Gemengde Berichten. Het terloop der regeeringstaken in Frankrijk had natuurlijk zijne uitwerking op het verloop der Spaan- sche en Portugeesche fondsen hoewel de markt niet ruim was. Voor beide soorten valt eene respectieve lijke winst van He en pet te beken. Met uitzondering van de Peruaansche waarden was en bleef de week gunstig voorjde Midden- en Zuid-Ame- rikannsche waarden. Inzonderheid waren Mexicanen en Columbians voor Londensche rekening gevraagd en valt voor beide soorten eene winst van 1 pet. te vermelden. Zooals gezegd is vormde Peru eene ongunstige uit- aondering. De houding van het Londensche beurscomité om de Cbileensche leening de eerste 3 maanden niet op da noteering toe te laten heeft slechts tot resultaat gehad, dat de Chileensche gezant elke verdere onder handeling met het comité tot behartiging van belangen van obligatiehouders van de hand zal wijzeD. Ten opzichte der om ratten was het weer de Ameri- kaansche spoorwegtaarki die het leeuwendeel tot zich nam Ook was de strooming niet voor alle soorten dezelfde. Tdiwijl toch de Union- en Central soorten, voor Amerikaansche rekening gekocht, eene bijzonder voordeel ge markt hadden en dientengevolge een winst cijfer van Sl pnfit pet aantoonen, valt voor Canada's, Missouris en Nashvilles eeu respectievelijke terug gang van en 1 pet. aan te stippen. De behandeling der obligatiesoorten geeft weinig stof tot bespreking en was niet geanimeerd. De Missouri- soorten bleven nog het meest onder de aandacht doch sluiten voor alle soorten in teruggaande tendenz. Buitanlandsch Overzicht De keuze van den heer Carnot op verzoek van enkele kamerleden zal hij in het vervolg zijn voor naam Sadi niet meer gebruiken ter onderscheiding van zijn vader tot president der Fransche republiek heeft daar te lande eene groote verademing geg«ven. Men gevoelde, dat Werkelijk de republiek bij d- pivsidents- crisis gevaar liep, en door de gevallen beslissing is althans dat gevaar voorloopig afgewend, omdat alle partijen bevredigd zijn. Toch rijst de vraag hoelang die gunstige stemming zal blijven. Men droomt nu vaD eene «concentration républicaine", en men ver wacht ook een ministerie in dien geest. Maar toch is bet de vraag, of het den nieuwen president zal ge lukken een woelig man als Clémenceau tot langdurige rnst en kalmte te brengen. Daartoe behoort gioote regeerkracht en dia schijnt de beer Carnot niet te bezitten. Voorloopig is echter de rust in Frankrijk, of liever io Parijs, teruggekeerd en dat is reeds veel. Het buitenland met name Duitschland houdt zich tegenover den nieuwen president nog zeer gereserveerd. De bladen begroeten zijne keuze niet zonder welwil lendheid, maar bijzondere blijken van ingenomenheid spreiden zij toch nog met ten toon. Men verwacht nu spoedig een nieuw Fransch mini sterie Maandag heeft dhr. Carnot met verschillende hoofden van partijen een onderhoud gehad. Uit den Dnitschen Rijksdag meldde de correspondent der N- II. Ct. gisteren het sensatie-bericht, dat de minister van oorlog openlijk zou verklaard hebben dat er \éor de volgende vredesoefeningen van het Duit- sche leger (die gewoonlijk in den herfst plaatshebben) een oorlog zou ontstaan zijn. Daar de bla en daaromtrent heden geen nader bericht bevatten, is het onbekend in welk verband de minister dit heeft gezegd, maar in