Kerkelijke Zaken en Onderwijs. Landbouw en Veeteelt. Rechtszaken. Boekaankondiging. De tentoonstelling van levende meesters in A r t i. ui. Buitenlandse!) Overzicht. Gemengde Berichten. Laatste en telegraphische berichten. Ingezonden Stukken. te leggen liep hij het huis uit, den dijk op en de rivier in. OosT-lNDit. Gesteld ter beschikking van den resi dent van Soerabaja en in verband daat mede derwaarts overgeplaatst: van de directie, de adsp.-ing. W. E1 e n- baas. Beroepen bij de Gereformeerde gemeente te Kam pen ds. 1). Wijting, pred. bij die gemeente te Goes. Beroepen te Aagtekerke de heer D. Bax, cand. te Doornspijk. Het classicaal bestuur van Middelburg, doende wat des kerkeraads van Vrouwepolder is, heeft eenen eisch ingesteld tegen de diakenen der Nederl. geref. kerk (thans doleerende) van Vrouwepolder tot afgifte van alle gelden, goederen, boeken en andere bescheiden, die aan de diaconie dier kerk behooren. Mochten die diakenen niet bereid gevonden worden om op den bepaalden dag rekening te doen, dan zou het classicaal bestuur wel wenschen, dat zij er toe genoodzaakt zullen worden szoo door in beslag neming en verkoop hunner goederen tot een bedrag van één duizend gulden als door lijfsdwang, met ver oordeeling van gezegde personen om het aldus bepaalde saldo tevens aan de verzoekers uit te keeren, en met uitvoerbaarverklaring van het vonnis, voor zooveel dit saldo betreft bij lijfsdwang en in privé in de kosten van het rechtsgeding". Zeeuwsche Kerkb.) Ook te Zieriksee zal het jubilé van Z. H. Paus Leo XIII op luisterrijke wijze worden gevierd. Dit feest zal gegeven worden in het begin van Jan. a. s. in de concertzaal en bestaan in opvoering van cantates en groepen levende beelden, toepasselijk op de geschie denis der R.-Kath. kerk in Nederland. De muziek en zang zullen worden geaccompagneerd door drie op dit gebied zeer goed bekende heeren, terwijl een 30tal zangers hunne medewerking hebben toegezegd. (Z. N.) Aan het le gedeelte van het vergelijkend examen te Ellewoudsdijk werd 11. Zaterdag deelgenomen door 24 sollicitanten. Tot deelneming aan het 2e gedeelte, dat a. s. Zaterdag 26 Nov. zal plaats hebben, zijn uitgenoodigd (alpliabetisch gerangschikt)de onder wijzers G. J. Barentsen te Kolijnsplaat, W. Carets te Bergen-op-Zoom, A. M. Van Driel te Goes, I. J. Groote te Schoondijke, J. De Meijer te Aardenburg, G. P. Moerman en G. Verhoog beiden te Botterdam en A. W. Wisse te Axel. Aan de gemeente Koewacht is door het Rijk, boven en behalve de gewone vergoeding van 30 pet. een subsidie voor het lager onderwijs verleend van 2000. Kolijnsplaat. Donderdag 1 December a. s. treedt de schoolgeldheffing bier in werking. Voor één leer ling uit een gezin «al het schoolgeld 30 ets. per maand, voor twee uit hetzelfde gezin 25 ets. per kind en voor drie of meer uit één gezin 20 ets. per kind elke maand bs't-agen. Bedeelden en zij die, hoe wel niet bedeeld, onvermogend zijn te betalen, blijven in het genot van kosteloos onderwijs. Het onderwijs aan de herhalingsklasse en de avond school blijft kosteloos, behoudeDS de reeds bestaande en niet gewijzigde uitzondering voor de lessen in het Fransch, de wiskunde of in beide. Op de proefvelden der rijkslandbouwschool te Wageningen werden in 1887 weer tal van aardappel soorten verbouwd Van eenige uitmuntende soorten volgt hier de opbrengst per H.A. «Richters Imperator", opbrengst 500 H.L (niet doorgewassen) «Trophine", opbrengst 500 a 600 H.L. (weinig doorgewassen); «Furstenwalder", opbrengst 450 a 500 H L. (niet of weinig doorgewassen) «Snow- lake", opbrengst 500 11 L. (niet doorgewassen); «Juno", opbrengst 600 H.L., geschikt voor fabrieken (doorge wassen); het loof van deze was 16 Oct. nog groen toen de eerste nachtvorst inviel. «Silberhaut", ophrengst 600 H.L. (weinig