'iele predikanten hebben recht zich te beklagen. Of het geringe loon voor u een overwegend bezwaar moet zijn, hangt voor een gedeelte af van de eischen die gij aan het leven stelt: of gij met een bescheiden deel kunt tevreden zijD. En voorts, zijn er onder u geen, wier ouders bemiddeld genoeg zijn, om u in staat te stellen, ook een slecht bezoldigd ambt te be- geeren Hoewel vroeger de traktementen nog kleiner waren, was het aantal der in de theologie studeerenden toch grooter. Dat thans hun getal zoo gering is, is groo- tendeels het gevolg van den twijfel en de ongewisheid op godsdienstig gebied van vele ouders, van de ver slapping van het kerkelijk leven in menigen kring, van de groote verdeeldheid in vele gemeenten. Dit is het ernstigste bezwaar. Met name ziet het er niet aan trekkelijk uit in de Ned. Herv. Kerk evangeliedienaar te z»jn. Voor jongelieden, zoowel van rechtzinnige, ais van vrijzinnige richting, is dit thans veel moeilijker dan vroeger. Wat mij do volle vrijmoedigheid geeft, u, ondanks de onzekerheid harer toekomst, toe te roepenWaagt het, toch naar dat ambt te staan is de overtuiging, dat, al mochten zich wellicht de thans bestaande kerkgenootschappen splitsen, en hunne leden zich weder in allerlei groepen verepnigen, «r steeds mannen noodig zullen zijn, die het Evangelie prediken en kinderen onderwijzen; zoodat een knaap van goeden aanleg, van ernst, en lust in dien arbeid, steeds een passenden werkkring en daarmede zijn levensonderhoud vinden zal. Er behoort vertrouwen toe; maar dit is niet ongegrond. De zaak is het waard, de behoefte van het volk en de schoonheid der taak roepen. Mits in uwe ziel ernst is, liefde voor het goede, afkeer van zonde, mits gij in God gelooft en het gebed u niet vreemd is al bestaat dit alles pas in jongensvormen in u, het zal wel dieper en krachtiger worden dan is het geen dwaas waagwerk, den weg op te gaan, die tot de predikantsbetrekking voert". Te Amsterdam is geslaagd bij het 2e natuur kundig examen de heer D. Stigter. Vrijdag 27 dezer werd te Scharpenisse de le vergadering in 1888 gehouden der afdeeling Tolen van het N. O. G. Na het openen der vergadering werd de leiding opgedragen aan den eere-voorzitter mr. L. A. Byban, arrond. schoolopziener. Onder de huishoude lijke zaken kwam o. a. voor de stemming voor een lid van 't hoofdbestuur, t»r voorziening in de vacature, oatstaan door het overlijden des heeren J. H. Slargen, waarbij alle stemmen uitgebracht werden op den heer Wendel, directeur vaa 's Rijks kweekschool te Middel burg. Verder werd er bepaald, dat de districtsverga dering op 6 Juli a. s. te Tolen zal gehouden worden. Op de agenda waren aangegeven als punten van be handelingDe Pythagorische lestentafel en de Histo rische roman. Het le punt werd ingeleid door den heer Van Lan- geraad van St.-Maartensdijk. Spreker bewees door middel dezer restentafel 't Bi- nomium van Newton en wees in verband hiermede op een paar verrassende eigenschappen der binominal coëfficenton en exponenten. Het 2e punt werd ingeleid door den heer Van Rooijen van Poortvliet. Da inleider besprak achtereenvolgens de eischen, waaraan eea historische roman dient te voldoen, de bezwaren, waarmee de schrijver te kampen heeft, enkele historische romans en romanschrijvers, eeie vergelijking met andere romans, en gaf ten slotte «enige opmerkingen, in varband met zijn onderwerp. Zijne voordracht kenmerkte zich door helderheid en gaf blijk van nauwgozette studie. Nadat nog eene algemeen® discussie gevoerd werd over eeaige locale en algemeene onderwijsbelangen, werd de vergadering op de gebruikelijke wijze gesloten. (N. B. Ct.) Landbouw en Veeteelt. Woensdag wordt per Admiraal de Ruyter" alhier verwacht een