delsblad, 15 Juli. Nieuwe Boeken: Cornelie Huij- gens, Er wordt gekloptAnnie Foore, Indische huwe lijken A. Herbert, Een aangenomen kindDr. Debay, Het haar en de baardLes Congregations religieuses musulmanes et la Conquête de l'Afrique du Nord par le Baron d'Estournelles de Costant, Paris. Trouw-, geboorte- en doodberichten van 16 tot 31 Juli. Officiëele berichten, betreffende Civiel-, Militair- en Marine-Departementen. Passagierslijst van de S. S. «Geldeiland" en Batavia" naar N.-Indië. Handels berichten. E. Rittner Bos, Financiën. Laatste Noteering van Effecten te Batavia, op 15 Juli. Noteering van Indische fondsen te Amsterdam, op 24 Aug. Verkorte Balans der Javasche Bank op 6 en 13 Juli. Wisselnoteering te Batavia op 2, 13 en 23 Juli. Wisselnoteering te Samarang op 2 en 9 Juli. Afloop der Gouvernements Wissel Inschrijving te Batavia op 15 Juli. Vergelijkende staat van Spoorweg- en Tram-ontvangsten. Buftenlandsch Overzicht, Wanneer het waar is wat gemeld wordt deze voorwaarde moet bij de berichten omtrent Bulgarije steeds gemaakt worden dan zou Turkije zijne goed keuring eraan gehecht hebben, dat de Russische ge neraal Erenroth naar Bulgarije zal vertrekken om aldaar als een door den Sultan aangestelden regent het ministerie te ontslaan, een nieuw kabinet te vor men en eene nieuwe Sobranje te doen verkil zen, die dan tot benoeming van een nieuwen vorst zou overgaan. Waarom Rusland al weder dezen langen weg kiest om een vorst naar zijn zin in Bulgarije te zien op treden is onbegrijpelijk. Het ware toch veel eenvou diger, wanneer de Czaar zelf een vorst benoemde en het resultaat zou in beide gevallen vermoedelijk het zelfde zijn. In elk geval had de zending van generaal Erenroth een jaar vroeger even gotd en met meer grond kunnen plaatshebben. Wij vergaten nog te melden, dat het prins Ferdi nand werkelijk gelukt is een nieuw ministerie samen- testellen, aan welks hoofd Stambouloff staat. Dat Mcutkouroff aan het hoofd van het departement van oorlog optreedt acht men van groote beteekenis, om dat hij bij het leger zeer populair is. Er wordt nog veel gesproken over de samenkomst der keizers van Duitschland en Rnsland die vermoede lijk 10 September te Stettin zal plaatshebben. Aan gezien ook Bismarck daarbij tegenwoordig zal zijn, gelooft men, dat de samenkomst sene politieke be teekenis zal hebben. De Russen zijn met deze confe rentie natuurlijk niet zeer ingenomen. Keizer Wilhelm is Vrijdag in een der zalen van het paleis gevallen. Toch heeft hij zich niet bezeerd, zoodat hij dan ook dienzelfden dag nog met verschil lende personen gesproken heeft. Gemengde Berichten. Woensdag zal er in het Oudemannenhuis alhier feest gevierd worden, zij hét dan ook op bescheiden voet. J. Van Ettinger en zijne echtgenoote C. C. Van Strien zullen dien dag hun gouden bruiloft vieren. Het feit, dat de beide oudjes in bovengenoemd gesticht gehuisvest zijn is wel een bewijs, dat zij niet rijk met aardscbe goederen gezegend zijn. Wie hunne feest vreugde derhalve a. s. Woensdag wil verhoogen, weet op welke wijze hij dit doen kan en waar het gouden paar te vinden is. Gedurende de maand Augustus viel alhier vol gens den regenmeter over 8 regendagen 45.1 m.M. regen, tegen 89.2 m.M. in Aug. '82; 52.2 m.M. in Aug. '83; 53.4 m.M. in Aug. '84; 51.8 m.M. in Aug. '85 en 29.1 m.M. in Aug. '86. De gemiddelde hoeveelheid neerslag in die maand is voor Utrecht 85 m.M zoodat ook Augustus weer te droog was. In de eerste 8 maanden van het jaar viel 215.5 m.M. neerslag, d. i. 176.5 m.M. minder dan de ge middelde hoeveelheid voor dat tijdperk. Heiukenszand. Door H. Van den Dorpel onder deze gemeente werden Zaterdag in een rietveld in éen schot drie otters tegelijk doodgeschoten. Groede. Jl. Zaterdag dérailleerde tusschen Draai brug en Oostburg de laatste tram in de richting van Breskens, doordi n op de rails steenan waren neerge legd. De machinist werd daarbij door den schok op den grond geworpende passagiers bekwamen gelukkig geen letsel. De trein ondervond eene vertraging van bijna 3 uren, zoodat hij eerst omstreeks 1 uur te Breskens aankwam. Reeds meermalen werd de tramweg bij nacht op verschillende plaatsen versperd. Moge het der politie gelukken, de bedrijvers dezer gevaarlijke handelingen op te sporen 1 's-Heerenhoek. Aan het concours, door de hand boogsociëteit de «Vrije Schutters" alhier Zaterdag den 3en dezer gebonden, werd deelgenomen door de volgende sociëteiten »St.