ieder geval ligt er veel waars in wat, volgens den correspondent van datzelfde blad, de sociaal-democra tische afgevaardigde Singer daarop zou hebben ge- annwoord, namelijk dat bet scberpe afkeuring verdient #m op die wijze nieuwe ongerustheid* in het land (en hij had er wel mogm bijvoegen in geheel Europa) te verwekken. De hoop, dat de kwaal, waaraan de Duitsche Kroon prins lijdt, niet van doodelijken aard is, behoeft nog volstrekt niet te worden opgegeven, wanneer men een mededeeling leest, welke de Schlesische Zeilung beeft KOERS DER AMSTERDAMSCHE BEURS van Dinsdag 6 Dec. 1887. STAATSLEENINGEN. EUROPA. pa. PCt. Hongarije, Obl. Leening 1867 5 99% dito, Goudleening Italië, 1881. 5 90% 5 92% Nederland, Cert. N. W. S. 2% 73% dito, dito dito 3 87% dito, dito dito Oostenrijk, Obl. in papier Mei-Nov. 3% 98% 5 64 dito, dito zilver Jan.-Juli 5 65 dito, dito goud 4 8954 Portugal, Obl. Btl. 53/81 3 56% dito, dito 1881 5 94% Rusland, Obl. Hope <6 Co. 1798/1815 Cert. Inschrijv. 5e serie '54 5 10154 5 53% dito dito 6e '55 5 831és Obl. 1864 ƒ1000 5 1003A dito 1866 100 5 97% dito 1872 gecons. 5 92 dito 1873 dito 5 94% dito 1877 5 98 dito Oostersche leening le serie 5 50% dito 1850 le Leening 94% dito 1860 2e dito 4% 92 dito 1875 gecons. 4% 88 54 dito 1880 gecons. 4 75% dito Leen. 1867/69 (Nicolaï) 4 82% dito dito 1859 3 7154 dito dito 1883 in goud 6 101 Spanje, Perp. Sch. 4 64 dito dito dito 1876 2 47% dito dito Amortis 4 dito dito perp. Schuld 4 60 Turkije, dito Alg. Schuld 1865 geregistr. 12% dito dito 1863/1865 0 dito dito 1869 geregistr. 12 AFHIKA. Egypte, Obl. leening 1876 4 74% dito Spaorwegleenirg 1876, 5 99 ontvangen en die geacht wordt afkomstig te zijn van een der bekwaamste hoogleeraren aan de hoogeschool te Breslau. Deze geleerde wijst er op, dat er een aantal ver schijnselen zijn waargenomen, waaruit kan worden afgeleid, dat de ontsteking der keel niet van kanker- achtigen aard is. Een langzaam zich ontwikkelende ontsteking van dieper liggende deelen. o. a. van het kraakbeenvlies, vertoont zeer dikwijls langen tijd ver schijnselen, die zeer uiteenloopend verklaard kunnen worden en gelijken op die, welke bij den Kroonprins zijn opgemerkt. Uit een aantal mededeelingen in de bulletins der geneesheeren, die den Kroonprins hebben behandeld, en ook uit de over 't algemeen goede ge zondheid van den patient, leidt de scbrijfer af, dat de kenteekenen van kanker geenszins aanwezig zijn. Wel gaat ook een goedaardige ontsteking en vooral de uitstooting van afgestorven deeltjes van het kraak been met menig bezwaar gepaard, maar gewoonlijk loopt die ziekte door de geleerden perichondritis genoemd gunstig af. Ook het feit, dat de Kroonprins zich voortdurend in zeer opgeruimden staat bevindt en vooral dat door prof. Virchow in de verwijderde stoffen geen kanker cellen zijn gevonden, doen in Duitschland de hoop herleven, dat prof. Mackenzie ten slotte nog gelijk zou hebben en dat de kwaal van den lijder niet van kankerachtigen aard is. Nog altijd is de vervalschiDg van diplomatieke stukken in Rusland het onderwerp, waarmede de bladen zich bezig houden. Duitsche organen spreken den wensch uit, dat de Czaar de bedoelde nota's zal laten publi- ceeren, terwijl verschillende personen genoemd worden, die in die vervalsching de hand zouden hebben gehad, o. a. dhr. Corti, Italiaansch