders in, dat in het gegeven geval het Staatsbelang eene mededeeling zou verbieden. Vooral echter het verwijt, door den Gouverneur aan de Staten gericht betreffende hunne politieke handeling, past niet bij de verhouding tusschen Regee ring en Vertegenwoordiging en nog veel minder de bedreiging aan leden der Vertegenwoordiging, dat hunne handeling als zoodanig ten naderie hunner ambtelijke positie zou strekken. De heer Lohman heeft zijn geestverwant Keuchenius eene zware taak opgelegd, wanneer hij verwacht dat deze hem in de Eerste Kamer verdedigen zal. Tot zoover de Arnh. Gtwaaraan wij het boven staande ontleenden. In zijne memorie van antwoord op het afdeelings- verslag der Eerste Kamer over de Surinaamsche begrooting geeft de Min. van Koloniën echter aannemende dat in de dagbladen met juistheid is medegedeeld het antwoord van den gouverneur op het besluit der koloniale Staten betreffende de Para aangelegenheden, waaromtrent ds minister van den gouverneur nog geen mededeeling ontving als zijn oordeel ta kennen, dat de gouverneur ingevolge het regeeringsreglement bevoegd was om zich van het geven van inlichtingen aan de koloniale staten te onthouden, waar hij meende dat de beantwoording der hem gestelde vragen zou schaden aan de hem toevertrouwde belangen. De heer Verniers v. d. L o e f flid der Kamer voor Rotterdam, gaat niet vooruithij is ernstig lijdende. Naar gemeld wordt zal te Amsterdam in het voorjaar van 1891 een tentoonstelling gehou den worden ter bevordering der photographic. Deze tentoonstelling zal internationaal zijn en wordt georganiseerd door da beide Nederlandsche vereenigin- gen van amateurs-photograten «Helios on »A. F. V." Kerkelijke Zaken en Onderwijs. Door hot provinciaal kerkbestuur van Zeeland is aan den heer A. J. J. Warnsinck, pred. te Kloetinge, op zijn verzoek, na ruim 48jarigen evangeliedienst, het eervol emeritaat verleend, in te gaan 1 Februari. Beroepen te Deventer dr. W. Haverkamp, te Bergen-op-Zoom. Heinkensznnd. Tot koster en voorzanger bij de Ned. Herv. gemeente alhier is benoemd D. Van 't Hof, die deze betrekking reods sedert geruimen tijd voor zijn grootvader J. Timmerman heeft waargenomen. De bisschop te Breda heeft benoemd tot kapelaan te Groede den heer A. M. Canters, thans kapelaan te Oostarhout. Ellcwoudsdijk. Gadep. Staten van Zeeland hebben beslist, dat een onderwijzer, gekozen tot notabele, niet behoeft aan te vragen de vrijstelling, bedoeld bij art. 36 der onderwijswet. Voor de betrekking van onderwijzer aan de o. 1. school te Dreischor hebben zich aangemeld 22 en voor die van onderwijzeres 9 sollicitanten. De So er. Ct. zegt uit goede bron te vernemen, dat de minister van koloniën het daarheen zal richten dat de pas in Nederland aangenomen schoolwet, met inachtneming van locale omstandigheden en de daaraan verbonden wijzigingen, ook in Nod. Indië ingevoerd zal worden. Rechtszaken. Ter openbare terechtzitting der Arrondissements- Rechtbank te Middelburg van den 7 Februari 1890 zal worden behandeld de zaak tegen M. R., 19 jaar oud, koopman te Ierseke, thans gedetineerd te Middelburg, ter zake dat hij ter open bare terechtzitting dier Rechtbank dd. 22 November 1889 als getuige onder eede gehoord in de strafzaak tegen W. Ie B., oud 26 jaar, werkman te Ierseke, beklaagd van mishandeling, opzettelijk valsch en in strijd met de waarheid het navolgende heeft verklaard «ik heb le B. niet zien gooien, ik ben