FEUILLETON. Beursoverzicht. Mijne Schoonmoeder. Buitüiiiandsch Gvarzieht. Gemengde Berichten. woordiglieid van een of meer onderlingen, enz. De classicale vergadering van Goes wenschte nu, dat bij ziekte der ouders de huisdoop uitvoerbaar en in dien geest het artikel gewijzigd werd. De rapporteerende commissie, zonder zich te verdiepen in de beteekenis van den doop, wees er op, dat de doopsbediening eigenaardig thuis behoorde in de openbare godsdienst oefening, dat de invoering van den huisdoop in strijd met de usantiën was en aanleiding zou kunnen geven tot misverstand en bijgeloof, en achtte op die gronden de aanneming van het voorstel ongeraden. De Algemeene Synode der Ned. Herv. kerk doet bij circulaire, gericht aan de kerkelijke administratiën, een beroep op hunne welwillendheid en offervaardig heid ten behoeve der algemeene kas, die, in gewone tijden toereikend voor de kosten van bestuur, in de laatste twee jaren zeer aanzienlijke buitengewone uit gaven had te bestrijden wegens vele en kostbare pro- ceduren. In 1886 waren de uitgaven 16000 hooger dan de ontvangsten, terwijl voor onkosten van 1887 tot verkoop eener inschrijving op het Grootboek is besloten. Uit eene Atjeh-correspondentie aan da Soera- baija Ct De dominee en de pastoor wedijveren met elkander in het vervullen hnnner kerkelijke plichten, op het oogenblik bestaande in het bezoeken van de posten. De eerste heeft de vorige week den vuurdoop onder gaan op zijn tochtje van Pakang-Kroeng-Tjoet naar Kota Pohama. Hij bleef niet alleen ongedeerd, doch toonde de meest mogelijke kalmte te bezitten. Geen enkele post, zelfs het gevaarlijke Siroe niet, ward door hem vergeten. De pastoor heeft dus eindelijk zijn we derga gevonden in het trotseeren van gevaren, of liever in het vervullen der godsdienstplichten, ook wanneer de wfg daarheen niet altijd goed gebaand en met rozen bestrooid is. En dit is bij den heer Bach zooveel te meer op prijs te stellen, omdat deze geestelijke zoo plotseling uit zijne rustige standplaats in het moederland naar Atjeh is verplaatst, zonder ooit te voren hier in Iadië geweest te zijn. Bath, Ook alhier is men voornemens om da gelden, die a. s. Zondag in de Herv. kerk voor de school met den bijbel zullen worden ingezameld, niet aan de «Unie" af te dragen. Op de voordracht voor hoofd van school A te Sluis komen o. a. voor de heeren J. W. C. Bosman, onderwijzer te Vlissingen en M. Mieras Mz., hoofd der school te Beesd. Bij het te Utrecht gehouden examen ter ver krijging van de akte voor Fransch (1. o.) is o a. toe gelaten mej. J. M. Jansen te Middelburg en bij het examen ter verkrijging van de akte voor Engelsch (I. o mej. F. C. P. Soutendam te Leeuwarden. Te Arnhem zijn voor de akte van hoofdonder wijzer geslaagd de heeren M. J. Overweel te Goes en J. Pouwer te Middelburg. Van de vergaderingen der Vereeniging van onder wijzers aan de rijksnormaallessen in de 21e inspectie zal er o. a. een gehouden worden: te Middelburg op Zaterdag dO September, in de Sociëteit «De Vergenoe ging", Markt, 's morgens te 10 uren. Voor deze vergaderingen zijn de volgende onder werpen aan de orde gesteld: 1. De practische vorming der kweekelingen aan de rijksnormaallessen, en 2. Het onderwijs in de geschiedenis aan de normaalscholen. Er valt slechts in herhaling te treden van hetgeen wij reeds sinds veertien dagen melden, n!. dat de fondsenmarkten hardnekkig in de zomerrust blijven volharden, en er geen rubriek valt aan te wij/.en waar transacties een eenigzins beteekenis vollen vorm aanna men. Zelfs de ietwat geheimzinnige wijze, waarop de nieuwe Bulgaarsche vorst intrede in zijn land heeft gedaan, wellicht onder andere tijden begonuen alles zins geschikt om bewegiDg in de effsbten wereld te brengen, ditmaal bleef zij er koud en onverschillig onder, en