Staten-Generaal. TWEEDE KAMER. In de zitting van gisteren is bij het voortgezet debat over het hoofdstuk «Uitgaven", der Indische Begrooting, na discussie met 37 tegen 27 stemmen verworpen een amendement-Keuchenius, om te schrap pen den post van f 1000 voor overbrenging der Alge- meene Secretarie van Batavia naar Buitenzorg. Bij de afdeeling Justitie verklaarde de Minister, dat hij zou aandringen op voorstellen tot verbetering van het faillietenrecht in Indië en dat voorstellen omtrent voor drachten van rechterlijke ambtenaren zijn ingediend. Kerkelijke Zaken en Onderwijs. Te Serooskerke blijft de gespannen verhouding tusschen doleerenden en niet-doleerenden nog steeds voortduren. Zaterdagmiddag is de kerk, benevens de consistorie, door den consulent der Herv. gemeente, den heer Dommisse, predikant te Gapinge, gesloten, waarbij de eenige trouw gebleven ouderling en kerkvoogd G. Geschiere en het kerkeraadslid M. Van Hove assisten tie verleenden. De doleerende partij, die de kerk in bezit heeft, werd alvorens uitgenoodigd de consistorie te verlaten, wat zij echter niet deed. Er bevonden zich in de consistorie 3 personen, zijnde P. Melis, Ch. Geerse en B. Koole. Geerse heeft Zaterdag de consistorie ver laten. De andere personen bleven er tot Zondagnamid dag. In een oogenblik, dat de bewaking eenigszins was verslapt, heeft Koole de consistorie verlaten en is hij vervangen door P. De Visser, ook een lid der dolee rende gemeente, terwijl Melis trouw op zijn post bleef. De voeding wordt den gekerkerden door de ramen aangereikt, wat door de andere partij, die nu het kerk gebouw nauwlettend en onverpoosd, dag en nacht, doet bewaken, niet wordt tegengegaan. Zaterdagavond, nadat de kerk was gesloten, was de gansche gemeente echter op de been, die zich vrij woelig gedroeg. Ook Maandagavond was er heel wat drukte. De rust is echter niet verstoord. Den ganschen nacht bleef echter een deel der bevolking op straat aanwezig. Dinsdag was den ganschen dag zoo veel volk op de been, dat de passage gestremd was. Het gerucht ging, dat de sloten van de kerk zouden worden verbroken. Men was ongerust wat de avond zou brengen. Een lid der doleerende partij is nog in de consis torie. Melis heeft die verlaten. MCt.) Rechtszaken. Door de Arr.-rechtb. te Middelburg is gisteren 0. a. veroordeeld wegens beleediging C. d. B. huisvr. van C d. B„ 38 j., koffishuishoudster te Hansweerd, tot 10 boete, subs. 8 dagen h. (M. Ct.) Beursoverzicht. In tegenstelling met de zwakke houding der fondsen W3arvan wij in onze laatste beursverslagen hadden te gewagen, openbaarde zich in de achter ons liggende beuisweek eene duurzame prijsverbetering. Het lang besproken en door velen verbeide bezoek van den Rus- sischen Czaar aan het Berlijnscbe hof heeft eindelijk plaats gevonden vriendschapsbetuigingen en ordetee- kenen zijn wederzijds gewisseld en deze schijnvertoo- ningen hebben hunne uitwerking op het koersverloop niet gemist. De harde en lompe behandeling der Duit- sche Rijksbank met betrekking tot de Russische waarden is iotusschen van kracht gebleven en als zoodanig valt er van het beloop voor de naaste toekomst nog weinig te voorspellen. Voegt men daarbij den allerbedroevendsten toestand waarin de inwendige politiek van Frankrijk zich geplaatst ziet in verband met de omstandigheid dat de Parijsche markt een goed deel der Europeesche waaiden beheerscht en in aanmerking nemende dat men bij den woeligen aard der Franschen wel weet waar men begint, doch niet waar men eindigt, dan zal mc-n wel doen met voorloopig aan de gekeerde stroom ing geene te groote beteek> nis te hechten, en voorloopig alleen den Bulgaarschen vorst geluk te wen- scben dat ingrijpende zaken de aandacht op andere punten dan op zijn Rijk gevestigd hielden. Ook de Amerikaansche markt wijst allerwege eene flinke reprise aan en voornamelijk op Londen had deze ommekeer een gunstige uitwerking. Wij gelooven dat de voornaamste