-Bastiaan" met 2, «Concordia" met 16, «St.- Barbara" met 5 en «Vrije Schutters" met 18, allen van 's-Heerenhoek, »St.-Bastiaan" van Krabbendijke met 7, «Doel naar Hooger" van Wolfertsdijk met 2, «Vooruitgang zij ons Streven" met 3 en «Victoria" met 3, beiden vao Kwad-ndamme, «Soranus" van Heinkenszand met 8 en «Willem Teil" van Ovezand met 1 persoon, te zamen 65 personen. Van de 7 hoofdprijzen werden er 4 behaald door de sociëttit r Concordia" alhier, namelijk de hoofd vogel en éen kal door P. Van Stee Az., éen kal door F. B. Thomaes en éen kal door L. De Witte. De eerste zijvogel werd afgeschoten door Jac. Rijk Jz. van »St-Barbara" en de tweede door P. Timmerman van «Victoria" te Kwadendamme, en nog een kal door W. v. d. Dries van «Soranus" te Heinkenszand. Opmerkelijk is het, dat dit de vijfdemaal is, dat de sociëteit «Concordia" alhier, in dit jaar den hoofd prijs behaalt op de concoursen naar den vogel, zonder te rekenen de zij vogels en kallen, en de twee hoofd prijzen op de concoursen naar den doel. Vrijdag 11. is vermoedelijk door den storm het dak ingestort van de landbouwschuur van de hofstede bewoond door L. Oosthoek te 's-Heerenhoek. Vllssingen. De Kroonprins en de Kroonprinses van Duitschland en hunne drie dochters Victoria, Sophia en Margaretha, wier terugreis van Engeland naar het Vasteland was bepaald op 1 dezer, maar wegens den toen heerschenden storm werd uitgesteld, zijn nu gis teren met het Kon. Engelsche raderstoomjacht «Victoria and Albert", commandant Poor, van Port-Victoria (Theems) alhier aangekomen. Het jacht arriveerde reeds Zaterdagavond na tien uren, maar bleef op de reede ten anker liggen tot den volgden middag 1 uur. Zondagochtend reeds waren de drie hier liggende Nederlandsche marineschepen «Nautilus", «Ceram" en «Vos", geheel gepavoiseerd en toen het Kon. jacht in de haven kwam, werd door de bemanning van de «Nautilus" in het want geparadeerd en een driewerf hoera aangeheven. Te twee uren lag de «Victoria and Albert" aan de zuiderponton in de buitenhaven gemeerd. De Kroon prins en zijne familie wandelden op het achterdek ten aanschouwe van de steeds aangroeiende menigte nieuws gierigen, die op en in den omtrek van de ponton stond geschaard. De commandant Van der Meer van het alhier ge- stationneerde wachtschip «Vos" bracht, in groot-uni form, een officieel welkomstbezoek op het jacht en genoot de eer van een kort persoonlijk onderhoud met den Kroonprins. Te ongeveer half vijf kwam de dagmailhoot «Neder land" van Queenboro' binnen, aan boord waarvan zich o. a. bevond de oudste zoon van den prins van Wales, prins Albert Victor, die onmiddellijk zich op het jacht begaf waar hij door den Kroonprins en diens familie zeer hartelijk werd verwelkomd. Korten tijd daarna verlieten de hooge reizigers ge zamenlijk het jacht, terwijl de bemanning, op de rader- kast en langs de verschansing geschaard, hun een lied toezong en een krachtig, vier werf hoera aanhief. Op de ponton werd een aldaar als toeschouwer met zijne kinderen bevindende persoon, de heer Philipp Veit, apotheker te Elberfeld, die den oorlog tegen Denemarken en dien tegen Frankrijk heeft medege maakt, en op wiens borst een drietal eereteekenen prijkten, door den Kroonprins aangesproken. De prins onderhield zich eenige oogenblikken met zijn