de koersverschillen zijn dan ook zoo luttel en zonder eenige directie, dat men daarin reeds het beeld der werkeloosheid der fmanciëele wereld ziet afgespiegeld. Zelfs de hoek der Amerikaansche spoorwegaandeelen biedt weinig stof voor meldingswvardige transacties; de nagenoeg 14 dagen geleden plaats ge) ad heb bende reprise ging langzamerhand verloren, geenszins Naar het Duitsch van EMMY VON RHODEN. {Vervolg.) Onze huwelijksreis was ten einde en wij keerden huiswaarts. Het was reeds laat in den avond, toen wij te B. aankwamen, waar mijn man professor aan de hoogeschool was. Ik kan niet ontkennen, dat het mij angstig te moede werd, toen ik uit de coupé steeg en ik keek met schuwen blik rond of mijne schoonmoeder ons niet ergens stond optewachten. Dit was echter niet zoo. Zij had een kruier gezonden voor onze koffers en hij bracht de boodschap mede, dat mevrouw niet durfde komen uit vrees voor de avondlucht. Mijn man was daarover wel wat ontstr md, doch eerst jaren later verklaarde hij mij hoe het hem ge hinderd had, dat zijne moeder mij bij mijn' intrede in mijn nieuwe woonplaats niet was komen begroeten. Had hij dat toen gezegd wat zou alles anders en beter zijn geloopen Het was onaangenaam weder toen wij door B. liepen regen en wind sloegen ons in het gezicht «Loop niet zoo bard", zei ik tegen mijn man, «ik ben bijna buiten adem", de hoofdzaak was echter, dat ik l nog wat tijd wilde winnen om mijne gemoedsaan doening meester te worden. Waardig en kalm wilde ik mijne schoonmoeder tegemoettreden en haar van den aanvang af toonen, dat ik niettegenstaande mijn jeugd een behoorlijke hoeveelheid verstand bezat. door slechte berichten, maar eenig en alleen omdat slapheid van handel altijd afbrokkeling van koersen na zich sleept. Het geld bleef voortdurend ruim verkrijgbaar, niet alleen ten onzent maar ook elders, zelfs te Londen, al stelde zich het particuliere disconto tengevslge der vei heffing der geldprijzen aan de Engelsche bank hooger. In verband hiermede bleven onze nationale schuld soorten en gemeenteleenings-obligatiën ferm gestemd. Wijziging van koers deed zich alleen voor in de drie- percents schuldsoort, die per slot van rekening een verlies van pet. leed. Nog steeds hoort men geruchten van eene te sluiten leeuing door Rusland met een consortium vari fran- sche Bankiershuizen, speciaal ten doel hebbende om aan het gouverneimnt bronnen te openen, geschikt om de valuta te doen stijgen en dientengevolge de geldelijke circulatie te verbeteren. De gezaghebbende fransche bladen juichen dit denk beeld zeer toe en gaven daardoor wellicht zelf aan leiding tot depiimeerende invloeden, aangezien die juich toon voor Berlijn reeds op zich zelve eene aanleiding w.ss om haren steun aan de Russische waarden te onthouden, die per saldo dan ook slechts verlaagde koersen aanbieden. Op de locale markt verscheen de prospectus betref fende de uitgifte van twee millioen preferente aandee- len in de opterichten naamlooze vennootschap Cul tuurmaatschappij der Vorstenlandende instelling die, gelijk wij hopen en vertrouwen, geroepen is om na de reconstructie der nu lijdende Dorrepaalsehe Bank deze instelling op nieuw te doen bloeien. De gelegen heid tot die inschrijving is opengesteld op 23 en 24 Augustus a. s.de prijs van inschrijving natuurlijk 100 pet. Voorkeur hebben in de eerste plaats credi teuren en obligatiehouders, die tot de nieuwe regeling toetreden, en wel tot een vierde van het bedrag hunner vorderingen. Voor het gedeelte dat daarna overblijft, zijo de aandeelhouders preferent tot een bedrag van 62,50 preferent aandeel voor ieder aandeel van de Dorrepaalsche Bank der Vorstenlanden. De nieuwe door hst comité uitgegevene certificaten verschenen reeds op de prijscourant; de prijs stelde zich circa 1 pet. hooger dan de gewone