naar den rijks veldwachter Van Loon, die mij gehoord had over het gebeurde op 17 October jl. toegegaan om mijne eerste verklaring aan te vullen en heb toen wel opgegeven dat ik le B. had hooren zeggen tegen A. D. «geen namen noemen" hetgeen ik verzwegen had, maar ik heb toen niet aan den rijksveldwachter opgegeven dat ik gezien had, dat le B. had gegooid." In deze zaak zullen vanwege het openbare Ministerie 10 getuigen worden voorgebracht. Aan den beklaagde is mr. F. N. Van der Bilt, advocaat te Middelburg ambtshalve als verdediger toegevoegd. OPENBARE VERGADERING VAN DEN II a a «1 <ler gemeente Goes, op DONDERDAG den 23 JANUARI 1890, des namiddags te 2 uren. Voorzitter de heer mr. J. G. De Witt Hamer, bur gemeester. Tegenwoordig 11 leden en de secretaris. Afwezig met kennisgeving de heeren G. Van der Hoek en B. M. Den Boer. I. De notulen der vergadering van den 27 December a°. p°. worden gelezen en goedgekeurd. II. De Voorzitter doet de volgende mededeelingen, die allen zooveel noodig met goedkeuring voor notifi catie worden aangenomen dat de heer dr. Z. Tb. Diehl den 1 Januari jl. zijne functiën als leeraar der inrichtingen van Middel baar onderwijs en als directeur der Burger-Avondschool heeft aanvaard dat gemelde heer en de heer H. Van Bommel van Vloten zich de benoeming tot leden van do gezondheids commissie hebben laten welgevallen en als zoodanig zijn beëedigd dat de agent van politie II. Windhorst is bevorderd van de 2e tot de le klasse; dat tot klerk aan de gasfabriek is benoemd J. H. Bart else; dat aan mej. A. Cornelisse tegen 1 Febr. is ver leend een eervol ontslag als helpster aan de bewaar school voor on- en minvermogenden en dat zijn be vorderd aan die inrichting mej. E. M. Ramondt en J. P. Steutel, terwijl tot kweekelinge is benoemd Janna Maria Van de Velde dat aan A. Okkee eenig hakhout ad 3,12 en aan A. Tamse eenig onbruikbaar lood ad 0,17 is ver kocht dat A. Sterk wenscht af te koopen de cijns en de erfpacht drukkende op grond achter de Brouwersgang, hetgeen ter behandeling wordt voorbereid. III. Als ingekomen stukken worden ter tafel ge bracht a. Missive van Ged. Staten, dd. 10 Januari no. 85/27, waarbij goedgekeurd wordt teruggezonden het 2e suppletoir kohier van den II. O. over 1889. Aan den Ontvanger ter invordering uitgereikt. b. Missive van hetzelfde college, dd. 17 Januari no. 148/30, tot toezending van een besluit, houdende vaststelling der rekening van ontvangsten en uitgaven dor gemeente over 1888. Voor notificatie aangenomen. c. Verslag van de openbare gezondheidscommissie over 1889, dat bij het jaarverslag van de gemeente zal worden opgenomen. d. Rekening der commissie voor de Nieuwjaarsbe- deeling, bedragende in ontvangst f 281,95 in uit gaaf 279,24, en alzoo sluitende met een saldo van 2,71. Onder dankbetuiging aan de commissie, goed keurend, voor notificatie aangenomen. IV. Aan de orde is: wijziging der verordening voor de openbare gezondheidscommissie. Het ontwerp der nieuwe verordening, nader gewij zigd overeenkomstig de opmerkingen van de gezond heidscommissie, wordt gelezen en na artikelsgewijze behandeling in zijn geheel vastgesteld. V. Thans komt aan de orde de benoeming van een geneeskundige der gemeente, tengevolge van het op verzoek verleende eervol ontslag aan dr. J. Kooman Az. Door Burgem. en Weth. wordt voorgedragen de heer J. F. Bax, arts te Spannum. De heeren Kakebeeke en Houwer worden uitgenoo digd