Stoepen op opene plaatsen waarheidintegendeel is het kwaad daardoor tot staan gekomen. Het beschot is meer dan middelmatig, enkele hebben zelfs een beschot van 100 H.L. per gemet. De moestuinen zijn door den regen veel bekomen, xoodat de verschillende wintergroenten kunnen gezaaid en geplant worden en hoewel het voor sommige wel wat laat is, hoopt men toch nog het beste van een goed najaar. Ook aan de weiden deed de regen veel goed wel is er nog weinig water in de putten en slooten, maar het gras begint weêr te groeien, zoodat er eene groote opbrengst van melk en dus ook van boter kan verwacht worden. De oogst is binnen gehaald en het dorschen in vollen gang. Ook voor de granen verwacht men een meer dan middelmatig beschot. Gedurende de kermis zal de passage met rij- en •voertuigen door HET RIJFELAARSSTRAATJE en DE STALSTRAAT alsmede over de VLAS1HARKT gestremd zijn, met dien verstande, wat de VLASMARRT betreft, dat deze alleen mag bereden worden van uit liet Waterstraatje en de Wijngaardstraat, in rechte richting, langs de woningen der heeren A. Van Schelven en D. Hildernisse. Voorts is het draven op de markten en in de belen dende straten, gedurende de kermis verboden. Goes, den 29 Augustus 1887. Burgemeester en Wethouders van Goes, J. G. DE WITT HAMER. De Secretaris, HARTMAN. Den belanghebbenden wordt herinnerd dat, zonder vergunning van Burgemeester en Wethouders, op ver beurte eener boete van hoogstens vijftien gulden, de voor de panden in deze gemeente niet voor het geven van vertooningen of het doen van uitstallingen afgestaan of voor dat doel ingenomen mogen worden. De aanvrage om vergunning moet geschieden bij den marktmeester. Goes, den 29 Augustus 1887. Burgemeester en Wethouders van Goes, J. G. DE WITT HAMER. De Secretaris, HARTMAN. Gemengde Berichten. Het doofstomme kind G. Schrijver alhier is gisteren naar het doofstommeninstituut te Groningen •vergebracht. Men zal zich herinneren, dat op initiatief van dhr. A. Van Schelven een lijst heeft gecirculeerd om gelden bijeen te brengen, teneinde geroemd knaapje eene opvoeding aan bedoeld gesticht te kunnen doen deelachtig worden. Dhr. Van Schelven verzoekt ons zijn hartelijken dank te brengen aan allen, die hem hunne bijdragen voor dat doel schonken. Omgekeerd brengen wij hulde aan den heer Van Schelven voor zijne bemoeiingen in dezeu. Gisteravond ontstond er in een bierhuis op de Vlasmarkt alhier twist, die zoo hoog liep, dat de po litie er zich mede moest bemoeien en den belhamel in verzekerde bewaring nemen. In het bierhuis werd een glasruit verbrijzeld en aan het gewone oploopje van het publiek ontbrak het natuurlijk niet. Vrijdag geraakte in een huis aan den Oostsingel een petroleumtoestel in brand, terwijl de vrouw, die alleen te huis was, even was uitgegaan. Een voorbij ganger bluschte den brand met melk, die bij de haud stond. Toen hij een eind verder de vrouw ontmoette en haar de zaak mededeelde, viel deze van schrik in zwijm, doch zij werd spoedig weder bijgebracht. Vrijdag geraakte te 's-Heer Abtskerke eene vette koe in een moddersloot, waar het dier dood uitge haald werdhet was voor 165 verzekerd. Vrijdagavond werd met den trein van 8.25 uren eene kalfdragende koe van D. te Wissekerke, tusschen de wachtposten 45 en 46, doodgereden. Het kalf wei d op eenigen afstand gevonden, 't Is voor den man, die arbeider is, een groot verlies, want het was zijn eenig beest. Kloetinge. Vrijdagnamiddag schrikten de paarden van den landbouwer N. die met een voer boonen in de nabijheid van den spoorweg reed, van den voorbij- rijdenden trein. De beesten sloegen op hol langs de groote waterleiding en buitelden met wagen en al daarin. Gelukkig hadden de beide op den wagen zit tende personen nog even den tijd om er af