Op de wet tot Voorziening tegen besmettelijke ziekten. Wat het tweede punt betreft, was de bezorging van het lijk van een in de stad overleden, en ter begra ving in het hospitaal opgenomen officier, opgedragen aan eene particuliere maatschappij. De administratie van het hospitaal had daarbij alleen te zorgen, dat 's rijks eigendom geen schade leed. Aan eenen zieken oppasser was het voortdurend opzicht op de kamer, waai in zich het lijk bevond, opgedragen. Bij het afleg gen werden, in weerwil zijner waarschuwing, lakens van het rijk gebruikt. Het protest van den oppasser werd beantwoord met belofte van vergoeding. Daar tegen bestonden echter administratieve bezwaren, waar om ik de lakens liet terugvragen. Het teruggeven ge schiedde door den lijkbezorger, daags voor de ter aarde bestelling, zonder dat daarbij bezwaren werden onder vonden. Da wijze van lijkbezorging bij deze particuliere be grafenis, de toestand van het lijk enz., waren mij uit den aard der zaak niet bekend. Van een ergerlijk tooneel is niets gebleken. Dit zijn de feiten, naar waarheid medegedeeld. Ik zal verder op deze zaak in het openbaar alleen terugkomen, naar aanleiding van stukken, in uw ge acht blad met den naam der schrijvers onderteekend. Deze regelen lagen voor u gereed, toen ik heden middag het bericht ontving, dat ik op pensioen ben gesteld. Staten-Generaal. EERSTE KAMER. De tweede behandeling van de Grondwetsont werpen in de Eerste Kamer zal aanstaanden Zaterdag plaatshebben. De Kamer heeft dit gisterennamiddag aldus bepaald, na aanneming van de overige wetsontwerpen die aan hangig waren, waaronder dat tot verlenging van het contract met de Handelmaatschappij. Kerkelijke Zaken en Onderwijs. Door het bedanken van dhr. L. Meijler voor zijne benoeming tot lid van het kiescollege der Ned. Herv. kerk alhier had gisteren eene nieuwe verkiezing plaats. Er werden uitgebracht op de heerenC. Glerum 63, J. Pijke 46, A. Visser 17, F. J. BoonelO, L. Meijler, C. Romeijn Cz., J. C. De Beste, Van de Vijver, Kosten en J. P. Boshoff elk 1 stem, terwijl 7 briefjes van onwaarde waren. Er waren dus uitgebracht 149 en de volstrekte meerderheid bedroeg 71 stemmen, zoodat herstemming moet plaats hebben tusschen dhrn. Glerum en Pijke. Beroepen te Scherpenisse en Westkerke, toez., dr. J. W. F. Gobius du Sart, te Nieuw- en St. Joos- landte St. Philipsland ds. E. Loen, te Grijps- kerkete Tolen dr. H. Franssen, te Ankeveen. Men deelt ons mede, dat van de zeven sollici tanten, die zich vroeger hadden aangemeld voor de betrekking van hoofd der school te Rilland-Bath en die tegen morgen waren opgeroepen voor een verge lijkend examen, zich vier hebben teruggetrokken. Rechtszaken. Kantongerecht te Goes. In de zitting van heden, Vrijdag 4 November 1887, zijn de navolgende personen veroordeeld H. D., W. De J. te Goes, wegens het bevisschen van eens anders viscbwater, zonder vergunning, ieder tot 5 boete subs. 3 d. h P. M. Z. te 's Heer Arendskerke, wegens het bevisschen van eens anders vischwater, zonder akte en vergunning, tot 2 maal 3 .boete subs. 2 d. h. voor iedere boeteM E., J. V., J. L. te Ierseke, wegens het visschen in eens anders vischwater, zonder vergunning van den eigenaar, ieder tot 1 boete subs. 1 d. h.J. G., J. W., M. D. te Ierseke, wegens het jagen op eens anders bezaaiden grond, zonder machtiging en vergunning, ieder tot 2 maal 5 boete subs. 3 d. h. voor iedere boete J. P. te Ierseke, wegens het niet beletten dat de hond, dien men bij zich heeft, wild drijft, tot 3 boete subs. 3 d. h K. S., J. W. te Ierseke, wegens het in eens anders vischwater, beletten van den doartocht aan de visch, ieder tot /3 b. s. 2 d. h.C. P. v. d. V., J. v. L., A. J., L. S., A. L. P., R. E., C. C., J. R. V., C. v. d. V. te Santvliet (België) wegens het