Buitenlandsclt Overzicht. De Minister van Binneniandsche Zaken heeft ten aanzien der toepassing vanart. 61 der militiewet uitgemaakt, dat gemeld artikel, be palende dat de loteling gedurende éen jaar voor zijnen plaatsvervanger aansprakelijk is, te rekenen van den dag waarop deze is ingelijfd, geen onderscheid maakt of het een eersten, tweeden of volgenden plaats vervanger geldt, zoodat het jaar, in eerste zinsnede van dat artikel bedoeld, eenen aanvang neemt met den dag, waarop de laatsvervanger is ingelijfd, terwijl de aansprakelijkheid van den loteling niet wordt op geheven, doordien de laatstgestelde plaatsvervanger komt te ontbreken op een tijdstip waarop deze en vroegere plaatsvervangers te zamen eenen diensttijd van langer dan éen jaar voor den militieplichtige hebben volbracht. D) In December a. s. zal gelegenheid gegeven worden tot afleggen van de practische examens van apot heker. Aanmelding vóór 20 Novbr. bij prof. dr. J. W. Gunning te Amsterdam. In Novbr. of Dec. zal gelegenheid zijn tot het af leggen der examens ter verkrijging van een getuig schrift als apothekersbediende. Zij zullen af genomen worden te Breda en te Kampen. Voor de deelneming op de eerste plaats moet men zich vóór 1 November schriftelijk wenden tot den inspecteur voor het geneesk. Staatstoezicht voor Noord Brabant en Limburg, dr. A. Van der Loeff, te Breda, en zij die Kampen verkiezen, tot den inspecteur voor het ge neeskundig Staatstoezicht voor Overijsel en Drente, dr. D. Lubach, te Kampen, met overlegging van een extract uit de registers van den burgerlijken stand, waaruit blijkt dat zij den leeftijd van achttien jaren hebben bereikt. Blijkens de wetsontwerpen tot bekrachtiging van provinciale belastingen voor 1 8 8 8 is voor alle provinciën hetzelfde gttal opcenten als voor 1887 uitgetrokken. Naar aan het 17. D. wordt medegedeeld, zou een der leden onzer Tweede Kamer pogingen aanwen den tot oprichting tener maatschappij, welke zich zou ten doel stellen de verteniging der tramwegen en locaalspoorwegen hier te lande onder éér bestuur. Het bedoelde lid meent, dat op deze wijze een spaarzamer beheer en eene voordeeliger exploitatie zal worden verkregen, en daardoor de kans zal ontstaan aan de aandeelhouders een beter dividend te vei zekeren, dan zij tot dusver mochten genieten. Op d n te wijden omvang van het on der w ij s werd ook op het geneeskundig Congres te Amsteidam gewezen. Professor C. B. Spruyt sprak over de opleiding onzer aanstaande natuur- en geneeskundi gen. Hij wees er op, dat in onze wet op het Hooger Onlerwijs te hooge theoretische eischen worden gesteld, waardoor natuurlijk de practische vorming lijdt. Men is bij deze wet van het denkbeeld uitgegaan om ge leerden te kweeken, en heeft minder gedacht aan den degelijken arts bij het ziekbed. Hij schreef dit toe aan te hooge opvoering van het onderwijs en aan het geringe aantal professoren in vergelijking van het groote getal studenten, zoodat deze geen gelegenheid hebben, door petsooniijk onderhoud het verhmdelde voldoende te verwerken. Trouwens, reeds het leerplan op de gymnasia gaat, ook volgens hem, mank aan overlading en houdt geen rekening met het tweeërlei talent, dat den menscb onderscheidt, namelijk dat voor wiskunde en dat voor humaniora. Men schijnt te onderstellen dat eene goede fee aan al de leerlingen bij hun geboorte beiden in ruime mate heeft geschonken. Daarbij verzuimde hij niet te wijzen op den slechten invloed van de verdee ling der vakken, die aan iedere specialiteit zijn opge dragen, en op de vicieuse regeling van het hooger onderwijs bij de zoogenaamde Artsenwet. Men mddt uit Utrecht aan de Avondpost, dat d r. F. C. Donders op 27 Mei 1888 den 70jarigen leeftijd hoopt te bereiken om, met het einde van dat studif jaar, volgens de bepalingen der