FIJNE TOILETZEEP. BEURS- KIM M.UUiTBUimilTUV 7n6 ADVERTENTIEN. DOET TE WETEN: Een WOONHUIS, SCHUUR en WAGENHUIS ERF en gedeeltelijk Tiendrrij BOUW- en WEILAHD, Een FLORISSANTE ZAAK Stempel J. J. CEULEN, Middelburg. Romantisch, Een net gekleed man van ongeveer vijf-en-twintig jaren vervoegde zich Vrijdag bij den commissaris van politie Tardiff te Belleville. »Ik ben Charles Polusignon", zeide hij, «en ik verzoek u de ophelderingen aan te hooren, welke ik u zal geven omtrent een diefstal in Algiers, waarvan ik word beschuldigd." «Gij komt juist van pas," antwoordde de commissaris, «ik ben zoo even belast met uwe opsporing." «Eindelijk dan", riep Polusignon uit, «eindelijk wil men mij dan toch aanhooren? Ik heb mij bij de agenten aangemeld, bij de rechterlijke macht, ben een stuk of vijf commissarissen gaan opzoeken, doch steeds weigerde men mij in 't verhoor te nemen. Ik weet, dat men mij de beschuldiging naar 't hoofd heeft geworpen, dat ik tien duizend francs zou hebben ontstolen aan mevrouw X, te Algiers. Dat is niet zoo! »Gij weet, dat ik uit een eerbare familie afstam. Met mijn negende jaar was men verplicht mij in een verbeterhuis op te sluiten, waar ik tot aan mijn achttiende jaar verbleef. Toen ik 't huis eindelijk verliet, was ik al verscheidene malen wegens diefstal veroordeeld. Ik werd bij een discipline-regiment ingelijfd en vertrok naar Algiers, werd daar opgemerkt door een dokter, den heer X die mij in zijn dienst en tot zijn secretaris nam en mij eindelijk zijne vrouw moest afstaan; ik werd de minnaar van de lieve ega. Dit stuitte mij eigenlijk wel iets tegen de borst; 't begon mij ten laatste te vervelen, tot ik eindelijk mevrouw X. vertelde, dat ik ging trouwen. »Neen," riep zij uit, »niet hier. Ik zou te ongelukkig zijn." Zij ledigde de cassette van haar echtgenoot, gaf mij eenige bank biljetten, die ik niet eens telde, en nam afscheid van mij met de woorden: «Keer terug naar Frankrijk; dat zal mij aangenamer zijn en ik zal er minder door lijden." «Te Parijs teruggekeerd, deed ik daar een schitterend huwelijk. Ik was zoo overtuigd van mijne onschuld, dat ik op klaarlichten dag de zaken met den notaris mijner vrouw heb in orde gemaakt; ja, ik heb mij nooit verborgen gehouden. En nu. mijnheer de com missaris, neem die maatregelen, welke gij noodig acht". En de commissaris zette den edelaardiger) jongeling achter slot en grendel. Zoo is het einde van dezen roman! Onder den indruk. Onlangs werd gemeld, hoe in een schouwburg te Birmingham, een matroos, die een gewaanden kameraad op het tooneel zag mishandelen, zich met de zaak bemoeide en thans worden wederom twee dergelijke stukjes door Engelsche bladen mede gedeeld. In den schouwburg te Chester werd, in een melo drama, eene jonge vrouw door haar man op het tooneel op schandelijke wijze bejegend, toen men eens klaps in het parterre luid hoorde schelden. Een matroos kon er door de andere toeschouwers niet van worden teruggehouden om de onschuldige vrouw te gaan bij staan. Hij klouterde in de loges onder het geroep «Laat je dat meisje met rust, gemeena smeerlap!" en was op het punt om op het tooneel te springen, toon men hem eindelijk met de grootste moeite in bedwang wist te houden. In den «Standard"-schouwburg te Londen werd dezer dagen een stuk opgevoerd, waarin een schurk een man, die door een politie-agent werd gearresteerd, van een misdaad beschuldigde, die hij zelf had gepleegd. Eensklaps weerklonk op de galerij een krachtige zee- mansvioek. Een matroos leunde over den rand er van heen en schreeuwde: «De vent liegt, dat hij zwart wordt! Hij heeft het zelf gedaan! Ik heb het met mijn eigen oogen gezien! Zoo'n lage schurk!" Een twintigtal Duitsche knapen in een dorpje even over de grens zoo wordt uit Vlodrop aan De N. Koer. bericht hadden 't in de school verbruid, en kregen daarvoor een welverdiende straf. De meester, een