Blijkens bij het departement van marine ont vangen telegram heeft Zr. Ms. schroefstoomscbip 4e klasse C e r a m onder bevel van den luitenant ter zee der te klasse J. J. de Bruyne, in den morgen van den 27sten dezer Suez verlaten. Aan boord was alles wel. Kerkelijke Zaken en Onderwijs. Te 's-Gravenpolder (Herv. kerk) bedroeg de Unie collecte ƒ5,31. Het hoofdbestuur der vereeniging Volksonder wijs" heeft in een adres aan de Tweede Kamer hare tusschenkomst ingeroepen tegen eene beschikking van den Minister van Binnenlandsche Zaken, een afwijzend antwoord behelzende op het verzoek van Gedeputeerde Staten van Friesland om vernietiging van een be sluit van den gemeenteraad van Wijmbritseradeel, waarbij burgemeester en wethouders gemachtigd werden om de openbare scholen der gemeente voor kinderen beneden de zes en boven de twaalf jaar te sluiten, bijaldien hunne toelating vermeerdering van onderwij zend personeel noodig zou maken. Door Burg. en Weth. te Leeuwarden is no. 1 geplaatst op de voordracht voor leerares in de Ned. taal- en letterkunde aan de middelbare school voor meisjes, mej. M. C. Slothouwer te Middelburg. Dr. B H. Steringa Kuijper, leeraar aan het gymnasium te Middelburg, heeft voor zijne benoeming tot conrector aan het gymnasium te Zwolle bedankt. Rechtszaken. Bij bevelschrift der Arrondissements-rechtbank te Middelburg van heden is naar de openbare terecht zitting dier rechtbank verwezen J. V., 37 jzonder beroep, weduwe van A. Van D., geboren en wonende te Aksel, thans in hechtenis te Middelbu g, ter zake dat zij in den voormiddag van 25 Augustus II. omstreeks C uur een kind van het mannelijk geslacht, van hetwelk zij eenige oogenblikken te voren was bevallen, opzettelijk van het leven heeft beroofd door het in de zoogenaamde liniekreek, ge legen in het fort onder de gemeente Aksel, te werpen, waardoor het door stikking is gestorven. Bij bevelschrift van dien datum werd mede naar de openbare terechtzitting dier rechtbank ver wezen C. Van E., 23 j., geboren te Arnemuiden, en wonende te Middelburg, ter zake van den diefstal in den nacht van 23 op 24 April jl. op het kantoor van dhr. Jeroni- mus ald rar gepleegd, terwijl uit de instructie geene voldoende aanwijzing van schuld tot verdere vervolging te dier zake tegen Pluijmers en Veth is gebleken, wier buiten vervolgingstelli: g alzoo is gelast met bevel tot hunne invrijheidstelling. Ter openbare civiele terechtzitting dier recht bank van heden is dhr. J M. Pilaar, notaris te Goes, beëedigd als kantonrechter-plaatsvervanger bij het Kan tongerecht aldaar. Landbouw en Veeteelt. Maandagavond werd door de VereenigiDg «Land bouw en Veeteelt" te tVolfevtsdijk hare gewone drb- maandelijksche vergadering gehouden. Na het arres teeren van de notulen, weid medegedeeld, dat de aan gevraagde rechtspersoonlijkheid voor het door de Ver eeniging tot stand gebrachte Ondersteuningsfonds «Onderlinge hulp", vruchteloos was afgelorpen, naar dien zoodanig fonds buiten de termen der wet valt. Ooderscheidene voorkomer.de zaken werden vervolgens onderling besproken, waarna een drietal voorwerpen onder de presente leden verloot werden. In den vorigen winter was door de Vefeénlging eene pog ng augewend, om de sterke vermenigvuldiging der musschen eenrgermate te beperkhn, welke aanvan kelijk van zoodanig gevolg geweest is, dat nu algemeen besloten werd om daarmede voort te gaan, zoodat, bij publicatie, opnieuw als premie uit de kas een halve cent zal worden uitgeloofd voor elke musch. mits niet minder dan vijf tegelijk in te leveren. Mede werd goedgevonden, om voor rekening der Vereeniging ten behoeve van ieder lid weêr 1 exemplaar van d-u Lartd- bouw-Scheurkalender voor 1888 te bestellen. Na afloop van een en ander leverde de Secretaris, ter bevorde ring van het gezellig samenzijn, nog eene bijdrage over de zoogenaamde «Mei-koopdagen in Zeeuwsch-Vlaan- deren", waarmede de bijeenkomst besloten werd. In