gezant te Londen en baron Mohrenheim, Russisch ambassadeur te Parijs De laatste zou hebben willen trachten om dhr. Von Giars op die wijze te doen vallen. Daar de bedoelde vervalsching hoofdzakelijk eene intrige tegen vorst Bismarck is, werpt de bewering van de Schlesische Zeilungdat de heer Corti in de zaak betrokken is, een vreemd licht op de verhouding tusschen de Italiaansche en Duitsche regeeringen, die na het bezoek van den heer Crispi op Friedrichsrnhe zoo gunstig schijnt te zijn. Daar het blad zijne bewe ring door geen enkel bewijs staaft, zal echter nog moeten blijken of het wel juist is ingelicht. Naar aan de Berlijnsche Sörsen-Zeitung wordt ge meld zou een consortium van Belgische bankiers den vorst van Bulgarije hebben aangeboden hem met eene leening van 25.O0U0O0 fres. ter hulp te komen, mits zijne moeder, prinses Clémentine, daarvoor hars goede ren* wil verpanden. Ook in Turkije zou een licht zijn opgegaan om in den financiëelen toestand van dat land verbetering te brengen. Mahmond Pacha verzekert namelijk, dat het land alle verbintenissen zal kunnen nakomen als zijn voorstellen aangenomen worden wanneer alle schuld- eischeis, Krupp, Mauser en andere leveranciers van oorlogemateriéel betaling ontvangen hebben, zou bét d' licit slechts 120.000 Turksche ponden bedragen. Mabmoud Pacha zou de belastingen op schapen eb buiz-n willen verhoogen; de Ottomanisehe Bank zou buiten de zaken gehouden worden en de nieuwe tarieven van invoerrechten zouden re>ds dadelijk in werking treden. De begrooting van Mahmoud Pacha zal door de Porta worden overwogen. Vermoedelijk zal echter de Turksche regeering zich nog met eene andere quaestie hebben onledig te hou den. Daily News toch meldt, dat Griekenland aan de Porte zou verklaard hebben, dat het wijziging van zijn grenzen vragen zal, tenzij Oost-Rumelië dad lijk mocht teiugkeeren tot het status quo dat het Ber- lijnsch Congres vaststelde. Men vermoedt dat Rusland Griekenland hiertoe aanzette. Naar men ons mededeelt, zal het eerste concert INI OOBD-AMEBIKA. Ver. Staten, Obl. 1876 Mexico, dito 1864 ZTj i D-AMERIKA. Brazilië, Obl. 1865 100 dito dito 1875 100 Colombia, dito Peru, dito leen. 1870 Venezuela, dito 1881 IND. EN FIN. ONDERNEMINGE N.-Afrik. Handelsv. aand. Gemeente Crediet Obl. Maats. Fijenoord Aandeelen. Rott. Hypotheekbank, Pandbr. Stoomvaart Zeeland Aand. pref. dito dito Obl. 1885 Rusland, Pandb. Hyp. Bank SPOORWEGLEENINGEN. Nederl., Holl. IJzer. sp. Obl. Maats. Éxpl. Staatsspw. dito 1873 Ned. Centraal spw. gest. dito Hongarije, Theisspw. dito Italië, Zuid Ital. spw. dito Polën, Wars. Bromb. aand. dito, Warschau-Weenen aand. Ruslane, groote spw.maatsch. aand. dito hypoth. Obligatiën dito dito dito Baltische spoorwegaandeelen Charkow Azow. Oblig. Jelez Griasi dito Jelez Orel dito f 1000 dito dito 100 Morschansk-Sysran Aand. Mosk.