landgenoot, sprak ook diens kinderen toe en vervolgde daarna met zijne familie den tocht naar den trein. Deze, de gewone mailtrein, bevatte drie salonrijtuigen van den Maagdeburger-spoorweg, voor den Kroonprins, zijne familie en gevolg bestemd. Nadat de reizigers waren ingestapt vertrok de trein te 5 u. 2 m. De Kroonprins en diens familie reizen, over Keulen, Frankfort a. d. Main en München, naar Tolbach in het Pusterdal (Tyrol) en prins van Wales begeeft zich over Hamburg naar Kiel. De Kroonprins zag er goed uit. In Westelijk Zuid-Beveland is verleden week belangrijke schade veroorzaakt aan appels en peren door den harden wind. Vooral Vrijdag zijn een menigte vruchten, rijpe en groene, afgewaaid, waarvan de meesten zijn geschonden of onvolwassen, zoodat weinig of niets geschikt is om bewaard te worden. Vele soorten waren op zich zelf reeds klein door de langdurige droogte en nu heeft de storm ook deze nog de grootste waarde ontnomen. Het laatste bericht der M. Ct. omtrent den toestand der zieke militairen aldaar luidt veel gun stiger. Nieuwe gevallen zijn na Vrijdagmiddag niet voor gekomen, en de aangetasten zijn op enkele uitzonde- tingen na geheel hersteld. 35 herstelden verlieten Zaterdag het hospitaal en keerden naar hunne ka zernen terug, doch mogen in de eerstvolgende vier dagen geene diensten verrichten. Zoover de toestand thans te overzien was zou gisteren en heden het grootste gedeelte der militairen weder tot hunne ge wone bezigheden terugkeeren. Vrijdagnamiddag is op de reede te Vlissingen ter hoogte van de Nieuwe haven, een bootje met twee Antwerpsche bootslieden omgeslagen. De beide opvarenden hielden zich met moeite aan de onderst boven drijvende boot vastgeklampt, en werden door den hevigen wind en de hooge zee telkens weder daar afgeslagen, zoodat zij groot gevaar liepen hun leven te verliezen. Gelukkig werd dit spoedig aan den wal oDtdekt, en haastten zich 2 matrozen van den in de Nieuwe haven liggenden Nederlandschen afhaalloodskotter, ge naamd J. N. Adriaansen en H. A. J. Van Hoepen, met de jol naar de plaats van het ongevalaan dezen gelukte het de 2 drenkelingen nog juist bijtijds uit hunnen benarden toestand te redden en in de jol op te nemen, terwijl ook het omgeslagen bootje, hun middel van bestaan, in veilige haven werd gesleept. Aan boord van den loodskotter werden de boots lieden liefderijk van het noodige voorzien, en hunne kleederen gedroogd. (Ji, ct.) Vrijdag is te Bath aangespoeld het lijk van een onbekend manspersoon, naar gissing 20 jaar oud, gekleed in rood baaien onderbroek en blauwe trui, verkeerende in verregaanden staat van ontbinding (N. Jl. Ct.) Twee jongelieden, die in Juli heimelijk de ouder lijke woning te Den Helder verlieten en naar Amerika waren vertrokken, zijn op last der ouders te New-York aangehouden en teruggezonden. Te Amsterdam is een kind in eenen regenput gevallen en daarin verdronken. De ouders waren even uitgegaan om wat speelgoed voor den kleine te koopen, die den volgenden dag vijf jaar worden zou. Donderdagavond tegen ongeveer 9 uur kwamen twee mannen met een tilbury dr. Arentz van Amster- veen halen, voor eene bevalling. Nauwlijks waren zij op weg, of de geneesheer werd door de mannen aan gegrepen en in een sloot geslingerd, waarna zij het op een loopen zetten. De aanranders zijn onbekend. Dr. Arentz kwam met den schrik en een nat pak vrij. De politie doet onderzoek. Vrijdagavond is in «Walhalla" te 's-Hage eene bijeenkomst gehouden van socialisten en leden van ver schillende vakvereenigingen ter viering van de terug komst van Domela Nieuwenhuis. Te half elf verliet deze in een rijtuig het gebouw. De menigte (ongeveer 500 personen) ging zingende in optocht het rijtuig achterna naar de woning van Nieuwenhuis in de Malakkastraat. Eene politiemacht onder aanvoering van den hoofdin specteur Van Bungen volgde eerst de menigte, doch