obligatiën, die natuurlijk nog met oploopende rente verhandelbaar blijven, ter wijl de genoemde certificaten dit in eensgevend geld zijn. De staat der Nederiaudsche banK van 6 Augustus wijkt almede weinig af van die barer voorgangster. De disconto portefeuille nam met een klein millioen af; evensoo wijst de productie van het muntmateriaal een verminderd cijfer van een half millioen aan; daaren tegen was in het cijfer der beleeningen eene kleine steiging merkbaar. Voor de Amerikaansche spoorwegmarkt bestond een oogenblik spanning welke wending de markt nemen zoude na den bekenden val van het bankiershuis Ives Cc, die met een passief van twintig milloen dol lars failleerde. Doch ook dit scheen slechts geschikt om de kalmte op New-Yorksehe en Londensche beurs te bestendigen. Men zou zelfs geneigd zijn aan te ne men, dat die omstandigheid met vreugde werd begroet; sedert toch is in den prijs van sommige aaudeelen eenige verheffing ontstaan, nu men kan aannemen dat de strijd om de Baltimore en Ohio ten gunste van Gould is beslist geworden. Ook in de Amerikaansche Staatsfondsen was na genoeg geene bewegingPeruanen deden nog een zwakke poging tot verbetering, doch de flauwe ten dens der Londensche beurs deed die opflikkering spoedig tot niets overgaan en bleef ten slotte de koers pet. beneden het cijfer der vorige week. Venezuelanen hielden zich relatief nog het best; de koers erlangde eenige verbetering door aankoopen, naar men wil, voir Belgische rekening. De zegetocht, dien de prins van Cobuig in Bulgarije maakt, moge hem de overtuiging geven, dat hij in hooge mate de liefde van het volk bezit, de sympathie der groote mogendheden zal hij volgens da laatste be richten niet verwerven. Een oogenblik scheen het lot hem gunstig te zijn, toen gemeld werd, dat Engeland, Italië en Oostenrijk gelijkluidende vertoogen tot de Porto hadden gericht, waarin zij verklaarden prins Ferdinand als vorst van Bulgarije te erkennen, maar dat bericht schijnt geheel onjuist te zijn. Als het waar geweest was dan had wellicht het fraaie tele gram dat de prins zich gehaast heeft aan d n Sultan Wij draaiden een smalle straat in en wij waren bij onze woning Op de eerste verdieping waren de vensters verlicht een vrouw keek uit het venster en een zachte, maar wel wat hooge stem riep: «Erik, ErikGoddank, dat gij terug zijt «Goeden avond moedertje 1" riep hij terug en zwaaide zijn hoed met een gezicht stralende van vreugde. Zij vloog de trap af deed de deur open trok Erik met kracht binnenshuis en nu lachend dan schreiend hing zij aan zijn hals, als of hij minstons van een reis rondom de wereld was teruggekeerd. Eindelijk bedacht Erik dat hij ook eene vrouw had, maakte zich uit hare omarming los en vatte mij bij de hand. Hier breng ik U uwe dochter, beste moedertje", zei hij, «heb haar even lief als mij". Nu kwam ik aan de beurt. Ik had tot nu toe een verre van aangename rol gespeeld en in het korte oogenblik, dat ik schijnbaar vergeten ter zijde had ge staan, hadden allerlei slechte gedachten mij bestormd. Ik zag al hoe ik veronachtzaamd zou worden mijn man leefde alleen voor zijne moeder en ik, ik keerde terug naar mijn papi, die mij zoo hoogst ongaarne zag vertrekken en voor wien ik altijd de eerste zou blijven. Tot zoover was ik met mijne phantasieën gekomen, toen Eriks moeder mij omhelsde. Haar hoofd zonk op mijn schouder en een krampachtig snikken deed haar lichaam trillen. Dit beangstigde mij en maakte mij koel tevens! Geer. vriendelijk woord, geen opgeruimden blik had zij voor mij over en toch had zij daarmede mijn hart kunnen winnen. Ook Ei ik scheen niet zeer met deze ontvangst in genomen te zijn en bijna was ik weder met hem ver zoend, toen hij mij uit de aimen der weenende vrouw te zenden eenige waarde gehad, omdat inderdaad de Porte