Landbouw en Veeteelt. Tolen. Bij de aanbesteding van kunstmeststoffen door de vereeniging «Landbouwbelang" zijn de laagste inschrijvers aannemers geworden zijnde de hh.M. H. Salomonson te Rotterdam voor de levering van 20,000 KG. superphosphaat, 14 pet. ad/3,42 en D. Q Mu- lock Houwer te Zieriksee voor de levering van 15,000 KG. Chilisalpeter, 15M/i«» pet. ad 11,04. Rechtszaken. Arrondiasements-rechtbank te Middelburg. Ter openbare terechtzitting van heden Vrijdag 9 September 1887 zijn veroordeeld: G. S., 40 j., huisvrouw van C. V., te Wolfertsdijk, wegens beleediging tot 7 dagen gev.straf; M. Van P., 60 j te Hansweerd wegens als voren tot 8 boete of 6 dagen hechtenisG, S., 45 j., te Krabben- dijke wegens beleediging van een ambtenaar tot ƒ12 boete of 6 dagen hechtenis; J. J. E. Van B., 16 j vroeger te Heinkenszand, en H. D., 17 j., te Hein- kenszand, wegens schennis der eerbaarheid ieder tot 2 maanden gevangenisstrafA. R., 27 j., te Goes, wegens vernieling van eens anders eigendom tot ƒ12 boete of 8 dagen hechtenisG. H. Van D., 49 j., te Heinkenszand, wegens verwonding door onvoor zichtigheid tot 7 dagen hechtenis. Vrijgesproken werden P. Van H., 23 j., en J B., 19 j., beiden te Goes, beklaagd van mishandeling; J. B., 64 j., te Wissekerke, beklaagd van het vellen van boomen. Buitenlaodsch Overzicht. Het wordt meer dan tijd, dat de verschillende par it menten van Europa weder bijeenkomen om zoodoende de aandacht wat af te leiden van Bulgarije. Thans is aller oog op dat vorstendom gevestigd, maar juist daardoor meent ieder er iets bijzonders te bespeuren, dat later blijkt in meerdere of mindere mate slechts in zijne verbeelding te hebben bestaan. Zoo ook is van het bericht, dat prins Ferdinand naar Hongarije zou vertrekken om daar den gang van zaken aftewachten en dat daarvan een afstand van zijn pas verworven troon het gevolg zou zijn, slechts een klein deel w a ir. Reeds eeoigen tijd geleden bevatte een Hongaarsch blad de mededeeling, dat de prins voornemens was zijne moeder te bezoeken en dit bericht is langs een grooten omweg dezer dagen weder in de bladen ver schenen. Nu is het daarom niet geheel onwaarschijnlijk, dat de prins, die voornemens schijnt eene nieuwe So- branje te doen samenstellen, teneinde de volksstem te hooren over zijne verkiezing juist in dien tijd liefst fcu ten de grenzen van zijn gebied is, maar daaruit volgt nog volstrekt niet, dat hij de kroon weder zal nederleggen. Ook van de zending van den Russischen generaal Ehrenroth komt niets. Wel schijnt er aanvankelijk plan daartoe te hebben bestaan, maar het is later opgegeven. Thans heeft Turkije voor de variatie weder eens eene circulaire aan de mogendheden gezonden. Ook heet het, dat de Sultan de tusschenkomst van Duitschland in de Bulgaarsche quaestie heeft gevraagd, maar zeer waarschijnlijk is dit niet. Nog altijd is er geen volkomen zekerheid of de Czaar van Rusland te Stettin met keizer Wilhelm zal samen komen. Aan tegenspraak van het bericht ontbreekt het niet, maar niettegenstaande dat blijven sommigen het nog altijd waarschijnlijk achter, dat de samenkomst der vorsten zal plaatshebben. Dat het plan er toe bestaan heeft bewijzen genoeg de toebereidselen, die te Stettin zijn gemaakt. Het schijnt echter, dat de Czaar meer aan wispelturige buien lijdt De Fraiisehen zijn opgewonden over de mobilisatie van het 17e legercorps. Het schijnt, dat de proef uit nemend is geslaagd en het eenige, wat voor een deel de aardigheid eraan ontneemt, is, dat het oorspron kelijk denkbeeld ervan uit het brein van generaal Boulanger is voortgesproten. Gelengde Berichten. Wat men uit Zuidbroek meldt, is ook te Hans weerd waar te nemen. Nadat dhr. J. M. aldaar in 't laatst van Juni zijne aardappels had gerooid, legde hij in denzelfden grond nieuwe poters. Het tweede gewas groeide, ondanks de drocgte, zeer welig