doorgewassen). Eenige soorten van het zaad, in Engeland geteeld, gaven eene zeer ruime opbrengst. Na onderzoek bleken zij voor veevoeder en voor fabrieken geschikt te zijn. Van de andere soorten ziju er veel doorgegro id, het ergste de Geldeische wolkammers, die alle z'_i doorgewassen. (N. R. Ct. Het gerechtshof te 's Gravenhage bevestigde Zaterdag het vonnis der rechtbank te Middelburg, waarbij eene dienstmaagd uit Ter-Neuzen tot een jaar gevangenisstraf is veroordeeld, ter zake van diefstal van bank- en muntbiljetten uit eene gesloten geldkist, door middel van een valschen sleutel en ten nadeele van eenen drankverkooper aldaar. Het kassierskantoor F. J. d. B. te Rozendaal heeft zijne betalingen gestaakt. De houder van genoemd kantoor heeft zich verwijderd. Het passief moet vrij aanzienlijk zij". Volgens requisitoir van den Officier van Justitie te Breda is bij vonnis, der Rechtbank bedoelde De B. iu staat van faillissement verklaard, bij welk vonnis de verzegeling vau diens boedel is bevolen. Als iemand eenen ambtenaar der posterijen een «lummel" noemt, is dat zeker niet vleiend. Maar is het eene «beleediging" 1 Het O. M. bij de rechtbank te Breda beantwoordde de vorige week die vraag be vestigend, tegen den logementhouder H. uit Tilburg ƒ25 boete eiscbende wagens het bezigen van die ge ringschattende uitdrukking ten aanzien van den com mies v. W. B. ten postkantore zijner woonplaats Hoe de Rechtbank er over denkt zal nader blijken. VGravenhage. De Rechtbank alhier heeft heden J. De Bergb, beklaagd van poging tot doodslag op politieagenten vrijgesproken. De Indische Mail 2de Jaargang, no. 22 van 15 Nov. 1887. Uitgave van Blom Olivierse, bevat: I Melati van Java, Van Slaaf tot Vorst XXII. E., Bestuur van Indië in Indië. LocomotiefMail- Overzicht van den Java-Bode. Mail-Overzicht van het Bataviaasch Handelsblad. Indische Kroniek van de Locomotief. Kroniek van de Soerabaia- Oourant. Berichten van gemengden aard-enz. De Katholieke Illustratie breDgt in haar 17de nommer van den loopenden jaargang eene waardige holde aan Vondel. De eerste bladzijde wordt ingeno men door een gedenkblad op het derde eeuwfeest van Vondels geboorte, geteekend door Joseph Cuypers. Verder vindt men reproducties van H ten Kate's Aankomst van het Vondel-gezin in Nederland; van esne oude gravure, voorstellende de Bank van leening, waar Vondel als suppoost werkzaam was; van A. H. Van Trigt's Vondel en zijne dochter; van eene teekening, voorstellende Vondels geboortehuis; en van eene oude gravure, het woonhuis van Vondel op den N.Z. Achterburgwal. Als letterkundige bijdragen bevat het nommer artikelen van den heer A. M. C. Van Cooth over het eeuwfeest; van dhr. P. F. Th Van Hoogstraten over den dichter, wien dr. Andreas Jansen een gedicht wijdt; en een klinkdicht van den priester J A. Da Rijk. Ook Lina Schneider, F. J. Poelhekke en Alf. Ruyten gaven dichterlijke bijdragen. Wie een jaarlij ksche tentoonstelling bezoekt om een verzameling meesterstukken te zien, verlangt meer dan men van de kunst verlangen kan. Men behoort tevre den te weien met eenige schoone zaken, en voorts de expositie te bezien om richtingen en neigingen op te letten. Zondert men het groote aantal doeken uit, die door geen bijzondere qualiteiten uitmunten, dan blijft de aandacht beperkt tot eenige ouderen vangevestig- den naam en het opkomende ras van strevende jonge artisten. Van de Hagenaars zijn enkelen vertegenwoordigd op zulk een wijze, dat men een begrip van hun kracht kan krijgen. Vooral kan dit gezegd worden van Jacob Maris, en dan nog in de eerste plaats van zijn land schap. Beter illustratie van de beweringen in de voor gaande hoofdstukken gegeven, is niet te bedenken. Er is een water met groene oevers omzoomd, een man te paard op den voorgrondeen vochtize lucht