als stemopnemers te fungeeren. De heer Bax wordt met algemeene stemmen benoemd. VI. Wordt gelezen het volgende rapport en voor stel van B. en W. In Uwe vergadering van 25 Juni 1889 werd mede deeling gedaan dat van het 42e landhuishoudkundig congres, toen te Bergen-op-Zoom gehouden, de aan vrage was ingekomen of Goes ook het congres in 1890 zou willen ontvangen. Aan die mededeeling werd toe gevoegd, dat Burg. en Weth. wel tot een toestemmend antwoord genegen waren, «maar dat, aangezien er ook in eenigen vorm de financiën der gemeente bij zullen betrokken,zijn, de raad in dezen mo-'t beslissen". Wij werden toen gemachtigd te antwoorden, dat Goes bereid was tot ontvangst van het congres, onder in wachting ter gelegener tijd van da noodige voorstellen betrekkelijk de financiëele regeling. Werkelijk zal, zooals in de vergadering van 1 Augus tus 1889 is kenbaar gemaakt, het 43e congres dit jaar te Goes gehouden worden, en het bestuur van dat congres vraagt nu een subsidie van ƒ500 tot ge deeltelijke bestrijding der kosten. Wij gelooven, dat de gemeente zedelijk verplicht is, het congres te steunen, niet alleen op giond der be reidverklaring tot ontvangst, maar ook uit aanmerking van de voordeelen, die het voor de ingezetenen kan opleveren. Doch juist om die voordeelen, waarop het congresbestuur in zijne aanvrage de aandacht vestigt, msenen wij, dat in do eerste plaats do ingezetenen, voor wien hot congres voordeelen zal afwerpen, geroe pen zijn om door bijdragen het welslagen der zaak te bevorderen, waartoe zij, naar wij ons overtuigd houden, d*s gevraagd,.bereid zullen worden bevonden. Daarbij komt, dat rekening moet gehouden worden met den fiiancieelen toestand der gemeente. Op grond waarvan wij U meenen te moeten voor stellen aan het bestuur van het 43e landhuishoud kundig congres een subsidie van drie honderd gulden te verleenen, te voldoen uit den post voor onvoorziene uitgaven op de begrooting voor 1890. De fiaanciëele commissie, in wier handen dit voor stel is gesteld, was niet eenstemmig in haar advies Terwijl de voorzitter zich wegens de bekende treurige omstandigheden in zijnen huiselijken kring onthou den heeft van kennisneming en beoordeeling, rap porteert de heer Jonqu ère, dat hij, rekening houdende met den fioanciëelen toestand der gemeente, zich met het voorstol van B. eo W. vcreenigt en meent tot aanneming daarvan te mogon adviseeren. Da heer Kakebeeke, eveneens gaarne rekening houdende met de fiaanciëele draagkracht der gemeente, meent toch eene enkele bedenking te moeten opperen. Wanneer de gevraagde som van 500 niet wordt toegestaan, zal de begrooting van het bestuur van het congres zeker besnoeid moeten worden, en zal daarvoor onge twijfeld de post Feestelijkheden" het eerst in aan merking komen. Het zijn juist de feestelijkheden ge durende den tijd van het congres, die de verdiensten de» gemeentenaren zullen moeten aanbrengen. Daar B.en W. in hun rapport zich beroepen«dat zij, die de voordeelen geni-ten, ook in de eerste plaats verplicht zijn tot geldelijke bijdragen", veroorlooft de heer K. zich de vrijheid er op te wijzen, dat op de brgrooting van het congres reeds een post van 500 voor vrij willige bijdragen is uitgetrokken. Daarom kan hij zich niet met het voorstel van B. en W. en ook niet met het gevoelen van zijn medelid vereenigen. Da heer Ochtman vraagt het woord en zegt, dat, wat gelukkig slechts zelden voorkomt, thans is