Hout op Stam. -J SCHOUWING ^cLverterrtien. Watergangen, Heulen en Dammen, POLDER BORSELE, op Donderdag 10 November 1887. Openbare Verkooping. Een Woonhuis, Keel, Schuur, Wagenhuis, Ark en Varkenshok, met Erf, Moestuin en Boomgaard, Openbare Verkooping op Vrijdag 11 November 1887, 88 Olme- en 1 Esscheboomen, circa 180 zware 'Canada- en circa 200 Olmeboomen. Op Donderdag 10 November 1887, circa SOOCanada- boomen, 37 Olme- en 8 Noteboomen, aan de Bagijnestraat. Zij werden in liet bezit gevonden van al de ontvreemde voorwerpen en bovendien nog van tal van andere voorwerpen, niet van dezen dief stal afkomstig. Nog is onder verdenking van medeplichtigheid aan gehouden eene vrouw, met wie de vermoedelijke hoofd dader S. in nauwe betrekking stond. De tapper uit de Bagijnenslraat, te wiens huize de goederen zijn ge vonden, wordt vermoed de heler van het gestolene te zijn. Behalve vele andere worden omtrent den storm van Zondag nog de volgende berichten g-meld De felle wind heeft op het spoorweg-station te Zaan dam een ledigen goederenwagen voortgeduwd, met dat gevolg dat hij voor de spoorbrug in zee viel. Te Schipluiden werden twee rijtuigen met kerkgan gers omver geworpen. Gelukkig bleven zoowel personen als paarden en rijtuigen op den aldaar tamelijk smallen weg, terwijl er voorbijgangers genoeg waren die de behulpzame hand boden. Op het terrein van het station te Arnhem woei eeu machinist eene zware ijzeren deur van eene remise met zooveel kracht tegen den voet, dat deze verbrij zeld werd. In een heideveld onder Gieten (Drente) heeft men een lijkoven of offerplaats ontdekt, welke uit lang- vervlogen tijden dagteekent. Bij de ontgraving, onder toezicht van het bestuur van het Provinciaal Museum van Oudheden bewerkstelligd, kwamen stukken van beenderen, houtskool en asch te voorschijn. De steenen vormen een walletje in den vorm van een hoefijzer. Ter waarschuwing wordt medegedeeld, dat de welbekende Schoemacher te 's-Hage weer een anderen naam schijnt te hebben aangenomen. Dezelfde schrij ver, dia voor eenige weken Schoemacher zich teekende, teekent nu: pr. ord. A. Alsemgeest, 177, Hemster- huisstraat. Uit België en het noorden van Frankrijk worden nog een aantal berichten omtrent den storm van Zondag gemeld. Het treurigste daarvan is dat een Nederlandsch vaartuig, da Helena", met erwten geladen van Ports mouth komende, voor Duinkerken vergaan is, waarbij vijf personen het leven verloren hebben. Het vaartuig had te vergeefs getracht de haven van Duinkerken binnen te komen en dreef in Oostelijke richting af Te half negen des voormiddags seinde de seinpost dat een schip in nood verkeerde. De reddingsboot «Suzan Gray", met 13 man bemand, en drie sleepbooten gingen er op af. De «Helena" raakte spoedig bij Zuytcote op de kust. Mot ontzaglijke moeite kwam de reddingsboot bij het gestrande vaartuig; met behulp van eene dreg en reddirgslijn werden de loods en de stuurman gered; doch de kapitein Pojer, zijne vrouw en twee kinderen, benevens een matroos werden door de baren verzwolgen. De manschappen der reddingsboot moesten zwemmende naar hun vaartuig terugkeeren de wakkere mannen stortten tranen van spijt, omdat het bun niet gelukt was de ODgelukkigen te redden. Uitgeput van vermoeienis en koude kwamen allen te Duinkerken terug, waar de geredden met liefde rijke zorg verpleegd werden. Nog is te