te springen. De paarden kreeg men ongekwetst uit het water, zoodat bij dit ongeval gelukkig niemand eenig letsel bekwam. Groede. Zondagmiddag had onder deze gemeente een droevig ongeval plaats. Terwijl de koopman M. van Schoondijke met kar en paard van bier naar deze plaats reed, schrikte zijn paard van den naderenden stoomtram, en sprong zijdelings uit, zoodat de kar met de daaringezeten passagiers omsloeg. Eén hunner bleef ongedeerd, doch M. viel met het hooid op de steunen, tengevolge waarvan hij spoedig daarna overleed. Het paard kwam met den schrik vrij, terwijl de kar on beschadigd bleef. De trein tusschen Berlijn en Vlissingeo, die Vrijdagmorgen van daar vertrok, had aan het station Dtilmen, tusschen Osnabrück en Wezel, een opont houd van ruim 20 minuten, door het warmloopen van eene der assen van den goederenwaggon, onmid dellijk achter de locomotief geplaatst. Met den meesten spoed werden alle koffers enz. overgeladen in een an deren waggon. Schade aan de bagage werd niet ge leden. Naar aanleiding van ons bericht dd. 26 dezer, als zou er te Aksel een kindermoord hebben plaats gehad, kan thans met zekerheid worden gemeld, dat de daderes, eene weduwe, haar misdrijf aan de justitie, die Zaterdag uit Middelburg te Aksel was aangekomen, heeft bekend; het levensvatbare kind is door haar in 't water geworpen en heeft daarin den dood gevonden. De komst van de justitie te Ter-Neuzen stond ook in verband met eene huiszoeking in de woning van den postbode van Zoute Spui naar Ter-Neuzen, welke huiszoeking, in tegenwoordigheid van voornoemden gedetineerden postbode geschied, steeds tot meerdere ontdekkingen van strafbare leiten heeft geleid. Bath. Vrijdagnacht is een van Antwerpen komende onbekende zeeboot bij de le ducdalf in 't nauw van Bath omhoog gevaren en circa 8 uren 's morgens met wassend water weer vlot gekomen. Ook een afgesleept wordend barkschip zat aldaar aan den grond, doch kon een uur vroeger vertrekken, waarna beide schepen over den vloed hunne reis naar zeej vervolgden. Zaterdagmorgen ontstond te Heinkenszand een begin van brand in den schoorsteen van de brood bakkerij van J. W. Eerst werden de bekende granaten aangewend en vervolgens werd de handbrandspuit, toebe- hoorende aanj den burgemeester der gemeente, in wer king gebracht, nadat eerst eene opening in den schoor steen was gemaakt. Op die wijze was men den brand spoedig meester. De schade is gering, daar alles ver zekerd is. De collega's van den bakker hebben hem welwillend in de gelegenheid gesteld in hunne bakkerij werkzaam te zijn. De matroos van de «Ceram" te Vlissingen, die de vorige week een scherp bijtend vocht dronk, is Zaterdagavond in het hospitaal aan de gevolgen over leden. Heinkenszand. Onlangs werd gemeld, dat de vrouw van C. I. alhier door een hondenkar werd aangere den, zoodat zij zich ernstig bezeerde. Verleden Vrijdag diende deze zaak voor de rechtbank, waartoe zij met haar man en haar zoon per kar naar Middelburg wa ren gegaan. In die stad is de vrouw haren man kwijt geraakt en noch de politie noch da omroeper hebben haar kunnen terugbrengen. Eindelijk aanvaardde de man de te rugreis, terwijl de zoon reeds per spoor vertrokken was. Toen deze alhier aankwam en zijne moeder niet vond, ging hij den weg naar Middelburg op zijn vader tege moet en even buiten deze gemeente zag hij zijn moeder, door twee vrouwen ondersteund, aankomen. Zij had den weg te voet afgelegd en was dood vermoeid. Zij werd ver der per kruiwagen getransporteerd, doch is Zaterdagover leden. Zij had na het ongeluk met de hondenkar nog bijna niet geloopen, zoodat deze tocht te kras was. Waarom zij te voet is teruggekeerd kan men niet beseffen. Vlissingen. Na lang wikken en wegen heeft dan toch eindelijk de «Imperial