wet, tot het rustend hoogleeraarschap over te gaan. Een meer dan veertig jarig tijdperk zal dan achter hem hggen, waarin hij aan de Utrechtsche universiteit is verbonden geweest; een tijdperk, waarop door hem met trots mag worden teruggezien. Eene commissie heeft zich gevormd om eene stich ting in het leven te roepen, waaraan de raam van Donders tot in de verre toekomst verbonden zal blij ven, eene hulde waaruit de dankbaarheid en de hoog- acbattiDg van land- en tijdgenooten ook tot de volgende eeuwen zullen blijven spreken. Benoemd tot ridder der orde van den Neder- landschen Leeuw de heer dr. C. A. P e k e 1 h a r i n g, hoogleeraar aan de rijks-universiteit te Utrecht. Eenige heeren te Kampen hebben het denkbeeld geopperd om, onmiddellijk nadat de Tweede Kamer het hoofdstuk der defensie heeft aangenomen, aan de Eerste Kamer een soort van monster-adres aan te bieden, ten einde zoo mogelijk te voorkomen dat dit hoofdstuk der Grondwet door baar verworpen worde. De heer P. Van Rijn, de uitvinder van het stoom- rijtuig Noviomagum, maakte Donderdag en Vrijdag avond met dat rijtuig voor het eerst eenen proefrit op de grintwegen om Nijmegen. Ook hier bleek weder ten volle de goede werking van het stuurtoestel, daar alle krommingen en bochten met het grootste gemak door de Noviomagum werden genomen. Ook zakten de wielen niet dieper in den bodem dan zulks bij een gewoon rijtuig het geval is, terwijl op plaatsen waar het grint nog niet was ingereden, het stoomrijtuig met het grootste gemak er doorheenging, zoodat deze proef alleszins gelaagd mag heeten. Aan een voorge nomen tocht door de stad kon geen gevolg worden gegeven, wijl het gemeentebestuur geene toestemming had willen verleenen om de keibestrating met de Novia- magum te berijden, daar het gevaar voor de veiligheid vreesde. Naar wij vernemen, heeft de heer Van Rijn reeds uit Oost-Indië aanzoek ontvangen tot overzending van zijn stoomrijtuig, ten einde ook daar de bruikbaarheid van het vervoer op den gewonen weg te kunnen be proeven. (iV. It. Cl Naar men verneemt zullen de verschillende Nederlandsche spoorweg-maatschappijen onderling in overleg treden, ten einde het gebruik maken van de stoomfluit zooveel doenlijk te verminderen, hoofdzakelijk bij het vertrek van treinen, aangezien dan het gebruik van de fluit zoowel voor het personeel als voor het reizend publiek zeer hinderlijk is. Donderdag heeft de Minister van Binn. Zaken de commissie tot herziening van het b u r g e r 1 ij k wetboek geïnstalleerd. Het is van algemeene bekendheid, dat slapen met open mond zeer nadeelig is voor de gezond heid en daaruit verschillende ongesteldheden kunnen ontstaan. Dezer dagen spraken wij een onzer stadgenooten, (zegt het Utr. Ddie ons mededeelde, dat hij gerui- men tijd had gesukkeldhet was begonnen met pijn in de keel, toen voegden er zich oorsuizingen bij en eindelijk kwam er een begin van doofheid. Hij raadpleegde eene specialiteit in oorziektendeze verklaarde dat zijne ongesteldheid uitsluitend het ge volg was van het slapen met open mond en dat hij zijne ongesteldheid van lieverlede zou zien verdwijnen, zoodra hij deze kwade gewoonte slechts naliet. Dit bleek echter gemakkelijker geraden dan gedaan. Nu heeft onze stadgenoot, op advies van een ander des kundige, zelf een respirator vervaardigd, die hij 's nachts draagt en daarbij vindt hij reeds dadelijk veel baat. Blijkens een aas het departement van koloniën ontvangen telegram van den Gouv. - Generaal van Neder 1. - Indië van den 8sten October, is eene vijandelijke bende, sterk 400 man onder Tengkoe di Tirou in den nacht van den IsteD October binnen de postenlinie van Groot-Atjeh gekomen, en wilde eene even sterke bende in den nacht van den 2den October volgen, doch werd deze door eene hinderlaag verdreven, terwijl de eerste bende, die genesteld was tusschen Moesapi en Kotta Radja Bedil, den 2den dezer werd aangetast en verjaagd met achterlating van 41 dooden ons verlies bedroeg 4 gesneuvelden en 17 gewonden. (Sf.