rapen van schelpdieren in de Zeeuw- sche stroomen, zonder consent, ieder tot 5 b. s. 3 d. h.J. v. d. V., C. F., L. v. d. G., te Santvliet (België) wegens als voren ieder tot 3 b. s. 2 d. h. J. B. v. Z. te Kamperland wegens het laten loopen van vee op eens anders bezaaiden grond, tot 3 b. s. 2 dagen h.G. d. S., J. Lte Kamperland, wegens het verwekken van rumoer, waardoor de nacht rust kan worden verstoord, de le tot 3 b. s. 3 d. h., de 2e tot 2 b. s. 2 d. h.J. P. R., J. v. d. V., A. V., N. N., S. M. en J. D. v. L te Krabbendijke. we gens het alsvoren, ieder tot 3 b. s. 2 d. h.J. d. V. te 's-Heer Arendskerke wegens het bejagen van eens anders grond zonder vergunning, ieder tot 1 boete subs 1 d. h.J. B. V., G. B., te Goes, wegens het visschen in eens anders vischwater zonder vergunning en zonder acte, ieder tot 2 maal 5 boete subs. 3 d. h. L K. te Driewegen, wegens het in gesloten jachttijd jagen op eens anders grond zonder schriftelijke ver gunning, tot 2 maal 5 boete subs 3 d. h. voor iedere boeteL. B. te Schore, wegens het laten staan op den openbaren weg van zijn trekdier, zonder de noodige voorzorgsmaatregelen tegen beschadiging te hebben genomen, tot 1 boete subs. 1 d. h. J. N. te Vlissingen en L M. te Ierseke, wegens het visschen met verboden vischtuig, ieder tot 5 boete subs. 3 d. h.K. D. te Oudelande, wegens open bare dronksnschap, tot 1 boete subs. 1 d. h. J. v. H, te Wolfertsdijk, wegens alsvoren, tot3 boete aubs. 3 d. h.J. R. te Goes, wegens het bevuilen van een gebouw, tot ƒ1 boete subs. 1 d. h.J. M. te Wemeldinge, wegens het tusschen zonsonder- en zonsopgang bevaren van de Schelde zonder helder lichtenden lantaarn in den grooten mast, tot/1 boete subs. 1 d. h.P. de K. te Borsele, wegens het niet vastleggen van zijn hond, tot /I boet- subs. 1 d. h. Allen tevens in de kosten. Arrondissements-rechtbank te Middelburg. Heden zijn o. a. veroordeeld C. de K. huisvr. van H. R. te Hansweerd wegens beleediging tot 8 ot 6 dagen; C. K., 14 j. te Kloetinge wegens mishan deling tot 14 dag<n; le M. K. 15 j.2a L, T. 15 j., 3e G. S. 10 j. 4e M. van 't H. 32 j., weduwe K. en 5e M. M. 30 jvrouw van G. S., allen te Heinkenszand, wegens diefstal de le en 2e ieder tot 3 dagen, de 4e en 5e ieder tot 7 dagen. De 3e werd vrij gesproken. De zaak van de kindermoordenares uit Heinkens zand zal niet op Dinsdag 29 November a. s. maar op Vrijdag 2 December d. a. v. om 10 uren des voor middags worden behandeld. Provinciale Staten van Zeeland. Zitting van Donderdag 3 November 1887. Tegenwoordig de Commissaris des Konings, 36 leden en de Griffier. Afwezig de heeren Collot d'Escury, Fransen Van de Putte, Van der Vliet, Hoogenboom, Pierssens en Dronkers. De notulen der vorige zitting worden gelezen en goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede, dat tot Voorzitters der afdeelingen zijn benoemd de heeren Fokker, Kakebeeke en Walter, tot onder-Voorzitters de heeren Smit, Van der Have en Van Lijnden. Aan de orde worden gesteld de verslagen der af deelingen omtrent de voorstellen van Gedep. Staten. Het voorstel om de provinciale stoombooten te as- sureeren wordt zonder beraadslaging verworpen met 24 tegen 12 stemmen. Vóór stemden de heeren Van Houte, Van der Beke Callenfels, Bolle, Buteux, Heijse, Hammacher, Van Berlekom, De Smidt, Van Deinse, Lantsheer, Fokker en Smit. Bij het voorstel tot verkoop van eene boot en een ketel stelt de heer Smit voor, om den verkoop te doen plaatshebben, hetzij ondershands, hetzij in het openbaar, naar gelang Ged. Staten het meest geraden achten. Spreker acht dit wenschelijk omdat het geval zich zou kunnen voordoen, dat voor een deel van het te verkoopen goed ondershands een goed bod zou wor den gedaan, en voor een ander deel niet. Ged. Staten zouden dan dit laatste deel