Continental Gas-Association" die, sedert zij eenige jaren geleden de gasfabriek alhier in eigendom en exploitatie van de gemeente overnam, nog maar steeds den ouden, enorm hoogen prijs van 12 cent per Kub. Meter handhaafde, besloten gehoor te geven aan het zich steeds duidelijker en dringender uitend verlangen der ingezetenen, om een lager tarief intevoeren. Zij heeft nu namelijk bepaald en publiek gemaakt, dat, aanvangende op 1 October a. s., zij het gas zal leveren: aan particulieren a 10 en aan hen die het bezigen tot verwarming, om te koken, enz. of wel, tot eenig industrieel doeleinde, a 9 cent per Kub. Meter. Vlissingen. Er is sprake van, dat Zr. Ms. instructie- zeilkorvet «Nautilus", commandant de kapt.-luit. ter zee Pabst, die jl. Vrijdag van Hellevoetsluis hier ter reede arriveerde, heden in de haven komt en, met het oog op de te Hellevoetsluis heerschende roodvonk epidemie, gedurende eenigen tijd men spreekt van maanden hier zal gestationneerd blijven. Zaterdagnamiddag woedde boven Randwijk een zwaar onweder, gepaard met zwaren hagelslag, die groote schade aan de tabak heeft toegebracht en veel fruit heeft afgeslagen. Er vielen hagelsteenen zoo groot als duiveneieren. Te R'nkum sloeg de bliksem in een landbouwers woning en verbrijzelde den schoorsteen en een groot gedeelte van het dak. De bui ging vergezeld van hagelslag, zoodat men vreest dat aan het tabaksgewas in de Betuwe op enkele plaatsen schade zal zijn toe gebracht. Te Oosterbeek is een huis door den bliksem ge- troff n en tot den grond afgebrand. Leiden. Gisternamiddag tusschen 4 en 5 uur is in de groote stoomoliefabriek «de Vechter" van den heer Helling te Leiderdorp, even buiten deze gemeente, een felle brand uitgebroken. In weinige oogenblikken stond bet grootendeels met olie doortrokken of met olie en lijnzaad gevulde ge bouw aan alle zijden in volle vlam. Het vernielende element scheen te spotten met de waterstralen, die door toegesnelde spuiten in het ge bouw werden gebracht; daarom werd hulp gevraagd uit Leiden, vanwaar spoedig de stoombrandspuit werd aangebracht, die in korten tijd zulk een verbazende massa water in het brandende perceel en over het daaraan belendende woonhuis van dén heer Helling wierp, dat men de vlammen wist te beteugelen en het huis behouden werd. Nog lekken op vele plaatsen kleine vlammetjes aan het ingestorte puin en stijgt een dikke rook op van de plaats waar de ingestorte lijnzaad-zolders liggen. Persoonlijke ongelukken hebben niet plaats gehad. Het Engelsche Parlement verwierp na een twee- daagsche discussie met 272 tegen 194 stemmen Glad stone's afkeurende motie omtrent het besluit der re geering betreffende de Iersche nationale liga. Blijkens een telegram uit Ostende aan de Indc- pendance is er Zaterdag aan boord van de mailboot «Ie Parlement", tusschen Dover en Ostende, een be langt ijke postdiefstal gepleegd, daar een aantal met zilveren munt gevulde zakken vermist worden. Een terstond geopend onderzoek heeft nog tot geene ont dekking der daders geleid. «De Belgische postbooten", zegt de Indépendance terecht, «hebben tegenwoordig geen geluk". Laatste en telegraphische berichten. 's-Hnge. Heden is geslaagd voor de akte Hoog- duitsch (I. o.) de heer A. Verschuur van Goes, onder wijzer aan de leerschool te Middelburg. Ingezonden Stukken. Goes, 28 Augustus 1887. M. de Redacteur 1 Zier zoudt u mij verplichten met de plaatsing van onderstaande regelen. In uw nummer van jongstleden Zaterdag komt een advertentie voor van een Roomsch-katholieke kiesver- eeniging ter aanbeveling voor de verkiezing van twee leden der Tweede Kamer. Deze advertentie is getee- kendhet bestuurik wenschte wel te vragen lo. beslaat er werkelijk een R-K. kiesvereeniging of is deze advertentie slechts geplaatst door een of anderen grappenmaker? Ik kan toch slecht gelooven dat het bestuur eener ernstige vereeniging zijn naam geheim zou houden; mocht dit werkelijk het geval zijn, dan zullen vele katholieke kiezers met mij niet op de candidaten dier advertentie stemmen, wij zijn toch immers geen slaven die op commando van onbe kenden kiezen? 