en draagt thans volwassen knollen. Dhr. M., die bijna telken jare deze proef neemt, gebruikt de knollen, hoewel ze goed eetbaar zijn, meestal om te poten, waarvoor ze uitnemend geschikt schijnen. Een dergelijk geval wordt ons ook uit Heinkenszand gemeld. Ierseke. De als een goed schutter bekend staande jager B. Verheij Pols alhier heeft deze week weer bewezen, dat die roem niet ongegrond is. Binnen 20 minuten tijds velde hij met 3 opeenvolgende dubbel- schoten telkens 2 stuks wild, nl. 2 maal 2 patrijzen en één maal 2 hazen. Dat hij ook een beminnaar van de jacht is, blijkt daaruit dat hij op 't oogenblik zijn 40e jachtacte heeft. Ierseke. Donderdagavond hield de heer J. A. C. Nonhebei eene volksvoordracht in het café van J. Harthoorn over «de kermis". Het verzoekschrift van de Chr. ger. gemeente aan den raad om de kermis afteschaffan had spreker ge noopt om over dit onderwerp eene voordracht te hou den. Na den oorsprong der kei mis behandeld te hebben trachtte hij vooral aan te toonen, dat de ondeugden niet van de aarde zullen verdwijnen, wanneer de kermis afgeschaft wordt. Ook wees hij er op, wat het volk zal doen om zich te wreken. Het volk moet ontspanning, het is dus eene mis daad dit hem te onthouden. We moeten zoo genieten, ook op de kermis, dat we ons niet behoeven te scha men. Spreker eindigde zijne rede met den wensch, dat ieder in de bange ure des doods met vrede zijne genietingen moge herdenken. Daarna las hij nog voor: Een plezierige nacht" door J. Van Maurik en de heer Snijder Mottige Jarius" van Werumeus Buning. In don nacht van Dinsdag op Woensdag hadden eenige Goesche kermisbezoekers uit Botsele het ongeluk dat hun rijtuig op eenigen afstand van het dorp is gekanteld en tegen den grond gevallen. Een tweetal passagiers werden daarbij gewond, terwijl het rijtuig schade bekwam aan glazen en onderstel. De komst van Domela Nieuwenhuis te Rotterdam heeft aanleiding gegeven tot ernstige wanordelijkheden. In het zoogenaamde Volkskoffiehuis aan de Gedempte Binnen-Rotte, waar gewoonlijk de sociaal-democraten vergaderen, had men alles ingericht om den partij leider op feestelijke wijze te ontvangen. Het lokaal was versierd, en de roode vlag uitgehangen. Omstreeks 8% uur Woensdagavond kwam Domela Nieuwenhuis, vergezeld van eenige partijmakkers, in twee rijtuigen voor dat Volkskoffiehuis aan. Op dat oogenblik had zich daar reeds eene zeer talrijke volks menigte op de straat verzameld, met de kennelijke bedoeling om den man eene minder aangename ont vangst te bereiden, dm hem daarbinnen wachtte. De politie, met eene talrijke macht aanwezig, had groote moeite om hem te beschermen. Zij moest een sterk cordon rondom zijn rijtuig vormen, teneinde het hem mogelijk te maken uit het rijtuig en in het gebouw te komen. Nauwelijks waren hij en zijn escorte het gebouw binnen gegaan, toen de volksmenigte daarbuiten het huis met steenen begon te bombardeeren. Jaloezieën en ruiten werden verbrijzeld. De roode vlag werd af gerukt en later voor het politiebureau op de Kaasmarkt onder een hoeratje verbrand. Met geweld wilde het volk het gebouw der socia listen binnendringen, en onophoudelijk moest de politie charges maken, ten einde dit te verhinderen en alzoo ernstiger ongelukken te voorkomen. De socialisten daarbinnen trachtten inmiddels de deur te barricadee ren, doch achtten het weldra meer geraden hunne ver gaderzaal te ontruimen. Onder bescherming van de politie gelukte het hun, het gebouw aan de achterzijde te ontkomen. Zij waren een honderdtal mannen en vrouwen steik en voor het meerendeel van knuppels voorzien, die hun echter door de politie afgenomen werden. Terwijl zij door de achterdeur de vlucht namen, drong de volksmenigte aan de voorzijde het gebouw binnen. Darr werd eene algemeene verwoesting aan gericht. De versieringen werden van de wanden ge rukt, de vlaggen