Westelijk Zuid-Beveland is men sedert eenif e dagen bezig met het delven van meekrap. Voor zoover kan worden afgegaan op hetgeen tot nu toe is ver kregen, mag een tamelijke opbrengst verwacht worden. Het product heeft veel geprofiteerd van den drogen zomer. Heeft de landbouwer in dit opzicht reden van tevredenheid, ook de arbeider vergeno gt zich daarin en ondervindt dat de grond zich gemakkelijk laat be werken, dank zij den in tljds gevallen regen. De meestoven zullen weer eenige weken werken. Walcheren. Het is bekend, dat de grond van ons eiland een onnoemelijk aantal veenmollen herbergt. Dit komt vooral tegenwoordig weer duidelijk uit bij het rooien van aardappels in tninen. Zeer veel daarvan zijn door genoemde dieren aangevreten. Men neemt dan ook vaak een emmer of iets dergelijks mee, om de gevangen aterlingen te bergen. Opmerkenswaardig is het, dat dit schadelijk gedierte bijna uitsluitend in tuinen en niet op de landerijen voorkomt. Dit moet vooral hieraan worden toegeschre ven, dat op het veld de grond spoediger door de ge wassen wordt bedekt, zoodat de warmte er niet genoeg in kan doordringen, en ten deele ook aan de betere brschutting der tuinen. Misschien zou het dan ook aanbeveling verdienen, om in tuinen kunstmest te ge bruiken, die een snelle en rijke bladontwikkeling be vordert. Beursoverzicht. In hoofdzaak kan het beursverslag der laatste acht dagen slechts een weerklank zijn van datgene wat wij de vorige week schreven. De Europeesche waarden behielden hunne kalmte, waarbij nog kwam dat Israë- lietische feestdagen deze in de hand werkten. Ook nu bleef de politiek zonder eenig verrassend feit en miste men de zich telkens weersprekende geruchten omtrent de Oostersche aangelegenheden, er zou zelfs van geen politiek in verband met de fondsenmat kt meer sprake zijn. Transactiën van eenig belang op dit gedeelte der beurs kwamen niet tot stand en de uitkomsten zijn dan ook op eenige uitzonderingen na gelijk aan die van den 17den September. Even onvruchtbaar toonde zich de handel in de Koloniale waarden. Slechts den 23sten dezer maand kwam daarin eenige levendigheid, toen een voorname particuliere order zich speciaal het lot der aandeelen Nederl. Handel-Maatschappij aantrok. Het bleef echter ook hier bij eene geheel korte opflikkering, want reeds den volgenden dag vinden wij dezelfde aandeelen op hun vroeger cijfer terug. Bij zooveel terughoudendheid elders was de Ameri- kaansche aandeelenmarkt dubbel levendig, hoewel wij er direct moeten bijvoegen, dat de centralisatie van beweging op één punt niet overeenstemt met de af doening van zaken, die ook daar werden geëffectueerd. Daarbij kwam dat de grove koersslingeringen in New- York, die vooral de eerste dagen der week plaats vonden, niet geschikt waren om vooralsnog vertrouwen in te boezemen. Later kwam in dien toestand ver betering, toen de minister van financiën te Washington de markt ter hulp kwam door voor een millioen dollar regeei ingsschuldbrieven in te koopen, terwijl hij verder aankondigde, dat het gouvernement kooper bleef van 14 millioen dollar 4% en 4 pets. harer obligatiën. Deze maatregel miste hare uitwerking niet en bij levendigheid van handel gingen zoowel op de New- Yorker als op de Londensche en Amsterdamsche mark ten de shares bij percenten naar boven. Dan, ook deze hausse-beweging was van korten duur, aangezien een bericht omtrent schorsing van betalingen door ver schillende huizen te Newhaven en Cincinnati op de fondsenmarkt een zeer ongunstigen indruk maakten en na de plaats gehad hebbende rijzing weder zulk eene reactie teweeg brachten, dat de koersen bijna algemeen terugvielen op het standpunt dat zij voor de rijzing hadden ingenomen. Ten onzent kwam in de positie der geldmarkt even min belangrijke wijziging; meestal overtrof de vraag het aanbod, doch met het oog op den naderenden termijn van primo October is dit ook buiten alle andere invloeden een gewoon