2o. indien er werkelijk een R.-K. kiesvereeniging bestaat, welke personen vormen dan het bestuur? 3o. kan elk katholiek kiezer lid dier kiesvereeniging worden, of moet men daarvoor een bepaalde richting zijn toegedaan 1 4). op welke gronden beveelt die kiesvereeniging de beide anti-revolutionaire candidaten aan Waarom stelt zij geen katholiek bijvdhr. WILKENS? Bij voorbaat betuig ik mijn dank aan hem die mij hieromtrent inlichten wil. U dankzeggende voor de plaatsing dezer regelen blijf ik hoogachtend UEd. dn. J. F. v. d. LEEUW. Mijnheer de Redacteur 1 Zoudt gij zoo goed willen zijn 't onderstaande in uw blad op te nemen? Wel zijn wij geen kinderen ééns geestes, althans niet op elk gebied, maar beiden stellen we belang in maatschappelijke orde, vrede en welvaart. Waarom kunnen de antirevolutionairen van den echten stempel mr. De Savornin Lohman niet tot lid van de Tweede Kamer verkiezen Het optreden van mr. De Savornin Lohman werd door duizenden antirevolutionairen met blijdschap be groet. Men merkte al spoedig dat hij een man van groote talenten, van degelijke geleerdheid was. Hij dacht zoo zuiver. Hij oordeelde zoo juist. Hij zag zoo helder. Hij goot zijn denkbielden in schoone vormen. Hij was daarenboven zeer bescheiden. Men verwachtte veel, zeer veel van hem. ILj werd op verschillende plaatsen des lands candidaat voor 't lidmaatschap der Tweede Kamer Staten-Generaal gesteld. Hij werd ge kozen, ging naar 't Binnenhof te 's-Hage, deed een plechtigen eed, verdedigde goede beginselen. Helaas, hoe is alles veranderd Hoe jammerlijk is deze ster van den hemel gevallen 1 Zijn heerlijkheid is vergaan, zijn glans geweken, zijn troon ter aarde gestort. Lohman, weleer een der sieraden van de hel den des volks, is in een vijand der getrouwen verkeerd. Wel zal hij beweren anti-revolutionair te zijn, maar voor allen, die helder van blik zijn, heeft hij niet alleen de daad, maar ook den schijn ervan verloren. Hij is thans een geduchte revolutionair, wien men niet genoeg kan vreezen, voor wien men niet ernstig genoeg kan waarschuwen. Op den weg der revolutie (revolutie is omkeering, vernietiging van hetgeen God gewild en geboden heeft), op dezen is hij verder voort geschreden dan Domela Nieuwenhuis, 't hoofd der socialisten. Mr. De Savornin Lohman is de dienaar van Kuijper. Van dezen man, die de kerk uwer vaderen tracht te vernietigen, is Lohman volgeling en evenknie. Lohman is de advocaat, de zuil geworden van 't Kuijperianisme, dat is de ondergang van recht en waarheid, van rust en welvaart, van land en kerk. Het Kuijperianisme is de dood, zelfs onder gelijk gezinden, van alle eenheid, liefde, vrede. Het tracht onze groote kerk, de kerk waarin gij geboren en wedergeboren zijt, o Christenen! uiteen te doen spat ten, hetgeen reeds gedeeltelijk gelukt is. Het tracht ook de kerk der Christ. Gereformeerden op te slokken; waarom ook uit die kerk waarschuwingen er tegen gehoord worden. Het Kuijperianisme is de haat, de twist, de twee dracht. Het is de oorlog tegen God en menschen. Het heeft den belijders van Christus en zijn Evan gelie de wapenen tegen elkander in de hand gegeven. Denkt om wat te Amsterdam, te Leiderdorp, in Juni en Juli jl. te Wons in Friesland geschied is. Te Wons heeft men bloed vergotenaan mannen, die hunne kerk bewaakten, den baard uitgerukt. Daar en elders hebben Kuijperiaansche mannen hunne vrou wen, die aan belofte