verscheurd, stoelen en tafels en al wat er zich verder in het gebouw bevond, stuk geslagen. Binnen een uur tijds was alles tot eene ruïne gemaakt. De overblijfselen van het vernielde ameublement van het Volkskoffiehuis werden later door zingende en joe lende volkshoopen in triomf door de stad gedragen. Aan de politie in de bureaux op de Kaasmarkt en in de Pauwensteeg werden herhaaldelijk ovaties ge bracht. «Leve de politie" I was een algemeene kreet, als volksprotest tegen de «socialen". Waar Dom'la Nieuwenhuis gebleven was, wist nie mand te zeggen. De opgewonden volksmenigte deed al het mogelijke om hem in handen te krijg-n. doch zocht hem te vergeefs. Hij schijnt goede voorzorgen gebruikt te hebben om aan het hem dreigende ge vaar te ontsnappen. Later op den avond werden bij een paar socialisten, in de Prinsenstraat en op de Delftschevaart, de ruiten stukgeslagen. Meo zeide, dat uit die woningen de ver sieringen waren gekomen, in de vergaderzaal der so cialisten aangebracht, en dat daarom ook deze woningen tot mikpunten van de volkswoede waren gekozen. De stad bleef tot in den voornacht zeer woelig, want voortdurend bewogen de anti-socialisten zich in talrijke troepen en onder het zingen van de bekende, tegen Domela Nieuwenhuis en zijne aanhangers gerichte liederen door de stiaten. De politie hééft eene zeer zware taak gehad, om ernstiger wanordelijkheden, en vooral om geweldple ging aan de personen der socialisten tegen te gaan. De stemming onder het volk gaf alle reden om het ergste te vreezen, wanneer Domela Nieuwenhuis of een der zijnen in hare handen mocht gevallen zijn. (N. R. Gt.) Ook Donderdagavond zoo meldt de N. R. Ct. van hedej was het uitermate woelig in de stad. Reeds in den vroegen avond had zich veel volk verzameld aan de Gedumpte Binnenrotte, in den om trek van het lokaal der socialisten, dat eergisteravond het tooneel was der wanordelijkheden. Daar echter werd de menigte in bedwang gehouden door de politie. Inmiddels trokken evenwel troepen opgeschoten kna pen, vaderlandsche en anti-socialistische liederen zin gende door de stad, die zij in alle richtingen door kruisten, met het doel om woningen of verzamel plaatsen van socialisten op te zoeken, waar dan de ruiten weiden ingesmeten en allerlei baldadigheid ge pleegd werd. Van lieverlede merkte men op, dat ette lijke volwassenen zich bij die troepjes aansloten, en van dat oogenblik af moesten ook vele huizen het ontgelden die met het socialisme niets gemeen hadden. Aan menig huis en menigen winkel is zoodoende schade aangericht. Naar het oordeel van zaakkundigen waren die volwassenen, al zongen zij voor de leus de vaderlandsche liederen mede, socialisten, die van de duisternis en de verwarring gebruik maakten om op hunne beurt de glazen bij goedgezinde burgers in te smijten. De politie deed wat mogelijk was om de on geregeldheden te keer te gaan, doch kon natuurlijk niet alomtegenwoordig zijn. Het garnizoen werd niet opgeroepen om haar de behulpzame hand te bieden. Te II uren zonden al de politiebureaux extra-pa- trouilbs, om de rustverstoorders op te zoeken en uit een te drijven. De patrouilles van de politie stuitten op verschil lende punten op de rondzwervende troepen en dreven die uiteen, zonder dat van stok of wapen gebruik behoefde gemaakt te worden. Te 1 uur na middernacht kon de rust geacht wor den hersteld te zijn, ofschoon nog allerwege eenig volk op de been was. Naar wij vernemen, hebben er enkele arrestatiën plaats gehad. Er is o. a. een man gearresteerd, op heeterdaad betrapt bij het inwerpen van ruiten. Een treffende illustratie van eene der gewoonten uit onzen «gezelligen" omgang geeft het volgende korte onderhoud «Heb je gezegd dat we niet thuis waren, .lansje?" «Jawei, mevrouw." «En wat zeiden de dames?" »Ze zeiden «Goddank", mevrouw." Zou dit antwoord niet tallooze malen bij bezoekers