reden hiervan lag in het feit dat de contramine zich genoodzaakt zag zich terug te trekken, terwijl men buitendien het gerucht verspreidde, dat reeds verschillende baissiers waren geëxecuteerd. Doch ook voor deze soorten dient men in acht te nemer dat de op handen zijnde verkiezingen spoedig hunnen invloed kunnen laten gelden en niet minder dat het naderend einde van 't jaar meestal loomheid in zaken te weeg brengt. Tot nn toe bleef de goederenhandel aldaar levendig, de geldmarkt ruim en call money op goed onderpand gemakkelijk tegen 3 en 4 pet. ver krijgbaar. Het is duidelijk dat bij zooveel beweging aan onze Nationale schuldsootteD niet veel opmerkzaamheid werd gewijd de koersverschillen hebben zich dan ook tot een minimum bepaald. Bij tragen omzet verloren de drie en halfper cents soort f4 pet. terwijl de drieën onder dezeltde omstandigheid A pet. konden her winnen. Vruchtbaarder was de handel op het gebied der Indische waarden hoewel de strooming niet voor alle soorten dezelfde kan genoemd worden. Terwijl toch de certificaten dir Durrepaalsche Bank en de aandeelen der Internationale Rotterdamsche Crediet- en Handels- vereenigirg respectievelijk dpet. en 3pct. vooruitgingen wijzen de Obligatiën der Koloniale Bank en de aan deelen der Nederlandsch-Indische-Handelsbank een res pectievelijke teruggang van 1 f4 en 1 pet. aan. Voor de aandeelen der Nederlandsche Handel-Maatschappij had deze week de betrekenis dat de tweemaandelijk- sche rescontre plaats vond bij een passagekoers van 108 pet. Einde der week werden in deze aandeelen voor speculatieve rekening groote aankoopen gedaan en ook het debuut in de nieuwe week was bijzonder gunstig. Men wil dat de maatschappij 2icb in de ge legenheid zag gesteld om op voordeelige voorwaarden hare aandeelen Deli-maalschappij van de hand te zetten. Binneulandsche- en transportwaarden waren slechts bij uitzondering gevraagd. De geldprijs bleef stabiel op prijzen van 3 en 3 ft pet. genoteerd en daarvoor op solied onderpand grif verkrijgbaar. Volgens den staat der Nederlandsche bank op 12 November kwamen do volgende wijzigingen voornl. eene vermeerdering bij de wisselportefeuille van millioen alsmede eene toename voor de rekening-cou rantsaldo's van twee en halve ton, daarentegen is de beleeningrekening met 1 f4 millioen verminderdin den goudvoorraad kwam nagenoeg geen wijziging. Gelijk te verwachten was bleef de weifelachtige houding der Parijsche beurs niet zonder invloed op het beloop der Spaansche en Portugeesche fondssoor ten nochtans uitte zich deze zwakheid meer in de beperktheid der omzetten dan wel in den teruggang der koersenTurken C. D. wisten zelfs nog eenig avans te behalen en sluiten na eenige slingeringen op 13% pet. De onderhandelingen over de schatting door Oost-Rumelie op te brengen hoewel tot nu toe zonder goeden uitslag bekroond hadden mede hun aandeel in de vaste stemming, die voor de Otto- manische waarden heerschte. Meestal gaan de waarden der Zuid-Amerikaansche waarden gelijken tred met de meer of min vaste houding die voor de Amerikaansche gpoorwegwaarden heerscht Dit was ook deze week weder het geval; Mexicanen waren vast gestemd en sluiten op de hoogste koersen der weekook Peruanen waren willig voor de zooveelste maal op het bericht dat de Chileensche Regeering de Peruaansche Obligatiebouders niet aan hun lot zal overlaten. Een verlies van beteekenis werd geleden door de aandeelen der Groote Russische Spoorweg-Maatschappij Gelijk bekend is zijn de verschillen tusschen deze Maat schappij en de Russische regeering nog altijd hangende en zoolang deze onbeslist blijven, zal er van een super dividend dat vroeger bij dit fonds regel was wel geene quaestie zijn. Op het gebied der Amerikaansche Spoorwegv/earden waren de variatiën het omvangrijkst en zooals ge zegd moet de voornaamste reden hiervan gezocht word n in het feit dat het spel der contramine tijdelijk is uitgesp eld. Natuurlijk