FEUILLETON. OOM HEKMAN. Krabbendljke. Zaterdag jl. hield de handboogschut terij »Bt. Sebastiaan" alhier eenen wedstrijd naar den vasten vogel. 33 schutters behoorende tot 11 veree- nigingen namen er aan deel. Een der zijvogels werd door G. Luijk van «Oefening en Uitspanning" te Hans- weert geschoten, terwijl het M. Rottier van den Brink van Cats, W. P. J. Hopmans van Goes en Wouters van Bergen-op-Zoom gelukte een kal machtig te wor den. De hoofdvogel, de andere zij vogel en de laatste kal bleven tot het einde de prang kronen. De daarop gestelde prijzen, ter waarde van 37,50, werden onder de schutters verloot. Hoewel het ongunstige weer velen weerhouden heeft, aan het feest deel te nemen, was de stemming onder de aanwezigen aller aangenaamst, waartoe zeker in niet geringe mate de medewerking van het fanfarengezelschap «Concordia" alhier het zijne heeft bijgedragen. Bij het opslaan van een kermistent verleende te Bruinisse een 15jarige knaap, die aan vallende ziekte leed, uit liefhebberij eenige hulp, met het nood lottig gevolg dat hij van eene zeer geringe hoogte viel en 20 minuten later een lijk was. Te Zieriksee is Vrijdag brand ontstaan in het kantoor der Zierikseesche Stoombootmaatschappij. De brand schijnt ontstaan te zijn in het benedengedeelte van het perceel, waar mutserds bewaard werden voor het aanmaken der vuren op de booten. Door spoedig aangebrachte hulp der brandweer gelukte het den brand te blusachen vóór hij groote uitbreiding verkregen had. De schade moet echter nog al aanzienlijk zijn. Men schrijft uit BeilenVan onze vroegere dorpsgenooten, die ons in het begin van Maart dezes jaars verlieten om in Noord-Amerika hun geluk te zoeken, komen geen gunstige tijdingen. Het valt hen daar hard tegen, en van de 13 huisgezinnen, pl.m. 90 personen tellende, zijn reeds enkelen naar hunne voormalige woonplaatsen teruggekeerd, terwijl volgens schrijven velen nog zullen volgen. Ongelukkig zijn er onder hen ook nijvere arbeidersgezinnen en meierboeren, aan wie de middelen ontbreken om terug te komen. De zucht om te emigreeren is hier voorgoed uitgedoofd. Het Sociaal Weekblad deelt mede, dat in de Nederlandsche oliefabriek te Delft de proef wordt ge nomen met een arbeidsdag van 8 uren. De diiectie wil het voortbrengingsvermogen der fabriek verboog'n, door van de machioes het meest mogelijke nut te trekken, maar tracht dit doel te bereiken, niet door overwerken van het personeel, maar door een derde ploeg arbeiders naast de bestasnde twee aan te nemeo. Elke ploeg zal dientengevolge per week, met inbegrip van enkele avonduren des Zondags om de vier weken, 49 uur in plaats van 63 hebben te werken. Het is eene voorloopige proefneming. Vrijdag zijn de door de Amsterdamsche com missie voor de uitzending van werklieden naar de Parijsche tentoonstelling gekozen personen naar Frank- rijks hoofdstad vertrokken, onder onmiddellijk geleide van den voorzitter van r Patrimonium", den heer Kater. Van eiken dag is door het comité een program op gemaakt. De tijd is zoo verdeeld, dat al wat Parijs merkwaardigs biedt, bezichtigd zal kunnen worden, zonder aan de tentoonstelling het leeuwendeel te ont houden. Eiken dag ontvangen de reizigers het pro gramma voor dien dag, en ieder is voorzien van een zakboekje en potlood, om aan te teekenen wat zijne aandacht trekt eD wat bij nuttig acht voor het verslag, dat van ieder na afhop der reis wordt verwacht. Uit logen (Neder-Betuwe) meldt menDe wind heeft groote schade toegebracht aan het oofthonderden bectol. appelen en peren zijn afgewaaid, terwijl die welke aan de boomen zijn gebleven veel geleden hQbben. Als men bedenkt dat dit ooft is ingekocht voor 3,50 4 per hectol. naar schatting op den boom, en de afgevallen appelen voor/1,90 aan appelsiroopf ibrieken worden verkocht, dan is het duidelijk: 1889 is vcor den fruitkooper een ODgelukkig jaar. Kapitalen ïijn op de kersen verloren en nu hadden velen gehoopt dat vooral de appelen het go-d zouden maken NOVELLE VAN EMILE E R II A R D. Uit het Hoogduitsch. 