maakte plotseling eene omtrekkende beweging naar de Malakkastraat. Inmiddels had ook de hoofdcommis saris Van Schermbeek zich bij de politie gevoegd. In de Laan van Meerderdervoort ontmoette de politie den stoet en verbood de hoofdcommissaris het zingen, doch de politiemacht alleen kon de menigte niet tegenhouden, die dringende voortging. Een vroeger gerequireerd, doch eerst op nader oponthoud verschenen piket hu zaren dreef met de politie de menigte, die inmiddels voor de woning van Nieuwenhuis eene ovatie had gebracht, bij haren terugkeer bij de Elandstraat, uiteen en zette daarna de Westerbaanstraat en omliggende straten af. Te 12 ure werd het Walhalla-gebouw op last van den hoofdcommissaris ontruimd en de menigte verspreid, waarna de cavalerie inrukte. De politie was bezadigd opgetreden, ofschoon uit een poortje in de Westerbaanstraat een steen was geworpen en een per soon getracht had een huzarenpaard met een mes te verwonden, wat door een sabelslag werd belet. Na het inrukken van de cavalerie en het hoofd der politie poogde op de Veerkade een troep eenen arrestant te ontzetten, door een regen van steenen op de politie agenten te werpen. De hoofdagent Biegel kreeg eene bloedende hoofdwonde. Op een alarmsein chargeerde de politie met stok en sabel en behield den arrestant. Bij deze gelegenheid werden nog twee personen gear resteerd. De meeste steenwerpers zijn bekend. De hoofdagent Biegel, wiens wonden onmiddellijk aan het commissariaat van politie zijn gehecht, stelde Zaterdag, ondanks zijne vrij ernstige kwetsuren, zelf een onderzoek in naar drie personen, twee mannen en eene vrouw, die in het verzet een werkdadig aan deel hadden, en die hij van aangezicht doch niet bij name kent. Tot dusver mocht hij er niet in slagen ze te ont dekken. Tegen de twee in hechtenis genomen personen is proces-verbaal opgemaakt, tegen den eersten wegens het zich niet verwijderen op sommatie der politie, en tegen den tweeden wegens deelname aan het verzet Een der geworpen steenen kwam terecht in eene ruit van de woning van den heer M. aan de Veenkade en verbrijzelde haar. Zondag heeft dhr. Nieuwenhuis zijn «intocht" in Amsterdam gedaan, vergezeld van Croll en van twee dames. Het Volkspark was het tooneel der vergadering, waarop Fortuijn en Van der Stadt het woord voerden de eerste om Nieuwenhuis welkom te heeten, de laatste om de leden van den soc. democr. bond aan te sporen tot wraak voor het onrecht, hunnen leidsman aange daan. Op zijne vraag of men in het nemen van wraak niets zou ontzien, ri»p de menigte luide ja, wij allen Dan (vervolgde Van der Stadt) zullen wij zeker in den strijd om recht overwinnenleve de sociaal-demo cratie 1 Leve onze leider De menigte zong hierop eenlang zal hij leven 1 Na het gezang nam Van der Stadt Nieuwenhuis bij de hand, en dankte hem voor het zware offer, dat hij voor de zaak van het socialisme bad gebracht, en namens den Bond bood hij nu den held een grooten krans van groen en bloemeD aan, als blijk van innige waardeering. Hierop werd onder de menigte beproefd een der liedjes van de April-feesten te zingen, wat Fortuijn met kracht van hamer en taal wist te beletten. Nadat nog een paar afgevaardigden der Belgische socialisten het woord hadden gevoerd hield Nieuwen huis een toespraak aan het einde waarvan hij hulde bracht aan Croll, Van der Stadt en Fortuijn, den cen- tralen raad, enz., voor hun krachtig optreden tijdens zijne gevangenschap, en bood hun een deel van de bouquetten aan die hem als hulde waren gegeven. Ten slotte waarschuwde hij krachtig tegen de ver goding van zijn persoon, omdat met menschenvergo- ding onmiddellijk verval der goede zaak gepaard g'mg Te 2 uren 15 was de feestelijke ontvangst geëindigd en werd op driDgend aanraden van Fortuyn in de groote zaal, door andere leiders in de overige zalen, het park rustig rn kalm door de groote menigte