een talis en Erf, II IS, een perceel WEILAND, A. F. Albada Jeliersma, Bouw- en Weiland, INBOEDEL, S. R. Elzinga. ADVBRTENTIEN. Openbare Verkooping. Op Zaterdag 18 Januari 1890, eene partij Timmerhout, Vrijdag 10 Januari 1890, verkoopen: 85 Olme- en 10 Canadaboomen, Hakhout en Strobbels; 19 zeer zware Olmeboomcn, 3 Canada-, 7 Abeele- en 1 Eikenboom. Openbare Verkooping op Vrijdag 24 Januari 1890, verkoopen: op Donderdag 23 Januari 1890, den geheelen nellen en keurig onderhouden Terstond te Huur Te packlen bij inschrijving Plaalsing van nieuwe leerlingen. P. v. d. Meulen. Waarde Stad- en Landgenooten. fijne artistique Por tretten, vergrootingen, geteekende Pasleis en -geschil derde Portrellen in Olieverf, Schoenwerk en Leder Cath. Van der Reit. G. J. Smit. 1 Januari BEESTENMARKT Arts. Bergen-op-Zoom. Een brief met 360.000 Mk. aan waarden is tnsschen Budapest en Weenen zoek geraakt. Een Antwerpenaar kocht onlangs voor 40 frs. een schilderij, die thans, na te zijn schoongemaakt, gebleken is een echte Van Dijck te zijn. Hartverscheurende tooneelen zijn iederen Woens dag aan het station te St.-Petersburg te zien. Dan worden de bannelingen naar Siberië met den Nicolai-spoorweg over Moskou naar de verzamelplaatsen gevoerd, waar de groote transporten worden samen gesteld. Verleden Woensdag werden 208 bannelingen verzonden. Een hoop schreiende vrouwen en grijsaards waren aan het station en maakten den indruk, dien deze bende gladgeschoren, in grijs linnen gekleede en met zware kettingen geboeide ongelukkigen maakte, nog verschrikkelijker. Het was pijnlijk om te zien, hoe de vrouwen langs het perron den vertrekkenden trein naliepen, om nog eens de mannen en vaders te zien, die daar voor altijd van haar heengingen. En dat is eiken Woensdag weder hetzelfde-, en eiken Woensdag kan men daar het volgende roerende tooneel waarnemen. Een grijsaard staat dan aan het station en deelt aan de bannelingen en aan de soldaten- geleiders wittebrood uit. Vroeger gaf hij aan eiken gevangene 10 kopeken mede, maar dat is thans ver boden. Geen Woensdag gaat voorbij, dat de oude man daar niet is, met zijn groote broodmand. Niemand weet wat hem daartoe aanzeten waarschijnlijk zal de roman, die het leven van dezen weldoenden grijs aard onthult, wel nooit geschreven worden. Gisternacht is het »Théutre de la Bourse" te Brussel door brand geheel vernield. Tusschen 2 en 3 uur is de brand uitgebroken in de machinekamer. De geheele Brusselsche brandweer en bovendien die van sommige voorsteden was ter plaatse. Van den schouw burg is niets dan de muren overgebleven. Het aan grenzende »Hötel Central" is niet door het vuur aan getast. De redding der logeergasten en der bewoners van de huizen, die den schouwburg aan de zijden in sluiten, heeft zonder eenig ongeval kunnen plaats heb ben. Uit het »Hötel Central" hebben de mannen der brandweer echter vrouwen en kinderen zoo uit het bed moeten wegdragen. Persoonlijke ongelukken zijn niet voorgekomen. Da brand is tot het theatergebouw be perkt kunnen worden. Het stoffelijk overschot der bij den brand in hst paleis te Laeken omgekomen gouvernante, mej. Draincourt, is in zulk een toestand teruggevonden, dat van een herkenning geen sprake kon zijn. Naast het verschrompelde lijk vond men een aantal kostbaar heden van verschillenden aard en 2000 francs in goud geld. Blijkbaar heeft de gouvernante, die weldra haar