16) (Vervolg.) Nadat de beide vriendinnen elkander hare jongste ervaringen hadden medegedeeld, zeide Tonia «Kon ik iets anders denken, dan dat werkelijk een hoog-^re macht mijne wenschsn in vervulling wilde brengen, toen ik door de portretten ontdekte, wie de raadse'achtige reisgenoot van oom Herman geweest was? En nu wist ik meteen, waar ik u vinden kon! De Bodens van den molen zijn de eenige raenschen, waar ge ooit gaat logeeren, ondeugd Er viel dus niet te twijfelen, het nichtje, de zwager, alles kwam overeen en mijn plan stond dus onmiddellijk vast. Met zijn voorkennis kon oom Herman niet meer op uw pad gebracht wordeD, derhalve moest de intrige te hulp geroepen worden t O, mijn heerlijk planIk was er heelemaal op verlekkerd geworden Maar de oude vrijer is zoo achterdochtig en gevat, en. hoewel hij de ware toedracht niet in al bare onderdeelen kan begrijpen, heeft hij toch wel vermoed, dat ik iets met hem voorhad en dat was voldoende om hem tot zulk een gemeene streek zijn toevlucht te doen nemen. Maar nu trek ik mijne handen van hom af en ik geef hem als onverbeterlijk jonggezel op". Elise verzekerde herhaaldelijk, dat zij over het mis lukken van de welgemeende plannen harer vriendin hartelijk blij was, maar zij kon toch niet verzwijgen, dat zij zich aangetrokken gevoelde door de geheele persoonlijkheid van Rauffen, met zijn gelukkige menge ling van sluwheid en trouwhartigheid, zijn humor, die zichzelf dikwerf bespotte en zijoe aristocratische manieren, die zich niettegenstaande zijne zonderling heden, openbaarden. «Maar hem na die onzalige ver wisseling der koffers nog eens terug te zien", aldus Als curiositeit in da sportwereld kan worden gemeld, dat een kleermaker te Leende, die een kunst been heeft, een reisje per tweewieler heeft gemaakt van daar naar Roermond en terug. Het is altijd nog geraden, de bankbiljetten van 25 met zorg na te zien alvorens ze in ontvangst te nemen. De vorige week werd aan de spaarbank te Arnhem een valsch biljet van 25 aangeboden trouwens door iemand, die blijkbaar volkomen te goeder trouw was. Te Stratum, bij EindhoveD, heeft de vrouw van een sigarenmaker haar man drie kinderen cadeau ge daan. Men zegt, dat de man er niet eens blij mee was Te Arnhem verkocht eene boerin aan een slager een varken. Nauwelijks had zij het geld daarvoor in handen, of het varken werd door een der keurmeesters, wegens varkensziekte, afgekeurd en in beslag genomen. Men begrijpt de ontsteltenis van de boerin, toen zij ook het ontvangen geld moest teruggeven. Te De Cocqsdorp, op Tessel, is het een jacht liefhebber gelukt een «CicoDia nigra" of zwarte ooievaar te schieten eene der zeldzaamste verschijningen in onze Nederlandsche vogelenwereld. Hij heeft den vogel ten geschenke gegeven aan «Artis" te Amsterdam. Met zekerheid kan thans worden gemeld, dat in den joigsten storm van de visschersvloot van Urk twee schuiten zijn vergaan zeven personen zijn daarbij verdronkeD, waarvan twee gehuwd waren. Eene dier schuiten werd bevaren door drie broeders. Van de 40 gestrande vaartuigen zijn er twee afge bracht; de overige zijn waarschijnlijk verloren. De opvarenden zijn echter allen gered. Een groot deel der visschersvloot is binnengekomen met groote schade, gebroken zwaarden en sommige zonder i oer. Van ééue schuit is nog niets bekend. Een jongmensch uit het midden van Friesland, die zich aan het onderwijs wijdt en binnen betrekkelijk korten tijd acte voor onderwijzer, voor gymnastiek, voor teekenen en de hoofdacte verwierf, gevoelde grooten lust, om zich ook in het Fransch te bekwamen. Daar hij zeer zuiver en correct viool