voor gevallen, namelijk, dat er geen homogeniteit in het college van dagelijksch bestuur ten oprichte van het on- derwerpelijk punt bestond. Spr. is daar in de minderheid gebloveD, maar wil nu beproeven de meerderheid van d*n Raad op zijne zijde te krijgen. Hij stelt als amen dement op het voorstel van B. en W. voor, gunstig te beschiaken op de aanvrage van het bestuur van het landhuishoudkundig congres en dus eene som van f 500 als bijdrage in de kosten van het congres uit 'de gemeentekas beschikbaar te stellen. Toovallig deel uitmakende van het bestuur van het congres heeft spr. zelf medegewerkt aan het doen der aanvrage en kan hij mededeelen, dat het cijfer niet los aangegrepen is, maar zijn ontstaan te danken heeft aan de met zorg opg- maakte begrooting van ontvangsten en uit gaven. Bij die begrooting zijn de ontvangsten ruim, de uitgaven miniem geraamd. Zoo is gerekend op den verkoop van 200 congresk aarten en op eene bijdrage ad 1000 van de provincie, welke laatste nog verre van zeker is, daar de beslissing hieromtrent moet vallen, als het congres reeds tot de geschiedenis be hoort, daar de zaak eerst in de Staten-vergaderiDg van Juli moet behandeld worden. Voorts is niet minder dan 520 geraamd voor bijdragen van particulieren en deze moeten hoofdzakelijk komen van de leden der Afdeeling Heinkenszand van de Maatschappij van land bouw. Spr. gelooft, dat de Raad zal moeten toestemmen, dat alles zeer nauw is berekend. En welke argumenten stellen B. en W. nu tegenover de aanvrage? «Dat de gemeentenaren flink in de beurs moeten tasten, en dat rekening moet worden gehouden met den financi- eelen toestand der gemeente." Spr. heeft die vraag ernstig overwogen en de begrooting voor 1890 na gegaan doch hij vindt, dat die begrooting vrijheid geeft, om de aanvrage in haar geheel in te willigen. Vroeger is voor de algemeene vergaderingen der Maat schappij van landbouw niet zooveel toegestaan en spr. heeft daartoe zelf medegewerktmaar thans is het iets geheel anders. Wat is de geschiedenis Het ge meentebestuur heeft met algemeene stemmen gewenscht, dat het congres te Goes zal gehouden worden. Men moge nu niet volmondig het practisch nut van de coDgiessen erkenneD, men zal toch moeten toe stemmen, dat als uit geheel Nederland mannen van erkende bekwaamheid naar hier komen, om vragen en stellingen van landhuishoudkundigen aard te be handelen, de gemeente daarvan zeker reflet ondervindt en daardoor zeker cachet bekomt, in dezen tijd niet ongewenscht. Goes treedt hierbij op als gastvrouw en heeft als zoodanig verplichtingenzij behoort die op waardige wijze te vervullen. Bovendien waar de Raad met algemeene stemmen besloot het congres in deze gemeente te ontvangen en het tegenwoordige congres- bestuur op hare aanbeveling is benoemd, getuigt het dan wel van veel waardeering voor dat bestuur, aan wien eene zware taak is opgedragen, om op hare eerste aanvrage om financiëele hulp, die toch voor het wel slagen van het congres onmisbaar is, een paar honderd gulden te beknibbelen. Waar spreker meent aange toond te hebben dat de gevraagde f 500 werkelijk benoodigd zijn ziet hij met vertrouwen de beslissing op zijn amendement te gemoet. De heer Kakebeeke verklaart, met referte aan zijn rapport als lid der financiëele commissie en onder instemming met het door den hoer Ochtman aange voerde dat hij vóór diens amendement zal stemmen. De Voorzitter licht het voorstel van de