vyand van slaan, liet hen liever een uur straf- peieton loopen. Met het verbolgenste gezicht ter wereld reikte de meester ieder dei- knapen het noodige geld uit, orn drie kilo meel op Hollandsch grondgebied te halen, en zond hen met een barschen groet op weg. Na verloop van anderhalf uur hadden de leerlingen den strafmarsch gemaakt en deponeerde ieder zijn drie kilo bij meester rondom den lessenaar. Toen lachte de meester, want hij had niet alleen de jongens gestraft, maar zelfs 20 maal */2 mark of 40 mark verdiend. Dien man moet .Bismarck minister van financiën maken. Een bereisd Chineesch mandarijn, die onlangs aan i zijne landgenooten zijne indrukken van de westersche I wereld mededeelde, was ten hoogste verbaasd over de behandeling van de vrouw in Europa. Dat men man en vrouw in het openbaar gearmd kon zien loopen, was iets, dat hij onbegrijpelijk vermakelijk vond «En niemand lacht er daar orn", zegt hij «zelfs als een echtgenoot een of andere huiselijke bezigheid verricht, terwijl zijne vrouw toeziet, zal niemand hen uitlachen". Volkomen onbegrijpelijk was het hem ook, dat mannen voor vrouwen uit den weg gaan of stil blijven staan om haar door te laten, alsook een reeks van beleefd heidsvormen. Zoo kon hij, die gewoon was te zien, dat eerst als de mannen gedaan hadden met eten, de vrouwen mochten beginnen, zich niet verklaren, waarom in 't Westen de mannen bij een maaltijd moeten wachten tot de vrouwen gezeten zijn. «Westersche vrouwen", schrijft hij verder, «hebben zonderlinge begrippen omtrent kleeding en voorkomen. Zij houden van een slank, samengeperst middel en de meesten hebben een vlechtwerk onder haar kleed, dat als eene verfraaiing wordt aangemerkt. «AJs eene vrouw slecht van gezicht is, draagt zij in 't openbaar een bril en zelfs jonge meisjes loopen dus uitgedost op straat, zonder dat iemand er iets vreemd in vindt. Maar het zonderlingste is nog, dat dames, die aan het hof hare opwachting gaan maken, een naakten hals als een bewijs van eerbied beschouwen". Zonderlinger nog zijn de danspartijen. De gastheer wijst aan, welke partners bij elkaar hooren. Zij grijpen elkaar vervolgens met beide armen en beginnen te loopen, te huppelen en te springen, dat ieder ander er zijne zinnen bij zou verliezen. Avontuur met luipaarden. Wilde dieren hebben zich dit jaar meer dan in vorige jaren vertoond in de westelijke streken van Bechuanaland. Behalve twee leeuwen, die luitenant St. Swinten het geluk had te dooden, in de nabijheid van Genesar, werden er op andere plaatsen nog meer gezien. Thans verneemt de Volksstem van den heer Alf. W. Reader van een koenen en goedgeslaagden aanval op een luipaard, op drie uur afstand van zijn hoeve nabij Mosita. De oude heer Reinecke was naar buiten gereden, vergezeld van vele bonden, maar met geen andere wapens dan een revolver met twee patronen, toen bij plotseling zekere onrust onder zijne schapen bemerkte, en naar de plek reed, waar zij graasden, om de oorzaak daarvan op te sporen. Hij was nauwelijks in hunne nabijheid aangekomen, toen zijne houden een boscbje inliepen en daaruit een paar luipaarden verjoegen. Een er van kroop weg, en is spuorloos verdwenen, de andere echter werd door de honden onningd. Reinecke had een der patronen afgevuurd op het vluchtende dier, doch zonder gevolg, en stuurde nu zijn overblijvende kogel op het kruipende luipaard af, maar miste opnieuw, daar zijn paard geweldig te keer ging. Hij nam daarop zijn stijgbeugel en sloeg keer op keer naar het dier, dat niet op hem springen kon, daar de honden het vasthielden. Ten laatste raakte Reinecke den kop van den luipaard en sloeg hem morsdood. Het was een vrouwtje, met eene afmeting van neus tot staart van zeven voet, en was, zooals de boer beweert, veel kleiner dan degene, die ontsnapte. K e r k n i e u w fs. In de Maandag avond gehouden vergadering van het Kiescollege