opkomen Visites maken behoort tot de vormen der maat schappij, die niemand wil missen, maar die bij zeer velen, inzonderheid bij de heeren, eene onaangename taak is. Ieder weet het van anderen, en maakt er voor anderen geen geheim van zelfs niet voor hem, bij wien hij gisteren een bezoek bracht, of dien hij morgen bezoeken zal dat het heden zulk mooi weèr is en hij daarom maar visites gaat maken, daar de kans om niemand thuis te treffen nu het grootst is. Het is een plicht, geen genoegen en karakteristiek is de mededeeling van den bezoeker, die zich van dien plicht had gekweten en verzekerde, dat hij er voor beloond was: hij had niemand thuis gevonden. (Arnh. Ct.) Een dienstbode in Den Haag kocht aan een groentewagen twee honderd snijboonen en hield stevig het mandje vast, waarin die door den koopman werden afgeteld. Na reeds tot over de helft gevorderd te zijn, vroeg hij: «Zou die kerel ginder zoo dronken zijn?" De meid keerde zich om, doch zag nietsonderwijl had de ander een handvol van de reeds afgetelde teruggenomen en ging toen leukweg doortellen. Hij had echter buiten den waard gerekend, daar mevrouw slimmer was dan beiden en alles boven uit het raam had gadegeslagen. Toen hem door deze te kennen werd gegeven dat het haar zoo weinig voorkwam, kreeg zij ten antwoord «Voor ieder boontje dat er te kort is, lieve menscb, geef ik je een maatje aardappelen; tel ze maar na!" Mevrouw deed dit met recht en allen kwamen tot de overtuiging dat er zes-en-twintig ontbraken. Zij nam niets, de koopman gaf niets, maar de meid kreeg iets een standje. Een landbouwer te Echten (Friesland) kreeg van een uitgezaaiden roggekorrel 46 aren aan den stengel, waarin ieder 80 korrels, dit is 46 x 80 3680 korrels. In het bekende Zeeuwsche stedeke Veere, dat tot voor korten tijd veel van zich deed spreken om de quaestie van den historischen beker, waardoor de ge meente baars ondanks tot antiquair werd gemaakt, heeft zich thans een nieuwe gelegenheid geopenbaard, waardoor het stadje de aandacht der vreemdelingen begint te trekken. Het is een elfjarig knaapje, Pierre de Beer, die door zijn wonderschoon pianospel aller wegen verbazing wekt. De moeielijkste stukken van Chopin, Liszt en andere groote meesters worden door hem met een virtuositeit ten geboore gebracht, die hem een schitterende toekomst als musicus doet voor spellen. Vele bezoekers van Domburg laten dan ook niet na, dit Nederlandsche wonderkind te gaan hooren. (Stó.) De brand in den schouwburg te Exeter (zie ons vorig no.) brak uit tegen het einde van het 3e be drijf van Sims' drama «Romany Rye"; het was half 10 en de schouwburg was goed bezet. Plotseling werd het gordijn neergelaten vlak voor den acteur die zich op het tooneel bevond. Onder het publiek ontstond eenig gelach over hetgeen man een vergissing achtte, doch eenige oogenblikken later barstten de vlammen door het midden der gordijn en weldra bleek, dat het geheele tooneel in brand stond. Da paniek, die hierop volgde, was onbeschrijfelijk. Een ooggetuige bij het uitbreken van den brand, die zijn tegenwoordigheid van geest en bedaardheid niet verloor en hieraan waarschijnlijk het leven te danken had, schrijft o. a. aan een der bladen: Het gebouw was nog fonkelnieuw. Ter nauwernood twee jaar geleden werd de oude schouwburg door brand vernield Ongeloofelijk klinkt het, dat bij den herbouw niet voor breede trappen en een voldoend aantal uit gangen werd gezorgd. Het was even vóór 10 u., toen bij de schakings-scène in het drama «Romany Rye" een der vertooners de woorden van zijn rol uitsprak: «Het is maar goed, dat de politie niet vroeger ver scheen anders ware de intrige bedorven geweest. De acteur had den zin nauwelijks ten einde of het gordijn stortte met een geweldig gekraak naar beneden. Van de slachtoffers sprekende, zegt deze ooggetuige De meeste lijken waren geheel