en belijdenis trouw wilden blijven, geslagen. Kuijperiaansche vrouwen hebben hare man nen de nagels in 't gelaat gezet en dat opengescheurd. Voor twee, drie weken nog was er in de middenpro vinciën van ons land een huisgezin, waar de twist zoo hoog ging, dat men scheiding voor de rechtbank wilde aanvragen. Boekdeelen kunnen geschreven wor den over den jammer, dien het in huisgezinnen, in steden en dorpjes heeft aangericht. Het heeft ijverige predikanten, getrouwe herders der gemeente, geplaagd, gekweld, gedrukt, gedrongen, gedreigd, op de grenzen der krankzinnigheid gebracht. Het Kuiperianisme is 't schrikbewind over de zielen. Het heeft de rechterlijke macht, in ons vaderland steeds zoo hoog in eere, verdacht gemaakt Het heeft de politie gesmaad, haar invloed verzwakt. Mannen van dit Kuijperianisme doordrongen hebben te Amsterdam 't recht tot opstand gepredikt. O gij, die de rechte wegen bewandelt, in wiens hart de wet des Heeren, uws Gods is, bloede uw hart en schreie uwe ziel bij 't hooren van den gruwel: de vergadering, waarop dit recht gepredikt werd, was met gebed begonnen en werd daarmede geëin digd. De socialisten stormden, voor het laatste plaats vond, de trappen af, roepende, dat men God voor den opstand niet noodig had. Zij waren minder geweten loos dan de anderen. De heele vertooning op dien avond was, om 't volk maar op te winden, om op den bepaalden tijd beter zijn slag te slaan. Zeker, wij mogen dit niet op rekening van Lohman zetten. Zijn geweten heeft deze misdaad wel afgekeurd, waarschijnlijk heeft hij aan den leider dier vergadering zijn misnoegen doen kennen, doch in 't openbaar is geen bestraffend woord van mr. Lohman gehoord. Aan de partij, waartoe de prediker van den opstand, althans van het recht daartoe, behoorde, heeft ook hij zich aangesloten. Ten behoeve der doleerenden, uit die partij geboren, heeft hij de geschiedenis verkracht, gelijk doctor Kleine onweerlegbaar heeft aangetoond. Het spijt ons, het doet ons innerlijk leed, maar 't kan niet anders; alle antirevolutionairen van zuiver bloed moeten Lohman loslatenNadat hij door enkele mannen vrij eigen machtig tot candidaat is gesteld, hebben, naar schrij ver dezes verneemt, vele antirevolutionairen te kennen gegeven, dat zij hunne stem niet op hem zullen uit brengen. Zij stemmen eenparig mr. Schimmelpenninck maar Lohman laten velen hunner los. Hij heeft ook in de Kamer het Christendom tot een partijzaak ver laagd. Te onzaliger ure is hij in den Kuijperiaanschen stroom verzeild. Hij is door dien stroom medegevoerd, medegetrokken, meegesleept, meegetogen. Als hij uit de zwarte golven van dien stroom zich weer opgewor- steld heeft, dan zal hij ons weer beminnelijk en heer lijk zijn en wij zullen zijn smaad niet meer gedenken, maar juichen «gij zijt weer opgekomen uit de diepte gij zult weer groot en geëerd en heerlijk zijn Veritas. Mijnheer de Redacteur 1 Daar uw blad in veel wijderen kring gelezen wordt dan de Zeeuwzoudt gij mij genoegen doen het vol gende daarin op te nemen. Bij voorbaat zeg ik daar voor dank. Als de redactie van de Zeeuw het wil overnemen, zal ik ook haar mijn dank niet onthouden. Wil zij daarbij een paar broederlijke opmerkingen maken, ik zal er mij niet boos om maken. Doch ter zake. Verleden week was ik met eenige vrienden ver gaderd. Het gesprek had voornamelijk de aanstaande verkiezing tot onderwerp. (Wil een fijn taalkenner dit voorwerp noemen, mij ook goed.) Terwijl we zoo gezellig bijeen zijn en keuvelen, daar haalt een der heeren eenige blaadjes papier uit zijn jaszak. «Mag ik", vraagt hij, «jelui een stuk voorlezen, dat ik in de Zeeuw of in de Ooesche Coulant wil plaatsen?" «Met genoegen", antwoordt de vader des gezins. Het onderwerp, mijnheer de redacteur, weet