-Ct.) O.-Indië. De militaire paardenarts 2de klasse J. De J o n g h heeft zich tot Z. M. den Koning gewend met het verzoek om eene voor de militaire paarden artsen van het N. I. leger minder ongunstige regeling ten opzichte hunner bevordering in het leven te roepen. Overgeplaatst bij de infanterie: bij het 8e bat. de le luit. D. L. Jonquiire. Koloniën. Aan eene Atjeh-coirespondentie, gedateerd 18 Augustus, aan het N. Pad. Bdbl., is het volgende ontleendToRkoe di Tiroe is nu ziek en houdt zich op in Moeroëé. Welke uitwerking het wel op den zie ken, onder hartzeer gebukten man zal hebben, wanneer hij verneemt dat Toekoe Mohamad, broeder van Toekoe lhikim Barida Moeda, zijne onderwerping aan het gou vernement reeds doet voorbereiden 7 Voor de zekerheid van dat bericht kan ik instaan, eveneens weet ik dat die onderwerping op aanneme lijke voorwaarden zal worden aangenomen. Toekoe Mohamad bevindt zich thans, in afwachting van andere schikkingen, in de IV moekims bij zijnen schoonvader Toekoe Tjoet Banta, hoeloebalang van de IV moekims. De Locomotief bevat een telegram uit Batavia van 30 Augustus, mededeelende dat twee adsistent- residenten in het Gouvernement Atjeh en ondeihoo- righeden zullen woiden aangesteld en wel een op de Noord- en een op de Westkust. Te Soerabaia is eene poging gedaan om vi>r Roomsch-kalholieke geestelijken, die te zamen wonen, te vergiftigen. Men mengde ketjoeboong in hunne soep. Door spoedige geneeskundige hulp heeft het geen nood lottige gevolgen gehad. De verdenking valt op bet bedienend personeel. De aanleiding is echter niet gemakkelijk te vinden. Slechts is bekend, dat de zeer vermoedelijke dader een dag te voren van pastoor Weneker nog al een kras standje had opgeloopen, omdat het overblijvende eten buiten 's huis verkocht werd. Hem werd gezegd, dat de bedienden van het restant spijzen konden eten zooveel zij wilden, maar dat het verkoopen ten ern- stigsle vei boden werd. Dit verbod moet nog al in straffe bewoordingen zijn uiigebracht. Eene andere aanleiding dan deze tot het hebben van wraakzuchtige ideeën is niet te vinden. Onderweg moet dus die be diende het vergif door de soep hebben gemengd. Hij ontkent echter hardnekkig, en hoe groot de verdenking op hem ook zijn moge, het is zeer te betwijfelen of hij schuldig zal kunnen worden bevonden. De pastoors zijn zoo goed als hersteld. Kerkelijke Zaken en Onderwijs. Kats. De pastorie der Ned. Hervormde kerk is Zaterdag 11. door den beer Hannink van Goes opge nomen en in orde bevonden. Daarmede is het werk geëindigd, dat omstreeks een jaar geduurd heeft. De pastorie is villa's-gewijze gebouwd en eene steedsche verschijning in eene zeer landelijke omgeving. Kats. Door de stemgerechtigde lidmaten is Vrijdag avond II. ds. Mans van Breskens als predikant beroepen. Beroepen te Waddingsveen c. a. ds. 1'. Van Vlaanderen te Iersekete Schore c. a. de heer J. Z. Schuurmans Stekhoven, cand. te Groningen. Bedankt voor het beroep naar Biggekerke (cl. Middelburg) door den heer C. Plug, cand. te Amster dam voor het beroep naar Scherpenisse door ds. E. Loen te Grijpskerke. Bij het Zaterdag te Middelburg gehouden examen van onderwijzers werden geëxamineerd 5 candidaten (I trok zich terug), toegelaten 4, de heerenW. P. Marcusso van Kolijnsplaat, M. Van Spronsen van j 's-Gravezande, C. J. De Steur van Ritthem en S. Van der Weijde van Zieriksee. De examens zijn afgeloopen. Benoemd tot onderwijzer te Hoogeveen dhr. G. Bmeker te Oudelaode. (V-) Tot directeur-hoofdonderwijzer der inrichting voor doofstommen-onderwijs te Rotterdam, ter ver vanging van den heer