verlaten. Nieu ws nhuis met familie bleef nog eenigen tijd wachten tot ook vóór het Park alle nieuwsgierigen waren ver trokken, en verwijderde zich daarop, vermoedelijk weder naar Den Haag. Orde en rust werden geen oogenblik gestoord, dank zij het beleidvol en kalm optreden der politie, NR. Ct.) In de afgeloopén week werd door de te Ottersum gestationneerde rijksambtenaren een voerman met paard en kar aangehouden, verdacht van frauduleusen invoer van spiritus. Men had nl. ontdekt, dat de boomen der kar hol waren 1 doch daar men het kraantje of den stop niet kon vinden, waarmede het vocht werd afgetapt, besloot men het voertuig te Ottersum aan een nauwkeurig onderzoek te onderwerpen. Nadat allen op de kar hadden plaats genomen, en het paard in draf was gezet, wist de voerman ongemerkt de stop te verwijderen, zoodat, ter plaatse aankomende, de spir itus verdwenen en men genoodzaakt was, den ver voerder in vrijheid te stellen. Te Leeuwarden hebben eenige slagers den prijs van het tundvleesch tot 35 cent per half Kg. verlaagd. Een beer, die zijn slapenden geleider iu de Soestdijksche bosschen ontloopen was, is door eenige j gers aldaar doodgeschoten. Voor iemand, die Woensdag bij den betaal meester in Den Haag geld kwam ontvangen, begon de Pt insesjesdag goed. Hem werd namelijk 500 te v el betaald. Wanneer nu de betaalmeester weigert 1. t geld trrug te nemen, hetgeen op sommige groote k ntoren gewoonte moet zijn, heeft de man een buiten- L nsje. Van de twee knapen die twintig dagen geleden de ouderlijke woning te Weert verlieten en sinds dien tij 1 in verschillende richtingen rondzwierven, werd Vrijdag de oudste te Sittard gezien. Door de mare chaussee opgespoord en ondervraagd waar zijn kame raadje was, zeide hij: «dien heb ik gisteren in een grooten poel nabij de stad verdronken, omdat hij te vermoeid was langer met mij te gaan". Terstond werd de aangeduide poel in het bijzijn van den knaap doorzocht, doch vruchteloos. Intusschen houdt de jongen pei tinent staande zijn makker er in geworpen te hebben. Wellicht heeft de kleine zich echter later uit den niet diepen poel weten te redden. Naar alle kanten zijn marechaussees uitgezonden, of ergens een spoor van kind te ontdekken is. Het kind van eenen schipper viel van e"n door het Zuider-Buitenspaarne bij Zaandam gaand vaartuig te water. De heer B. liep met zijnen hond juist langs den wal, toen dit plaats greep. De hond sprong on middellijk te water, greep het kind in de kleertjes, kwam er mede naar het land en redde het zoodoende van eenen wissen dood. Opmerkelijk is het, dat de hond in gewone omstandigheden weigert uit het water te apporteeren. Een 7jarig meisje uit Hees is op weg naar school al spelende onder eene bespannen kar geraakt, waar van een wiel haar over borst en hoofd ging, tengevolge waarvan het kind op de plaats dood bleef. Aan een stoomhoutzaagmolen te Delfzijl sprong, terwijl de machinist zich in de machinekamer bevond, de ketel der machine; dientengevolge kreeg de man zware brandwonden. Zijn toestand schijnt evenwel niet gevaarlijk. Een zoontje van 4 jaar, dat juist bij zijnen vader in de machinekamer was, werd eveneens getroffen en gaf weinig teekenen van leven meer. De volgende vroolijke geschiedenis wordt uit de Schwalmstreek gemeld. De bewoners uit de Schwalmstreek zijn een spaar zaam, zuinig volkje en houden de duitjes bijeen; gaat de geldzak echter éénmaal open, dan doet de Schwal- mer een flinken greep er in. Een reeds bejaarde boer uit Schrechsbach won on langs een proces in eerste instantie voor de rechtbank te Kassei en met een gelaat, blinkend van vreugde, komt hij te Kassei aan het station aan, om zoo spoe dig mogelijk dit heugelijke nieuws aan zijn huisge- nooten mede te deelen. O, schrik! daar verneemt ons boertje dat de trein juist weg is en hij volle drie uur moet wachten op den volgenden. Dit duurt