boven het veld doch het doel der schilderij is zoo weinig geweest om die stoffelijke voorwerpen op zich zelve af te beelden, dat men niet eenmaal om hen denkt. De even opgewekte voorstelling der voorwerpen en de kleuren brengen te zamen een gevoel teweeg, dat zich niet voortzet in gedachten over de afgebeelde voorwerpen, doch enkel in een voortduring van dat zelfde gevoel, of daaraan verwante emoties, wanneer verschillende gedeelten afzonderlijk beschouwd worden. Het is een zuivere en forsche impressieeen zoo echt mogelijk «moments monument". Willem Maris heeft een landschap met koeien. Ik kan niet nalaten de leerzame anekdote te herhalen, die prof. Alberdingk Thijm dezer dagen over dezen schilder mededeelde. Gevraagd, waai om hij toch eeuwig en altijd koeien maakte, antwoorde hij«koeien 7 Ik schilder nooit iets anders dan lichte ffekten". En een zeer merkwaardig lichteff kt kan het thans geëxposeerde genoemd worden. Het vochtige waas boven een water en een wei, dat op ieder punt het daglicht grijpt en weder t ntelend terugstraalt over gras en water en de ruggen der koeien dat is Willem Maris' stuk. Mauve is niet op zijn best ditmaal, doch blijft in zijn trant. Deze artist geeft nooit zeer forsche aan- doiningen. Hij is echter bij uitstek fijngevoelig voor nuanceeringen, die blijven binnen een bepaald bestek van gewaarwordingen. Er is gewoonlijk iets zeer zachts bevends in zijn schilderijen. Doch ook het fijne en teedere kan meer of minder treffnd worden uitgedrukt, en het thans geëxposeerde doek is wat mat en levenloos Van Albert Neuhuijs is een schoon en karakteris tiek s'.uk te zien. Deze artist neemt een bepaalde plaats in onder zijn collega's. Hij is een der weinigen, dia in hun schilderijen uitdrukken het gevoel voor het zoogenaamde sujet, het onderwerp, en is toch ean groot schilder. En toch, zeg ik; want de meeste sujet- schilders behooren in den slechten zin des woords zoo te heeten zij trachten den toeschouwer niet te treffen door hun gevoel, doch willen hem bezighouden door een voorstelling, die hun om de eene of andere reden belangstelling inboezemt. De artisticiteit van den schil der blijft hierbij buiten spelhet interest van de voorstelling wordt niet door de wijze van behandeling bepaaldvan lyriek is geen sprake. Tot dezulken behoort Neuhuijs niet. Hij geeft niet de voorstelling alleen, doch met haar zijn gevoel en is dus kunstenaar. Van Israëls kan men dikwijls hetzelfde zeggen. Doch er is verschil. Israëls ziet in een bijzonder geval een algemeen voorkomenden toestand in het menschelijk leven en gevoelt daarvoor; Neuhuijs gevoelt meer voor het bepaalde geval. Ik voor mij ken onder de moderne schilders er geen, die inniger gevoelt voor het reine aantrekkelijke van kinderen dan Albert Neuhuijs. Men zou zeggen dat hij bidt, als hij een kind ziet. Het is zeker die vroomheid, gepaard aan de superioriteit van zijn werk, die maakt, dat men hem liefheeft, zonder zich gemeenzaam met hem te gevoelen. Het schilderij, dat nu te zien is, is een oud vrouwtje, dat lacht tegen een klein kind. Liat ik er bijvoegen, dat Neu- hnijs' kleuren heerlijk zijn om te zieD, en dat zijn schilderij niet wordt doodgeslagen door het er naast hangende landschap van Jacob Maris, ce qui est juré gros. Over Mesdag, den zeeschilder, wil ik thans niet spreken, omdat hij, hoewel in Den Haag wonende, niet behoort tot de eigenlijke Haagsche school, en knap en vaardig nabootser als hij is, niet uitmunt door een sterke of veelzijdige lyrische natuur. Doch Gabriel mag niet worden voorbijgegaan. Deze artist in jaren en werken tot de ouderen behoorende, treft haast immer door iets bijzonder jeugdigs in zijn schilderijen er is iets opgewekts bij hemzijn kleuren zijn vaak bepaald vroolijkmakend. Thans geeft hij twee morgenlicht! ffekten