D. Hirsch, die zijn eervol ont slag heeft gevraagd en verkregen, is benoemd de heer J. Bikkers, die sedeit de stichting der inrichting den heer Hirsch als adjunct-hoofdonderwijzer heeft ter zijde gestaan en gedurende diens langdurige ziekte reeds als waarnemend directeur-hoofdonderwijzer werk zaam was. Den heer Hirsch is de titel van eere-directeur toe gekend. De commissie van toezicht op het lager onder wijs te Vlissingen heeft, in vereeniging met de be sturen der verschillende bijzondere scholen aldaar, be sloten, aan die kinderen, die op de school alle klassen hebben doorloopen, bij het verlaten van de school een getuigschrift uit te reiken. Bedoelde commissie en besturen hebben van dit be sluit per circulaire kennis gegeven aan ouders en voogden van de leerlingen, die de inrichtingen voor lager onderwijs te Vlissingen bezoeken en hun, in het belang hunner kinderen of pupillen, dringend aange raden, de kinderen getrouw ter school te zonden en hen van deze niet af te nemen, alvorens zij ook het onderwijs in de hoogste klassen hebben bijgewoond. Zij hebben vooits tot alle werkgevers en bazen in de gemeente het verzoek gericht, geen jongens tot hun ambacht toe te laten, dan die een bewijs kunnen overleggen, dat zij, hetzij op de bijzondere-, dan wel openbare scholen, voldoend lager onderwijs hebben ge noten. Zooals vroeger werd gemeld, is laatstbedoelde maatregel op de maatschappij «de Schelde", die reeds vele jongens in haren dienst heeft, reeds eenige weken geleden ingevoerd. Rechtszaken. Ter openbare terechtzitting der Arrondissements- Rechtbank te Middelburg van den 21 October 1887 zal worden behandeld de zaak tegen J. Van W., oud 31 jaar, timmei man, geboren en wonende te Kapelle, ter zake dat bij koopman zijnde en bij vonnis dier Rechtbank van 25 Februari jl. in staat van faillisse ment verklaard, ter bedriegelijke vei koi ting van de rechten zijner schuldeischers bij zijne opgaaf aan den curator van de tot zijn boedel behoorende baten en goederen heeft verzwegen, dat hij nog eigenaar was van een paar gouden vrouwen-hooldstukken, een regu- lateurklok, een derde, aandeel in 7t 00 pannen, eenige zeeften met jonge oesters, een paitij jonge oesters en eenige aandeelen in de te Ierseke gevestigde oester maatschappij «de Nijverheid" en de goederen alzoo aan den boedel heeft onttrokken. In deze zaak zijn vanwege het openbaar Ministerie 9 getuigen gedagvaard. 's Gravenhage. De Hooge Raad heeft heden ver- woipen het cassatieberoep van een koopman uit Zierik see, tegen een arrest van het Hof te 's Hage, waarbij gehandhaafd is zijne veroordeeling door de rechtbank te Zieriksee tot 45 dagen gevangenisstraf wegens op lichting. De Duitselie gezant te Parijs, graaf Munster, herft den Franschen Minister van Binneniandsche Zaken, Flourens, tegelijk met de Duitsche nota, welke voor goed een einde maakt aan het incident op de grenzen, een bedrag van 50,000 mark overhandigd, om te strekken tot vergoeding van de schade, berokkend door eene betreurenswaardige vergissing. De Duitsche nota stelt op den voorgrond, dat geen booze wil aanleiding heeft gegeven tot het incident. Overigens zal het proces tegen den soldaat Kaufmann zijn gewonen loop hebben. De Minister Flourens betuigde den Duitschen gezant zijn dank voor de wijze, waarop Duitschland de zaak had geregeld. De Figaro maakt melding van een toost door den Russischen Grootvorst Nikolaas Michailowitsch, neef des Keizers, aan boord van het Fransche stoomschip Uruguay" uitgebracht op Frankrijk. De Grootvorst zou hebben gezegdFrankrijk arbeidt, om zich voor te bereiden op de vergelding, en het doet wel daaraan het geeft blijk van zijn ïuime en gezonde denkwijze, dat het zich niet laat opwinden door de voortdurende kwellerijen van zijn buurschap. Moge het voortgaan met zich voor