onherkenbaar. Het bloed was sommigen uit mond en neus geloopen. ter wijl anderen er uit zagen alsof zij sliepen. Het juiste aantal slachtoffers is moeielijk te bepalen, daar vele lijken letterlijk tot asch verbrand waren. Algemeen is men van meening, dat een gordijn van ijzergaas de vlammen geruimen tijd tot het tooneel zou hebben beperkt. Drie kinderen van 9, 8 en 5 jaren hebben alléén de reis van Bremen naar New-York gedaan. Hun ouders brachten hen te Bremen op de boot. Van New-York zouden zij alleen naar Michigan gaan, waar hun tante woont. De Paus zal zijn geboortestadje Carpiento, dat op een hooge rots ligt en dikwijls gebrek aan water heeft, met een waterleiding begiftigen. De aanleg kost 300,000 gulden. Aan het tijdschrift Ciel et Ier re schrijft men omtrent de waarnemingen, in Rusland gedaan naar de zonsverduistering van den 19n Aug., dat die van de Belgische expeditie onder leiding van den heer Niesten, te Jurjewitz aan de Wolga, zeer naar wensch geslaagd zijn. Van de zes photographieën slaagden er virr uitmuntend. Op alle vier zijn de chromosfeer en de protuberansen duidelijk afgeterkend en op twee boven'ien sporen van de corona. Op de overige sta tions werden echter hoegenaamd geen resultaten be reikt. Te Katinski, op 55 wersten oostelijk van Jur jewitz, trof men helder weer. Het verschijnsel vei toon de er zich in al zijn luister. De corona was schitterend en vertoonde zich in concentrische kringen. Zelfs met hft ongewapend oog zag men daar de protuberanzen. Zij schitterden in de verschillende kleuren van den regenboog. De schrik onder de bewoners was groot: kinderen liepen angstig over de straat, vrouwen baden »n een algemeene paniek had de bevolking aange grepen. Juist den Zondag te voren waren in de kerken volgens den Griekschen ritus, de plaatsen in het Nieuwe Testament gelezen, waar gezegd wordt dat de zon zal verduisterd worden, de sterren zullen vallen enz. (Mattbeus 24, verzen 2733 en 4251). Men waande dus het einde der wereld nabij. De dui sternis in die streek van Rusland was zoo groot dat dat de vogels tegen de huizen aanvlogen en de schapen verschrikt naar de stallen liepen. Een geneesheer, directeur van een Parijsch hos pitaal, wilde eene poging wagen om aan eenige lijders, die door drankmisbruik onder zijne vei pleging gekomen waren, een afschrik in te boezemen van de onmatig heid. Hij liet ben op zekeren dag in zijn laboratorium komen. Daar bad hij twee kommen geplaatst, de eene gevuld met alcohol, de andere met absinth. Op elke kom stond een glazen stolp, en daarondertwee marmotjes. Het beestje dat op den alcohol was geplaatst, scheen zich eerst op zijn gemak te gevoelen. Maar weldra gaf het teekenen van onrustigheid en wilde ontvluch ten. Gaandeweg doorliep het al de phasen van dron kenschap. Eindelijk begon het op zonderlinge wijze te schreeuwen. Na enkele minuten verzonk het in een vasten, diepen slaap. Met het andere marmotje liep het minder gunstig af. Eerst begon het allerlei sprongen en buitelingen te maken. Na enkele minuten viel het onbewegelijk neer. Maar dood was het niet. Het arme beest werd door krampachtige schokken bewogende bek was bedekt met schuim. Deze toestand hield eenige secon den aan: toen werd het dier door een laatsten aanval van absintheïsme gedoid. Deze ernstige les maakte op de patiënten een die pen indruk. Uit een ons uit de Transvaal toegezonden bro chure zou men moeten afleiden, dat het daar met de onafhankelijkheid der rechterlijke macht maar treurig gesteld is. De ex-eerste-strafrechter O J. Brand, zoon van den president van Oranj -Vrijstaat, behandelt daarin de reden, die h. to genoopt heeft zijn ambt neer te leggen. Hij was rechter in de zaak van Nelli- napius, die de hooge bescherming genoot van Joubert, generaal .buiit en zelfs van presilent Kruger, zoodat eerst, tot groote ergenis van den staatsprocureur, de