Da bisschop van Haarlem benoemde tot kape laan te 's-Heerenhoek dhr. D. M. G. P. De Haas. (D.) Aan school B werd gedurende December in de Rijkspostspaarbank ingebracht, op formulieren van 1 cent ƒ22, op die van 5 cent ƒ3, samen ƒ25. In het atgeloopen jaar: op formulieren van 1 cent 266, op die van 5 cent 41, zonder formulieren 52, totaal 359. Ierseke. Woensdag is het nieuw aangebouwde ge deelte van school 1 door B. en W. in vereeniging met den disticts-schoolopziener opgenomen en goedgekeurd. Den 3n fan. zal het in gebruik worden genomen. Bij beschikking van den minister van binnen- laqdsche zaken, van 21 Dec. is voor het tijdvak van 1 Januari tot 31 Dec. 1888, benoemd tot adsister.t aan de rijks-universiteit te Utrecht, voor scheikunde, dhr. C. Welleman. Door den gemeenteraad van Aksel werd in de vorige week met algemeene stemmen besloten, het besluit van 7 Juli 1882, waarbij de jaarwedde op 850 was bepaald voor eenen onderwijzer met hoofd akte en aanteekening voor het Fransch, in te trekken. Door den heer Oggel werd alstoen voorgesteld, de j.iai wedde van den te benoemen onderwijzer met hoi.fd- akte en aanteekening voor het Fiansch, (met 1 Febr. a. s. varaot komende door het eervol ontslag van den heer A. W. Wisse, benoemd hoofd der openbare school te Ellewoutsdijk) vast te stellen op 700, over welk voorstel de stemmen staakten, zoodat het nemen van een besluit verdaagd werd tot de volgende zitting. In de raadsvergadering van Dinsdag kwam alsnu bovengenoemd voorstel op nieuw in behandeling doch de stemmen staakten weder, en het werd alzoo geacht, lid te zijn aangenomen. Rechtszaken. Kantongerecht te Goes. In de zitting van beden Vrijdag 23 December 1887, zijn de navolgende personen veroordeeld Wegens ops,.bare dronkenschap: J O. te Kruiningen, tot 2 boete subs 2 d. b. en 5 boete subs. 5 d. h. G- K, te Wissenkerke. tot 5 boete subs. 5 d. h. L- L- L., J. V- en W. P. v- d, E- te Goes, H. F- en L- H. te Ierseke A- F. en W L. te 's-Heer Ar, nds- kerka, J. v. L- te Bitzelinge, J. S. te Kattendijke. G. Z- te 's-Heer Hendrikskindeien, J. B eo A H- te Ellewoudsdijk, ieder tut 1 boete subs 1 d- h en voortsP J- B- te Clinge, wegens bet op de Schelde aan bovrd hebben van mosselen beneden de door het bestuur bepialle maat, tot ƒ25 boete subs- 8 d. h- F. B te Ileinkenszand, wegtns het loopen over een anders b zaaiden grord, zonder daartoe gerechtigd te zijn, tot 3 boete sul s 2d. h-A. C. K. en J. K- te Kloetinge, wegens als voren, ied r tot 1 boete subs. 1 d. h-; J R te Rilland, w-gens het zonder voldoend opzicht geleiden van vee langs een openbaren weg, tot 3 boete subs- 3 d- h Al. H. te Kipelle, wegens het op een voor het algemeen bestemden weg geleiden van aangespannen honden zondrr den vereiscliten muil korf, tot 1 boete subs. 1 d- T. N. te Ierseke, wegens het verwekken van rumoer, waardoor de nacht rust der inwoners kon worden verstoord, tot 3 boete subs. 3 d. h Allen tevens in de kosten. Arrondissements-rechtbank te Middelburg. Ter openbare terechtzitting van gisteren zijn J. v. d. P 20 jC. V 21 j., te Kloetinge, wegens strooperij. veroordeeld tot 7 dagen iederC. J. V., 1* j-i te Wiss-kerke, wegers alsvoren, veroordeeld tot 7 dagen J A. d. J15 j A. R12 jbeiden te Wemeldinge, wegens diefstal, veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf iederC. K., 22 jte Hansweerd, wegens mishandeling, veroordeeld tot 10 of 6 dagen; J. S., 18 j., te Ierseke, w gens be- leediging van een beambte, veroordeeld tot 8 of 6 dagen; A. J. 