speelt, is hij met zijn vioolkist naar Brussel getrokkeu, waar hij 's daags zijn taalstudiën doet en 's avonds, voor zijn onderhoud, in het orkest van het Elentheater da viool bi speelt. Ofschoon het bij de veehouders gebruikelijk is %s morgens heel vroeg de koeien te melken, heeft een boer in de nabijheid van Heerenveen met de traditie gebroken. Hij laat des morgens niet voor 8 uur melken, en heeft den melktijd 's avonds vastgesteld op 7 uur. Het resultaat moet zeer gunstig zijn, wat de melk- opbrengst betreft. Boos Queen of beddersDeze koningin der perkplanten draagt haar naam met eere en wie een fraai perk roode rozen verlangt, kan niet beter doea dau het te beplanten met deze, wel niet ni- uwe, maar toch nog niet alg meen gewaardeerde variëtrit. Dj ietwat verandeilijke kleur der bloemen is aanvankelijk scharlaken en gaat over in karmijD, goed afstekende tegen het donkergroen gebladerte. Zij blijft laag, groeit gedrongen en iedere scheut eindigt in een of meer bloemen; aan een kleine struik telde ik in Juni elf gelijktijdig ontloken blopmen, thans (20 Juli) vertoont zij weder een 40tal knoppen. Zij behoort tot de Bourbon rozen en vertoont veel overeenkomst met de S. de la Malmaison; haar bloemen zijn kleiner, doch verschij nen in nog grooter aantal en lijden veel minder in regenachtige zomers. Als stamroos is zij evenzeer aan te bevelenheeft men haar in potten, dan ontlu ken haar bloemen soms nog in December in de gematigde koude kast. Neder l. Tuinbouwbl Op de internationale sporttentoonstelling te K°u- len is de Nederlandsche Sport bekroond geworden met de gouden medaille. Vo'gens de Univers is te Lourdes een meisje, dat twee jaar blind was, ziende geworden een kreupele uit Chartres kon na een bezoek aan de grot weer flink loopen. besloot zij, «dat zou voor mij even pijnlijk zijn geweest als het hem blijkbaar teg-mstaat. Laat daarom de zaak liever rusten, geef hem geen nadere opheldering omtrent zijne reisgenoot, hii zal haar gauw genoeg vergeten zijn." «En da koffers dan «De zijne zal hem anoniem worden toegezonden en den mijnen mag bij, wat mij betreft, vernietigen." Tonia dacht opeens aan haar broeder en begon hardop te lachen. «Kindlief, ge zult uw noodlot niet kunnen ontgaan. Mijn broeder trekt met uw koffir van huis tot huis, van dorp tot dorp en hij heeft gezworen liever er mede ten verderve te gaan dan onverrichter zake terug te beeren. Deze twintigjarige luitenant is ontzettend be slist in zijne handelingen. Dezen morgen deed hij mij de zotste voorstellen omtrent een aardig kamermeisje, waarop hij verliefd geworden was. Om hem kwijt te raken heb ik hem do voorwaarde gesteld, dat hij de reisgenoot van oom Herman zou opsporen. Ik had hoop, dat ik intusschen de geheele zaak tot een goed einde zou hebben gebracht." «Ik moet u nog eene bekentenis doen" verklaarde Elise op onrustigen toon «n zij vertelde aan hare vriendin, welke comedie Myra tegenover Tonia's broeder had gespeeld. «Nu ben ik toch overtuigd, dat oom Herman wer kelijk voor u bestemd is, Liesje", riep Tenia, wier lieveliogswensch gaarne met hare overtuiging overeen stemde, »ge moogt het goedvinden of Dist, de zonder linge draden voeren toch allen blijkbaar naar hetzelfde doel. Ook zonder mijn toedoen zal de z*ak in vervulling komen." Het toeval spon inderdaad ijverig voort aan de fijne draden van het net, waarin oom Herman zijne vrijheid zou moeten laten. Alleen was het niet voor Tonia weggelegd de rol van Klotho te spelen, maar v/el voor de vijftienjarige Myra. Terwijl Rauffen m zijn vuistje lachte en dacht aan de intriges van zijne nicht te ontsnappen, liep hij recht toe recht aan in den val Bjkomende omstan digheden verhoogden de belangrijkheid van de daad zaken en daarom is het noodig nog even tot den Do Amstardamnchö politie had vermoeden, dat Hon Hon, de