is en Erf liiSTÊDilT De Appelverhuring Bouw- en Weiland, 1 Op Donderdag 25 Augustus e. k. aantebesteden op Woensdag 24 Augustus 1887, J. De Vos, op Dinsdag 23 Augustus 1887, openbaar verkoopen KRUIDENIERSWAREN. verkoopen: op Dinsdag 23 Augustus 1887, Huisraad en Inboedel, verkoopen: op Donderdag 25 Augustus 1887, Huisraad en Inboedel, Openbare Verkooping op Maaudag 29 Augustus 1887, Openbare Verpachting op Donderdag 8 September 1887, Op een dorp in Noord-Brabant, gelegen aan de rivier de M«rwede, vlak tegenover Gorinchem, heeft zich bij den veldwachter' een persoon aangemeld, 20 jaar oud, om een patent te erlangen, in hoofdsom 60 cents, om vrij en ongehinderd in Nederland te mogen vrijen of verkeeren In sommige streken van Gelderland is het vette vee buitengewoon goedkoop. M -n kan thans voor den- zelfden prijs, wairvoor men vroeger een kilo kocht, jaist de helft meer koop n. Do hoogste prijs, die a. Vrijdag te Arnhem besteed werd, was 45 ct. per kdo voor de soort vette runderen. De coilecten, gehouden ten behoeve der weduwe en negen kinderen van A. De Graaff, die hij de be proeving van de stoomtram tusschen Delft en Den Haag het leven verloor, hebben opgebrachtte Delft ruim 400, te Rijswijk 61, te 's-Gravonhage 342.73^, te Maassluis 630. De Haagsche Tram maatschappij schonk 300. Het Weekblad voor Rhenen, Amerongen, Leer- sutn enz. geeft, nu de bekende varkensziekte in ver schillende streken des lands zulke groote verwoestingen aanricht, als een afdoend voorbehoedmiddei aan, ieder varken elke week driemaal een lood salpeter onder het voeder toe te dienen. Van half zes tot half acht Maandagmorgen was er aan de kust te Scheveningen een buitengewoon natuurverschijnsel te aanschouwen. Met kleine tus- schenpoozen vertoonden zich achtereenvolgens tien windhoozen, die de een na den ander het zeewater tot hoog in de lucht deden opstuiveneen van die hoozen ging langs het Kurhaus en deed met een ont zettende kracht het mulle zand als rook tot ver boven de kap uitwaaien. Verscheidene zeelieden, waaronder oud-varensgezellen van ruim zeventig jaren, bevonden zich aan 't strand en beweerden zoo'n verschijnsel nooit te hebben gezien. Men zegt dat voorbij het Oranjshótel door den water- schok een stuk van het duin is weggeslagen. Juist vertrokken er drie bommen, die echter geluk kig zonder schade in zee zijn gekomen. Een inzender verhaalt in de Amst. Ct. het volgende Een broodbakker te Amsterdam bestelde een paar rondreisbiljetten voor een bedrag van circa 105, welke door den beambte der spoorweg-maatschappij werden bezorgd, en die, het geld daarvoor ontvangende, toen hij reeds op straat was, bemerkte, dat hij in plaats van een bankbiljet van 100, er een van f 1000 ontvangen had. Natuurlijk herstelde hij dadelijk de vergissing door den bakker het te veel betaalde terug te brengen. En waarmede betoonde de bakker zijne erkentelijkheid Wei door den beambte een krentenbol te sturen 1 Een boer had quaestie met zijn buurman en een advocaat in den arm genomen. De boer verlaDgde namelijk een afrastering, daar buurmans kippen zijn tuin beschadigden. Op zekeren dag kwam de advocaat, die de zaak juist aanhangig wilde maken, op het erf en tot zijn verbazing zag bij de afrastering reeds voltooid. AdvocaatWat is dat BoerJa, 't is al in orde, meneer. Ziet u, nu heeft hij ze geheel vrijwillig laten