ik niet juist meer, maar kwam daarop neer, dat geen anti revolutionair van den echten stempel mr. De Savornin Lohman tot lid der Tweede Kamer mocht kiezen. Hortend en stootend las de opsteller zijn stuk voor. Hij was te opgewonden, om het bedaard voor te dragen. Toen de lezing geëindigd was, zei de heer des huizes: «scherp, maar volkomen waar". «Geen wonder dat het scherp is" zegt een ander, »'t Kuijperianisme heeft hem veel leed berokkend, 't Heeft pijlen in zijn hart doen dalen, den slaap hem ontroofd, zijn gezondheid geknakt, zijn denkvermogen gebroken, in wat hem het dierbaarst was hem aan getast". «Ja, ja" laat een derde er op volgen, «het heeft hem geducht geknepen. In Friesland zijn er die het altijd Knijprianisme noemen". «Ik geloof", zegt de huismoeder tot mij, terwijl een aardig lachje op haar gezicht speelt en ze nog een kop koffie reikt, «ik geloof, dat gij al een heel warme vrind van Kuijper en van zijn Kuijperianisme zijt". En plotseling tot den ernstigcn toon overgaande, ver volgt zijJa, beste vriend ontken het maar niet, als die kuijperij besproken wordt, komt de oude menseh nog wel eens bij U boven". «Maar, lieve mevrouw" 1 «Ja, ja, antwoordt zij weer, belijd maar schuld. Ik heb daar den spijker op den kop geslagen". «Het zij zoo, mevrouw! Dames kan men niet te genspreken, doch wat U voor ouden mensch aanziet is billijke verontwaardiging". Om kort te zijn, den voorlezer werd geraden zijn uitdrukkingen te matigen. «Heb je ook onderteekend", vroeg er een. «Wel stellig" was 't antwoord. «Jonge! doe dit niet; want de Kuijperiaansche pij len zijn scherp en dragen ver". «Daar heb je gelijk in. Al te veel heb ik dit on dervonden. Maar mijn naam moet bekend zijn. Anders konden onze anti-revolutionaire vrienden wel eens denken, dat de redactie der Ooesche Courant dit ar tikel zelf had geschreven". Een ouder en bedaarder man dan de vorige sprekers legt nu zijn hand op den schouder van den opsteller en zegt: Wees niet roekeloos mijn vriend. Als gij uw naam onder 't stuk zet, slaat de leeuw van 't Kuijpe rianisme U 't vleesch van de ribben". Het gevolg van dezen raad was, dat de ondertee- kening werd weggelaten. Ik heb bedoeld opstel, dat ik ook zeer scherp vond, maar volkomen waar, tot nogtoe niet in de Ooesche Courant gezien. Mocht het nog opgenomen worden dan wete een ieder, dat het door een anti-revolutionair van zuiveren bloede geschreven is. Mocht iemand mee- nen, dat de teekening van 't Kuijperianisme te donker is, dan wete hij, dat er eindeloos meer verschrikkelijke dingen van gezegd kunnen worden. Ik vertrouw, dat de predikant der Christelijk Gereformeerden te Am sterdam, de Weleerw. heer Oispendit van heeler hart zal beamen. Dikwijls heeft hij met een onverge lijkelijke kracht en juistheid van taal tegen 't Kuij perianisme gewaarschuwd. Als er éen predikant in de Christ. Geref. kerk is, wiens naam een goeden klank in den lande heeft, dan is hij het. En als er iemand is, die het kent, door en door, dan zal hij het wel zijn; want hij bevindt zich in 't middelpunt ervan. Doch of 't ingezonden stuk nu zachter of scherper had moeten gekleurd zijn, laten wij staan en doet minder ter zake. Het is hier de vraagmogen wij De Savornin Lohman tot volksvertegenwoordiger kiezen f Hierop is slechts éen antwoord: Neen. Willen de socialisten het en zij, die alles wenschen omtekeeren, zij moeten het weten. Zij mogen daartoe hun krachten inspannen. Doch anti-revolutionairen, die bouwen op den grondslag door God gelegd, mogen het niet. Of, o anti-revolutionaire vrienden en broeders, die uwen bijbel liefhebt en uwen Christus eert en den bloei uwer kerk wenscht en gedurig juichend en bid dend zingt: Waar liefde woont gebiedt de Heer Zijn

Goessche Courant | 1887 | | pagina 2