te bereiden, zijne uitrusting te verbe teren en van zijne soldaten helden te maken, wiens groote daden de geschiedenis zal vereeuwigen. Maar ook Rusland van zijn kant blijft niet werkelooshet arbeidt onverdroten aan de vergooting van zijn invloed. Men moge het hoorenonze geheele familie heeft Frankrijk lief. Het streven van den Czaar beoogt, den invloed van Duitschland te verzwakken en spoedig zal heel onze Regeering uit Franschgezinde mannen bestaan. Tot zoolang moge Frankrijk zich niet tot onbezonnen daden laten verlokkenwant op dit oogenblik zou het moeite kosten zich van ons bondgenootschap te verzekerenmaar binnenkort zullen alle hinderpalen zijn overwonnen en ingeval van een oorlog zal ik de eerste zijn, die zich in Franschen dienst begeeft, omdat ik het leger met heel mijn hart bemin. En mijn voor beeld, wees daarvan overtuigd, zal door vele Russen worden gevolgd. Het is te verwachten, dat Bismarck zich niet veel aan deze rede zal storen, maar niettemin mag erkend worden, dat de toost van den Russischen prins een daad is even onbezonnen als die waarvoor hij Frankrijk waarschuwt. In Spanje verkeert men nog altijd in het onzekere omtr.nt den Sultan van Marokko. Men gelooft, dat de Sultan reeds dood is en de Regeering zon dus, als zij haar eigen wil had te volgen, gaarne onmiddellijk troepen ontschepen op de Marrokkaansche kust, ten einde zoo noodig een gevaarlijken opstand te dempen, althans te zorgen, dat geen vreemde Mogendheid zich in de zaken mengde. Maar het schijnt dat Frankrijk reeds aanmerkingen heeft gemaakt op de Spaanscha maatregelen. Men wil dan ook weten, dat de Regeering bevel heeft gegeven het oorlogseskader voorloopig te Cadix te laten vertoeven en dat zij ook de andere militaire demonstration heeft doen staken. Het schijnt, dat het vooruitzicht van een nieuwen oorlog tegen de Mooren in Spanj e groote opgewondenheid i verwekt. Da herinnering aan de verloren koloniale macht leeft nog altijd voort en de afgunst, dien de Fransche veroveringen in Noord-Afrika hebben opge wekt, is een prikkel tot handelen. Gemengde Berichten. llelnkenszand. Zaterdag hield de werkmansvereeni- ging alhier, die thans 52 leden telt, eene algemeene Vergadeiing, waarin rekening en verantwoording werd gedaan. Daaruit bleek, dat er 011 H.L. steenkolen waren geleverd tegen 63 cents per H.L. vrij aan huis de qualiteit der kolen werd zeer geroemd. Heinkenszand. Bij een konijnenfokker alhier heeft een konijn in 15 weken driemaal jongen geworpen, samen 30 in getal. Zaterdagavond had een jongen onder Driewegen de onvoorzichtigheid te loopen achter paarden, die naar de weide werden gebracht, met het ongelukkig gevolg dat hij van een paard een slag kreeg tegen het hoofd, hetwelk daardoor deerlijk werd verwond. Heelkundige hulp was dringend noodig. De onderhoudswerken aan de zeewering van hi t calamiteuze waterschap Ellewoudsdijk zijn zoover g- - vorderd. dat o. m. ook de dijksverhooging is voltooid. Dit werk strekt zich uit over eene lengte van 1050 M. van de haven af naar het waterschap Baarland, waardoor het betrokken dijkvak eene hoogte heeft van 5.50 M. boven Amsterdamsch peil en 3.55 M. bovm gewoon hoogwater. Men schrijft ons uit O.- en W.-Souburg: Dat ook hier, evenals tusschen Rilland-Bath rn Schore, zonderlinge gevallen zich kunnen voordoen, bleek voor kort, toen iemand 's Maandagsmorgens ten brief ontving, die Zaterdagmiddag te Vlissingen op de post was bezorgd. Voor een afstand van ruim een half uur had deze dus meer dan zes-en dertig uur noodig gehad. Vlissingen. Het gaat hhr in den laatsten tijd niet zeer druk met d n »en-gios" pttioleumhandel. Reeds geruimen tijd toch is bet geleden, dat erne lading van dat artikel uit Amerika alhier werd aan gebracht, om in de eutrepbts van pakhuismeesteren te Rotterdam te worden