maken. AdvocaatHoe heb je het gedaan gekregen, zonder deurwaarders-exploot Boer 't Kost me gelukkig geen proceskosten enkel drie dozijn eieren. U moet dan weten dat, toen buur man weer met mijn klachten over zijn kippen den draak gestoken had, ik hem 'n paar dagen later een dozijn eieren liet brengen, met de boodschap, dat de kippen die in mijn tuin gelegd hadden. Dat heb ik nog tweemaal herhaald en toen heb 'k er bij laten zeggen, dat ik ze verder niet meer zou laten brengen. Dadelijk is hij begonnen met de schutting te maken, dank u voor de verdere hulp. Te Parijs zijn de beide bekende Fransche lucht reizigers Malet en Jovis met den ballon Iiorla" op gestegen, om waarnemingen te doen op de grootste hoogte, waar menschen kunnen leven. Behalve de werk tuigen, welke zij voor hun waarnemingen noodig hadden, namen zij twee duiven mede om die op bepaalde hoogten los te laten, en een marmot, teneinde te be proeven, hoe lang dieren het in de ijle bovenlucht kunnen uithouden. De »Harla" steeg 's morgens om 7 uur op te La Villelte en kwam 's avonds om 11 uur behouden neer te Manche in Belgisch-Luxemburg. De grootste hoogte, door de luchtreizigers bereikt, was 7000 meter. Zekere juffrouw Floya te Zuid-Boston heeft een waterproof-hoed uitgevonden van gomelastiek gemaakt,, waarvoor zij in de Vereenigde Staten reeds patent heeft genomen. Ü8 hoeden worden vervaardigd in iederen vorm en iedere kleur, terwijl zij de groote verdienste hebben uitstekend weerstand te bieden aan regen en allen invloed van het weder. De hoeden zijn zeer licht en elegant en de prijzen zijn zeer matig. Te Neurenberg zetelt dezer dagen een congres van anthropologen. Onder de vermakelijkheden tot opluisteren van dit congres wordt een dramatische voorstelling genoemd, die speelt in den tijd derpaal woningen. Op een vijver van het park Rosenau had men een paalwoning op het bedriegelijkst nagebootst en geheel en al ingericht overeenkomstig de jongste ontdekkingen der| wetenschap. Dat het geheel electrisch verlicht werd, was een weinig uit den tijd. Het stuk had tot onderwerp het harde lot der paalboeren, die voor hun schout zwaren heerendienst hebben te ver richten maar die door een weldoende fee getroost worden met het vooruitzicht, dat hun aandenken in later eeuwen door de wetenschap zal worden gezegend. Dit moet hen inderdaad wel in verrukking hebben gebracht? (V) In alle schouwburgen van België zal worden inge voerd een nieuwe sluiting van de deuren. De «Figaro" beschrijft die als volgt: De deur wordt gesloten door een slot, in het midden waarvan een klink, beschermd door een dun ruitje glas. Indien de deur op slot is behoeft men dat ruitje slechts te breken en op de klink te drukken om de deur open te krijgen. Men behoeft dus bij een paniek niet naar sleutels te zoeken, Dokter Segers, van Gent, vergezelt een expeditie, die op last der Argentijnsche Republiek, dwars door het Vuurland reizen moet, In dan Courrier de la Plata deelt deze Gentenaar een brief mede, die zeer belang rijk is. De bewoners van Vuurland leiden zeker wel het armoedigste leven dat er bestaatzij wonen in holen, in den grond gegraven, waarover zij eenige takken spreiden om op deze de huiden te hangen, die hen t' gen den wind beveiligen. Nochtans is het land zeer schoon en wildrijk rnet een mkel schot schiet men soms zes of zeven eenden P.jl en boog