in alles de groote mogendheden naar de oogen heeft te zien. Nu zal het vermoedelijk niet veel uit werken. Het telegram was van den volgenden inhoud: Sire! Terwijl ik den voet zet op Bulgaarschen grond, is mijne eerste gedachte mijn oprechten eerbied jegens mijn Souverein te betuigen. Overeenkomstig de bepa lingen van het traktaat van Berlijn door da groote Nationale Vergadering tot Vorst van Bulgarije gekozen, heb ik het mijn plicht geacht, aan de oproeping van het dappere volk gehoor te geven en mij naar Bulgarije te begeven. Ik hoop een einde te maken aan de voor- loopige Regeering, welke niet slechts nadeelig is voor Bulgarije, dat zich aan hat werk des vredes wil wijden, maar ook schad.dijk is gebleken voor geheel Europa. Ik ken den ijver, waarmede Uwe Majesteit steeds het geluk uwer volkereu tracht to bevorderen en hoop, dat zij ook mij haar machtigen steun niet zal onthou den bij de vervulling der taak, welke het Bulgaarsche volk mij heeft toevertrouwd." Maar zelfs al waren de drie bovengenoemde mo gendheden werkelijk gunstig voor den prins gestemd, allereerst geldt de vraagwat willen Rusland en Duitschland en mag men dan de jongste berichten gelooven, dan valt op hun steun voor den prins nog niet te rekeueD. Uit Berlijn wordt aan de IV. li. Ct. gemeld, dat Rusland in eene circulaire aan de mogendheden heeft kond gedaan, dat het zich uit het Berlijner tractaat zal moeten terugtrekken, indien de Kabinetten den prins als torst van Bulgarije erkennen en de Duitsche regeering heeft zich gehaast naar aanleiding daarvan te verklaren, dat zij het aanvaardeD van het bewind door prins Ferdinand in den tot dusver daarbij in aebt genomen vorm niet goedkeurt en derhalve met hare erkenning achterwege blijft. Naar aanleiding van de telegrafische berichten om trent de proclamatie door den prins tot het Bulgaar sche volk gericht zegt de Norddeutsche Allgem. Zeit. »In dit stuk worden de groote mogendheden en de Sultan niet genoemd. Het wekt daarom den schijn alsof het de beteekenis van een onafhankelijkheids verklaring hebben moest. Reeds de reis van den prins naar Bulgarije en het overnemen der regeering maken inbreuk op het verdrag van Berlijn. Wanneer bovenbedoelde telegraphische berichten in hun geheelen omvang bevestigd worden dan zou een nog sterker inbreuk op het verdrag geconstateerd zijn, die door de Duitsche staatkunde niet zou kunnen goed gekeurd worden. De nu reeds drie zomers durende, met het recht strijdige gebeurtenissen in Bulgarije konden onmogelijk voor het Bulgaarsche volk en zijne leiders de sympathieën wekken der mogendheden, welke voor het behoud van den vrede werkzaam zijn." Men ziet, dat er zich bereids donkere wolken boven het hoofd van dan nieuwen vorst samenpakken en wanneer de mogendheden dezelfde treurige tactiek der laatste tijden blijven volgen dan zou het zeer wel mo gelijk kunnen zijn, dat de »nu reeds drie zomers du rende met het recht strijdige gebeurtenissen" nog meerdere zomers zulien beleven. Biezeliuge. Aan het Maandag gehouden concours, uitgeschreven door de handboogschutterij »De Pauw" alhier, namen deel de vereenigingen DÜrie Korenbloempjes" van Kruiningen, »St. An- dries" van Wemeldinge, «Kroonprins" van Kats, «Sora- nus" van Heinkenszand", »St,-Sebastiaan" van Krab- bendijke, «Jacoba van Beieren" van Goes, «Doel naar Hooger" van Wolferts'.ijk, «Vrije Schutters" van 's-Heerenhoek. «Vooruitgang zij ons Streven" van Kwa- dendamme, «Concordia" van 's-Heerenhoek, «Barbara" van 's-Heerenhoek. «St -Sebastiaan" van Kwadendamme, «Victoria" van Kwalendamme, «De Pauw" van Bieze- linge, »St-Basti.ian" van Ierseke en «Willem Teil" van Ovezand. Du hoofdvogel werd geschoten door den heer J. Lin- denbergh van Wemeldinge, do reehterkal door den heer C. Goense van 's-Heerenhoek en de linkerzijvogel