persoon die een crediet-instelliog aldaar voor 25,000 oplichtte, zich te Parijs bevond en ver zocht de politie aldaar een onderzoek in te stellen. Men vond zijn spoor en in een hotel een valies met linnen en kleederen. Hon Hon had echter twee dagen te voren dat logement verlaten, maar is zeer waar schijnlijk nog te Parijs. Bij J. Boshuizen, landbouwer en veehouder op de boerderij Willemshoeve, eigendom van Z. M. den Koning te Soestdijk, staat een stuk land met knollen van zeldzame grootte. Onlangs waren er enkele ge plukt een daarvan had de onbekende plukker laten liggendeze knol had een middellijn van 22 c.M. en eene hoogte van 15 c.M.; het gewicht was 4 kilogram. Het zijn geen zoogenaamde Arabische knol len of koolrapen, maar de gewone inlandsche witte knollen. De eigenaar verwacht bij het rooien nog grootere aan te treffen. Op Donderdag 12 September e. k. zal de eerst® pleiziertrein van Nederland naar Parijs loopen. Te Brakel heeft een hevige vechtpartij plaats gehad tusschen militairen uit Loevestein en dorpelin gen. Twee der militairen zijn gevat en door de po litie geboeid naar het fort gebracht. Proces-verbaal is van het voorgevallene opgemaakt. Van beide zijden weiden verwondingen toegebracht. De stad Sachsenberg in het vorstendom Wal deck werd eenige dagen geleden door een ontzettenden brand geteisterd. De helft der stad, waaronder het raadhuis, werd eene prooi der vlammen. Honderd gezinnen zijn zonder dak en verkeeren in den ellen- digsten toestand. Er heeft zich te Sachsenberg eene commissie gevormd, welke een beroep doet op de lief dadigheid, ook van onze landgenooten. H. M. onze Koningin heeft eene aanzienlijke gift aan de commissie doen toekomen. Volgens Truth is het thans alles koek en ei tusschen Keizer Wilhelm en het Hof van St. James. De Prins van Wales heeft beloofd op de terugreis van Kopenhagen naar Berlijn te komen en zijn zoon zal de manoeuvres iu Hannover bijwonen. De bepaling, die Keizerin Friedrich dwong in Duitschland te wonen, is opgehevenzij zal mogen verblijven waar zij wil en slechts 3 of 4 maanden in Duitschland moeten doorbrengen. De Keizerin gaf haar zoon al de papieren van zijn vader met inbegrip van het dagboek. Donderdag heeft de Louisville Nashville-spoor- wegmaatschappij hare nieuwe lijn van Knoxville naar Cumberlandgap geopendongelukkerwijze ontspoorde de eerste trein, waardoor drie reizigers gedood en 49 gewond werden onder welke vele doodelijk. ZijU gaat een reis om de wereld doen, mijnheer HijJa, juffrouw. ZijEn belooft u me, uit elk land dat u bezoekt, mij een brief te schrijven HijBeloven O, u weet niet, hoe ik dat voorrecht op prijs stel. Doet het u zooveel genoegen, iets van mij te hooren ZijZeker Ik verzamel vreemde postzegels, ziet ge Een geheimzinnig geval. Een 25jarig jonk man ging door de rue Condillac te Bordeaux toen uit een straatje een man te voorschijn schoot, die zich op hem wierp en hem een messteek in den rug toebracht, terwijl het joDgmensch een kreet slakende ineenzeeg. Twee of drie voorbijgangers snelden ter hulp toen een landauer kwam aanrijden waaruit twee mannen stapten, die den gewoude opnamen en met hem wegreden. Noch van den landauer, noch van het slachtoffer, noch van de moordenaars is sedert eenig spoor ont dekt. De geheele veiligheidspolitie is op de been om deze geheimzinnige zaak te doorgronden. Voor een Fransch rechter het is een Duitsch blad waaraan 't verhaal ontleend is staat een man terecht, aangeklaag'd van gewelddadig verzet tegen de openbare macht. Tevergeefs beroept de man zich, om het hart des rechters te vermurwen, op zijne vrouw vorigen avond terug te keeren. Rauff n was evenzeer humoristisch als zwaarmoedig, en de eene eigenschap kwam als het ware de andere te hulp. De humor kruidde vriendelijk de zwaarmoe digheid en deze at brommende met den