Duinkerken een schepeling eener visschers- schuit door het vallen van den mast gedood. Ken Fransche logger is gezonken, doch de bemanning werd gered. Te Rijssel is eene groote stelling, opgericht voor het herbouwen van den klokketoren der kerk Saint Maurice met een ontzettend geraas ingestort. Te Raubaix gebeurde hetzelfde met eenen 30 meter hoogen toren. Op de Schelde is de Noorweegsche brik «Gustav Adolf" op de Calloot gestrand. Te Brussel werd op de «Place de la Reine" een meisje, en in de «Rne Royale" een jongeling gedood door neervallend puin. De ingestorte daken, schoor- steenen en in aanbouw zijnde huizen zijn niet te tellen. De telephonische verbinding met Parijs is, door het omwaaien der telegraafpalen, verbroken. (N. R. Ct.) The Globe verhaalt het volgende wedervaren van den heer Gladstone: Aan het spoorwegstation te Staleybridge was de heer Gladstone gisteren, op zijne doorreis naar Man chester, juist begonnen eene redevoering te houden, toen bij de woorden: «Engelsche aangelegenheden zullen net zoo lang op afdoening wachten tot Ierland" het fluitje van den conducteur hem in de rede viel en de trein zich in beweging stelde. Het hof van appèl te Middleton heeft het vonnis bevestigd, waabij O'Brien veroerdeeld is tot drie maan den gevangenisstraf wegens het houden eener oproerige rede te Mitchelstown in de maand September. Na de uitspraak van dit vonnis in hooger beroep wilde O'Brien het gerechtsgebouw verlaten, doch werd daarin door de politie verhinderd. Een allerheftigst tooneel volgde nu. O'Brien's vrienden protesteerden en vorderden dat eerst een bevel van gevangenneming moest zijn uitgevaardigd. De ambtenaar van het open baar ministerie bestreed deze zienswijze, doch de voor zitter achtte haar juist. Nadat deze twist eenigen tijd geduurd had werd eindelijk een bevel tot gevangen neming gereed gemaakt. Nu werd O'Brien onder he vig verzet door de politie gevat en onder militair ge leide naar de gevangenis te Cork gebracht. Te Villers Saint Chislain heeft men een ontzet tende poging tot vergiftiging ontdekt. Na 't gebruik van roode kool werden acht personen in een huisge zin ernstig ziek een kind van 2 jaren zelfs doode- lijk. Zij bleken allen te zijn vergiftigd en bij onderzoek bevond men, dat een misdadiger in de roode kooi, die achter de woning in den tuin stond, openingen gemaakt en deze gevuld had met arsenicum. Men vond niet minder dan 3 kilogram vergif in de kooien. De justitie doet onderzoek, maar men is den dader nog niet op 't spoor. Bij eed lucifersfabrikant te Londen zijn onlangs proeven genomen met een nieuw stel werktuigen. Niet minder dan 3000 lucifers worden daarmede in de minuut vervaardigd, en men kan voorzien dat deze hoeveelheid weldra tot het dubbele zal gebracht worden, als namelijk eenig kleine verbeteringen aan het gereedschap zullen zijn aangebracht. Een zelfwer kend toestel vervaardigt per minuut 350 doozen, die weder door een afzonderlijk werktuig gevuld worden, zoodat een enkel werkman 40 maal meer arbeid zal kunnen leveren dan vroeger. Laatst» en telegraphische berichten. 