verschijnsel. Volgens den staat der Nederlandsche Bank van den lOJen tot den 17den dezer maand zijn in de vorige week de wisselportefeuille met 1 of millioen toegeno men en evenzoo de beleeningscijfers met millioen en de rekeningcourant-saldo's met 4% millioen ver meerderd. De goudvoorraad daarentegen verminderde met ééa millioen. De markt d«r Nationale Schuldbrieven leverdeniets belangrijks op. De 3 pets. en 3% pets. soorten dob berden op hunne vorige koersendaarentegen hielden zich de Inregralen ferm, in verband zoo men wil met de millioenenspeech van onzen Minister van financiën, die een beteren toestand kenschetste dan men zich had voorgesteld. Ook omtreDt de uitkomsten der jnternationale be leggingssoorten kunnen wij kort ^ijn. Metallieken, zoowei de zilver- als de papiersoorten, werden vóbr rekening d- r Weenensche markt gekocht, terwijl Hon- gaarsche schuldbrieven zich mede ietwat konden ver heffen op de mededeeling, in de Kamer door den Minister-president gedaan, dat, mocht de Staat nog eenigen tijd de zegeningen des vredes genieten, zij alsdan spoedig alle financiëele bezwaren te boven zouden zijn. Met uitzondering van de Russische Roebelwaarden die onder den invloed verkeerden van eene rijzende valuta waren de Panslavistische waarden totaal ver loten, doch deze omstandigheid gaf aan de 2e Orient- leening eene verbeterde waarde van en aan de Warschau Weenen-aandeelen eene verbeterde waarde van 1 pet. Vruchtbaar was de houding der Parijsche markt, wat niet naliet effect uitteoefenen op het koersverloop der Spaansche en Portugeesche fondssoorten. B-lang rijke aankoopen door Frankfort gedaan in laatstge noemde waarden bracht de 3 pets. soort tot het cijfer van 57 pet. Bescheiden bleef de kring waar binnen zich de af doeningen der Zuid Amerikaansche waarden bewogen. Zoowel New-York als Londen onthield aan deze ru brieken haren steun en dezen factor medegerekend was het weerstandsvermogen vrij voldoende. M xicanen 1864 1414 na 14 pet., dito 1851 33 na 32%, daar entegen zijn da 6 pet. Peru tot 16 pet. ingekrompen. Nog zij opgemerkt dat de laatste openbaringen om trent de positie der Missouri-Kansas en Texas waar den relatief nog medevielen, zoodat zoowel de 5 pets. als de 6 pets. een g-ring cijfer zijn opgekomen. Met 1 October worden geknipt de coupons van de 3% pet. N. W. S., 5 pet. zilver Metall. AprilOe« tober. 4 pet. Oostenrijk in goud, 5 pet. Portugal 1881 en 1886, 5 pet. Rusland 5e en 6e serie, 5 pet. R is- land 1864 en 1866, 5 pet. Rusland 1872 en 4% pet. 1875, 4 pet Spanje Perpetuele binnen-en buitenland, 3 pet. oblig. Zuid-Italië, 5 pet. Losowo Sewastopol en Poti T flis, 7 pet. Madison Extension, 6 pet. Sin king Fund Louisv. Nashville, 6 pet. 2e bypoth. Ma nitoba, 6 pet. South Pacific, 4 pet. Theiss-loten. Buitenlandse!) Overzicht. Alle beschouwingen over buitenlandsche aangelegen- fa den hebben plaats gemaakt voor de bespreking van het feit, waarvan wij in ons vorig Dommer een tele grafisch bericht opnamen, dat door een Duitscli sol daat op een Frnnsch officier en zijn begeleider is geschoten. De offtciëele gegevens omtrent deze zaak ontbreken nog, maar uit de verschillende berichten valt h't volgende te vermelden: In de omstreken van Vexaincourt, een plaatsje nabij de Duitsch-Fransche grens, werd in den laatsten tijd door wilddieven op brutale wijze gestroopt en dienten gevolge waren aan de jachtopzichters eenige soldaten toegevoegd, die op verschillende punten op post stonden. Op Fransch grondgebied joegen eenige Fransche heeren, vergezeld van hunne bedienden en een hunner, een officier met name Wrangel naderde met zijn bediende Brignon, het punt waar de Duitsche soldaat Kauffmann op post stond. Deze beweert de naderende personen driemaal te hebben aangeroepen en, toen zij toch door liepen, op hen te hebben geschoten in de meeniDg, dat het wilddieven waren. Brignon werd gedood, Wrangel in het been getroffen, zoodat dit