niet durven toewijzen en de provincie zou dan nog tot de volgende Staten-ver- gadering met het onderhoud van het onverkochte be last blijven. Het amendement van den heer Smit wordt door Ged. Staten overgenomen, waarna het voorstel in zijn geheel zonder hoofdelijke stemming aangenomen wordt. Daarna komt in behandeling het verleenen van sub sidie voor genees- en verloskundige hulp aan Kolijns- plaat en Westkapelle. Naai' aanleiding van het alge meen verslag der afdeelingen wordt het voorstel gesplitst, en zal eerst worden beslist over het ver leenen van 200 aan Colijnsplaat voor geneeskundige en daarna over het toestaan van ƒ100 aan Westka pelle voor verloskundige hulp. De heer Van Teijlingen stelt als amendement voor, dat aan Westkapelle 200 en aan Colijnsplaat ƒ100 voor g-neeskundige hulp zal worden verleend. Mocht dit worden verworpen, dan wenscht hij eerst te be slissen over de 100 voor verloskundige hulp te Westkapelle en daarna over de 200 voor genees kundige hulp te Colijasplaat. Over het voorstel en het amendement ontspint zich eene breede discussie. Voor zooveel Westkapelle aangaat, wordt er o. a. door de heeren Van Berlekom, Van Lijnden en Lantsheer op gewezen, dat de gemeente, zelfs indien de provincie en het Rijk elk /200 subsidie geven, geen voldoend salaris zal kunnen uitloven om een ge neeskundige te bewegen, zich in dit arme dorp te vestigen, terwijl zij dan de vroedvrouw, die er tegen woordig is en welke naar verbetering van positie uit ziet, zal verlieztn De gemeente is beter geholpen met een subsidie van /100 voor de verloskundige dan van ƒ200 voor geneeskundige hulp. Voor zooveel Kolijnsplaat aangaat, wijst de heer Pompe Van Meet dervoort er op, dat de bedoeling toch alleen kan zijn, dat subsidie wordt verleend aan hulpbehoevende gemeenten, en daartoe behoort z. i. Kolijnsplaat niet. Hij is niet overtuigd, dat Kolijns plaat zóo arm is, dat deze gemeente hulp zou noodig hebben. Dit is ook de heer Buvers niet. Hij zal stemmen tegen het subsidie voor Kolijnsplaat, eenig en alleen omdat hij het onbillijk acht, dat de provincie eene gemeente subsidieert, wier onvermogen niet voldoende is gebleken. Hunne meening wordt bestreden door de heeren J. C. Lt. Van der Bilt en Heijse, die er aan herinneren, dat de gemeente eerst uit eigen middelen de jaar- w dde van den geneesheer verhoogde, zonder dat dit tot een gunstig resultaat leidde, en die voorts uit de begrooting en uit het kohier van den hoofdelijken omslag aantoonen, dat de gemeente reeds zwaar be last is. Na de sluiting der beraadslagingen wordt eerst ge stemd over het amendement van den heer Van Teij lingen om aan Westkapelle 200 voor geneeskundige hulp te verleenen alleen de voorsteller en de heer Smit verklaren er zich voor. Met 32 tegen 4 stemmen (Risseeuw, Lucasse, Van der Beke Callenfels en De Smidt) wordt alsnu aan die gemeente 100 voor verloskundige hulp toegestaan. Vervolgens verklaren zich 18 stemmen voor en 18 tegen het verleenen van 280 voor geneeskundige hulp aan Kolijnsplaat. De tegenstemmers waren de heeren Van Deinse, Hennequin, Moes, Risseeuw, Lu casse, Oggel, Van Houte, Callenfels, Sipkes, Huvers, Walter, Snijders, Hammacher, Pompe, Van Waesberghe Janssens, Stevens, Brevet en De Smidt. Daar mitsdien de stemmen staken, zal over dit deel van het voorstel moeten worden beslist in eene vol gende vergadering. Deze wordt bepaald ep denzelfden dag, des middags te een uur. In de namiddagzitting zijn niet aanwezig de heeren Van Deinse en Callenfels, doch wel de heeren Hoogen boom en Dronk-rs. Nadat nog het woord gevoerd hebben de heeren Hennequin, Lucasse, Snouck Hur- gronje en J. C. H. Van der Bilt, wordt het voorstel om aan Kolijnsplaat 200 te verle-nen aangenomen met 19 tegen 17 stemmen. Tegen stemden dezelfde