velden met dauw en nevel bedekt. Ondanks de overheerscherde grijze kleur, ontbreekt het opwekkende en levenslustige niet, en doen zijn schilderijen weldadig aan. Een andere maal iets over enkelen der jongere schilders. Amsterdam. J. v. C. Wordt vervolgd.) De Russische Czaar is Vrijdag te Berlijn geweest en heeft o. a. èn met Keizer Wilhelm èn met Prins Bismarck een afzonderlijk onderhoud gehad. Wat bij die gelegenheden besproken werd is althans voorshands nog een raadsel en vermoedelijk zal dit alleen uit de gedragingen der beide regeeringen in de naaste toekomst kunnen blijken nit sommige gegevens meent men eene gunstigere vei houding te mogen afleiden. Zoo heeft de Russische gezant te Berlijn nog dienzelfden dag een Duitsche ridderorde ontvangen. Daarentegen zien anderen zich genoodzaakt tegen al te optimistische beschi uwingen te moeten waarschuwen. Frankrijk heeft weder eens een ministriëele crisis. Clémenceau stelde Zaterdag eene interpellatie voor over de gebeurtenissen der laatste dagen, tegen de behan deling waarvan echter de regeering zich verzette. Niet temin werd de interpellatie door de Kamer toegestaan, waarop bet ministerie zijn afscheid nam. Wie nu met de vorming van een Kabinet zal worden belast, is nog niet beslist. Goblet heeft verzekerd, dat hij zulk een taak niet wil aanvaarden. Men verwacht dat De Freycinet daartoe aangezocht zal worden. Zoolang er geen nieuw ministerie is, zal de presidentszetel wel niet vacant komen. Er wordt vrees gekoesterd, dat de conversie door de Kabinetswisseling gevaar zal loopen. De zangvereeniglfig »Afd. Toonkunst" zal 7 Dec. a. s. in de concertzaal V. O. V. alhier baar eerste concert in dit seizoen geven. De zangvereeniging «Excelsior" alhier is voornemens op 15 December e. k. in de «Prins van Oranje" een concert te geven. O. a. znllen uitgevoerd worden «Drie geistliche Lieder" van Mendelssohn. Krniningen. Eenigen tijd geleden vertoonde zich bij de ond-rwijzers in deze gemeente iemand, die voorgaf hoofd der school op een dorp in Friesland te zijn geweest, doch om een twist met den burgemeester ontslag te hebben moeten nemen. Om voorloopig in zijn onderhoud te voorzien, had hij een boekje over spreekwoorden vervaardigd, dat hij tegen 50 cent, liefst vooruit te betalen, te koop aanbood. De meeste ouderwijzers betaalden 50 cent, doch znllen wel te vergeefs op een boekje wachten, daar alles gebleken is oplichterij te zijn. Middelburg. In eene Donderdagavond gehouden ver gadering van de alhier gevestigde afdeeling der «Var- eeniging ter bevordering van fabriek- en handwerks- nijverheid in Nederland" is aan J P. Van Rooijen, koperslagersknecht, de zilveren medaille der vereeni- g ng uitgereikt, voor 40jarigen trouwen dienst bij de firma Gebrs. Peek alhier. Voorts is tot lid van het bestuur benoemd de heer P. Boudewijnse, ttr vervan ging van den heer D. G. Ki öbar, die aan de beurt van aftreding en niet hei kiesbaar was. Een paar buitensporige prijzen. Voor enkele dagen werd te O - en W.-Souburg rundvleesch te koop aangeboden voor den prijs van 35 cent de kilo. Op dezelfde plaats, in het hart der warmoezierderijen, presenteerde men daarentegen twee bloemkooltjes, samen voor 70 cent. Met verzoek om dit in de vbuitenlandsche" berichten optenemen ontvingen wij een klacht van een medelij dend burger van s-Heer-Abtskerkedit de boeren daar ter plaatse niet geneigd zijn melk te verkoopen. Dientengevolge heeft een ingezetene dier plaats het 4 a 5 weken zonder melk moeten doen. Het is z,ker onpleizierig als men voor zijn geld geen melk kan be komen maar het goed recht der boeren om de melk hunner koeien niet te verkoopen als zij dit niet willen en waarvoor zij ongetwijfeld hunne geldige redenen zullen hebben, valt niet te betwisten zoodat er voor den betrokkene weinig