vinden wij de verschillen het belangrijkst daar, waar indertijd de daling het scherpst was. Zoo verbeterden Wabach St. Louis 4 pet., Union Pacifies 4% pet., Nashvilles 3 f4 pet., Missouris en Erieshares 2 f4 en 2 54 pet. enz. Ook de obligatiën der Missooriwaarien namen in sterke mate aan de algemeene rijzing deel. Vooral de 5 pet. soort, die trouwens ook den grootsten val had gemaakt, was sterk voor binnen- en fcuitenlandscbe rekening gevraagdde rijzing hierin bedroeg circa 3 pet. Buitenlandsch Overzicht. De toestand in Frankrijk is nog onveranderd. De ministriëele crisis duurt nog voort en dreigt in een presidentiale crisis te ontaarden. Al de politieke som- miteiten, zelfs Ciémenceau, hebben dezer dagen het Elysée bezocht, doch allen hebben den heer Grévy te kennen gegeven, dat er geen nieuw ministerie zal kunnen gevormd worden, zoolang hijzelf niet weggaat. Hoe vasthoudend de heel Grévy ook zijn moge, voor zulke duidelijke verklaringen zal hij toch op den duur niet doof kunnen blijven en vermoedelijk zal hij dus wel genoodzaakt worden den presidentszetel te ver laten. Men beweert zelfs, dat hij tegenover Ciémen ceau zich daartoe bereid heeft verklaard, doch dat hij na een gesprek met zijn schoonzoon Wilson weder tot andere gedachten is gekomen. De toestand van den Duitschen Kroonprins schijnt in zooverre minder gunstig te zijn, dat het gezwel, dat nog pas was doorgebroken, reeds weder schijnt aantegroeien, wat op een sneller verloop moet duiden dan aanvankelijk verwacht werd. Voor het overige bevindt de patient zich goed. Het bezoek van den Rnssischen Czaar wordt nog druk besproken en steeds wordt er nog gegist, wat bij die gelegenheid is besproken en wat daarvan de gevolgen zullen zijn. Zonderling is wat daaromtrent de Köln. Zeit. mededeelt, namelijk dat er toch bij gebleken is hoe de Czaar door middel van valsche brieven, die van Bismarck heetten afkomstig te zijn, is misleid geworden. Indien deze brieven, die de Bol- gaarsche crisis betroffen, echt geweest waren, dan zouden zij inderdaad de gramschap van den Czaar hebben moeten opwekken. De vervalschingen moeten van Orleanistischen oorsprong zijn, en de Czaar zou het slachtoffer zijn geweest van eene allersnoodste Jezuïetische kuiperij. Ook zou er gebleken zijn, dat een wel is waar klein, maar toch invloedrijk gedeelte van den Berlijnschen hofkring daarbij meegeholpen heeft, terwijl men het te Petersburg steeds deed voor komen alsof Keizer Wilhelm met Bismarck's buiten- landsche politiek neit instemde en daarin slechts met tegenzin berustte. De gevolgen van dit vriendschappelijke onderhoud (zegt de Kólnische Zeitung) zouden in de toekomst wel blijken. Gemengde Berichten. Eenige dames te Tolen hebben het voornemen om met St.-Nicolaas den kinderen der bewaarschool een aangenamon dag te bezorgen, n.l. door hen te onthalen op melk, gebak en dearmsten van een klee- dingstuk te voorzien. Zij verzamelen daarvoor bij de ingezetenen eenige gelden, ten einde aan hun plan uitvoering te kunnen geven. Moge hun edel doel naar wren8ch slagen. Da zeeramp van de „W. A. Scholten". Aan de verschillende berichten omtrent het ver gaan van het stoomschip »W. A. Scholten'' ontleenen wij nog het volgende Te Dover zijn 23 lijken aangespoeld. Door de nabij heid van twee zeilschepen is de mogelijkheid, dat er meer personen gered zijn geworden, niet uitgesloten. Er werden voortdurend vele sloepen gezonden naar de plaats, waar het schip gezonken is, om, zoo er nog levende drenkelingen gevonden werden, hen te redden. Het casco en de inventaris der «W. A. Scholten" zijn verzekerd voor 350,000 bij verschillende maatschap pijen aan de Rotterdamsche beurs. De lading was zeer kostbaar en wordt als verzekerde I waarde geschat op ca. 1 f4 millioen guldenzij be stond o. a. uit 1800 pakken tabak, ter gezamenlijke waarde van 900.000 a 1 millioen (ieder pak tabak geldt 500 a 600)verder eene belangrijke partij wijn in vaten