post zou verlaten, hare spaarpenningen willen redden, maar de rook en de vlammen hadden haar inmiddels den terugweg afgesneden. Ook is onder een stoel het »Friesche landschap" van Hobbema, ofschoon zeer beschadigd, teruggevonden. Van de overige vermiste kunstwerken is echter tot dusver niet veel gevonden, maar wel is gebleken, dat, dank zij de hulp van de soldaten, nog een groot deel van 's konings kostbare boekerij behouden is gebleven. Zekere juffrouw S., te Minsk, in Rusland, had onlangs, toen zij uitgenoodigd was eene feestviering bij te wonen, een paar nieuwmodische, lange hand schoenen aangetrokken. Op denzelfden avond ont waarde zij een onaangenaam jeuken aan de armen, maar lette er niet op. Den volgenden morgen zagen echter de handen en de armen van het ongelukkige meisje er zoo barbaarsch uit, dat geneeskundige hulp werd ingeroepen. Men con stateerde bloedvergiftigingverscheidene doctoren stel den pogingen in het werk om de beklagenswaardige juffer te redden, maar alles was tevergeefs. Juffrouw S. stierf een week later na onduldbare pijnen te hebben doorgestaan. Men vermoedt dat het dier, van welks huid de handschoenen gemaakt waren, ten gevolge van pest gestorven is. Dj Argentijnsche republiek besteedt sinds 1888 100,000 pd. st. per jaar aan subsidiën voor den uit voer vaa levend vee en van vleesch in bevroren toestand. Intusschen heeft alleen de uitvoer van schapenvleesch eenige vlucht genomen. Nu heeft de Argentijnsche RegeeriDg nog krasser maatregelen genomen door de aanneming van een wet, waarbij een dividend van 5 pet. wordt gewaarborgd op een kapitaal van 1,600,000 pd. stte plaatsen in ondernemingen voor den uitvoer van vee en vleesch. Te Glasgow hebben'een paar misdadigers, die met den gevangeniswagen vervoerd zouden worden, den politie-agent die hen daarin zou opsluiten, zelf in den wagen gesloten. Juist wilden zij daarop ont snappen, toen een andere veldwachter de deur van het voertuig dicht sloeg, dat daarop naar het hoofd bureau van politie reed, waar de gevangen politie agent verlost werd. De wagen reed daarop met de misdadigers verder, maar toen men ter bestemder plaatse aankwam bleek het dat zij den bodem hadden opgebroken en vier van de onvrijwillige passagiers zich door het gat een uitweg gebaand hadden. Onlangs zou de brandweer te Havanna een »lief- dadigheidsvoorstelling" geven. Men had daartoe een houten gebouw in elkaar getimmerd, dat in brand werd gestoken de blusschers klauterden er met lad ders op en hadden de slangen al in handen, toen, door een defect aan de waterleiding, geen water kon worden verkregen. Eenige pompiers werden zwaar verwond door de vlammen anderen, die van de hoogte sprongen, braken armen en beenenin 't geheel wer den 23 personen zwaar gekwetst en enkelen zijn aan de gevolgen overleden. Het blijkt dus zelfs voor brand weerlieden gevaarlijk om »met vuur te spelen". Het stoffelijk overschot van de keizerin van Brazilië is met groote plechtigheid in de kathedraal te Oporto bijgezet. Behalve door de genoodigde hooge militaire en burgerlijke ambtenaren werd de plechtig heid bijgewoond door de vertegenwoordigers der meeste mogendheden en bovendien door een talrijke menigte nieuwsgierigen, die het cordon der politie verbraken en met den stoet in de kerk doordrongen. Te Berlijn zijn dit jaar op 31 December en 1 Januari door het postkantoor niet minder dan 2,000,000 