anders opzit dan te trachten elders melk te bekomen. Yllssingen. Tengevolge van den zwaren mist, die sedert gisteren op de Noordzee en de Engelsche kust hangt, wordt de scheepvaart zeer belemmerd. De mailboot der maatschappij «Zeeland", die gisteren avond van Queenboro' moest afvaren, was heden ochtend nog niet van daar vertrokken en dus bij afzending van dit bericht 1 uur n.m. ook nog niet hier aangekomen. Ook waren de beide gisteren van hier naar Queenboro' vertrokken mailstoomers, zoowel de dag- als de nachtboot, dezen morgen nog niet aldaar gearriveerd. Van hier konden tot dusver de mailbooten op tijd afvaren, ofschoon het ook in deze streken reeds een paar dagen mistig is; gelukkig echter niet zóó erg, dat de vaart er door wordt belemmerd. Vlissingen. Zondagochtend te ongeveer half tien uren ontstond brand aan boord van het alhier ter reede liggende schip «St. Halvard", eene Engelsche driemast- schoener, geladen met zemelen en van Antwerpen bestemd naar Cork. De brand, ontstaan in de zich aan dek, vooruit, bevindende roef, naar men vermoedt door het met petroleum aanmaken van vuur, nam spoedig zoozeer in omvang toe, dat de vlam reeds ter hoogte van de marsra uitsloeg, terwijl dichte rookkolommen uit het vaartuig opstegen, zoodal men het ergste duchtte. Gelukkig werd men hier aan wal en op de andere ter reede liggende schepen den brand zeer spoedig ge waar, zoodat men tijdig ter hulpe kon spoedeu. Een zestal sleepbooten stoomde onmiddellijk uit de buiten haven naar het brandende vaartnig en ook van het zeehoofd werden loodssloepen daarheen gezonden ter assistentie. De sleepbooten brachten, bij het schip gekomen, da delijk hunne stoompompen in werking en voornamelijk daaraan was het te danken, dat de verdere loop van het vuur werd gestuit en de brand bionen zeer korten tijd, immers reeds vóór elf uren, geheel was gebluscht, hebbende eene niet veel beduidende schade aangericht. Een viertal sleepbooten bleef bij het vaartuig liggen tot 's namiddags een uur, toen het alhier in de bui tenhaven werd binnengesleept, waaruit het echter on middellijk weder moest vertrekken, daar verzuimd was, zekere bepalingen ten opzichte van binnenkomende schepeD, aan boord waarvan brand is geweest, in acht te nemen. Eerst nadat door experts was geconstateerd dat de brand geheel was geblnscht en er dns geen gevaar be stond, mocht het schip weder binnengesleept en naar de buitenhaven geschut worden. Uit voorzorg werd het voorloopig aan de in het midden der haven gelegen «Corps mort" gemeerd, en bleef eene sleepboot in de onmiddellijke nabijheid, ten einde, zoo noodig, het schip dadelijk te kunnen ver wijderen. De schade, door den brand veroorzaakt, zal, na door experts te zijn opgenomen, hoogstwaarschijnlijk door de maatschappij «de Schelde" alhier worden ge repareerd. Het stoomschip »W. A. Scholten", kapitein Taat, Zaterdag 19 November, des ochtends te 7 uren, van Rotterdam naar New-York vertrokken, met 160 passa giers en 54 man equipage, is, volgens bij de Noord- Amerik. Stoomvaartmaatschappij ontvangen telegram, 20 Nov. des ochtends bij Dover gezonken door aan varing met een onbekend gebleven stoomschip. Onge veer vijftig der opvarenden van de »W. A. Schotten" zijn gered door het Eng. stoomschip «Ebro". Volgens later ontvangen bericht zouden er in het geheel omstreeks tachtig der opvarenden van de «W. A. Scholten" zijn gered. Volgens nader bij de Nederlandsche Amerikaansche Stoomvaart-Maatschappij ir gekomen bericht uit Dover is aldaar binnengekomen het stoomschip »Rosa Mary", hetwelk rapporteert in aanvaring te zijn geweest met een onbekend ten anker liggend stoomschip. De masten van de «W. A. Scholten" zijn zichtbaar met laag water, zuid-oost van den Admiralty pier van Dover. Twee lijken zijn te Dover aangebracht. Het woonhuis