's-Gravenliage. EERSTE KAMER. Gekozen tot rap porteurs der Grondwetsherziening de heeren Van R 'ijen, Tak Van Poortvliet, Roëll en de Sitter. Het eindverslag daarover is nog niet uitgebracht. Mo: gen kleine wetten. Ingezonden Stukken. Mijnheer de Redacteur! Vergun mij naar aanleiding van een bericht uit Ierseke, voorkomende in uw blad dd. 1 Nov. jl., eene kleine aanmerking op uwen berichtgever welke me dedeelt, dat de stang van den toren, waarop de haan draait, door de hevige windstooten zoude gebogen zijn. Ik begrijp niet hoe het mogelijk is eene dergelijke onjuistheid te durven medt deelen, daar de stang door den storm niets van haren loodrechten stand is af geweken, waai tegen hare zwaarte (zijnde 6 c.M. dia meter) genoegzamen waarborg oplevert. Ik vermoed dat het oog van uw verslaggever hem in dezen eene poets heett gespeeld. Gaarne zag ik dat bedoeld bericht door U werd gerectificeerd, terwijl een juistere blik van uwen ver slaggever uit Ierseke voor mededeelingen niet anders dan wenschelijk kan worden geacht. Met de opname dezer regelen in uw eerstvolgend Dommer zult U verplichten Uw dw. dr. H A N N I N K. Afloop Aanbestedingen en Verkoopingen. Gisteravond werden door den heer W. Pelle, ten overstaan van den Notaris J. Lansen Croïn en ten verzoeke van dhrn. W. N. Van Heijl en P. Kopmels alhier verkochttwee woonhuizen en erven aan den Poelweg. Het eerste perceel werd gekocht door dhr. M. Leverland voor ƒ930, het andere door dhr. J. B. Huisse voor ƒ870, alles onverminderd 12% pet. on kosten. Ten verzoeke van het Burgerlijk Armbestuur te Kapelle en Biezelinge werden door den Notaris A. Gallis Merens Maandagavond in de herberg van C. Mar- kusse te Kapelle publiek, voor den tijd van 7 jaren, verpachtongeveer 16 Hectaren bouw- en weiland, gelegen aldaar, tot een gezamenlijke jaarlijksche pacht som van 602,34 of ongeveer 38 per Hectare. Verder werden door denzelfden Notaris verschillende wisschen bosschen met tronkbout en opgaande boomen geveild, tot een gezamenlijk bedrag van 721. De wisschen zijn dit jaar weer slecht, sommige bos schen bleven, door de geringe waarde, onverkocht. Waren het vorige jaar de gele wisschen nog al tame lijk en het minst door de ziekte aangetast, deze soort is nn ook slecht. Voor den arbeidenden stand te Ka pelle is dit eene groote schade, wijl anders in den winter dat artikel nog al veel werk en verdienste geeft. Burgerlijke Stand Goes van 31 Oct. tot 2 Nov. 1887. Geboren: 30, Jacobus Johannes Lambertus, z. v. Johannes Van de Wijngaard en Josina Clasina De Brandt; 1, Elisabeth Suzanna, d. v. Gerrit Den Herder en Maatje Johanna Boshoff; 2, Christina, d. v. Marinus Reijerse en Leuntje Verdood. Overleden: 1, Johannes Loggers, 23 j., ongehuwd. Datum 3 Nov 3 4 4 4 7 7 7 9 9 10 10 11 11 11 12 14 16 17 18 18 Verkoopingen en Verpachtingen. Plaat». Voorwerpen. Information. .JKapelle, wisschen en kaphout ;B verp bouwland, Pelle. Ovezand, boomen, P. Overman. Wemeldinge, woonh. en meubelen, Gallis Merens. Kapelle, wisschen, f Pilaar en mr. Liebert. 's-Gravenpolder, boomen, Van der Kloes. 's-H Arendsk., woonh. met boomgaard enz., Pilaar. Wolfertsdijk, winteijassen enz., Hollmann. Ovezand, boomen, Mr Liebert. Wemeldinge, verp. bouwland, Gallis Merens. Kapelle, beestenpenen, Ovezand, boomen, Kortgene, bocmen, Wolfeitsdijk, boomen, 's Heer Arendsk., boomen, Wolfertsdijk, boomen, 's Gravenpolder, inboedel, Ierseke, oesters enz., 24 Schore, poonschuit, 'a-Gravenpolder,boomen, Heinkenszand, hout en boomen, boomen, boomen, woonhuizen enz boomen, boomen, boomen, '8 Heerenhoek, Kloetinge, 's Gravenpolder, Kwadendamme, 's Gravenpolder, Heinkenszand, Pilaar. Mr. Liebert. Roelof. Mr Liebert Pilaar Pilaar. P. Overman. Pelle. Prins. Mr. Liebert. De Ronde Bresser. P. Overman Mulock Houwer. P. Overman. P. Overman. P. Overman, De Ronde Bresser. Ellewoudsdijk, verp. diaconiegronden, P. Overman. Te houden Aanbestedingen. Datum. Plaats. Voorwerpen. Informatiën. 