Noord-HoIIandsche stier voor reketing van den heer J. M. Kakebeeke, de vorige week door dhr. E. Van den Bosch in Noord Holland aange kocht. Deze stier sArabi Pacha" is een zoon van den beroemden stier van dien naam N^d. Rundveestamboek no. 294, in 1884 door de Bjemster Veefokkerij Ver- eeniging van d n heer Bauduin gekocht voor de som vam 1500 gulden; de moeder uPyper" Ned. Rund veestamboek no. 1665 gaf in de weide zonder ander bijvoeder 34 liters melk, en maakte deel uit vau de inzending van 12 melkkoeien door genoemde ver- «eniging uitgezocht, die als collectie op de tentoon stelling der HoIIandsche Maatschappij van Landbouw te Purmerend in 1885 t>ter opluisteringingezonden met de gouden medaille bekroond werd. Zonder twijfel zal dit dier ook op de aanstaande tentoonstelling te Goes «en goed figuur maken. Rechtszaken. Het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft bij Zater dag gewezen arresten bevestigd: het vonnis der rechtbank te Middelburg, waarbij twee arbeiders uit Krabbendijke veroordeeld zijn ieder tot 7 dagen gevangenisstraf wegens mishandeling het vonnis der rechtbank te Zieriksee, waarbij twee personen uit Haamstede ieder veroordeeld zijn tot 2 maanden gevangenisstraf ter zake van mishandeling van drie arbeiders uit Renesse. Het Hof heeft vervolgens vernietigd het vonnis der rechtbank te Middelburg, waarbij de directeur der Mid- delburgsche boterfabriek vrijgesproken werd van het opzettelijk onrechtmatig gebruik maken va» een han delsmerk waarop een ander recht had. Het Hof heeft, in deze opnieuw rechtdoende, den bekl. schuldig ver klaard en hem veroordeeld in eene boete van 300. Door da Arrond.-Rechtb. te Middelburg is in de zitting van heden veroordeeld A. K., 47 j., te Wisse- ktrke, wegens diefstal, tot 1 maand gevangenisstrtf Buitsnlaidsch Overzicht. Veel belangrijks valt er uit het buitenland nog altijl niet te vermelden. Da toestand van den Duit- schtu keizer blijft bevredigend, zoodat gisteren zelfs de koorts geheel wegbleef. Da patient gevoelt zich dan ook weder levenslustiger en staat vroeg op, terwijl ook het dieet zoodanig gewijzigd is, dat hij weder eenige zijner lievelingskostjes mag gebruiken. Men meldt, dat keizer Friedrich als blijk van ge negenheid Bismaick en zijne zonen den titel van hertog heeft willen verleenen, doch de rijkskanselier heeft voor die eer bedankt. Zijn zoon Herbei t is benoemd tot Pruisisch minister. Deze blijken van sympathie tusschen d-n Keizei'en Bismarck want wederkeerig ontvai gt eerstgenoemde steeds de prachtigste bloemen van zijn kanselter bewijzen genoegzaam, dat er van eene wijziging in de politiek geen sprake is, m. a. w. dat Bismaick de raadsman des Duitschen keizers blijft en dat dus ook het Duitsch-Oostenrijksch-ltaliaansch vei bond nog on verzwakt blijft. Rekent men daarbij de vereering, die de Kroonprins voor Bismark koestert, dan zal ook na eea eventueelen dood des Keizers diszelfde politiek wel blijven heerschen. De aliiantie heelt dan ook nog niets van haar recht van bestaan verloren. Frankrijk toch blijlt met zijne eigenaaidige partijverhoudingen en de licht ontvlam bare gemoederen zijner bewoners, vooral in deze dagen nu Boulanger een iol gaat spelen, een nabuur waar tegen Duitschland steeds op zijn hoede moet zijn. Maar ook Rusland is lang zoo rustig niet als men wellicht zou denken De woelingen op het Balkun- schiereiland, de boerenomwenteling in Rumenië en de gespannen verhoudingen, die nog steeds in Bulgarije heerschen, kunnen veilig voor een groot deel op reke ning van Rusland gesteld worden. Zoolang dat woelen in Oostelijk Europa blijft voortduren dient Midden- Europa op zijne hoede te zijn. De Fransche Senaat behandelt nog steeds de artikelen