en kisten, diverse collis planten en bollen, kisten manufacturen, glas en aardewerk en meer stuk goederen. Door deze ramp worden zoowel de Rotterdamsche als de Amsterdamsche beurs zwaar getroffen. Als eene bijzonderheid verdient nog vermelding, dat de eigenlijke gezagvoerder van het stoomschip »W. A. Scholten", kapitein Bakker, voor deze reis, ten einde een weinig rust aan wal te genieteD, had geruild met kapitein Taat. De scheepsdokter der »W. A. Scholten" geeft de volgende bijzonderheden Wij verlieten Rotterdam den negentienden 's mor gens alles ging wel, tot eergisteravond, toen het stoomschip zich bevond op ongeveer elf mijlen afstands van Southsandshead-vuurschip. Destijds was het weder na de mistigheid, opklarende en de zee kalm. De »W. A. Scholten" stoomde langzaam voort, na eenigen tijd geankerd te hebben. PlotseliDg zagen wij een stoomer in het verschiet, zijdelings op ons afkomen. Wij ver toonden de ankerlichten. De kapitein der «Scholten" deed alles om eene aanvaring te vermijden, door den den koers te wijzen, te laten fluiten enz., maar te vergeefs. Wij hadden 215 passagiers aan boord, waar onder 130 tusschendeksreizigers. Slechts weinigen waren op het dek tijdens de aanvaring, maar de kapitein en de scheepsofficieren bevonden zich op de scheepsbrug. De meeste passagiers zaten koutend, lezend of spelend in de salon. Enkelen hadden de kajuiten opgezocht. Nauwelijks vond de aanvaring plaats, welke een gat van acht voet breedte maakte in het scheepsbeschot, of eene paDiek ontstond onder de passagiers, welke de kapitein en de scheepsofficieren te vergeefs trachtten te kalmeeren. De «Schoiten" had acht redditrgbooten benevens twee reddingviotten, van de reddingbooten bleken er maar twee beschikbaar door het overhellen van het schip. De «Scholten" zonk ongelooflijk snel, binnen vijftien of twintig minuten, met den voorsteven het eerst. De passagiers hadden den tijd reddinggor- deis om te doen, maar de meesten schensn te verbijs terd. Vóór de «Scholten" met den achtersteven hoog in de lucht, zonk, liet de kapitein noodseinen en stoom- gefluit hooren. hetgeen de aandacht trok van het stoomschip «Ebro", welks gezagvoerder terstond, be halve reddingslijnen, eene groote daklading hout liet werpen in het koude water, waarin talloozen verkleu mend lagen te worstelen. Sommigen overleden op de «Ebro" tergevolge van de doorgestane koude, terwijl anderen geruimen tijd noodig hadden om bij te komen. Talloozen konden de reddingslijnen niet beetpakken door verkleuming. Op de kaden te Dover heerschte de grootste opge wondenheid. Er varen loodsbooten tusschen het wrak en den wal, welke deeien der lading en ook nog lijken aanbrengen. Deze laatste liggen thans alle uitgestald in, eene loods, behoorende aan de onderzeescbe tele graaf-kabel-maatschappij, in afwachting van de lijk schouwing. Nog slechts weinige lijken zijn herkend. Velen der bemanning zijn gered, evenzoo alle Engel- sche passagiers, van welke er trouwens slechts acht of negen op de boot waren. De kapitein is verdron ken met den eersten stuurman en de eerste hofmeesteres Alle geredden beschrijven de verwarring en de paniek aan boord na de aanvaring als verschrikkelijk. De groote koude scheen alle pogingen om zich te redden onmogelijk te maken. Te Dover heerscht de overtuiging dat de «Scholten" geheel vrij van blaam is. De Indépendance behelst een telegram, waarin de mededeelingen van twee passagiers zijn opgenomen, die de ramp overleefden. De heer Abbleby vertelt, dat des avonds te tien uren, kort nadat de reizigers naar hunne hutten waren gegaan, een geweldig kraken werd gehoord. De «Scholten" was aan stuurboord aangevaren en het schip zonk loodrecht. Vreeselijke tooneelen hadden plaats. Moeders hielden hunne kinderen geklemd in de armen, kreten en snikken weerklonkengeknield werd hard op gebeden. Twee van de vijf sloepen slechts konden in zee worden gebrachtaan de passagiers werden alle