4 Nov. Middelburg, onderhoud peilschalen Borsele, Oost-Beveland en Hoedekenskerke, Rijksingeuieurs. Watergetijen voor Ierseke. Marktberichten. GOES, 1 November 1887- Bij geringen aanvoer was de stemming onveranderd en werden alle artikelen tot noteering afgegeven. per hectoliter 6,40 4,50 4,80 4,30 2,50 7, 5,80 10,— 5,50 4,60 670 4,65 5,10 4 60 2.60 h 10,75 6,75 4,75 1,30 5.- 5,20 Oude TARWE Nieuwe TARWE Nieuwe ROGGE WINTERGERST ZOMERGERST HAVER KOOK-ERWTEN MESTINGERWTEN BRUINE BOONEN PAARDENBOONEN PLATTE BOONEN WINTER-KOOLZAAD KARWIJ-ZA AD BOTER per K. G (Ned.<8) EIEREN per 100 stuks ROTTERDAM, 31 October 1887. Tarwe. Bij matigen aanvoer van Witte Inlandsche ging die tot nagenoeg vorige prijzen langzaam van de hand. Jarige Zeeuwsche, de beste f6,80, 7,20, goede en mindere f 6,30,6 70 Nieuwe dito de beste f6,90, 7,30, goede en mindere f 6,20,6,80. Canada 15 ets lager f 5,5,40. Rogge. Inlandsche prijshoudend. De beste f4,70, 5, mindere f 4,30, 4,60. Gerst met kleinen aanvoer onveranderd. Zeeuwsche Winter, de beBle 4,90, 5,10, mindere f4,50, 4,80, dito Zomer de beste f4,50, 4,70, mindere f 4,4,40. Chevalier f5,20, 5,80. Haver was alsvoren te verkoopen. De bestef2,75 a 3,25, mindere f 2,10 a 2,60. Paarden boonen alsvoren te plaatsen. De beste f5,70, 6, mindere f6,30, 5,60 Duivenboonen van f6,50, 7 naar qual. Brnine Boonen konden 25 ets. meer opbrengen, door kleinen toevoer. De beste f 10,50 a 11,25, goede en mindere f9,60, 10,25. Voor Witte Boonen was wegens kleinen aanvoer goede vraag en 75 ets. hooger. De beste f 10,50, 10,76, mindere f10, 10,25. Voor Blauwe Erwten werd 10 ets. meer be dongen. De beBte f 8, 8,25, mindere f7,50, 7,80. Niet- kokende f5,50, 6. Schokkers f7,50, 8,50. Koolzaad £8, 9. Hennepzaad f5,50, 6,50. Kanariezaad onveranderd. Het beste f9,25,9,75, minder f8,50, 9. Meelbericht. Niettegenstaande de afgeloopen week de stemming vast bleef en fabrikanten ruim vorige prijzen roteerden, was de omzet toch nog van weinig beteekenis. Voor strafwerkend Meel neemt echter de vraag toe. Heden onveranderd vast. Vlas. Gedurende de afgeloopen week was de vraag op het land vrij levendig en werd al het voorkomende grif opgekocht. Heden ter markt werden ca. 6500 steen aangevoerd die tengevolge der hooge eisehen, slechts langzaam, doch tot vaste prijzen verkocht werden. Lijnzaad. Met beperkten aanvoer werd het aan gebodene tot vaste doch onveranderde prijzen opge ruimd Men betaalde van f 10 tot 11 per heet. Aanvoer van Zeeuwsche ajuin heden circa 6000 H.Lwaarvan zeer weinig marktgoed. Prijzen ongeregeld. ROTTERDAM, 1 November 1887. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 594 vette runderen, 909 magere dito, 504 vette- en gras- kalveren. De prijzen waren als volgt: vette Runderen le qnal. 60 c„ 2e qnal 55 c., 3e qnal. 50 c., kalv. le qual 95 c., 2e qnal. 90 a 85 c., schapen le qnal. 46 c2e qnal. 42 c., alles per kilo, varkens le qual. 20 c., 2e qual. 18 c., 3e qual. 16 e., licht soort 18 a 19 c. per '/i kilo. De prijzen der boter waren heden als volgtle qual. f64, 2e qual. f60, 3e qual. f56, per */2 kilo 55 a 75 ets. MEEKRAP-BERICHT van de makelaars Overgaauw De Blaauw te Rotterdam. Maandag 31 October 1887. De markt was bijzonder flauw en het artikel bijna onverkooplijk Alleen tot opnieuw lagere prijzen wer den enkele vaten verkocht, de vooruitzichten voor het artikel zijn dan ook zeer treurig. Goede Onberoofden 1887 f 13'/j f 14 Mooie 14>/4 14'/, Wortels 3jarige ll1/, ll3/, Zondag 6 Nov. a. s. hopen onze ge liefde ouders, behuwd- en grootouders JAN MIERAS en JACOBA ALLART hunne 30jarige Echtvereeniging te herdenken. Hunne dankbare kinderen behuwd- en kleinkinderen r Krabbendijko, Nov. 1887. eren DAGEN. HOOGWATER. LAAGWATER. voorm. Nam. voorm. Nam 3 November 4.23 4 39 10.53 11.9 4 4.55 5.12 11.25 11.42 5 5.28 5.45 11.58 6 9 6.3 6 26 0.15 0.33 7 1 6 40 7.13 0.56 i.ia 8 i 7.41 813 1.43 2 11 0 8.48 9.27 2.42 3.18 Heden werden wij verblijd door de voorspoedige geboorte van eene Dochter. G. DEN HERDER. M. J. DEN HERDER— Boshoff. Goes, 1 November 1887. Heden overleed alhier onze geliefde moeder, behuwd- en grootmoeder COR NELIA WESTSTRATE, weduwe van COR- NELIS FRANSE, in den ouderdom van 73 jaar en 11 maanden. Kruiningen, 27 October 1887. Uit aller naam C. FRANSE. Heden overleed tot onze bittere droefheid, na een langdurig doch geduldig lijden, mijn geliefde echtgenoote CORNE LIA VAN DER HAGE, in den ouderdom van 40 jaren, mij nalatende 7 kinderen, meest allen te jong om het verlies te be seffen. God sterke mij in deze zware beproeving. Goes, 2 November 1887. P. MEIJLER Mz. De Commissie voor de (Economische Spijsuitde ling noodigt de belanghebben den uit tot inschrijving naar de levering van de benoodigde Gort, Rijst, Inlandsch en Ame- rikaansch Rundvleesch en Spek. De monrtirs met inschrijvingsbiljetten worden ingewacht aan het lokaal der Soep kokerij, op Donderdag 10 November, des avonds te 7 uren. Namens de Commissie voornoemd, J. KOOMAN Az„ Voorzitter. D. HILDERNISSE, Secretaris. OP IN DEN De Dijkgraaf L. ROTTIER. De Notaris PILAAR zal op Vrijdag den 4 November 1887, des voormiddags te 10 uren, te 's-Heer Arendskerke, in de herberg bij J. De Rui ter, voor de heeren J. A. Bevier De Fouw en mr. E. V. Lenshoek verkoopen g.-heel tiendvrij, in den Sint-Pieterspolder, nabij het dorp 's-Heer Arendskerke, groot 10400 Centiaren, te veilen de Grond (zonder gebouwen) in 3 perceelen, de Gebouwen voor afbraak in 6 perceelen, en de Grond met gebouwen in massa. Informatiën te bekomon bij de heeren verkoopers en bij voornoemden Notaris. des middags te 1 uur, in de herberg bij A. Harthoorn te Ierseke, van 80.000 le soort OESTERS, 27.000 2e 10.000 3e 24 BAKKEN 2 M., en 8 DEK SELS. Informatiën te bekomen ten kantore van den heer W. PELLE te Goes. Ten verzoeke van zijne principalen zal de Notaris Mr. LIEBERT in het openbaar veilen en verkoopen: op Maandag 7 November 1887, des morgens 11 uren, te Ovezand, op het Rietveld, van 14 tot 20 op 6.20 tot 6.50 lengte. 0p Woensdag 9 November 1887, des morgens 11 uren, te Ovezand, aan den Callange dijk, des morgens 10 uren, te Wolfertsdijk, aan den dijk tusschen Sabbingen en Broeder en Zusterpolder, waarvan vele geschikt voor werkhout. Op Maandag 14- November 1887, des morgens 10 uren, te s-O-ravenpolder op den dijk voor het buiten van mevrouw de wed. Lenshoek Van Zwake, allen werkhout.

Goessche Courant | 1887 | | pagina 3