brieven en kaartjes bezorgd. In 1865 bedroeg dit getal 129,000 stuks, dat in 1875 tot 621,000 en in 1885 tot 1,847,000 gestegen was. Ditmaal waren er bestellers, die in 24 uur ongeveer 6000 stuks aau hun adres bezorgden. Een proces, dat 470 jaren geduurd heeft, werd deze week te Neutra, in Hongarije, ten einde gebracht. Het liep over de nalatenschap van een in 1419 over leden bisschop van Neutra. Zijne bezittiDgen bleven lang in handen van de Turken, maar toen dezen uit het land verdreven werden gingen de erfgenamen van den bisschop elkander de nalatenschap betwisten. Deze bedroeg aanvankelijk ettelijke millioenen, maar door verschillende omstandigheden in den loop der eeuwen, vooral door de proceskosten, viel er thans nog maar 22,000 gulden te verdeelen, die aan 2000 erfgenamen werden toegewezen. Omtrent het verstand van een hond wordt het volgende verhaald Een boer reed van uit Nimes naar Saint-Cézaires. Toen hij op eenigen afstand van het dorp gekomen was, zag hij aan den weg een man, die zich voorover boog en bezig was in de waterplassen op den weg iets te zoeken. Bij onderzoek bleek, dat de man door een gat in zijn zak 14 louis d'or had verloren, die hij voor zijn patroon had geïnd. Slechts één goudstuk had hij overgehouden. De boer riep nu zijn hond en na hem het goudstuk te hebben |laten besnuffdlen, zeide hij»zoek het, zoek het." Da hond begon in het water te zoeken en had weldra de veertien verloren stukken teruggevonden. Laatste en telegraphische berichten. Door burgemeester en wethouders van Middel burg is benoemd tot ambteüaar ter gemeente-secretarie met den titel van commies de heer P. De Veij, thans klerk ter gemeente-secretarie te Ierseke. Berlijn, 8 Jan. De overleden Keizerin zal in het mausoleum te Charlottenburg worden bijgezet naast wijlen Keizer Wilhelm I. In politieke kringen alhier wordt veel gesproken over een mogelijke samenkomst van den Keizer met den President der Fransche republiek. Posterijen. Staat van brieven, verzonden door het postkantoor te Goes, waarvan de geadresseerden op de plaats van bestemming onbekend zijn, over de le helft der maand December 1889. M. De Koeijer, Biezelinge. Van der Kolk, Boskoop. Van Wemeldinge: Wed. Speelman, Leiden. Verzonden geweest naar Amerika: J. Dregge, Grand-Rapids. Van K o 1 ij n s p 1 a a tA. De Klark, Allegan Van Wolfertsdijk: C. Maartense, Goodland. Naar België J. G. Blijswijk, Antwerpen. Naar Engeland: Emilij Edmundts, Londen. Afloop Aanbestedingen en Verkoopingen. Door den notaris Mulock Houwer werd gisteren in het koffiehuis »de Prins van Oraüje" alhier ver kocht a. een pakhuis te Goes aan de Kortevorststraat groot 55 c.A. aan J. De Jonge Jz. te Goes voor/905; b. een woonhuis en erf te Goes aan de Wijngaard straat groot 56 c.A. voor 1130 aan G. Van Riet te Goes; c. een woonhuis en erf te Goes aan de Kortevorst straat groot 91 c.A. voor ƒ640 aan J. Van der Weele te Goes, alles zonder 12% pet. onkosten. Door den notaris Mulock Houwer werd heden te Wolfertsdijk verkocht voor W. Potappel een woon huis, zijnde broodbakkerij, en erf te Wolfertsdijk, sectie A 730, groot 1 A. 76 c.A. aan J. Valkier te Wol fertsdijk voor 2330; en voor mevr. de wed. Lenshoek 2 A. 70 c.A. tuin aldaar aan denzelfde voor 150, behalve 12% pet. onkosten. Verkoopingen en Verpachtingen. Datnm. Plaati. Voorwerpen. Information. 9 Jan., 's-Heer Arendskerke, boomen, Mulock Houwer. 