door den heer N. V. d. Stee van 's-Heerenhoek. Krniningeii. Voor de betrekking van gemeente-veld wachter, op eene jaarwedde van 450 gld., hebben zich niet minder dan 165 sollicitanten aangemeld. Hansweerd. Onder begunstiging van prachtig weder had Maandag 11. het concours naar de doelen plaats bevrijdde en tamelijk beslist zeide«Kom, lieveling, la3t ik U nu in ons paradijs binnenleiden 1" Wij gingen naar boven en vóór ik den drempel onzer woning overschreed, gaf Erik mij een kus en sprak«Gezegend zij uw intrede, mijn scbat, en moogt gij even gelukkig zijn als ik". Nu werd het weder licht in mijn binnenste, de kwade gedachten vloden heen en ik vergat mijne schoonmoeder tot zij zich weder aanmeldde. Wij stonden arm in arm in ons salon en wij ver heugden ons als kinderen over de gezellige inrichting. «Dat is nu alles, alles ons eigendom, kleintjeriep Erik, «is dat nu niet heerlijk 7" «Komt toch theedrinken, kinderen 1" riep de zachte stem der moeder uit het nevenvertrek, «morgen hebt gij tijd genoeg om alles te bekijken nu is het daar voor veel te laat. Mij dunkt, dat wij allen behoefte hebben aan rust". «Wij zijn niet moe, mama", riep Erik, «de thee kan best wat wachten, Eva moet eerst mijn kamer eens zien". Ik had hem wel een kus willen geven voor die tegenspraak. Het ergerde mij, dat zij ons vertrouwelijk samenzijn verstoorde «Is daar nu zoo'n haast bij 7 Eva moet trek heb ben om iets te gebruiken", antwoordde zij een weinig ongeduldig. «Neen", volstrekt niet", riep ik, stak mijn arm in dien van Erik en volgde hem in zijn kamer. Hij had mij van alles te laten zien, alles moest ik bewonderen, vooral zijn rijke boekenschat, waarop hij zoo trotscb was. Een derde vermaning, krachtiger dan de vorige, schrikte ons op mijne schoonmoeder verscheen in de deur. «Maar komt dan toch, hoe dikwijls moet ik in den tuin van den heer L. Lnijk. Aan dit concours namen deel de volgende sociëteiten: «3 Korenbloemkens" van Kruininge, »St.-Sebastiaan" van Ierseke, «Jacoba van Beieren" van Goes, «Doel naar Hooger" van Wol- fertsdijk. «Concordia" van Halsteren, «Concordia" van 's-Heerenhoek, «Vooruitgang" van Woensdrecht en de feestvierende sociëteit «Oefening en Uitspanning" alhier. 51 schutters namen aan het concours deel en er werden 999 punten geschoten. 's-Heerenhoek behaalde de ver guld zilveren medaille le prijs voor de meeste punten. Een dito medaille voor de meeste rozen viel ten deel aan Ierseke. Kruiningen behaalde de medaille voor de meeste eenen en Woensdrecht die voor de meeste tweeën. De heer Wesdorp van 's-Heerenhoek behaalde het eerekruis als schutter der meeste punten. De medailles deden den vervaardiger den heer A. Simons van Kruininge alle eer aan. Het concours werd opgeluisterd door het fanfaren- gezelschap «Scheldegalm", aan welk gezelschap na afloop eene prachtige medaille werd uitgereikt. Èn het concours èn het concert werden door vele belangstellenden bijgewoond. Alles liep flirik van stapel en de orde werd geen oogenblik gestoordnoode scheidde men van elkander. Toen een vrouw te Stolwijk 11. Zaterdag hare gewone Zaterdagsche bezigheden zou gaan verrichten, bond zij haar kind van bijna anderhalf jaar een touw om het lijf en bevestigde dit op de werf aan eenen boom, om den kleine het wegloopen te beletten. Toch schijnt het touw gebroken of losgegaan te zijn, ten minste, toen de moeder eenigen tijd later naar haar kind keek, vond zij bet niet meer aan den boom maar verdronken in het water, dicht bij hare woning. Zaterdag zijn te Nieuwenhagen (L.) vijf kapitale boei en woningen, in éen blok gelegen, en waaronder die bewoond door den burgemeester, eene prooi der vlammen geworden. De geheele oogst, die reeds in de schuren geborgen was, is mede vernield. Dr. De Hartog verhaalt hot volgende in de Heraut: «Onlangs