heeren als des morgens, min de heeren Van Deinse en Callenfels, doch plus den heer Hoogenboom. Het geheele voorstel betreffende de subsidiën voor genees- en verloskundige hulp wordt daarna aange nomen met 24 tegen 9 stemmen, die van de heeren Lucasse, De Smidt, Moes, Brevet, Van Waesberghe Janssens, Risseeuw, Hammacher, Oggel en Pompe. Uit eene korte discussie tusschen den heer Van Lijnden en den Voorzitter blijkt nog, dat de bedoeling is, het subsidie voor Westkapelle voorop te stellen, zoodat, indien de Regeering onverhoopt geen 300 maar slechts ƒ200 beschikbaar zal stellen, niettemin Westkapelle de volle verleende 100 zal krijgen. Nadat de goedkeuring der notulen en de resumtie der genomen besluiten aan Ged. Staten is opgedragen, en de vergadering zich niet gezind verklaard heeft, langer bijeen te blijven, sluit de Voorzitter de najaars vergadering in naam des Konings. Buitenlandsch Overzicht. De Do It scire Rijksdag is tegen 24 November bijeen geroepen. De berichten omtrent den toestand des Keizers blij ven gunstig lniden. Toch zijn de rheumatische pijnen weder teruggekomen en zij beletten, dat de patient het bed verlaat, tenzij voor een korte poos. De Duitsche Rijkskanselier moet te Friedrichsruh ziek liggen. Graaf Herbert Von Bismarck heeft zich derwaarts begeven. De Fransclie Kamer nam gisteren het conversie plan der regeering met 276 tegen 161 stemmen aan, waarna met 314 tegen 233 stemmen besloten werd het rapport van den heer Salis te hooren over het in stellen eener enquête in zake dhr. Wilson. De con clusie van het rapport luidt om eene commissie van 23 leden voor dat onderzoek te benoemen. Morgen zal de discussie over deze zaak aanvangen. Naar thans gemeld wordt zal de regeering zich niet tegen de enquête verzetten, mits zij niet den vorm aanneme van een gerechtelijk onderzoek, omdat dit door de justitie wordt ingesteld. Hoe het overigens met de enquéte-quaestie zal loopen is nog niet uitge maakt. De republikeinen en met hen Clémenceau, beginnen thans wel intezien, dat zij door een onder zoek te eischen, in de kaart der rechterzijde spelen, daar zeer licht een presidentscrisis van een en ander het gevolg zou kunnen zijn. Daarom neigde Clémen ceau meer en meer er toe over om de enquête te be strijden, doch Rochefort, de bekende redacteur van de Laterne, verwijt hem nu, dat hij heult met Ferry en hij heeft deze beschuldiging overal doen verspreiden. Bij het licht ontvlambare Fransche volk moeten de afgevaardigden nog meer op hun tellen passen dan in eenig ander land en daarom is het niet onmogelijk, dat Clémenceau zich ten slotte nog gedwongen zal zien de enquête niet te bestrijden. In Rusland zijn weder nihilistische bijeenkomsten ontdekt, bij welke gelegenheid natuurlijk ook hoeveel heden ontplofbare stoffen zijn gevonden. Het complot tegen het leven van den vorst van Bulgarije schijnt volgens nadere berichten niet te hebben bestaan of althans van geringe beteekenis te zijn. Gemengde Berichten. Door de rederijkerskamer «Eloquentia" te Goes zal op Donderdag den 1 December a. s. eene op voering gegeven worden in »de Prins van Oranje", waar opgevoerd zullen worden«Alles voor moeder", dramatische schets in éen bedrijf, door Jan C. De Vos «Onze Jongens", dramatische schets in éen bedrijf, door F. C. Fuchs en «Tooneelstudiën", blijspel met zang in éen bedrijf, door Justus Van Maurik Jr. 