't G41 j., rijksveldwachter te Vlis- singen, is wegensh> t als ambtenaar belast met de bewaking van iemand, die krachtens rechterlijke uit spraak van de vrijheid is beroofd, dezen door zijne schuld laten ontsnappen, veroordeeld tot 25 of 14 dagen. De op gisteren geschorste voor de Arr. Rechtb- te Middelburg dienende strafzaak ten laste van den gedetineerden vroegeren postbode Van Vooren te Ter- Neuzen, verm ts de getuigen uit Ter-Ni-uzen en om streken door de mist niet waren verschenen, is heden voortgezet. Na het getuigenverhoor (op gisteren en heden uit «en 24tal bestaanle), uit hetwelk de bij dagvaarding van den beklaagde ten laste gelegde feiten volledig werden gestaafd, werd door het O. M. bij monde van jhr. mr. Schuurbfqua Boeije feit voor feit in 't breede uiteengezet en de Rechtb. op de menigte door be klaagde begane valschheden enz. gewezen maar ook op tal van voor bekh bestaande verzachtende omstan digheden. Z.Ed-Achtb' eischte eene gevangenisstraf van Ms jiven De verdediger mr. D. Van der Vliet, advocaat te Middelburg, ambtshalve aan beklaagde toegevoegd, concludeerde tot verzachtende omstandigheden en tot vrijspraak van enkele aan den bekl ten laste gelegde doch niet wettig en overtuigend bewezen feiten- De uitspraak is bepaald op Dinsdag 3 Januari e- k- M-t deze zaak zijn de strafzittingen over 1887 ge ëindigd. Onlangs maakten wij melding van een vervol ging, door den officier van justitie bij de arr.-recht bank te Haarlem ingesteld tegen den heer Slid der fiima H. fc Zn., likeurstokeis aldaar, ter zake van bet fabiiceeren en verkoopen van zoogenaamd Catz-elixer. De rechtbank te Haarlem oordeelde, dat het misdrijf, waartegen bij artikel 337, Wetboek van Strafvordering, straf is bedreigd, door beklaagde was gepleegd, en veroordeelde hem te dier zake tot be taling eener geldboete van 100. De veroordeelde voorzag zich tegen deze uitspraak in hooger beroep. Bij breed gemotiveerd arrest heeft nu het gerechts hof te Amsterdam, overeenkomstig de primaiie con clusie van den verdediger, het vonnis der Haarlemsche rechtbank vernietigd, en den beklaagde vrijgesproken. Landbouw en Veeteelt. Op de vergadering der le Afd. der Friesche Maatschappij van Landbouw, den 49 December te Stiens, werd een proef genomen met twee machines, waarbij de fabrikanten tegenwoordig waren. Ze dienen beide om bet graan te zuiveren. De eene machine zou men de winde of kafmolen kunnen noemen. Verschil lende granen, geheel ongezuiverd, werden er markt- schoon in gemaakt, d. i. zóó, dat het in den handel kan gebracht worden. De andere machine heeft ten doel om het markt- schoon graan weder te zuiveren tot zaaizaad. De proeven, genomen met lijnzaad, haver en gerst volde den zeer goed. (St.) Buitenlandse!) Overzicht. Het geheele buitenlandsche nieuws berust eigenlijk op praatjes, want van de verschillende onderwerpen, die bet meest aan de orde zijn, weet niemand, tenzij hij zelf als staatsman er bij betrokken is, het fijne. Daar is b. v. de zaak van de vervalschte politieke stukken, welke den Russische» Czaar in handen zijn gespeeld. De Duitseliers zijn ontzettend verlangend om te weten, wie de vervalsching heeft verricht, doch behalve de Czaar kan niemand hen daaromtrent ir.v lichten. Als een poging om den Czaar tot spreken t-«' dwingen verbreiden zij nu het praatje, dat prinses Waldemar van Denemarken de hand er in heeft gehad. De Fransclien, die nimmer om een praatje verlegen zijn, hebben ontdekt, dat de geheele vervalsching der stukken slechts een vei zinsel is van Bismarck om Oostenrijk eens op de proef te stellen en om de leger- wet in dea Rijksdag er door te halen. Voor