ontving ik 25 om te bezorgen aan een mij overigens onbekend adres. Ik vond daar een oude Godvreezende vrouw, die altijd haar lust in weldoen om 's Heeren wil bad gevonden, en nog onlangs met een blij hart een rijksdaalder aan armen en ongeluk- kigen bad gegeven, maar door een «tegenslag" had ze nu zelve niets meer, en in den prangenden nood was haar dezen morgen de verzuchting van het hart gegaan: «Och, Heere! geef mij den rijksdaalder weerom, (ik vertel het met haar eigen woorden) die ik U on langs geleend heb". En nu mocht ik haar als een schat vijf-en-twintig gulden brengen 1" Zaterdagmiddag heeft zich bij de politie te Vlaar- dingen aangemeld zekere John Lucas, die bij het naar buiten stoomen van het stoomschip «Granville Belle" aan den Hoek van Hofland overboord was gevallen. Ondanks zijn hulpgeschreeuw werd hij niet opgemerkt en zette het stoomschip zijn koers voort, waarna hij al zwemmende den Rozenburgschen oever bereikte. Met het natte pak meldde bij zich aan, om zich vervolgens naar den consul te Rotterdam te begeven. De ballon «prinses Wilhelmina", waarmede kapt. Louis Zaterdagmiddag te vier uren op het tentoon stellingsterrein te Amsterdam is opgestegen, is om streeks 6 uren neergekomen in den Dnivendrechtsehen polder onder Ouderkerk. Bij het neerdalen trof den reiziger W, een journalist die den tocht medemaakte, een ongeluk, dat echter in geenen deele aan den kapitein was te wijten. Deze waarschuwde intijds om met de handen aan de touwen te blijven hangen, dus de beenen vrij te laten op het oogenblik der landing. Inmiddels werd het anker uitgeworpen, docb niet zoo dadelijk pakte het in den weeken grond. Den heer W. begaven de krachten; hij liet de banden los en stond dus weder in de mand. Toen deze nu met de aarde in aanraking kwam, wierp de schok den heer W. over boord, doch deze bleef met éan voet in een strop hangen, werd medegesleept, doordien het anker nog geen voldoenden vasten grond had gepakt, werd weder met den ballon opgevoerd, de voet schoot uit den strop en de beer W. stortte van een hoogte van omstreeks tien Meter neêr. Terstond werd hij opgenomen in de naastgelegen boerderij en geneeskundig behandeld. Het bleek dat het roggemerg beleedigd was. Er bestaat echter alle hoop dat de gekwetste met een paar weken volkomen zal zijn hersteld. jelui roepen! Moet de thee dan steenkoud worden?" «Wat kan ons die thee nu schelen, koud of warm riep mijn man op overmoedigen toon. «Wij zijn im mers zoo gelukkig o, zoo gelukkig" 1 Maar desnie- tegenstaande liet hij zich door haar bij den arm vatten en ging hij met haar mede naar de eetkamer. Ik volgde in mijn éentje. Daar zaten wij met ons drieën aan de gedekte tafel zij op de sofa, Erik aan haar rechter-, ik aan haar linkerzij. Wat had ik mij op dien eersten maaltijd aan mijn eigen tafel verheugd Hoe heerlijk had ik het mij voorgesteld om als Eriks vrouwtje naast hem te zitten en liem zelf te bedienenNu zat ik aan mijn eigen tafel zij was met mijn damast gedekt, mijn servies stond erop en toch scheen ik mijzelf een vreemde toe. die bij haar schoonmoeder op partij was. Zij schonk thee zij maakte zijn broodje klaar. «Wilt gij ham of sardientjes" 7 vroeg zij. Ik was zoo onnoozel te denken, dat de vraag mij gold en ik zeide daarom«dank U, ik zal een stukje worst nemen". «Ik vroeg het aan Erik en niet aan U, Evalief" luidde het antwoord. «Hij is gewoon, dat ik alles voor hem klaar maak, dat is gemakkelijk voor mijn goeden jongen". Een blik vol aanbidding vergezelde deze woorden. «Dat zal toch in het vervolg mijn taak zijn" had ik moeten antwoorden, om van den aanvang af het juiste standpunt te kunnen innemen ik deed dit echter niet en slikte mijne verontwaardiging in maar zij vergiftigde mij het hart. {Wordt vervolgd.)

Goessche Courant | 1887 | | pagina 2