van h^t legerontwerp. De Kamer hevft het ontwerp tot sluiting van eene leening voor hot Panama-kanaal aangenomen. De président is nog steeds op reis en wordt overal met geestdrift ontvangen, De man wordt niet met Bou'angistische manifestatien lastig gevallen. Overigens laat Boulanger nog genoeg van zich hooreu. Zoo heeft hij het noodig geacht te verklaren, dat hij niet naar de dictatuur streefde, maar wol zijn steun zou verleenen aan een voorstel om den president der republiek af to schaff-n. De Koningin van Engeland is weder in haar konink rijk teruggekeerd. Zij schijnt in Duitschland zeer goed ontvangen te zijn en in het bijzonder aan Bismaick hoeft zij getoond, dat zij den grooten staatsman naa waaide weet te schatten. Gercengda Berichten. Ook in Goes heeft zich een sub-commissie ge vormd ten einde giften in ontvangst td nemen voor de h-rdenking van het 25jarig bestaan der weesin richting te Neerbosch op 13 Juni a. s. Hcinkenszand. Heden heoft onze nieuws geneesheer dhr. Sehilham zich hier metterwoon gevestigd. Eenige ingezetenen toonden daarover hunne blijdschap door het uitsteken van de vlag, terwijl bovendien zijne woning netjes met groen was versierd, te midden waarvan te lezen stond «welkom in ons midden". Men is dan ook recht blijde, dat oDze gemeente zich weder in het bezit van een tigen geneeskundige mag verheugen. De buitenplaats »Baibestein", waar dhr. Sehilham zijn intrek geDomen heeft, is weder geheel in orde gebracht, zoodat zij er weder vrij wat aanlok kelijkei uitziet dan in de laatste jaren bet geval was. Iersekc. Vrijdag is A. N. alhier, die Zaterdag te voren gearresteerd werd als verdacht van medeplich tigheid aan den diefstal te Goes, doch toen terstond op vrije voeten werd gesteld, opnieuw aaugehoud n en naar Middelburg opgezonden. Hij ligt onder sterke verdenking, dat hij den diefstal bij A. W. van on geveer 60 gld. zou gepleegd hebben denzelfden nacht dat te Goes de wed. De R. bestolen werd. Dit ver klaart waarschijnlijk, dat hij voor de politie op de vlucht ging. Naar men zegt moet een vertrouwde van hem geklikt hebben. Te Borsele staan in een paar moestuinen reeds nieuwe aardappelen boven. Vlak voor den mond van het kanaal door Wal cheren te Veere is gezonken het tjalkschip «De zes gebroeders", schipper Boelhouwer van Bevcren, van Brouwershavan, geladen met steen. Schipper en vrouw werden gered en een groot gedeelte van het scheeps tuig geborgen. Het schip zit met laag water aan den grond. Het schijnt een lek gekregen te hebben door het stooten op bazalt steenen. Uit Eikerzee wordt aan de N. B. Ct. gemeld In den laatsten tijd zijn van hier, bepaaldelijk uit de buu'tscbap Scharendijke, vele jonge kloeke mannen vertrokken naar de Vcreenigde Staten van Noord- Amerika. De bestemmingsplaats der meesten in Grand- Rapids. Daar vinden zij bekenden of familie en meestal terstond goede verdiensten, daar de Zeeuwsche jongens werken kunnen en willen. Wat hen tot landverhuizen noopt, is vooreerst de gedrukte toestand van den land bouw en tan andere de stevigte der dijken, die Schou wen tegenwoordig beschermen tegen het woelen en woeden van de Z'e. Vroeger, toen die stevigte hier en daar te wenschen overliet, gaf dat voortdurend veel werk aan talrijke handen. Krachtige banden, die daarom nu elders arbeid zoeken. Te Vlissingen is Vrijdag een tjalk, die bezig was met steenen aan de westzijde van den dijk dicht bij de Westdijkkazerne te ontladen, van zijn anker losge broken en met een hevigen Westenwind zoodanig tegen de steenen glooiing en houten palissadeering geworpen, dat men een oogenblik dacht schip met bemanning te zien omkomen. Na spoedig aangebrachte hulp zijn 5 personen, waaronder twee kinderen, door