reddingsgordels, welke aan boord waren, uitgereikt maar er waren er niet genoeg. Sommige passagiers met reddingsgordels aan kwamen weder boven en zijn gered. Den vorigen namiddag hadden eenigen zich ver maakt met het aandoen van die gordels: zij dachten niet dat zij eenige uren later hen noodig zouden hebben. Een ander geredde, de heer Stepney, vertelt dat de kapitein van de «Scholten" dadelijk na de aanvaring vuurpijlen liet afsteken. Dit trok de aandacht van de «Ebro", welke tot vier uren 's morgens op de plaats van het'Ottheil bleef om de schipbreukelingen op te nemen. De heer Stepney redde zich in eene der twee sloepen. Onderweg zag hij veie ongelukkigen met de golven worstelen, maar het was onmogelijk hen te hulp te komen, want de sloepen waren reeds meer dan vol en liepen gevaar te zinken. Wat de «Scholten" aangaat, deze ging in minder dan twee minuten naar beneden. De kapitein van het houtschip «Ebro" rapporteert dat, toen hij aankwam op de plaats des onheils, hij eene luide ontploffing hoorde. Onmiddellijk daarna zag hij het stoomschip «W. A. Scholten" voorover zinken. Tot dusverre blijft het cijfer der geredden ongeveer tachtig, zoodat minstens honderd dertig moeten ver dronken zijn. Onder de nog niet gevonden lijken is dat van den kapitein. De schipbreukelingen, waarvan de meesten geheel zonder middelen zijn, blijven voorloopig te Dover, tot de verwachte aankomst van eenen vertegenwoordiger der N. A. Stoomvaartmaatschappij uit Rotterdam. De dikke nevel, die voortdurend over het Kanaal hangt, belemmert het verdere onderzoek van het wrak. Het Sailorshome te Dover, waar de meeste schipbreu kelingen gehuisvest zijn, blijkt te kleia om zoovele personen langer op te nemen, maar het bestuur wed ijvert met de bevolking van Dover om de ongelukkigen te verzorgen. Verscheiden lijken zijn ook te Deal en te Ramsgate aangespoeld. Door het Engelsche ministerie van koophandel is een gerechtelijk onderzoek aangaande de ramp bevolen. D» beer Robson, die gered is, verklaart dat er 800 reddingsgordels aan boord waren, doch dat de meeste me het schip zijn gezonken. De groote mast van de «Scholten" steekt met boog water ver boven den zee spiegel uit. De Londensche correspondent der Indépendance geeft in eenen brief gedagteekend van den 21 Nov., 6 uren 's avonds, de volgende beschrijving, welke hij als algemeen in omloop en stellig juist voorstelt, van het gebeurde nDe «Scholten", na uithoofde van den mist gestopt te hebben gelegen, had, toen het ten oogenblik licht werd, de machines weder aangezet, toen hij vlak bij zich de «Rosa Mary", kapitein Webster, gewaar werd. De lichten van de «Rosa Mary" varen gesteld alsof dit schip ten anker lag en dus onbewegelijk was, ter wijl bet in werkelijkheid met volle kracht stoomde. De «Scholten" wendde het roer, in de veronderstel ling dat de ander stil lag, en het is tengevolge dezer noodlottige dwaling, welke geheel te wijten is aan de «Rosa Mary", dat de ramp heeft plaats gehad. Het gat, waardoor het water zich onmiddellijk in het voor schip van de «Scholten" stortte, was ruim 2.5 M. breed, m. a. w. een rijtuig had er doorhei n gekund". De Londensche correspondent der N. R. Ct. seint nog het volgende «De kapitein en de eerste stuurman der «Rosa Mary" hebben thans erkend, dat het hun schip en geen ander onbekend stoomschip is geweest, hetwelk Zaterdagavond met de »W. A. Scholten" in aanva ring is gekomen. De schipbreukelingen zullen zoodra mogelijk terug- keeren. De Nederl.