dit laatste komen den Rijkskanselier veel meer te stade de praatjes, die de bladen over de onderlinge verhouding der verschillende staten ten beste geven. Nu echter de aanneming van de legerwet verzekerd is en de Oostenrijksche regeering een geldig motief heeft om dan minister van oorlog 12.000000 florijnen in de hand te sprlen voor krijgstoerustingen, kan men het onderwerp van een nabij zijnden oorlog wel verder laten rusten. Eindelijk valt nog te wijzen op een deftig praatje. De Engelsche premier, Lord Salisbury hield namelijk ei na redevoerii g te Dei by, waarin bij getracht heeft zijnen hoorders den toestand in Europa duidelijk te maken. Het is echter nog niet gebl ken, hoewel alle groots bladen de speech hebben verbreid, dat iemand nu weet, hoe het in Europa werkelijk gesteld is. Gemengde Berichten. Nog niet lang geleden was er tusschen onze correspondenten een ware wedijver, wie ons het bericht zou toezenden van het grootst aantal eieren, gelegd door het kleinst aantal k:ppen. Thans meldt men ons, dat bij J. Zandee alhier door éene kip 48 kuikens zijn uitgebroed. Dat wij dit wereldkundig maken behoeft echter voor onze corres pondenten geen aanleiding te zijn om te gaan onder zoeken of in hunne omgeving een dergelijk feit zich in vergrootenden of overtreffenden trap heeft voor gedaan. Ierseke. Woensdag is een knaapje, dat uit de Christelijke school zich hu swaarts vegaf, gevallen met het treurig gevolg, dat het een arm brak. Ierseke. De zangvereenig'mg «Oefening en Uitspan ning" is voornemens in de Kerstweek een zanguitvoe ring tegen entree te geven, gevolgd door da opvoering var. het tooneel.-tuk «Kunst en Adeltrots". De opbrengst zal strekken tot ondersteuning der armen. Woensdag bereidden de R derijkers den Nutsleden een aangenamen avond door de opvoering van de beide kluchtspelen «Drie hoeden" en «Nicht en Nachtegaal", afgewisseld en gevolgd door eenige bijdragen. Voor de eerste maal werkten daartoe een drietal dames mede, n.l. 2 uit Ierseke en 4 nit Goes, welke la rtste, om haar verdienstelijk spel en voordracht, algemeenen bijval inoogste. Naar aai leiding van het feit, dat een koopman, die met honden en kar het land ingaat, op een der omliggende dorpen van 's voormiddags elf tot 's avonds halfzeven in de herberg heeft vertoefd, terwijl de arme honden buiten bleven staan, wijst men op de soms onmenschelijke wijze, waarop met trekhonden wordt omgéspiorig. n. Wanneer liet publiek, dat zich daar over ergert, de politie waarschuwt, zal er aan de mishandeling, wanneer daartoe termen bestaan, wel spoedig een einde worden gemaakt. Te 's Heerenhoek is een antieke kleerkast ver kocht voor 75. Men meldt or.s uit Heinkenszand, dat er nog veel vraag is naar varkens, om die te mesten. Gisteren hield de notaris Da Ronde Bresser eene verkooping, waarbij o. a. 35 varkens, waarvan er 26 door een koopman waren aangevoerd, tegen hooge prijzen van de hand gingen. Denzelfden dag vertoefde nog een ander koopman op bet dorp met een aantal varkens, maar steeds overtrof toch nog de vraag het aanbod. Te Borsele werd Donderdag in de algemeene vergadering van de leden der werkmansvereeniging rekening en verantwoording g daan van de admini stratie over 4886/7. Daaruit bleek dat de ontvang-ten bedroegen 2351.25% en de uitgaven 24 97 07%, zoodat een goed slot aanwezig was van 15418, waaronder echter was begrepen wegens te veel ge storte contributiën 13.46 Van het zuiver overschot ad 140.72 werd 136.74 bestemd voor restitutie (vier cent per mud). Door de vereeniging waren aangeschaft 188 kar Rhurkolen, waaruit