's-Heer Arendskerke. Den landbonwer W. V a n Stee onder Baarsdorp, die gedurende de langdurige droogte m,t de meeste bereidwilligheid zijne omwo nende buren en verdere veehouders van goed drink water, voor hun vee en voor huiselijk gebruik voor zag, door onbeperkte vrijheid te geven tot het halen van water uit eene vijver op zijne hofstede, is door een 10- of 12tal landbouwers uit Biarsdorp en Hein kenszand een geschenk aangeboden, bestaande in een pallisander-houten sigarenstel met muziekdoos, be nevens een fraaie calligraphie, vermeldende de namen der gevers. Ierseke. De volgende week zullen weer twee ge zinnen van hier naar Noord-Amerika vertrekken. Van een dezer is het hoofd reeds vooruitgegaan. Kolijnsplaat. Woensdagmorgen klom een school jongen van omstreeks 8 jaar, genaamd J. T., op den zwik van een met suikerpenen geladen boerenwagen, doch viel er af, waardoor het achterwiel hem over de beenen ging. In de nieuwe meestoof gedragen, moest hij met een rijtuig naar zijne woning op Kats ver voerd worden. Hoewel erg bezeerd, is er toch geene beenbreuk. Naar omstandigheden is het kind nu redelijk. Kolijnsplaat. Door den deurwaarder Gelner van Kortgene is Donderdag jl. alhier publiek verkocht het wrak en het geborgene van het den 15 October voor dit dorp omgeslagen en gezonken schip. Alles te zamenwrak, touw, luiken, roef, zeil enz. bracht ƒ260,65 op. Het schip zelf werd voor 2,50 verkocht^ Vlissingen. Donderdagavond te ruim 10 uren arri veerde alhier met den gewonen exprestrein, waarin te baren behoeve een doorgaand salonrijtuig der staats spoorwegen was geplaatst, H. K. H. de hertogin we duwe van Albany, zuster van onze Koningin, met bare twee kinderen en gevolg, zijnde op reis van Bentheim naar Londen. Deze vorstelijke familie moest zich hier inschepen op het koninklijke Engelsche stoomjacht «Victoria and Albert", dat reeds Woensdagmiddag van Ports mouth alhier aangekomen en op de reede, vóór de buitenhaven, geankerd was. Bijzondere omstandigheden waren oorzaak dat ditmaal het jacht niet, zooals anders, in de haven was gekomen. De hertogin werd aan den trein opgewacht door commandant Fullerton van het koninklijke jacht, als mede door den heer P. L. De Bruijne, Bntsch vice- consul alhier. Nadat de mailboot der maatschappij «Zeeland" uit de haven naar Queenboro' was vertrokken, verliet de hertogin, met hare kinderen aan de hand en geleid door genoemden commandant Fullerton, den trein, zich begevende naar de aanlegponton der provinciale stoom booten in de buitenhaven, waar, naast de prov. boot «Walcheren", de reddingssloep van het jacht in ge reedheid lag om, gesleept door eene stoom barkas eveneens van het jacht de reizigers naar de «Vic toria and Albert" over te voeren. Een en ander geschiedde, dank zij de goede rege ling, in de beste orde en de passagiers toonden niet de minste vrees om in de betrekkelijk kleine sloep het tochtje naar de reede te ondernemen. Eene der gelijke wijze om vorstelijke personen, vooral dames en kinderen, inteschepen, kan anders niet bijzonder ge riefelijk worden genoemd, vooral wanneer, zooals in casu, die inscheping moet plaats hebben bij avond en tamelijk onstuimig weêr en water, al is daarbij dan ook nu juist geen direct gevaar te duchten. Nadat de inscheping was afgeloopen en de bagage door eene sleepboot naar het jacht was gebracht, vertrok de «Victoria and Albert" van de reede naar zee, met bestemming naar Port-Victoria, aan de mon ding der Theems. Op zeer eigenaardige wijze is dezer dagen aan den kunstschilder A. Mauve, te Laren (Gooiland), de gouden medaille uitgereikt, door bem in den Parijscben salon behaald voor zijn stuk, getiteld«De schapen in de hei." Eenige kunstvrienden hadden dit nl. opgedragen aan den persoon, die voor deze schilderij als model had gediend, aan Gijs Kok den schaapherder, wiens kudde op het doek vereeuwigd is. De kapelaan V. d. V. te Hoensbroek is eindelijk in de vorige week uit Hoensbroek vertrokken en heeft zich naar zijnen vader te Sittard begeven. Ook de weduwe S. is dien dag verhuisd en woont thans te Roermond. De kapelaan moet \oor zijne verplaatsing naar Neeritter hebben bedankt en eene andere benoe ming van den