-Jaroslaw Oblig. Orel Vitebsk dito 100 dito aandeelen Poti-Tiflis Oblig. f 1000 dito dito 100 Zuid-Westelijke Spoorw. maatsch. aand. AMKHIKA. Atchison-Topeka Cert. v. Aand. der ïangvereeniging «Excelsior" alhier niel 15, maar 29 December e. k. plaatshebben. Gisteren kwam met den marktdag zekere S., een man van 83 jaren, wonende buiten 's-Gravenpolder, •p een afstand van luim 1 uur van Goes, naar hier gewandeld en ofschoon hij wel wat vermoeid war, keerde hij toch na zijne zaken afgedaan te hebben, te voet terug. Teneinde mede te werken tot het aanbrergen van verdiensten voor arbeiders, die in het winter seizoen anders bezwaarlijk in hunne behoeften kunnen voorzien, hebben kerkvoogden der Hervormde gemeente te Wolfertsdijk besloten tot het laten spitten van 2 perceelen der kerkelanden, ter grootte van ruim 4 Heet., waartoe een 20tal werklieden is aangenomen. Rilland-Butli. Tien dagen gevangen gezeten. Vrijdag 25 Nov. was Johs. Bouwens alhier bezig met bet dekken van een aardappelhoop. Nadat bet stroo er op en er tegen was geplaatst, werd hij geroepen om te eten. In dien tijd schijnt de kat daar ook een kijkje genomen te hebben en het daar zoo goed bevonden, dat zij diep in bet stroo kroop. Nadat Bouwens gegeten had, ging hij lustig aan het werk en dekte den hoop met aarde, 's Avonds miste men de kat. Men zocht en zocht, maar bet dier was nergens te vinden. Zondag (3 Dec.) hoorde men een benauwd geluid uit den aardappelhoop ko men. Wie bang was zou weggeloopen hebben. Maar Bouwens was dat niet, daar hij in dat geluid de stem van zijne poes herkende. Hij nam zijne spa, ontdeed den boop van een ge deelte grond en de kat kwam te voorschijn. Rilland-Batli. P. Dansen te Bath is in het bezit van een vreemdsoortig zeedier. Het is een weekdier, afkomstig uit eene schelp, die in vorm gelijkt op die van eene kreukel, maar veel grooter is. Eene jonge krab en eene garnaal schijnen in die schelp gekomen te zijn, maar hebben zich er niet meer nit kunnen redden. In hun groei zijn de drie makkers zoo dicht bij elkander gekomen, dat zij nu éen geheel uitmaken. Van de krab is niet veel meer te zien dan de knijpers maar de beide anderen ziet men duidelijk, 't Mooiste is, dat de drielingzusters reeds sinds eenige dagen in 't leven zijn gehouden. Wemeldinge. 't Was zeker te weinig bekend bij de landbouwers en veehouders alhier, dat de heer Ver meulen van Ovezand Dinsdagavond bij den beer C. Daane over veeverzekering spreken zoueen 15ta! belangstellenden slechts was aanwezig. En toch, de zaak zelve, zoowel als de wijze, waarop die door spre ker wordt toegelicht en aangeprezen, verdienen ten volle eene goed bezette zaal. Op zeer populaire wijze toonde spreker het nuttige en plichtmatige aan om zijn vee te verzekeren, bewees het voordeel van een verzekering tegen vaste premie tegenover onderlinge verzekei ingmaatschappijen en toonde eindelijk met cijfers aan, dat de Delftsche maatschappij in hare berekening zoo billijk mogelijk is en veel goedkooper dan die te Geldermalsen, waar van het laatste nummer der Goesche Courant mel ding maakt. Na de lezing werden vele inlichtingen gevraagd en verscheidene opmerkingen gemaakt, die alle door den heer Vermeulen met welwillendheid werden verstrekt ot nader toegelicht. Algemeen was men het eens, Mat de Delftsche vee- verzekeringmaatschappij de beste waarborgen geeft en wel voor veehouders is aan te prijzenalleen vond men de premie (hoe billijk ook gesteld) toch nog te hoog. Volgens spreker zou hierin door de maatschappij, bij algemeene deelname, vermindering worden gebracht. Bij monde van den burgemeester werd spreker dank gebracht voor zijne zeer onderhoudende rede. Maandagavond te 10 uur is er te Middelburg brand uitgebroken in een bovenhuis bij Bos ip de Tui f- kade. Het bovenhuis is geheel uitgebrand. De naast en achterliggende perceelen hebben veel waterschade PCt. PCt. PCt. PCt. Atchison-Topeka oblig. 