aan de 126 leden zijn afgeleverd 3321 mud voor 0-56 vrij in de bergplaatsen en aan niet-ieden verkocht 223% mud. De resteerende 97% mud kwamen in 't pakhuis. Na goedkeuring der rekening werden de gewone vacaturen in het bestuur vervuld en wegens bet aan staand vertrek van den kassier tot diens opvolger benoemd de heer J- Minderhoud. Ter vervanging van den commissaris J. Van Schaik werd J. J. Van den Berge gekozen. Het lijk van den onderwijzer van Elslo (L.) is aan den weg gevonden. De ongelukkige jongeling was te Elslo geboren en pas 24 jaren oud. Onlangs slaagde hij bij het hoofdonderwijzers-examen. Uiterlijke sporen van geweld waren op het lijk niet waar te nemen. Vermoedens die doen twijfelen aan een natuurlijken dood, zijn begrepen in het feit dat men zijne ovei jas op circa 9 meter afstand vond liggen, terwijl hij in het bezit was van eene portemonnaie, die totaal ledig was. Ook zijn hoofddeksel is niet gevonden. Zijn zilveren horloge werd nog bij hem gevonden. In zijn jrs werd mede eene portefeuille, inhoudende eenige minnebrieven, aangetroffen, welke afkomstig waren van de dochter P. te Bunde, te wier huize hij 11. Zondagavond tot circa elf uur had ver toefd en waar hij eenige woordenwisseling met andere personen had gehad. Zijne woonplaats ligt op circa éen uur afstand van Bunde verwijderd. De arme jonge ling was de steun zijner ouders en had eenen armen blinden vader. Voor hm. die aan wintervoeten lijden, wordt het volgende bekende middel als heilwerkend nogmaals aanbevolen: Alen bestrijke de pijnlijke plaats met het sap van aardbeziën daar deze in den winter moeielijk te krijgen zijn, wordt een ieder, die aan deze kwaal lijdende is, aangeraden om het des zomers, wanneer deze vrucht er volop is, te bewaren in flesschen, vermengd met zoete olid. Men kan verzekerd zijn, dat het gebruik van dit heilzaam middel in weinige dagen de hevigste pijnen doet bedaren. In een diamant-slijperij te Amsterdam, die des nachts onbewaakt is, is Dinsdagnacht eene belang rijke partij edelgesteenten uit de dopper ontvreemd, ter waaide van ongeveer f 10.000. Da dieven hebben zich waarschijnlijk laten insluiten, en zijn vertrokken nalat da deur voor de arbeiders weder was geopend. De fabrikant vin de zoogenaamd «Warrega'ster" schaatsen heeft dit jaar ruim 4000 paren gemaakt. Dat er nog al aftrek is, blijkt hieruit dat er reeds 3500 paren zijn afgeleverd. Den redders van de equipage der verongelukte Duitsche bark «Renown" is reeds meer dan 1000 geschonken, als blijk van waardeering voor hunne menschliev. nde pogingen. Te New-York heerscht groote beweging over het bericht, door de sbepboot «Miranda" aangebracht, dat h-t monsterhoutvlot van 27000 aanem g-kelende boomstammen, waarvan wij onlangs melding maakten, Zondag gedurende eenen hevigen storm op zestig mij len bezuiden Block-eiland weggeraakt is. Alle pogingen van de sleepboot om het v'ot te beloulea, mislukter, terwijl de «Miranda" zei .e daarbij bijna verongelukte. Het monsterhoutvlot is ziidwaaits afgedreven, en is voor schjpen gevaarlijker dan rotsen, daar het bestaan er van der scheepvaart onbekrnd is, terwijl het vlot bovendien slechts vijftien voet boven den zeespiegel uitsteekt Er wordt op aangedrongen dat de regeering der Unie kruisers uitzende, om voorbijkomende vaar tuigen te waarschuwen. E-n origineel. De te Bath overleden luitenant kolonel Nash vermaakte aan de klokkenluiders van de abdij aldaar jaailijks 10 pd. st., op voorwaarde dat zij op den dag van zijn Huwelijk van 's morgens tot 's avonds 8 uren de doodsklok zullen