lichaams deel vermoedelijk zal moeten worden afgezet. De groote vraag is of inderdaad van Duitsche zijde tot driemaal toe «halt" is geroepen en of de Franschen de grens hebben overschreden. Omtrent het eerste zal alleen de soldaat zelf kunnen getuigen, want er was niemand in de nabijheid en de Fransche officier heeft het natuurlijk niet gehoord. Wat de grensoverschrij ding betreft, deze is moeielijk te bewijzen, aangezien de grens op dat punt zeer bochtig is. De Duitsche gezant te Parijs heeft reeds verschil lende conferentiën met den Franschen minister van buitenlandsche zaken gehad en de Duitsche regeering heeft verklaard tot elke genoegdoening bereid te zijn, indien mocht blijken, dat de soldaat Kauffmann ver keerd heeft gehandeld. Intusschen wordt uit Parijs gemeld, dat, naar aanleiding van het gebeurde, eenige gisting in de volksbuurten der hoofdstad is ontstaan. Volgens de Etoile Beige zou de Belgische regeering voornemens zijn het initiatief te nemen voor een wets voorstel, waarbij de persoonlijke dienstplicht wordt voorgeschreven en het aantal artillerie-regimenten met twee wordt vermeerderd. Daartegen zal ongetwijfeld sterke oppositie ontstaan en aan het ministerie daar door wellicht een gevoelige schok worden toegebracht. De Duitsche Keizer is in welstand te Baden-Baden aangekomen. Hij werd o. a. door den Keizer van Bra zilië verwelkomd. Gemengde Berichten. Heinkenszand. Bij vele landbouwers bestaat de ge woonte om hunne koeien in den herfst op de klavers te laten weiden onder toezicht van een koewachter, meestijds een kleinen jongen. Indien de klaver niet goed droog is of de koeien worden niet eenigszms voort gedrevenbestaat erveel gevaar dat zij door bet te gulzig eten der klaver zoo men dat noemt barsten dit zou ook beden gebeurd zijn met eene koe van den landbouwer I. B. alhier, indien haar niet nog in tijds de hals was afgesneden. Nog twee andere koeien waren bijna aan dezelfde oorzaak g storven. Moge het eene waarschuwing voor andere veehouders wezen. In verband met dit bericht verdient opmerking het volgende aan de N. R. Cl. ontleend Bij den landbouwer C. W. d. J. te Bruinisse is Zaterdag 24 dezer eene beste melkkoe gestorven door het eten van door dauw bevochtigde klaver,. Bij den landbouwer J. F. te Oosterland moeten de vorige week 4 beesten dezelfde ziekte gehad hebben, doch door den aldaar tungeerenden veearts H. Verhoek genezen zijn. Ook bij den landbouwer J. J. B. aldaar moet toen dezelfde ziekte voorgekomen zijn, waarvan de afloop nog niet gemeld kan worden. De landbouwers mogen er derhalve wel op bedacht zijn, hun vee niet te vroeg io den morgen op klaver te doen weiden. Door het omslaan van een bootje vei dronken op het IJ te Amsterdam drie knapen. Te Huisen (Gelderland) kwam Vrijdag aan de heer Kovisky afgevaardigde der Russische regeering. belast met eene studie over de Nederlandsche tabaks cultuur. Na verschillende tabaksplantages bezocht te hebber, nam hij de koninklijke sigarenfabriek «Insu- linde" in oogenschouw en onderzocht de fabricage in al hare bijzonderheid. Een werkman der maatschappij «de Schelde", die zich op de spoorwegterreinen te Vlissingen bevond, geraakte bij het terugbrengen van materiaal op de draaischijf beklemd tusschen de buffers van twee aan gebrachte wagens. Hoewel vermoedelijk inwendig ge kneusd, is de man nog te voet naar zijne woning gegaan. Zondag is de machinist van het sleepbootje «de Goudvink" in de Maas te water geraakt, doordat zijn pet afviel en hij deze grijpen wilde. Ondanks de aan gewende pogingen van een sohipper, die driemaal in de diepte heeft gedoken, is men er niet ingesiaagd den ongelukkige levend op te halen. Vrijdagavond had op den weg tusschen Groes- beek en Nijmegen een brutale aanranding plaats. Ejn 17jarig meisje uit Groesbeek, dat gewo m is met bezems te venten, keerde uit Holland naar de ouderlijke woning terug, bij zich hebbende een redelijk sommetje geld van