7 4% 106 >4 Atl. Pacific (W. D.) le hyp. 6 3 16% Canada South, cert. v. aand. 57% Centr. Pacific Aand. - 36% 5 100% dito dito Obl. 6 114 5 100 dito California Oregon Obl. 6 99% 4% 25% dito dito Serie B 6 104 6 13% dito San Joaq. Valley dito 6 113% 4 39% dito Cal. Pac. 2 Hyp. dito 6 Chicago Atlantic Oblig. Cert. 6 78% 78 Chicago N. W. Cert. v. Aand. Preferred 4% 102% dito Cert. le hyp. 7 131 26% dito Jowa Midland dito 8 13154 4% 102% dito Mad. Ext. dito 7 130% 102 dito Menomenee dito 7 131 3 84 dito N. W. Union dito 7 132 5 dito Winona St-Peter dito 7 131% Chic. Burl. Quincy. C. v. Aand. 127% 4 101% Chicago R.-Island Cert. Aand. 114% 5 101 dito South-Westh Obl. 7 121 73% Denver Rio-Grande. Cert. v. Aand. 23% 5 82% dito preferred 56% 3 60% dito dito Oblig. 7 117 i% 4 45% dito dito dito 4 76% 79% Illinois Cert. van Aand. 118% 5 111% dito Leas L. Stock Cert. 4 95% 4% 96% dito Springfield Div. Obl. 6 4 87 Kansas Pacific dito 6 H3 3 55% Louisv. en Nashville. Cert. v. Aand. 63 5 931% dito dito (le hyp.) 6 11654 5 88% dito dito (2e 3 591% 5 97% dito dito Sink, lund Obl. 6 10554 6 95 St.-Louis San Fr. Aand. le Pref. 112 5 25i% dito dito Oblig. 6 11854 5 101 dito Alg. Hyp. dito 6 Hl 5 93% dito Wichita Western 6 11054 87% Mich. Centr. Cert. van Aand. 8654 5 97% Milw. St. Paul Cert. v. Aand. P. S. 5 93 54 dito in goud Obl. 7 5 5454 Miss. Kansas Texas. Aand. 1954 Miss. Kansas Texas. Obl. 7 104% I dito Incomebond8. dito 103* 1 94 dito Un. Pac. South-Br. dito 6 108 geleden. Te 12% uur Waren de spuiten nog in werking. De oorzaak van den brand is onbekend. Het was den 5 December 25 jaren geleden, dat P. Van Houten als veldwachter der gemeente St. Annaland zijne betrekking aanvaardde. Die dag mocht niet onopgemerkt voorbijgaan. Nadat in den voormiddag door den burgemeester met den raad en den secretaris aan den jnbilaris hunne gelukwenschen waren aangeboden, waarbij bet aan stoffelijke bewijzen van achting niet ontbrak, bracht te 12 unr eene uit de burgerij samengestelde commissie, vergezeld van bet fanfaren gezelschap, den jubilaris eene ovatie, waarbij de voorzitter der feestcommissie namens de burgerij hem een gouden remontoirhorloge met inscriptie cn dite ketting overhandigde, als belangstelling in het feest dat hij mocht vieren Door zijn ambtsbroeders, zoowel rijks- als gemeente-politie uit het eiland Tolen, werd hem uit erkentelijkheid een zilveren bril met dito doos overhandigd. Verder werd de dag door tusschen- komst van genoemde commissie doorgebracht met volksspelen: als mastklimmen enz. Des avonds weid den jubilaris door genoemd muziekgezelschap nog eene serenade gebracht, terwijl de feestelijkheid toen op recht vroolijke wijze door geheel St. Annaland werd gesloten. Een schipper te Deventer ontving Zaterdagavond een bankbiljet van 100 en een muntbiljet van 50 voor vracht die hij gevaren had. Op weg naar huis verloor hij bet geld. De oude man, die niets bezat, was des nachts zeer onrustig. Zondag giDg bij, naar bij voorgaf, het geld zoeken. Hij is echter niet weer bij zijne betrekkingen teruggekeerd en ook het geld is nog niet teruggevonden. «De Haringvliet", een der schepen vandefiima Hoogerweiff Co. te Vlaardingen is, naar men