terechtstelling 18 maanden lang werd tegengehouden. Dan eindelijk stond hij terecht. De jury verklaaide hem schuldig aan diefstal door verduistering, en rech ter Brand, met het oordeel volkomen instemmende, veroordeelde hem. Hij verhaalt nu, hoe gedurende den loop van 't geding Smit en Joubert herhaaldelijk poogden in te grijpen, gunsten voor Nellinapius tracht ten te bedingen en de jury en den rechter van hun plicht af te brengen. Na veroordeeliDg werd hooger beroep ingesteld en inmiddels een verzoek tot den rechter gericht, den vei oordeelder onder borgtocht op vrije voeten te laten. Dit werd geweigerd. Toen mengden de president en de uitvoerende raad zich in de zaak, met het doel, Nellinapius te gratiëeren. Van dag tot dag zonden zij missives aan den rechter, tel kens met den eisch om onmiddellijk advies te geven op een verzoek om gratie. De rechter weigerde en begaf zich op audiëntie bij den president, wien hij aantoonde, dat, hangende een appèl, krachtens de wet geen vrijlating onder borgtocht vergund was. Een paar dagen later gratiëerde de uitvoerende raad Nellinapius, niettegenstaande zijn zaak nog in appèl moest behan deld worden. De heer Brand begreep, dat hem niets anders overbleef dan ontslag te nemen. De heer Brand noemt deze geschiedenis een «zeer te betreuren zaak, die immer als een onuitwischbare vlek op den tot hiertoe onberispelijken naam van deze jeugdige en veelbelovende republiek zal rusten". Inderdaad, hebben de feiten zich dus toegedragen, dan is dit oordeel niet te kras. Vad In de voorlaatste vergadering van de «Academie des Sciences" te Parijs heeft Ranvier mededeeling ge daan van de onderzoekingen der doctoren Spillmann en Haushaulter, betreffende de verbreiding van tuber kelbacillen uit de sputa van tuberculeuse teringlijders, door de gewone vliegen. Bij het onderzoek van vliegen, die zich eenigen tijd lang bij de kwispedoors der pa- tienten hadden opgehouden, vond men in de excrementen van die diertjes en in den inhoud van den buik groote massa's afzonderlijke of verspreide tuberkelbacillen. Overal waar de vliegen hare excrementen hadden afge zet, vond men de bacillen. Zulk eene vlieg leeft zeer kort, sterft, droogt nit en gaat tot stof over; de bacillen worden weder vrij, de kiemen der tuberculose worden naar alle kanten verspreid. Ook hieruit blijktde noodzake lijkheid, de sputa voornoemd met 5 pet- karbolzuur- oplossing te ontsmetten en onwerkzaam te maken. Laatste en telegraphische berichten- Op de Landbouw tentoonstelling te Hoorn is o. a. bekroond met de zilveren medaille de heer E. Yan den Bosch alhier voor een verzameling van zaaigraan, zaden enz. Bij de heden gehouden verpachting in het «slot Ostende" voor het Burgerlijk Armbestuur alhier zijn van de 24 geveilde perceelen slechts 14 gegund, om-, dat de opbrengst aanmerkelijk minder was dan vo rige jaren. De overige 10 perceelen zullen herveild of bij inschrijving worden aangeboden. Ierseke. OESTERBEURS. VerkochtZaaioesters a 1,90, 2,10 en 2,15. Ovezand. Herbenoemd tot wethouders de heeren M. J. Rijk en P. Priem. Driewegen. Herbenoemd tot wethouder en Ambte naar van den Burg. Stand de heer W. Van Oosten. Benoemd tot Ambtenaar van den Burgerlijken Stand de heer J. Bruggeman. Baarland. De kerkeraad derHerv. gemeente alhier ontving heden een zeer vleiend schrijven van den Hoog Ed. Geb. heer E. Van Hoboken van Baarland, als dankbetuiging voor de gevoelens van innige ver knochtheid aan zijn persoon en zijn geëerbiedigd huis, in het adres van den 5 dezer, bij gelegenheid van zijn 20-jarigen feestdag als Ambachtsheer dezer gemeente, zoo kennelijk uitgedrukt. Bergen-op-Zoom. Heden herdenkt de heer V. d. Wijnpersse, een der meest geachte ingezetenen dezer gemeente, den dag waarop hij vóór 25 jaren, als hoofd eener school voor m. u. 1. o. zijn werkkring

Goessche Courant | 1887 | | pagina 2