sloepbooten gered. Het schip is gezonken. Men zegt dat de schipper gewaarschuwd was, maar het weder niet zoo ernstig inziende, toch met zijn werk doorgegaan is en voorts dat de tjalk in geen assurantie was opgenomen. Den Haag heeft een zijner bekendste burgers verloren, een man, die wel niet door groote daden van zich kon laten spreken, maar niettemin een po pulariteit genoot, zooals weinigen. Ieder goed Hagenaar heeft den ouden heer Duymaer Van Twist, den hoogbejaarden apotheker, op het Spui wonende, gekend. Steeds van den vroegen ochtend tot den laten avond werkzaam achter de toonbank in zijn ouderwetechen winkel, was da oude man altijd gereed den lijdenden mensch bij te staan en had hij eeu onuitputtelijke bron van huismiddeltjes in llescbjes, potjes, doosjes enz. to zijnen dienste. Zijn groote, jarenlange ervaring had hem het vertrouwen zijner gslegenheidscliënten gewaarborgd, zoodat hij dan ook een vraagbaak voor velen geworden was, die hij begreep, zoodra zij in goed of slecht IJollandscb, slechts een enkel woordje met hc-t stukje krijt schreven op het leitje, dat voor den »doove" zooals hij in de wandeling ward aange duid onmisbaar was. Huismoeders met kinderen, die «last van de tandjes hadden", Iodische oud-gasten die 't met de lever te kwaad hadden, werklieden die zich bij den arbeid be- zuerd badden, allen kwamen ze tot hem, hij hielp ze zooveel in zijn vermogen was voor «vier duiten" en schonk ze gewoonlijk nog »'n pepermuntje" toe. Het bekende borstsfroopje voor kinderen uit Duymaer Van Twist's apotheek bezit zekere vermaardheid. {Vad.) Te Utrecht, bij de administratie van het Utrechtsch Dagblad, leeft, naar de Ass. Gt. ver neemt een beambte, die reeds gedurende veertien jaien adem haalt door een pijpje evenals de Duit- sche Keizer. Om zooveel mogelijk de desertie van veroor deelden in de Rijkswerkinrichting te Veenhuizen te voorkomen, zullen thar s op de grenzen der kolonie woningen voor Rijksveldwachters worden gebouwd. Pelswerk houdt men in den zomer vrij van mot als men er tabak tusschen strooit, het daarna zorg vuldig in linnen naait (aan linnen knaagt de mot niet) en het in een goed gesloten kist wegbergt. De werkstakers aan het Tjonger-kanaal hebben den arbeid hervat. K«-nmerkte zich het gedrag der werkstakers aan den Tjonger over het algemeen door ordelijkheid en kalmte, sommigen hunner maakten ziek a m eene bal- da ligbed schuldig, waardoor ze nog eenige dagen z >ndtr werk zullen blijven. Door het doirsteben va» een dijk hebben ze een deel van het kanaal onder kt n hopen. H<»t zal minstens z's of zeven dagen duren, alvorens dit water verwijderd is, en eerst dan kan het werk aan dit deel van het kanaal hervat worden. Te Nieuw-Amsterdam hebben bijna alle veenarbei ders het door de verveners vastgestelde loontarief goed gekeurd. Ook in de veenderij te Oldeouwer is de werkstaking geëindigd na verhoogd loon. Ook te Weerdingermond is thans alles rustig, en ieder verricht zijn werk gelijk vroegerzoo ook to Valthermond. De looncn zijn zooveel verhoogd, dat eea gewoon arbeider 40 a 50 cent meer verdienen kan dan voorheen voor het baggelen en tuifgraven. Intutschen zoo schrijft men van andere zijde zijn er altijd eenige opruiers, die veel kwaad kunnen stichten. Zoo ii door die lieden aan hunne mede werklieden te kennen gegeven, dat, bijaldien zij voor het gecontracteerde loon aan het werk gaan, zij met geweld daarin verhinderd zullen worden. Van een en ander hebben de burgemeester van Emmen en de officieren der huzaren en der infanterie kennis bekomen, die hu ne maatregelen wel zullen nemen om onge lukken te voorkomen. Immers het goedwillige volk verlangt niets liever dan aan den arbeid te blijven, waarbij komt, dat het de