van dhr. A. Bolier bij de West- sluis te Ter-Neuzen, is Vrijdag geheel uit- en afgebrand. Eene groote partij manufacturen benevens het grootste deel der meubelen werden vernield. Het hnis is ge assureerd bij de onderlinge brandwaarborg-maatschappij te Middelburg. Van inboedel en manufacturen was niets verzekerd. Het aangrenzend logement Stad Ant werpen" en eene smederij hebben veel schade bekomen. Te Zaamslag is een meisje van ruim 9 jaar aan diphtheritis gestorven. Met de boringen te Bergen-op-Zoom en in der omtrek voor de eventueel op te richten drinkwater leiding gaat het niet naar wensch. Men is reeds een paar weken zonder succes bezig. De ijzeren lichter «Jonge Daniel", schipper Ro denburg, met ongeveer 70 last glas van Vlissingen naar Antwerpen, is door zwaren mist vóór de haven te Hansweerd op eene plaat gevaren en blijven zitten. Met laag water is het schip gebroken Pompers en sleepboot zijn voorhanden om zoo mogelijk met hoog water het schip in veiligheid te brengen. Volgens later bericht is het schip gisteren vlot geraakt. (W. R. Ct.) Het tjalkschip van een schipper van Oud-Beier land is beneden de Noorderhaven te Rotterdam aan gevaren en gezonken. De tjalk was geladen met 700 mud aardappelen. De politie te 's-Hage heeft Vrijdagavond een in val gedaan in een slecht befaamd huis aan het Huij- genspark, welks bewoonster in den laatsten tijd vooral verdacht werd gelegenheid te verschaffen tot het plegen van ontuchtige handelingen met minderjarige meisjes. Het onverwachte bezoek der politie bevestigde dit vermoeden. 's-Gravenliage. TWEEDE KAMER. Het bericht van het overlijden van den heer Van Wassenaer werd door den Voorzitter gekarakteriseerd als dat van een betreurd en hooggeacht medelidhet zal met een brief van rouwbeklag worden beantwoord. De heer Keuchenius bracht den overledene hulde voor zijn dienst? zijn waardigheid, zijn trouw en minzaamheid en voor zijn behartiging der volksbelangen naar de anti-revo lutionaire beginselen. De heer Keuchenius kwam tegen de gevolgen der Atjeh-politiek op en drong nader aan op de opheffing dor uitzetting van de heeren Sol en De Stnrler. De Minis ter van Koloniën beriep zich op den Gouverneur-gene raal, die pertinent verklaarde dat hij het oogenblik daartoe in het belaDg van rust en orde nog niet ge komen achtte. Het algemeen debat is geslotenmorgen hoofdstak uitgaven. Dover, 21 November. Aanhoudend spoelen lijken aan, afkomstig van het stoomschip «Scholten"; geen lijken zijn nog herkend. De «Scholten" liet het anker uit tot het stoppen, toen een Engelsch stoomschip het aanvoer, en zonk binnen twee minuten. De hevige koude belette de redding van velen. Ver zekerd wordt, dat het aantal reddingsgordels totaal on voldoende was De rijke lading der «Scholten", ter waarde van anderhalf millioen, is grootendeels ver zekerd te Amsterdam en Rotterdam. In het verslag van de gemeenteraadsvergadering te Goes, in de courant van jl. Zaterdag opgenomen, wordt melding gemaakt van eene geschiedkundige bijdrage van den WEd. heer dr. G. T. Callenfels, geplaatst in het jaarboekje «Zeeland", voor 1854, blz. 4555, en getiteld: «Keizer Napoleon in den polder: deZuid- Kraaiert (Zuid-Beveland) in 1810." In die bijdrage, als uit den mond van een oogge tuige opgeteekend, wordt van Napoleon's bezoek op de hofstede van Nicolaas Willemse Hoondert in den Zuid-Kraaiert een zeer eigenaardig verslag geleverd, hetwelk, als eene anecdote uit 's Keizers leven, alles zins verdiende aan de vergetelheid ontrukt te worden. Verscheidene jaren vroeger was evenwel van dit bezoek door mij reeds nota genomen uit een bericht daarvan, opgenomen in de Middelburgsche Courant van 19 Mei 1810, hetwelk hoofdzakelijk aldus luidde «Toen Keizer Napoleon in 1810, vergezeld van de

Goessche Courant | 1887 | | pagina 2