luiden en het carillon zullen bespelen op zijn sterfdag, die hem van het huwelijk en het leven verloste! Te Hof is zekere H innig, uit Lauban. gevangen genomen. Hij hal de postadministratie voor 10 000 Mark bestolen. De Paus, die elk jaar met Kerstmis een som gieft aan de armen van Rome, zal dit jaar een grootere gift doen, ten bedrage van 140,000 frs. Laatste en telegraphische berichten. Benoemd met ingang van 1 Januari tot hoofd agent bij de gemeente-politie alhier H. N. Wijnne, tliaus volontair, en zulks met den persoonlijken titel van in specteur van politie titulair. Ierseke. OESTER BEURS. Heden geen handel. 's-Gravenhage. EERSTE KAMER Heden zijn aan genomen de wetsontwerpen op Provinciale belastingen. Woensdag zijn de andere ontwerpen aan de orde doch niet de Indische of de staatsbegrootingen. TWEEDE KAMER. Aangenomen zijn de Snrinaam- sche begrooting, hoofdstuk Koloniën en de wet op de Middelen. Het ontwerp tot wijz'ging der Kieswet (stembureaux) is aangenomen. Ook in gemeenten beneden 40,000 zielen zullen desnoodig op meer dan eene plaats stembiljetten kunnen ingeleverd worden, terwijl vacatures van plaatsvervangende stemopnemers tusschentijds aangevuld kunnen worden. Ook is aan genomen het ontwerp tot vrijstelling der grondbelas ting van eigendommen, behoorende aan instellingen en vireenigingen die rechtspersoonlijkheid bezitten. Het voorstel der regeering om het verbod van het visschen met den wonderkuil met twee jaar te verlengen is verworpen met 40 tegen 20 stemmen. Hetvooistel van dhr. Reekers om dat verbod definitief op te heffen is aangenomen met 42 tegen 20 stemmen. De Kamer is op reces. Ingezonden Stukken. Woensdagavond II. sprak alhier de heer J. Van 't Lindenhout, directpur van de wees-inrichting te Neerbosch, in de Hervormde kerk, of beter uitgedrukt, in het kerkgebouw der Hervormde gemeente, voor eene groote schare, oj'g tomen niet slechts uit de stad, maar ook uit omliggende plaatsen. De spreker deed tal van treffende mededeelingen over den deerniswaar- digen toestand van vele arme weeskinderen onder het oude stelsel van uitbesteding aan den iaagstbiedenda, over de wijze waarop hij er tos gebracht werd om zich bun lot aan te trekken, over het ontstaan, den groei en den tegenwoordigen toestand der wees-inrich ting met hare 26 gebouwen, met hare 8 a 900 weezen, met hare opleiding in allerlei ambachten, over de merkwaardige gsbedsverhooringen en uitreddingen uit geldelijke uooden, zoo gedurig ondervonden, alsmede over bet nieuwe weeshuis, bijna gereed tot opname van nog 400 weezen. De mededeelingen werden met de grootste aandacht aangeboord en de collecte, be halve wat voor kerk en eigen armen werd ingezamotd, bedroeg 102,68%, terwijl later nog eenige gaven inkwamen. Hadden wij den vorigen avond in onze stad een begaafden spreker, die de noodzakelijkheid betoogde van terugkeer tot den godsdienst voor ben, die zich daarvan hadden afgewend, hier werd niet met be- toogen maar met feiten, niet uit het verledene, maar uit het tegenwoordige aangetooLd, wat de godsdienst, m. a. w. «het geloof, door de liefde werkende", vermag. Nadat de heer Van 't Lindenhout zijne rede geëindigd had, stelde ds. Huet aan de gemeente voor hem, zijnen medehelpers en den weezen te Neerbosch Gods zegen zingende toe te wenschen, en daarbij tevens intesluiten de weezen in onze Provincie en degenen onder ons, die zich hun lot aantrekken. Moge de avond van gisteren niet alleen goede indrukken hebben gewerkt en geldelijke vruchten hebben gedragen voor de wees-inrichting te Neerbosch, maar ook de belang stelling en liefde voor de Vereeniging ten behoeve der weezen in Noord- en Zuid-Beveland doen toenemen. Goes, 22 Dec. Burgerlijke Stand Goes van 21 tot 23 December 1887. Getrouwd: den 22, dr. Pieter Co niaad Frederik Frowein, 33 j., jm., te Sneek en Adriana Anna De Laat de Kanter, 23 j., jd., te Goes, onlangs te Amsterdam. Overleden: den 22, Gornelis Boutens, 37 j.,ongeb. 