meerderheid uitmaakt tegen over een klem getal onwilligen, en ook dat de eersten van hun recht om te arbeiden, als het er op aankomt, een krachtig gebruik zouden maken, zoodat er nog wel eens slagen zouden kunnen vallen, onier de ar beiders zeiven. Om een en ander ta voorkomen loopen nl. in de Ter Apelsche venen de infanteristen patrouille en onder die bedekking werkt men ongehinderd door. In het Compascuumveen is het veel onrustigeralle arbeid heeft ongeveer opgehouden, en zulks in weerwil dat sommige vevveners aan de eischen der werklieden tegemoetkwamen. Anderen evenwel staan geen loons- vcrhoogiDg toe en zeggen liever geen werk te laten uitvoeren, dan in de tegenwoordige omstandigheden meer loon te geven. Vrijdag moet de opgewondenheid te Compascuumveen groot zijn geweest mede tengevolge van de sterkedrank die aldaar wegens de nabijheid der Duitsche grenzen in massa en goedkoop verorberd wordt. Ia di« venen moeten reeds «rustige ongeregeld heden plaats hebben. Het is te verwachten dat de mili taire hulp niet spoedig nair huis kan terugkeeren. Een talentvol violenmaker, Otto Schüaemann, te Homburg, wiens streven jarenlang geweest is de samenstelling der muziekinstrumenten zoodanig in te richten, dat zij in deugd de pioducten der oude Ita- liaanscho meesters evenaren, meent, na vele proefne mingen, er werkelijk in geslaagd te zijn violen te ver vaardigen, die in volkomenheid en harmonische» toon kunnen wedijveren met vele Italiaansche meesterstukken, zonder zoo duur te zijn als deze. Thans is onder de leiding van O. Schiioemann en onder de bijzondere bescherming van Groothertog Fiie- drich Franz III van Mecklenburg-Schweiin, ee» Duit sche vioolmakersschool te Schwerin opgericht. Deze instelling zal alleen prima-qualiteit vervaardigen, in tegenstelling van de fabiieken te Mittenwald, Markneu- kirchen en Mirecourt, die elk jaar de wereld voorzien van vele duizenden stuks strijkinstrumenten, van de kinder- en Zigeunerviool af tot goede soorten toe. Volgens De Vlaamsche school is er spraak van binnen Antwerpen eene commissie van kunstenaren en letterkundigen samen te stellen, die de noodige gelden zou bijeenbrengen om aan Karei Van Mander, schilder en kunstgeschiedscbrijver, een standbeeld op te richten in zijn geboortedorp Meulebeek. De heer Van Tieuhoven, burgemeester van Amsterdam en dr. Plettinck, burgemeester van Meulebe'k, zouden reeds tot deze commissie bijgetreden zijn. Op den toren der Duitsch-Evangelische kerk te Stockholm wordt door den heer J. H. Addicks uit Amsterdam een klokkenspel opgesteld, dat na de vol tooiing een der schoonste zal zijn, die bestaan. Het werk bezit buiten den pennenwals, die voor het mecha nisch spel met het uurwerk in verbinding staat, nog een klavier en pedaal, doer middel waarvan de 35 klokken gelijk een orgil bespeeld kunnen worden. Als het geheel gereed is zal dit klokkenspel een waar meesterstuk zijn. Het zal, daar ook de vier groote torenklokken medewei keD, 3% octaaf omvatten, zoo dat alle muziekstukken, die binnen dezen tonenomvang liggen, ten gehoore gebracht kunnen worden. Het klokkenspel is een geschenk van den groothan delaar W. H. Kempe en diens vrouw. De klokken hebben een gewicht van 5896 kilo en kosten met de traaspoi tkosten 37.000 kronen 24700). Er schijnt weinig kans te bestaan, dat het stoom schip «Invicta", dat bij Calais vastraakte, (zie ons vorig no.) behouden zal worden. Een honderdtal werk lieden is hezig bij laag water het zand om het schip weg te graven. Het schip is betrekkelijk nieuw en wordt op 80,000 pd. geschat. Te Oels (Silezië) is een meisje geboren met twee volkomen welgevormde hoofdjeshet lichaam van 't kind is dubbel zoo zwaar en breed als van een ander