hem te lang en hij wendt zich tot den stationschef met de woorden; «Wat kost een extra-trein?" «Nu, zegt de stationschef meesmuilend, zoowat 150 mark." «Maak er dan maar spoedig een klaar" zegt onze boer tot groote verbazing van den beambte. De extra-trein komt, onze vriend stijgt in en reist naar Treysa. Ondertusschen was echter het telegra fisch bericht van een extra-trein te Treysa ontvangen en spoedig had zich een groote menigte aan het station verzameld, zeer nieuwsgierig welke hooggeplaatste persoon (sommigen spraken van Bismarck, anderen van de keizerin in hoogsteigene persoon) z .u aankomen. De nieuwsgierigheid had haar hoogste toppnnt be reikt, toen de trein bet station binnenreed en ons boertje in zijn blauwe kiel en met zijn reiszak op den rug, zeer bedaard uitstapt. Zeer in zijn schik over de vorstelijke ontvangst, stapte hij huiswaarts, en kon maar niet begrijpen, waarover de lui zoo verwonderd waren. De nalatenschap van Koning Lodelijk II van Beieren is thans geregeld. De voornaamste schulden, die de ongelukkige vorst deor zijn bouwmanie ge maakt had, werden afbetaald of zulk een schikking getroffen, dat over vijf jaren alles afgedaan zal zijn. Dat is mogelijk geworden door de zuinigheid, die thans ten hove betracht wordt, door verkoop van allerlei kostbaarheden uit de nalatenschap en door de opbrengst van de entreegelden, geheven van hen, die de kasteelen van den overleden vorst kwamen bezich tigen. Alleen in 1887 brachten die gelden ruim 130,000 mark op. Een volgend jaar zal bovendien te Munchen eene tentoonstelling gehouden worden van verschil lende voorwerpen, van bijzondere waarde, uit die kasteelen bijeengebracht. Een 26jarige boer van Tauris (Rusland) ging baden in een vijver van zijn meester. De opzichter liet juist de zeven honden van het landgoed rond gaan dezen vonden aan den oever van den vijver de kleeren van den boer, sprongen in het water en vielen den boer aan, dien zij letterlijk in stukken scheurden. Bij Sampson Low te Londen verschijnt een serie van «New Style Vertical Wvitingbooks", bewerkt door John Jackson. Zij beoogen het weder invoeren van het staande schrift der 17e eeuw en zullen, althans naar de berichten te oordeelen, een revolutie in de schrijfmethode's teweegbrengsn. Men schrijft gemakke lijker, leest vlugger, bederft zijn oogen niet en spaart er inkt mede uit 1 De wereldtaal Volapük heeft eindelijk een con current gevonden. Een zekere dr. Esperanto (hoogst waarschijnlijk een pseudoniem), heeft eene nieuwe internationale taal uitgevonden en zal binnenkort eene brochure uitgeven, die eene volledige cursus voor de beoefening van de wereldtaal tal bevatten. De uit vinder verzekert, dat men binnen een uur achter het geheim van deze taal kan komen, en dat men later met behulp van de brochure het er spoedig zoover in kan brengen, zoowel anderen te verstaan als zich zeiven voldoende duidelijk uit te drukken. Verder verklaart de schrijver, dat ieder, ook wanneer hij niet het minste begrip van de taal heeft, toch in staat zal zijn, die te verstaan, met behulp van een woor denboek dat slechts uit eene enkele tafel bestaat, maar toch den geheelen voorraad bevat van de woor den, die in de taal voorkomen. Een Engelsche vischsloep is Vrijdag in de haven te Ostende gekomen en heeft, onder de bescherming van gendarmerie en politie, hare visch gelost en ver kocht zonder eenig incident. Te Antwerpen had Donderdagavond op de Schelde eene ernstige botsing plaats tusschen de stoomboot «John Adamson", die naar Shields ging, en de «Salis bury", die van Philadelphia kwam met eene lading tarwe. De «Salisbury" moest op den wal worden ge zet, om te voorkomen dat zij zonk. De «John Adam- son" is naar de werf te Austruweel gebracht. Eenige Amerikanen zijn op het idéé gekomen om te Tarsus in Klein-Azië, ter gedachtenis van den

Goessche Courant | 1887 | | pagina 2