humor. Op dien ongeluksavond, na de ontdekking der koffu*- vei wisseling, had de humor Rauffm totaal verlaten. Het meest noodzakelijke had hij voor den nacht ge leend en zoo stond hij misnoegd voor zijn bed en bekeek met zekeren argwaan de plaats, waar hij rust zou vinden, toen hij, zooals hierboven reeds gezegd is, een briefje ontving van zijne nicht met de uit nood iging haar morgen op een roeitochtje te vergezellen. «Die kleine vleister; wat zou ze nu weer in haar schild voeren vroeg hij en hij herinnerde zich dien eigenaardigen blik iu haar oogen bij het afscheid nemen. Hij stemde echter schijnbaar met bereidwillig heid toe. Vervolgens sprak Raulfen evenals eertijds de Saksische afgevaardigde: «Ik ken de voornemens der regeering niet, maar ik keur ze toch af" en hij nam daarop zijne maatregelen. Haar ijver had Tonia onvoorzichtig en hare uitnoodiging verdacht gemaakt. Onmiddellijk schreef Rauffen aan zijn vriend von Boden op den molen, wiens landgoed hij zich door den zonderlingen naam herinnerde. Van overvallingen en verrassingen hield Ratiffm niet; hij vond het aan genamer verwacht te worden, opdat de wijn de be hoorlijke temperatuur zou hebban, de soep niet te dun zou zijn en hij op het gelaat van de gastvrouw geen aDgstig vragenden blik zou lezen. Da gedachte, dat hij Tonia had beetgenomen en het haar iu sluwheid had afgewonnen, maakte hem bij zonder vroolijk; de humor keerde terug, kruidde de zwaarmoedigheid weêr en de, anders altijd door de geheele wereld «verlatene" of «gepijnigde", legde zich, met een zakdoek als nachtmuts om het kale hoofd gebonden, in tevreden stemming op het zooeven met argwaan beschouwde bed. «Als je niet zoon slimme vogel was, Hermantje, zou je al lang te gronde gegaan zijn, door de streken van het intrigeerende menschdom en omdat je nu een maal voor het ongeluk bent geboren". 6» vier kinderen, die onverzorgd znllen zijn, wanneer hij tot gevangenisstraf wordt veroordeeld. De rechter zegt, dat dit niet tot verschooning kan strekken. Daar krijgt de beklaagde plotseling een inval: «Ik heb aan den Eiffeltoren gewerkt", begint hij. Aan den Eiffeltoren Zijt gij een van de werklieden, die door hun arbeid hebben bijgedragen tot oprichting van dit monument onzer grootheid Dit is eene verzachtende omstandigheid, die in aanmerking zal worden genomen. De man werd veroordeeld tot een franc boete. Had hij met den schrijver der «Haagsche Omtrek ken" te doen gehad, zeker ware hij er niet zoo goed afgekomen. De Parijsche mode heeft een nieuwe dwaasheid bedacht. De Parijzenaars hebben thans al afzonder lijk kleermakers voor hun geliefde honden Tot dusverre gebruikte men voor de honden vaak zeer elegante rug kleedjes, die men de lieve hondjes bij slecht weer aan deed, thans ziet men honden met regenmanteltjes en overschoenen Op het graf van den beroemden toonkunstenaar R. Wagner heeft de Duitsche keizer een lauwerkrans gelegd met het opschrift: «Ik weet uwe werken en dat gij den naam hebt dat gij leeft en gij zijt dood". (Openb. 3 4De Beichsbote staat voor de juistheid van dit bericht in. De Hollandsche veekoopers te Londen zullen den len September, den dag, waarop de markten van Engeland voor ons vee zullen geopend worden, des morgens te 3 uren in optocht, met muziek voorop, naar de «Metropolitan Cattle-market", te Islington, marcheeren en aldus de bevrijding van de belemme ringen van onzen veehandel op Engeland feestelijk herdenken. De uitvinder van het kruit zonder rook is niet, zooals eerst vele Duitsche bladen melddeD, professor Scheibier, die slechts proeven nam met dat kruit, maar de generaal majoor Küster, directeur van de kruitfabriek te Spandau. Küster is door den Keizer in rang bevorderd en heeft een geschenk van 50,000 mark ontvangen. Prof. Scheibier is wegens zijne onderzoekingen tot geheim Regeeringsraad