zijn de wapens dezer wilden. Deze zijn groot, hebben breede schouders, zijn sterk gespierd, doch hebben magere beenen. De gelaatskleur is bleek koperachtigde oogen staan schuin, da neus is gekromd, de kaakbeenderen komen scherp vooruitde hand en de voet zijn klein en het haar is dik. Zij scheren de kruin, en laten rondom deze ei-nen breeden haarkrans groeien, doch hebben geen baard. Het wild dat in den haarbos groeit trekt hun meer aan, dan het wild der bosschen. De vrouwen zijn niet leelijk, zelfs welgevormd doch zij kennen geen opschik. Waren de bewoners in den beginne vijandelijk gezind voor de expeditie, zij bewezen haar later veel vriendschap. De afdeeling oudheden van het Museum te Berlijn is met eene olieflesch uit Athene verrijkt, waarop het afscheid der ziel uit rijk het der levenden wordt voorgesteld de gestorven persoon staat aan den oever van den StyxCharon op het voorste gedeelte van zijne boot strekt gretig de handen naar de doode uit en is wat zijne kleederdracht en zijnen lichaamsvorm betreft als een barbaar afgebeeldzielen van gestor venen fladderen onder de gedaante van zeer kleine kindertjes weeklagende rond. Da voorstelling is zeer gelukkig uitgevoerd. Laatste en teiegraphische berichten. Ter openbare terechtzitting van de Arrondisse- ments-Rechtbank te Middelburg, kamer van vacantie, van heden, is de heer J. C. H. Hollmann als deur waarder bij die Rechtbank, ter standplaats Goes, be- ëedigd. 's-Gravenliage. De Minister van Binnenlandsche Zaken sloot heden op plechtige wijze de Kamers en sprak de ontbinding uit op grond der aangenomen voorstellen tot Grondwetsherziening, aan de behande ling waarvan de afgeloopen zitting buitengewoon ge wicht ontleent. Groote en volhardende inspanning van de volksvertegenwoordiging eischte gedurende eenige maanden dit staatsbelang. ■Verder wees de Minister op verscheidene ontwerpen van oeconomischen aard, die behandeld zijn, ook op den spoorwegaanleg op Java en Sumatra, op de maat regelen tot opbeuring der suikercultuur, op de ver beteringen in het wetboek van burg. rechtsv. en in de schutterij wet, op de crimineele wetboeken, op den accijns op hét gedistilleerd en op het patentrecht. Amsterdam. De heer Rutgers Van Rozenburg ver langt voor het lidmaatschap der Tweede Kamer niet meer in aanmerking te komen. Vfeenen, 17 Augs. De vorst der Bulgaren komt Vrijdag te Sofia aan, waar groote toebereidsels voor zijne ontvangst worden gemaakt. Oostenrijk, Engeland en Italië hebben den vorst erkend, echter op voorwaarde dat Rusland eveneens handelt. Burgerlijke Stand Goes van 15 tot 17 Augustus 1887. Geboren; den 16, Pieter, z. v. Cornelis Marinus Lindenberg en Leijntje Van Anrooij. Afloop Aanbestedingen en Verknopingen. Voor het uitvoeren van eenige onderhoudswerken aan den Slaakdam, aanbesteed door den ontvanger der registratie en domeinen te Tolen is het minst inge schreven door den heer D. Bolier te RillandBath voor 2500. Datum. 22 Aug., 22 23 23 23 v 23 v 25 25 29 31 Sept. 8 14 Verkoopingen en Verpachtingen, Plaata. Voorwerpen. Information. Kloetinge, appela en peren, Mulock Houwer. Kapelle, boomvruchten, Gallis Merens. Goes, appela en peren, Pelle. Goes, woonhuizen enz., Mulock Houwer. Kolijnaplaat, winkelgoederen enzHuvera. Ieraeke, huisraad en inboedel, Prina. Baarland, woonh. en meubil. goederen, Lansen Croin en Pelle. Wemeldiuge, appelverhuring, Gallia Merens Baarland, oppervruchten, Van der Kloes. Krnininge, huisraad en inboedel, Prina. Ieraeke, woonhuis en erf, De Ronde Bresaer. Kolijnaplaat, hofstede en land, Huvera. hofstede en land, J. M. De Graaff, Goes, verp. landerijen, Pilaar en E. v. d. Bosch. Kolijnaplaat, hofstede, land en tiendrecht, Huvera. Te houden Aanbestedingen. Datum. Plaata. Voorwerpen. Inforraatiën. 