-Amerikaansche stoomvaartmaatschappij heeft uit Rotterdam aan haren sgent te Dover per telegraaf last gegeven, om alle kosten voor de begra fenis der verdronkenen te voldoen. Talrijke kustschippers visschen in het Engelsche kanaal naar verdronkenen, doch door dikken nevel wordt het zoeken, zoowel als het werk van duikers belet". Het voornemen is, zoo spoedig mogelijk eenen dui ker naar het gezonken schip omlaag te zenden, daar men vermoedt dat er vele lijken nog in bet wrak zelf gevonden moeten worden. De «Scbolten" ligt in ongeveer 12 vadem water, doch zij schijnt een weinig weg te drijven. Niet ver weg is de plek, waar inder tijd de «Strathclyde" en het Duitscbe landverhui zersschip «Pommerania" gezonken zijn. Als een bijzonderheid wor dt nog medegedeeld, dat Zaterdag eenige passagiers, die met de «Scholten" de reis zouden maken, te laat te Rotterdam aankwa men, zoodat het stoomschip reeds vertrokken was. Zij trachtten -met een klein stoombootje de «Schoiten" nog in te halen, doch deze was reeds uit den Rot- terdamschen Waterweg, zoodat de reizigers weder naar Rotterdam moesten terngstoomen. Laatste en telegraphische berichten. Na afgelegd praktisch examen is het diploma als machinist van wege de kweekschool voor machi nisten te Amsterdam verleend aan dhr. S. E. Ramondt. A. De Kraker, wonende te Nieuw- en St. Joost- land, is tot bewaarder benoemd in de strafgevangenis alhier met ingang op den lsten December e. k. 's-Gravenhage. Heden, vóór de overbrenging naar Katwijk van het stoffelijk overschot van het kamerlid baron Van Wassenaar Catwijck, werd in het sterfhuis een plechtige lijkdienst ter eere van den ontslapene ge houden, waarbij de predikanten Van der Flier, uit 's-Hage en Van Lindonk, uit Voorburg voorgingen. Hierbij waren, behalve de familiebetrekkingen, tegen woordig de ministers Heemskerk en Dn Tour, de vice- president van den Raad van State, de president en de griffier en tal van antirevolutionaire leden der Tweede Kamer, 's Konings vertegenwoordigers en verschillende autoriteiten. Een stoet van twaalf rijtuigen volgde het lijk naar Katwijk, waarin onderscheidene partijgenooten van den ontslapene in de Tweede Kamer en het lid dhr. Ranitz. De president en de griffier deden het stoffelijk over schot uitgeleide tot den Leidscben weg. Te half twee kwam de begrafenisstoet in de kerk te Katwijk, gevolgd door de notabelen der gemeente en het kerkbestuur, pachters eu ingezetenen. In de kerk waren vele hofdignitarissen, Kamerleden en belang stellenden. Het woord werd gevoerd door ds. Unger, burgemeester De Ridder, prof. De Geer, ds. Van Son, Graaf Van Hogendorp en ds Gerth Van Wijk. Onder bloemen bedolven zonk de kist in den grafkelder. 's-Gravenhage. TWEEDE KAMER. Voortgezet de bat over de Indische begrooting. Verworpen werd met 56 tegen 11 st. het vcorstel-Van Dedem om het hoofdgeld te verlagen vooreen deel der vroegere hee rendienstplichtigen. De Minister nam over een amen dement-Van Delden om den post voor het gebruik van overschotten op het hoofdgeld in het belang der in- landsche bevolking uit te trekken voor 2 millioen in plaats van voor memorie. Aldus is bet gewijzigde artikel aangenomen. Morgen voortzetting. Ingezonden Stukken. De gemeente-archivaris schrijft ons De gemeente Goes werd in den loop van dit jaar weder verrijkt, door dat haar eene dochter werd ge boren, die aanvankelijk reeds wel geschapen en ge zond zeer voorspoedig opgroeide en al aanstonds voor velen begeerlijk werd, al trok zij juist niet door hare schoonheid aan. 'tWas er ook niet om te doen om te schitteren maar meer om eene plaats op den Gae- schen bodem te bekleeden en wat men met van alle menschen zeggen kan, dat kan gezegd worden van de huizen, die ter zijde aan den 's-Heer Hendriks- kinderendijk zijn gebouwd, zij zijn allen werkelijk tot een zegen geworden. Aangezien eiken pasgeborene een naam toekomt, zoo hebben onze burgervaders ook begrepen, dat de nieuwe straat onder een bepaalden naam in het re gister der Goesche straten moest worden ingeschreven. Het gebruik om aan het voorgeslacht eenen naam te ontleenen en die aldus in gedachtenis te doen blij ven is hier reeds meermalen toegepast en het zou niet moeielijk geweest zijn uit velen weder een te kie zen, die bij het levende geslacht niet mag vergeten worden. Een onzer achtbare raadsleden wees zelfs den

Goessche Courant | 1887 | | pagina 2