bisschop tegemoet zien. Bij beider vertrek uit Hoensbroek, losten de boeren aldaar vreugdeschoten. De ketelmuzikanten hebben terstond hunne muziekuitvoeringen laten varen en jl. Zondag was aan de vogelstang aldaar eene lat vast genageld, waaraan een aantal zweepen, ketels, gieters enz. waren opgehangen; hierbij bevond zich een briefje van ongeveer den volgenden inhoud«Nu beiden ver trokken zijn, staken wij de muziek, leveren onze in strumenten hierbij in, en verleenen voor het overige amnestie." (IV. R. Ct.) In een huisgezin met vijf kinderen te Haulerwijk zijn in één week tijds drie kinderen overleden, terwijl een nog ongesteld is. In dezelfde week werd het ge zin reeds geruïneerd doordat de woning met inboedel een prooi der vlammen werd. Naar uit Pesth gemeld word», trok het sedert eenigen tijd de aandacht, dat in verscheidene plaatsen van de Hongaarsche provincie Syrmia herhaaldelijk pas gehuwde jonge mannen plotseling stierven. Een ingesteld onderzoek moet aan het licht gebracht heb ben, dat die oogelukkigen door hun vrouwen vergiftigd werden. In het dorp Bingula alleen zijn zeven jonge weduwen in hechtenis genomen, verdacht van haar mannen door vergif om het leven te hebben gebracht. De gendarmes hebben zich bovendien meester gemaakt van een oude vrouw, in de streek bekend onder den naam van Baba Renduscha, die het vergif aan de vrouwen leverde, waarvan enkelen, naar gezegd wordt, met geen ander doel in het huwelijk traden dan om zich zoo spoedig mogelijk van haar mannen te ontdoen en met zijn nalatenschap goede sier te maken. Laatste en telegraphische berichten. Ierseke. OESTERBEURS. De beurs was slecht be zocht, er was geen handel. Hedenmiddag werd alhier eene vergadering gehouden tot regeling van een St. Nicolaasfeest voor on- en min vermogende kinderen. Er werd besloten evenals vorige jaren den kinderen een feestje te bereiden en aan hen eenige geschenken uittereiken, terwijl tot goedmaking van de kosten, aan een en ander verbonden, o. a. eene soiree zal georganiseerd worden, gewijd aan tooneel- spel en muziek. In de regeliDgscommissie had eenige mutatie plaats doordien daarin hebben zitting genomen dbr. J. P. S. Jonquière en dhr. A. S. Fransen Van de Putte Jr., welke laatste als secretaris zal fungeeren en tot wien men zich derhalve om inlichtingen, het feest en de soirée betreffende, kan vervoegen. Verkoopingen en Verpachtingen. Datum. Plaat». Voorwerpen. Informatie». 7 Nov. Ovezand, boomen, Mr. Liebert. 7 Wemeldinge, verp. bouwland, Gallis Merens. 7 Kapelle, beestenpenen, Pilaar. 9 Ovezand, boomen, Mr. Liebert. 9 Kortgene, boomen, Roelof, 10 f Wolfertsdijk, boomen, Mr. Liebert. 10 's Heer Arendsk., boomen, Pilaar 11 f Wolfertsdijk, boomen, Pilaar. 11 f 's Gravenpolder, inboedel, P. Overman. 11 Iemke, oesters enz., PelLe. 11 - Krabbendijke, gezaagd hout, De Vos. 12 f Schore, poonschuit, Prim. 14 *s-Gravenpolder, hoornen, Mr. Liebert. 14 Driewegen, boomen, Van der Kloe». 16 Heinkenszand, hout en boomen, De Ronde Breaser. 17 's Heerenhoek, boomen, P. Overman 18 f Kloetinge, hoornen, Mulock Houwer. 18 *s Gravenpolder, woonhuizen enz., P. Overman. 23 Kwadendamme, boomen, P. Overman. 23 - 's Gravenpolder, boomen, P. Overman, 24 Heinkenszand, boomen, De Ronde Bresser. 24 Wemeldinge, woonhuis, land enz., Gallis Merens. Ellewoudsdijk, verp. diaconiegronden, P. Overman. Ingezonden Stukken. ZOUT WATER. Heden werd mij de vraag gesteld door een land bouwer «Kunt gij zeewater weren Geen alledaagsche vraag. Ik vond dan ook gereede aanleiding te zeggen «wat mag u aanleiding geven, mij deze vraag te stel len 7" Het antwoord hierop luidde «Wel, ik heb mijne beesten uit de weide, onder Baarsdorp, weg moeten halen, omdat de put overloopt van zout water." Ik

Goessche Courant | 1887 | | pagina 2