der Herv. Gem. te Zierikzee, zijn met bijna algemeene stemmen herkozen de aftredende Ouderlingen, de heeren C. J. van den Bout, F. J. Vorstheuvel Labrand en Dr. H. M. Moll; terwijl ook met bijna algemeene stemmen herkozen werden de aftredende Diakenen, de heeren M. Boogaart, J. E. van den Bout en F. C, van der Vliet. PRIJZEN DER EFFECTEN TE AMSTERDAM den 1 April 1889. Nederland, Werkelijke Schuld 2'/a dito dito 3 dito dito 3'/a dito dito 1878 4 Premie-Leening Stad Rotterdam 3 België, dito Stad Antw. '87 2'/a Spanje, Obligatiën Buitenl. '1869/70 4 dito dito 1876 2 Portugal, dito Buitenl. '1853/84 3 Rusland, Obl. Dope 8f Co. 1759/1815 Cert. Inschr. 6e S. 1855 Obligatiën 1866 1000 dito 1860 2e L. Obl.-Leen. 1867/69 Staatsleening 1866 Oostenrijk, Obligatiën in papier dito dito dito in Zilver dito dito dito in Goud Staatsleening 1864 Inschrijving Obl. Aig. Schuld 1865 Obligatiën Lond. 1865 dito 1851 5 5 100 4'/a Italië, Turkije, Brazilië, Mexico, Rusland, Groote Spoorw.-Maatsc.h. Aand. 5 Baltische Spoorw. Aand. Jeles Griasi Obligatiën Orel-Vitebsk Obligatiën Poti Tiflis Obligation 1000. Oostenrijk, Fransch-Oost. Sp. Oblig. Italië, Zuid Ital.-Spoorw. Obligatiën Amerika, Illin. Cert, van Aandeel pCt. 765/ 6 9"s/i. 10113/,» 106 88 491/a 65I/8 102'/a J» 9/i« 402"/le 99''/ie 907/8 158 69>/8 69 7/i« 6915/ e 705/8 92 '/8 4511/% 90i/* 833/,6 40238 40 4229/18 98 J/j 101 '/a 4027/|, 793/4 597/8 407 PRIJZEN VAN COUPONS. Oostenr. in papier f 20.82'/, Russen in Z. R. f 1,26 dito in zilver - 20,82 </a 1 Amerik. Dollars - 2,45 Div. Eng. per - 44,52'/, Papier - ROTTERDAM, 4 April 188 9. Jarige Tarwe. Wéinig aangevoerd, tot onver anderde prijzen. Puike Zeeuwsche f 8,75 a f 9, Mindere- 8,25 x> - 8,70 Nieuwe. Flauw, 10 a 20 cent lager. Puike Zeeuwschef 6,75 f 7, Mindere- 6,- 6,60 Rogge. Flauw. Puike Zeeuwsche5,10 a f 5,40 Mindere- 4,50 - 5, Gerst. Winter- in de puike soorten onveranderd, mindere 15 cent Jager, f 3,60 a f 4,50. Zomer-. Traag, 25 cent lager, f 3.25 a f 4,20. Haver. Prijshoudend, f 2,a f 3,60. Blauwe Erwten. Onveranderd, f 7,50 a f 8,50. Bruine Boonen. Prijshoudend. Puike Zeeuwsche f 12,75 a f 43,75 Mindere- 9,- 12,50 Witte Boonen. Lager afgegeven. Puike Zeeuwschef 9,50 a f 10,50 Mindere - 6,— - 9, Paardenboonen. Onveranderd, f 5,50 a 6,40. Mijn danK aan allendie mij onlangs aangename blijken van belangstelling gaven. J. D. STETTEROGGE. Zierikzee, 1 April 1889. Het DAGELIJKSGH BESTUUR van het WATERSCHAP SCHOUWEN, Gelet op Artt. 29 en 30 van het Reglement op het Bestuur van genoemd Waterschap, 4°. Dat de jLSjst der Stemgerechtigden door genoemd Bestuur heden is opgemaakt; 2°. dat die Lijst van af 1 April gedurende 44 dagen ter lezing zal worden riedergelegd in hec Lokaal van het Waterschap Schouwen ('s Landskamer) te Zierikzee en in de Gemeentekamers van al de Gemeenten in de eilanden Schouwen en Duiveland; 3°. dat van af heden afdrukken van die lijst verkrijg baar zullen zijn ten Kantore van den Ontvanger- Griffier te Zierikzee, tegen betaling van cent per exemplaar. Zierikzee, 30 Maart 4889. Het Dngelijksch Bestuur voornoemd, A. J. F. FOKKER, Voorzitter. C. VAN DER VLIET Dz., Ontv.-Griffier. De Notaris Mr. J. MOOLENBURGiï te Zierikzee zalten verzoeke van S. STOEL en Joh.a C.A STOEL te Serooskerkeop Woensdag IO April 1889, 's voormiddags 11 ure, in de herberg van L. Hanse te Serooskerke, publiek verkoopen te Serooskerke met 9 Heet. 78 Ares 44 Cent. in de Gemeenten Serooskerke en Haamstede. Nader bij verkoopboekjes in perceelen te omschrijven. In een der Provincie-steden van Zeeland wordt te koop aangeboden in Kruidenierswaren cn Cedistilleerd cn aanverwante artikelen. Adres letter KB, Bureau Zierikzeesche Courant. Gnimanve p. stuk 15ct.doosjesvan3st.40ct. Chinois 25 70 Mede verkrijgbaar bij de Heeren A. M. E, VAN DISHOECK en A. C. DE MOOiJ, Zierikzee.

Goessche Courant | 1889 | | pagina 3