9 Kloosterzande, molen, Thomaea en Gallis Merene. 10 Kapelle, boomen en verp. land, Pilaar. 10 Heinkenezand, houtwaren, De Ronde Bresser. 15 Goes, vendutie, llollmann. 15/16 Jan., Ellewoudsdijk, inboedel en timmer mans-inventaris, J. v. d. Kloes. 17 Ellewoudsdijk, huizen, J. v. d. Kloes. 18 Kolijnsplaat, timmerhout, Noordijke. 24 Kolijnsplaat, woonhuis en erf, Noordijke. 28 Kruiningen, inboedel, Prins. 31 Kruiningen, hofstede en land, Prins. Wemeldinge, hofstede en verp. land, Pilaar. 26/27 Febr., Borsele, inspan, V. d. Kloes. 26 Febr., Kamperland, inspan, Roelof. 27 Ierseke, inspan, Mulock Houwer. 27 Wolfertsdijk, inspan, Pelle. 28 i Zuid-Kraaijert, inspan, Pilaar. 28 Kruiningen, inspan, Prins. 3 Maart, Kapelle, inspan, Mulock Houwer. 5 i Kaltendijke, inspan, Pelle. 5 h Heinkenszand, inspan, De Ronde Bresser. 6 's-IIeerenhoek, inspan, De Ronde Bresser Marktberichten. GOES, 7 Januari 1890. Bij redelijken aanvoer werd er tot genoteerde prijzen vrij wat verkocht. Oude TARWE per hectoliter a Nieuwe TARWE 6,— a 6,80 Nieuwe ROGGE - 4,80 a r 5,10 WINTERGERST - 4,80 a 5,35 ZOMERGERST 4a 4,35 HAVER 2,60 a 3,— KOOKERWTEN 6,50 a 7,50 MESTINGERWTEN - 5,25 a 5,50 BRUINE BOONEN 8,— a 8,25 PAARDENBOONEN 5,10 a 5,25 PLATTE BOONEN 5,10 a 5,25 KARWIJ-ZAAD a WOL, Schapen per 3 K.G. (steen) a BOTER per KG. 1— 1,10 EIEREN per 100 stuks 4,60 a 5, ROTTERDAM, 6 Januari 1890. Daar de aanvoer heden nog zeer onbeteekenend was en ook de meeste koopers hun gewoon wekelijks be zoek nog niet hervat hebben, was de handel zeer onbeduidend en werd dientengevolge besloten nog geen uitvoerig bericht te laten drukken Meelbericht. Tengevolge der feestdagen bleef de omzet onbeduidend, de stemming evenwel vast. Heden was de markt weinig bezocht en werd Meel op vorige prijzen gehouden. Vlas. Gedurende de vorige week is er op het land zeer weinig omgegaan. Heden ter markt bedroeg de aanvoer ruim 32,Ü(JÜ steen, voor een groot gedeelte van inferieure qualiteit, waarvoor niet veel kooplust bestond, zoodat een gedeelte onverkocht bleef. L ij n z a a d weinig aangevoerd, doch overigens on veranderd. Zeeuwsche eieren f6,50 a f6,80 de 100 stuks. Zeeuw sche Ajuin. Heden geen aanvoer we gens de feestdagen. ROTTERDAM, 7 Januari 1890. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 300 vette runderen, 922 magere dito, 181 vette en gras kalveren, 48 biggen. De prijzen waren als volgt: vette Runderen le qual. 80 c., 2e qual. 74 c., 3e qual. 70 c., kalv. lequal 105 c, 2e qual 90 a 95 c., schapen le qual. c., 2e qual. c, alles per kilo. De prijzen der boter waren heden als volgtle qual. f 68, 2e qual. f 54-, 3e qual. f 50, per l/3 kilo 55 a 70 ets. 4-0-jarige Echtvereeniging. 11 Januari a. s. hopen onze ge liefde ouders MATHIJS BRANDT en MARIA WALRAVE hnnne 40-jarige Echtvereeniging te herdenken. Gez. 160 1. Hunne dankbare kinderen en behuwdkinderen. 's-Heer Hendrikskinderen, Januari 1890. Y Heden overleed, in den ouderdom van ruim 60 jaren, onze geliefde echtge noot, vader, behuwd- en grootvader JACQUES EVERS E. 