de opbreDgst der verkochte bezems. Zij werd al daar op eene eenzame plaats door 3 mannen aange grepen, in een bosch langs den weg gesleept, gekneveld en van haar geld beroofd. De drie bandieten zijn ver moedelijk Duitschers en waren gekleed met korte jassen en ronde hoeden. Een hunner had een rooden baard en de tweede een knevel. Na den roof van het geld maakten zij zich uit de voetenhun spoor is nog niet teruggevonden. Door de politie te Hilversum is proces-verbaal opgemaakt tegen drie jongens wegens dierenmishan deling. Zij hadden eenen hond aan een touw opge hangen. Twee vermaakten zich daarna met het dier te mishandelen en de derde bracht het met een mes eene snede toe in den uitgestrekten hals. NR. Ct In het Mastbosch bij Breda is een verwoede veldslag geleverd door jongens van 17 en 18 jaren uit Breda en uit de voorstad Ginneken. Eerst was er twist ontstaan tusschen eenige jongelieden, waarbij men handgemeen werd en de Bredanaars het onderspit moesten delven. Doch door vrienden en kameraden geholpen, namen zij nu Zondag revan che in het Mastbosch, waar tusschen de partijen een ernstige strijd gevoerd werd, waarbij een der Ginne- kers eene hersenschudding bekwam, zoodat de knaap in levensgevaar verkeert, terwijl een scheepsjongen, met verlof, vrij hevig aan het hoofd gewond werd. De zaak is natuurlijk bij de justitie in onderzoek. Zaterdagnacht kwam aan een politiebureel te Amsterdam een man klagende, dat hij kort te voren op de Prins Hendrikkade was aangevallen door drie personen, die hem een prop in den mond duwden, medesleurden achter de schutting van het Centraal station en daar beroofden van zijn horloge en eenig geld. Verdacht van medeplichtigheid aan deze berooving zijn door de politie aangehouden twee personen. Bij een hunner werd een voorwerp gevonden, dat de be roofde als zijn eigendom berkent. Een melkboer, gelukkig niet uit den onmiddel- lijken omtrek van Goes, had dezer dagen de beleefd heid bij het water, dat hij gewoon is zijnen klanten welwillend in de melk aan te bieden, een certificaat van oorsprong te voegen. In drie kannen vonden de klanten even zoovele levende kikvorschen. Naar men wil, waren de klanten niet eens dankbaar voor dit aquarium in hun melkkan. Tegen het socialistische weekblad Recht voor Allen wordt eene vervolging ingesteld wegens de in nos. 56 en 86 voorkomende stukken, getiteld: «De willekeur ten top" en «Domela Nieuwenhuis en Jeanne Lorette in den kerker." Te Amsterdam werd Zondag een echt oud-vader- landsch, eigenaardig 17e eeuwsch schuttersfeest op het Marktplein der Voedingstentoonstelling gevierd, door een 6tal vereenigingen, behoorende tot den Noord en Zuid-Hollandschen Handboog-Schuttersbond, waar van Z. M. de Koning de opper-beschermheer is. Het weder, ofschoon de lucht den ganschen dag grijs en grauw was, hield zich goed en de nieuwsgierigen waren dan ook weder bij duizenden te tellen, zeer ten ge- genoege van het Comité der Tentoonstelling dat tot het laatste oogenblik de tentoonstelling wordt a. s. Zaterdag gesloten niets onbeproefd laat om de uit- keeriDg voor het waarborgfonds, waarin voor de helft, 50.000 gestort is, zoo groot mogelijk te maken, zoodra de vrees, als zouden de fioanciëele uitkomsten zeer onbevredigend zijn, vrij ongegrond mag heeten. Reeds te 10 uren begon het schuttersfeest, waaraan door 60 a 70 schutters, allen in oud-Hollandsche klee ding, werd deelgenomenvelen hadden prachtige bogen waarvoor zij blijkbaar veel zorg dragen. Er werd geschoten naar een doel en naar de gaai, den vogel. Het gaai-schieten schijnt in Amsterdam nog van recenten datum te zijn en in Noord-Brabant reeds veel eerder in gebruik te zijn geweest. Ten minste de schutters waren het gedurig onderling niet eens, op weike wijze de beste schutter zoo worden aange wezen, öf naar het meermalen raak schieten, of naar het afschieten van den konings-appel van den kop. Het was dan ook voor een oningewijde