pasgeborene het kind leeft en neemt geregeld voedsel. Bij het bezoek van President Carnot te Agen zakte een stellage in, juist toen Carnot den eersten steen van het lyceum wilde leggen. Een groot aantal der genoodigden vielen, 20 werden gewond. Een dame brak haar been. Carnot werd te Limoges ontvangen met salvo's van hat geschut. De bevolking juichte hem met geestdrift toe, vooral toen hij stilhield voor het huis waarin hij geboren werd. Het is een gewoon burgerhuis, behoo- rend aan den vroegeren z< ekapitein Dupont, oom van Carnot. Aan het feestmaal 's avonds namen 300 per sonen deel. Bij den fakkeloptocht ontbrak het niet aan geest drift, maar volgens de Voltaire hoorde men ook nu en dan «leve Boulanger!" roepeD. Laatste en ïeloyraphischa berichten. Iq de heden in het koffiehuis «de Prins Van Oranje" alhier gehouden vergadering van ingelanden van den polder «Breede Watering bewesten Ierseke" waren tegenwoordig 68 ingelanden, uitbrengende 124 stemmen. Het verslag emtrent den toestand van den polder over 1887/8, waaruit bleek, dat die toestand zeer gunstig was, werd voor kennisgeving aangenomen. Da begrooting voor het dienstjaar 1888/9 werd in ontvang en uitgaaf vastgesteld op een bedrag van 113677.15 met een post voor onvoorziene uitgaven ad 15348.92%. Het dijkgeschot is bepaald op/10 p:r H. A. Een voorstel tot verkoop van enkele kleine stukjes grond werd goedgekeurd. Door periodieke aftreding moest voorzien worden in drie vacatures voor de betrekking van gezworen. Op de voordrachten daarvoor werden geplaatst le vacature: J. Q. C Peman Kakebeeke. le cand. J. Q. C. P«man Kakebeeke te Kloetinge met 122 st.2e cand. J. Welleman te Kloetinge met 91 st.3e cand. C. Caboort te Kloetinge met 68 st. 2e vacature J. Vermet, welke tevens wegens ziekte verzocht had niet weder in aanmerking te komen. Hiervoor waren drie sollicitatiën ingekomen, nl. van: J. Vermet Jr., M. De Bockx en W. F. K. Lenshoek. le cand. J. Vermet Jr. te's-IIeer Arendskerke met 101 st.; 2e cand. M De Bockx te Goes met 70 st. 3e cand. M. Van Iwsarden te Baarsdorp mat 38 st. tegen 35 st. op W. F. K Lenshoek. 3e vacatureW. L. Hirdes. le cand. W. L. Hirdes te Nisse met 98 st.2e cand. J. Kloosterman te Nisse met 56 st.3e cand. M. Van Iwaarden te Baarsdorp met 42 st. 827e Staatsloterij, 4e kl. Prijzen van 100 en daarboven. Trekking van Haandag 30 April, le lijst. No. 2348 25000. No. 17640 1500. No. 4144 400. No. 12429 200. Nos. 6834, 7199 en 9992 elk 100. Te houden Aanbestedingen. Datum. Plaats. Voorwerpen. Informatica. 18 Mei Kruinmgen, onderhoudswerken, polder Kruiningen, C. Bolier. omancaehtbbotbraetmtc-irraiartrbrbechwisctöretip-r-av-raaanmmbsie*» Verknopingen en Verpachtingen. Datum Plaats. Voorwerpen. Inforrantiëa. 3 Mei, Baarland, verp. bouw- en weiland, De Ronde Bresser. 3 Baarland, woonh enz. mesten klavers, De Ronde Bresser 3 f Goes, meubelen, winkelgoederen enz., VI ulock Houwer. 2 Kapelle, runders en mangels, Gallis Meren» 4t Ovezaud, beestenpenen enz., De Ronde Bresser. 5 Biezeliage, afbraak, Prins. 7 Baarland, insjian, Pelle. 7 - Baarland, verpachting dijken enz., Van der Kloes en Fransen v. d Putte Zn. 9 Krabbendyke, heerenbuis, Gallis Morens. 9 Goes, huisb. goederen enz., Pelle. 9 Wolfertsdijk, rundvee en loopvarkens, Pilaar. 17 's Gravenpolder, koornmolen, Mr. Liebert. 18 Goes, inboedel, Gallis Merens. 20 t Wolfertsdijk, oesterput, loods enz., Pelle. 31 Wolfertsdijk, bouwland, Mulock Houwer. Watergetijen voor Ierseke. DAGEN. HOOGWATER. LAAGWATER. VOOBM. Nam. voorm. Nam. 1 Mei 6 50 7.16 0.56 1 20 S 9 7.44 8.15 1.46 2.14 3 9 8.48 9.24 2 45 3.18 4 10.3 10.45 3.54 4.33 5 9 11.25 5.15 5.55 6 9 0.31 6.30 7.1 1 9 1.— 1.24 7.30 7.54

Goessche Courant | 1888 | | pagina 2