kan door commissarissen, in overleg met den hoofd commissaris, worden vervroegd. Wie der leden niet op het bepaalde uur tegenwoordig is, verbeurt eene boete van vijftien cents. Wie meer dan een half uur, zonder behoorlijke redenen, ter beoordeeling van den commissaris, te laat komt, kan voor hoogstens acht dagen door den hoofd commissaris, aan wien de zaak dadelijk wordt mede gedeeld, worden geschorst. Bij ziekte kan de dienst door een ander lid worden waargenomen. Art. 10. In buitengewone gevallen kunnen commissarissen voor het verrichten van werkzaamheden de personen aanwijzen, die hun het geschiktst voorkomen en ter plaatse, waar de dienst gevorderd wordt, aanwezig zijn. Art. 11. Ruiling van werk onderling mag niet plaatshebben dan met goedkeuring van den in functie zijnden com missaris, op verbeurte eener boete van vijftien cents voor ieder die aan de ruiling heeft deelgenomen. Art. 12. Wie naar het oordeel van den commissaris der week bij de uitoefening der werkzaamheden, wordt bevonden dronken te zijn, wordt door den hoofdcommissaris ge straft, de eerste maal met schorsing voor éene week bij herhaling met ontzetting uit zijn lidmaatschap. Art. 13. Geene werkzaamheden worden verricht a. op Zondag b. des middags tusschen twaalf en een uur; c. des avonds na zonsondergang Wanneer echter de hoofdcommissaris, gehoord de com missarissen, dit noodig oordeelt, kan hiervan worden afgeweken, mits voor zooveel sub a betreft, met inacht neming der wettelijke voorschriften. Art, 14. Het is verboden onder het werken te rooken, op verbeurte eener boete van vijftien cents voor elke maal, dat dit ontdekt wordt.

Goessche Courant | 1887 | | pagina bijlage 4