onmogelijk te beslissen of zelfs bij de schutters zeiven uit te vorschen, wie de banier- of personeele prijzen hadden behaald. Minder echter behoefde men in onzekerheid te verkeeren, wie wel de beste schutters van dezen dag, en als koning van het feest zou gekroond worden. Na een niet al te zwaren strijd naar het doel, trad de heer J. G. Caous als held van den dag te voorschijn. Het was een grijze snorbaard, niet minder dan de keizerschutter van «Genoegen zij ons doel." Dat de heer Caous een geweldig schutter is, daarvan getuigen ongeveer 60 medailles, insignes en eereteekens op zijne borst. En dat deze schutter, hoewel in 't hanteeren van pijl en boog grijs en vergrijsd, nog jong van hart is, daarvan getuigde zijne keuze van haar, die den roem in den strijd op dezen dag behaald als koningin van het feest met hem deeldeonmiddellijk na afloop van den kamp bood de heer Caous aau eene jonge schoone zijn arm, die gracieuselijk aanvaard werd, waarna koning en koningin onder de tent de gelnkwenschen van vrienden en maagden ontvingen en die «met kroesen en met kannen" bezegelden zooals de 17 eeuwsche schutters in hunne «doelen" dit gewoon waren te doen. Nadat een lid der commissie der koningin een bou quet had aangeboden, namen koning en koningin op een met groen en bloemen versierde zegekar (victoria) plaats, en met pijpers en trommels voorop werd nu een triomftocht gehouden over het Marktplein, waar duizenden geschaard stonden. Een vreemde brandweer was die van Plainfield, in Nieuw-Jersey. Zij werd twaalf jaar geleden opge richt, bestond uit jonge vrijwilligers en genoot den welverdienden roem van ongeëvenaarden ijver. Intus schen waren de branden, welke het ongelukkige plaatsje teisterden, menigvuldig, en eindelijk, toen de overheid 1000 dollars had uitgeloofd voor de ontdekking der daders, kwam het uit, dat de leden der Vereeniging zelf brand stichtten, om dien vervolgens weer te blus- schen. Zij schenen dit een tijdverdrijf te vinden. Ook werden zij bij hun ijverige pogingen tot blussching meestal goed oDthaald. Zij hebben bekend, in bet ge heel meer dan honderd branden te hebben gesticht Wat is de geschiedenis van de boonrank, die- in éen nacht zoo hoog groeide, dat zij de maan be- re kte, wat beteekent die van een rit op een kanons kogel en al die andere verhalen van den vermaarden Münchhausen, bij het volgende voorval, dat door een blad uit den staat Kentucky wordt nedegedeeld«Henry Symson", zoo verhaalt het Journal de Henderson een zonder twijfel zeer waarheidslievend blad had dynamiet gebruikt om boomstronken uit een stuk land te verwijderen. Toen het werk afgeloopen was, liet hij een deel van de gevaarlijke massa liggen. De ont- ploffingsstof was met zaagsel vermengd geraakt en het verbreidde zulk eeo krachtiger) en aaugenamen geur, dat er al spoedig een paar varkeDS op afkwamen, die het dynamiet voor een uitgezocht lekker beetje hielden, het gretig opaten en zich zoo in twee wandelende onheilspellende dynamietpatronen veranderden. Het gebruik van dit ongewone voedsel oefende een zeld zame uitwerking op de beide dieren uit Zij werden overmoedig, dansten op hunne onbeholpen wijze rond en maakten de paarden en muildieren woedend door hun ruif te plunderen en hun voedsel weg te halen. Een der muilezels hield niet van deze grappen en toen een der beide varkens weer in zijne nabijheid kwam, sloeg hij ach teruit en gaf bet dier een geduchten trap. De uit werking hiervan was even onverwacht als verschrik kelijk, «het varken ontplofte Een hevige knal weer klonk en toen de rook en de stofwolken opgetrokken waren, was er van het varken niets meer te zien dan eenige borstels en 100 meter verder een paar vet- plekken. Op de plaats waar het ongeluk had plaats gegrepen, was een gat van twintig voet diep in den grond geslagen. De muilezel werd door den luchtdruk 50 pas ver weggeslingerd, doch kwam gelukkig op

Goessche Courant | 1887 | | pagina 2