benoemd. Slim aangelegd. Een winkelier te Altenburg kwam onlangs tot de treurige ervaring, dat iemand, in het huis waar hij woonde, hem des nachts bestal en die persoon in het bezit van een tweeden sleutel van zijn winkel moest zijn. Toen alle pogingen om op het spoor van den dief te komen, vruchteloos bleken, strooide de winkelier, die drogist van zijn vak was, op zekeren avond op de plekken waar de dief moest loopen, blauwsel en den volgenden morgen kon hij op zijn doode gemak de blauwe sporen van den ontvreemder volgen. Deze bleek een werkman aaa een fabriek te zijn, die reeds in het bezit van een heel aardig pakhuisje van ge stolen voorwerpen werd gevonden. Te Ratibor, in Pruisisch-Silezië, zal binnenkort een waar monster-proces worden behandeld. De be schuldigden zijn 66 zich noemende agenten van land verhuizing en hunne handlangers, waarvan er zeer velen reeds lang in preventieve hechtenis zitten. De akte van beschuldiging is een boekdeel in groot for maat van ruim 200 bladzijden druks. De inhoud komt in hoofdzaak hierop neder, dat de beschuldigden op de schandelijkste wijze, deels onder valsche voor spiegeling, deels door list en geweld, een aantal per sonen hebben aangedreven tot landverhuizing. Welke kunstgrepen hiertoe gebezigd wei den, is onder anderen gebleken uit de inbeslagneming van 189 brieven en 146 telegrammen. Behalve deze en eenige andere stuk ken moeten er ten processe nog 439 verklaringen van buitenlandsche getuigen worden voorgelezen en 377 getuigen worden gehoord, zoodat de behandeling der zaak wel lang zal duren. Een practische courant. Aan het hoofd van een Amerikaansch blad stond dezer dagen, met vette letters, te lezen: «Aan onze geachte lezers! Daar Deze zelfverheerlijking deed dienst als kussen, het voetbad en het sodawater waren bijna overbodig ge worden, hij sliep heerlijk en ontwaakte met het aan gename bewustzijn, aaa een valstrik ontsnapt te zijn en in het vooruitzicht van een genoegelijken dag bij zijn ouden kameraad door te brengen. Om het aangename aan het nuttige te paren be sloot hij te paard te gaan. Ia zijn jeugd was hij een stout ruiter geweest, paardendressuur en paardenhandel waren nog altijd zijne lieveliogsbezigheden. Naarmate zijne jaren en ook zijn gewicht toenamen was hij wat kalmer geworden en het wilde rijden had hij laten varen, maar toch oefende hij zich dagelijks, bereed zijne paarden zelf en beschouwde hij onder de vele bezwaren, die zich tegen zijne reis voordeden, het ge mis van zijn dagelijksch ritje als een der voornaamste. Aan huurpaarden zou in Zwitserland, waar evenveel vierbeenige als tweebeenige toeristen gevonden worden, wel geen gebrek zijn en uit de verschillende adressen, die men hem gaf, koos hij dat, hetwelk men hem het minst had aangeprezen, want bij de andere was hij bang voor een valstrik. Op dezelfde wijze gedroeg hij zich tegenover den paardenverhuurder. De stal bood een rijke schakeering tusschen het eenvoudige muildier en het eigen paard van hare majesteit keizerin Eugénie. Als zoodanig werd den ouden cavalerist namelijk een paard getoond met vier gebroken pooten, een langen doorgebogen rug, stijve schouders, een zwanenhals, een overvloed van manen en een onmogelijk dikken staart. «Ik moet me zeer vergissen als ik dien knol niet reeds bij Renz heb ontmoet", dacht Rauffen en als een onnoozele knaap vroeg hij«Waarvoor wordt dit mooie paard gebruikt!" «O, het is zeer gewild bij de dames, die erop zitten als op een schommel. Vooral de Eogelsche dames geven er de voorkeur aan, maar ook voor oudere heeren, die een kalm paard wenschen, is Lili zeer geschikt. Ik kan het u zeer aanbevelen «Houd je wijsheid maar voor je en geef mij dien knol, die daar ginds in den hoek staat," sprak Rauffen kort en bondig. (Wordt vervolgd.)

Goessche Courant | 1889 | | pagina 2