meerderheid van B. en W. toe. Hij brengt gaarne hulde aan den verdediger van de aanvrage van het congresbestuur hij stemt toe dat de gemeente als gastvrouw zich waardig moet voordoendoch hij wenscht te doen uitkomen, dat het besluit bij B. en W. niet genomen is dan na rijpe overweging, dat de Iandbouwver- eeniging de kosten, althans grootendeels, moet dragen en dat de gemeente de zaak alleen moet steunen. En nu is de meening van de meerderheid van B. en W., dat in de bestaande omstandigheden eene bijdrage uit de gemeentekas van 300 in evenredigheid is met de kracht der gemeente. Spr. wil gaarne aan nemen, dat het congresbestuur meer noodig heeft maar vroeger is voor algemeene vergaderingen van de landbouwmaatschappij altijd 100 gegeven dit bedrag wordt thans verdrievoudigd. En nu merkt de heer Kakebeeke in zijn advies als lid der financiëele com missie wel op, dat de post voor feestelijkheden zal moeton worden besnoeiddoch spr. stelt daartegen over, dat de bijdragen voor het welgelukken van het congres niet enkel de zaak van de gemeente, maar vooral die van de landbouwers is. Spr. twijfelt niet of een beroep op de bereidwilligheid van deze zal gewis rensseeren en de inwoners dezer gemeente door hunne vrijwillige bijdragen zullen het bewijs leveren dat zij begrijpen hoezeer hun belaag bij het welslagen van het congres is betrokken. De heer Ochtman voert nog aan, dat de afd. Hein kenszand de zaak krachtig steunt, want dat zij zich garante heeft gesteld voor de eventueele tekorten. Er wordt naar spr. meeniDg wel wat te veel gedacht aan feestelijkheden. Men kan het congres niet hebben, zonder dat er iets praktisch aan verbonden is, wat het ook uit een wetenschappelijk oogpunt belangrijk maakt, bijv. tentoonstellingen, wedstrijden op landbouw gebied etc. Hij geeft nog enkele cijfers aan, die het leeuwenaandeel uitmaken van de uitgaven en die uit sluitend voor het nuttige bestemd zijn. En waar nu de kosten van het congres geraamd worden op 4050 en slechts '/8 daarvan aan de gemeente als gastvrouw gevraagd wordt, gelooft spr. dat deze aanvrage be scheiden is en eene gunstige beschikking moet erlangen. De Voorzitter zegt nog ter vermijding van misver stand te moeten aanvoeren, dat hij het congresbe stuur niet verdenkt van onbescheidenheid, en dat hij voor zich gelooft, dat het bestuur rekening zal houden met den fioanciëelen toestand der gemeente. De heer Quist vraagt, hoeveel wel voor feestelijk heden op de begrooting van de kosten van het con gres is uitgetrokken De heer Ochtman antwoordt: circa 1000. De heer Quist vindt dit nog al voel. De heer Ochtman drukt er nogmaals op, dat de gemeente Goes als gastvrouw plichten tegenover het congres te vervullen heeft en dat eene bijdrage van f 500 niet te veel is en wijst er bovendien op dat feestelijkheden bij dergelijke congressen onmisbaar zijn. Evenals de heer Quist het zijn gasten zoo aangenaam mogelijk maakt is het de plicht van het gemeentebe stuur om, waar van alle deelen des lands vreemde lingen binnen hare veste komen, dezen na den arbeid eene aangename afwisseling te bezorgen. De Voorzitter zegt (nadat niemand meer het woord verlangt) het amendement in rondvraag te zullen brengen, eü, wordt dit verworpen, het voorstel van B. en W. als aangenomen te zullen beschouwen. Het amendement wordt met 8 stemmen verworpen. Voor de heeren Kakebeeke, Lambrechtsen en Ochtman,

Goessche Courant | 1890 | | pagina 2