opgeslagen en ofschoon vrij geregeld wordt afgeleverd, bedraagt de thans nog rn die magazijnen aanwezige voorraad 11297 vaten. De afleveringen in de laatst voorgaande week bedroegen te zamen 935 vaten, wat weder méér is dan in vorige weken. Van het char tei en van een schip, tot het overbrengen van nieuwen voorraad verneemt men echter nog niets, zoodat voorloopig, althans in de eerstvolgende weken, geen aanvoer van petroleum is te verwachten. Vlissingen. Men is hier wel eenigszins teleurge steld door het betrekkelijk spoedige vertrek van de «Nautilus", daar men gehoopt bad, dat het schip ge durende den ganschen winter hier zou blijven liggen, wat natuurlijk voor de ingezetenen, voornamelijk voor de neringdoenden, een niet te versmaden bron van inkomsten zou hebben opgeleverd. De bemanning van de «Nautilus" bestaat toch uit ruim 200 koppen, waaronder verscheidene officieren, adelborsten en andere onderofficieren, waarvan som migen zijn gebuwd en die dan ook hunne vrouwen reeds herwaarts hadden deen overkomen. Het spreekt van zeil, dat een groot gedeelte van het door al deze lieden verdiende geld, in de stad wordt onder den man gebracht en m«n weet: Jan maat is niet karig met zijne gagen. »Zoo gewonnen, zoo geronnen", is een spreekwoord, dat op hem in den regel is toetopassen, zij het dan niet steeds ter zijner eere. Het zal dus niemand bevreemden, dat het aanstaand vertrek van de «Nautilus", al is deze dan ook «maar" een instructie-vaartuig, door velen, ja, vrij algemeen wordt betreurd en wei, in de rerste plaats uit eigen belang, maar ook, omdat Vlissingen ceae van de beste en schoonste havens van Nederland, als het ware de aangewezen plaats kan worden genoemd, waar een deel van onze marinevloot voortdurend behoorde te zijn gestationneerd, zooals door vroegere regeeringen dan ook zeer terecht werd begrepen. Ook onze tegenwoordige Minister van Marine, de heer Tromp, schijnt daarvoor geen gesloten oog te hebber. Althans, sedert Z. E. de portefeuille van Ma rine in handen heeft, werden reeds herhaaldelijk, zij het dan ook slechts tijdelijk, oorlogsschepen herwaarts gezonden. Geeft dit voor Vlissingen niet veel, het geeft toch altijd iets en wij zijn er dan ook den Minister dankbaar voor, dat hij althans toont, Vlissingen niet te «schuwen", zooals sommige zijner voorgangers wel schenen te doen. Mocht Z. E. thans kunnen bewerken, dat, zooals het plan schijnt te zijn, eerlang alhier een opleidings schip permanent wordt gestationneerd, dan voorzeker zou hij zich den dank verwerven, niet slechts van ons, Vlissingers, maar van een groot deel van Zeeland's bewoners, en buitendien iets er toe bijdragen om de uitstekende havenwerken van Vlissingen tot hun recht te doen komen. In den nacht van Woensdag op Donderdag zijn te Wijk-bij-Duurstede twee jongens uit een kostschool ontvlucht. Zij hebben omstreeks 2 uur het gebouw der school verlaten en eene heg, die den tuin van een boomgaard scheidt, overgeklauterd, bij welke gymnas tische toer zij een toiletdoos met verschillende benoo- digdheden en eenige sigaren verloren, die den volgen den dag door de politie gevonden zijn. Weldra hadden de vluchtelingen de stad achter zich en begaven zij zich met een roeibootje de rivier af, doch zijn later weder aan wal en naar Vreeswijk en Vianen gegaan. Daar hebben zij plaatsgenomen op een bootje naar Utrecht, vanwaar zij aan hunne ouders hebben ge schreven, dat zij het verkeerde van hunne handelwijze inzagen, maar dat zij zich «bij een club hadden aan gesloten." Uit deze niet zeer duidelijke verklaring leidt men af, dat zij voornemens zijn met een kermistroep uit Vianen meêtetrekken. Hun signalement komt in het jongste politieblad voor en vermoedelijk zullen de vluchtelingen wel Bpoedig gesnapt zijn.

Goessche Courant | 1887 | | pagina 2