326e Staatsloterij, 3e kl. Prijzen van 100 en daarboven. Trekking van Donderdag 22 December. 4e lijst. Ne. 7805 1000. No. 10584 f 100. /.-a-^ar.ieiwin Watergetijen voor Ierseke. DAGEN. HOOGWATER. LAAGWATER. voorm. Nam. voorm. Nam 24 December 10 30 11.5 4.26 5.— 25 11.37 5 35 6.7 26 0.8 0.37 6.38 7.7 27 1.4 1.26 7.34 7,56 28 1.48 2.10 8.18 8 40 29 2.29 2 49 8 59 9.19 30 38 3.27 9.38 9.57 Verkoopmgen en Verpacttiingen. Datum. Plaats V oorwerpen. In/ormatièo. 24 Dec. Rilland-Bath, gezaagd hout, De Vos. 24 Borsele, windkoreumoleu enzVan der Kloes. 28 - Ierseke, gezaagd hout, De Vos. 29 Kruiningen, inboedel, Prins. 80 Krniningen, hoefje en land, Prin3. 80 Borsele, boomen, Pilaar. 1888. 4 Jan. Ellewoudsdijk, meubil. goederen, Van der Kloes. 4 Kolijnsplaat, hofstede, Havers en Dwars te Utrecht. 9 Hansweerd, smederij en huizen, Prins. 9 Hansweerd, inboedel, Prins. 17 Goes, woonhuis, PiLaar. 28/24 Febr., 's-Heerenhoek, inspan, P. Overman. 29 's Heer Areudakerke, inspan, Pilaar. 1 Maart, 's Gravenpolder, inspan, Van der Kloes. 1 's Heer Arendskerke, huisraad, Pilaar. 2 '8 Heer Abtskerke, inspan, De Ronde Bresser. Liefdadigheid. DIAKENEN der Ned. Herv. Gemeente alhier wen schen, evenals vorige jaren, op Maandag 26 December a. s., zijnde den 2en Kerstdag, eene buitenge wone of Slee-collecte aan de huizen der inge zetenen te houden. Zooals bekend, wordt de opbrengst daarvan besteed om hunne armen eenigszins tegemoet te komen door uitdeeling van katoen, dekens, rokken, schorten, enz. De bekende liefdadigheid hunner stadgenooten doet h*n de hoop koesteren daartoe weder door hunne gaven te worden instaat gesteld, waarvoor zij zich minzaam bonden aanbevolen. Ook gedragen kleedingstukken zulien dankbaar wor den aanvaard. Goes, 21 December 1887. Namens Diakenen voornoemd, T. A. VAN DER HELL, Voorzitter. I. WESSEL, Secretaris. Afloop Aanbestedingen en Verkoopingen. Bij openbare aanbesteding is na goedkeuring van den Minister van Justitie de levering der benoodigd- heden voor het onderhoud der gevangenen in de straf gevangenis alhier gedurende het jaar 1883 opgedragen aanJ. Den Herder, roggebrood 7 tarwebrood 11%, wittebrood 15 cent per kilo; B. Janse, aardappelen per 50 kilo 1,52, gort 14, groene erwten 12, zout 12% cent, koffieboonen 1,28, cichorei 17 cent per kilo, Ruhr-kolen per 100 kilo 0,80, takkebossen per stuk 12 cent, bezems 14 3 per dozijn 4 25, dito 16 i- 4 per dozijn 4,80, boenders per dozijn 0,45, zand per heet. 1,witte zeep 55, peper 99 cent per kilo, groene zeep par 15 kilo 4,30, soda per kilo 5 cent, wijnazijn pei Liter 9 cent J. Visser, Wilhelminadorp, zoetemelk per liter 8 cent; M. De Dreu, ligstroo 500 k.g. ƒ18,75, groenten per k.g. 9 centJ. Bannet, rundvleesch 70, kalfsvleesch 85, rundvet 50 cent per k.g.firma Wed. v. d. Reit, New-Castle-kolen per 100 k g. ƒ1,50, korte turf per 100 stuks ƒ0,80 en lange turf per 100 stuks ƒ1,20. 'g-Hecrenhoek. Ten overstaan van den notaris L. A. Paardekooper Overman te 's-Gravenpolder is Don derdag 11. alhier, voor de erfgenamen van Ma Menheer» wed. L. A. Rijk, verkocht: 1 97,70 H.A. bouwland te 's-Heerenhoek in den Nieuwen-Craaijert, aan H. P. De

Goessche Courant | 1887 | | pagina 2