'g-Heer Abtskerke, 6 Januari 1890. Wed. J. EVERSE—Van Weele en kinderen. Al wie iets te vorderen heeft van, verschuldigd is aan of papieren onder zijne berusting mocht hebben betreffende de nalatenschap van Ding. Poelman, op 15 December 1889 te Ierseke overleden, wordt verzocht daarvan opgave of betaling te doen vóór 20 Januari e. k. ten kantore van den Notaris A. GALLIS MERENS te Kapelle. des voormiddags te 10 uren, zal dhr. C. Kievit te Colijnsplaatop het haven plein aldaar, ten overstaan van den Notaris M. NOORDIJKE te Colijnsplaatop 6 maanden crediet verkoopen: bestaande in: Planken, Delen, Latten, Schalen enz. Ta veilen in partijtjes tot ieders gerief. De Notaris PILAAR zal des voor middags te 10% uren, te Kapelle voor den heer M. Remijnse, in een bosch in de Weelmeet, daarna in een bosch aan den Postweg (deze zoo stuksgewijze als la massa) Vervolgens in de herberg bij C. Marousse verpachten voor 6 of 7 jaren: 18 perceelen in Kapelle en Kattendijketer grootte van ruim 15 Hectaren. 's avonds 7 uur, in het logement »de Patrijs" te Colijnsplaatten overstaan van den aldaar gevestigden Notaris M. NOOR DIJKE, van in het zoogenaamde Oostelijk Slop te Colijns plaat, Sectie A no. 183, aankomende de erven J. C. Janse. NB. Een gedeelte der koopsom kan als eerste hypotheek op het perceel gevestigd blijven. De Notaris C. PRINS te Kruiningen zal des voormiddags te 10 uren, ten herberge van de weduwe C. De Jonge te Krui ningen, nagelaten door mejuffrouw de wed. J. Won- dergem aldaar en bestaande in 2 Kabinetten, 2 Bureaux, Chif fonnière, Secretaire, mahoniehou ten en andere Tafels, Stoelen, Porselein, Delftsch en ander Aar dewerk, Veerenbedden met toe- behooren, Spiegels, Schilderijen, Haarden en Kachels, Pendule met Coupes, Lampen, Klokken, Koper-, Tin-, Blik-, Ijzer-, Glas- en Aardewerk, Boeken, Matten en Tapijten, Tafellinnen, Brand kast en hetgeen meer zal worden te voorschijn gebracht. tegen billijken prijs bevattende vier Kamers, twee IMenst- bodenkamers, Keuken, Bergplaats, medegebruik van een Tuin en meer andere gemakken. Adres: bureau van dit blad. in pacht geweest bij J. VERMET Jr., aan komende het Burgerlijk Armbestuur te Goes, gelegen in de gemeente s-Heer- Arendskerke, bewesten Wege, de zooge naamde Slachtweide, groot 1 H. 8322 c.A., kadastraal bekend Sectie H no. 645, 604 en 646, voor den tijd van ZEVEN JAREN. Nadere inlichtingen worden verstrekt door en inschrijvingen worden ingewacht vóór of op Dinsdag 28 Januari e. k., vóór een uur, bij den eerstondergeteekende. Het Burgerlijk Armbestuur voornoemd, J. M. KAKEBEEKE, Voorz. E. VAN DEN BOSCH, Secretaris. Jongens en meisjes van af ongeveer 7 jaar kunnen aan dit onderwijs deelnemen. Abusievelijk wordt verteld dat de onder- geteekende deze stad met ter woon zou verlaten, daar dit echter niet het geval is maar wij ons meer dan ooit op onze zaak hier in Goes toeleggen blijven wij ons steeds aanbevelen tot het maken van prijzen sterk concurreerend. 12 Album Portr. met 2 proeven voor 3, 6 n n 1 Pr»ef 2>~. Ondergeteekende heeft de eer haren stad- en landgenooten te berichten dat zij hare zaak in aan C. J. SMIT heeft overgedaan en be veelt hem met het volste vertrouwen aan, hopende dat hij dezelfde gunst steeds moge hebben, die zij gedurende bijna een halve eeuw heeft mogen genieten. Mij refereerende aan boven staande annonce, beveel ik mijne zaak het geachte publiek aan, hopende door een nette en vlugge bediening mij het ver trouwen dat mijn voorgangers hebben mogen genieten, waardig te maken. Goes, Januari 1890. VERHUISD NAAR DE in Sujetten, Wol, Garen en Band, echte Wanten, Huiles, Gordijnfranjes, Tricotgoederen, Kousen, Korsetten en Kleermakers fournituren.

Goessche Courant | 1890 | | pagina 3