als zeker meent, verongelukt, en de deerniswaardige sche pelingen hebben in de golven hun graf gevonden. Zwaar is de slag voor de nagelaten betrekking* n, hier weduweD met kinderen, daar ouders, broeders of zusters, die hua dierbaren niet meer zul'en wederzien. De algemeene deelneming is te Vlaardingen groot. Het getal der omgekomenen is 14, nalatende 7 wedu wen en 10 kindei en, Een vrouwelijke inwoner van Dwingeloo in Drente heeft aan haar 87ste kind bet leven geschonken. Deze vrouwelijke inwoner is een varken, dat 4 jaren oud is. Uit Noordgouwe wordt aangaande de vermoe delijke poging tot vergiftiging, die aldaar Woensdag jl. plaats gehad heeft, gemeld dat Maandag in die gemeente kwamen de officier vau justitie, mr. Van Hoytema, mr. Schneider van Grriff mswerth, rechter, en de griffier der rechtbank te Zieriksee, mr. Van Adrichem, om een onderzoek daarnaar in te stellen. In een der lokalen van het laboratoriumgebouw aan het Steenschuur te Leiden had Maandag, tijdens er college gegeven werd, door nog onbekende oorzaak eene exp'osie plaats. Ttn gevolge der Incbtdrnkking daarvan weiden eenige matte dakglazen nit hun ver band gerukt, zoodat deze op de hoofden der in de zaal aanwezigen neerkwamen, waarvan de meesteh door de stukken glas, betzij aan banden, hetzij aan gelaat, lichte kwetsuren bekwamen. Van één student evenwel was de wonde aan het hoofd nogal van be langrijken aard, zoodat hij naai het academisch zieken huis werd overgebracht. Zijn toestand moet thans echter redelijk wel zijn (Z. C.) De Parijsche correspondent van the Times kiest uit de vele anecdoten, welke ter gelegenheid van Grevy's aftreding in de pers voorkomen, twee authentieke om aan te duiden hoe noodzakelijk het voor den eersten ambtenaar van een grooten Staat is een man vau de wereld te zijn, die de maatschappelijke étiqoette kent om te voorkomen dat hij zich en zijn land belache lijk make. Het was kort na de troonsbeklimming van den Keizer van Rusland dat diens broeder, Grootvorst Missouri-Pacific South dito N.-York-Erie Cert. v. Pref. Aand. New-York Pens. Ohio St. Paul Min. Man. Cert. v. Aa dito dito Obl. dito Geconsolideerde Schuld dito dito dito 2e hyp. dito dito Dakota Ext. Obl. Pennsylv. Spw. Cert. v. Aand. Pittsb. Fw. Cert. v. Aand. Southe-n Pacific Oblig. Union Pacific Hoofdl. Certificaten v. Aand. Union Pac. Hoofdlijn Obl. dito Collateral Trust Bonds dito dito dito Brazilië Spoorwegleening TRAMWEGMAATSCHAPPIJEN. Amst. Omnib.-Maatsch. Obl. Arnh. Tramwegm. Aand. Gooische dito dito Nederl. dito dito Rotterd. dito dito Breskens Maldegbem dito PREMIE-LEENINGEN. Nederland, stad Amsterdam a f 1000 dito a f 100 Stad Rotterdam Gemeen te-crediet België, Antwerpen 1887 dito Brussel 1887 recep. Honoarije, Theiss Regul. loten Oostenrijk, Staatsleening 1860 Stad Weenen 1874 Rusland, dito 1864 Spanje, St. Madrid '68 (gest.) Turkijk, spoorwegleen. COUPONS, Oost papier f 20,02 zilver - 20,02 Diverse in -11,62% Fransche - 47,30 Belgische - 47.25 Pruisische - 58,80 PCt. PCt. 6 100 68% 6 10854 107% 7 111% 6 115% 6 115% 6 7 150 6 109i% 5954 6 11354 6 107% 5 9554- 4% 80% 4 102 104 163 100% 3 106% no% 3 105 3 103 2% 89 2% 8854 4 99 5 10754 107% 5 144 3 41 3 7i% 1,04 1,89 Russen in Z. R, G. R.- Spaansche Bmv. -47,55 Binn. - 2,29 Amerika in dolL - 2,47

Goessche Courant | 1887 | | pagina 2