19 Aug., Middelburg, verrichtingen van herstel-i Rijks-Ingenieur liugen aan 5 sluisdeuren aan het kanaal'te Goes en Opz. door Z.-Beveland (begrooting f 10,260.)Jte Hanaweerd. 25 Tolen, steenen duikersluia, Overman, Tolen. Marktberichten. GOES, 16 Augustus 1887. Door de drukte veroorzaakt door het inzamelen van den oogst was de aanvoer zeer gering ook van het nieuwe gewas en werd Gerst iets hooger verkocht. Overige artikelen onveranderd Oude TARWE per hectoliter 7,50 a 7,80 .Nieuwe TARWE a Nieuwe ROGGE K t 5,a 5,10 Nieuwe WINTERGERST 4,50 a 4,70 HAVER 2,75 a 3,80 Nieuwe KOOK-ERWTEN 8,— a 8.50 MKSTINGERWTEN 6,25 a 6.30 WINTER-ROOLZAAD 8,50 a 8,70 KARWIJ-ZAAD 14,75 a i BOTER per K. G. (Ned.<«.) 1,80 a EIEREN per 100 stuks t 2,80 a 3,20 ROTTERDAM, 15 Augustus 1887. Door den drukken veldarbeid was de aanvoer van heden, zoo van jarige als nieuwe Granen van beperkten omvang Tarwe. Ofschoon jarige Witte lnlandache zeer wei nig werd aangeboden, onderging die toch eene ver laging van 20 ets. Zeeuwsche, de beste f7,80, 8,30, soms daarboven, mindere f7, 7,70. Van 't nieuwe gewas waren enkele partijtjes ter markt, meest van puike qualiteit, die verkocht werden van f 8, 8,30, in een enkel geval nog iets daarboven, mindere van f 7, 7,90. Rogge. Jarige Inlandsche niet gevraagd, nominaal te noteeren van f4,50, 5,20 Van nieuwe was ook weinig aangeboden, doch vond niet veel begeerte, zoodat vorige prijzen niet konden behouden worden, maar 25 cents Jager werd afgegeven, van f4,60, 5,30, enkele puike partijtjes nog iets daarboven Gerst. Nieuwe Zeeuwsche Winter, waarvan ook weinig was aangebracht, ondervond 25 ets. booger goeden kooplust, van f 4,50, 4,75, mindere f4, 4,40. Nieuwe Zomer f3,70, 4,20. Haver 10 ets. hooger van f 2,25, 3,50. Paardenboonen 10 ets. hooger betaald f 5,5,60. Schapenboonen in een doen van f6,70 a 6,10. Bruine Boonen bijna niet gevraagd van f9,50, 11,50. Witte Boonen niet begeerd f6,50, 7,75. Nieuwe Blauwe Erwten ook weinig aangebo den, tot ruim vorige prijzen van i 7,50, 8,25, goed te verkoopen, voor een uitgezocht partijtje werd iets meer besteed. Niet-kok en de f 6, 6,25 Nieuw Koolzaad 10 ets hooger goed te plaatsen, f8,60, 8,80 a 9, afwijkend f7,80 a 8,40. Hennepzaad onveranderd van f5,50 a 6,50. Kanariezaad flauw alsvoren. Het beste f9 a 9,50, minder f8,25 a 8,75. Meelbericht. De markt bleef gedurende de af geloopen week tamelijk onveranderd, door enkele zeer billijke aanbiedingen kwamen er eeüige afdoeningea tot stand. Heden was er tot genoteerde prijzen meer vraag. Zeeuwsche eieren f3,20 a f 3,30 de 100 stuki. ROTTERDAM, 16 Augustus 1887. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 418 vette runderen, 1104 magere dito, 157 vette- en gras kalveren, 70 biggen. De prijzen waren als volgt: vette Runderen le qual. 64 c., 2e qual. 60 c.. Be qual. 57 fc., kalv. le qual 821/s c., 2e quai 75 c., 3e qual. 70 c., schapen le qual. 55 c, 2e qual. 50 c., alles per kilo, varkens {le qual. 23 c., 2e qual. 21 c., 3e qual. 20 c., licht soort 18 a 19 c. per Va kilo. De prijzen der boter waren heden als volgtle qual. f60, 2e qual. f56, 3e qual. f52, per 72 kilo 55 a 75 ets. ^Lci-v©rt©nti©rL. Vrijdag den 19 Augustus a. s. hopen onze geliefde ouders A. VAN WEELE en M. KOSTEN hun 40jarig Huwelijksfeest te vieren. Hunne dankbare kinderen J. CONSTANDSE—Van Weele. C. VAN WEELE. J. VAN WEELE. C. CONSTANDSE. Rilland-Bath, 18 Augustus 1887. •v:.v t -v -■ w Getrouwd JAKOB LOGGERS en WILHELMINA DUVEKOT. Allen, die ons van hun deelneming blij ken gaven, ook namens wederzijdsche fa- miliën, onzen hartelijken dank. Goes, 11 Aug. 1887. Hun, die iets te vorderen heb- Mr"ben van of verschuldigd zijn aan Wed. E. DE MEULEMEESTER, wordt ver zocht daarvan opgave of betaling te doen aan S. DE MEULEMEESTER. zal de beer B. A. OVERMAN, te 12 uren, in de herberg van C. Bal, aan de haven te Tholen. pub liek trachten volgens de bepalingen der A. V.: Het bouwen van een STEENEN DUIKERSLUIS in de con- trescarpe te Tholen met bijbehoorende werken. Inlichtingen en aanwijzing op het terrein zijn dagelijks te bekomen bij den heer B. A. OVERMAN te Tholen, bij wien ook de besttkken met teekening tegen toezending var. een postwissel groot 0,50 te ver krijgen zijn. te WEMELDINGE zal gehouden worden des avonds te 6 uren, in de herberg van G. Daane aldaar. De Notaris, A. GALLIS MERENS. Ondergeteekende, thans gevestigd te MIDDEL BURG, blijft voorloopig des Dinsdags te spreken te GOES, in de Lange Kerkstraat wijk C no. 33. Notaris. SKggï» C. J. HU VERS, Notaris te aSP*—3» Kolijnsplaatzal ten verzoeke van den Weledelgestrengen heer Mr. D. Van der Vliet, Advocaat en Procureur te Mid delburgals Curator in het faillissement van A. P. Meulenberq, vóór het door dezen bewoonde huis, achter de Kerk te Kolijnsplaat, des vooi middags te 10 uren, in het EENE BELANGRIJKE PARTIJ Een goed onderhouden en eindelijken INBOEDEL. Een partij AARDAPPELEN te velde. E n HIT met KAR, HARNASSEMENT. Alles breeder bij biljetten. De Notaris C. PRINS te Kruiningen zal des namiddags te half 4 uren, ten huize van Pieter Broere, in den Molenpolder te Yerseke als: Linnenkast, Ta fels, Stoelen, Koper-, Tin-, Blik-, IJzer-, Hout- en Aardewerk, 1 Varken, 1 Varkenshok, Mestput met Mest, 5 Kippen en 1 Haan enz. enz. De Notaris C. PRINS te Kruiningen zal des middags te 12 uren precies, ten huize van H. J. E. Polderman, aan den Grint weg te Kruiningen als: Kabinet, Bureau, Tafels, Stoelen, 3 Bedden met toebe- hooren, Koper-, Tin-, Blik-, IJzer- en Houtwerk, Klok, Spie gels, Glaswerk, Vrouwenkleede ren en een partij Timmermans gereedschap. tim— m-itiiii n m i— krachtens art. 1223 B. W. De Notaris DE RONDE BRESSER zal des namiddags 2 uren. te Iersekein de herberg bij J. Harthoorn, publiek ver koopen te Iersekekadaster sectie G no. 1457, groot 33 Centiaren, eigendom van Adr. Sckeele aldaar. des voormiddags te 10 uren te Goes in koffiehuis «liet Slot Ostende", voor het Burgerlijk Armbestuur te Goes, ten over staan van den Notaris J. M. PILAAR, voor 7 jaren van 33 PERCEELEH in de gemeente Nisse, en voor 6 jaren van in de gemeente 's-Ilccr Abtskerke. Informatiën zijn te bekomen ten kantore van den Secretaris-penningmeester den heer E. V AN DEN BOSCH, en bij voornoemden Notaris PILAAR, beiden te Goes.

Goessche Courant | 1887 | | pagina 3